Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (1177)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОБРОБУТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 143
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Подсолонко М. В. 
Актуалізація маркетингу в кластерній організації рекреаційного підприємництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. В. Подсолонко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 21 с. — укp.

Проведена актуалізація маркетингу в процесах формування рекреаційних кластерів обгрунтована як мультиплікатор у створенні та розвитку малих підприємств і посиленні зайнятості у них місцевого населення, в освоєнні нових рекреаційних територій та розвитку на них підприємництва у сільських районах Криму. Сформована на підставі узагальнення світового досвіду парадигма випереджального маркетингу кластерної організації рекреаційного підприємництва має основну стратегічну мету соціальної спрямованості - покращання якості життя, підвищення добробуту та зростання продуктивної зайнятості місцевого населення. Запропонована графічна модель взаємодії мереж спеціалізованих малих підприємств у складі рекреаційних кластерів дозволяє органам місцевого самоврядування та населенню обгрунтовано вибирати види діяльності у загальній системі рекреаційного підприємництва. Запропоновано змістовно структуру кадрового та компетенційного забезпечення процесів створення та функціонування малих підприємств у складі спеціалізованих мереж рекреаційних комплексів і кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)291.9
Шифр НБУВ: РА376326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Романенко Л.Ф. 
Банківський маркетинг: теорія, методологія, організація: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / Л.Ф. Романенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-методологічне дослідження банківського маркетингу за умов реформування фінансово-банківської системи України з метою вирішення проблем удосконалення функціонування комерційних банків. Висвітлено еволюцію розвитку маркетингу у суспільстві з ринковою економікою, визначено місце маркетингу у системі економічних наук. Розглянуто організаційну, дослідну та заключну стадії процесу маркетингової діяльності, які характеризують маркетинг як динамічну систему економічних знань про діяльність суб'єктів господарювання, що розкривають суть явищ господарської діяльності з метою оптимізації їх у суспільстві з ринковою та соціально орієнтованою економікою для підвищення добробуту людей. Комплексно представлено банківський маркетинг як методологію формування політики, стратегії та тактики банку, призначену ефективно задовольняти та вирішувати проблеми клієнтів шляхом реалізації на ринку банківських продуктів, управління активами та пасивами, прибутками та витратами, ризиком, ліквідністю з використанням комп'ютерних технологій. Стратегічний маркетинг та його економіко-математичне моделювання у банківській діяльності висвітлено з залученням досвіду діяльності українських банків. Розроблено рекомендації щодо запровадження економіко-математичних моделей і запобігання ризикам і банкротству фінансових закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.181.3-211.1
Шифр НБУВ: РА318835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Славко Т.О. 
Взаємодія неурядових організацій з органами місцевого самоврядування в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т.О. Славко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 16 с. — укp.

Зазначено, що мережевий підхід відкриває можливості для створення якісно нової моделі соціально-політичної комунікації. Встановлено, що аналіз основних аспектів взаємодії неурядових організацій з органами місцевого самоврядування дозволив зробити пропозиції щодо налагодження співпраці між ними, оскільки у них майже схожі цілі - захист інтересів і сприяння добробуту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА372056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Саєнко А.А. 
Взаємозв'язок відносин власності і управління в процесі ринкової трансформації державного сектора: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / А.А. Саєнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 15 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок відносин власності й управління у процесі ринкової трансформації державного сектору економіки від держави загального добробуту до ефективної держави. У контексті взаємозв'язку відносин власності та вартості вивчено закономірності розвитку відносин управління як форми розв'язання протиріччя між правом власності й економічною владою у системі держава - корпоративний сектор. Розкрито зміст і умови формування публічного сектору економіки як форми реалізації моделі ефективної держави. Охарактеризовано моделі корпоративного управління. Виявлено можливості їх реалізації за умов ринкової трансформації інверсійного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332 +
Шифр НБУВ: РА356861

Рубрики:

      
5.

Биченко С. М. 
Внесок сільськогосподарської кооперації у зміцнення добробуту селянства України (1921 - 1929 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Биченко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано характер, сутність і форми діяльності сільськогосподарської кооперації України з інтенсифікації сільського господарства та підвищення прибутковості селянських господарств шляхом прискореного розвитку широкої мережі підприємств з переробки всіх видів сільськогосподарської продукції. Розкрито органічну еволюцію спрямованості системи спеціальної сільськогосподарської кооперації в напрямку від нарощення обсягів виробництва сільськогосподарської сировини до організації її максимально ефективного використання. Висвітлено роль кооперативної громадськості, її економічний внесок і вплив на розвиток найбільш ефективних видів кооперативного підприємництва. Охарактеризовано особливості господарсько-економічної діяльності з переробки продуктів сільського господарства. Показано соціально-економічний ефект діяльності кооперативних переробок підприємств. З'ясовано, що активна діяльність мережі кооперативних переробок підприємств суттєво сприяла налагодженню фінансово-грошовому обігу в аграрному секторі національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-205 + Т3(4УКР)614-205
Шифр НБУВ: РА369532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Савка А. П. 
Вплив міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / А. П. Савка ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 21 с. — укp.

Систематизовано концептуальні підходи до визначення змісту категорії "добробут населення", узагальнено механізми впливу міжнародної торгівлі на добробут населення, методи його аналізу. Проаналізовано особливості участі трансформаційних країн у міжнародній торгівлі, які визначають її вплив на добробут населення, проведено оцінювання негативного соціального потенціалу міжнародної торгівлі у поглибленні просторової нерівності в східноєвропейському регіоні. Запропоновано концептуальні засади покращання впливу міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн, виокремлено напрями удосконалення глобальної системи торговельного регулювання в інтересах підвищення добробуту їх населення. Обгрунтовано економічні й організаційні засоби посилення позитивних і мінімізації негативних соціально-економічних наслідків участі України у міжнародній торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94 + У584.30 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА375786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Хрящевська Л.М. 
Господарства німецьких колоністів Півдня України (кінець XVIII - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Хрящевська ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено процес заселення Півдня України німецькими колоністами, а також економічний стан і еволюцію господарств німецьких колоній з кінця XVIII до початку XX ст. Іноземні колоністи запрошувалися російським урядом для освоєння земельних площ і збільшення кількості землеробського населення, вони одержували землю та різні пільги. У перші десятиріччя перебування у причорноморських степах німецькі колоністи мали вирішувати багато проблем, більшість з яких були вирішені завдяки притаманній поселенцям працелюбності, здатності до правильного ведення господарства. Визначено зміни у спеціалізації галузей сільського господарства, основні етапи сільськогосподарського машинобудування. Розглянуто особливості борошномельної галузі промисловості, промислів, ремесел та торгівлі у німецьких колоніях. Зазначено, що їх успіхи та рентабельність зумовлені комплексом причин, а саме: державною підтримкою, згуртованістю у досягненні мети, працьовитістю й економністю, особливою організацією ведення господарства. Висвітлено особливості етнокультурного життя німецьких колоністів. Показано, що, створюючи власний добробут і благополуччя, вони допомагали зростанню матеріального та культурного рівня місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР)0-7 +
Шифр НБУВ: РА360890

Рубрики:

      
8.

Мельниченко О.А. 
Державна політика щодо підвищення рівня та якості життя населення: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О.А. Мельниченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади та концептуальні підходи до вдосконалення механізму реалізації державної політики щодо підвищення рівня та якості життя населення України. Удосконалено систему соціальних індикаторів, яка є важливою складовою моніторингу рівня та якості життя населення. Систематизовано причини поглиблення диференціації населення за рівнем і якістю їх життя. Оцінено результативність регуляторного впливу держави на рівень задоволення основних потреб населення України. Обгрунтовано основні засади соціально відповідального суспільства, в якому всі без виключення його члени зобов'язані відповідати за свої дії, вчинки чи бездіяльність. Розроблено методологію реалізації державної політики щодо підвищення рівня та якості життя населення, яка передбачає реалізацію національної стратегії запобігання бідності та комплексне застосування механізму підвищення рівня добробуту населення, подолання та запобігання бідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + С5*665-94 + Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА370745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Ріппа М.Б. 
Державне пенсійне забезпечення в Україні та шляхи його розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / М.Б. Ріппа ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність, роль та функції державного пенсійного забезпечення, визначено його місце в системі соціального захисту населення. Проаналізовано розвиток багаторівневої системи державного пенсійного забезпечення в контексті економічних теорій трудової вартості та добробуту. Розглянуто процеси формування та використання фінансових ресурсів Пенсійного фонду України, наведено оцінку його діяльності, висвітлено позитивні здобутки та недоліки й охарактеризовано основні етапи розвитку. Обгрунтовано напрями удосконалення державного пенсійного забезпечення з урахуванням сучасних світових тенденцій та розроблено актуарну модель оцінки основних інструментів впливу на процес його реформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.22 +
Шифр НБУВ: РА352805

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Діброва А.Д. 
Державне регулювання сільськогосподарського виробництва: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / А.Д. Діброва ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Узагальнено еволюцію поглядів представників різних наукових шкіл щодо регулювання економічних процесів, визначено роль держави у його здійсненні. Розкрито сутність механізму державного регулювання сільськогосподарського виробництва з урахуванням об'єктивних закономірностей і специфічних особливостей галузі на сучасному етапі її розвитку. Узагальнено методичні підходи щодо оцінювання ефективності державної підтримки сільськогосподарського виробництва, що застосовуються в країнах з розвиненою ринковою економікою. Визначено рівень державної підтримки сільського господарства України, встановлено її ефективність на підставі вивчення бюджетних програм і спеціальних режимів і механізмів оподаткування. Проаналізовано етапи формування та результативність механізму регулювання ринків зерна, цукру та насіння соняшнику в Україні, розроблено пропозиції щодо їх удосконалення. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади щодо удосконалення механізму державного регулювання сільськогосподарського виробництва на основі інтегрованої системи стратегічних пріоритетів розвитку галузі. Розроблено методичні підходи щодо запровадження в сільськогосподарському виробництві України програм прямих виплат з метою підтримки доходів товаровиробників. Проаналізовано економічні наслідки та результати впливу зміни рівня митно-тарифного захисту вітчизняного аграрного ринку на добробут таких економічних агентів як сільськогосподарські товаровиробники, споживачі та держава. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи державної підтримки сільського господарства України за умов глобальних змін зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Горин В.П. 
Державне фінансове забезпечення соціальних гарантій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В.П. Горин ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження теорії і практики державного фінансового забезпечення (ДФЗ) соціальних гарантій (СГ) у контексті його відповідності критеріям соціальної безпеки (СБ). Розкрито сутність і роль СГ як інструменту вияву розподільчої функції державних фінансів, їх місце у системі СБ. Обгрунтовано теоретичні підходи до розкриття змісту ДФЗ СГ, виділено його основні принципи й описано структуру. Проаналізовано проблеми діючого механізму формування фінансових ресурсів (ФР) на забезпечення СГ населенню в Україні. Визначено роль держави у формуванні матеріального добробуту населення, досліджено практику державного фінансування (ДФ) СГ споживання суспільних послуг. Проведено оцінку ДФ СГ для досягнення СБ. Наведено рекомендації щодо вдосконалення вітчизняної практики ДФЗ СГ, середньостроковий прогноз динаміки видатків держави на фінансування СГ за допомогою економіко-математичного моделювання. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення формування ФР на забезпечення СГ та оцінювання ефективності видатків держави на досягнення СБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.553
Шифр НБУВ: РА372547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Толстих Н.В. 
Динаміка рівня життя населення України (соціологічний аналіз): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.В. Толстих ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1999. — 24 с. — укp.

У дисертаційній роботі досліджуються тенденції, що склалися в динаміці рівня життя населення України під час проведення ринкових реформ. Розглянуто підходи до визначення поняття "рівень життя", систематизовано сучасні показники рівня життя та методики їх виміру, проаналізовано стан добробуту та соціально-економічну структуру населення, досліджено спрямованість та перспективи розвитку виявлених у динаміці рівня життя тенденцій, запропоновано можливі напрями подолання бідності. У роботі використано офіційні статистичні матеріали та результати низки соціологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665-94

Рубрики:

      
13.

Фертікова 
Добробут як фактор економічного зростання в національній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Тетяна Михайлівна Фертікова ; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА358746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мариненко В.О. 
Екологічна політика органів місцевої влади великих міст України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Мариненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічну ситуацію у великих містах України (ВМУ) та визначено екологічну політику (ЕП) органів місцевої влади. Показано, що впродовж розвитку міста перетворилися в промислово-міські агломерації, екологічний стан у яких напружений. Доведено, що охорона навколишнього природного середовища - важливе соціально-економічне завдання щодо добробуту людей та дбайливого ставлення до природи як до національного багатства. Розкрито проблему розробки державної політики у сфері природокористування. Проаналізовано екологічний стан ВМУ та проведено оцінку заходів місцевої влади щодо їх екологізації та сталого розвитку (СР). Визначено шляхи покращення взаємодії громадських організацій та місцевої влади щодо забезпечення СР міст, основні напрями підвищення і вдосконалення ЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215-94 +
Шифр НБУВ: РА370018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кобець В.М. 
Економіко-математичне моделювання виробничо-транспортних систем в умовах інформаційної симетрії та асиметрії: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / В.М. Кобець ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2008. — 23 с. — укp.

Розроблено комплекс моделей, які передбачають врахування цільових функцій прибутку кожного учасника виробничо-транспортних систем (ВТС) з одним і двома перевізниками та дозволяють обгрунтувати доцільність для перевізника-монополіста тарифної дискримінації виробників і перевагу послідовницької стратегії транспортної компанії у порівнянні з лідерською за умов інформаційної симетрії. На підставі межового аналізу визначено умови, за яких зростання обсягу якісної продукції зумовлює підвищення ціни на ринку з інформаційною асиметрією, що дозволяє з'ясувати закономірності функціонування відповідних ринків продукції. Розроблено комплекс моделей ВТС з інформаційною асиметрією щодо якості продукції та втрат конкурентів, які передбачають врахування різних типів інтеграцій учасників ВТС і дозволяють оцінити вплив тарифної політики перевізника та варіантів інтеграції на рівноважні величини обсягів виробництва та прибутків учасників ВТС, рівень податкових надходжень, ціну продукції та добробут споживачів за умов змішаної рівноваги. Удосконалено поняття інформаційної симетрії у ВТС, яке грунтується на однаковому розподілі інформації, що дозволяє знаходити рівновагу ВТС у чистих стратегіях. Розвинуто модель, яка дозволяє перевізнику-монополісту визначити єдиний тариф для виробників з метою максимізації прибутку за інформаційної симетрії. Запропоновано модель ВТС з двома перевізниками, яка дає змогу встановити рівноважні величини продаж, ціни та прибутків учасників ВТС за умов інформаційної симетрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370 в611 + У9(4УКР)370 в611
Шифр НБУВ: РА335234

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Алейнікова О.В. 
Економічна політика інноваційного розвитку держави в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.В. Алейнікова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено зміст економічної політики держави, поглиблено понятійно-сутнісні аспекти інновацій за умов розвитку ринкових відносин. Досліджено особливості споживчої вартості, вартості й ціни інновації як товару, а також її взаємозв'язку з капіталом і різними формами економічного добробуту. Визначено об'єктивну необхідність формування ринку інновацій. Уточнено його зміст та проаналізовано сучасний стан. Обгрунтовано необхідність регулювання ринку інновацій. Визначено головні умови та розроблено основні напрями розвитку даного ринку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-18
Шифр НБУВ: РА330772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Попова О.Л. 
Економічний механізм сталого розвитку аграрної сфери: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / О.Л. Попова ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади економічного механізму сталого розвитку національної аграрної сфери в інтересах суспільного добробуту та справедливості поколінь. Обгрунтовано основні положення концепції сталого розвитку для аграрної сфери. Визначено місце агроландшафту в агросфері й особливості його формування у контексті сталого розвитку. Обгрунтовано стратегічні вектори, заходи й економічні важлелі сталого розвитку національної аграрної сфери, узгоджені з загальновизнаними у міжнародній, зокрема, європейській практиці. Оцінено сформовані тенденції розвитку вітчизняного аграрного сектора й еколого-соціальну діяльність сільськогосподарських підприємств у контексті сталості. Розкрито теоретико-методологічні засади й об'єктне спрямування економічного механізму сталого розвитку аграрної сфери. Оцінено раціональність витрат бюджетних коштів на підтримку агросфери, визначено відповідність порядків їх надання засадам сталого розвитку. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення економічного механізму розвитку аграрної сфери у контексті сталості та трансформації системи державної підтимки, активізації самоорганізації суб'єктів агрогосподарювання та сільських спільнот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96 +
Шифр НБУВ: РА368267

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Саввов А.І. 
Економічні засади та державні механізми сприяння становленню середнього класу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.І. Саввов ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо забезпечення економічних передумов та державних мотиваційних механізмів становлення середнього класу. Обгрунтовано державний механізм сприяння нарощенню його потенціалу в Україні, що обумовлено значенням даного класу у зміцненні економіки, підвищенні життєвого рівня населення, зменшенні його майнового розшарування та вирішенні задач щодо стратегії подолання бідності. Висвітлено сучасні теоретико-методологічні напрацювання в аспекті економічної та соціальної суті середнього класу та його ознак, а також визначено економічні передумови формування. Оцінено основні чинники його сучасного стану та груп населення, які ідентифікують себе до прошарку середнього класу, формують його ядро. З'ясовано механізми сприяння та напрями удосконалення державних економічних важелів становлення потужного середнього класу. Досліджено питання посилення мотиваційних механізмів розвитку підприємницької діяльності шляхом забезпечення його економічного інтересу. Розроблено положення щодо становлення даного класу за умов перехідної економіки та практичні рекомендації з питань посилення сприяння його як впливового важеля створення потужного економічного потенціалу держави. Запропоновано прогнозні варіанти збільшення прошарку середнього класу в Україні на базі економічного розвитку соціально-трудового потенціалу суспільства та його добробуту - вдосконалення та запровадження нових механізмів його державної підтримки. Обгрунтовано модуль державного механізму, спрямованого на досягнення поставленої мети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + С5*422 +
Шифр НБУВ: РА339107

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Болотнік В.Ю. 
Євроінтеграційний вимір в політиці соціал-демократії (на прикладі Німеччини, Франції та Великобританії): автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / В.Ю. Болотнік ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено характер, напрями еволюції та перспективи розвитку політики європейських соціал-демократичних партій за умов європейської інтеграції. На прикладі партій соціал-демократичного спрямування Німеччини, Франції та Великобританії проаналізовано ставлення соціал-демократів до процесів поглиблення та розширення європейської інтеграції. Основну увагу приділено концепціям і процесам періоду постбіполярності (з 1991 р.). Розкрито специфіку підходів соціал-демократичних урядів до питання реформування та розширення Європейського Союзу (ЄС), яка полягає у досягненні балансу між основними політичними стратегіями сучасної Європи. Розглянуто процес модернізації соціал-демократичної моделі держави добробуту у напрямку подолання крайнощів неолібералізму та постмодернізму. Проведено порівняльний аналіз позицій європейських соціал-демократів щодо інтеграції у межах ЄС, які варіюються у широкому діапазоні між моделями федералізму, більш поміркованими конфедеративними проектами та концепцією вільного союзу національних держав. Визначено умови та причини зменшення впливу соціал-демократів у країнах ЄС, пов'язані з іделологічними трансформаціями та з конкуренцією між лівими та правими і правоцентристськими політичними течіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф69(4)2 +
Шифр НБУВ: РА367026

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Молчанов В.Б. 
Життєвий рівень міського населення Правобережної України (1900 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Б. Молчанов ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему життєвого рівня міського населення Правобережжя на початку ХХ ст. Залучено значну кількість архівних матеріалів, опублікованих джерел та наукової літератури. Вперше проведено комплексне дослідження життєвого рівня міського населення даного регіону. Проаналізовано умови праці, зайнятість, величину робочого дня, заробітну плату та доходи міщан; зміни структури споживання і вартості товарів та послуг, діяльність громадських організацій у сфері споживчої кооперації, пенсійного забезпечення та благодійності; динаміку демографічної ситуації, санітарного стану та медичного забезпечення; покращання транспортного обслуговування, житлового забезпечення та побутових умов; зростання освітнього рівня громадян та забезпечення культурних потреб. Відзначено, що більш високим життєвий рівень був у державних чиновників, військових і підприємців. Акцентовано увагу, що добробут жителів промислово розвиненої Київської губернії був набагато вищим, ніж міщан відсталого у промисловому відношенні Поділля. Доведено взаємозв'язок між політичними подіями та добробутом населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-2
Шифр НБУВ: РА311409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського