Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (605)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕЛЕКТРОПРОВІДНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гаркуша О.М. 
Властивості матричної дисперсної системи поліхлортрифторетилен - йодид срібла: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / О.М. Гаркуша ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Запропоновано структурну модель дисперсної системи поліхлортрифторетилен - йодид срібла (ПХТФЕ - AgI) залежно від зміни концентрації складових. Установлено, що приповерхневий шар полімеру з особливими властивостями має складну структуру і є більш аморфізованим у порівнянні з полімером в об'ємі. У полімері, переважно у приповерхневому шарі, внаслідок фізико-хімічної взаємодії компонентів збільшується кількість подвійних зв'язків, що впливає на електропровідність системи в надвисокочастотному електромагнітному полі. Зроблено висновок, що виявлені специфічні явища є наслідком фізико-хімічної взаємодії компонентів системи на межі розділу фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г63-2
Шифр НБУВ: РА326527

Рубрики:

      
2.

Пенюх Б.Р. 
Вплив неоднорідностей поверхні на перенос заряду в тонких плівках металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Б.Р. Пенюх ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 19 с. — укp.

Встановлено закономірності змін електричних властивостей тонких плівок Fe, Mn, Pb, Pd, Ho та Dy під впливом поверхневого та зерномежового розсіювання носіїв струму та наявності на поверхні діелектричної підкладки сурфактантного підшару (Al або Ge) в процесі зміни їх товщини. Розроблено та удосконалено методики одержання плівок металів з відтворюваними структурою та електрофізичними властивостями. Проведено комплексні експериментальні дослідження структури, морфології поверхні та розмірних залежностей кінетичних коефіцієнтів плівок, здійснено розрахунок параметрів переносу заряду в плівках на основі квазікласичних та квантових модельних уявлень про даний процес. З'ясовано вплив сурфактантних підшарів на електропровідність плівок в області малих товщин (до 10 нм). Досліджено вплив поверхневого та зерномежового розсіювання носіїв струму на перенос заряду в плівках. На основі існуючих теоретичних моделей кінетичних явищ у зразках обмежених розмірів пояснено залежності від товщини шару питомого опору та абсолютної диференціальної термоелектрорушійної сили плівок. Визначено параметри переносу заряду в плівках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022 + К202.6 +
Шифр НБУВ: РА340667

Рубрики:

      
3.

Кода В. Ю. 
Електронна будова і електромеханічні властивості вуглецевих нанотрубок: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. Ю. Кода ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вивчено механізм пошарового росту вуглецевих нанотрубок у порах анодованого оксиду алюмінію. Досліджено пружні властивості індивідуальних нанотрубок у радіальному напрямі та встановлено зворотну нелінійну залежність коефіцієнта пружності від діаметра вуглецевої нанотрубки (ВНТ). Висвітлено ВНТ з різною дефектністю та встановлено пряму залежність між середнім радіусом локалізації pi-електрона та концентрацією вільних носіїв заряду. Показано, що наявність дефектів типу краєвих дислокацій призводить до зростання концентрації електронів провідності. Вивчено вплив механічної деформації на електропровідність масивів вуглецевих нанотрубок та їх композитів з терморозширеним графітом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 в6,022 + В377.1 в6,022
Шифр НБУВ: РА374773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Караман Д.Ю. 
Електроопір, термо-е.р.с. та механічні властивості композитів на базі терморозширеного графіту, фторопласту та ПВХ-пластизолю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Д.Ю. Караман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень зв'язку морфології з механічними (межі міцності, граничної деформації) та електрофізичними (електроопору, термо-ерс) властивостями композиційних матеріалів (КМ), зокрема терморозширених графітів (ТРГ) - полімерів, де як полімер використано полівінілхлоридний пластизоль і фторопласт-3. Виявлено, що провідність КМ у рамках теорії перколяції відповідає моделі тривимірної електропровідної сітки з блокованими вузлами. Для одного й того ж КМ пороги перколяції для електроопору є меншими за відповідні значення для термо-ерс. Доведено, що у концентраційній області між порогами перколяції для електроопору і термо-ерс електропровідність обумовлена тунелюванням носіїв заряду через прошарок полімеру між окремими частинками ТРГ. Відмінність значень порогів перколяції пояснено недостатнім рівнем енергії носіїв заряду у випадку їх руху під дією градієнта температури для подолання потенціального бар'єра, який створює діелектричний прошарок. Описано процеси, що відбуваються у КМ за дії на них температури та механічних навантажень. Розроблено рекомендації щодо використання КМ як резисторів, стійких до впливу опромінення електронами та рентгенівськими квантами, а також тензодатчиків. Запропоновано використання методу термо-ерс для контролю процесів спікання електропровідних сумішей порошків у процесі їх компактування, а також для контролю пористості зразків монолітних КМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Л719.96-106 +
Шифр НБУВ: РА345742

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Бурахович Т.К. 
Електропровідність земної кори та верхньої мантії території України: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / Т.К. Бурахович ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 31 с. — укp.

Побудовано глибинну геоекологічну модель земної кори та верхньої мантії (до глибини 200 км) територій України та суміжних регіонів. Виявлено зони та шари аномально високої електропровідності, а також пояснено природу їх виникнення. У 2 500 пунктах проаналізовано дані магнітопрофілювання та магнітотелуричного зондування. Розроблено методику побудови геоекологічних моделей земної кори та частини верхньої мантії, яка грунтується на використанні апарату квазітривимірного плівкового та двовимірного моделювання у зоні низькочастотних природних електромагнітних полів. На підставі результатів сумісного аналізу квазітривимірних плівкових і двовимірних моделей запропоновано об'ємне уявлення про глибинний розріз кори та мантії Землі. Виділено та побудовано геоекологічні моделі земної кори та верхньої мантії України, які містять зони з аномально низькими значеннями електричного опору: Коростенську, Гайворон-Добровеличківську, Кіровоградську, Приазовську, Волинську, Чернівецько-Коростенську, Яворівську, Донбаську, Тарханкутську, Керченську, Гірського Криму, Степового Криму, Добрузьку, Карпатську. Виявлено зони аномально високого опору порід земної кори у межах Придніпровського блока Українського щита (УЩ) та частини складчастого Lонбасу. Виокремлено зони, що характеризуються анізотропними властивостями уявного електричного опору, які досягають одного порядку у земній корі УЩ. Аномалії високої електропровідності у надрах кори виявлено практично в усіх геологічних структурах України незалежно від їх віку та просторового розподілу. Геоекологічну астеносферу зафіксовано практично повсюдно в імерійських й альпійських утвореннях та тільки фрагментарно - під докембрійським Українським щитом. Зроблено висновок, що природа високої аномальної провідності значною мірою пов'язана з комбінованою дією електронної провідності графіту або вуглецю та іонної провідності флюїдів різного походження. Зауважено, що просторовість території, зайнятої аномаліями флюїдів електропровідності, свідчить про існування розгалуженої сітки електричної зв'язності різного масштабу - від плівок на зернах кристалів усередині породи до сітки тріщин та розломів різного залягання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.1 + Д211.2 +
Шифр НБУВ: РА336298

Рубрики:
  

      
6.

Кіяєв О.Е. 
Електропровідність і емісійні властивості структур "наноострівці золота - органічні молекули": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / О.Е. Кіяєв ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2003. — 19 с.: рис. — Бібліогр.: с. 15-16. — укp.

Вивчено властивості острівцевих металічних плівок (ОМП) золота, в яких з окремих нанометрових ділянок (центрів) спостерігається електронна та фотонна емісія. Дані плівки являють є одним з важливих видів нанооб'єктів, вивчення властивостей яких є актуальним у зв'язку зі становленням наноелектроніки. Одержано плівки, структура яких більшою мірою, ніж структура неупорядкованих плівок, відповідає модельним уявленням за умов теоретичного розгляду явищ, які спостерігаються в ОМП. На підставі експериментальних досліджень характеристик фотонної емісії з нанокомпозитної системи "острівці золота - молекули стеарона" виявили складний характер залежності світіння від напруги та наявності декількох механізмів випромінювання фотонів, що обумовлені процесами, які відбуваються в острівцях золота та в органічних молекулах. На зразках плівок, що містять один центр емісії, виявлено ефект кулонівської блокади за кімнатної температури та показано, що на величину цього ефекту сильно впливають адсорбовані на поверхні плівки молекули. З метою уточнення механізму емісії гарячих електронів проведено дослідження чистих упорядкованих плівок, за яких виявлено вплив ефекту Шоткі на величину струму електронної емісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26,022 + В378.71,022 +
Шифр НБУВ: РА325199

Рубрики:

      
7.

Нежевенко К.О. 
Електропровідність полімерних нанокомпозитів з хаотичною структурою: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / К.О. Нежевенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Запропоновано тривимірну фрактальну модель нанокомпозиту, представлену частинками з контактною провідністю частинок наповнювача та провідністю полімеру. З урахуванням умов проходження електрона в зоні контакту між частинками наповнювача та впливу сил електричного зображення визначено контактну провідність між частинками наповнювача. Зазначено, що одержані в роботі фрактальні множини суттєво відрізняються від класичного перколяційного кластера та можуть бути застовані у моделюванні полімерних нанокомпозитів. Запропоновано метод розрахунку електропровідності нанокомпозита з хаотичною структурою, який враховує кластеризацію частинок наповнювача та контактну провідність, без застосування експериментальних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943-106.33 +
Шифр НБУВ: РА368326

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Баштан С.Ю. 
Електрохімічна очистка води в апаратах з розділювальною керамічною мембраною: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / С.Ю. Баштан ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси електрохімічної очистки, знезараження та пом'якшення води в апаратах з розділювальною керамічною мембраною. Визначено технологічні параметри цих процесів і енерговитрати на їх проведення. Вивчено корозійну стійкість, електропровідність і траспортні характеристики (дифузійну, осмотичну й електроосмотичну проникність) керамічних мембран вітчизняного виробництва на основі оксидів алюмінію та цирконію. Розроблено оригінальні конструкції паралельно-проточних апаратів з мембрано-електродними блоками на основі керамічних мембран і малозношувальних металооксидних анодів. Вивчено процеси електрохімічного знезараження морської води плавального басейну й одержання чистого гіпохлориту натрію, без домішок хлорату. Установку одержання гіпохлориту натрію апробовано на НВФ "Ековод". Вивчено процес електрокаталітичної очистки води від фенолу та гумінових кислот на оксидно-кобальтовому титановому аноді та титан-діоксидномарганцевому аноді. Установлено, що в електрооброблених розчинах шкідливі для здоров'я людини речовини відсутні. Кількісно вивчено процес електрохімічного пом'якшення імітатів мінералізованих вод півдня України, шахтної та морської вод. Розроблено технологічні схеми електрохімічної очистки, знезараження та пом'якшення води з використанням запропонованих конструкцій апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 + Н761.104.4 +
Шифр НБУВ: РА362779

Рубрики:

      
9.

Терлецька О.Ю. 
Ефективність нового методу фосфенелектропунктури у лікуванні хворих із акомодаційною дисфункцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.Ю. Терлецька ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблему лікування хворих із акомодаційною дисфункцією, запропоновано новий метод - фосфенелектропунктура (ФЕП), метод послідовної фосфенелектростимуляції (ФЕС) параорбітальних біологічно активних точок (БАТ) за індивідуальною схемою. Описано механізми впливу ФЕП на зоровий аналізатор та вегетативні структури. Досліджено, що метод ФЕП покращує стан показників гостроти зору, резервів абсолютної та відносної акомодації, фузіонних резервів і об'єму фузії, світлової та електричної чутливості, лабільності у 98 % хворих із акомодаційною дисфункцією за різних видів рефракції, а також приводить до звуження зіниці, покращує кровонаповнення ока, нормалізує електропровідність БАТ і вегетативний індекс Кердо. На основі порівняльного аналізу ефективності лікування хворих із акомодаційною дисфункцією методами ФЕП, ФЕС, електропунктури (ЕП) і акупунктури (АП) відзначено перевагу "електричних" методів ФЕП, ФЕС і ЕП над класичною АП. Доведено, що покращення акомодаційної функції та гостроти зору удалину під впливом методу ФЕП у хворих з дисфункцією акомодації залежить від виду рефракції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670-213-542 +
Шифр НБУВ: РА339102

      
10.

Захарченко Т.М. 
Інтенсифікація процесу екстрагування сахарози із бурякової стружки шляхом електромембранної підготовки екстрагента: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Т.М. Захарченко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності бурякоцукрового виробництва шляхом інтенсифікації процесу екстрагування сахарози. Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень щодо закономірностей екстрагування сахарози з застосуванням електромембранної підготовки реагенту - електроактивованого водного розчину (ЕАВР). Установлено ефективність застосування ЕАВР та визначено, що у разі наявності домішки в екстрагенті покращується чистота дифузійного соку. З'ясовано ефективність бактерицидної дії ЕАВР стосовно мікрофлори живильної води та дифузійного соку. Показано, що використання біполярної мембрани МБ-3 з покращаними електрохімічними характеристиками й удосконалених гідродинамічних режимів забезпечує підвищення ефективності процесу електромембранної підготовки екстрагента й економії витрат електроенергії. З'ясовано, що здійснення електромембанної обробки дозволяє зменшити в'язкість і підвищити електропровідність розчинів. Досліджено механізм інтенсифікації процесу екстрагування технології та обладнання. Розроблено апаратурно-технологічну схему дифузійного відділення. Проведено випробування запропонованої електротехнології переробки бурякової сировини за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.3 +
Шифр НБУВ: РА363876

Рубрики:

      
11.

Арендарюк В.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування збереження вітальності зубів при застосуванні незнімних конструкцій зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.М. Арендарюк ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено питання профілактики ускладнень під час незнімного протезування. Виконано ультраструктурне та біохімічне дослідження пульпи зубів 72 свиней (по 4 нижні різці), яким виготовлялись незнімні протези. Досліджено 80 зразків дентину зубів людини на злам і 20 на електропровідність дентину. За розробленою оригінальною методикою вилікувано косметичними протезами 76 пацієнтів з 246 опорними зубами. На підставі проведеного дослідження запропоновано спосіб дробового препарування зубів, який полягає у розчленуванні препарування на 2 - 4 етапи з інтервалом у 2 тижні та покритті відпрепарованого зуба тимчасовою коронкою, зафіксованою на водопроникний матеріал з доданням сульфату міді. Метод підготовки опорних зубів сприяв ущільнення дентину, зменшив його чутливість до подразників, забезпечив позитивні віддалені результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА312644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Шелякова І.П. 
Клінічна ефективність застосування біоінертних незнімних зубних протезів із титану: автореф. дис... канд. мед.: 14.01.22 / І.П. Шелякова ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2008. — 18 с. — укp.

Створено нову ливарну установку з дозованим температурним режимом розплаву титану для безусадочного лиття каркасів зубних протезів. Доведено, що після відливки воскової композиції на титанову відсутня об'ємна та лінійна усадка воскових і титанових композицій. На підставі результатів потенціометричних досліджень показано, що сила струму, різниця потенціалів і електропровідність ротової рідини прямо пропорційні кількості металевих включень у ротовій порожнині. Таку закономірність виявлено в осіб після заміни хромо-нікелевих і хромо-кобальтових зубних протезів на титанові. Через 20 - 40 днів ці показники наближаються до показників контрольної групи. Через 6 місяців після протезування зубними протезами з титану показники сили струму, різниці потенціалів і електропровідності ротової рідини були ідентичні показникам контрольної групи. На підставі результатів проведених потенціометричних вимірів доведено біоінертність зубних протезів з титану. Ліквідовано патологічні процеси у ротовій порожнині, взаємопов'язані з непереносимістю різнорідних металів. З урахуванням даних, одержаних за умов досліджень, підтверджено клінічну ефективність застосовуваних зубних протезів з титану та його рекомендовано для використання у стоматологічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03 +
Шифр НБУВ: РА358025

      
13.

Никируй Л.І. 
Механізм розсіювання носіїв струму та оптимізація термоелектричних властивостей кристалів PbTe, PbS n-типу провідності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Л.І. Никируй ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2004. — 19 с.: рис. — Бібліогр.: с. 14. — укp.

З використанням kp-методу та двозонної моделі Кейна на підставі порівнянь теоретично одержаних значень рухливості вільних носіїв з експериментальними даними одержано температурні та концентраційні межі реалізації квадратичного та неквадратичного законів дисперсії вільних носіїв зі змінною ефективною масою для кристалів PbS, PbSe та PbTe n-типу провідності. Проаналізовано вплив механізмів розсіювання, які реалізуються у халькогенідах свинцю на кінетичні коефіцієнти (електропровідність, термо-електрорушійна сила, теплопровідність). Показано можливість оптимізації основних термоелектричних параметрів завдяки впливу на превалюючі механізми розсіювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.51,022 +
Шифр НБУВ: РА328612

Рубрики:

      
14.

Ховерко Ю.М. 
Мікроелектронні сенсори на основі КНІ-структур з рекристалізованим шаром полікремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Ю.М. Ховерко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості створення КНІ-структур (кремній на ізоляторі) з прогнозованими характеристиками шарів полікремнію та впливу лазерної рекристалізації на їх властивості. Наведено результати досліджень електрофізичних та п'єзорезистивних властивостей полікремнійових шарів у КНІ-структурах у широкому інтервалі температур, у тому числі кріогенному. Визначено механізми перенесення носіїв заряду в рекристалізованих шарах полікремнію для різних інтервалів температур і ступенів легування вихідного матеріалу. Показано вплив магнітного поля на електропровідність шарів полікремнію в КНІ-структурах. Наведено рекомендації щодо використання полікремнійових шарів, рекристалізованих лазерним випромінюванням, у мікроелектронних сенсорах для різних інтервалів температур. Розроблено технологію виготовлення мікроелектронних сенсорів тиску та тиску-температури. Встановлено особливості процесу формування мембран чутливих елементів сенсорів з використанням оригінальної методики анізотропного травлення. Розроблено мікроелектронні п'єзорезистивні сенсори тиску на основі КНІ-структур для аеродинамічних досліджень, медико-біологічного призначення, сенсори зусилля та ємнісні сенсори тиску, а також багатофункціональні сенсори для одночасного вимірювання тиску і температури на основі КНІ-структур, досліджено їх характеристики та параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 + З85 +
Шифр НБУВ: РА327212

Рубрики:

      
15.

Жавжаров Є.Л. 
Модифікація структури та електрофізичних параметрів тонких металевих плівок і гетероструктур на їх основі під дією атомарного водню: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Є.Л. Жавжаров ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі проведених комплексних експериментальних досліджень виявлено додаткові механізми впливу атомарного гідрогену на структуру й електрофізичні властивості тонких металевих плівок (Ni, Cu, Ag) і структур на їх основі. З'ясовано, що такими процесами є рекристалізація плівок та їх ущільнення, які обумовлють на плівках з товщиною більше критичної зростання та зрощення зерен, а в кінцевому результаті - збільшення електропровідності. Встановлено закономірності перебігу процесів взаємодії атомарного гідрогену з тонкими плівками та структурами на їх основі. За критерієм впливу на електропровідність тонких плівок виконано розподіл механізмів впливу атомарного гідрогену на домінуючі в окремі проміжки часу. Виявлено, що кінетика процесів, обумовлених дією атомарного гідрогену, залежить від його концентрації, тиску у камері, матеріалу плівки, властивостей вихідної плівки, теплоємності та теплопровідності підкладинки. Встановлено, що під дією процесів, ініційованих атомарним гідрогеном, відбувається зміна тензометричного коефіцієнта плівок, збільшення їх щільності й адгезії до підкладинок. Досліджено вплив технології обробки на властивості кремнієвих підкладинок, що входять до складу структур на основі тонких металевих плівок. Виявлено залежність ефекту впливу атомарного водню на поверхневий потенціал від властивостей поверхні Si, зокрема, орієнтації та товщини оксиду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26,022 +
Шифр НБУВ: РА369127

Рубрики:

      
16.

Конопельник О.І. 
Оптичні властивості та електропровідність органічних напівпровідників на основі спряжених поліариленів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.І. Конопельник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто структуру, електрофізичні й оптичні властивості органічних напівпровідників на основі спряжених поліариленів - поліпарафенілену, поліфенілацетилену, поліаніліну та поліамінофенолів, політолуїдину, поліметоксіаніліну, досліджені вперше, у дрібнокристалічних і плівкових зразках на оптично-прозорих поверхнях. Показано, що досліджені об'єкти є аморфно-кристалічними матеріалами з рівнем кристалічності до 50 %. Визначено, що за умови T = 293 - 533 К тепературна залежність провідності досліджуваних зразків описується експоненціальним рівнянням з від'ємним коефіцієнтом опору. З'ясовано, що протонне легування аміновмісних поліариленів сприяє зменшенню енергії активації провідності від 0,59 до 0,35 еВ з одночасним збільшенням рівня кристалічності від 25 до 43 %. У плівкових композитах виявлено значну анізотропію провідності, ступінь якої зростає зі збільшенням вмісту електропровідного полімеру. Вивчено оптичні спектри поглинання розчинів і тонких шарів поліариленів на поверхні оксиду стануму. Досліджено вплив протонного та електрохімічного легування на спектри поглинання полі-орто-толуїдину. Досліджено електрохромні і термохромні властивості аміновмісних поліариленів. Встановлено, що характер термохромних змін залежить від структури та електронних властивостей полімеру. Розроблено нові пристрої для перетворення енергії, оптичний елемент з полімерним електрохромним шаром і спосіб одержання електропровідних полімерних композитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В379.271.2,022 +
Шифр НБУВ: РА331720

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Федоришин С. Д. 
Петрофізичні та геофізичні критерії виділення складнопобудованих колекторів теригенних розрізів (на прикладі нафтогазових родовищ Карпатської нафтогазоносної провінції та Дніпрово-Донецької западини): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / С. Д. Федоришин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Сформовано основні напрями роботи, в основі якої лежать експериментальні дані із встановлення основних чинників, які формують природні електричні поля та впливають на викликані електричні поля. Проведено лабораторні та свердловинні геолого-геофізичні дослідження, які змодельовують багатомірні петрофізичні взаємозв'язки між фільтраційно-ємнісними характеристиками складнопобудованих порід-колекторів і геофізичними параметрами. Встановлено петрофізичні моделі для порід-колекторів кам'яновугільних і неогенових відкладів, які в своїй основі базуються на особливостях їх літолого-петрографічної будови матриці, а також за умов розкриття продуктивних пластів. Розроблено спосіб розподілу продуктивних порід-колекторів складної будови на поліміктові та мономінеральні. Досліджено основні чинники, які впливають на електропровідність продуктивних порід-колекторів і визначено критерії, які виділяють їх за результатами геофізичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 с 4 + Д59(45УКР)453.1
Шифр НБУВ: РА373442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Гомілко І.В. 
Поляризаційні явища в оксидній варисторній кераміці: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.В. Гомілко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено фізічні основи застосування поляризаційних явищ для вивчення та контролю особливостей керамічних матеріалів з міжкристалітними потенціальними бар'єрами. Експериментально досліджено ізотермічну та термостимульовану деполяризації, нелінійну електропровідність та ємнісний ефект залежно від структурної невпорядкованості оксидно-цинкової варисторної кераміки різних складів. Наведено моделі для аналізу температурної залежності струмів термостимульованої деполяризації, що враховують перезарядження об'ємних і поверхневих електронних станів на протилежних сторонах напівпроводникового кристаліту неоднорідної системи з міжкристалітними потенціальними бар'єрами. Запропоновано методи прогнозування вольт-амперних і вольт-фарадних характеристик, що враховують поляризаційні явища в широкому діапазоні електронних напруг. Розвинуто фізичні основи застосування явищ ізотермічної та термостимульованої деполяризації та вольт-фарадних характеристик у діапазоні малих напруг для визначення фізичних параметрів оксидної варисторної кераміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В379.271,022
Шифр НБУВ: РА315954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Плітченко В.В. 
Розробка економнолегованого багатокомпонентного сплаву на основі міді для монет середніх номіналів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.В. Плітченко ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Одержано експериментальні дані щодо впливу окремих елементів, комплексного легування та технологічних факторів на структуру, фізико-механічні властивості багатокомпонентних сплавів системи Cu - Zn - Sn - Al - Mn на всіх етапах виготовлення зливків, стрічок, ронделів і монет. Для трьох-, чотирьох- та п'ятикомпонентних сплавів даної системи досліджено їх функціональну характеристику - питому електропровідність. Установлено вплив комплексного легування на структуру сплавів системи Cu - Zn - Sn - Al - Mn. Встановлено залежності питомої електропровідності сплавів від концентрації окремих елементів і домішок (Fe, Mn, Si).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.1 + К772-3 +
Шифр НБУВ: РА359986

Рубрики:

      
20.

Алістратов В.М. 
Розробка електродного матеріалу і технології механізованого наплавлення електроерозійностійкого сплаву: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / В.М. Алістратов ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанню розробки економнолегованого електродного матеріалу і технології механізованого наплавлення електроерозійностійкого сплаву. Розроблені установка і методика випробувань на електроерозійний знос. Досліджено вплив складу і структури мідного сплаву на електроерозійну стійкість, електропровідність і механічні властивості. Розроблений склад порошкового електрода, що забезпечє наплавлення хромо-залізної бронзи зміцненої сигма-фазою. Проведені порівняльні випробування наплавлювального матеріалу з композиційними матеріалами, які у своєму складі мають до 15% (за обсягом) карбідної фази таких систем: мідь-карбід хрому, мідь-карбід молібдену, мідь-карбід вольфраму. Проведені дослідження впливу режиму наплавлювання на продуктивність і санітарно-гігієнічні умови дозволили оптимізувати їх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-51-083

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського