Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (522)Книжкові видання та компакт-диски (165)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ГРИП$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дівоча 
Біолого-вірусологічне обгрунтування антипротеазної терапії грипу: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.32 / Валентина Панасівна Дівоча ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-52
Шифр НБУВ: РА365855

Рубрики:

      
2.

Гусаков В.В. 
Вдосконалення лабораторної діагностики грипу коней в реакції гальмування гемаглютинації (РГГА): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.В. Гусаков ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено лабораторній діагностиці грипу коней, а саме, розробці та апробації на практиці ефективної вітчизняної діагностичної системи на грип коней. Розглянуто етапи отримання та контролю діагностичних препаратів, визначено оптимальні умови їх зберігання. Розроблені діагностикуми виявилися активними, специфічними та придатними для діагностичних досліджень щодо захворювання коней на грип. Експериментально доведено, що діагностичні препарати краще зберігаються у ліофілізованому стані. Запропоновано модифіковану реакцію гальмування гемаглютинації (РГГА) з метою діагностики грипу коней, яку було затверджено Державним департаментом ветеринарної медицини у 1996 р. Визначено оптимальний метод обробки нативних сироваток крові коней перед дослідженням у РГГА щодо усунення неспецифічних інгібіторів гемаглютинації - обробка прогріванням за 56 C протягом 60 хв. Досліджено сироватку крові коней Київського державного іподрому та чотирьох інших господарств (усього 526 зразків) за допомогою розроблених препаратів. Виявлено антитіла до другого підтипу вірусу грипу коней штаму А(кінь)2/Майамі/63 (середній титр становив 1:126,3 +- 5,43). З усіх сироваток 256 зразків досліджено з 7 штамами вірусу грипу людини, актуальними на той час. Розглянуто антитіла до штаму А/Йоганнесбург/33/94 вірусу грипу людини (середній титр становив 1:330 +- 10,17). З'ясовано, що титр антитіл у сироватках крові коней щодо вірусу грипу людини перевищував у 2,2 рази титр антитіл до вірусу грипу коней. У перехресній РГГА зі штамоспецифічними сироватками стосовно даних штамів встановлено відсутність антигенної спорідненості між штамами вірусу грипу коней А(кінь)2/Майамі/63 та А/Йоганнесбург/33/94 вірусу грипу людини, що свідчить про можливість інфікування коней вірусами грипу людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-912-6,022
Шифр НБУВ: РА310252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Грипас О.Ю. 
Вербалізація пропозиційних тривалентних предикатів в українській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.Ю. Грипас ; Ін-т укр. мови НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз тривалентних предикатів. Охарактеризовано пропозиційні схеми відношень між тривалентними предикатами й аргументами як логічною основою семантичної структури речення. З'ясовано механізми представлення пропозицій предикатом та валентно залежними від нього компонентами, а також заповнення позицій цих компонентів певними граматичними формами слів у реченні, побудованому за структурною моделлю, релевантною ситуації. Для аналізу перетворень виокремлено тривалентні семантичні предикати, які на логіко-семантичному рівні формують пропозиційну структуру з трьома обов'язковими валентно залежними компонентами: динамічними предикатами набуття/втрати локативності, набуття/втрати посесивності, набуття/втрати партитивності, а також статистичний компаративний предикат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА349183

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кир'яченко С.С. 
Вплив ізолятів ВТМ на організми та клітини різного походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / С.С. Кир'яченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Виділено ізоляти з Канівського природного заповідника, вивчено їх біологічні властивості та фізичні показники. Проаналізовано тонку структуру синьо-зеленої люмінесценції протопластів тютюну, встановлено чутливість її компонент до вірусу тютюнової мозаїки. Виявлено збільшення функціональної активності макрофагів селезінки та перитонсального ексудату білих мишей після введення їм ВТМ, встановлено зростання їх фагоцитарної активності під час введення вірусу грипу та ВТМ окремо та за умов його попереднього введення тваринам. Встановлено, що під час трасформації клітин ссавців епітеліального та лімфоїдного походження РНК ВТМ, з використанням ДЕАЕ-декстранового методу в інфікованих клітинах виявлено антигени ВТМ, що призводять до морфологічних змін клітин. Показано прояву інфекційності гомегенату з інфікованих клітин на рослинах-індикаторах Ch.amaranticolor, Ch.album та D.stramonium.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.18
Шифр НБУВ: РА319205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Криворутченко Ю.Л. 
Дія на віруси імунодефіциту людини і грипу нових поверхнево-активних речовин та їх імуноад'ювантні властивості: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.06 / Ю.Л. Криворутченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Встановлено, що дезінтегрон-О руйнує оболонку вірусів грипу з усуненням основної частини глікопротеїдів, а отримані за його допомогою субвірусні продукти зберігають нативні властивості та можуть використовуватись для створення противірусних моноклональних антитіл різної специфічності. У дослідах in vitro охарактеризовано властивість катіонного детергента мірамістину інактивувати віруси імунодефіциту людини 1 типу. Зазначено, що мірамістин пригнічує інфекційність позаклітинного вірусу, а також знищує ВІЛ-інфіковані клітини у концентрації 100 мкг/мл і є одним з найбільш активних антисептиків з анти-ВІЛ властивостями. Досліджено вплив амфотерного детергента дезінтегрону-О на ВІЛ-1 інфіковані лімфобластоїдні клітини. Доведено, що дезінтегрон-О поступається мірамістину і не може бути рекомендований для профілактики ВІЛ-інфекції. Зазначено, що присутність у вірусовмісному матеріалі сироватки крові та сорбція ВІЛ-1 на тканину (батист) перешкоджають реалізації віруліцидної дії мірамістину. Проаналізовано концентраційні залежності ефектів. Вперше виявлено дію на ВІЛ-О та ад'ювантні властивості тритерпенових сапонів із кримського плюща Hedera taurica Carr (таурозидів). Розглянуто залежність вказаних характеристик від хімічної будови глікозидів. Встановлено: таурозиди збільшують гуморальну імунну відповідність на глікопротеїди ВІЛ-1,а таурозид I дозозалежно пригнічує репродукцію вірусу. Доведено, що дія ВІЛ-1 та ад'ювантні характеристики мурамілпептидів залежать від конфігурації їх аномерного центру. З'ясовано, що beta-бутил-МДП за імуноад'ювантними властивостями переважає фосфат алюмінію і не активує репродукцію ВІЛ-1 in vitro. Препарат можна віднести до кандидатів на роль безпечного ад'юванту для вакцин проти СНІДу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-52
Шифр НБУВ: РА310105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Герілович А. П. 
Експериментальне і теоретичне об|рунтування та розробка засобів епізоотологічного моніторингу, діагностики вірусних хвороб тварин та молекулярно-генетичного типування їх збудників (ортоміксо-, параміксо-, герпес-, цирко- та пестивірусна інфекції): автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.03 / А. П. Герілович ; НААН України, ННЦ, "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2011. — 40 с. — укp.

Створено уніфіковану систему розрахунку праймерних послідовностей на основі пошуку таргетних генів, їх аналізу щодо консервативних ділянок, біоінформаційного виявлення праймерів та оцінки їх якості за теоретичним мікро- та макроаналізом. Ефективність вказаної системи доведена на моделі РНК- та ДНК-матриць вірусів тварин з п'яти родин, завдяки чому розроблено дві векторні системи, дев'ять методик з індикації, ідентифікації та генотипування вірусів грипу птиці (тип A, підтипи H5, N1), ньюкаслської хвороби, інфекційного ринотрахеїту великої рогатої худоби (ВРХ), хвороби Ауєскі, інфекційного ларинготрахеїту птиці, цирковірусної інфекції свиней та діареї ВРХ. Вперше проведено молекулярно-епізоотологічні та філогенетичні дослідження українських ізолятів вірусів грипу птиці (2005 - 2008 рр.), цирковірусів свиней (2006 - 2008 рр.), вірусів ньюкаслської хвороби (1967 - 2008 рр.) та діареї ВРХ (2006 - 2008 рр.), на підставі чого визначено генотипи збудників, їх зв'язки з іншими генетично подібними популяціями та висунуто ряд гіпотез щодо ймовірних джерел їх потрапляння та видозмінення у популяції сільськогосподарських тварин і птиці в Україні. Обгрунтовано застосування методів ПЛР, секвенування та ПДРФ у системі молекулярної діагностики хвороб тварин, контролю біотехнологічної сировини, продукції та генетичних ресурсів тварин. Розроблено, випробувано та зареєстровано в Україні шість молекулярно-генетичних тест-систем для виявлення ДНК і РНК вірусів тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.12-6
Шифр НБУВ: РА380391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Грипа 
Енергетична структура дефектів і фотоелектричні властивості легованих кристалів групи A2B6: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Оксана Андріївна Грипа ; Львівський національний ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.14,022
Шифр НБУВ: РА322693

Рубрики:

      
8.

Аронова М.М. 
Епідеміологія грипу і ГРІ в Україні та удосконалення моніторингу за епідеміями грипу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / М.М. Аронова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено основні характеристики епідемічного процесу грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРІ) в Україні за 1992 - 2003 рр., а саме: динаміку, інтенсивність, тенденції захворюваності, ураженість різних вікових груп населення, сезонність і циклічність. Установлено поступове зниження показників загальної захворюваності переважно за рахунок дорослого та міського населення. Зареєстровано тенденцію до зростання захворюваності дитячого населення з превалюванням вікової групи 7 - 14 років, а також сільського населення. Показано, що найвищі рівні захворюваності на грип і ГРІ в Україні зареєстровано в м.Києві. Вони перевищували середньоукраїнські показники в 1,5 - 1,7 разів. На моделі м.Києва уперше встановлено сильний прямий кореляційний взаємозв'язок між величиною температурного фактора та кількістю опадів і рівнем захворюваності на зазначені хвороби. Показано, що ймовірнішим є зростання захворюваності населення на грип за умов вищої температури повітря в осінньо-зимовий період року, а також нижчої температури та вищого рівня опадів влітку. Для ГРІ встановлено, що зі зростанням максимальної температури повітря рівень захворюваності зменшується, а у разі нижчої температури та вищої вологості повітря взимку показники розповсюдження респіраторних інфекцій вищі. Наведено порівняльну характеристику епідемій грипу 1998 - 2002 рр. в Україні та визначено їх епідеміологічні особливості. Відзначено, що епідемії реєструвались щорічно та були різними за екстенсивністю й інтенсивністю. З застосуванням розробленої комп'ютерної математичної моделі зроблено короткостроковий і довгостроковий прогноз захворюваності на грип і ГРІ на період до 2007 р. Удосконалено систему епідеміологічного нагляду за грипом та ГРІ шляхом оптимізації активного моніторингу за епідеміями на території країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-1 + Р194.31 +
Шифр НБУВ: РА341195

Рубрики:

      
9.

Музика Д.В. 
Епізоотологічний моніторинг вірусних хвороб у диких птахів в Україні: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Д.В. Музика ; УААН; Ін-т експерим.і клініч. вет. медицини. — Х., 2006. — 20 с. — (). — укp.

Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо вірусних хвороб у диких птахів України. Розглянуто методи діагностики інфекційних хвороб. Проведено імунологічні та вірусологічні дослідження. Доведено інфікованість диких мігруючих водоплавних птахів 4-х видів, синатропних птахів 9-ти видів, 11-ти фонових видів Сходу та Півдня України, які не пов'язані з сільськогосподарською птицею, збудниками ньюкаслської хвороби, грипу, синдрому зниження несучості-76, вірусного гепатиту каченят, інфекційного бронхіту курей, інфекційного ларинготрахеїту, хвороби Гамборо, вірусного ентериту гусей. Викладено методику виготовлення та використання в імунологічних реакціях екстрактів жовтків яєць диких птахів. Розроблено програму постійного епізоотологічного моніторингу диких птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Абрамов А.В. 
Епізоотологічні особливості грипу птахів в Україні: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / А.В. Абрамов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено епізоотологічні особливості та здійснено молекулярний аналіз штамів вірусу пташиного грипу, виділеного в Автономній Республіці Крим, Одеській, Сумській та Херсонській областях. Установлено, що циркуляцію різних штамів вірусу грипу підтримують таксономічна й екологічна гетерогенність диких, домашніх, синантропних і промислових видів птахів, що є сприятливою умовою для реасортації геномів вірусу грипу. Одержані дані щодо епізоотологічних особливостей поширення та збереження високопатогенного грипу птахів у природних водних епізоотичних вогнищах змінюють сучасні уявлення про роль гідробіонтів (хіронамід, риб) в епізоотичному процесі високопатогенного грипу птахів. З використанням даних, одержаних внаслідок проведених досліджень, розроблено та впроваджено електронну інтегральну систему контролю за спалахами пташиного грипу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-961-1 +
Шифр НБУВ: РА355853

Рубрики:

      
11.

Спірідонова Т.Б. 
Ефективність вакцинопрофілактики грипу в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.Б. Спірідонова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні визначено економічну ефективність протигрипозної вакцинації, проведеної на кошти промислового підприємства, за схемою "витрати - ефективність". Показано відсутність достовірної різниці у рівні реактогенності спліт-вакцини ("Флюарикс") і субодиничної вакцини ("Інфлувак") під час вакцинації дорослих осіб. Визначено динаміку утворення і термін збереження протигрипозних антитіл після імунізації дорослих спліт-вакциною "Флюарикс". На підставі швидкої сероконверсії до вакцинних антигенів, які збігаються з вірусами грипу, що були зафіксовані у попередні сезони, рекомендовано продовжити термін передсезонної вакцинації аж до початку епідемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-52 +
Шифр НБУВ: РА329058

Рубрики:

      
12.

Кацапов Д.В. 
Клініко-інструментальні показники і стан клітинних мембран у хворих на гострі пневмонії при грипі та ГРВІ в залежності від лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Д.В. Кацапов ; Київ. наук.-дослід. ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу пневмоній під час грипу та ГРВІ, що проявляються відносно малою вираженістю частини симптомів пневмонії - плеврального болю, вологих дрібнобульбашкових хрипів, шуму тертя плеври, на тлі багаторівневого ураження дихальних шляхів. Встановлено порушення структурно-функціонального стану клітинних мембран, що супроводжується підвищенням рівня метаболітів ПОЛ - ДК і МДА, на тлі зниження активності антиоксидантних ферментів - каталази та СОД, які корелюють з підвищенням перекисного гемолізу еритроцитів та порушеннями ФЗД. Доведено ефективність магнітолазерного опромінення (1 - 0,83 - 0,85 мкм) рефлексогенних зон грудної клітки та проекції запального осередку в комплексному лікуванні пневмонії, що виявляється скороченням тривалості ознак пневмонії та позитивною динамікою клініко-лабораторних показників. Підтверджено антиоксидантні властивості нового вітчизняного муколітичного препарату "Амброксол" за даними клінічних і біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-3 + Р412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА312487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Москалюк В.Д. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування аерозольної інтерферонотерапії при гострих респіраторних вірусних інфекціях: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В.Д. Москалюк ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Здійснено клінічну та патогенетичну оцінку ефективності використання противірусних та імунотропних засобів ("Лаферон", "Протефлаид"), надвисокочастотної (НВЧ) терапії під час проведення комплексного лікування хворих на грип A, грип B, аденовірусну та респіраторно-синтиціальну хвороби, гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) іншої етіології. Установлено позитивний вплив цих засобів на перебіг і закінчення хвороби в осіб молодого віку. Уперше у хворих на грип A, грип B, аденовірусну та респіраторно-синтиціальну хвороби, ГРВІ іншої етіології встановлено невідомі раніше закономірності впливу аерозольно ітерферонотерапії за доз 200 тис., 500 тис. і 1 млн МО 1 раз на день протягом 3-х діб, а також лаферонотерапії за дози 50 тис. МО за поєднання з протефлазидом, (який має противірусну та імунотропну дію), або НВЧ-терапією, (що сприяє підвищенню адаптаційних і захисних функцій організму, на клінічний перебіг, стан клітинної ланки імунітету, ендогенну інтоксикацію організму, функціональний стан серцево-судинної системи. За цього відбувається швидкий регрес тривалості гарячки, риніту, кашлю, нормалізація числа T лімфоцитів, CD3+, CD4+, CD8+, співвідношення CD4+/CD8+, нормалізація лейкоцитарного індексу інтоксикації, лімфоцитарного індексу й індексу зсуву лейкоцитів крові, швидке зникнення тахікардії, систолічного шуму, ослаблення серцевих тонів і нормалізація показників електрокардіограми (ітервалу QT вольтажу комплексу QRS, висоти зубця T, порушення ритму та провідності). Розроблено та патогенетично обгрунтовано схеми та способи лікування хворих на ГРВІ. Визначено оптимальні дози лаферону, тривалість і кратність сеансів НВЧ-терапії, що дозволить ефективніше впливати на певні ланки патогенезу хвороби, змешення частоти виникнення ускладнень, скорочення термінів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5 +
Шифр НБУВ: РА349502

Рубрики:

      
14.

Сидорчук А.С. 
Мікробіоценоз порожнини товстої кишки у хворих на грип: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / А.С. Сидорчук ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено якісні та кількісні показники мікрофлори ротоглотки та порожнини товстої кишки, параметри системного імунітету та визначено ефективність використання біфіформу та біоспорину у комплексному лікуванні хворих на грип. У обстежених хворих виявлено персистенцію патогенної й опортуністичної мікрофлори у ротоглотці на тлі дисбіотичних змін товстої кишки I - III ступенів за одночасного імунодефіцитного стану, що обумовлює виникнення бактеріальних ускладнень, подовження реконвалесценції та більш тяжкий перебіг такого інфекційного захворювання як грип. Встановлено, що за умови зниження системного імунітету та неспецифічного протиінфекційного захисту внаслідок вірусної інфекції, виникнення якої обумовлено вірусами грипу типу A/H3N2, A/H2N2я, виникають дисбіотичні розлади порожнинної мікрофлори товстої кишки. Показано, що включення біоспорину та біфіформу до комлпексної терапії хворих на грип позитивно впливає на динаміку мікробіологічних, клініко-лабораторних та імунологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-37 +
Шифр НБУВ: РА349044

Рубрики:

      
15.

Радивоненко О.С. 
Моделі та методи нечіткого кластерного аналізу даних в умовах невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.С. Радивоненко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі й інтелектуальні методи кластерного аналізу даних, які дозволяють класифікувати дані за умов апріорної невизначеності щодо стуктури розбиття та кількості кластерів, а також ураховувати інтуїтивне уявлення про групування даних, що забезпечує підвищення якості класифікації. Запропоновано метод нечіткого кластерного аналізу даних на підставі розбиття множини на класи еквівалентності за нечітким відношенням. Створено модель формування ознакового простору в задачах кластерного аналізу зображень, в якій на відміну від існуючих використано хаотичні відображення, що дозволяє істотно знизити кореляційні залежності між елементами зображень. Одержані результати розширено на класи задач стиснення та кодування графічної інформації, формування апроксимаційних нечітких моделей складних об'єктів і методи обробки часових рядів біомедичних даних, що дозволило підвищити якість групування даних за умов апріорної невизначеності щодо структури розбиття та кількості кластерів. Підтверджено ефективність синтезованих моделей і методів, які використано для створення систем аналізу біомедичної інформації для виділення груп епідемічних даних під час розрахунків толерантних меж неепідемічної захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції; розробки систем підтримки проектних рішень на стадії ескізного проектування авіаційних газотурбінних двигунів для формування апроксимаційної нечіткої моделі двигуна, а також систем аналізу візуальної інформації для кодування та стиснення зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015.1 +
Шифр НБУВ: РА360069

Рубрики:

      
16.

Грипинська Н.В. 
Некласична теорія мажорант і діаграм Ньютона функцій, заданих таблично, та її застосування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Н.В. Грипинська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Розвинуто теорію некласичних мажорант і діаграм Ньютона функцій, заданих таблично. Розроблено теореми про рівномірне наближення функцій за допомогою некласичних мажорант Ньютона залежно від гладкості функцій, а також числовий метод відшукання екстремуму негладких і розривних функцій. Виведено формули мажорантного типу для наближеного обчислення однократних і подвійних визначених інтегралів, знайдено оцінку залишкового члена залежно від гладкості підінтегральної функції. Запропоновано числові методи (інтерполяціний та екстраполяційний) розв'язування задачі Коші для звичайних диференціальних рівнянь першого порядку, доведено їх збіжність і досліджено обчислювальну стійкість. Обгрунтовано інтерполяційний метод, встановлено його точність та мажорантну властивість. Наведено числовий метод розв'язування задачі Коші для системи звичайних диференціальних рівнянь, проведено його обгрунтування, встановлено точність і мажорантну властивість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.511 + В192.1 +
Шифр НБУВ: РА321339

Рубрики:

      
17.

Охотнікова О.М. 
Профілактика і рання діагностика бронхіальної астми у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.М. Охотнікова ; АМН України. Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Уперше вивчено фактори ризику, а також питання щодо підвищення ефективності вчасної діагностики та лікування бронхіальної астми (БА) у дітей раннього віку. Визначено показання до антибіотикотерапії та специфічної протигрипозної й неспецифічної імунопрофілактики загострень хвороби, асоційованих з частими респіраторними інфекціями. Здійснено дослідження еволюції рецидивних варіантів обструктивного бронхіту та синдрому крупу у 216-ти дітей раннього віку. Установлено у 59,4 % хворих з рецидивами бронхообструкції та у 33,3 % з повторними епізодами крупу впродовж 6-ти років наявність БА. З'ясовано суттєві фактори ризику розвитку та 5-ти клінічних варіантів БА у 109-ти дітей раннього віку: рецидивного бронхообструктивного синдрому (63,3 %), wheezing (19,3 %), рецидивного синдрому крупу (7,3 %), синдрому сухого нападоподібого кашлю (5,5 %), типового нападу ядухи (4,6 %). Виявлено високу інфікованість дітей з БА хламідіями та мікоплазмами, що є показанням до призначення препарату групи макролідів "Азитроміцин", який був ефективним у 91,3 % з 76-ти хворих. Показано, що у дітей раннього віку призначення інгаляційних глюкокортикостероїдів з перших днів загострення астми призводить до більш швидкої ліквідації симптомів хвороби та скорочення терміну стаціонарного лікування. Відзначено, що використання їх за середньотяжкої астми впродовж 2-х тижнів, а за тяжкої - 3-х місяців забезпечує ефективний контроль за перебігом хвороби у 100 % і 83 % хворих відповідно. Визначено високу ефективність (95 %) 2-місячного курсу монтелукасту у разі середньотяжкої астми у дітей 6 - 11-ти років. Доведено клініко-епідеміологічну і серологічну ефективність застосування субодиничної вакцини у профілактиці грипу в дітей з тяжкою і середньотяжкою астмою. Зауважено, що використання рибомунілу для профілактики гострих респіраторних захворювань носоглотки, а також зумовлених ними загострень БА дає змогу суттєво підвищити ефективність базисної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА335996

Рубрики:

      
18.

Симоненко С.І. 
Розробка системи молекулярно-генетичного моніторингу високопатогенного грипу птиці (вірус типу А субтип Н7): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / С.І. Симоненко. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо високопатогенного вірусу грипу птиці, зумовленого субтипами H5 і H7, в Україні. Проаналізовано різні тест-системи та визначено їх придатність і місце у діагностиці грипу птиці, розроблено засоби діагностики цього захворювання, викликаного збудником субтипу H7. Вивчено особливості виникнення та поширення грипу птиці, зумовленого субтипами H5 і H7, на різних континентах і його етіологічну структуру. З'ясовано патотип епізоотичних ізолятів збудника хвороби, що циркулюють серед птиці у вітчизняних і зарубіжних птахогосподарствах. Проаналізовано різні тест-системи з індикації та ідентифікації збудника захворювання. Вивчено консервативні локуси гена гемаглютиніну вірусу грипу A субтипу H7, встановлено наявність європейського й американського генотипів вірусу та створено системи праймерів до кожного з генотипів. Запропоновано методики та тест-систему для виявлення та типування збудника захворювання, зумовленого вірусом грипу птиці субтипу H7. Розроблено позитивний контрольний зразок гена гемаглютиніну вірусу грипу птиці субтипу H7 європейського генотипу на основі рекомбінантних ДНК. Проведено генетичний аналіз вірусів грипу A субтипу H7. Наведено методику виявлення РНК американського та європейського генотипів високапатогенного вірусу грипу птиці субтипу H7 і їх диференціації методом полімеразної ланцюгової реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.91-6
Шифр НБУВ: РА371589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Дунаєв Ю.К. 
Розробка способів деконтамінації інкубаційних яєць качок: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Ю.К. Дунаєв ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.1-443
Шифр НБУВ: РА370531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Михальчук В. М. 
Роль протеїназ крові та їх інгібіторів у механізмах противірусного захисту: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.32 / В. М. Михальчук ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 30 с. — укp.

Встановлено, що донорська кров людини й її компоненти містять трипсиноподібну протеїназу й її інгібітори, а у плазмі крові знаходиться більше всього трипсиноподібної протеїнази. Визначено, що триразове заморожування та відтаювання еритроцитарної маси донорської крові людини з подальшим центрифугуванням не впливає на збільшення вмісту трипсиноподібної протеїнази й її інгібітору. Встановлено, що активність інгібітору трипсиноподібних протеїназ у разі зберігання донорської крові протягом року за -18 °С знижується наполовину. Обгрунтовано, що відходи промислового одержання гама-глобуліну й альбуміну з плазми донорської крові людини можна використовувати для одержання інгібітору трипсиноподібних протеїназ. Встановлено пригнічення інфекційної активності вірусу грипу інгібітором трипсиноподібних протеїназ у білих мишей. Доведено, що у складі протигрипозних вакцин "інфлувак", "ваксигрип", "флюарікс" і препаратах з крові "фраксипарин" і "солкосерил" міститься значна кількість інгібіторів трипсиноподібних протеїназ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5
Шифр НБУВ: РА371787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського