Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (227)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЦП$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Мельник М.В. 
Відновлення функції колінного суглоба у хворих з дитячим церебральним паралічем: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / М.В. Мельник ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано бальну систему оцінювання функціонального стану, яка дозволяє об'єктивізувати процеси діагностики та результати лікування ортопедичних деформацій і розладів функції нижніх кінцівок у хворих з дитячим церебральним паралічем (ДЦП). Створено систему комплексного лікування патології нижніх кінцівок у хворих на ДЦП з порушенням функції колінного суглоба. Розроблено рентгенологічний метод визначення рівня стояння надколінка. Базуючись на математичній моделі колінного суглоба, установлено пряму лінійну залежність сили плеча від рівня стояння надколінка, з урахуванням якої обгрунтовано важливість даного фактора у виборі методу лікування. Використання вдосконаленої технології оперативного визведення надколінка дозволяє за рахунок стабільної фіксації уникнути втрати інтраопераційної корекції, скоротити терміни іммобілізації та реабілітації пацієнтів. Запропоновано проводити модифіковану міотенопластичну операцію дозованого подовження згиначів гомілки, що дозволяє зменшити їх спастичність. Це підтверджено результатами аналізу часового параметра м'язового скорочення, що визначається інтерференційною електроміографією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354157

Рубрики:

      
2.

Яценко К. В. 
Вплив переривчастої нормобаричної гіпоксії на стан центральної нервової системи та мозкового кровообігу у дітей з паталогією центральної нервової системи: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / К. В. Яценко ; Нац. акад. наук України ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 24 с.: a-табл. — укp.

Досліджено питання застосування переривчастої нормобаричної гіпоксії (ПНГ) для прискорення відновлення фізіологічних функцій центральної нервової системи та мозкового кровообігу у дітей, хворих на церебральний параліч. Проаналізовано динаміку змін показників електроенцефалограми у дітей після курсу ПНГ. На підставі проведених інструментально-нейрофізіологічних, клініко-неврологічних досліджень встановлено, що комплексна реабілітація з використанням ПНГ дозволяє досягти вірогідно більш вираженого позитивного ефекту у порівнянні з загальноприйнятою технологію лікування ДЦП. Вперше впроваджено в практику українських закладів дитячої неврології використання ПНГ з метою стимуляції процесів регенерації ЦНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 + Р733.627.709.3-5 + Р733.627.703-5
Шифр НБУВ: РА374601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Маргосюк І.П. 
Клініко-патогенетична характеристика рухових порушень при дитячому церебральному паралічі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.П. Маргосюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці нових діагностичних і прогностичних критеріїв оцінки стану захворювання на різних етапах розвитку дитячого церебрального паралічу (ДЦП). Визначено, що важливою патогенетичною ланкою ДЦП є порушення просторово-топографічної організації тіла людини внаслідок дисфункції м'язово-тонічного балансу опорно-рухового апарата, а також запізніла і патологічна вертикалізація організму. За допомогою МР-томографічних досліджень доведено, що клініка ДЦП може бути зумовлена порушенням будь-якої структури головного мозку, а у недоношених хворих дітей найчастішою причиною ДЦП є перивентрикулярна лейкомаляція.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-3
Шифр НБУВ: РА308037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бабаніна Н.Ю. 
Клінічне обгрунтування доцільності комбінованого застосування актовегіну та пірацетаму для лікування дитячого церебрального паралічу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.Ю. Бабаніна ; ДУ "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність відновного лікування спастичних форм дитячого церебрального паралічу (ДЦП) у дітей раннього віку, можливості комбінованого використання препаратів різних фармакологічних груп у разі проведення комплексної терапії. Установлено, що застосування комплексу препаратів актовегін + пірацетам як внутрішньом'язових ін'єкцій за доз 40 мг / добу / через добу актовегіну та 400 мг / кг / добу / через добу пірацетаму сприяє покращанню показників вмісту деяких нейтропептидів у сироватці крові й антитіл до них (знижується рівень GFAP і NF за одночасного підвищення NSE), поліпшуються імунні показники у сироватці крові (збільшується рівень Ig A і Ig G за одночасного зменшення рівня Ig M). Позитивна динаміка на електроенцефалограмі відображає активувальний вплив актовегіну та пірацетаму на кору та підкоркові утворення, стовбурні структури. На основі одержаних результатів розроблено рекомендації для сумісного застосування актовегіну та пірацетаму у малюків з неврологічним дефіцитом. Установлено, що використання комбінованої терапії (актовегін + пірацетам) у дітей раннього віку зі спастичними формами ДЦП призводить до збільшення періоду амбулаторного лікування, зменшення кількості госпіталізацій у середньому з 6-ти до 4-х разів на рік. У механізмі позитивної дії сумісного використання актовегіну та пірацетаму в дітей віком від одного місяця до 3-х років, хворих на ДЦП, мають місце зміни у ланках гуморального імунітету та рівня деяких нейропептидів у сироватці крові пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-52 +
Шифр НБУВ: РА360536

Рубрики:

      
5.

Мога М.Д. 
Корекція рухових порушень у дітей дошкільного віку з дитячим церебральним паралічем: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / М.Д. Мога ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему використання спеціальних засобів (тренажерів) для корекції рухових порушень у дітей дошкільного віку, які страждають на дитячий церебральний параліч (ДЦП). З метою подолання рухових порушень, що заважають повноцінній побутовій, навчальній і соціальній адаптації даної категорії хворих, запропоновано використання спеціальних фізкультурних засобів, розглянуто методи їх реалізації у корекційній програмі. Розроблено методичні рекомендації щодо організації корекційної роботи на десяти оригінальних тренажерних конструкціях з урахуванням форми церебрального паралічу й особливостей рухового розвитку дитини дошкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Р733.627.709.3-5 +
Шифр НБУВ: РА335186

Рубрики:

      
6.

Шлапаченко О.А. 
Корекція рухової активності та пізнавальних процесів у дітей 5 - 8 років з ДЦП в умовах санаторно-курортного лікування з використанням рухливих ігор: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / О.А. Шлапаченко ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Уперше за умов санаторно-курортного лікування дітей з ДЦП розроблено й апробовано реабілітаційно-корекційну програму з використанням рухливих ігор для корекції рухової активності та пізнавальних процесів у дітей віком 5 - 8-ми років зі спастичною диплегією ДЦП. Науково обгрунтовано позитивний вплив засобів фізичної реабілітації на формування рухової активності та рівень розвитку пізнавальних процесів за безпосередньої участі вихователів і батьків під керівництвом фахівців з фізичної культури. Уточнено інформаційну базу даних, що характеризує рівень розвитку пізнавальних процесів у дітей віком 5 - 8-ми років зі спастичною диплегією ДЦП. Виявлено обмеженість уявлень про навколишній світ і несформованість навичок ігрової діяльностіу у даної групи дітей. Обгрунтовано необхідність залучення батьків до участі у реабілітаційно-корекційній роботі з дітьми, що дозволяє продовжувати її за умов родини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-54 + Ч439.6 +
Шифр НБУВ: РА362658

Рубрики:

      
7.

Колкер І.А. 
Нейропатофізіологічні механізми зорових і слухових порушень у дітей зі спастичними формами дитячого церебрального паралічу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.А. Колкер ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Патогенетично обгрунтовано механізм компенсації біоелектрогенезу кори головного мозку та когнітивних функцій у хворих на ДЦП шляхом застосування сенсорної стимуляції (СС) і пентоксифіліну (ПТФ) як імуномодулюючих засобів з наступним руйнуванням патологічних і утворенням нових функціональних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-2 +
Шифр НБУВ: РА335774

Рубрики:

      
8.

Пічкур Л.Д. 
Нейрохірургічне лікування хворих на дитячий церебральний параліч: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / Л.Д. Пічкур ; Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2009. — 42 с. — укp.

Висвітлено проблему покращення результатів лікування хворих на дитячий церебральний параліч (ДЦП) шляхом застосування та вдосконалення нейрохірургічних втручань, спрямованих на попередження формування необоротних змін в руховому апараті, активізації компенсаторно-відновних процесів ЦНС на основі експериментального обгрунтування, розробки методологічного забезпечення та клінічного застосування нейротрансплантації. Розкрито, що одним з основних механізмів розвитку ДЦП є порушення мієлінізації нервових волокон. Доведено на експериментальних моделях in vitro та in vivo, що нейрогенні клітини фетального мозку сприяють ремієлінізації волокон і запобігають розвитку демієлінізації. Запропоновано комплекс методів оцінки якості ембріональних нейрогенних клітин. Встановлено, що для нейротрансплантації доцільно використовувати фетальну нервову тканину 8 - 9-ти тижнів гестації, клітини якої за дотримання правил культивування зберігають функціональну активність та морфологічну ідентичність. На основі аналізу результатів трансплантації ембріональної мозкової тканини в кору головного мозку 145-ти хворих з різними формами ДЦП розроблено алгоритм прогнозу ефективності лікування, показання та протипоказання до застосування методу. Проаналізовано, що за умов надмірної спастичності в кінцівках 37-ми хворим (з них 8 оперовані вперше і 39 - після нейротрансплантації) проведено селективну фасцикулотомію нервів і мікродрезотомію вхідних зон задніх корінців у спинний мозок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-59 +
Шифр НБУВ: РА367569

Рубрики:

      
9.

Власенко С.В. 
Немедикаментозні методи диференційованого лікування хворих зі спастичними формами дитячого церебрального паралічу в залежності від їх клініко-нейропсихологічного статусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / С.В. Власенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено метод немедикаментозного лікування хворих на спастичні форми дитячого церебрального паралічу (ДЦП) за умов спеціалізованого санаторію на підставі комплексного вивчення клініко-фізіологічних особливостей функціонального стану головного мозку. Проведено комплексне обстеження (клінічної, нейропсихологічної, магнітно-резонансної томографії, електроенцефалографії) 218-ти хворих віком від 10-ти до 16-ти років і 30-ти здорових дітей контрольної групи відповідого віку. Виділено групи хворих із стійкими симптомокомплексами функціонально-дінамічних порушень мозкової діяльності залежно від локалізації осередку органічного ураження мозку (синдроми функціональної дефіцитарності стовбурових, тім'яно-скронево-потиличних, лобних відділів мозку). З метою корекції виявлених змін використано методику терапії дециметровими хвилями на рівні ділянки мозку в поєднанні з комплексом лікувальної фізкультури та гральних занять цілеспрямованого характеру, які стимулюють вищі психічні функції (ВПФ) дитини залежно від виявленої функціональної дефіцитарності різних структур головного мозку. Встановлено, що запропонована терапія сприяє нормалізації функціонального стану мозку, ВПФ дитини, що підтверджено даними катамнестичних наглядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-541 +
Шифр НБУВ: РА324143

Рубрики:

      
10.

Чеботарьова О.В. 
Організаційно-педагогічні умови індивідуального навчання дітей з порушеннями опорно-рухового апарату: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / О.В. Чеботарьова ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості психофізичного розвитку дітей з дитячим церебральним паралічем (ДЦП) на початковому етапі навчання, що суттєво впливають на ефективність організації навчального процесу. Досліджено фізичний і психомоторний розвиток, психологічну зорієнтованість, формування навчально значущих функцій і пізнавальних можливостей у дітей з ДЦП. Вперше розроблено корекційну методику спеціальної організації індивідуального навчання молодших школярів з ДЦП, використання якої сприяє розвитку в учнів рухової сфери, сенсорних функцій, розширює й уточнює уявлення про навколишнє середовища, активізує пізнавальну діяльність та коригує мовленнєвий і емоційно-особистісний розвиток. Удосконалено освітньо-реабілітаційний процес навчання дітей з ДЦП на підставі доцільного структурування змісту індивідуальної програми з основних освітніх галузей, використання адекватних психофізичним можливостям учнів методів, прийомів, засобів і видів роботи для системного навчання. Розроблено своєрідну структуру уроку, виявлено та проаналізовано складові взаємодії у системі учень - учитель - батьки. Конкретизовано організаційно-педагогічні умови індивідуального навчання, які враховують збережені функціональні системи дитини, забезпечують психолого-педагогічну підтримку особистісного розвитку та початкової освіти учня з ДЦП за умов сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Р733.627.709.3 +
Шифр НБУВ: РА343949

Рубрики:

      
11.

Лазарєва С.І. 
Патогенетичне обгрунтування використання лікувальної гімнастики і рефлекторного масажу при спастичному церебральному паралічі у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / С.І. Лазарєва ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

За резльтатами дослідження встановлено, що порушення рухової активності дітей за спастичного церебрального паралічу залежать від нозологічної форми захворювання та є одним з важливих синдромів, що визначають ступінь його тяжкості. Розроблено комплексний метод лікування з використання лікувальної гімнастики у м'якій ігровій кімнаті та рефлекторного масажу кистей і стоп. Зазначено, що для верифікації ефективності проведеного у дітей лікування доцільно вивчити динаміку сили м'язів, клініко-неврологічних показників, електричної активності головного мозку, а також активність відділів вегетативної нервової системи хворих на ДЦП. Розроблений та застосований метод дозволив підвищити ефективність відновлювального лікування хворих на спастичний церебральний параліч. Відзначено, що позитивний ефект лікування мав прояв у підвищенні сили м'язів, збільшенні об'єму активних рухів, зниженні проявів парезу та гіпертонусу, а також змінах в електричній активності головного мозку хворих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-541 +
Шифр НБУВ: РА341241

Рубрики:

      
12.

Овчаренко С.В. 
Планування навчально-тренувального процесу футболістів-інвалідів з наслідками дитячого церебрального паралічу в річному циклі підготовки: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.В. Овчаренко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему удосконалення системи фізичної підготовки спортсменів у паралімпійському спорті. Розроблено й експериментально апробовано моделі річного циклу підготовки футболістів-інвалідів з наслідками ДЦП. Одержано нові дані щодо їх функціональних і рухових можливостей. Вперше запропоновано методику побудови річного циклу підготовки спортсменів-інвалідів з наслідками ДЦП, які займаються футболом. Обгрунтовано кількісні критерії оцінки рівня фізичної підготовленості на основі врахування рухових можливостей футболістів-інвалідів. Виявлено взаємозв'язок показників фізичної підготовленості та змагальної діяльності футболістів з наслідками ДЦП. Розроблено й апробовано модель тренувального процесу підготовки спорстменів-інвалідів, що забезпечує підвищення їх рухових і функціональних можливостей і збереження модельного рівня підготовленості протягом 20 - 30-ти днів основних змагань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.78.157 +
Шифр НБУВ: РА340180

      
13.

Скрипник Т.В. 
Раннє прогнозування труднощів у навчанні дошкільників з церебральними паралічами: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.08 / Т.В. Скрипник ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Розроблено систему нейропсихологічних і психолого-педагогічних засобів раннього прогнозування труднощів у навчально-пізнавальній діяльності дітей з церебральним паралічем й обгрунтовано шляхи превентивного впливу на їх розвиток. Систематизовано сучасні підходи щодо питань методології наукового прогнозування та, прогностичної спрямованості психолого-педагогічних досліджень. Запропоновано новий підхід щодо опрацювання проблеми раннього прогнозування труднощів у навчанні дітей з ДЦП на основі нейропсихологічної концепції про сукцесивно-симультанні структури, які у будь-якій діяльності забезпечують перебіг двох принципово відмінних типів сприймання та переробки інформації. Розроблено комплекс завдань для дослідження стану розвитку синтетичної діяльності дітей віком 2,5 - 3,5 роки. Визначено закономірності становлення синтезів у ранньому онтогенезі у нормі та з'ясовано особливості їх функціонування у дітей з ДЦП. На підставі виявлених помилок, допущених під час виконання завдань діагностичного комплексу, встановлено їх нейропсихологічні чинники та систематизовано групи найближчих і віддалених труднощів відповідно до різновидів пізнавальних дій (перцептивних, мнемічних і мисленнєвих), що забезпечуються сукцесивними або симультанними структурами. Розроблено програму корекційно-превентивного впливу, основу якої становлять аналітична складова сукцесивно-симультанних структур як достатньо зріла у дітей з ДЦП та система корекційно-розвивальних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.25 + Ч439.6 +
Шифр НБУВ: РА340184

Рубрики:

      
14.

Афанасьєв С.М. 
Фізична реабілітація дітей молодшого шкільного віку з церебральним паралічем, ускладненим сколіозом: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / С.М. Афанасьєв ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Установлено, що у 84,6 % дітей з церебральним паралічем (ДЦП) у молодшому шкільному віці діагностується сколіотична хвороба різного ступеня тяжкості, прогресування якої підсилюється у віці 8 - 10 років. Наведено біогеометричні характеристики сагітального та фронтального профілю постави дітей молодшого шкільного віку з ДЦП, ускладненим сколіозом I - II ступеня. Виявлено особливості функціонального стану хребетного стовпа та порушення фізичного розвитку. Наведено дані стосовно стану дихальної та серцево-судинної систем. Обгрунтовано й експериментально підтверджено ефективність програми фізичної реаблітації дітей з ДЦП. Під час виконання фізичних вправ використано профілактор Євмінова з метою розвантаження хребетного стовпа, запобігання торсії хребців і зміцнення глибоких м'язів, що формують м'язовий корсет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3 + Р733.458.25 +
Шифр НБУВ: РА356748

Рубрики:

      
15.

Гришуніна Н.Ю. 
Фізична реабілітація при дитячому церебральному паралічі з врахуванням порушень динамічного стереотипу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / Н.Ю. Гришуніна ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження стану статомоторних і вищих психічних функцій - гнозису й інтелектуального рівню, вегетативної регуляції у дітей з церебральним паралічем (ДЦП). Зроблено порівняльне дослідження інструментальних критеріїв напруження вегетативного балансу з показниками церебральної, периферичної гемодинкаміки та статомоторних і гностичних функцій у таких хворих, обгрунтовано диференційований підхід щодо їх реабілітації. Сформовано індивідуальну модель реабілітації та перебудови системи рухів залежно від дефіциту функцій рівнів регуляції стереотипу рухів у разі ДЦП з одночасним впливом на біологічно активні точки низько інтенсивним лазерним випромінюванням. Розроблено алгоритм обстеження таких хворих з урахуванням уражень біодинамічного стереотипу та ступеня напруження адаптації, запропоновано схему їх реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-54 +
Шифр НБУВ: РА356712

Рубрики:

      
16.

Холодов С.А. 
Формування навичок ходьби у дітей дошкільного віку із спастичними формами дитячого церебрального паралічу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / С.А. Холодов ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему формування навичок ходьби у дітей дошкільного віку зі спастичними формами дитячого церебрального паралічу (ДЦП). Обгрунтовано й експериментально доведено ефективність методики диференційованої поетапної корекції порушень ходьби в процесі її формування в дітей дошкільного віку зі спастичними формами ДЦП, нездатних до самостійного пересування. Визначено особливості та рівні сформованості навичок ходьби у дошкільників з ДЦП. Встановлено, що організація корекційно-педагогічного процесу, спрямованого на формування локомоторних функцій у дітей з ДЦП, є поетапною структурою, яка включає такі елементи: зниження патологічного м'язового тонусу та впливу тонічних рефлексів, корекцію патологічної пози та деформації кінцівок, розвиток рухових передумов, що лежать в основі зазначеної локомоції, формування структурних компонентів ходьби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Р733.627.709.3-3 +
Шифр НБУВ: РА344017

Рубрики:

      
17.

Лунь Г.П. 
Функціональний стан дихальної системи у хворих на дитячий церебральний параліч та його зміни при застосуванні системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.П. Лунь ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено функції дихальної системи у хворих на різні форми дитячого церебрального паралічу (ДЦП) і вплив на них системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації (СІНР). Встановлено, що для хворих на ДЦП характерні захворювання бронхо-легеневої системи. Виділено клінічні ознаки дихальних порушень у хворих на ДЦП як за допомогою клінічних, так і параклінічних методів. Показано, що для хворих на ДЦП типовими є розлади функції дихання з розвитком прихованої або явної дихальної недостатності, ступінь якої безпосередньо залежить від важкості проявів ДЦП. Доведено позитивний вплив СІНР на функцію зовнішнього дихання у хворих на ДЦП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-3
Шифр НБУВ: РА314205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Чуприна Ю. А. 
Державне регулювання організацією територіальних кластерів на основі державно-приватного партнерства / Ю. А. Чуприна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячено розробці методологічної платформи обґрунтування національних пріоритетів економічного оновлення через державну підтримку цільових програм, що реалізуються як масштабні проєкти через територіальні кластери на ґрунті державно-приватного партнерства (ДПП).Результати дослідження в сукупності формують загально-методологічні засади та науково-прикладний інструментарій впровадження державних цільових програм (ДЦП) через економіко-управлінський механізм міжгалузевих територіальних кластерів (МТК). Розроблена в роботі модель МТК – в якості альтернативного формату державного регулювання цільовими програмами - забезпечує можливість формування надійного економічного простору та системи адміністрування у періоді реалізації ДЦП та ідентифікування ключових зон вразливості таких систем з позиції стійкості, а саме: балансування інтересів системи адміністрування ДЦП загалом та її елементів, врахування основних напрямків управлінських процесів на підприємстві, орієнтація на кінцевого користувача, процесно-орієнтовне адміністрування, інтегрованість з інформаційними технологіями, раціональне співвідношення економічних та соціальних інструментів управління у системах адміністрування. Єдність загальних і специфічних принципів забезпечує цілісність впливу керівної підсистеми (ДІЦП) на керовану (МТК) та є важливою передумовою забезпечення ефективності процесів адміністрування.Теоретичні та прикладні результати роботи в сукупності створюють наукове підґрунтя для формування економічно раціональної для держави як ініціатора ДПП програми, операційної технології, аналітичного забезпечення для інвестування масштабних, капіталоємних та соціально значущих інвестиційних будівельних проєктів разом із надійною системою контролю за використанням як державних коштів, так і всього агрегованого МТК конвергентного потенціалу.^UThe dissertation is devoted to the development of a methodological platform for substantiating national priorities for economic renewal through state support for targeted programs implemented as large-scale projects through territorial clusters based on public-private partnership (PPP).The results of the study collectively form the general methodological foundations and scientifically applied tools of implementation of state target programs (cerebral palsy) through the economic-management mechanism of inter-sectoral territorial clusters (ITCs). The ITC model developed - as an alternative format of state regulation of targeted programs - provides the opportunity to create a reliable economic space and administration system during the period of cerebral palsy and identify key vulnerability zones of such systems from the standpoint of sustainability, namely: balancing the interests of the cerebral palsy administration system. elements, taking into account the main directions of management processes in the enterprise, end-user orientation, process-oriented administration , integration with information technologies, rational correlation of economic and social management tools in administration systems. The unity of the general and specific principles ensures the integrity of the management subsystem (ICSD) influence on the managed (ITC) and is an important prerequisite for ensuring the effectiveness of the administration processes.The theoretical and applied results of the work together create the scientific basis for the formation of economically rational for the state as the initiator of the PPP program, operational technology, analytical support for the investment of large-scale, capital-intensive and socially significant investment construction projects, together with a reliable system of control over the use and state total aggregate MTK potential.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Рахман П. М. 
Хірургічне лікування мобільної плосковальгусної деформації стоп у хворих на дитячий церебральний параліч дітей (біомеханічне моделювання та клінічні результати). / П. М. Рахман. — Б.м., 2021 — укp.

Мобільна плосковальгусна деформація стопи (МПВДС) займає друге місце серед усіх деформацій стопи у хворих на ДЦП дітей. Важливим елементом патогенезу МПВДС у хворих на ДЦП дітей є нестабільність піднадп'яткового суглоба. Показано, що одним із перспективних напрямів для отримання нових знань є застосування методу кінцевих елементів для вивчення напружено-деформованого стану. Проте для оптимізації вибору хірургічного втручання у випадках плосковальгусної деформації скінчено-елементне моделювання та математичні розрахунки набувають великого наукового та практичного значення. Метою роботи стало: розробка алгоритмів лікування мобільної плосковальгусної деформації стоп у хворих на ДЦП дітей шляхом обґрунтування варіантів її хірургічної корекції на підставі біомеханічного моделювання та клініко-рентгенологічних досліджень структурно-функціональних змін в уражених стопах.Об'єкт дослідження: мобільна плоско-вальгусна деформація стоп у дітей, хворих на ДЦП.Методи дослідження: клінічні, рентгенологічні, біомеханічне моделювання, комп'ютерне математичне моделювання, статистичні.Проведено ретроспективний аналіз даних історій хвороб 34 хворих на ДЦП дітей із МПВДС, яких розділили на дві групи. У двох вікових групах хворих на ДЦП дітей визначено наступне:- найбільш характерні скарги, які констатовано у хворих на ДЦП дітей із МПВДС це - порушення ходьби та деформації стоп, больовий синдром - у 51,8%, стомлюваність – у 83,9%.- у 96,4 % випадків хворих на ДЦП дітей МПВДС супроводжується ригідною еквінусною деформацією стопи;- у пацієнтів обох груп відзначено збільшення кута Meary та зменшення кута п'яткового нахилу, що свідчать про зниження медіального поздовжнього склепіння стопи, а збільшення кута надп'ятково-човноподібного перекриття стопи – свідчить про наявність патологічної абдукції переднього відділу стопи;- найбільш частою вторинною деформацією була ригідна супінаційна деформація переднього відділу стопи, яка зустрічалася у 62,9% дітей другої вікової групи;- визна¬чено значний відсоток (66,7 %) рецидивів МПВДС у дітей віком 7-10 років, яким застосовано хірургічні методики;- У 80 % із них зареєстровано хронічний больовий синдром, причиною якого, є конічна форма стандартного імплантата, що не відповідає анатомічній будові sinus tarsi.Виконано клініко-експериментальне дослідження з метою визначення проекції осі піднап'яткового суглоба на плантарну поверхню стопи у трьох групах дітей: здорові, здорові з МПВДС, хворі на ДЦП із МПВДС. Проведено біомеханічні дослідження на створених математичних моделях стопи у нормі та за МПВДС із використанням методу скінченних елементів і визначено особливості розподілу навантажень у стопі залежно від різних варіантів хірургічного втручання, які використовують для корекції МПДВС. Показано, що плосковальгусна деформація стопи призводить до підвищення рівня напружень в усіх кісткових елементах стопи, особливо на опорній поверхні п'яткової кістки та на поверхнях піднадп'яткового суглоба, а в результаті виконання усіх варіантів хірургічних втручань визначено суттєву нормалізацію напружень в кісткових елементах стоп. Доведено переваги розподілу напружень у п'ятковій і піднадп'ятковій кістках у разі артроерезу піднадп'яткового суглоба з використанням запропонованого порожнистого двоступеневого конусного імплантата порівняно зі стандартним.Запропонована триступенева робоча клініко-рентгенологічна класифікація тяжкості плосковальгусної деформації стоп у дітей із ДЦП.Розроблені алгоритми вибору методу хірургічного лікування МПВДС у хворих на ДЦП дітей, що засновані на урахуванні запропонованої робочої класифікації ступенів тяжкості деформації стопи, результатів біомеханічного моделювання, клініко-рентгенологічної, функціональної оцінки стану стопи, і передбачають вибір між м'якотканинними втручаннями і малоінвазивним піднадп'ятковим артроерезом, або коригувальною остеотомією кісток заднього та середнього відділів стопи чи артродезом суглобів заднього відділу стопи у поєднанні з втручаннями на м'яких тканинах (за показаннями). Представлені результати клінічної верифікації запропонованих алгоритмів відповідно до тяжкості плосковальгусної деформації стоп у хворих на ДЦП дітей. Зокрема, проведено апробацію малоінвазивної методики артроерезу піднадп'яткового суглоба для лікування МПВДС у 5 хворих (10 стоп) на ДЦП дітей, із використанням розробленого порожнистого двоступеневого конусного імплантату. Доведено ефективність та безпечність використання методики артроерезу піднадп'яткового суглобу, що дозволила отримати нормалізацію рентгенометричних параметрів у 89,4 % дітей та покращити функціональну мобільність у найближчі терміни після хірургічного втручання.Результати дослідження впроваджено в клінічну практику ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України», КНП ХОР «Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня» та інших лікарень України.Галузь використання – медицина (дитяча ортопедія).^UMobile planovalgus deformity of foot (MPVDF) ranks second among all foot deformities in children with cerebral palsy. An important element in the MPVDF pathogenesis in children with cerebral palsy is the instability of the subtalar joint, which develops gradually and is one of the pathogenetic components in the further the deformity progression. It is shown that one of the promising ways for obtaining new knowledge to determine the force changes in the foot's components in the norm and in cases of its deformity, is the use of the finite elements method to study the stress-strained state. The purpose of the work was to improve the results of treating mobile planovalgus deformity of feet in children with cerebral palsy by substantiating the options of its surgical correction based on biomechanical modeling, clinical and radiological studies of structural and functional changes in affected feet.Object of research: Mobile planovalgus deformity of foot in children with cerebral palsy.Research methods: clinical, radiological, biomechanical modeling, computer mathematical modeling, statistical.A retrospective analysis of these case histories was performed in 34 patients with cerebral palsy (56 feet) who were divided into two groups. In two age groups of children with cerebral palsy, the following was determined:- - The most typical complaints observed in children with cerebral palsy with MPVDF are: walking disorders and foot deformities, pain syndrome – in 51.8 %, fatigue - in 83.9 %; impaired foot support - 89.6 % - - in 96.4 % of cases in children with cerebral palsy MPVDF is accompanied by rigid equinus deformity of the foot;- - in patients of both groups there was an increase Meary angle and a decrease in the heel angle, indicating a decrease in the medial longitudinal arch of the foot, and an increase in the angle of the calcaneonavicular planar arch indicates the presence of pathological abduction of the anterior foot;- - the most common secondary deformity was rigid supination deformity of the anterior foot, which occurred in 62.9 % of children in age group 2;- - a significant percentage (66.7 %) of MPVDF recurrences was revealed in children aged 7-10 years, who underwent surgical techniques; - - a subgroup of children was identified in whom arthroereisis of the subtalar joint permitted to effectively maintain the correction of the foot, but 80 % of them reported chronic pain, of the its conical shape of the standard implant that does not coincide with the anatomical structure of sinus tarsi.A clinical and experimental study was performed to determine the projection of the subtalar joint axis on the plantar surface of the foot in three groups of children: healthy, healthy with MPVDF, diseased with cerebral palsy and MPVDF. Biomechanical studies using the designed mathematical models of foot in norm and in MPVDF are carried out by means of a finite element method and features of loadings distribution in foot were defined depending on various variants of surgical intervention used for correction of MPDVF. The advantages of stress distribution in the calcaneal and subtalar bones in the case of subtalar joint arthroereisis using the proposed hollow two-stage conical implant compared to the standard one have been proved.A three-stage working clinical and radiological classification of the planovalgus deformation severity in children with cerebral palsy is proposed.Algorithms for choosing the method of MPVDF surgical treatment in children with cerebral palsy, based on the proposed working classification of the foot deformation severity, the results of biomechanical modeling, clinical and radiological, functional assessment of the foot, and provide a choice between soft tissue intervention and mild invasive subtalar arthroereisis, or corrective osteotomy of the bones in the posterior and the middle foot or arthrodesis of the joints in the posterior foot in combination with soft tissue interventions (according to the indications).The results of clinical verification of the proposed algorithms according to the severity of planovalgus deformity of feet in children with cerebral palsy are presented. In particular, a minimally invasive technique of the subtalar joint arthroereisis was tested for the treatment of MPVDF in 5 patients (10 feet) with cerebral palsy, using the developed hollow two-stage conical implant.The efficacy and safety of the technique for the subtalar joint arthroereisis has been proven, which permitted to obtain normalization of X-ray parameters in 89.4 % of children and to improve functional mobility in the nearest future after the surgery.The results of the study were implemented in clinical practice by the State Institution “Sytenko Institute of Spine and Joint Pathology, National Academy of Medical Sciences of Ukraine“, Kharkiv regional clinical trauma hospital and other hospitals of Ukraine. Scope of use – medicine (pediatric orthopedics).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Приймак Х. В. 
Клінічна характеристика, профілактика та лікування карієсу зубів у дітей з дитячим церебральним паралічем / Х. В. Приймак. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі – клінічній характеристиці, профілактиці та лікуванню карієсу зубів у дітей з дитячим церебральним паралічем (ДЦП). Проведений аналіз літератури свідчить про незадовільний стоматологічний статус у дітей з органічним ураженням нервової системи, що визначає необхідність нових підходів до діагностики, лікування та профілактики залежно від важкості основного захворювання. Висока потреба в лікуванні стоматологічної патології вимагає посилених і цілеспрямованих профілактичних та відновлювальних стоматологічних процедур для означеного контингенту дітей, навчання лікарів-стоматологів та персоналу, а також створення спеціалізованих закладів стоматологічної допомоги, оскільки жування, ковтання та повне очищення порожнини рота – надзвичайно складне завдання для дітей з вираженими ментальними та моторними порушеннями. Метою роботи є підвищення ефективності профілактики та лікування карієсу у дітей з дитячим церебральним паралічем шляхом розроблення комплексу лікувально-профілактичних заходів на основі визначення провідних чинників ризику розвитку у них основних стоматологічних захворювань.Завдання дослідження:1. Оцінити стан твердих тканин зубів у дітей з дитячим церебральним паралічем із застосуванням сучасних індикаторів стоматологічного здоров'я. З'ясувати закономірності клінічного перебігу карієсу залежно від вираженості основного захворювання. 2. Визначити стан індивідуального догляду за порожниною рота у дітей з ДЦП та чинники, що його зумовлюють.3. Дослідити провідні чинники ризику розвитку карієсу зубів у досліджуваного контингенту дітей.4. Розробити математичні моделі для прогнозування виникнення і розвитку карієсу зубів у дітей з ДЦП.5. Розробити комплекс лікувально-профілактичних заходів стосовно виникнення карієсу зубів у дітей з ДЦП залежно від неврологічного дефіциту та оцінити його ефективність.^UThe thesis deals with a topical issue – clinical characteristics, prevention and treatment of dental caries of children with infantile cerebral palsy. The literature review conducted is indicative of unsatisfactory stomatological status of children with organic lesions of the nervous system which requires new approaches to diagnostics, treatment and prevention depending on severity of the underlying disease. An urgent necessity to treat stomatological pathology requires intensified and purposeful preventive and restorative dental procedures for the given group of children, training of dentists and medical staff, establishment of specialized institutions of dental care, since chewing, swallowing and complete cleaning of the oral cavity is an extremely difficult task for children with pronounced mental and motor disorders. Objective of the study is to improve effectiveness of prevention and treatment of dental caries in children with infantile cerebral palsy by means of development of a complex of therapeutic-preventive measures on the basis of determining the leading risk factors promoting occurrence of main stomatological diseases. Tasks of the study:1. To assess condition of the dental hard tissues in children suffering from infantile cerebral palsy (ICP) applying modern indicators of stomatological health. To find regularities of clinical course of caries depending on the intensity of the underlying disease.2. To determine the state of individual care of the oral cavity in children with ICP and causative factors. 3. To examine leading risk factors promoting development of dental caries in this group of children. 4. To develop mathematical models to forecast occurrence and development of dental caries in children with ICP. 5. To develop a complex of therapeutic and preventive measures concerning occurrence of caries in children with ICP depending on neurological deficiency and assess its efficacy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського