Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (232)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОГОВІРНІ$<.>+<.>K=МАТЧІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Прус В.З. 
Джерела права Лівобережної України першої половини XVIII століття: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.З. Прус ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено джерела права Лівобережної України першої половини XVIII ст. на основі аналізу правових актів та матеріалів адміністративної та судової практики. Проаналізовано джерела права, що були чинними на вказаній території та сферу їх застосування для регулювання суспільних відносин. В основу дослідження покладено правові акти гетьманської влади, Генеральної військової старшини, договірні статті гетьманів з російськими царями, процес поширення в систему права Лівобережної України актів законодавства російського царату, Малоросійського приказу та I Малоросійської колегії, а також процес систематизації українського права вказаного періоду. З'ясовано юридичну природу та зміст договірних статей гетьманів з російськими царями, а також їх вплив на процес поширення російського законодавства. Проаналізовано теоретичний аспект основних форм закону імперської Росії, а також на підставі конкретних юридичних фактів визначено напрямки його поширення в українську систему права. Доведено, що за умов обмеження влади гетьмана та Генеральної військової канцелярії, а також їх тимчасової відсутності чи взаємозаміни українська система права, маючи великі традиції, продовжувала функціонувати та розвиватися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)46-3 +
Шифр НБУВ: РА366964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Петрук О.М. 
Договірні зобов'язання і права в бухгалтерському обліку (на матеріалах підприємств Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Петрук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні питання відображення в обліку та використання в аналізі інформації про договірні зобов'язання та права за умов переходу до ринкових відносин. Досліджено природу договірних зобов'язань і прав, їх місце та роль у бухгалтерському обліку. Проаналізовано проблеми існуючих підходів до відображення договірних зобов'язань і прав у бухгалтерському обліку, їх переваги та недоліки. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення теорії та практики відображення договірних прав та зобов'язань за умов автоматизованого ведення обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20 + У052.9(4УКР-4ЖИТ)20
Шифр НБУВ: РА312259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Яворська О. С. 
Договірні зобов'язання про передання майна у власність: цивільно-правові аспекти: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / О. С. Яворська ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Встановлено загальні закономірності та видові особливості договірних зобов'язань про передачу майна у власність. Визначено функціональне призначення цивільного договору у механізмі регулювання зобов'язальних відносин з передачі майна у власність. Проаналізовано порядок укладення та форми фіксації волевиявлення сторін договорів. Розглянуто проблеми правового статусу суб'єктів договорів. Визначено специфіку предмету договорів про передачу майна у власність. Розкрито сутність та забезпечення виконання сторонами договірних обов'язків. Запропоновано шляхи вирішення проблем захисту прав сторони у разі невиконання та неналежного виконання її контрагентом договірних обов'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.4
Шифр НБУВ: РА379578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ахмач Г.М. 
Договірні правовідносини членів сім'ї: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.М. Ахмач ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено систематизацію сімейно-правових договірних зобов'язань за участю подружжя й інших членів сім'ї та родичів, надано рекомендації з вдосконалення відповідних положень чинного законодавства. Запропоновно власний варіант визначення поняття "сім'я" у юридичному значенні. Зроблено висновок щодо необхідності доповнення Сімейного кодексу України окремими статтями, що регулюють способи забезпечення виконання зобов'язань. Наведено деталізацію та надано загальну характеристику сімейно-правовим договорам, що укладаються з приводу нематеріальних благ. Зроблено висновок щодо необхідності виділення сімейно-правових договірних зобов'язань в системі договірного права України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)70 + Х839(4УКР)21:Х837 +
Шифр НБУВ: РА368736

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Золотухіна Л.О. 
Договірні форми реалізації соціально-економічних прав та інтересів працівників в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.О. Золотухіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено визначення понять і критеріїв класифікації інтересів у трудових правовідносинах. Виявлено місце трудових прав у системі інших соціально-економічних прав і охарактеризовано взаємозв'язок між ними. З'ясовано ознаки договірних форм регулювання соціально-трудових відносин. Досліджено диференціацію інтересів працівників залежно від форми власності підприємства. Виявлено значущість факультативних умов трудового договору та зобов'язальних умов колективних договорів і угод для забезпечення прав й інтересів сторін трудових правовідносин. Розкрито значення переведення, переміщення, зміни істотних умов праці стосовно забезпечення та поєднання інтересів роботодавця та працівників. На підставі зроблених теоретичних висновків і виявлених недоліків у правовому регулюванні наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА349287

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Курган Б.В. 
Економічні взаємовідносини бурякосійних господарств з цукровими заводами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Б.В. Курган ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено питання суті економічних взаємовідносин бурякосійних господарств з цукровими заводами. Систематизовано чинники цих відносин з урахуванням макро- та мікроекономічних факторів їх формування. Визначено перспективи розвитку бурякоцукрового виробництва та розміри оптимальної сировинної зони цукрових заводів регіону з використанням запропонованої методики визначення пріоритетних районів виробництва даної сировини. Обгрунтовано механізм формування та розвитку економічних відносин на підставі розподілу грошової виручки від реалізації цукру. Наведено пропозиції щодо перенесення строків збирання цукрових буряків на більш пізній час з метою збільшення маси коренів. Розраховано нормативну собівартість 1 т даних буряків як мінімального рівня ціни цукросировини. Розкрито суть поняття "економічні взаємовідносини" як взаємодії господарюючих суб'єктів за конкретних умов певного стану розвитку економіки країни. Систематизовано договірні зобов'язання та здійснено рекомендації щодо удосконалення умов договорів між виробниками та переробниками цукросировини у період реформування аграрного сектору економіки. Уперше на регіональному рівні запропоновано схему регулювання бурякоцукрового підкомплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4 + У9(4УКР)325.153.251.54 +
Шифр НБУВ: РА338317

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ульянова Г.О. 
Захист авторських прав у правовідносинах, які виникають у зв'язку з рекламою: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.О. Ульянова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 18 с — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади розвитку авторських прав у правовідносинах, які виникають у зв'язку з рекламою. Визначено сутність поняття та специфіку даних правовідносин, охарактеризовано їх суб'єкти й об'єкти. Проаналізовано ознаки реклами як об'єкта авторського права, досліджено її співвідношення з іншими його об'єктами. Висвітлено договірні засади використання об'єктів авторського права у правовідносинах, які виникають у зв'язку з рекламою. Розглянуто правове забезпечення захисту авторських прав, форми та способи його здійснення. Обгрунтовано доцільність поширення практики неюрисдикційної форми захисту авторських прав. Показано особливості захисту авторських прав у судовому порядку. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства про рекламу, авторське право та суміжні права, а також право інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 +
Шифр НБУВ: РА361330

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Могильна Л. М. 
Інноваційна діяльність сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л. М. Могильна ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Доповнено понятійний апарат "агроінновація", здійснено оцінювання інноваційної діяльності сільськогосподарських підприємств, а також запропоновано заходи щодо її вдосконалення. Запропоновано методичний підхід до визначення впливу розміру сільськогосподарського підприємства на фінансові показники його діяльності та визначено ступінь їх інноваційної активності шляхом проведення рейтингової оцінки. Науково обгрунтовано доцільність ведення сівозмін як одного із шляхів збільшення фінансування інноваційної діяльності, доведено доцільність кластерного об'єднання сільськогосподарських підприємств на договірній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-55
Шифр НБУВ: РА377071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кулько А.В. 
Інституційні та договірні механізми регламентації міжнародного співробітництва з використання ресурсів ріки Дунай: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.В. Кулько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано інституційні та договорні механізми міжнародного співробітництва у використанні ресурсів ріки Дунай, висвітлено теоретичні та практичні аспекти цього питання. Досліджено історію формування інституційних і договірних механізмів міжнародного співробітництва із використання ресурсів Дунаю. Висвітлено основні тенденції цього процесу, сформульовано цілісне бачення та визначено особливості їх сучасного стану. Проаналізовано міжнародні нормативно-правові акти, що регламентують навігаційні та ненавігаційні аспекти використання Дунаю та практику їх застосування, а також судові рішення, що стосуються використання річкових ресурсів ріки Дунай.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.526(4)1 +
Шифр НБУВ: РА368406

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Григоров О.М. 
Концесійні угоди: правова природа та особливості правового регулювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.М. Григоров ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 26 с. — укp.

Досліджено правову природу сучасних концесійних угод. Проаналізовано особливості сучасного та перспективного правового регулювання інвестиційних правовідносин між державою-реципієнтом та іноземним інвестором у рамках концесійної угоди. Надано сучасне трактування поняття концесійної угоди, правового статусу її об'єктів і суб'єктів, розкрито структурні та класифікуючі особливості цього різновиду інвестиційних угод. Відповідну увагу приділено аналізу механізму концесійних угод у міжнародно-договірній практиці України на двосторонньому, регіональному та універсальному рівнях. Висвітлено особливості механізму "суброгації" в сучасних інвестиційних правовідносинах. Розкрито суттєві елементи "квазіміжнародного" характеру концесійних угод за участю держави-реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.3 + Х932.211.12(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Коблянська Г.Ю. 
Облік та аудит експортно-імпортних операцій підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.09 / Г.Ю. Коблянська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Узагальнено теоретичні й організаційні засади здійснення експортно-імпортних операцій та розроблено рекомендації щодо удосконалення методики й організації їх обліку й аудиту з метою формування достовірної інформації про даний вид діяльності у фінансовій звітності підприємств. Уточнено визначення понять "експорт", "імпорт", "експортно-імпортні операції підприємства", які використано у теоретичному обгрунтуванні підходів до організації й обліку таких операцій за сучасних умов господарювання. Обгрунтовано шляхи удосконалення законодавчо-нормативного регулювання експортно-імпортних операцій з метою усунення методологічних і правових неузгоджень і протиріч. Запропоновано схему бухгалтерського обліку зовнішньоекономічного договору та механізм розкриття інформації про договірні відносини у формах звітності підприємства. Розроблено імітаційну модель сегментарного обліку експортних операцій та форму внутрішньої звітності за експортними географічними сегментами на основі здійснення комплексного дослідження сегментарного обліку. Обгрунтовано необхідність введення окремих рахунків і субрахунків для експортно-імпортних операцій за кожною іноземною валютою. Узагальнено методичні й організаційні засади облікової політики під час здійснення експортно-імпортних операцій на підприємствах. Досліджено теоретичні та методичні засади стандартизації процедур аудиту експортно-імпортних операцій підприємств і науково обгрунтовано необхідність їх застосування. Розроблено методику проведення аудиторської перевірки експортно-імпортних операцій підприємств у контексті системного підходу щодо її формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)243 + У052.9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА367021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Іолкін Я.О. 
Право на торговельну марку в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Я.О. Іолкін ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання права на торговельну марку в Україні. Проаналізовано торговельну марку як об'єкт правовідносин, розкрито її інтенціальну природу, яка зумовлює особливості її правової охорони. Визначено учасників права на торговельну марку у аспекті приватноправових і публічно-правових відносин у сфері господарювання. Розкрито особливості змісту права на торговельну марку. Визначено правові межі свободи вибору торговельної марки суб'єктом господарювання. Проаналізовано договірні відносини у сфері права на торговельну марку, а також зазначені положення у контесті адаптації законодавства України у сфері права на дану марку до законодавства ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА365289

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шликов Д.В. 
Правова природа оренди майна як форми державно-приватного партнерства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Д.В. Шликов ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено ряд положень, спрямованих на пристосування господарського законодавства до вимог державно-приватного партнерства (ДПП), що утворюють систему взаємопроникнення приватного та публічного права у сфері оренди державного та комунального майна. Доведено, що регулювання відносин оренди державного та комунального майна характеризується відсутністю певної ієрархії нормативних актів. Обгрунтовано доктринальне поняття оренди як правової форми ДПП. З'ясовано, що визнання у законодавстві оренди державного та комунального майна формою ДПП, а земельних ділянок об'єктом ДПП передбачає спрощеність, прозорість і максимальну завершеність умов реалізації орендарем та орендодавцем правового режиму ДПП. Вдосконалено договірні відносини внаслідок розвитку формулярного права у сфері оренди державного та комунального майна, які повною мірою здатні створити для суб'єктів господарювання дійовий та ефективний механізм регулювання відносин ДПП, сприятимуть його становленню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.132
Шифр НБУВ: РА373531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бобкова А.Г. 
Правове забезпечення рекреаційної діяльності: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04; 12.00.06 / А.Г. Бобкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Теоретично досліджено господарсько-правовий та еколого-правовий аспекти рекреаційної діяльності. Розглянуто поняття права природокористування щодо рекреаційних цілей та рекреаційної діяльності, висвітлено особливості господарських і екологічних відносин підчас її здійснення. Проаналізовано законодавство стосовно рекреаційної діяльності та надано пропозиції щодо його вдосконалення. На підставі дослідження законодавства й узагальнення наукових джерел визначено поняття і правовий режим рекреаційного фонду, його складових частин. Розроблено питання створення рекреаційного фонду, визначено права власності на його території та ресурси. Описано види використання рекреаційного фонду та напрямки правової охорони. Сформульовано поняття суб'єктів рекреаційної діяльності, визначено їх особливості, організаційні форми, уточнено загальні засади їх правового статусу та види таких суб'єктів. Конкретизовано правові засади забезпечення ефективного здійснення рекреаційної діяльності: господарсько-правовий механізм, договірні відносини та відповідальність за порушення законодавства щодо такої діяльності. Аргументовано необхідність розробки концепції правового забезпечення рекреаційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114
Шифр НБУВ: РА314952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Павлюченко Ю.М. 
Правове регулювання діяльності по реалізації арештованого майна: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Ю.М. Павлюченко ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено правове регулювання діяльності з реалізації арештованого майна. Аргументовано висновки щодо поняття, ознак, умов її здійснення. Запропоновано основні напрямки вдосконалення законодавства, яке регулює цю діяльність. Наведено визначення понять "діяльність з реалізації арештованого майна" та "порушення порядку реалізації арештованого майна". Уточнено визначення відповідної спеціалізованої організації. Доопрацьовано договірні засади та порядок здійснення діяльності з реалізації арештованого майна. Досліджено та конкретизовано правові наслідки порушень у сфері реалізації арештованого майна, зокрема питання визнання прилюдних торгів недійсними, а також підстав і форм відповідальності за допущені порушення у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177.07 +
Шифр НБУВ: РА360569

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дорошева О.М. 
Правове регулювання імпорту лікарських засобів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.М. Дорошева ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "імпорт лікарських засобів" (ІЛЗ) у його співвідношенні з загальним поняттям "імпорт (імпорт товарів)". Висвітлено особливості ІЛЗ і визначено його місце серед інших видів зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Обгрунтовано доцільність ліцензування ІЛЗ, встановлено особливості господарсько-правового регулювання ІЛЗ як виду ЗЕД. Аргументовано доцільність модернізації систем сертифікації та стандартизації ЛЗ, що імпортуються в Україну, у контексті адаптації законодавства України до права ЄС. Досліджено договірні відносини, умови та форми розрахунків у сфері ІЛЗ. Проаналізовано порядок і способи ІЛЗ, доопрацьовано положення щодо господарсько-правової відповідальності суб'єктів ІЛЗ. Розроблено рекомендації щодо удосконалення правового регулювання ІЛЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.24:Р + Р281к +
Шифр НБУВ: РА368029

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Болдижар С.М. 
Правове становище Закарпатської України (1944 - 1946 роки): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.М. Болдижар ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі аналізу архівних документів, нормативно-правових актів та наукової літератури досліджено проблеми становлення та розвитку Закарпатської України у 1944 - 1946 рр. Проаналізовано політико-правові та соціально-економічні передумови, що сприяли утворенню Закарпатської України на заключному етапі Другої світової війни, зокрема, приділено увагу процесу її юридичного оформлення, здійсненого через рішення Першого з'їзду Народних комітетів Закарпатської України та діяльність Народної Ради. Вперше визначено ступінь легітимності Закарпатської України в цілому та Першого з'їзду народних комітетів як органу, що її започаткував, у контексті чинних на даний період норм міжнародного права. Визначено два послідовні етапи розвитку Закарпаття у 1944 - 1946 рр., хронологічні межі яких обумовлені зовнішніми та внутрішніми політико-правовими процесами на даній територій. Розглянуто правовий статус Закарпатської України, наведено характеристику основних юридичних ознак державності, притаманних даному адміністративно-територіальному утворенню. Розкрито особливості утворення й обсяг повноважень державно-управлінських органів у регіоні (Народна Рада Закарпатської України, народні комітети), висвітлено питання організації системи судової влади, визначено порядок і принципи здійснення правосуддя, проаналізовано нормативно-правові акти, прийняті місцевим органами влади. Висвітлено вплив зовнішніх факторів на процеси у Закарпатському регіоні, зокрема, радянських державних і військових структур на формування елементів державності Закарпатської України. Проаналізовано договірні процеси між Чехословацькою республікою та Радянським Союзом з приводу Закарпаття, зокрема, підписання Радянсько-Чехословацького довговору від 29 червня 1945 р. про передачу цієї території Радянській Україні як передумови зміни державно-правового статусу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЗАК)62 +
Шифр НБУВ: РА362924

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Попова А. В. 
Правове становище професійних учасників ринку цінних паперів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А. В. Попова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано правове становище професійних учасників ринку цінних паперів (РЦП) в Україні. Викладено основні ознаки, наведено класифікацію професійних учасників РЦП, описано форми державного регулювання професійної діяльності на РЦП. Розглянуто питання створення професійних учасників РЦП, управління, ліцензування і припинення їх діяльності. З'ясовано обов'язки професійних учасників РЦП на основі поділу, зокрема, передбачені ліцензійними умовами провадження професійної діяльності на РЦП, а також як суб'єктів первинного фінансового моніторингу, та зумовлені характером здійснюваного виду професійної діяльності на РЦП. Наведено класифікацію порушень вимог законодавства про професійну діяльність: порушення правил діяльності на РЦП, ліцензійних умов, вимог законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, вимог правил саморегульованих організацій, досліджено види відповідальності за їх вчинення. Висвітлено господарсько-договірні зобов'язання за участю професійних учасників РЦП. Визначено поняття договорів про обслуговування інститутів спільного інвестування, пенсійного фонду, ведення реєстру власників іменних цінних паперів як господарських договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 + У9(4УКР)262.292 +
Шифр НБУВ: РА342689

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Щокіна О.О. 
Правовий звичай міжнародної торгівлі як джерело міжнародного приватного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Щокіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто історію виникнення та процес утворення звичаїв міжнародної торгівлі (ЗМТ), які регулюють договірні та недоговірні комерційні відносини з іноземним елементом, встановлюють внутрішні параметри функціонування суб'єктів міжнародної комерційної діяльності та зовнішні стандарти поведінки з іншими учасниками міжнародної торгівлі. Запропоновано комплексну класифікацію ЗМТ і встановлено їх функції. Висвітлено місце ЗМТ у системі джерел міжнародного приватного права України. Наведено рекомендації щодо здійснення правової політики стосовно ЗМТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-33 + Х932.211.12 +
Шифр НБУВ: РА342337

Рубрики:

      
20.

Сімсон О.Е. 
Правові особливості договорів інвестиційного характеру: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Е. Сімсон ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено відносини, що виникають у процесі здійснення інвестиційної діяльності, їх сутність, форми й елементний склад, а також розвиток правового регулювання таких відносин в Україні. Особливу увагу приділено договірним формам інвестиційних відносин, формулюванню родового поняття договорів інвестиційного характеру, виявленню їх ідентифікаційних ознак, кваліфікаційних необхідних і додаткових умов, проведенню класифікації інвестиційних договорів. З використанням ідентифікаційних ознак визначено конкретні види цивільно-правових договорів, що належать до категорії інвестиційних. Окремо проаналізовано правову природу договорів з особливим суб'єктним складом. Вивчено аналогічні договірні форми у праві закордонних держав, а також досвід їх правового регулювання у рамках національного та спеціального правових режимів. Подано конкретні пропозиції щодо удосконалення інвестиційного законодавства України. Запропоновано визнати як основний критерій надання спеціального (преференційного) правового режиму регулювання реалізацію договорів інвестиційного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.304
Шифр НБУВ: РА314404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського