Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (113)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ДРУКАРН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Старовойт С.В. 
Видавнича діяльність Національної академії наук України у 1918 - 1933 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / С.В. Старовойт ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено видавничу діяльність НАН України у всіх її аспектах протягом 1918 - 1933 рр. В результаті джерелознавчого аналізу документальної спадщини встановлено основні етапи видавничої діяльності, реконструйовано процес роботи Редакційно-видавничої комісії та ради, Видавництва, друкарні, Бюро обміну й розповсюдження видань; їх особовий склад. На основі бібліографознавчого аналізу опублікованих ВУАН матеріалів наведено основні типи видань досліджуваного періоду, видавничі пріоритети різних періодів діяльності ВУАН, залежність їх змін від чинників економічного та суспільно-політичного життя країни. Висвітлено вклад відомих учених Академії наук та її рядових співробітників у редакційно-видавничий процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА328941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кагамлик С.Р. 
Культурно-просвітницька діяльність Києво-Печерської лаври в другій половині ХVІІ - ХVІІІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Р. Кагамлик ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Створено цілісну картину культурно-просвітницької діяльності Києво-Печерської лаври у другій половині XVII - XVIII ст. і визначено її основні напрями. Розглянуто проблеми щодо місця Києво-Печерської лаври в системі державно-церковних відносин в Україні. Оцінено внесок лаврського чернецтва в поширення освіти на українських землях, Російській державі, країнах Європи. Зроблено висновок, що Києво-Печерська лавра зазначеного періоду була визначним науково-освітнім центром, навколо якого гуртувалися представники української духовної та інтелектуальної еліти, і у своїй діяльності виходила далеко за межі суто релігіозної установи. Досліджено особливості видавничої діяльності друкарні Києво-Печерської лаври, її місце у книгообміні українських земель, книговидавничі стосунки між православною Київською і уніатською Почаївською друкарнями. Проаналізовано вплив лаврських видань на культуру інших народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)0-9 + Т3(4УКР)46-7 + Э372.27-346-021.7 + Э372.27-647.2 + Ч611.63(4УКР)
Шифр НБУВ: РА308023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Думанська М. І. 
Організаційно-видавничі та редакторські аспекти діяльності Марії Грінченко: автореф. дис. ... канд. з соц. комунікацій : 27.00.05 / М. І. Думанська ; Класич. прив. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в історії української видавничої справи та редагування здійснено комплексне дослідження видавничої діяльності М. Грінченко. Висвітлено окремі організаційно-видавничі аспекти, які стосуються співпраці М. Грінченко із видавництвами, редакціями, друкарнями та засвідчують її самостійність у провадженні редакторської та видавничої діяльності. Вивчено, проаналізовано й актуалізовано популяризаторський, перекладацький та редакторський досвід М. Грінченко, зокрема, пов'язаний із підготовкою до друку творів дитячої та науково-популярної літератури для масового читача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6-8 Грінченко, М. М. (Загірня)
Шифр НБУВ: РА373060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Піх І.В. 
Системний аналіз та оптимізація параметрів видань у видавничо-поліграфічних процесах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / І.В. Піх ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено узагальнений технологічний процес та інформаційно-технологічну модель додрукарської підготовки книжкових видань, а також спосіб розв'язання загальної задачі системного аналізу й опрацювання параметрів видання шляхом її розділення на локальні підзадачі, кожна з яких відповідає множині параметрів даного рівня стратифікації. Побудовано узагальнену багаторівневу схему зв'язків між параметрами, що ідентифікують структурні частини книжкових видань. Наведено метод оптимізації зв'язків між параметрами ідентифікації сторінок складних книжкових видань на підставі задання вагових значень пріоритетності дії параметру та використання засобів теорії графів. Розв'язано задачу параметричного прогнозування якості книжкових видань з урахуванням багатьох факторів, взаємодія яких залежить від вибраних критеріїв та їх вагових значень, з використанням алгоритму оптимізації на графах. Запропоновано програму розрахунку варіантів реалізації методу прогностичного керування якістю видань для різних початкових значень вагових коефіцієнтів. Удосконалено математичні моделі процесів обміну даними між видавництвом і друкарнею з використанням часткової кількості інформації у разі передавання одного знаку. Ці моделі дають змогу визначити обсяги інформаційних потоків за неповної достовірності їх передавання видавничими мережами. Запропоновано спосіб організації масивів текстової інформації та розроблено функціональну схему руху потоків даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М8 с116 +
Шифр НБУВ: РА332871

Рубрики:

      
5.

Федак С.А. 
Українська літературна мова на Волині у XVIII ст. (фонетика та морфологія почаївських стародруків): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.А. Федак ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі вивченя малодосліджених пам'яток, виданих у друкарнях Почаївського монастиря у василіянський період його історії, встановлено фонетичні та морфологічні особливості української літературної мови XVIII ст. Охарактеризовано питомо українські риси вокалізму та консонантизму, засвідчені у пам'ятках Почаївської друкарні, проаналізовано морфологічну структуру мови текстів, церковнослов'янські елементи української редакції. З'ясовано, що почаївські стародруки повною мірою засвідчують характерні особливості української мови, які відрізняють її від інших слов'янських мов. Виявлено діалектні риси та поодинокі полонізми, відображені у текстах досліджених книг і властиві сучасним волинським говіркам, з'ясовано їх співвідношення з загальномовними. З'ясовано, що діалектні особливості не надавали мові аналізованих творів вузько локального значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-03 + Ч611.63(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА331866

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Качур І.Б. 
Французька книга в Галичині у другій половині XVIII ст.: видавничий репертуар, розповсюдження та рецепція: автореф. дис...канд. іст. наук : 27.00.03 / І.Б. Качур ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано елементи комунікаційного процесу французької книги в Галичині у другій половині XVIII ст. Визначено суспільну функцію, яку вона виконувала на етапі становлення видавничого репертуару, книгарського посередництва, бібліотечного обігу та читацького сприйняття. Розкрито особливості функціонування французької книги. Охарактеризовано репертуар французьких видань, надрукованих у львівських друкарнях у даний період, частину яких залучено до наукового обігу вперше. На основі історико-книгознавчого та бібліографічного аналізу книготорговельних каталогів визначено домінуюче місце оригінальної та перекладної французької книги на галицькому книжковому ринку в останній чверті XVIII ст. Висвітлено питання надходження французьких видань у складі галицьких приватних та інституційних книгозбірень, встановлено коло, науково-культурні зв'язки їх власників, преференції, мотиви та принципи колекціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР331=ФРА)46 +
Шифр НБУВ: РА367265

Рубрики:

      
7.

Бочковська В. Г. 
Почаївський духовний осередок в історії і культурі українського народу XVIII–30-х років ХIX ст. / В. Г. Бочковська. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі на основі комплексного аналізу опублікованої літератури та нововиявлених архівних джерел уперше визначено місце і роль Почаївського Успенського монастиря в історії і культурі українського народу унійного періоду (XVIII – 30-х років XIX ст.). Обгрунтовано основні напрями церковно-релігійної діяльності Почаївського монастиря, сутність його релігійних практик, особливості проповідницької діяльності обителі та його насельників, культ почаївських святинь та їх значення для насельників і паломників обителі. Доведено, що церковно-релігійна діяльність Почаївського монастиря синтезувала практики Православної та Уніатської Церков. Досліджено функціонування монастиря в культурно-освітній сфері (навчальні заклади, бібліотека, іконописна майстерня). Охарактеризовано репертуар Почаївської друкарні, мову видань та їх особливості, рівень мистецького оформлення та контакти з іншими видавничими осередками. Доведено, що книговидавнича діяльність Почаївського монастиря унійного періоду склала потужний внесок в культурну скарбницю українського народу і служила важливим консолідуючим фактором українських земель. Церковно-релігійна та культурно-освітня діяльність Почаївського монастиря засвідчувала явище поліморфізму в українській культурі і визначала, у підсумку, його роль як важливого центру міжконфесійних взаємин.^UIn the submitted paper, the place and role of the Pochayiv Assumption Monastery in the history and culture of the Ukrainian people of the Unia period (XVIII – 30 yearsof the XIX c.) was defined for the first time, on the basis of a comprehensive analysis of published literature and complex investigation the newly discovered archival sources. The main directions of the church and religious activity of the Pochayiv Monastery, the essence of its religious practices, features of the preaching activities of the monastery and its inhabitants, the cult of the holy sites and their significance for inhabitants and pilgrims of the monastery are substantiated.It was proven that the church-religious activity of the Pochayiv Monastery synthesized the practices of the Orthodox and Uniate Churches. The investigation of the monastery'activity in the cultural and educational sphere (educational institutions, library, icon painting workshop) is explored. Described are the repertoire of Pochayiv printing house, the language of its publications and their peculiarities, the level of artistic design and contacts with other publishing centers. It was proven that the book publishing activity of the Pochayiv Monastery of the Uniate Period was a powerful contribution to the cultural treasury of the Ukrainian people and served as an important consolidating f actor for Ukrainian lands.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Трегубенко Т. М. 
Українські церковні музичні осередки кінця XVI –XVIII ст.: особливості формування та діяльності / Т. М. Трегубенко. — Б.м., 2020 — укp.

У роботі вперше проведено комплексний аналіз формування та діяльності українських церковних музичних осередків кінця XVI – XVIII ст. Запропоновано новий міждисциплінарний вектор дослідження української церковної музики з використанням джерел і методології в галузі історії, літературознавства та мистецтвознавства. Розкрито специфіку діяльності музичних осередків на Лівобережжі та Слобожанщині і форми побутування церковно-музичних центрів на землях Правобережжя та Західної України. Реконструйовано діяльність музичних осередків при Київській митрополичій кафедрі та Переяславській архієрейській резиденції. Досліджено вплив української духовної музики на російську культуру, особливості діяльності українських церковних півчих і композиторів в столичних містах та архієрейських резиденціях Російської імперії. Доведено, що найпотужнішою за кількістю видань музичного змісту була друкарня Києво-Печерської лаври; важливою особливістю Почаївського осередку було започаткування друку пісень паралітургійного характеру, які виходили як самостійними збірками, так і додатками до різних видань релігійного спрямування.^UIn the submitted paper, the comprehensive analysis of formation and activity of Ukrainian sacral music centers of the end XVI – XVIII cent. was defined for the first time. The new interdisciplinary research vector of Ukrainian church music based on a combination of sources and methodology in the field of history, literary criticism and art criticism was proposed. The specifics of the activity of music centers in the Left Bank Ukraine and the Slobozhanshchyna and the forms of living of church and music centers on the lands of the Right Bank and Western Ukraine have been revealed. The activity of the music centers at the Kyiv Metropolitan Department and Pereyaslav Bishops' Residence was reconstructed for the first time. The activity of Ukrainian church choirs and composers in the capital cities and bishops' residences of the Russian Empire as so as the influence of Ukrainian spiritual music on Russian culture are investigated.It is proved hat the original Ukrainian church hymn was largely formed in the Kiev spiritual and educational centers such as Kyiv-Pechersk Lavra and Kyiv-Mohyla Academy. The Kiev-Pechersk Lavra printing house was the most powerful in terms of musical content and served as the main supplier of liturgical purposes for Ukrainian lands. For a long time, the Kyiv-Mohyla Academy was the main center of music education and a kind of "blacksmith of musicians" - songbirds, regents and composers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Казьмірович О. Р. 
Методологічні основи формування розмірних параметрів книжкових видань в єдиному виробничому інформаційному середовищі / О. Р. Казьмірович. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота вирішує актуальну науково-прикладну проблему створення методологічних основ формування розмірних параметрів книжкових видань в єдиному виробничому інформаційному середовищі у друкарнях комп'ютерно-інтегрованого управління поліграфічними процесами у концепції «Індустрія 4.0».Розроблено теоретичні засади та математичні моделі й алгоритми для виявлення впливу величини несуміщення растрових елементів різної форми на точність багатофарбового друку «точка в точку», який визнано ефективним через відсутність явища муару. Детально розроблено новий спосіб контролю та керування точністю суміщення й позиціонування фарбовідбитків, який суттєво спрощує інтеграцію друкарських процесів із процесами налаштовування на формат фальцювальних машин. Уперше запропоновано автоматизований метод контролю точності зіштовхування віддрукованих аркушів на віброзіштовхувачах, здійснено аналіз і оцінку точності визначення кількості аркушів у стосі лічильними вагами на віброзіштовхувачі. Запропоновано засоби автоматизації налаштування на тираж аркушовивідних пристроїв підбиральних машин з використанням програмованих логічних контролерів та апаратом нейронних мереж. Розроблено ієрархічну багаторівневу модель контролю якості книжкових видань за розмірними параметрами та математичну модель для визначення результуючого значення величини похибки виготовлення зошитів книжкового блока на фальцювальних машинах при традиційній та удосконаленій технологіях.Обгрунтовано вибір апаратно-програмних засобів автоматизації для поліграфічного устаткування, на базі яких модернізовано системи керування окремих машин, що виготовлені на вітчизняних поліграфічних заводах та експлуатуються підприємствами регіонального видавничо-поліграфічного кластера у контексті розвитку єдиного виробничого інформаційного середовища відповідно до міжнародних стандартів на платформі «Індустрія 4.0».Ключові слова: виробниче інформаційне середовище, точність розмірних параметрів, книжкові видання, друк «точка в точку», суміщення фарб на відбитку, інформаційно-керуючі пристрої, програмовані логічні контролери, робочі потоки, «Індустрія 4.0».^UThe thesis is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological bases of formation of dimensional parameters of book editions in the united production information environment in the printing houses with computer-integrated management of the printing processes in concept «Industry 4.0» are formed.The mathematical models and algorithms for calculating areas of neighboring inks of circular, square, rhombic and ellipse forms of raster elements with given dimensions of their sizes depending of precision color register and, therefore, using the Neuberg-Neigebauer equations, we proceed directly to the calculation of the color coordinates of separate sections of the raster imprint by printing «point to point» as the most effective way to correct moiré have been proposed.The new way of controlling and management the accuracy of color register and positioning of imprints has been developed, which also significantly simplifies printing technology «point to point» and improves the integration efficiency of the printing proc-esses with the processes to adjustment on format of the folding machines and creats the prerequisites to building an system automated control of the accuracy of the jogging of the printed sheets on the joggers. The analysis of the accuracy of determining the number of sheets in a stack by counting weights at Polar Mohr jogger has been carried out. The way of the automation to adjustment on the format of the sheet delivery de-vices in gathering machines with use of artificial neural networks and the choice of its best architecture has been proposed. The five-level hierarchical model for estimation and regulating the quality of book editions by the accuracy of dimensional parameters and the information models of work-flow of their manufacturing technology and the method of calculation of the resulting errors in the location on folding marks on the back signature have been developed. The multilevel computer-integrated system control of printing production is substantiated based on choice a hardware and software platform of automation for printing equipments, which significantly speeds up to entry to form «Industry 4.0» has been developed. Key words: production information environment, accuracy of dimensional parameters, book editions, printing «point-to-point», color register of imprints, informa-tion-control devices, programmable logic controllers, workflow, «Industry 4.0».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського