Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (30)Наукова електронна бібліотека (242)Реферативна база даних (1580)Книжкові видання та компакт-диски (260)Журнали та продовжувані видання (95)
Пошуковий запит: (<.>K=ГРАФІЧНИЙ$<.>+<.>K=РЕДАКТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 186
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ломоносова Н.О. 
Ранні сонати А.Гайдна та проблеми їх редакційної інтерпретації: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.О. Ломоносова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1998. — 24 с. — укp.

Дослідження присвячено вивченню невідомих сторінок клавірної творчості Й. Гайдна - ранніх сонат, написаних до 1766 року. У роботі зроблено аналіз ранніх сонат Гайдна з точки зору їх стилістико-художньої самостійності, а також запропоновано наукове обгрунтування їх виконавської редакції. Редакторські доповнення та уточнення стосуються динаміки, агогіки, фразування, артикуляції, розшифровки мелізматики. Музикознавчий аналіз сонат спрямовано на виконавську практику, вирішення специфічно виконавських творчих завдань. Окрім характеристик тематизму, засобів його розвитку, аналізу форми, спостережень, що стосуються архітектоніки циклу, особлива увага спрямована на виконавські ремарки та з'ясування їх сутності. Вперше подається підкріплена нотними прикладами систематизація орнаментики композитора та здійснюється докладний аналіз ранніх сонат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4АВС)4-81 Гайдн

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Черняков Б.І. 
Зображальна журналістика в друкованих засобах масової інформації від виникнення до середини XIX століття: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / Б.І. Черняков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 37 с. — укp.

Аналізується розвиток ілюстрування вітчизняних і зарубіжних періодичних видань від ХVII до середини ХІХ століття як складової зародження і формування зображальної журналістики. Показано вплив соціокультурних факторів на типологію періодики. Розглянуто еволюцію та особливості ілюстрування газет і журналів, а також альманахової літератури на ранніх етапах їх типологічної диференціації, вироблення сталих форм словесно-зображального синтезу і початкових форм зображальної публіцистики, специфіку застосування засобів художньо-поліграфічного оформлення видань, діяльність видавців, редакторів і художників-ілюстраторів, еволюцію технологій ілюстрування, особливості розвитку ілюстрування видань в Україні. Виклад результатів дослідження проведено в контексті висунутої автором концепції становлення і функціонування зображальної журналістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4РОС)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Деуджа Х.Ш. 
Удосконалення методів визначення механічних характеристик нафтових дорожніх бітумів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Х.Ш. Деуджа ; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

У роботі наведені результати досліджень двох видів нафтових дорожніх бітумів за способом виготовлення: українських, різних марок та структурних типів, одержаних шляхом окислення гудрону, та зарубіжних, залишкового типу, одержаних шляхом вакуумної дистиляції. Вивчено реологічні та поверхневі властивості цих бітумів. Виявлено, що введення та збільшення вмісту у бітумі добавок поверхнево-активних речовин супроводжується закономірним зменшенням до мінімуму, а потім зростанням та виходом на плато значення поверхневого натягу. З використанням приладу "microRHEOTESTER" визначено кількісний взаємозв'язок між пенетрацією та істинною в'язкістю; визначено взаємозв'язок між температурою випробування та температурою приведення, як половини інтервалу пластичності бітуму, та логарифмом глибини проникнення голки пенетрометру. На підставі результатів дослідження запропоновано розрахунково-графічний метод визначення температури крихкості бітуму, який забезпечує абсолютну похибку не більш 3,5 градусів С та експрес-метод визначення пенетрації бітуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-033.1

Рубрики:

      
4.

Березька К.М. 
Моделювання та синтез складних зображень симетричної структури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / К.М. Березька ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено опису, моделюванню та синтезу складних симетричних зображень. Розроблено метод опису та моделювання складних зображень, який базується на запропонованій мові опису структурних частин зображень-орнаментів та розроблених алгоритмах синтезу та моделювання груп перетворень. Досліджено властивості операцій наведеної мови опису. Запропоновано алгоритми синтезу та моделювання груп перетворень зображень на основі осьових симетрій. Отримано аналітичні вирази для коефіцієнтів стиснення зображень, побудованих на основі структурного методу. На основі розроблених алгоритмів спроектовано та впроваджено редактори орнаментів та вишивок, наведено результати генерування та архівації орнаментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М482-5-05 + З970.632,022
Шифр НБУВ: РА308388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сальник І.В. 
Графічний метод дослідження природних явищ у шкільному курсі фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.В. Сальник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу навчально-виховного процесу з фізики сформульовано основні напрямки подальшого розвитку проблеми запровадження графічного методу під час диференційованого вивчення фізики. Подано науково обгрунтовану методичну систему на основі поєднання шкільного фізичного експерименту з графічним методом дослідження механічних властивостей твердих тіл і матеріалів, яка дозволяє підвищити рівень засвоєння питань про деформацію, її закони та закономірності, активізувати пізнавально-пошукову діяльність школярів у навчально-виховному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)21-363,022
Шифр НБУВ: РА311234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Пшонківська І.М. 
Інструментарій проектування інтелектуальних інтерфейсів користувача: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / І.М. Пшонківська ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено засоби для проектування соціальних інтелектуальних інтерфейсних засобів. Досліджено програмне забезпечення для навчання в роботі з персональним комп'ютером С-користувачів. Спроектовано ігрові сценарії для сліпих. Визначено параметри інтерфейсних засобів програм для даної категорії користувачів, різних систем формування, надано підказування та довідкову інформацію. Основну увагу приділено питанню вбудовування інтелектуальних агентів у програмний інтерфейс з метою надання попереджувального підказування користувачеві, індивідуалізації інтерфейсу шляхом автоматичного настроювання параметрів з урахуванням користувача. Описано інструмент, на базі якого будуються інтелектуальні агенти - Просторово Розріджена Пам'ять (SDM). Наведено алгоритми швидкого перенавчання SDM і відповідні його оцінки ефективності, модифікації SDM, які дозволили підвищити інтелектуальність інтерфейсів користувача. Зокрема, розроблено модифікацію для надання попереджувального підказування С-користувачеві та модифікацію для автоматизації процесу отримання результатів числового прогнозування з урахуванням подібності зразків на різних сеансах прогнозування. Досліджено програмні продукти, що реалізують указані підходи та інструменти - комплекс програмних засобів, орієнтованих на С-користувачів (ігрові програми, текстовий редактор RED1, тренажер клавіатури TRKSL, навчально-вимірювальний комплекс для оцінки параметрів взаємодії С-користувач-комп'ютер) і пакети числового прогнозування Forecasting ToolPack і PREDICTOR for Excel.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.810.8
Шифр НБУВ: РА312571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Квіт С.М. 
Дмитро Донцов і "Літературно- Науковий Вістник" ("Вістник") на тлі розвитку української літератури і журналістики 20-х - 30-х років. Ідеологічні, естетичні та організаційні принципи: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / С.М. Квіт ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання журналістської, есеїстичної, ідеологічної та видавничої спадщини Дмитра Донцова, головного редактора журналу "Літературно-Науковий Вістник" (ЛНВ), що видавався у Львові у 1922 - 1939 рр. Його діяльність розглянуто на тлі доби - у відношенні до історії української періодики,в контексті тогочасних естетичних та ідеологічних шукань і літературного процесу. Окремо розглянуто значення та комунікативний резонанс ЛВН. Особливу увагу приділено естетично-ідеологічній доктрині Дмитра Донцова та середовищу "вістниківців", зокрема їх впливу на українське політичне життя міжвоєнної доби та періоду Другої світової війни. Досліджено генезу поглядів діяча, який увійшов в історію як ідеолог українського націоналізму. Окреслено герменевтичну методологію Донцова, наголошено на можливості її застосування для оцінки культурного та політичного життя сучасної України. Досвід видання популярного журналу, яким був ЛНВ, може бути практично використаний сучасними видавцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6-8 Донцов Д. + Ч612.4(4Укр)72
Шифр НБУВ: РА311765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Борусевич О.А. 
Міжпоколінна трансформація етнічних цінностей (на прикладі українського етносу України): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.А. Борусевич ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано вибір ціннісних пріоритетів трьох сучасних поколінь українського етносу відповідно до їх комплексних особливостей. Виконання основного завдання дисертації (всебічне дослідження міжпоколінної трансформації етнічних цінностей) реалізовано у три етапи. Змістом першого є виявлення основних етнічних цінностей респондентів-українців у загальнонаціональному вимірі та їх трансформації у поколінному розрізі, другого - визначення комплексних характерних особливостей кожного із сучасних поколінь українців, третього - інтегральної оцінки етноціннісних пріоритетів у процесі їх міжпоколінної трансформації. Використано результати низки емпіричних досліджень щодо проблематики роботи, застосовано монографічний, графічний та статистичні методи досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.11 + С5*425
Шифр НБУВ: РА307881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Федорук О.О. 
Пантелеймон Куліш і літературний процес у Західній Україні 60-х - початку 70-х років XIX ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.О. Федорук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено життєвий і творчий шлях П.Куліша в аспекті літературних й паралітературних відносин із галицькими й буковинськими українцями. Досліджено проблемні питання участі П.Куліша в західноукраїнському національно-культурному русі. Проаналізовано вплив письменника на становлення народовського літературного напрямку, його критика русофільської культурної парадигми, ідейні підоснови відносин з русофілами, вплив на формування культу Т.Г.Шевченка в регіоні та поширення невідомих текстів поета, редакторство П.Куліша в часописі "Правда". Розкрито причини самоусунення від літературного процесу. Встановлено зв'язок творчості письменника (оригінальної та перекладної) з перцепцією галичан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4 Куліш,П.О. + Ш5(4Укр)5-30
Шифр НБУВ: РА319634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кизилова В.В. 
Жанрово-стильова своєрідність трилогії У.Самчука "Ост": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.В. Кизилова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено змістовиражальні особливості романів У.Самчука "Морозів хутір", "Темнота", "Втеча від себе". Основним їх продуцентом є обраний тип нарації, що належить до "редакторського всезнання", яке передбачає пряму авторську присутність на всіх змістових рівнях твору. Наслідком наголошеної присутності є різновид прозописьма, у якому опис превалює над зображенням, а виголошена думка про героя - над самим цим героєм як повнокровним художнім характером. Несподіваність колізій оповіді є причиною психологічної непідтверджуваності ідейних авторських настанов, серед яких найголовнішими для У.Самчука були ті, що містили роздуми про Україну майбутнього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук, У.534 + Ш141.4-72 Самчук, У. + Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук У.534
Шифр НБУВ: РА315137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бойко Ю.П. 
Вживання підрядних речень у текстах різних функціональних стилів (на матеріалі англомовної прози та публіцистики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.П. Бойко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено статистичне дослідження функціонування підрядних речень у текстах художнього та публіцистичного стилів. Художне мовлення, репрезентовано п'ятьма індивідуально-авторськими стилями англійських та американських письменників ХХ ст,: Е.Хемінгуея, Ф.Фіцджеральда, А.Кроніна, Дж.Стейнбека та Т.Драйзера, публіцистичні тексти - вибіркою з редакторських статей передових англомовних газет "The Times", "Herald Tribune", "The Financial Times". Висвітлено особливості авторських та функціональних стилів на підставі статистичного аналізу частотних характеристик вживання типів підрядних речень, встановлення середнього розміру складнопідрядних речень та їх глибини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-22
Шифр НБУВ: РА320865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Смачило Т.В. 
Інформаційне забезпечення організації моніторингу підтримки та прийнятя управлінських рішень (на прикладі підприємств електротехнічної галузі): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Т.В. Смачило ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано визначення поняття комп'ютеризованого моніторингу як процесу безперервного інформаційного спостереження за системою управління, який дозволяє відпрацювати кілька альтернативних варіантів прийняття ефективних рішень із застосуванням економіко-математичних моделей. Запропоновано розглядати функцію прийняття рішень, інформаційне забезпечення та моніторинг як єдину систему, що має глобальну мету: сприяти вибору серед множини управлінських рішень оптимального. Аргументовано вибір принципів і методу побудови моніторингу підтримки та прийняття управлінських рішень на основі діалектичної взаємодії єдності та боротьби протилежностей, сучасних способів організації компонентів управління частинами інформаційного забезпечення високої складності. Побудовано модель вибору алгоритмів ущільнення даних на основі методу аналізу ієрархій. Доведено необхідність застосування експертної системи як інструментального засобу функціонування моніторингу. Запропоновано графічний метод визначення годинного лага прийняття управлінських рішень. Модифіковано ймовірнісно-автоматичну модель функціонування системи будь-якої природи щодо підприємств з багатономенклатурним виробництвом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851.512-210.11
Шифр НБУВ: РА320020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Грєбцова І.С. 
Періодична преса в суспільному розвитку Південного степового регіону Російської імперії (1820 - 1865): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / І.С. Грєбцова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 32 с. — укp.

Визначено роль та місце регіональної преси у соціально-економічному розвитку, політичному і культурному житті країни та південних губерній та областей зокрема. Простежено еволюцію регіональної періодики з часів зародження у 1820 р. першої газети до цензурної реформи 1865 р., яка зруйнувала взаємозв'язок преси даного регіону. Розглянуто процес формування регіональної періодики як складової частини системи російської преси, становлення місцевих кадрів видавців, редакторів, журналістів. Висвітлено механізм участі періодики у обговоренні найважливіших реформ - селянської та судової, реформуванні місцевого самоврядування, цензури та інших сфер. У науковий обіг введено велику кількість раніше невідомих документів, матеріалів та фактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)47-7 + Ч612.3(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА321946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бондаренко Т.Г. 
Типологія мовних помилок та їх усунення під час редагування журналістських матеріалів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Т.Г. Бондаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано конструктивну типологію анормативів, визначено основи лінгвістичної теорії, яка дає пояснення числовій кількості помилок, зафіксованих у журналістських матеріалах, що дозволяє адекватно оцінювати мовні факти за нормативністю/ненормативністю та функціональною доцільністю, розкрито причини породження помилок. Здійснено комплексний аналіз орфографічних, лексичних, морфологічних, словотвірних і синкретичних анормативів, виділено та охарактеризовано їх різновиди. Визначено критерії виявлення мовних помилок під час редагування журналістських матеріалів. Розроблено рекомендації для редактора, що містять дані про типові для сучасних ЗМІ анормативи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-715 + Ч612.174.1 +
Шифр НБУВ: РА325074

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Коваленко І.М. 
Структура популяцій основних домінантів трав'яно-чагарничкового ярусу в лісових масивах Деснянсько-Старогутського національного природного парку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.М. Коваленко ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено популяційну структуру восьми видів клонотвірних рослин: Aegopodium podagraria, Asarum europaeum, Carex pilosa, Calluna vulgaris, Molinia caerulea, Stellaria holostea, Vaccinium myrtillus, Vaccinium vitis-idaea, що є домінантами або співдомінантами в 27-ми лісових асоціаціях Деснянсько-Старогутського національного природного парку (ДСНПП). За результатами польових досліджень розроблено періодизацію онтогенезу досліджуваних видів рослин та визначено особливості їх фенології. Описано динаміку наростання фітомаси, листкової поверхні та числа метаметрів у особин. Визначено особливості репродукції та показано обумовленість розміру репродуктивного зусилля життєвою формою рослини та еколого-ценотичними умовами. З застосуванням методу суцільного картування вивчено структуру клонів досліджуваних видів рослин, установлено закономірності зміни за радіусами клонів, щільністю парціальних кущів та їх віковим станом. Запропоновано оригінальний статистично-графічний метод, який дає змогу оцінювати вік кожного клону та здійснювати його територіальне зонування. Представлено вікові й віталітетні спектри восьми видів рослин трав'яно-чагарникового ярусу (ТЧЯ) у 27-ми лісових асоціаціях. На підставі аналізу асоційованості та сполученості рослин виявлено ценотичні взаємозв'язки компонентів ТЧЯ в лісових масивах ДСНПП і заказника "Банний Яр", запропоновано поділ рослин ТЧЯ на види-центоутворювачі та види-інтрудери. Апробовано метод діагностики стану популяцій, придатний для моніторингу їх динаміки за умов заповідності та зроблено прогноз стану та розвитку ТЧЯ в лісах регіону на ближчі 30 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*88 л64(4УКР) + П342.58(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пустовойтенко С.В. 
Забезпечення якості послуг в автосервісі на основі оптимізації виробничих процесів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / С.В. Пустовойтенко ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано науковий підхід до проблеми забезпечення якості послуг завдяки впровадженню проектів управління виробничими процесами на базі їх оптимізації. Розроблено модель розвитку виробництва з надання послуг, що базується на процесному підході та враховує сучасні принципи управління якістю: орієнтація на замовника, лідерство, залучення працівників, системний підхід до управління, постійне покращання якості, взаємовигідні стосунки з постачальниками, прийняття рішення на підставі фактів. Запропоновано структуру змінних внутрішніх та зовнішніх чинників ефективного функціонування автосервісних підприємств (АСП). Розроблено техніко-економічний метод оцінки внутрішньої ефективності роботи АСП, критерієм якої є прибуток, а також систему оцінки виробничої діяльності АСП, що дає змогу обгрунтувати порядок надходження замовлень на надання послуг та стратегію обслуговування. Визначено структуру АСП з оптимальною потужністю виробництва з надання послуг. Запропоновано графічний метод оцінки ефективності системи контролю якості послуг. Розроблено методику формування кадрового потенціалу АСП та оцінки економічної ефективності від її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.31-823.2 + О335.52-08-6 +
Шифр НБУВ: РА323883

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Розгон В.А. 
Нормування водоподачі на зрошувальні системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / В.А. Розгон ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Для 20-ти зрошувальних систем зони Північно-Кримського та Головного Каховського магістральних каналів виконано ретроспективний аналіз фактичного стану водокористування, складено фактичний водний баланс зрошуваних земель, установлено основні закономірності формування витратних елементів водного балансу, показників і критеріїв водокористування залежно від сумарного надходження поливних і дощових вод. Розроблено графічний метод становлення норм та сумарне водонадходження, водоподачу-бруто, фільтраційні втрати та поверхневий стік зрошувальних і дощових вод, спрацьовування запасів вологи у кореневмісному шарі грунту, накопичених на початок поливного сезону. За допомогою цього методу обгрунтовано норму водоподачі-брутто для поливних сезонів 5-, 50-, 75-, 95 %-ї забезпеченості за нормою групової водопотреби-нетто, складено нормований водний баланс, оцінено регулюючу здатність зрошувальних систем. Надано оцінку економічної та екологічної надійності нормування водоподачі-брутто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.54 +
Шифр НБУВ: РА327680

Рубрики:

      
18.

Волошко І.В. 
Стратегічне фінансове управління у банку: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.04.01 / І.В. Волошко ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

На основі результатів комплексного та системного аналізу існуючої практики вітчизняного та зарубіжного банківського менеджменту на стратегічному рівні визначено основні недоліки системи стратегічного фінансового управління у банку та окреслено основні напрямки їх усунення як на рівні окремого суб'єкта банківської сфери, так і на державному рівні. З метою підвищення ефективності механізму стратегічного управління фінансовими ресурсами банку запропоновано застосовувати концептуальні підходи (матриці) оцінки конкурентоспроможності, графічний метод оцінки ризиковості стратегічного розвитку, модель збалансованих показників діяльності банку (BSC), аналіз розривів (gap-аналіз).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34-93-21 +
Шифр НБУВ: РА327831

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
19.

Бритковський В.М. 
Моделювання редактора формул секвенційних алгоритмів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.М. Бритковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено новий принцип побудови трирівневого редактора формул, за яким інструментами системи є знаки операцій теорії секвенційних алгоритмів, а формули секвенційних алгоритмів автоматично формуються під час задання виразів, які в них входять, реалізацією якого зменшено затрати комп'ютерного часу та трудоємність процесів набору та редагування даних формул. Синтезовано та мінімізовано за кількістю термів структуру та математичну модель редактора, що описує процеси генерації, ідентифікації, масштабування та переміщення знаків операцій з врахуванням нелінійних співвідношень геометричних розмірів знаків операцій, реалізацією якої забезпечено їх автоматичну генерацію, автоматизоване масштабування та переміщення. Проведено на базі математичної індукції дослідження математичної моделі редактора, яким до практичної реалізації та апробоції виявлено та виправлено зроблені під час синтезу її структури помилки. Розроблено математичні моделі початкових і кінцевих структур даних, які включають типи, орієнтацію, колір, товщину лінії, геометричні параметри знаків операцій та використовується для виводу, збереження та конвертації формул секвенційних алгоритмів у середовища інших прикладних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.62-018.1 +
Шифр НБУВ: РА323053

Рубрики:

      
20.

Косів В.М. 
Національні моделі і глобалізація графічного дизайну другої половини XX ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / В.М. Косів ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Уведено нове поняття "національна модель графічного дизайну", яке окреслюється як унікальна система комунікативних та образно-формальних особливостей творів у межах однієї країни. Вивчено японську, корейську, іранську, швейцарську, італійську та польську національні моделі. За способом формування дані моделі розділено на дві групи: сформовані національними мистецькими традиціями країни та стильовими особливостями. Окремо виділено графічний дизайн в Україні та країнах, які перебувають на стадії теоретичного обгрунтування власних моделей. Глобалізацію графічного дизайну другої половини ХХ ст. розглянуто у контексті "інтернаціонального стилю", "типографічного експресіонізму", розробки піктограм як наднаціональної візуальної мови. Іншими чинниками його глобалізації визначено: зв'язок з економікою та візуальною ідентифікацією транснаціональних корпорацій, міжнародні контакти професіоналів та інформативність про творчість колег за кордоном, використання стилістики синхронних глобальних напрямків мистецтва та постмодерністичне використання відомих історичних стилів, комп'ютерні технології та засоби телекомунікації. Установлено особливості використання мотивів національного мистецтва у творах графічного дизайну як засобу візуальної ідентифікації та їх місце у творах, пов'язаних з естетикою постмодернізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182г(4УКР) + Щ129.053(0)63-17 +
Шифр НБУВ: РА324683

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського