Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (76)Реферативна база даних (468)Книжкові видання та компакт-диски (499)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕПУТАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Опацький Р.М. 
Адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо забезпечення громадського порядку під час виборів народних депутатів та Президента України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.М. Опацький ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

На базі системного підходу проведено комплексне дослідження сучасних адміністративно-правових проблем забезпечення міліцією громадського порядку під час виборів народних депутатів і Президента України. Проаналізовано механізм внутрішньої та зовнішньої організації діяльності міліції як комплексу спеціалізованих заходів, засобів і способів, що мають юридичний зміст і спрямовані на ефективне забезпечення громадського порядку на виборчій дільниці та під час проведення масових політичних акцій. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення нормативно-правового регулювання адміністративно-правових засад діяльності міліції під час виборів народних депутатів і Президента України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.1 + Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА361189

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кириченко Ю.М. 
Адміністративно-правові засади діяльності міського голови: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.М. Кириченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Проведено дослідження адміністративно-правового регулювання діяльності міського голови. Визначено сутність та структуру адміністративно-правового статусу головної посадової особи територіальної громади міста. Визначено роль та місце міського голови в організації роботи міської ради. Розглянуто питання його взаємодії з органами виконавчої влади та організації роботи з виборцями. Досліджено взаємовідносини міського голови з громадськими організаціями та депутатським корпусом. Обгрунтовано шляхи удосконалення діяльності міського голови. Наведено оцінку адміністративно-правової реформи в Україні, досліджено актуальні проблеми забезпечення законності в діяльності міського голови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215 п-9 +
Шифр НБУВ: РА353672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гречка А.Б. 
Боротьба прогресивних сил Лівобережної України за українізацію освіти 1900 - на початку 1917 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Б. Гречка ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено передумови боротьби прогресивних сил лівобережого регіону на початку XX ст. за українізацію освіти. Висвітлено започаткування та становлення політичного напряму в освітньому русі, а також шляхи, форми та методи освітнього ліберально-демократичного руху. Розкрито роль земств і депутатів Державної Думи від Лівобережної України в національно-освітньому русі. Проаналізовано особливості ставлення партійних і громадських організацій, земств і депутатів Державної Думи, учнівської молоді до національно-освітньої проблеми України у період між Першою російською революцією 1905 - 1907 рр. і Лютневою революцією 1917 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)52-7 + Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА353040

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Пінькас С. В. 
Вдосконалення управління розвитком сільських територій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / С. В. Пінькас ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та практичні засади вдосконалення управління сільськими територіями (СТ) у контексті посилення ресурсозбереження, соціальної спрямованості та комплексності їх розвитку. Запропоновано управління СТ здійснювати за ресурсно-сировинною, інноваційно-інвестиційною, соціально-орієнтованою та комплексною стратегіями відповідно до рівня, проблем, тенденцій і пріоритетів їх розвитку. Удосконалено методичні засади соціально-економічної оцінки рівня розвитку СТ з урахуванням у сукупності традиційних показників перцепційних характеристик - привабливості місцевості, вартості житла й іншої нерухомості, доступності до соціально-побутових благ і культурних надбань, престижності сільського способу життя у цілому. Доповнено рівні управління СТ шляхом розподілу змісту політики сільського розвитку й аграрної політики, делегування функцій екологічного та соціального моніторингу, стратегічного аналізу та планування сільським, селищним і районним радам народних депутатів, дорадчим службам. Набув подальшого розвитку фінансово-економічний механізм управління СТ шляхом залучення місцевих позик та облігацій як джерел інвестування їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96-21
Шифр НБУВ: РА383316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Коляструк О.П. 
Верховна Рада України у системі владних відносин 1994 - 2002 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Коляструк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Уперше проведено комплексний історико-політичний аналіз діяльності Верховної Ради (ВР) України другого та третього скликань (1994 - 2002 рр.), розглянуто її взаємозв'язок з іншими інститутами влади за умов політичної структуризації суспільства. Досліджено становлення інституту фракцій і депутатських груп у парламенті, розглянуто їх еволюційний розвиток і внесок у діяльність вищого законодавчого органу. Визначено основні фактори впливу на формулювання й ухвалення парламентських рішень. Проаналізовано еволюцію виборчого законодавства в Україні, висвітлено його позитивні здобутки та недоліки. Розглянуто питання унормування стосунків між законодавчою та виконавчою владою шляхом чіткого структурування та збалансування їх повноважень і відповідальності. Розкрито динаміку взаємозв'язку ВР України з політичними партіями та їх лідерами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА359274

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Глушковецький А.Л. 
Вибори до Державних Дум і становлення парламентаризму в Російській імперії у 1906 - 1917 рр. (на матеріалах Подільської губернії): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Л. Глушковецький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто вибори до усіх чотирьох Державних Дум Російської імперії на прикладі окремої адміністративної одиниці - Подільської губернії. Висвітлено суспільно-політичну боротьбу політичних партій і етнічних груп під час виборів. Розглянуто особливості діяльності Подільської губернської адміністрації щодо організації та проведення виборчого процесу в краї. Охарактеризовано роботу Подільської губернської та повітових виборчих комісій у справах виборів. Визначено та проаналізовано соціальний, партійний і національний склад представників губернії у російському парламенті. Розкрито основні напрямки думської та позадумської діяльності подільських депутатів. Окреслено форми їх співпраці з виборцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)52-5 + Т3(2)52-532.2 +
Шифр НБУВ: РА356809

Рубрики:

      
7.

Ковальчук О.Б. 
Виборчий процес в Україні: конституційно-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Б. Ковальчук ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми виборчого процесу як однієї з головних форм безпосередньої демократії. Запропоновано уникати вживання у виборчому законодавстві України окремо термінів "принципи" та "засади", об'єднавши їх одним поняттям "засади виборчого процесу" та "засади виборчого права". Сформульовано визначення поняття такої засади виборчого процесу, як законність, яка передбачає, що організація та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим здійснюються на підставі та відповідно до Конституції України, виборчого Закону України (залежно від виду виборів), Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та інших законів України. Зроблено спробу визначити загальні засади для всіх видів вибору, на яких повинен здійснюватися виборчий процес. Вперше проведено порівняльний правовий аналіз виборчого процесу по всіх видах виборів, які відбуваються в Україні згідно з Конституцією та діючими виборчими законами України. Обгрунтовано порядок утворення виборчих округів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України. Запропоновано можливу структуру двопалатного парламенту та порядок його формування, що має важливе значення для виборчого процесу в Україні. Розглянуто новий порядок підрахунку голосів на виборах народних депутатів України. Наведено іншу схему проведення чергових виборів в Україні. Розроблено та запропоновано структуру Виборчого кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА322739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Развадовська М.В. 
Внутрішньоуправлінська діяльність Верховної Ради України (організаційно-правові засади): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Развадовська ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть внутрішньоорганізаційних відносин в українському парламенті, їх особливості та види. Досліджено правове регулювання внутрішньоуправлінської діяльності Верховної Ради України, її форми та методи. Значну увагу приділено аспекту, що стосується визначення організаційних засад діяльності Голови Верховної Ради України та його заступників, а також порядку роботи народних депутатів у комітетах, комісіях і депутатських групах (фракціях). Висвітлено організацію роботи Апарату Верховної Ради України. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення внутрішньоуправлінської діяльності даного органу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9 +
Шифр НБУВ: РА338425

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Казначеєва Л.М. 
Волинське дворянське зібрання (1796 - 1917): функції, структура, участь у системі органів влади: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Казначеєва ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, законодавчих актів і наукової літератури розкрито історію Волинського дворянського зібрання, його трансформацію з самоврядної станової корпоративної інституції, основні властивості якої були сформовані у річпосполитській традиції, до інституції, підпорядкованої державним інтересам Російської імперії. Узагальнено значний матеріал про зміни його структури та складу, функцій, прав і повноважень, обмеження участі зібрання у системі органів влади. З'ясовано механізми та технології усунення зібрання від правління губернією, серед яких - позбавлення виборчого права, русифікація кадрового складу станових і державних установ. Звуження прав місцевих дворянських інституцій мало прояв у забороні депутатському зібранню видавати свідоцтва про належність до привілейованого стану, а згодом - ревізії його діяльності. Найголовнішим заходом стала заборона проведення Волинського дворянського зібрання та виборів. Доведено, що губернське дворянське зібрання використовувалося місцевою знаттю як вагомий засіб для збереження та відстоювання їх корпоративних прав. Зроблено висновок, що держава, втручаючись у формування його соціоетнічного складу, роз'єднувала шляхетську солідарність і підпорядкувала місцеве дворянство імперським завданням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4/5-286 +
Шифр НБУВ: РА356980

Рубрики:

      
10.

Депутат Ю.М. 
Гігієнічне обгрунтування корекції загальновійськового добового раціону харчування військовослужбовців строкової служби Збройних Сил України: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Ю.М. Депутат ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано шляхи корекції фактичного добового раціону харчування військовослужбовців строкової служби Збройних сил України з метою оптимального нутрієнтого забезпечення їх організму. Встановлено, що фактичне харчування військовослужбовців за нутрієнтним складом та енергетичною цінністю не відповідає затвердженому нормативному раціону та не задовольняє фізіологічні потреби молодих людей на етапі їх адаптації до військової служби. Обгрунтовано напрями кореції фактичного раціону військовслужбовців строкової служби, зокрема, наведено рекомденації щодо додавання вітчизняного білково-вітамінного продукту спеціального споживання, що дозволить усунути дефіцит життєво важливих нутрієнтів у раціоні, збалансувати їх співвідношення та забезпечить енргетичну повноцінність фактичного харчування. Встановлено позитивний вплив даного способу кореції раціону харчування на структурні та функіональні показники статусу харчування військовослужбовців, покращення їх фізичної працездатності, вегетативне забезпечення серцевого ритму та центральної гемодинаміки, стабілізацію перекисного окиснення ліпідів організму, що сприяє оптимізації процесу адаптації до умов військової служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.01:Ц7,8 + Ц7,8(4УКР)431.2
Шифр НБУВ: РА372802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Прокіп А.В. 
Громадська і політична діяльність Михайла Галущинського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Прокіп ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі опрацювання опублікованих та архівних матеріалів, періодичної преси, спогадів, вітчизняної та зарубіжної історіографії висвітлено громадську та політичну діяльність М.Галущинського. Проаналізовано факти, що вплинули на формування його громадянської позиції. Досліджено діяльність М.Галущинського як організатора та командира легіону Українських січових стрільців, голови товариства "Просвіта", сенатора та депутата польського парламенту. Обгрунтовано його вагомий внесок у процеси творення української державності та розвиток національної самосвідомості населення Західної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-8 Галущинський + Ф1(4УКР33)5 +
Шифр НБУВ: РА322766

Рубрики:

      
12.

Комарницький Я.М. 
Громадсько-політична діяльність Василя Мудрого (1893 - 1966 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.М. Комарницький ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну діяльність В. Мудрого - одного з політичних лідерів українців Галичини першої половини XX ст. Висвітлено формування й еволюцію його світогляду. Визначено роль у діяльності громадських організацій Західної України, а також часопису "Діло". Відзначено діяльність В. Мудрого як голови Українського національно-демократичного об'єднання (УНДО) та Української парламентської репрезентації (УПР), депутата польського парламенту. З'ясовано його роль у проведенні політики "нормалізації" українсько-польських відносин і участь у громадсько-політичному житті української діаспори. Обгрунтовано вагомий вклад В. Мудрого у процеси творення української державності та розвиток національної самосвідомості населення Західної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Мудрий В. +
Шифр НБУВ: РА359643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Сироїд І.В. 
Громадсько-політична діяльність Олеся Гончара: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Сироїд ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено громадсько-політичну діяльність О. Гончара у контексті суспільно-політичних процесів в Україні у другій половині XX ст. Наведено нові факти про дану епоху, розкрито маловивчені аспекти біографії митця. Проаналізовано еволюцію поглядів О. Гончара на суспільно-політичні процеси в СРСР. Розглянуто основні напрями діяльності письменника на посаді депутата Верховної Ради УРСР та СРСР, члена ЦК КПУ, голови Спілки письменників України. Доведено, що політична діяльність О. Гончара була спрямована на рішення актуальних проблем національно-культурного розвитку республіки, протистояння асимілятивній політиці центру. Висвітлено суттєвий внесок митця у становлення української державності, духовний розвиток нації, зокрема, збереження та відродження української мови й історико-архітектурних пам'яток України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Гончар О. + Ш5(4УКР)6-4 Гончар О.Т. 3 +
Шифр НБУВ: РА363228

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сечковський О.О. 
Діяльність місцевих органів влади Причорноморського регіону України з розвитку міжнародного економічного співробітництва (1991 - 2006 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Сечковський ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 22 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз діяльності місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України, спрямованої на становлення та розвиток міжнародного економічного співробітництва. Досліджено наукові засади роботи місцевих органів влади у сфері зовнішньоекономічних зв'язків, розглянуто процес формування нормативно-правової бази та її вплив на розвиток міжнародного економічного співробітництва. Розкрито роль місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України у розвитку міжнародного економічного співробітництва у межах роботи міжнародних організацій. Узагальнено досвід діяльності місцевих органів влади щодо розвитку зовнішньоекономічних зв'язків у межах двостороннього співробітництва з країнами Чорноморського басейну. Досліджено діяльність місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України з розвитку зовнішньоекономічних зв'язків у сфері транскордонного співробітництва. Проаналізовано погляди іноземних дослідників щодо проблеми розвитку зовнішньоекономічної співпраці у Чорноморському регіоні. До наукового обігу введено раніше невідомі або недостатньо використані документи та матеріали, що розкривають практичну діяльність місцевих органів влади Причорноморського регіону України (постанови, розпорядження, звіти про роботу обласних і міських рад народних депутатів, обласних і міських державних адміністрацій, управлінь з зовнішньоекономічних зв'язків та європейської інтеграції періоду 1991 - 2006 рр.). Проаналізовано документи Центрального державного архіву вищих органів влади й управління України, поточних архівів Міністерства економіки України та Міністерства закордонних справ України, Державних архівів Одещини, Миколаївщини, Херсонщини, поточних архівів державних установ Одещини, Миколаївщини, Херсонщини й Автономної Республіки Крим. Висвітлено позитивні здобутки та проналізовано негативні наслідки діяльності місцевих органів влади та визначено фактори, що стримували розвиток зовнішньоекономічних зв'язків України з державами Чорноморського басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)64-64(0)2 + Х819(4УКР)011.2-95 +
Шифр НБУВ: РА370935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Овсієнко С.Л. 
Діяльність Народного Руху України в умовах внутрішньопартійної кризи (1997 - 2002 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Л. Овсієнко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 18 с. — укp.

На підставі результатів вивчення широкої джерельної бази розкрито ступінь наукової розробки проблеми дослідження внутрішньопартійних процесів у Народному русі Україні (НРУ) та діяльності рухівців за умов партійної кризи впродовж 1997 - 2002 рр. З'ясовано причини виникнення "розколу" НРУ у 1999 р. та визначено його наслідки. Вивчено процес визнання легітимності новостворених партій на базі НРУ й установлено об'єднавчі тенденції рухівців після роз'єднання партії. Проаналізовано громадсько-політичні заходи НРУ. Висвітлено участь рухівців у виборчих кампаніях 1998, 1999, 2002 рр., обгрунтовано вплив внутрішньопартійних кризових процесів на їх проведення. Проаналізовано парламентську діяльність рухівських депутатів за період 1998 - початок 2002 рр. Розглянуто внутрішньопартійну ситуацію в НРУ у 2000 - на початку 2002 рр. у контексті його громадсько-політичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28'14 +
Шифр НБУВ: РА359850

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ставнійчук М.І. 
Законодавство про вибори народних депутатів України: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.І. Ставнійчук ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджуються теоретичні та практичні проблеми виборів як однієї з основних форм безпосередньої демократії. В роботі сформульовано поняття виборів як політичного владоустановчого суспільно-правового явища в системі конституційного ладу України. Пропонується класифікація видів виборів за територіальною ознакою, за суб'єктами, за часом проведення, за участю виборців, за правовими наслідками, за порядком визначення результатів виборів. Розглядаються стадії виборчого процесу. Аналізується процес розвитку інституту виборів до представницьких органів в Україні. Визначаються фактори становлення чинного законодавства України про вибори народних депутатів України. Значна увага приділяється аналізу системи виборчого законодавства України "Про вибори народних депутатів України". Виходячи із стану сучасного правового регулювання виборів народних депутатів України, розглядаються шляхи і форми вдосконалення виборчого законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шевченко Т.О. 
Законодавче регулювання припинення повноважень народного депутата України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Т.О. Шевченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано проблеми держави з питань правового регулювання припинення повноважень народного депутата України. Розглянуто законодавство деяких зарубіжних країн стосовно припинення повноважень парламентарів. З'ясовано механізми припинення повноважень за визначеними у ст. 81 Конституції України підставами та виявлено проблеми їх застосування на практиці. Здійснено класифікацію підстав припинення повноважень парламентарів. Запропоновано способи їх заміщення за законодавством України та деяких зарубіжних країн. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення конституційних та інших законодавчих норм, які регулюють припинення повноважень народного депутата України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624
Шифр НБУВ: РА373532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Вовк П.В. 
Захист прав, свобод та інтересів громадян в адміністративному суді першої інстанції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / П.В. Вовк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 22 с. — укp.

Висвітлено положення щодо критерію визначення меж прав, свобод фізичних осіб (у тому числі - громадян) у сфері публічно-правових відносин. Удосконалено характеристику адміністративного судочинства як однієї з форм захисту прав, свобод і законних інтересів громадян, а саме - різновиду судової форми захисту. Визначено тенденції запровадження адміністративної юстиції у світі та їх відтворення у сучасній моделі адміністративного судочинства в Україні. Розглянуто сутність публічно-правового спору за участю громадян як предмета юрисдикції адміністративного суду першої інстанції, виділено й охарактеризовано категорії публічно-правових спорів за участі громадян, зокрема, спори щодо оскарження нормативних актів або актів індивідуальної дії, спори щодо прийняття на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, спори з приводу укладання та виконання адміністративних договорів, спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом або процесом референдуму, спори щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України у разі невиконання ним вимог щодо несумісності. Визначено особливості адміністративної процесуальної правосуб'єктності громадян як учасників провадження в адміністративному суді першої інстанції, виділено ознаки громадянина України як позивача в судовому адміністративному процесі. Наведено науково-теоретичні висновки та практичні пропозиції, спрямовані на удосконалення адміністративного законодавства та судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА369048

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Волкотруб С.Г. 
Імунітет і проблеми його захисту в кримінальному судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.Г. Волкотруб ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено, що імунітетом у кримінальному судочинстві є сукупніть виняткових правових норм, частина яких належить до міжнародного публічного та національного конституційного права, законодавства про судоустрій, а також до кримінально-процесуального права. Обгрунтовано необхідність узагальнення правових норм про імунітет, що містяться у різних нормативно-правових актах, виходячи з найголовнішого значення норм Конституції України та потреби гармонізації норм національного законодавства з міжнародно-правовими договорами. Розвинуто положення, що імунітет певних посадових осіб у сфері кримінального процесу визначається Конституцією України, яка є законом прямої дії. Зазначено, що недоторканість Президента України, народних депутатів України, суддів покликана забезпечити правомірність притягнення їх до кримінальної відповідальності та застосування заходів кримінально-процесуального примусу. Внесено пропозиції щодо подальшого розвитку законодавства про імунітет Президента України, доведено необхідність вилучення з числа гарантій недоторканості народних депутатів України надання згоди Верховною Радою України на притягнення до кримінальної відповідальності, усунення інших існуючих обмежень стосовно проведення слідчих дій відносно цих осіб, обгрунтовано потребу в обмеженні імунітету лише гарантіями за умов застосування заходів процесуального примусу. Сформульовано пропозиції щодо необхідності розглядати імунітет свідків у контексті конституційного права особи давати (чи відмовити давати) показання стосовно власної поведінки виключно з власної волі. Наведено аргументи стосовно подальшого вдосконалення кримінально-процесуальних норм, згідно з якими забезпечується реалізація конституційного права особи відмовитись давати будь-які показання щодо своїх близьких родичів та членів сім'ї. На підставі аналізу законодавства доведено, що вирішення питань захисту таємниці довірених відомостей, які складають таємницю особистого життя громадянина, потребує чіткого та однозначного нормативного закріплення в КПК України кола суб'єктів, на яких поширюється обов'язок зберігати такі відомості, а також визначено правову природу таких відомостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА323717

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Дузь О.В. 
Інформаційно-комунікаційні технології у вітчизняних електоральних процесах: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Дузь ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості електоральних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в контексті суттєвих трансформацій у структурі традиційних політичних комунікацій (ПК). Проаналізовано інформаційно-комунікаційні впливи в період виборчих кампаній, розкрито специфіку інформаційно-комунікаційних обмінів у процесі виборів народних депутатів і Президента України, спрогнозовано ймовірні комунікаційні взаємовпливи. Встановлено, що застосування ІКТ призводить до нового стилю взаємовідносин влади з громадськістю; виникає електоральне інформаційно-комунікаційне поле, яке визначає рівень інформаційної мобільності політичних суб'єктів, якість ПК, комунікаційні особливості всіх учасників виборчого процесу. Обгрунтовано доцільність застосування інтегрованого підходу під час вивчення тенденцій розвитку ІКТ у вітчизняних електоральних процесах для побудови ефективної системи взаємодії кандидатів і виборців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68в2:Ч62
Шифр НБУВ: РА370642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського