Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (148)Реферативна база даних (1171)Книжкові видання та компакт-диски (703)Журнали та продовжувані видання (89)
Пошуковий запит: (<.>K=ДИПЛОМАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 152
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Купчинський О.А. 
Акти та документи Галицько-Волинського князівства XIII - першої половини XIV століть. Дослідження. Тексти: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.10 / О.А. Купчинський ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Здійснено дослідження та наповніше видання текстів актів і документів Галицько-Волинського князівства. Запропоновано оригінальні та копійні автентичні акти та документи, реконструйовані акти з літописів і літописців, сумнівні щодо достовірності документи, а також документи тогочасних і пізніших століть, у яких згадуються відомі та невідомі досі документи князівства. Опрацьовано 225 актів і документів і згадок про них. Опубліковані матеріали різні за змістом і дипломатичною формою, видавалися багатьма особами й інституціями у різних місцевостях князівства. Розкрито умови формування Галицько-Волинського князівства, його соціально-економічні відносини та політичний лад, контакти з іншими землями та державами, внесок у боротьбу з кочівниками, слугують матеріалом для вивчення правових відносин, мови, побуту, культури давньоруських дипломатичних служб. Виняткове значення мають документальні пам'ятки, які відображають внутрішнє життя країни, розвиток торговельних відносин з іншими землями, князівські міжусобиці. Значну увагу приділено тривалій боротьбі князів з боярством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)43 + Т3(4УКР)430 +
Шифр НБУВ: РА346039

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Волошинова Л.В. 
Аудіовізуальні мистецтва в системі професійної мовної підготовки майбутнього фахівця у сфері міжнародних відносин: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.В. Волошинова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше визначено місце аудіовізуальних мистецтв у вітчизняній практиці професійної мовної підготовки студентів вищих навчальних закладів. Розроблено та теоретично обгрунтовано модель використання їх художньо-естетичного, виховного, інформаційного та освітнього потенціалу в системі підготовки студентів-міжнародників. Запропоновано концепцію авторських телевізійних програм. Значну увагу приділено методичному забезпеченню застосування дидактичних і автентичних аудіовізуальних документів у процесі професійної мовної підготовки. Розвинуто принцип наочності як ефективного засобу навчання мови для спеціальних цілей, зокрема у професійній діяльності дипломатів. Досліджено питання вдосконалення процесу аналітичного спілкування студентів з екраном як професійної якості майбутнього фахівця в сфері міжнародних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.2 +
Шифр НБУВ: РА328629

Рубрики:

      
3.

Ваколюк Т.О. 
Балканська політика Росії 1908 - 1913 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.О. Ваколюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто актуальну проблему розвитку балканської політики Російської імперії на початку XX ст., висвітлено її вплив на подальшу історію південнослов'янських держав. З'ясовано вплив балканських регіональних кризових ситуацій на формування політики провідних держав Європи та Росії. Проаналізовано погляди політичного керівництва Росії, його програми та дипломатичну діяльність стосовно балканських країн у даний хронологічний період, спрямовані на забезпечення виконання власних завдань у регіоні, зокрема щодо зміни статусу чорноморських проток Босфору та Дарданелл. Простежено вплив внутрішніх і зовнішніх факторів на зміни зовнішньополітичного курсу царського уряду. Досліджено дипломатичні дії Росії, спрямовані на об'єднання слов'янських держав Балканського півострова й утримання їх російської орієнтації. Висвітлено зовнішню політику Російської імперії напередодні та під час Балканських воєн. Простежено вплив наслідків воєнних дій на міжнародну ситуацію в Європі напередодні Першої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)5-611 + Т3(2)5-6 +
Шифр НБУВ: РА342651

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Савенков В.В. 
Великобританія та проблема будівництва Суецького каналу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Савенков ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему формування зовнішньої політики Великобританії у взаємозв'язку з будівництвом Суецького каналу. Розглянуто історію розвитку східних комунікацій Великобританії, основні передумови виникнення "суецької проблеми". Головну увагу приділено вивченню особливостей процесу формування зовнішньополітичного курсу Великобританії стосовно будівництва нової лінії міжнародних комунікацій. Виявлено баланс сил і характер боротьби у бритаських правлячих колах щодо "суецької проблеми". Проаналізовано роль парламенту та преси у цьому процесі, виділено основні етапи британської політики, що стосувалася будівництва Суецького каналу у 1854 - 1869 рр. Зроблено висновок, що ця політика була недалекоглядною, а відкриття Суецького каналу в 1869 р. стало свідченням тимчасової поразки британської дипломатії у боротьбі за перевагу на Близькому Сході. Відзначено, що відновити свої позиції у цьому регіоні Великобританія змогла вже на наступному етапі - після окупації Єгипту в 1882 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)52-6 + Т3(6ЕГИ2) +
Шифр НБУВ: РА338173

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Горбач Ю.С. 
Взаємовідносини Німеччини і країн Вишеградської групи (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.С. Горбач ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Показано зміни, які відбулися у зовнішньополітичному курсі Німеччини після її об'єднання. З'ясовано значення цих змін для вишеградських країн. Визначено місце Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини у зовнішній політиці ФРН й охарактеризовано роль цієї держави у зовнішньополітичних курсах зазначених країн. Проаналізовано процес становлення та розвитку політико-дипломатичних, торговельно-економічних, культурних відносин між об'єднаною Німеччиною та країнами Вишеградської групи. Проаналізовано еволюцію цих стосунків у взаємозв'язку з європейською інтеграцією та у процесі вирішення ряду актуальних історичних питань. Розкрито зміст, характер, цілі й основні напрями взаємовідносин Німеччини та країн Вишеградської групи, розглянуто результати та сучасний стан цього партнерства. Висвітлено недостатньо вивчені зарубіжними та вітчизняними науковцями аспекти німецької зовнішньої політики щодо Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини. Визначено перспективи подальшого дослідження проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА340783

Рубрики:

      
6.

Яцюк М.В. 
Військово-політична діяльність Директорії УНР (1918 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Яцюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Комлексно досліджено процес військово-політичної діяльності Директорії УНР. Основним напрямом військово-політичної діяльності Директорії було забезпечення життєздатності політичного режиму даного національно-демократичного органу, поглиблення української національно-визвольної революції, пошук УНР свого місця в геополітичній системі інтересів після Першої світової війни. Під військово-політичною діяльністю керівництва другої УНР слід мати на увазі низку військових, дипломатичних, державотворчих, економічних та інших кроків у зазначений період за умов перманентної зовнішньої агресії та внутрішньої контрреволюції. Розглянуто практичну діяльність Директорії в згаданих сферах суспільно-політичного життя України. Зроблено висновки й узагальнення щодо здобутків і прорахунків Директорії УНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-33
Шифр НБУВ: РА311768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Костишин Е. І. 
Військово-політична діяльність Симона Петлюри: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Е. І. Костишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні, ідеологічні та суспільно-політичні процеси й явища, які впливали на формування військово-політичних переконань С. Петлюри. З'ясовано історичні обставини формування світогляду С. Петлюри, розкрито його роль в еволюції українського державотворення від автономії до самостійництва. Визначено значення діяльності С. Петлюри у відродженні та творенні українського війська, його вплив на розробку тактики та стратегії збройної боротьби Армії УНР в ході першої та другої українсько-більшовицької війни. Розглянуто військово-дипломатичну діяльність на завершальному етапі боротьби УНР за незалежність, підкреслено значний внесок С. Петлюри у розробку основ національної військової доктрини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Петлюра + Ц4(4УКР)132 + Ц1(4УКР)14-1
Шифр НБУВ: РА380985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лепявко С.А. 
Військово-політична діяльність українського козацтва в контексті міжнародних відносин (1561 - 1595): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.А. Лепявко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Досліджено один з найважливіших періодів історії українського козацтва, коли відбулось його становлення як недержавних збройних сил українського народу і воно появилось на міжнародній арені як самостійний віськово-політичний фактор, з чим мусили рахуватися всі сусідні країни. На основі нових джерел розглянуто боротьбу козаків проти Османської імперії і Кримського ханства, походи в Молдавію їх участь у війнах Великого кн. Литовського і Речі Посполитої проти Московського царства, взаємовідносини козацтва і влади. Велику увагу приділено дипломатичним проблемам, які через діяльність козацтва виникали у Польщі в стосунках з Кримом, Туреччиною і Молдавією, першим спробам встановлення контактів козацтва з урядами європейських країн. Події висвітлено в широкому контексті історії Великого Кордону і міжнародних відносин другої половини XVI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(4УКР)442-6
Шифр НБУВ: РА310978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Волощук М.М. 
Військово-політичні стосунки Угорського королівства з Галицьким та Галицько-Волинським князівством (кінець ХІІ - ХІІІ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.М. Волощук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено місце східнослов'янських земель у зовнішньополітичних планах угорської династії Арпадів. Комплексно вивчено питання щодо відносин феодальної еліти Галичини та Волині до присутності на території Подністров'я угорських впливів. З залученням нових письмових і археологічних джерел досліджено військово-політичні відносини з Арпадами князів Романа Мстиславича, Данила Романовича, Мстислава Удатного і Лева Даниловича. Уперше з'ясовано роль і місце "Золотих булл" 1222 р. і 1231 р. у системі військово-політичних і дипломатичних зв'язків обох сторін. Досліджено їх вплив на зовнішньополітичні орієнтації галицької та волинської знаті. Установлено, що русько-угорські військово-політичні взаємини еволюціонізували у тісному взаємозв'язку з міжнародними подіями, що мали місце у Центрально-Східній Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕН)4-6 + Т3(4УКР)430-6 +
Шифр НБУВ: РА338874

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Тараненко Г. Г. 
Вплив неурядових організацій на процеси трансформації сучасної світ-системи: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Г. Г. Тараненко ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до вивчення проблеми неурядових організацій (НУО), існуючі типології та дефініції. Виявлено форми впливу НУО на сучасний стан системи міжнародних відносин, визначено роль цих структур у розв'язанні міжнародних криз і конфліктів. Показано функцію НУО як важливого засобу громадської дипломатії, оцінено якісну зміну питомої суспільно-політичної ваги НУО в питаннях державного суверенітету, зроблено прогноз щодо подальшого еволюціонування міжнародно-політичної впливовості НУО. Вперше проаналізовано нормативний і функціональний чинники дії НУО у трансформаційному контексті розвитку сучасної системи міжнародних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),68
Шифр НБУВ: РА379827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Скрипник В. В. 
Вчені-сходознавці в науковому та громадському житті Одеси (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. В. Скрипник ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено науково-громадську діяльність вчених-сходознавців Одеси в ХІХ - на початку ХХ ст. Встановлено, що Одеса в силу свого географічного положення опинилася в епіцентрі торгових і дипломатичних відносин зі Сходом, тому саме тут існувала нагальна потреба у підготовці сходознавчих кадрів. У цілому з першої третини XIX ст. в одеських навчальних закладах і наукових громадських організаціях почалося активне вивчення країн Сходу. До першої чверті ХХ ст. досягнуто певних результатів. Інститутом Східних мов Рішельєвського ліцею й історико-філологічним факультетом Новоросійського університету було випущено значну кількість фахівців-сходознавців. Визначено, що Одеське товариство історії та старожитностей відіграло роль у накопиченні та науковій обробці сходознавчого матеріалу. Традиції орієнталістики в Одесі були перервані подіями революції, громадянської війни та подальшим закриттям Новоросійського університету й Одеського товариства історії та старожитностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ-2ОД)5-7
Шифр НБУВ: РА382139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Островерх А.М. 
Гарантійні та компенсаційні виплати за законодавством України в умовах ринкової економіки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.М. Островерх ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні проведено комплексне дослідження особливостей правового регламентування гарантійних і компенсаційних виплат працівникам і розроблено рекомендації щодо удосконалення даного правового інституту. Запропоновано визначення категорій "гарантії" і " компенсації", "гарантійні виплати" і "компенсаційні виплати", проаналізовано їх співвідношення між собою та з іншими юридичними поняттями. Удосконалено систему гарантійних і компенсаційних виплат за законодавстовом про працю України. Зроблено висновок про безпідставність включення у Закон України "Про оплату праці" положень про гарантійні та компенсаційні виплати. Удосконалено визначення поняття відрядження як поїздки працівника за наказом (розпорядженням) роботодавця на певний строк для виконання своєї трудової функції в інший населений пункт поза межами його постійного місця роботи. Уперше доведено необхідність розробки та прийняття нових Правил про умови праці працівників закордонних дипломатичних установ України, розроблено їх структуру. Уперше доведено необхідність поширення гарантій для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків на працівників, обраних на виборні посади, та донорів. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи гарантійних виплат членам виборчих комісій. Обгрунтовано доцільність внесення до законодавства положень про забезпечення грантійних виплат працівникам-донорам за рахунок коштів лікувальних установ і виплати компенсації особам, усуненим від здачі крові за медичними показаннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА367299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лічак Д. В. 
Господарсько-правове забезпечення непрямої державної підтримки суб'єктів господарювання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Д. В. Лічак ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 21 с. — укp.

Запропоновано нове визначення непрямої державної підтримки суб'єктів господарювання із встановленням ознак і принципів такої підтримки. Досліджено засоби непрямої державної підтримки з наведенням класифікації таких засобів. Вивчено зарубіжний досвід державної підтримки, зокрема законодавство ЄС і СОТ. Доведено необхідність застосування значною мірою засобів непрямої державної підтримки. Досліджено елементи господарсько-правового механізму непрямої державної підтримки суб'єктів господарювання. Розкрито природу зобов'язань з державної підтримки, підстави виникнення таких зобов'язань, визначено напрями утвердження правового господарського порядку за здійснення непрямої державної підтримки суб'єктів господарювання. Увагу приділено кредитній підтримці господарюючих суб'єктів, комерційній дипломатичній підтримці й інфраструктурній підтримці суб'єктів господарювання важливих і перспективних засобів непрямої державної підтримки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.30 + Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА384304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Каневська І.О. 
Громадсько-політична та наукова діяльність О. Бочковського в еміграції (1905 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Каневська ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено життєвий шлях, громадсько-політичну, науково-дослідну та педагогічну діяльність О. Бочковського (1885 - 1939 рр.) - одного з провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин, громадсько-політичного діяча, дипломата, журналіста, публіциста та науковця. Проананалізовано широке коло джерел і документів вітчизняних і закордонних архівів, спогади, періодичні видання, листування, публікації, а також творчу спадщину ученого. Розкрито суттєву роль О. Бочковського у становленні української державності та поширенні української ідеї. Розглянуто процес формування та розвитку світоглядних позицій науковця, висвітлено його внесок у розвиток наукового та громадсько-політичного життя української громади в еміграції (зокрема, в європейських країнах і на американському континенті) та становлення чесько-українських відносин. Проаналізовано основні напрями наукової, педагогічної, публіцистичної, громадсько-політичної та дипломатичної діяльності О. Бочковського, висвітлено його викладацьку роботу в українських ВНЗ і наукових установах Чехо-Словаччини. На підставі евристичної роботи в архівних фондах і бібліотечних зібраннях виявлено понад триста невідомих творів О. Бочковського, розшифровано його криптоніми та встановлено авторство кількох неопублікованих праць, створено цілісну наукову біографію ученого. Відтворено маловідомі аспекти громадсько-політичної діяльності О. Бочковського у країнах Європи й Америки, висвітлено його участь і роль у житті української еміграційної спільноти у 1920 - 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-8 Бочковський + Ф1(4УКР)608 Бочковський +
Шифр НБУВ: РА367350

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Підберезних І. Є. 
Далекосхідний напрямок зовнішньої політики США в умовах Ялтинсько-Потсдамської світової системи (1945 - 1991 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. Є. Підберезних ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні й організаційні засади зовнішньополітичної діяльності США на Далекому Сході після Другої світової війни до 1991 р. Введено до наукового обігу значну кількість недосліджених джерел, що дозволяє висвітлити дипломатію та зовнішню політику США на далекосхідному напрямі даного періоду. Вдосконалено дослідження форм і механізмів впровадження зовнішньополітичної стратегічної доктрини США щодо Далекосхідного регіону. Наведено цілісну картину еволюції зовнішньої політики США на Далекому Сході на тлі протирічних, складних і непередбачених подій післявоєнного часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)63-64(545)
Шифр НБУВ: РА382916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Михайлюк Ю.М. 
Державне управління та громадське самоврядування на Південній Київщині в 60-х рр. XIV - 60-х рр. XVI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.М. Михайлюк ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено структуру та характер діяльності повітової адміністрації та системи самоврядування територіальних громад у період 60-рр. XIV ст. - 60-х рр. XVI ст. Проведено комплексне досліження військової, дипломатичної, судово-адміністративної та господарсько-фіскальної сфер діяльності органів державного управління на Південній Київщині. Наведено характеристику системи сільського та міського громадського самоврядування у регіоні з урахуванням впливу на її діяльність органів державної влади. З'ясовано, що крім виконання офіційних функцій та обов'язків, місцева влада неодноразово вдавалася до самостійної діяльності та перевищення повноважень, що в сукупності надавало Південній Київщині квазіавтономності. Виявлено, що громадське самоврядування в регіоні продовжувало активно діяти та відстоювати інтереси громад, але зазнавало суттєвого тиску державної влади, наслідком якого стало обмеження його прав. Доведено, що громадське самоврядування, зокрема міське, зазнало значних деформацій внаслідок втручання в його справи державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЕ)4-536 +
Шифр НБУВ: РА343936

Рубрики:

      
17.

Офіцинський Р.А. 
Державотворчий процес в Україні 1991 - 2004 років (на матеріалах періодики Заходу): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Р.А. Офіцинський ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний і фактологічний аналіз політичних перетворень в Україні відповідно до вимог західної цивілізації. Для вивчення історичних процесів незалежної України (1991 - 2004) запропоновано "європейську парадигму". Даний період поділено на два етапи, а саме: прийняття Конституції 28 червня 1996 р. і помаранчева революція (листопад - грудень 2004 р.). Установлено, що політичні зміни у незалежній Україні є органічною частиною постсоціалістичної модернізації суспільства та корегуються інформаційними, дипломатичними й економічними інструментами розвинутих країн. Обговорено "вестернізаційний стандарт" у межах однієї цивілізації. Розглянуто питання щодо утворення Державною владою України академічного Інституту Європи, а також запровадження на історичних факультетах нормативного курсу "Історія незалежної України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА343181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пилипів В.І. 
Джерела з історії взаємовідносин Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.І. Пилипів ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз джерельної бази конкретно-історичних праць, які побудовані на комплексі документів і матеріалів, що відносяться до проблеми соборності України у період 1917 - 1920 рр. За допомогою методів джерелознавчої евристики виявлено близько сотні неактуалізованих джерел, які мають важливе значення для дослідження історії взаємовідносин Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Здійснено класифікацію виявлених джерел, установлено їх походження, авторство, достовірність, ступінь їх збереження, розкрито інформаційні можливості виявлення джерел і проведено нове прочитання уже відомих. На основі аналізу та синтезу комплексу джерел визначено їх якісний рівень, репрезентативність, що дозволило обгрунтувати періодизацію процесу розвитку взаємовідносин УНР і ЗУНР, їх співробітництва у політичній, військовій і дипломатичній сферах та формування джерельної бази. Наведено шляхи підвищення рівня інформативної віддачі джерел для вивчення соборності УНР і ЗУНР, її історичного досвіду та уроків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)61 + Т3(4УКР)61,01 +
Шифр НБУВ: РА324862

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Федчишин С. А. 
Дипломатичне представництво України за кордоном в механізмі управління закордонними справами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. А. Федчишин ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історико-правовий розвиток системи органів управління закордонними справами, її сучасний стан, особливості та складові. Визначено місце дипломатичних представництв в цій системі та правові засади їх діяльності. Досліджено завдання, функції та повноваження дипломатичних представництв, особливості форм і методів управління, організаційну структуру. Визначено основні організаційно-правові проблеми функціонування цих органів і запропоновано шляхи їх вирішення з урахуванням як вітчизняного, так і зарубіжного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913.318(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Нетреба Ю.Б. 
Дипломатичне протиборство представництв УСРР та УНР у Німеччині (1921 - 1922 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.Б. Нетреба ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 18 с. — укp.

Проаналізовано дипломатичне протистояння представництв УСРР і УНР у Німечині в 1921 - 1922 рр. Зазначено, що завдяки наполегливій діяльності було налагоджено контакти з політичними та діловими колами Ваймарської республіки. Завдяки активній інформаційно-пресовій діяльності було нейтралізовано вплив українських емігрантських кіл. Відзначено, що повпред УСР шукав шляхи для розвитку економічного співробітництва з Німеччиною, відбувались переговори про надання західним промисловцям концесій, а також мала місце постійна ідеологічна кампанія серед українських емігрантів за повернення на Україну та з метою розколу політичного суперника. Керівник представництва неодноразово брав участь у переговорному процесі. Зазначено, що завдяки В. Ауссему вдалось поширити дію Рапалльського договору на Україну. Представництво УССР приділяло багато уваги питанню грошових фондів під час збору інформацію та ведення переговори з офіційними колами Німеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-64(4ГЕР) +
Шифр НБУВ: РА363936

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського