Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (1121)Книжкові видання та компакт-диски (172)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕМБРІОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 189
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Грищенко О.В. 
Дослідження калієвих каналів та їх ролі в кардіоміоцитах, диференційованих з ембріональних стовбурових клітин миші: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.В. Грищенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*715.72*725.29 калій

Рубрики:

      
2.

Біла Н.В. 
Розробка методу діагностики інфекційного ларинготрахеїту та хвороби Ньюкасла за допомогою флуоресцентних зондів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.В. Біла ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методу флуоресцентних зондів для діагностики інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби. Досліджено накопичення вірусу інфекційного ларинготрахеїту і вірусу ньюкаслської хвороби при співкультивуванні на курячих ембріонах. Для діагностики асоційованих інфекцій у курей використано метод флуоресцентних зондів. Вперше розроблено і запропоновано спосіб використання флуоресцентного зонду ДСП-13 з метою виявлення збудників інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби птиці. Отримані результати вивчення особливостей культивування вірусу інфекційного ларинготрахеїту на курячих ембріонах були використані при конструюванні живої ліофілізованої вакцини зі штаму ВНДІХП-У проти інфекційного ларинготрахеїту. Показано, що метод флуоресцентних зондів дозволяє значно прискорити індикацію збудників інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби птиці у порівнянні з іншими лабораторними тестами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.2-6,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Скибінська Т.Р. 
Ультраструктурні еквіваленти ендокринної функції серця хребетних в нормі та патології: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.09 / Т.Р. Скибінська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Представлено результати вивчення стану ультраструктурних еквівалентів ендокринного і паракринного компонентів гормональної регуляції серця - передсердних специфічних гранул кардіоміоцитів і ендотеліоцитів мікросудин - у філо-, онтогенетичному контексті та в умовах паталогії. Встановлено, що кардіоміоцити серця хребетних містять специфічні гранули трьох типів, ультраструктура яких відображає послідовні стадії синтезу і секреції передсердного натрійуретичного пептиду (ПНУП), а їхнє кількісне представництво варіює в залежності від виду хребетних. Різні періоди індивідуального розвитку щура відрізняються активністю секреторних кардіоміоцитів. У ембріонів переважають процеси накопичення гранул в кардіоміоцитах, період народження характеризується суттєвим посиленням виведення ПНУП із клітин, у 7-добових тварин переважають процеси синтезу, у статевозрілих щурів процеси синтезу, накопичення та виведення ПНУП збалансовані. Розвиток легеневої гіпертензії у хворих з виродженими вадами серця та в експерименті викликає зміни в синтезі і секреції кардіоміоцитами правого вушка і правого передсердя ПНУП, а також підвищення секреторної активності ендотелію судин міокарда. Тривале введення попередника біосинтезу NO L-аргінину на фоні гіперхолестеринемії призводить до збільшення кількості і розмірів специфічних передсердних гранул в кардіоміоцитах та секреторних гранул в ендотелії мікросудин, що свідчить про посилення ендокринної і паракринної гормональної активності в міокарді. В філо-, онтогенезі та в умовах серцево-судинної патології в кардіоміоцитах хребетних відбуваються ознаки рекапітуляції, що проявляються наявністю гранул не тільки в кардіоміоцитах передсердь і вушок, але й шлуночків серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.2,022

Рубрики:

      
4.

Росола Т.Ф. 
Розвиток і становлення топографії непарної та напівнепарної вен в пренатальному періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Т.Ф. Росола ; Терноп. мед. акад. ім. І.Горбачевського. — Т., 1999. — 20 с. — укp.

Проведено макроскопічні та серійні гістологічні дослідження, які включають звичайне та тонке препарування, виготовлення графічних реконструкцій, ін'єкцію судин зафарбованим протакрилом, фарбування гістологічних зрізів гематоксилін-еозином. Використано метод статистичної обробки. Встановлено, що наприкінці шостого тижня внутрішньоутробного розвитку (зародки 13,0-13,5 мм тім'яно-куприкової довжини (ТКД)) в тілі ембріона відбуваються зміни в системі кардинальних вен, які призводять до появи непарної та напівнепарної вен. Розміри непарної та напівнепарної вен змінюються не однаково у різні періоди пренатального онтогенезу і мають тенденцію до збільшення. Найбільш інтенсивно ростуть непарна та напівнепарна вени на восьмому тижні передплодового періоду та на сьомому-восьмому місяці плодового періоду. Впродовж пренатального періоду онтогенезу відбувається поступове зміщення устєвого відділу непарної та напівнепарної вен відносно хребта в каудальному напрямку. Схожі до дефінітивних топографо-анатомічні взаємовідносини непарної та напівнепарної вен з оточуючими органами та структурами втановлюються наприкінці плодового періоду та у новонароджених. Варіабельність непарної та напівнепарної вен протягом передплодового та плодового періодів, а також у новонароджених зумовлена особливостями розвитку кардинальних вен впродовж перших двох місяців ембріонального розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 + Е70*333.89*692.132,022

Рубрики:

      
5.

Кочмарь М.Ю. 
Розвиток та становлення топографії нижньої порожнистої вени в пренатальному періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.Ю. Кочмарь ; Терноп. мед. акад. ім. І.Горбачевського. — Т., 1999. — 20 с. — укp.

На 138 трупах зародків, передплодів, плодів та новонароджених людини вивчено в динаміці особливості розвитку та становлення топографії нижньої порожнистої вени протягом пренатального періоду онтогенезу людини. Встановлено, що нижня порожниста вена розвивається в результаті складних перетворень системи жовтково-брижових вен і системи анастомозів між посткардинальними, субкардинальними та супракардинальними венами. Закладка стовбура нижньої порожнистої вени починається у зародків 5,0-6,5 мм тім'яно-куприкової довжини (ТКД) на 4 тижні внутрішньоутробного періоду розвитку із формуванням її краніальної частини. Протягом 5-6 тижнів відбувається формування відділів нижньої порожнистої вени, а наприкінці зародкового періоду (кінець 6 тижня) у ембріонів 10,5-13,5 мм ТКД стовбур вени вже повністю сформований. Протягом передплодового періоду онтогенезу людини проходить процес становлення топографії нижньої порожнистої вени, який починається у зародковому періоді і супроводжується формуванням порожнини перикарда та органокомплексів заочеревинного простору, а також розвитком її притоків. Протягом плодового періоду онтогенезу людини та у новонароджених спостерігається остаточне формування відділів нижньої порожнистої вени та їх топографія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2

Рубрики:

      
6.

Пацеля О.А. 
Технологічні прийоми поліпшення якості молозива і молока та їх вплив на ріст і збереження телят: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.А. Пацеля ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 19 с. — укp.

На основі експериментів встановлено, що на якість молозива істотно впливають умови утримання корів у сухостійний період, разом з тим несприятливі умови утримання сухостійних корів-матерів менше впливають в ембріональному періоді на здоров'я і ріст майбутнього приплоду, ніж якість молозива. Розроблені методи зниження бактеріального забруднення молозива та підвищення у ньому вмісту вітамінів групи D.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-441,022

Рубрики:

      
7.

Ігнатіщев М.Р. 
Гемомікроциркуляторне русло міокарда людини в пренатальному періоді морфогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.Р. Ігнатіщев ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню морфофункціональних особливостей гемомікроциркуляторного русла ембріонів і плодів людини. Встановлено наявність в міокарді людини двох типів первинних кровоносних мікросудин, які суттєво розрізняються за будовою стінки. Виявлена гетерохронність утворення первинних кровоносних мікросудин в різних відділах передсердь людини. Визначені для міокарда людини строки заміщення первинного кровоносного мікрорусла вторинним гемомікроциркуляторним руслом. Описані ультраструктурні особливості кровоносних мікросудин в різні строки пренатального онтогенезу. Виявлено та описано внутрішньоендотеліальний та міжендотеліальний способи утворення бруньок росту кровоносних мікросудин в міокарді ембріонів та плодів людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2

Рубрики:

      
8.

Канцер О.В. 
Гемомікроциркуляторне русло жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Канцер ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ультраструктурних механізмів первинного і вторинного ангіогенезу жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу. Методами світлової та електронної мікроскопії встановлено, що судини гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу утворюються за рахунок первинного та вторинного ангіогенезу. Первинний ангіогенез проходить в мезенхімі зачатка жовчного міхура людини тільки в ембріональному періоді. Протягом пренатального періоду онтогенезу людини виділені такі етапи розвитку ендотелію судин гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура: мезенхімні "берегові" клітини - ендотеліоцити протокапілярів (примордіальні ендотеліоцити) - ендотелій соматичного типу кровоносних капілярів, артеріол та венул. Вторинний ангіогенез проходить в стінці жовчного міхура плодів людини на протязі 3-9 місяців і полягає в утворенні з "бруньок росту" передіснуючих мікросудин вторинних (знову народжених) кровоносних капілярів, розвитку м'язової оболонки артеріол, що формуються, розвитку посткапілярних і збиральних венул. Капілярно-тканинні співвідношення в жовчному міхурі ембріонів і плодів людини опосередковані певною формою організації мікросудинних сіток, регламентуючих шлях тканинної гемомікроциркуляції. В свою чергу, організація і функціональна геометрія гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура, топологічні зв'язки і гістотопографічні взаємовідносини його ланок визначаються особливостями структурних механізмів ангіогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2

Рубрики:

      
9.

Шеремета В.І. 
Теоретичне обгрунтування та розробка методів підвищення ефективності біотехнології відтворення великої рогатої худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.20 / В.І. Шеремета ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності методів трансплантації ембріонів та штучного осіменіння. Розроблено новий напрямок підготовки самок, який грунтується на концепції нормалізації та стимуляції обмінних процесів під час статевого циклу, індукції статевої охоти та суперовуляції в корів-донорів за рахунок біологічно активних речовин. Встановлено, що згодовування та ін'єктування самкам розроблених мінерального преміксу, препарату "Глютам", а також екзогенних гормональних препаратів у ці періоди сприяє збільшенню виходу придатних ембріонів і їх приживлюваності. Запропоновано ряд способів відбору реципієнтів та метод і формулу визначення доцільності повторного осіменіння корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344,022 + П60-345,022

Рубрики:

      
10.

Огоновський Р.З. 
Оптимізація консолідації зламів нижньої щелепи методом клітинної ксенобрефотрансплантації (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.З. Огоновський ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вивченню ефективності трансплантації суспензії ембріональних кістковомозкових курячих клітин при лікуванні неускладнених та ускладнених зламів нижньої щелепи. Експериментально, на підставі результатів радіоізотопного дослідження інтенсивності проліферації людських фібробластів в культурі in vitro встановлено ступінь ініціюючого та активуючого впливу трансплантату. Виявлено здатність суспензії ембріональних клітин формувати вогнища ектопічного остеогенезу при її підшкірній трансплантації. Аналіз результатів експериментальних досліджень підтвердив, що заповнення дірчастих дефектів нижньої щелепи щурів сприяє прискоренню процесів остеорегенерації. При використанні ксенобрефотрасплантації в комплексному лікуванні травматичних зламів нижньої щелепи виявлено скорочення термінів лікування на 4-5 дні. Ін'єкційне введення трансплантату при лікуванні ускладнених зламів нижньої щелепи сприяє загоєнню пошкодженої кістки у звичні терміни та повному відновленню тканинних структур на місці зламу через 6 місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.808.8

Рубрики:

      
11.

Пічкур Н.О. 
Неврологічні аспекти оцінки ефективності трансплантації ембріональної нервової тканини у хворих із спастичними формами дитячого церебрального параліча: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.О. Пічкур ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Створено банк клінічних даних хворих із церебральним паралічем. Розроблена система управління банком даних. Винайдені математичні критерії оцінки ефективності методу трансплантації ембріональної нервової тканини в премоторні зони кори у дітей зі спастичними формами церебрального паралічу. Проведно клініко-неврологічне обстеження 145 хворих до нейротрансплантації та в динаміці післяопераційного періоду. У неврологічному статусі під впливом трансплантації ембріональної нервової тканини відбувається динамічне становлення статомоторних навичок, значно покращується моторика в руках, зменшуються прояви псевдобульбарного синдрому. Такі зміни покращують якість життя хворих і значно полегшують догляд за ними. Досліджено електрофізіологічні та біомеханічні параметри кінематики пасивних рухів у 60 дітей з спастичними формами дитячого церебрального паралічу та їх зміни під впливом нейротрансплантації. Встановлено, що електрофізіологічна картина при спастичних формах відрізняється поліморфним характером. Під впливом нейротрансплантації значно зменшується рефлекторна активність в м'язах, збільшується амплітуда пасивних рухів, зменшуються прояви коактиваційного типу взаємодій в м'язах-антагоністах. Доведена висока ефективність методу нейротрансплантації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-3

Рубрики:

      
12.

Мауссе Франсіско Саломон 
Чутливість ембріонів великої рогатої худоби різних стадій розвитку до дії низьких температур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Мауссе Франсіско Саломон ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню чутливості до дії низьких температур ембріонів корів різних стадій розвитку і розробці режимів заморожування ембріонів пізніх стадій розвитку. Встановлено, що при вимиванні ембріонів, оброблених з метою отримання реакції суперовуляції корів, спостерігається висока вікова гетерогенність популяцій ембріонів, отриманих із статевих шляхів корів на протязі одного статевого циклу. Стійкість ембріонів корів різних стадій розвитку до дії низьких температур з віком зростає. Рівень обміну води і розчинених в ній речовин різний для ембріонів корів різних стадій розвитку, що повинно бути враховано біотехнологами. Були оптимізовані режими заморожування ембріонів на стадії денудованих бластоцист. Запропонована нова класифікація ембріонів у залежності від стадій розвитку і відповідного рівня обмінних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-245с25,022

Рубрики:

      
13.

Симчич А.В. 
Вплив підсадки підшлункових залоз ембріонів курей на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.В. Симчич ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням хірургічного лікування тварин, хворих на гострий і хронічний алоксановий цукровий діабет методом підсадки підшлукових залоз ембріонів курей 15, 16, 17, 18, 19 і 20 діб інкубації та вивченню первинного ефекту лікування підсадкою хворим тваринам малих кількостей підшлункових залоз ембріонів курей 15, 16 і 17 діб інкубації. У випадку гострого та хронічного алоксанового цукрового діабету в білих інбредних щурів та безпородних собак забезпечується тривала та стійка компенсація захворювання. Застосування даного методу за клінічних умов було атравматичним, безболісним і не викликало загальних і місцевих змін чи ускладнень у хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА310418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Панчишин В.Г. 
Активність функціональних і морфологічних процесів у репродуктивних органах телиць при застосуванні гонадотропінів з вітамінами групи В та мікроелементами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / В.Г. Панчишин ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень ефективності поєднаного застосування гонадотропних препаратів фолікотропіну чи овогену з вітамінами групи В та парентеральним введенням мікроелементів йоду і цинку на інтенсивність фосфоролітичних процесів у репродуктивних органах та інших тканинах телиць, на фолікулогенез у яєчниках та повноцінність розвитку ооцит-кумулюсних комплексів у випадку гормональної стимуляції функції статевих органів. Комплексними дослідженнями встановлено, що у разі поєднаного застосування гормонального препарату з вітамінами групи В і мікроелементами інтенсивність фосфоролітичних процесів у тканинах паренхіматозних органів, крові, яєчниках і ендометрії значно підвищується, через це зростає активність фосфатаз у названих органах. Встановлено оптимальну дозу комплексу вітамінів групи В та мікроелементного препарату - лактогену і кратність їх застосування. Гістоморфологічними дослідженнями яєчників доведено особливості змін будови різних морфологічних структур у процесі активації функції яєчників, роль окремих структур у забезпеченні повноцінного розвитку ооцит-кумулюсних комплексів і зменшення атрезії фолікулів. Основні результати роботи можуть бути використані для стимуляції функції яєчників у телиць, а також у технології трансплантації ембріонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-341,022
Шифр НБУВ: РА308303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бондар Л.В. 
Трансплантація ембріональної нервової тканини в лікуванні гострої ішемії мозку в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Л.В. Бондар ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив трансплантації ембріональної нервової тканини (ТЕНТ) на відновлення структурно-морфологічних ушкоджень нейронів за умов гострого порушення мозкового кровообігу за типом ішемії. Розроблено та впроваджено нову модель гострої гемісферної ішемії мозку у щурів, що істотно відрізняється від існуючих. Перевагами даної моделі є простота виконання та відсутність побічних ефектів моделювання. Виявлено динаміку відновлення дистрофічних ушкоджень внаслідок гострої ішемії клітинних елементів мозку, що свідчить про більш швидкий та повний регрес патологічних змін нейроцитів у разі застосування ембріональної нервової тканини як засобу лікування. Зазначено, що ТЕНТ хоча і стримує, але не перешкоджає розвитку гліозу в осередку ішемічного ушкодження головного мозку. На електронно-мікроскопічному рівні зафіксовано позитивний вплив застосування ембріональної нервової тканини на нормалізацію структурно-морфологічних ушкоджень клітинних органел (мітохондрій, ядерного хроматину), що вказує на поліпшення енергопродукуючої та білоксинтезуючої функцій нейроцитів. Встановлено: незважаючи на повне відновлення довжини синаптичної щілини, кількість синаптичних везикул значно менше норми. Це може пояснити недостатнє функціонування мозкової тканини у постішемічному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА308847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Новицька А.В. 
Лікування хворих на цукровий діабет з імунними та гематологічними порушеннями гемопоетичними клітинами ембріональної печінки людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / А.В. Новицька ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено застосуванню трансплантацій ембріональних клітинних суспензій на основі гемопоетичних клітин ембріональної печінки людини (ГК ЕП) у лікуванні хворих на цукровий діабет. Доведено, що ГК ЕП сприяють відновленню показників імунного статусу у хворих з вперше виявленим інсулінозалежним цукровим діабетом (ІЗЦД), з діабетичною нефропатією III стадії, хронічною нирковою недостатністю I-II ступеня. Трансплантації ГК ЕП у хворих з вперше виявленим ІЗЦД у комплексному лікуванні призводять до стійкої компенсації захворювання, внаслідок якої поступово, протягом 2 - 3 місяців знижується добова доза інсуліну, що вводиться. ГК ЕП також сприяють відновленню еритропоезу або зменшенню ступеня важкості анемії у хворих з діабетичною нефропатією III стадії, хронічною нирковою недостатністю I - II ступеня, анемічним синдромом. Розглянуто позитивний вплив ГК ЕП на різні клінічні прояви цукрового діабету. Розроблено показання та протипоказання щодо проведення трансплантацій ГК ЕП у разі цукрового діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-534
Шифр НБУВ: РА308446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дідковський В.Л. 
Вестибулярна дисфункція при нейросенсорній приглухуватості (особливості діагностики та підходів до лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / В.Л. Дідковський ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив порушення вестибулярної функції на підходи до діагностики та лікування нейросенсорної туговухості різного генезу. Розглянуто клінічні варіанти перебігу вестибулярної дисфункції у хворих на зазначену хворобу та проаналізовано слухові функції. У 20 % хворих на гостру нейросенсорну туговухість із соціально-неадекватним слухом виявлено докомпенсований варіант перебігу вестибулярної дисфункції. Для хворих на дану хворобу з компенсованим варіантом перебігу вестибулярної дисфункції прогноз відновлення слуху більш сприятливий. У 48 % пацієнтів із спадковим генезом (синдромом Ушера) хвороби з декомпенсованим варіантом вестибулярної дисфункції відмічено соціально-неадекватний слух. Методом сонографії вивчено стан кровообігу у вертебро-базилярній системі хворих на гостру нейросенсорну туговухість із симптомами вестибулярної дисфункції. Встановлено, що у даних хворих найбільш частою патологією вертебральних артерій є аномалії розвитку, зокрема, гіпоплазія. З'ясовано, що додавання ембріональної нервової тканини до культури внутрішнього вуха щурів зменшує токсичний ефект дії антибіотика на нейросенсорний епітелій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.024.2-4
Шифр НБУВ: РА310331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Дика М.В. 
Дослідження динаміки мембранозв'язаних біоелектричних процесів ембріональних клітин з використанням комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / М.В. Дика ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчення динамічних змін електрофізіологічних характеристик зародкових клітин в'юна, що відбуваються після запліднення в період їх синхронних дроблень, проведено на базі часткових моделей (динаміки їх аперіодичного тренду та коливної динаміки провідностей), а також на базі комплексної (об'єднаної) моделі динаміки біоелектричних процесів, яка відтворює закономірності мембранного транспорту та розподілу електрогенних іонів калію та натрію у їх зв'язку з динамікою біоелектричних показників мембран. За допомогою комп'ютерного моделювання досліджено динаміку загальних змін електрофізіологічних показників мембрани, а також внутрішньоклітинних концентрацій основних електрогенних іонів. Базуючись на відображенні часового тренду даних змін, запропоновано модель, адекватну експериментальним даним, одержаним для початкового етапу розвитку ембріональних клітин. Розроблено модель динаміки провідностей, яка враховує взаємозалежність між змінами калієвої та натрієвої провідностей плазматичної мембрани та їх потенціалозалежність і відтворює періодичні коливання провідності, синхронні з циклами клітинного поділу. Змодельовано повну картину часових змін основних мембранозв'язаних показників для початкового етапу розвитку зародків в'юна. Отримані результати підтверджують достатню повноту розробленої математичної моделі та їх адекватність певним реальним процесам на початковому етапі розвитку ембріональних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333
Шифр НБУВ: РА313043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Чмут В.О. 
Реконструктивно-відновні операції з трансплантацією кріоконсервованої ембріональної мозкової тканини людини при тяжкій спинномозковій травмі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.О. Чмут ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено новий метод реконструктивно-відновних операцій з застосуванням трансплантації кріоконсервованої ембріональної мозкової тканини у хворих з тяжкою спинномозковою травмою, що сприяє частковому відновленню порушених функцій спинного мозку. Запропоновано деференційований підхід до використання ін'єкційної, фрагментарної, комбінованої методик трансплантації кріоконсервованої ембріональної тканини залежно від об'єму пошкодження спинного мозку. Обгрунтовано комбіновану методику електростимуляції спинного мозку з підведенням у зону трансплантації кріоконсервованої суспензії ембріональної мозкової тканини. Апробовано методику герметичної інтрамедулярної трансплантації кріоконсервованої ембріональної тканини з застосуванням біополімерної плівки та пластинки задньої стінки хребетного каналу сапфіровами матеріалами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75
Шифр НБУВ: РА316105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Гончарова А.В. 
Нейрофізіологічні особливості відновлення пам'яті у щурів під впливом трансплантації тканин гіпокампу та блакитнуватої плями ембріонального мозку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.В. Гончарова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено вплив внутрішньомозкової та дистантної гетеротопічної нейротрансплантації ембріональних тканин гіпокампу та блакитнуватої плями на умовнорефлекторну діяльність щурів із деструкцією гіпокампу та за умов радіаційного опромінення. Отримані результати дозволяють зробити висновок, що внутрішньомозкова та дистантна нейротрансплантації ембріональних тканин гіпокампу коригують умовнорефлекторний стереотип емоційної реакції уникання тварин із пошкодженням гіпокампу, підвищують у них кількість позитивних і негативних умовнорефлекторних відповідей до рівня фону, а також активують адаптаційно-компенсаторні процеси у лімбіко-неокортикальних структурах мозку. Внутрішньомозкова трансплантація блакитнуватої плями здійснює протекторний вплив на процеси навчання в опромінених щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3 Сае*739.177.541.4
Шифр НБУВ: РА314883 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського