Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (42)Реферативна база даних (2823)Книжкові видання та компакт-диски (548)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ДИФУЗН$<.>+<.>K=ЗВАРЮВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 348
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рибальченко В.Ф. 
Діагностика та хірургічне лікування гіпоплазії легень у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.Ф. Рибальченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням діагностики та раціональної лікувальної тактики гіпоплазії легень у дітей в віковому аспекті. Вивчена особливість клінічного перебігу гіпоплазії легень в віковому аспекті та установлено: чим молодший вік дитини, тим гнійно-запальний процес частіше набуває дифузного характеру. Функціональними та рентген-інструментальними методами обстеження визначено обсяг ураження як первинною гіпоплазією легень так і вторинними змінами (деформуючим бронхітом та бронхоектазами). На основі отриманих результатів дослідження, з урахуванням незадовільних та повторних операцій, обгрунтована раціональна хірургічна тактика з використанням: типових резекцій, комбінованих (поєднання резекції частки з екстирпацією та сегментарною резекцією бронхів), економних операцій. Оперативне лікування проведено 205 (80,39%) хворим із 255. Удосконалені методи лікування хворих. Розроблена програма післяопераційної реабілітації хворих. Застосування індивідуально обгрунтованої хірургічної тактики дозволило досягти зниження рівня післяопераційних ускладнень до 12,19%, незадовільних результатів до 4.83%. Віддалені результати хірургічного лікування розцінені як добрі у 87.64%, а задовільні - у 7.53%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.3-4

Рубрики:

      
2.

Харченко В.В. 
В'язкопластичні ефекти в процесах високошвидкісного локального деформування матеріалів та елементів конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / В.В. Харченко ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1998. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.23

Рубрики:

      
3.

Богданова І.В. 
Функціонально-семантична категорія локативності у сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.В. Богданова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню функціонально-семантичної категорії локативності у сучасній російській мові. Об'єктом комплексного аналізу є різнорівневі мовні та мовленнєві засоби локативності, на підставі яких моделюється функціонально-семантичне поле поліцентричного дифузного типу за принципом матриці. У роботі обгрунтовується текстова категорія топосу, яка визначається на основі когезійно-інтеграційної взаємодії компонентів ФСП у художньому творі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-70

      
4.

Кривич Н.В. 
Хроноритми функцій щитовидної залози, екскреторної функції нирок у хворих на дифузний токсичний зоб та гіпотиреоз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Н.В. Кривич ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження хроноритмів функції щитовидної залози, екскреторної функції нирок у хворих на дифузний токсичний зоб та гіпотиреоз. Виявлені особливості циркадіанних ритмів функції щитовидної залози при тиреотоксикозі та гіпотиреозі. Вивчений стан екскреторної функції нирок у хворих з тиреотоксикозом і гіпотиреозом. Досліджена структурна організація хроноритмів екскреторної функції нирок у пацієнтів з порушенням функції щитовидної залози. Встановлений вплив хроноритмів функції щитовидної залози на хроноритми екскреторної функції нирок при порушенні функції щитовидної залози. Розроблені принципи хронодіагностики дослідження вмісту тиреоїдних гормонів в крові у хворих з тиреотоксикозом і гіпотиреозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-434

Рубрики:

      
5.

Первак М.Б. 
Променева діагностика функціональних порушень лівого шлуночка у хворих з коронарогенною і некоронарогенною патологією міокарда: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / М.Б. Первак ; Укр. НДІ онкології та радіології. — К., 1999. — 36 с. — укp.

З метою підвищення ефективності діагностики функціональних порушень лівого шлуночка, особливо на ранніх етапах їх розвитку, у хворих з коронарогенною і некоронарогенною патологією міокарда шляхом використання розробленої системи променевого дослідження було обстежено 659 пацієнтів: 569 хворих на ішемічну хворобу серця і 90 - з некоронарогенною патологією міокарда. Дослідження містило: рентгенографію органів грудної порожнини, комп'ютерну томографію органів грудної порожнини, ліву вентрикулографію і коронарографію, ехокардіографію, радіонуклідну вентрикулографію і сцинтиграфію, електронну комп'ютерну томографію серця. На підставі результатів обстеження систематизовано рентгенологічну, ультразвукову, радіонуклідно-вентрикулографічну семіотику лівошлуночкової недостатності у хворих з патологією міокарда у залежності від характеру і поширеності процесу. На базі верифікації результатів дослідження з даними вимірювання тиску в лівих порожнинах серця визначена діагностична цінність рентгенологічної оцінки ступеня венозної гіпертонії малого кола кровообігу, ехокардіографічних і радіонуклідно-вентрикулографічних параметрів систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка для виявлення його функціональних порушень у хворих з патологією міокарда. Розроблено комп'ютерно-томографічні критерії диференційної діагностики III ступеня венозної гіпертонії малого кола кровообігу, що виявляється інтерстиційним набряком легенів, та легеневої патології з дифузним підсиленням легеневого малюнку за рахунок інтерстиційного компоненту. Встановлено можливості рентгенографії органів грудної порожнини і радіонуклідної вентрикулографії в діагностиці ранньої стадії лівошлуночкової недостатності у вивчаємого контингенту осіб. На основі зіставлення даних рентгенографії і ехокардіографії визначено рентгенологічні критерії оцінки перебігу лівошлуночкової недостатності у хворих інфарктом міокарда і в цілому з патологією міокарда; встановлено залежність між ступенем венозної гіпертонії малого кола кровообігу і ехокардіографічними показниками геометрії і функціонального стану лівого шлуночка. Доведено, що вираженість функціональних порушень лівого шлуночка у пацієнтів з патологією міокарда детермінована поширеність процесу у серцевому м'язі і не залежить від нозологічної форми. За даними електронної комп'ютерної томографії серця підтверджена залежність функціонального стану лівого шлуночка у хворих ішемічною хворобою серця від рівня міокардіальної перфузії. Визначені показники рентгенологічного, ультразвукового досліджень серця, радіонуклідної вентрикулографії, найбільш значущі у діагностиці функціональних порушень лівого шлуночка у хворих з коронарогенною і некоронарогенною патологією міокарда; розроблена тактика променевого обстеження даного контингенту осіб з метою виявлення лівошлуночкової недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-436.1 + Р457.365.11

Рубрики:

      
6.

Гасюк Ю.А. 
Морфологічні особливості будови слизової оболонки верхньощелепної пазухи в нормі та при хронічному запаленні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.А. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто морфологічні особливості будови слизової оболонки різних стінок верхньощелепної пазухи в нормі та її змін під час катаральних та гнійних формах хронічного гаймориту. На підставі комплексних морфологічних та морфометричних досліджень визначено різні види мерехтливого епітелію, які характеризуються особливою локалізацією клітин дифузної ендокринної системи; обгрунтовано регуляцію даними клітинами механізмів місцевого захисту, виявлено морфологічні зміни слизової оболонки та роль лаброцитів і клітин дифузної ендокринної системи (ДЕС) у випадку катаральної та гнійної форм хронічного гаймориту. Розроблено та впроваджено в практику комплексне гістохімічне забарвлення для покращання морфологічної ідентифікації різних видів лаброцитів і клітин ДЕС та поліхромне забарвлення напівтонких зрізів з наступним вміщенням їх у гліцерин - желатину для ідентифікації макрофагів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-2
Шифр НБУВ: РА308061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Біляєва О.О. 
Комплексне лікування перитоніту та профілактика його ускладнень (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.О. Біляєва ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена лікуванню розповсюдженого перитоніту, його ускладнень та їх профілактиці із застосуванням хіміо- та біосорбційних препаратів. Проведено обстеження 435 хворих на розлитий та загальний перитоніт різного генезу. Запропонована класифікація перитоніту та його ускладнень. В комплексному лікуванні перитоніту використані активні методи лікування - лапаростомія з програмованими санаціями черевної порожнини. Обгрунтовано і впроваджено в практику спосіб лікування перитоніту, який грунтується на фізико-хімічному законі осмосу. Застосована комбінована лазерна терапія, ентеросорбція ентеросгелем. Вивчені енергетичні процеси у хворих на перитоніт (АТФ, АМФ, АДФ, ПОЛ, МСМ, каталаза, молочна кислота), рівень яких залежить від ступеня ендотоксикозу. Підтверджено, що у хворих перитонітом розвивається вторинний імунодефіцит. Визначені фактори ризику виникнення нагноєння операційної рани. Вивчено властивості та ефективність створеного протимікробного препарату пролонгованої антимікробної дії "Імосдиніт", який складається з поліметилсилоксана та іммобілізованих на ньому нітазолу і димексиду. Запропонований спосіб профілактики нагноєння післяопераційної рани. Кількість нагноєнь операційної рани у хворих на перитоніт знизилася в 2,4 рази і становила 14,3%. При місцевому перитоніті летальність склала 1,7%, дифузному - 3,2%, розлитому і загальному - 26,8%. В реактивній стадії розлитого та загального перитоніту летальність склала 9,1%, в токсичній і термінальній - 33,9%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1

Рубрики:

      
8.

Акаїлі Махмуд Тіаб Муса 
Розробка та дослідження високоресурсного плазмотрона з плазмовим катодом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.10 / Акаїлі Махмуд Тіаб Муса ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів і сплавів. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці та дослідженню високоресурсного плазмотрона з плазмовим катодом. Для вирішення питання ресурсу роботи катода потужнострумових струминних плазмотронів, які працюють на агресивних робочих газах, вперше було створено плазмотрон з додатковим потоком плазми, який впливав на прикатодну ділянку дуги й забезпечував цим умови для дифузної прив'язки основної дуги (плазмовий катод). У роботі подано результати експериментальних досліджень: електричні, теплові та ерозійні характеристики, а також теоретичні залежності, які дозволяють розраховувати плазмовий катод. Значна частина експериментальних даних узагальнена і подана у вигляді узагальнених графіків і критеріальних рівнянь, зручних для використання в інженерній практиці. Установлена економічна доцільність застосування цього класу плазмотронів для одержання рідких азотних добрив та перероблювання медичних, промислових та твердих побутових відходів, необхідних як для України, так і для Йорданії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З851.227-01

Рубрики:

      
9.

Ажнюк Б.М. 
Еволюція української мови в діаспорі (етно- і соціолінгвістичні аспекти): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01; 10.02.15 / Б.М. Ажнюк ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Досліджуються еволюційні процеси в етномовній свідомості емігрантів і їхніх нащадків у країнах поселення, проблеми мови й національної ідентичності, особливості мовної поведінки й мовної свідомості українців діаспори. Пропонуються кількісні і якісні оцінки дифузних явищ у двомовному середовищі. Вводиться в науковий обіг широкий масив соціолінгвістичного польового матеріалу, що представляє різні вікові групи та покоління діаспори. У контексті соціолінгвістичних еволюційних процесів подано різнобічний аналіз правописних тенденцій; пропонується новий погляд на використання цієї частини мовного досвіду діаспори у виробленні загальнонаціональних орфографічних норм, насамперед, при адаптації новітніх іншомовних запозичень, а також дається соціолінгвістичний прогноз розвитку мовної ситуації в українській діаспорі та подальших взаємин мовної практики українців зарубіжжя з нормами етнічного материка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-672.12 + Ш100.735 + Ш100.3

Рубрики:

      
10.

Олійникова С.П. 
Вплив інтенсивної замісної терапії L-тироксином сумісно з антагоністом кальцію (кордафеном) на функціональний стан серцево-судинної системи при гіпотиреозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / С.П. Олійникова ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

На основі клініко-інструментальних досліджень вивчено функціональний стан серцево-судинної системи у хворих на гіпотиреоз на початку інтенсивної замісної терапії L-тироксином, яка передбачала ліквідацію дефіциту тиреоїдних гормонів в організмі протягом 3-7 днів. Встановлені особливості функціонального стану серцево-судинної системи в залежності від ступеню тиреоїдної недостатності і характеру ураження щитовидної залози. Виявлені виразні порушення центральної і внутрішньосерцевої гемодинаміки, фазової структури систоли лівого шлуночка серця при тяжкій формі тиреоїдної недостатності, спонтанному гіпотиреозі і післяопераційному гіпотиреозі після дифузного токсичного зоба. Виявлено позитивний вплив антагоніста кальцію (кордафена) на початку інтенсивної замісної терапії L-тироксином на клінічну симптоматику тиреоїдної недостатності, показники жирового обміну, гемодинаміку, скорочувальну функцію міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-52

Рубрики:

      
11.

Ласачко С.А. 
Профілактика непланованої вагітності при дифузній доброякісній гіперплазії молочних залоз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.А. Ласачко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання збереження репродуктивного здоров'я, зниження числа медичних абортів, гінекологічної захворюваності сереж жінок із доброякісною гіперплазією молочних залоз (ДГМЗ) та особливості репродуктивного анамнезу, методів контрацепції, що використовуються, а також - стан гіпофізарно-яєчникової сиcтеми у 162 хворих на ДГМЗ. Доведено позитивний вплив оральних контрацептивів на гормональний гомеостаз, стан молочних залоз і перебіг захворювання. Розроблено і науково обгрунтовано алгоритм індивідуального диференційованого добору методів контрацепції для хворих дифузними формами ДГМЗ, застосування якого дозволяє знизити частоту штучних абортів у даній групі жінок з 19,8% до 4,5%, а гінекологічну захворюваність з - 72,0% до 35,9%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 + Р714.61
Шифр НБУВ: РА307776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Хухліна О.С. 
Ендогенна інтоксикація, стан мікробіоценозу та деяких факторів імунітету у хворих на хронічні дифузні захворювання печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.С. Хухліна ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 1999. — 21 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз клінічних, біохімічних, імунологічних, мікробіологічних, токсикологічних показників при різних варіантах перебігу хронічних дифузних захворювань печінки та їх співвідношення в залежності від ступеня важкості синдрому ендогенної інтоксикації. Дисертація присвячена вивченню особливостей доклінічних та маніфестних форм ендотоксикозу у 140 хворих на ХДЗП в залежності від інтенсивності процесів пероксидного окиснення ліпідів, стану системи протирадикального захисту, факторів системного імунітету та неспецифічної резистентності, кількісного та видового складу аутофлори шкіри, вмісту в крові деяких мікроелементів. Встановлено та обгрунтовано можливість фармакологічної корекції ендотоксикозу, гіперліпопероксидації та вторинної імунної недостатності за допомогою антиоксиданту тіотриазоліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-25

Рубрики:

      
13.

Біль Б.Н. 
Хромофлюоресцентна мікроларингоскопія та ендоларингеальна мікрохірургія передракових станів та ранніх стадій раку гортані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Б.Н. Біль ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням мікроларингоскопії та ендоларингеальної мікрохірургії передракових станів та ранніх стадій раку гортані. Методом флюоресцентної мікроларингоскопії вивчений стан епітеліально-судинних змін у осіб з різною патологією гортані. Продемонстровано, що відсутність судинного малюнка на фоні дифузно гіперплазованого епітелію при хронічному гіперпластичному ларингіті, при дискератозі, а нерідко і при папіломатозі стало підставою для застосування флюоресцентної мікроларингоскопії. Показано, що злоякісні пухлини у протилежність доброякісним станам мають здатність не тільки швидко та інтенсивно накопичувати флюоресцеїн, але й довго (протягом доби) утримувати його. Ендоларингеальна мікрохірургія показана хворим з мікрокарциномою, внутрішньоепітеліальним раком та раком І стадії. Пацієнтам останньої групи в післяопераційному періоді проводилась променева терапія. Розроблений та впроваджений в практику новий мікрохірургічний інструмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59

Рубрики:

      
14.

Лук'янов С.В. 
Процеси релаксації колективних збуджень у скінченних фермі-системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / С.В. Лук'янов ; НАН України. Наук. центр "Ін-т ядер. дослідж.". — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесів згасання колективних збуджень у скінченних холодних фермі-системах. Розгляд проведено в рамках кінетичної теорії з урахуванням ефектів запізнення в інтегралі зіткнень. Головну увагу приділено вивченню впливу особливостей функції розподілу скінченних фермі-систем на фізично коректний опис процесів згасання. Встановлено, що в холодних скінченних ядрах посилення процесів релаксації колективних збуджень обумовлено дифузністю рівноважної функції розподілу Вігнера в імпульсному просторі суттєво компенсуються впливом її осциляцій. Розраховано просторові розподіли параметра поглинання, а також залежність двотільної ширини ізоскалярного гігантського квадрупольного резонансу від масового числа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.157,022

Рубрики:

      
15.

Осауленко В.В. 
Диференційний підхід до вибору методу реваскуляризації міокарду у лікуванні IXС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / В.В. Осауленко ; Ін-т серцево-судин. хірургії АМН України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Представлені результати клініко-ангіографічних обстежень і хірургічного лікування ІХС у 219 хворих. Визначена хірургічна тактика та вдосконалена методика проведення оперативного лікування непрямою реваскуляризацією міокарда у випадках дифузного ураження коронарних артерій. Вивчені безпосередні й віддалені результати хірургічного лікування хворих після непрямої реваскуляризації та резекції кардіальних гілок зірчастого вузла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.111

      
16.

Береза Н.М. 
Обгрунтування і розробка методів консервативного лікування хворих на неспецифічний виразковий коліт (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Н.М. Береза ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню основних патогеничних ланок неспецифічного виразкового коліту у 433 хворих та на створеній адекватній медико-біологічній моделі у 4 собак. Поглибленні уявлення про патогенез цього захворювання з визначенням ключовою ланкою дестабілізацію взаємовідношення між імунною, нейро-гуморальною, дифузно ендокринною системами, мікробіоценозом товстої кишки та усередині їх на фоні спадкоємної схильності, яка спричиняє підвищений ризик розвитку неспецифічного виразкового коліту та генетично обумовлену слабкість відновлювальних процесів, що реалізується під впливом несприятливих середовищних внутрішніх та зовнішніх чинників. Розроблена уніфікована клініко-статистична класифікація хвороби, ряд методів діагностики, пристроїв для діагностики та лікування, нових ефективних методів лікування, на які отримано патенти України. Вивчення ефективності принципово нового методу лікування, в основі якого аутолімфокінотерапія, у віддаленому періоді показало забезпечення тривалої ремісії і визначило заходи щодо профілактики рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-3

Рубрики:

      
17.

Міходуй О.Л. 
Вплив технологічних факторів на формування залишкових напружень в зварних з'єднаннях високоміцних сталей: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.03.06 / О.Л. Міходуй ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено характер розподілу залишкових напружень у зварних з'єднаннях та оптимізації процесів зварювання з метою зменшення їх рівня у конструкціях низьковуглецевих легованих бейнітно-мартенситних сталей з границею текучості =>600 МПа. Значну увагу приділено впливу теплофізичних процесів та структурних перетворень на закономірності формування залишкових напружень у зварних з'єднаннях. Розроблено експериментально-розрахунковий підхід, що дозволяє прогнозувати характер протікання температурних деформацій у металах швів та ЗТВ, а також оцінювати їх вплив на закономірності формування залишкових напружень у зварних з'єднаннях. Наведено голографічний метод досліджень залишкових напружень у з'єднаннях високоміцних сталей. Розглянуто вплив структури металу швів (бейнітно-мартенситних, феррито-перлітних та аустенітних) на формування у них залишкових напружень. Істотний вплив на рівень даних напружень здійснює співвідношення температур структурних перетворень металу шву та ЗТВ. Простежено вплив параметрів режимів зварювання та температур попереднього підігріву на формування залишкових напружень. Розглянуто основні положення технологічних процесів, за яких у зварних з'єднаннях високоміцних сталей забезпечується мінімальний рівень залишкових напружень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641.51-1
Шифр НБУВ: РА309601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Лебідь Н.М. 
Оцінка тріщинотривкості квазікрихких і в'язких матеріалів за деформаційними критеріями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.М. Лебідь ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.204,022 + Ж306.2
Шифр НБУВ: РА307901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Сивожелізов А.В. 
Стан імунореактивності організму хворих на гіперпластичні захворювання щитовидної залози до та після хірургічного лікування (Клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.В. Сивожелізов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати хірургічного лікування хворих на дифузний токсичний зоб, хронічний аутоімунний тиреоїдит та вузловий зоб; особливостей порушення імунореактивності організму даних хворих до та в різні строки після операції. Розглянуто залежність вивчених показників від характеру гіперпластичного процесу в щитовидній залозі, термінів спостереження, обсягу оперативного втручання. Отримані результати дозволили з'ясувати показання до оперативного втручання та виробити рекомендації щодо покращання результатів хірургічного лікування, медичної та соціальної реабілітації хворих, оперованих з приводу вивчених гіперпластичних захворювань щитовидної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11-3
Шифр НБУВ: РА308058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бобрик М.І. 
Діагностика та контроль за ефективністю лікування хворих на дифузний токсичний зоб за допомогою еходоплерографії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / М.І. Бобрик ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності діагностики дифузного токсичного зоба, його рецидиву. Удосконалено контроль за ефективністю лікування хворих на дифузний токсичний зоб. Розроблено нову схему прогнозування важкого перебігу хвороби з використанням еходоплерографічних показників і методику виявлення за допомогою кольорової еходоплерографії хворих зі схильністю до рецидиву дифузного токсичного зоба. Встановлено, що кольорова еходоплерографія може використовуватися в комплексній неінвазивній діагностиці дифузного токсичного зоба. Доведено, що швидкість кровотоку в щитовидній залозі прямо пропорційна вмісту тиреоїдних гормонів, індекси опору - зворотно пропорційні вмісту тиреотропіну в плазмі крові. На підставі наявності високих показників прогностичного коефіцієнта (в межах від +20 до +100) збільшено дозу тиреостатиків і тривалість антитиреоїдної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-542
Шифр НБУВ: РА312366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського