Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (182)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕКОРУВАНН$<.>+<.>K=МЕБЛІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Суліменко Г.Г. 
Автоматизована побудова викройок оббивки м'яких меблів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Г.Г. Суліменко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи, алгоритми, програмне забезпечення та методики інтерактивного моделювання викройок оббивки м'яких меблів. Для побудови викройок запропоновано використовувати покриття поверхні дискретною рівноланковою чебишевською сіткою, що імітує розміщення ниток тканини на поверхні. Вихідна поверхня - параметризована гранна модель з коректною та надлишковою топологією. Встановлено властивості елементів рівноланкової сітки, з використанням яких пропонуються методи побудови покриття на довільних однозв'язних областях поверхні та критерії оцінки його якості. Проаналізовано ситуації, що призводять до спотворення покриття, сформульовано умови, за яких очікується поява зворотних чарунок. Надано класифікацію наслідків їх появи та запропоновано методи безвідмовної роботи підсистеми. Розроблено методи побудови швів та перерізів з відновленням топологічної коректності вихідної моделі, комплекс алгоритмів обробки растрової області, який включає її еквідистантне доповнення, векторизацію межі, лінійну згладжувальну апроксимацію межі з заданим параметром якості, типізовану остаточну інформацію про викройку з урахуванням технологічних умов. Створено підсистему побудови викройок, що спирається на ідеологію об'єктно-орієнтованого програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.133 + М461.02 +
Шифр НБУВ: РА321698

Рубрики:

      
2.

Брейдак Ю.Г. 
Гігієнічна регламентація полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Ю.Г. Брейдак ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено санітарно-хімічні, радіо-, токсикологічні та мікробіологічні дослідження полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів. Доведено, що сучасні корпусні меблі за наявності деревних плит, личкувальних матеріалів, плит на основі поліефірних смол, лакових покрить є джерелом забруднення житлових приміщень формальдегідом, аміаком, дибутилфталатом, ацетоном, дихлоретаном та іншими хімічними речовинами, рівні міграції яких перевищують гігієнічні нормативи та негативно впливають на організм. Науково обгрунтовано гігієнічні критерії безпеки полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів і запропоновано методичну схему їх гігієнічної регламентації для потреб державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.512.2 + М134.126-3
Шифр НБУВ: РА370578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кубицька Н.В. 
Гончарські осередки Кульчина та Рокити кінця ХІХ - ХХ ст. (Історія, типологія, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Н.В. Кубицька ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження історично-культурних і художніх особливостей керамічних виробів гончарських осередків Кульчина та Рокити у контексті розвитку народної кераміки Волинського Полісся кінця XIX - XX ст. Проаналізовано передумови виникнення та виділено основні етапи становлення та розвитку гончарства на даній території. У мистецтвознавчому аспекті розглянуто локальні відмінності технології виготовлення гончарних виробів Кульчина та Рокити, розроблено типологію форм і здійснено класифікацію композиційних схем декорування поліського глиняного начиння. Вперше розглянуто проблему спадковості гончарних традицій у даному регіоні, зокрема, у науковий обіг введено нові імена провідних гончарів, висвітлено їх творчість і показано внесок у формування художніх особливостей народної кераміки Кульчина та Рокити кінця XIX - XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.13(4УКР36)6 + Л423.4 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344556

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Якімцов В.В. 
Ефективність кооперування деревообробних підприємств з урахуванням екологічного імперативу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Якімцов ; Держ. вищий навч. заклад Ужгород. Нац. ун-т. — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено організаційні зв'язки підприємств за умов ринкової економіки за принципом кооперування, як абсолютно вільної їх форми. Визначено необхідність розробки оцінки ефективності кооперування, яка б характеризувала його з позиції економічної, екологічної та соціальної діяльності. Обгрунтовано зміст поняття "кооперування" за ринкових умов, "екологізація виробництва", досліджено специфіку підприємств деревообробної промисловості України щодо необхідності раціонального використання лісових ресурсів. Застосовано принципи теоретичної аргументації та системного підходу до розробки проблеми та визначення показника "інтегральна соціо-еколого-економічна ефективність". Запропоновано формули та методика розрахунку інтегрального показника соціо-еколого-економічного ефекту за ринкових умов для підприємств з виготовлення плитних матеріалів і меблів. Визначено складові інтегрального показника та чинники, що на нього впливають. Розроблено алгоритми розрахунків і графічну просторову модель інтегрального показника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.165.155.1-43 +
Шифр НБУВ: РА363744

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Окрошко Н.Г. 
Маркетингове забезпечення якості продукції на підприємствах ринкової орієнтації (на прикладі підприємств меблевої промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.Г. Окрошко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено складові маркетингового забезпечення якості продукції на кожному етапі "петлі якості". Для підприємств України, які впроваджують сучасні системи якості, запропоновано критерії оцінки досягнутих результатів у процесі поліпшення якості. Удосконалено методику визначення показників якості меблів, запропоновано встановлення оптимального співвідношення "якість - ціна". Визначено важливі складові системного управління якістю на меблевих підприємствах, розроблено методику визначення ступеня задоволеності споживачів продукцією. З метою оцінки якості продукції запропоновано застосування удосконаленого методу аналізу ієрархій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-823.2-211.1 + У9(4УКР)306.165.155-823.2-211.1
Шифр НБУВ: РА308836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Істоміна Г.В. 
Мистецтво народної кераміки Волині другої половини XIX - XX століть (типологія, стилістика, художні особливості): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Г.В. Істоміна ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено мистецтво народної кераміки Волині другої половини XIX - XX ст. як цілісного історико-культурного явища. Висвітлено витоки, зроблено історичний огляд гончарства Волині даного періоду. Визначено особливості технології формоутворення та декорування народної кераміки. До наукового обігу введено нові відомості про народних майстрів і гончарних осередків даного регіону. Розроблено типологію виробів за формою та призначенням. Виявлено художньо-стилістичні особливості, розглянуто найпоширеніші мотиви орнаментики народної кераміки Волині другої половини XIX - XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.13(4УКР-9ВОЛ)5/6 +
Шифр НБУВ: РА354981

Географічні рубрики:

      
7.

Типчук В.М. 
Мистецькі традиції і новаторство у творчості Василя Турчиняка 1900 - 1939 років: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / В.М. Типчук ; Львів. акад. мистец. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Доведено існування на території Західної Гуцульщини делятинського осередку народного дерев'яного будівництва та різьблення по дереву, який характеризувався своєрідною системою декорування предметів побуту, власною мистецькою традицією. Найвизначнішим різьбярем цього осередку в першій третині XX ст. був В.Турчиняк, який першим розпочав виготовлення іконостасів, вирізьблював ікони та предмети церковного інтер'єру з використанням традиційного для гуцулів способу плоского різьблення. Виявлено структуру орнаментальних композицій та художні особливості монументально-декоративного різьблення іконостасів і церковного обладнання майстра, визначено художньо-образні характеристики та іконографію різьблених ікон. Розглянуто характер запозичень, трансформацій та впливів художніх стилів на різьблення предметів церковного інтер'єру митця. Визначено місце та роль В.Турчиняка в мистецьких процесах розвитку гуцульського плоскорізьблення Західної Гуцульщини в першій третині XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.508.043(4УКР33)6-8 Турчиняк В. +
Шифр НБУВ: РА321417

Рубрики:

      
8.

Дяків М.В. 
Міське меблярство Галичини XIX - XX ст.: історія, типологія, стилістичні особливості: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / М.В. Дяків ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Визначено технологічні прийоми, декоративні характеристики та засоби художньої виразності меблів. Проаналізовано твори, на підставі яких простежено діахронію типів для кожної типологічної групи, виявлено архетип і простежено його стереотипні зміни. Доведено, що меблярство має регіональні особливості, а механізмом їх збереження є художня традиція. Висвітлено стан ремісничого виготовлення меблів у Галичині, про що свідчить діяльність сучасних осередків меблярства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.1 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА370359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Белявцева В.В. 
Організація управлінського обліку в торгово-виробничих підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Белявцева ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання організації управлінського обліку в торгово-виробничих підприємствах з використанням сучасних інформаційних технологій. Визначено місце управлінського обліку в інформаційній системі підприємства, розкрито його роль та значення. Розроблено класифікацію витрат торгово-виробничого підприємства, що сприяє підвищенню ефективності прийняття управлінських рішень. Розроблено інструментарій і технології оперативного управління витратами комерційного підприємства. Досліджено роль бюджетування як елемента системи управлінськогобліку. Створено модель системи бюджетування, подану як технологію складання скоординованого за всіма підрозділами та функціями плану роботи комерційної організації. Розроблено бюджет фірми та здійснено розподіл витрат за центрами відповідальності з використанням облікових даних торгово-виробничого підприємтва, що здійснює виробництво та реалізацію меблів. Обгрунтовано доцільність включення модуля управлінського обліку в автоматизовану інформаційну систему торгово-виробничого підприємства. Розроблено модель побудови автоматизованої системи управлінського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.11-21 +
Шифр НБУВ: РА344452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бітар Шаріф Жаміль 
Принципи архітектурної організації і регенерації міст Лівану (на прикладі міста Тир): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Бітар Шаріф Жаміль ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблему збереження архітектурної спадщини історичних середовищ міст Лівану (на прикладі міста Тир). Визначено принципи, що забезпечують архітектурну організацію та регенерацію міст даної країни у контексті сталого розвитку міст. Розроблено концепцію збереження та регенерації архітектурної структури міста Тир. Запропоновано архітектурно-планувальні та дизайнерські засоби, зокрема: толерантність щодо історичної панорами міста, збереження та відродження в археологічних районах планувально-просторової історичної системи міста, принцип контекстуалізму, урахування археологічних залишків, "легенди" міста та його історичної символіки, "міфопоетики" кожного конкретного місця, збереження етнокультурної ідентичності середовища у композиційно-просторовому рішенні нової забудови та наслідування у ній традиційних історичних елементів, способів декорування та матеріалів оздоблення фасадів, реконструкція втраченої забудови, реставрація та збереження міських інтер'єрів, перетворення історичних елементів благоустрою, відтворення та реставрація історичних вулиць різного рангу з акцентуванням уваги на їх символіці, історичних деталей, розробка ландшафтного дизайну рекреаційних зон, пристосування історичних будівель до нових функцій без руйнування традиційної забудови, реставрація та відтворення архітектурної колористики, архітектурного декору, реклами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЛІВ)л60 + Н882(5ЛІВ) +
Шифр НБУВ: РА337894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мільчевич С.І. 
Промисловий дизайн Закарпаття 40-х років XIX - 30-х років ХХ століття: культурологічний аспект: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / С.І. Мільчевич ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано промисловий дизайн (ПД) Закарпаття 1840 - 1930 рр. як явище художньої культури. Визначено передумови становлення та розвитку ПД даного регіону у досліджуваний період. Висвітлено роль художньо-фахової освіти в контексті її впливу на формування проектної культури (ПК) краю. Досліджено процес становлення та розвитку ПК побутових ливарних виробів і дизайну гнутих меблів у Закарпатті в період художньо-формотворчих та етнокультурних процесів. Визначено місце ПД регіону в європейській культурі зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.053(4УКР-9ЗАК)53
Шифр НБУВ: РА370279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Болюк О.М. 
Профілювання та різьблення у художній системі оздоблення дерев'яної сакральної архітектури Українських Карпат ХVІІ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.М. Болюк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектурну пластику східнокарпатських церков та дзвіниць як засіб художньої виразності дерев'яного монументального будівництва у взаємозв'язку з народним декоративним мистецтвом. Розглянуто художні особливості профілювання і різьблення в історичному розвитку декорування. Розроблено типологічну структуру оздоблення пам'яток XVII - початку XX ст. за техніками художнього деревообробництва. Висвітлено вплив народного традиційного декорування конструктивних деталей культових споруд Українських Карпат на сучасне професійне дерев'яне храмобудівництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР333)927.166 + Щ117.166(4УКР333) + Щ125.508.04г(4УКР333)
Шифр НБУВ: РА307884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Маховська І.А. 
Розробка складів стекол та технології гарячого декорування скловиробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.А. Маховська ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

Удосконалено методи проектування складів боросилікатних стекол з заданим комплексом властивостей. З використанням одержаних результатів розроблено склади забарвлених стекол для виготовлення накладних покриттів для художньо-декоративних скловиробів за порошково-випалювальною технологією. Встановлено взаємозв'язок між температурою, хімічним складом скла та його властивостями, які безпосередньо впливають на формування якісного накладного покриття та є основою проектування його складу. Розроблено відповідні математичні моделі та системи парціальних вкладів оксидів, на підставі яких розраховано значення таких властивостей стекол, як в'язкість, поверхневий натяг, температурний коефіцієнт лінійного розширення та показник заломлення у більш широких межах, ніж існуючі методи, та уточнено уявлення про вплив деяких компонентів. З використанням розроблених моделей обгрунтовано оптимальні склади базових стекол для одержання за порошковою технологією накладних покриттів з різними декоративними ефектами. Розроблено склади та технологію одержання порошкових фарб і відповідних покриттів широкої колірної гами, серед яких прозорі та непрозорі покриття синьо-фіолетових, зелено-блакитних, зелено-жовтих, сіро-піскових, чорно-коричневих, рожевих і жовто-червоних відтінків. Основні результати наукового дослідження впроваджено у виробництво художньо-декоративного скла на ВТП "Фірма Старт" (Львів). Очікуваний економічний ефект використання розроблених складів становить 532 тис. грн/р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л433.206.5 +
Шифр НБУВ: РА346608

Рубрики:

      
14.

Борковська Л.В. 
Роль макродефектів в електронних та іонних процесах в кристалах і епітаксійних шарах сполук Av2DBv6D: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.В. Борковська ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Показано, що декорування дислокацій точковими дефектами в кристалах CdS приводить до розмиття краю фундаментального поглинання внаслідок формування хвостів густини станів у придислокаційних областях. Встановлено, що цей ефект проявляється в зміні форми спектра крайової люмінесценції і процесах деградації лазерів з електронним збудженням. Виявлено ефект безактиваційного збирання донорів на дислокації під дією імпульсного ультразвуку. Доводиться, що фотостимульоване утворення дрібних донорів в об'ємі кристалів CdS обумовлено розпадом кластерів атомів кадмію. Ідентифіковано смуги люмінесценції, пов'язані з макродефектами, в епітаксійних шарах ZnTe/GaAs і ZnSe/GaAs. Встановлено, що приповерхнева область цих шарів містить підвищену концентрацію лінійних і точкових дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022

Рубрики:

      
15.

Лупій Т.Ф. 
Рушники Західного Полісся кінця ХІХ - першої половини ХХ століть (Технологія. Семантика. Художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.06 / Т.Ф. Лупій ; М-во освіти і науки України. Львів. акад. мистец.. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичну еволюцію народного мистецтва від обрядової реалії до мистецького вираження міфологічного світогляду. На підставі мистецтвознавчого аналізу визначено регіональні художні особливості західнополіських рушників кінця ХІХ - першої половини ХХ ст. Розкрито світоглядно-міфологічний аспект рушника як довершеної форми ритуальної тканини, його функції та семантику в традиційній культурі. Розглянуто технологію виготовлення, декорування та обрядове використання рушників у контексті традиційної культури Західного Полісся. Проаналізовано композиційну структуру вишивок, образність орнаменту, семантичний зв'язок народного мистецтва із релігійними віруваннями та традиційною обрядовістю. В науковий обіг введено велику кількість автентичних матеріалів, зібраних під час експедиції, зразків декоративно-обрядових рушників як цінних пам'яток орнаментального мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.33(4УКР) + Щ126.963(4УКР) + Т52(23=УКР7,31)-5 +
Шифр НБУВ: РА321842

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Данилич В.С. 
Становлення національної мови Іспанії (за пам'ятками писемності XII - першої чверті XVII ст.): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.05 / В.С. Данилич ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено мову писемних пам'яток Іспанії XII - першої чверті XVII ст., органічно взаємопов'язаної з тенденціями культурного континуума епохи створення самобутньої національної літератури та національної мови. Проаналізовано соціально-історичні передумови становлення народних мов на території Західної Романії. Розглянуто специфіку поетики та літературної творчості кастильського періоду формування національної мови Іспанії, своєрідність історико-соціальних умов "іспанізації" запозичених сюжетів, тем і мотивів, розвитку національного змісту літертурної спадщини. Це надало можливість висвітлити основні компоненти системи світоглядних і естетичних цінностей носіїв іспанської мови, які в результаті еволюції іспанського суспільства та його мови відобразились на рівні мовної системи, тобто у власне мовному значенні слів, а також виявити лінгвокультурологічну цінність мовних репрезентацій (слів, словосполучень, звуків, звукових комплексів у слові) у динаміці становлення мовної системи. Доведено, що у фонетичній системі мови, що набуває ознак національної, закладені реальні можливості варіювання форми слова, стосовно якого може використовуватися критерій фонетико-графічного декорування тексту у сполученні з іншими критеріями нормативності, насамперед, з критерієм відповідності лексичній системі мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.21-0 +
Шифр НБУВ: РА348412

Рубрики:

      
17.

Тищенко Л.М. 
Структурна організація й динаміка побутової лексики південнослобожанських говірок: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.М. Тищенко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито склад, структурну організацію, семантику й просторову варіативність та змінність у часі побутової лексики південнослобожанських говірок. На підставі аналізу назв житлових, господарських приміщень, назв меблів та предметів хатнього вжитку досліджено просторове розміщення, формальну й семантичну варіативність аналізованої лексики, висвітлено відношення даної тематичної групи південнослобожанських говірок до інших суміжних та просторово віддалених діалектів. Створено "Словник побутової лексики південнослобожанських говірок", що нараховує 1065 лексем та їх фонетичних і словотвірних варіантів, та "Атлас побутової лексики південнослобожанських говірок", що містить 112 номінативних карт. Виділено три умовно визначені зони обстеженого континуума: північну, південно-західну та південно-східну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-67
Шифр НБУВ: РА320862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Теслюк І.С. 
Українська промислова вибійка другої половини XX - початку XXI століття: культурологічний аспект: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / І.С. Теслюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено етапи становлення та розвитку виробництва вітчизняних друкованих тканин. Показано умови творчості дизайнерів текстилю. Охарактеризовано зміни ціннісних орієнтирів у сфері декорування тиражованого вибійчаного текстилю. Виявлено загальні напрями орнаментування українських вибійок та основні трансформації їх оздоблення. Здійснено мистецтвознавчий аналіз візерунків промислових вибійчаних тканин у контексті мистецької освіти та простежено творчий внесок окремих художників вітчизняного промислового вибійництва у розвиток художнього проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.308.01(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА374953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Колупаєва А.В. 
Українські кахлі XVIII-початку XX ст. (Історія. Типологія. Іконографія. Ансамблевість): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / А.В. Колупаєва ; Львів. акад. мистец. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Розглянуто українські кахлі як самобутнє мистецьке явище. Уточнено витоки, висвітлено історію українського кахлярства. Розглянуто техніки формування й декорування народних кахель. Розроблено типологію творів за тектонічною формою, пластикою, декором. З'ясовано ансамблевість кахляних печей у системі інтер'єру народного житла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.16

Рубрики:

      
20.

Луценко І.С. 
Формування логістичних систем на ринку меблів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.С. Луценко ; Київ. нац. торговельно-економічний ун-т. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Визначено основні теоретичні засади та практичні рекомендації щодо формування логістичних систем на ринку меблів України. Розглянуто основні фактори, що впливають на формування логістичних систем, принципи їх побудови, критерії та показники оцінки ефективності функціонування логістичних систем, надано методику їх розрахунку. Проаналізовано сучасний стан ринку меблів та його суб'єктів як ланок логістичного ланцюга. Досліджено проблеми транспортування, складування та реалізації меблів. Запропоновано основні шляхи їх розв'язання. Визначено методичні підходи щодо вибору каналів роздрібного продажу меблів, розміщення складського господарства, а також надано рекомендації щодо розвитку каналів роздрібного продажу товарів, зокрема, побудованих на засадахсучасних телекомунікаційних технологіях, удосконалення складської та транспортної інфраструктури як складових логістичної системи. Визначено основні шляхи забезпечення ефективного функціонування логістичних систем на підставі оптимізації товарних запасів, створення комп'ютеризованої інформаційної логістичної системи, удосконалення взаємовідносин між учасниками логістичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.523.42
Шифр НБУВ: РА315057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського