Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (249)Книжкові видання та компакт-диски (59)
Пошуковий запит: (<.>K=ГРАФІЧНА$<.>+<.>K=ОМАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Подсолонко М. В. 
Актуалізація маркетингу в кластерній організації рекреаційного підприємництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. В. Подсолонко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 21 с. — укp.

Проведена актуалізація маркетингу в процесах формування рекреаційних кластерів обгрунтована як мультиплікатор у створенні та розвитку малих підприємств і посиленні зайнятості у них місцевого населення, в освоєнні нових рекреаційних територій та розвитку на них підприємництва у сільських районах Криму. Сформована на підставі узагальнення світового досвіду парадигма випереджального маркетингу кластерної організації рекреаційного підприємництва має основну стратегічну мету соціальної спрямованості - покращання якості життя, підвищення добробуту та зростання продуктивної зайнятості місцевого населення. Запропонована графічна модель взаємодії мереж спеціалізованих малих підприємств у складі рекреаційних кластерів дозволяє органам місцевого самоврядування та населенню обгрунтовано вибирати види діяльності у загальній системі рекреаційного підприємництва. Запропоновано змістовно структуру кадрового та компетенційного забезпечення процесів створення та функціонування малих підприємств у складі спеціалізованих мереж рекреаційних комплексів і кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)291.9
Шифр НБУВ: РА376326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рибалко М.-М.О. 
Вербальний та невербальний аспекти дискурсивної поведінки обманника (на матеріалі сучасної англомовної художньої прози): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.-М.О. Рибалко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вербальний і невербальний аспекти дискурсивної поведінки мовця-обманника на матеріалі сучасної анголомовної художньої прози. Вивчено когнітивні, прагматичні й емотивні особливості здійснення комунікативного впливу на співрозмовника з метою введення його в оману. Установлено лінгвокогнітивні та прагматичні особливості вербального та невербального дискурсивних поведінкових компонентів, використовуваних англомовною особистістю "обманник" у контексті їх емотивності. За теорією можливих світів виявлено когнітивні закономірності виокремлення сфальшованого часопростору, побудовано інваріантну модель комунікативної поведінки обманника у термінах теорії мовної гри. З'ясовано вплив емотивного чинника на ефективність дискурсивної маніпулятивної діяльності. Розглянуто варіативність співвідношення вербальних і невербальних одиниць у ситуаціях, ініційованих обманником та його комунікативним партнером відповідно. Внаслідок проведеного дослідження виявлено та систематизовано різні типи стратегічно-тактичних поведінкових комплексів уведення комунікативного партнера в оману.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА360641

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Щетина Н.П. 
Графічна діяльність як засіб розумового розвитку учнів VIII - IX класів на уроках креслення (методичний аспект): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.П. Щетина ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано дидактичні умови для розумового розвитку школярів на уроках креслення. Розроблено показники та визначено рівні розумового розвитку школярів у процесі графічної діяльності. Створено систему графічних задач, які сприяють підвищенню рівня продуктивності діяльності школярів на уроках креслення. Розроблено узагальнений алгоритм процесу розв'язання графічної задачі, який сприяє активізації розумової діяльності учнів на всіх її етапах. Теоретично обгрунтовано функції робочого зошита з креслення та вимоги до нього як цілісного засобу організації продуктивної діяльності учнів на уроках креслення. Запрпоновано навчальну програму з методики викладання креслення, призначену для підготовки студентів до здійснення розумового розвитку учнів у процесі їх графічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА316988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Васенко В.В. 
Дидактичні основи навчання графічної грамоти учнів початкової школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.В. Васенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено педагогічні закономірності вивчення елементів графічної грамоти молодшими школярами на уроках трудового навчання, математики та образотворчого мистецтва. Визначено показники та рівні засвоєння цього виду навчального матеріалу означеною віковою групою учнів. Запропоновано різні види завдань до даних предметів, які сприяють розвитку абстрактного мислення, уяви та здатності до самостійного вирішення навчальних завдань. Розроблено показники рівнів засвоєння графічної грамоти учнями початкової школи, що дозволяє діагностично працювати з ними вчителям для забезпечення наступності у навчанні з основною школою. Теоретично обгрунтовано та визначено поняття "графічна грамота", яке визначає діяльність молодших школярів, а також проаналізовано розвиваючі можливості навчання графічної грамоти молодших учнів. За результатами дослідження створено робочий зошит з елементів графічної грамоти для молодших школярів, який дозволяє вчителю забезпечити диференційований підхід щодо організації їх графічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 + Ж11р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА320891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Осика Г.О. 
Електронні джерела політичного впливу: форми маніпулювання свідомістю та засоби їх обмеження: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.О. Осика ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Систематизовано електронні джерела політичного впливу із з'ясуванням конкретних форм політичного маніпулювання свідомістю громадян України та визначенням основних засобів подолання їх негативного впливу на демократизацію політики українського суспільства. Визначено електронні джерела політичного впливу як систему сучасних технологічних засобів і процедур, яка допомагає вводити в оману велику кількість людей для прагматичного вирішення політичних цілей. Розглянуто політичне маніпулювання як небезпечний процес, що примушує громадян діяти всупереч власним інтересам. Доведено, що його домінування у політичній сфері переорієнтовує демократію на латентні способи завоювання влади, спотворює її сутність та формує антидемократичні форми політичного правління. Висвітлено засоби убезпечення від електронних технологій маніпулятивного політичного впливу як основні елементи національної безпеки і захисту демократичного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 +
Шифр НБУВ: РА360739

Рубрики:

      
6.

Кулішенко В.С. 
Захист від неправомірного використання ділової репутації суб'єктів господарювання у конкуренції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.С. Кулішенко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 17 с. — укp.

Уперше здійснено комплексний аналіз захисту від неправомірного використання ділової репутації суб'єктів господарювання в конкуренції з точки зору його правових засобів. Визначено її основні ознаки як виду недобросовісної конкуренції. Сформульовано наукове визначення поняття "неправомірне використання ділової репутації суб'єкта господарювання у конкуренції". Надано характеристику та зазначено специфіку чотирьох видів неправомірного використання даної репутації суб'єктів господарювання: неправомірного використання чужих позначень, рекламних матеріалів та упаковки; неправомірного використання товару іншого виробника; копіювання зовнішнього вигляду виробу; недобросовісної порівняльної реклами, та установлено підстави юридичної відповідальності, у тому числі такі елементи цього правопорушення як введення або імовірність введення в оману споживачів і змішування або можливість змішування з господарською діяльністю конкурента. Охарактеризовано різногалузеві види юридичної відповідальності за неправомірне використання ділової репутації суб'єктів господарювання в конкуренції. Зроблено конкретні висновки та наведено пропозиції щодо удосконалення Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.260.6 +
Шифр НБУВ: РА325112

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Васюк В.Л. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування галенових препаратів дев'ясилу високого у хворих на хронічний гастродуоденіт, поєднаний із хронічним некаменевим холециститом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.Л. Васюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив комплексної терапії з включенням галенових препаратів оману високого (настойку, відвару) на перебіг хронічного гастродуоденіту, поєднаного з хронічним некаменевим холециститом. Визначено особливості дії препаратів оману високого на шлункове кислотоутворення та моторику жовчного міхура, й обгрунтовано часові параметри їх застосування, а також досліджено особливості їх впливу у разі проведення лікувального курсу та позитивні ефекти на клінічні прояви гастродуоденіту, холециститу, функціонально-морфологічний стан слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки, ступінь їх обсіювання Helicobacter pylori, про- й антиоксидантну, імунну системи, супутні ураження кишечнику та кардіореспіраторної системи. Доведено репаративні, протизапальні, антиоксидантні властивості настойки оману високого. Апробовано розроблену методику диференційованого лікування хворих на хронічний гастродуоденіт, поєднаний з хронічним некаменевим холециститом, з нашаруванням вікових екстрадигестивних хвороб: хронічного бронхіту та ішемічної хвороби серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.206.16-3 + Р413.520.11-3
Шифр НБУВ: РА317603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бабич О. М. 
Мовленнєві акти з порушенням умови щирості у сучасному німецькомовному дискурсі: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. М. Бабич ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано порушення умови щирості протиріччям між дійсною та вираженою інтенціями мовця. Визначено, що залежно від типу фальсифікованої інтенції нещирі мовленнєві акти (МА) поділяються на МА брехні, МА маніпулювання і МА лицемірства. З'ясовано, що вербальні сигнали нещирості мовця поділяються на формальні: лексичні, морфологічні, синтаксичні, стилістичні, прагматичні та змістові. Невербальні сигнали нещирості у німецькомовному дискурсі мають дві функції: автономного вираження смислу та супроводу вербальної частини МА з порушенням умови щирості. Встановлено, що сферою реалізації нещирих МА є нещирий дискурс, що становить мисленнєво-комунікативну діяльність. Доведено, що у нещирому дискурсі мовець реалізує стратегії введення в оману: маніпуляції, вуалювання, запобігання небажаних наслідків, підігравання, урахування слухачів, неповне приховування та замовчування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-70
Шифр НБУВ: РА371357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ковалішин В.В. 
Прогнозування біологічної активності сполук за їх просторовою будовою методом штучних нейронних мереж: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / В.В. Ковалішин ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вдосконалено існуючі методи комп'ютерного прогнозування фізіологічної дії речовин, базуючись на вивченні їх просторової будови. Показано, що для успішного розв'язання задач 3D-К3СА можна використовувати алгоритм просторового навчання штучних нейронних мереж (ШНМ). Новий алгоритм є комбінацією двох типів ШНМ - мережі Кохонена та ШНМ з прямим розповсюдженням сигналів. Використання двох типів мереж дозволяє значно стискувати вхідні дані та використовувати тільки невелике число ознак для виявлення взаємозв'язку структура - активність. Створена графічна програма полегшує візуалізацію отриманих результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29
Шифр НБУВ: РА315726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Товмаш Д.А. 
Роль політичної комунікації у формуванні громадянського суспільства: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Д.А. Товмаш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено політичну комунікацію, її зміст, суть і особливості прояву у процесі формування громадського суспільства. На підставі аналізу основних концептуальних підходів до проблеми політичної комунікації останню визначено як соціокультурний феномен, поліструктурний і складний вид взаємодії суб'єктів, за якої відбувається цілеспрямована передача повідомлення, що формується з політичних символів, притаманних певному середовищу, та зворотну реакцію, відповідно до якої може формуватися нове повідомлення-образ, який виникає з метою заволодіння, утримання владних повноважень всередині політичної системи та безпосередньо у суспільстві. Розглянуто основні форми політичної комунікації й акцентовано увагу на позитивних, а також негативних аспектах кожної з них. Показано, що особливістю політичної комунікації є те, що вона за своїм змістом і функціями є процесом продукування та поєднання владних потреб та інтересів різних соціальних сил і утворень. Доведено, що у сучасному світі роль соціальної віртуальної реальності полягає у творенні оманливого, викривленого ставлення індивіда та мас до дійсності та у конструюванні позитивного образу майбутніх соціальних процесів відповідних ідеї громадянського суспільства. Відзначено, що соціальний прогрес в Україні значно пов'язаний з розвитком всіх комунікативних систем, однак тільки завдяки конструктивно-творчому змісту політичної комунікації прктично вибудовується необхідна протилежність державі - громадянське суспільство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.4 + Ю6*333.395.1 + Ф043 +
Шифр НБУВ: РА361903

Рубрики:

      
11.

Скубачевська Л.О. 
Специфіка неореалізму О.І.Купріна: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Л.О. Скубачевська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Вперше проаналізовано твори О.І.Купріна як єдине семантичне поле. Встановлено складну мотивну структуру творів письменника, яка забезпечує цілісність різної за тематикою та жанровою природою прози митця. Виявлено, що за зовнішньою життєподібністю та побутовими деталями прихована постійна увага письменинка до глибинних метафізичних підвалин буття людини та таємниць всесвіту, що зумовило звернення О.І.Купріна до міфопоетики, яка суттєво збільшила масштаб його художнього світу. Проведено дослідження поетики творів О.І.Купріна у зв'язку з процесом переходу російської літератури від реалістичної парадигми XIX ст. до модернізму. Встановлено, що з "новою" літературою твори О.І.Купріна зближує прагнення "переоцінити цінності", а також важлива роль образів-символів і мотивів, "легкість" звернення до ситуації експерименту, трагічний і сміховий ракурси розгляду зображуваного, уявлення про примарність та оманливість життя (розмивання меж поміж сном, реальністю, божевіллям, гарячковим маренням, грою та дійсним станом справ), ліризація прози, імпресіоністичність та синестетичність художньої мови. Визначено фундаментальні художні принципи О.І.Купріна, уточнено уявлення про художній світ письменника, встановлено місце і значущість його творчої спадщини в літературі межі XIX - XX ст. Доведено, що космізм світосприйняття О.І.Купріна, характерний для літератури "срібного віку", формує онтологічну складову картини світу його прози та екзистенціальну природу світосприйняття героя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Купрін, О.І. 42 +
Шифр НБУВ: РА351048

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Коваленко С. В. 
Формування графічної компетентності майбутніх інженерів-будівельників засобами інформаційно-комунікаційних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. В. Коваленко ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування графічної компетентності майбутніх інженерів-будівельників засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Визначено сутність поняття "графічна компетентність майбутніх інженерів-будівельників", виділено критерії та рівні сформованості даної компетентності. Розкрито сутність і структуру графічних знань, умінь і навичок студентів будівельних спеціальностей, особливості педагогічного керівництва формуванням графічної компетентності майбутніх інженерів-будівельників засобами інформаційних технологій. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічну модель формування графічної компетентності майбутніх студентів на основі реалізації потенціалу засобів інформаційних технологій. Доведено ефективність методики графічної підготовки майбутніх інженерів-будівельників і дидактичного інформаційно-технологічного комплексу, розробленого з використанням сучасних засобів інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н. р(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА380590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
13.

Буянов П.Г. 
Формування графічної культури у майбутніх учителів трудового навчання України та Російської Федерації (порівняльний аналіз): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / П.Г. Буянов ; АПН України. Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування графічної культури у майбутніх учителів трудового навчання України та Російської Федерації. На підставі результатів порівняльного дослідження виявлено ідеї модернізації освіти в цих країнах у галузі професійної підготовки даних учителів у пострадянський період. Розкрито зміст і суть поняття "графічна культура", визначено етапи її формування. Охарактеризовано підготовку українських і російських учнів до формування графічної культури за умов шкільного навчання. Проаналізовано, порівняно й узагальнено особливості відповідного практичного досвіду Росії та України у процесі підготовки вчителя трудового навчання. Сформульовано рекомендації щодо формування графічної культури вчителя трудового навчання на підставі вивчення й узагальнення інноваційного досвіду цих країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ж.р(4УКР)3-21 +
Шифр НБУВ: РА356508

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Кривіцький В. Б. 
Митний контроль у протидії ризикам і загрозам митної безпеки України / В. Б. Кривіцький. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес здійснення митного контролю. Мета – полягає в обґрунтуванні обґрунтуванні теоретико-методичних засад реалізації митного контролю у контексті мінімізації митних ризиків, а також формування науково-практичних рекомендацій щодо модернізації митного контролю у забезпеченні митної безпеки України. Методи – загальнонаукові та емпіричні: аналіз, синтез, індукція, дедукція, аналогія, конкретизація, абстрагування, групування, узагальнення, діалектичний, системний, історичний, соціологічний, графічна та таблична інтерпретація. Результати дослідження полягають у поглибленні теоретичних засад та формулюванні практичних рекомендацій, спрямованих на вдосконалення процедур митного контролю в контексті протидії загрозам митної безпеки держави. Новизна полягає в: удосконаленні науково-теоретичних підходів до обґрунтування новітнього концептуального базису здійснення митного контролю у парадигмі митної безпеки держави; розвитку науково-методичних підходів до економіко-математичного моделювання митних ризиків; удосконаленні теоретико-організаційних підходів до проведення аналізу митних ризиків та ефективності митного контролю; обгрунтуванні науково-методичних підходів до визначення імперативів реалізації митного контролю з урахуванням передового зарубіжного досвіду; удосконаленні теоретико-концептуальних засад щодо обґрунтування сутності митного ризику з позицій теорії управління, ортодоксального підходу до трактування понять, врахування специфічних особливостей митної сфери та кількісного вираження прояву митного ризику; поглибленні наукових підходів до розробки ризикоорієнтованої концепції удосконалення митного контролю в Україні як цілісного бачення її етапів та принципів формування в їх взаємозв'язку з інституційним, нормативно-правовим, функціональним забезпеченням. Впроваджено у діяльність Комітету з питань бюджету Верховної Ради України, Департаменту організації митного контролю та оформлення Державної фіскальної служби України, Тернопільської митниці Державної фіскальної служби України та навчальний процес Тернопільського національного економічного університету. Сфера використання – Міністерство фінансів України, Комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради України.^UThe object is the process of customs control. The purpose is to substantiate the theoretical and methodical principles of the implementation of customs control in the context of minimizing customs risks, as well as to formulate scientific and practical recommendations on modernization of customs control in ensuring the customs security of Ukraine. Methods – general scientific and empirical: analysis, synthesis, induction, deduction, analogy, concretization, abstraction, grouping, generalization, dialectic, systemic, historical, sociological, graphical and table interpretation. Research results formulated in deepened theoretical generalizations and practical recommendations aimed at improving customs control procedures in the context of counteracting the threats to the customs security of the state. Novelty: scientific and theoretical approaches to the substantiation of the latest conceptual basis for the implementation of customs control in the paradigm of state customs security have been improved; scientific and methodical approaches to economic-mathematical modeling of customs risks have been improved; theoretical-organizational approaches to the analysis of customs risks and the effectiveness of customs control have been improved; got further development: the scientific and methodological approaches to determining the imperatives of customs control on the basis of best international experience; theoretical and conceptual approaches to substantiating the essence of customs risk from the standpoint of management theory, the orthodox approach to the interpretation of concepts, taking into account the specific features of the customs sphere and the quantitative expression of the customs risk have been improved; scientific approaches to the development of a risk-oriented concept of improving customs control in Ukraine as a holistic vision of its stages and principles of formation in the interconnection with institutional, regulatory, and functional provision have been improved. Implemented in the activities of the Budget Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine, Customs Control and Clearance Department of State Fiscal Service of Ukraine, Ternopil Custom service of the State Fiscal Service of Ukraine. Scientific and used in the educational process Ternopil National Economic University. Scope of use - Ministry of Finance of Ukraine, Committee on Taxation and Customs Policy of the Verkhovna Rada of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Бобрівець В. В. 
Податкове стимулювання благодійництва: зарубіжна практика та перспективи України / В. В. Бобрівець. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес оподаткування благодійної діяльності. Мета – полягає в обґрунтуванні теоретико-методичних підходів до використання податкових пільг для стимулювання суспільно корисної благодійної діяльності та формування на цій основі концептуальних засад і практичних рекомендацій щодо вдосконалення податкового регулювання благодійництва в Україні. Методи – загальнонаукові та емпіричні: аналіз, синтез, індукція, дедукція, аналогія, конкретизація, абстрагування, групування, узагальнення, діалектичний, системний, історичний, соціологічний, графічна та таблична інтерпретація. Результати дослідження полягають в тому, що сформульовані в дисертаційній роботі теоретичні узагальнення та методичні рекомендації сприятимуть ефективному розвитку оподаткування благодійних організацій в Україні. Новизна: виокремлено систему податкового стимулювання благодійництва та теоретично обґрунтовано доцільність її визначення як сукупності функціональних засобів впливу на економічні мотивації благодійників розширювати межі діяльності; удосконалено науково-методичні засади податкового контролю, які базуються на впровадженні у звіті про використання доходів неприбуткової організації обов'язкової деталізації загальної суми отриманих доходів і здійснених витрат у розрізі контрагентів; удосконалено порядок розрахунку благодійної податкової знижки; набули подальшого розвитку: теоретичне обґрунтування мотивів економічної поведінки платників податків у частині розширення переліку неальтруїстичних причин залучення до благодійності; наукові засади щодо оцінювання форм благодійних податкових пільг з позиції їх відповідності принципам оподаткування для благодійників різних дохідних груп; аргументації доцільності застосування в Україні найкращих міжнародних підходів до досягнення кореляції оподаткування та процесу формування у благодійників свідомих імпульсів щодо здійснення благодійної діяльності як остаточної відповіді на заходи із податкового регулювання. Впроваджено у діяльність Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Комітету з питань промислової політики та підприємництва Верховної Ради України, Тернопільської міської ради та у навчальний процес Тернопільського національного економічного університету Сфера використання – Державна фіскальна служба України, Комітет з питань бюджету Верховної Ради України.^UObject - the process of taxation of charitable activities. The purpose is to substantiate theoretical and methodological approaches to the use of tax breaks to stimulate socially beneficial charitable activities and to formulate on this basis conceptual foundations and practical recommendations for improving tax regulation of philanthropy in Ukraine. Methods - general scientific and empirical: analysis, synthesis, induction, deduction, analogy, concretization, abstraction, grouping, generalization, dialectic, systemic, historical, sociological, graphical and table interpretation. The results of the study are that the theoretical generalizations and methodological recommendations formulated in the dissertation will contribute to the effective development of taxation of charitable organizations in Ukraine. The novelty set of tax regulation tools has identified a system of tax incentives for philanthropy and the theoretically justified the feasibility of its definition as a set of functional means of influencing the economic motivations of benefactors to expand the boundaries of activity; the scientific and methodological principles of tax control are improved, based on the introduction of a mandatory report on the use of nonprofit organizations' income in order to detail the total amount of income received and expenses incurred by contracting parties; the procedure for calculating the charitable tax discount; have acquired further development: theoretical substantiation of the motives of the economic behavior of taxpayers in terms of expanding the list of non-oltouristic reasons for engagement in charity; scientific principles for evaluating forms of charitable tax benefits from the point of view of their compliance with the tax principles for benefactors of various income groups; the argumentation of expediency in Ukraine of the best international approaches to achieve the correlation of taxation and the process of forming benefactors of conscious impulses on the implementation of charitable activities as a final response to tax regulation measures. Implementation of the activities of the Main Department of the State Fiscal Service in the Ternopil Oblast, the Committee on Industrial Policy and Entrepreneurship of the Verkhovna Rada of Ukraine, the Ternopil City Council, and the educational process of the Ternopil National Economic University. Scope of application - State Fiscal Service of Ukraine, Committee on issues of budget of the Verkhovna Rada of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Дугінець Г. В. 
Глобальні імперативи розвитку міжнародних виробничих мереж / Г. В. Дугінець. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процеси, закономірності та тенденції розвитку міжнародних виробничих мереж. Мета – розкриття теоретичних засад та розроблення методології системного дослідження глобальних імперативів розвитку міжнародних виробничих мереж, а також обґрунтування на цій основі цілісної наукової концепції локалізації національного виробництва в несировинних ланках міжнародних виробничих мереж. Методи – діалектичний; історико-логічний; системно-структурний аналіз економічних процесів та явищ; аналізу та синтезу; регресійного аналізу, зокрема панельної регресії; компаративного та статистичного аналізу; нечіткої кластеризації та класифікації з використанням штучного інтелекту; графічна та таблична інтерпретація. Результати дослідження полягають у поглибленні теоретико-методологічних і прикладних підходів щодо дослідження глобальних імперативів розвитку міжнародних виробничих мереж через виявлення закономірностей і новітніх тенденції їхнього формування у світовій економіці, генезису становлення та трансформації цих мереж, а також визначення стратегічних напрямів соціально-економічного розвитку країн, з метою створення умов для локалізації національних підприємств у більш прибуткових ланках міжнародних виробничих мереж. Новизна полягає у поглибленні теоретико-методологічних засад глобальних імперативів розвитку міжнародних виробничих мереж через виявлення закономірностей і новітніх тенденції їхнього формування у світовій економіці. Ідентифіковано глобальні імперативи розвитку міжнародних виробничих мереж та обґрунтовано методологічний підхід до аналізу змін і умов вияву цих мереж. Систематизовано закономірності розвитку міжнародного виробництва через ідентифікацію територіальних і секторальних особливостей його фрагментації. Обґрунтовано концептуальний підхід до ідентифікації умов формування міжнародних виробничих мереж у світогосподарській системі, який базується на використанні методологічного інструментарію оцінювання через систему маркерів визначення цих умов. Удосконалено категоріально-понятійний апарат у методологічному полі дослідження, науково-теоретичні підходи до формування міжнародних виробничих мереж на основі обґрунтування відмінностей між поняттями «глобальний ланцюг вартості» та «міжнародна виробнича мережа», теоретико-методологічні підходи до визначення ролі держави у формуванні умов розвитку міжнародних виробничих мереж за ідентифікації основних викликів сучасності, концептуальні положення щодо локалізації українських підприємств у несировинних ланках міжнародних виробничих мереж на основі комплексного аналізу державної політики збільшення валової доданої вартості. Впроваджено у діяльність Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, Асоціації «Український національний комітет Міжнародної торгової палати» (ICC Ukraine), Торгово-промислової палати України, ТзОВ «Український папір», ТзОВ «Алкогольно-безалкогольний комбінат «Дніпро», Київського національного торговельно-економічного університету. Сфера використання – діяльність Комітету з питань економічної політики Верховної Ради України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.^UThe processes, patterns and trends in the development of international production networks are the object of the study.Its purpose is to uncover the theoretical principles of and develop a methodology for the systematic study of global imperatives in the development of international production networks, as well as to substantiate on this basis an integral scientific concept of localization of national production in non-raw material-oriented segments of international production networks. The methods include dialectical, historical, logical, and system-structural analysis of economic processes and phenomena; analysis and synthesis; regression analysis, in particular panel regression; comparative and statistical analysis; fuzzy clustering and classification using artificial intelligence; graphical and tabular interpretation. Improved theoretical, methodological and practical approaches to the study of global imperatives in the development of international production networks, distinguished by the identification of patterns and latest trends in their formation within the world economy, the genesis of the formation and transformation of these networks, as well as the determination of strategically favorable directions of socio-economic development of countries aimed to create conditions for the localization of national enterprises in more profitable segments of international production networks, are the results of the study. The novelty of the study is in the identification of regularities, patterns and trends in the formation of production networks within the world economy as an element of analysis and conceptualization of the their phenomena. The global imperatives of the development of international production networks have been identified, and a methodological approach to the analysis of changes and conditions of identifying these networks is substantiated. The regularities in the development of international production are systematized through the identification of territorial and sectoral features of its fragmentation. The conceptual approach to the identification of conditions for the formation of international production networks in the world's economic system, based on the use of methodological evaluation tools implemented via a system of markers for determining these conditions, is substantiated. The categorical-conceptual structure within the methodological scope of research, the scientific and theoretical approaches to the formation of international production networks based on the substantiation of differences between the concepts of a "global value chain" and an "international production network", the theoretical and methodological approaches to determining the role of the state in shaping the conditions for the development of international production networks considering the identification of the main challenges of our time, and the conceptual provisions regarding the localization of Ukrainian enterprises in non-raw material segments of international production networks on the grounds of a complex analysis of the state policy for increasing gross value added, are all improved upon. The results were introduced to the Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine on Industrial Policy and Entrepreneurship, the Association "Ukrainian National Committee of the International Chamber of Commerce" (ICC Ukraine), the Chamber of Commerce and Industry of Ukraine, "Ukrainian Paper" Ltd., "Alcoholic and Non-alcoholic Beverage Factory of Dnipro", and the Kyiv National University of Trade and Economics. Their area of application is the respective activity of the Committee on Economic Policy of the Verkhovna Rada of Ukraine and the Ministry of Economic Development and Trade of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Кириленко С. В. 
Формування клієнтоорієнтованої моделі продажу банківських послуг / С. В. Кириленко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес продажу банківських послуг. Мета – поглиблення теоретичних підходів до формування клієнтоорієнтованої моделі продажу банківських послуг в умовах технологічних змін та вироблення на цій основі прикладних рекомендацій щодо її впровадження у діяльність банківських установ України. Методи – загальнонаукові та спеціальні: наукове узагальнення, порівняння, дедукція, індукція, аналіз, синтез, логічний метод, наукова абстракція, монографічний аналіз, системний аналіз, структурно-функціональний підхід, статистичний аналіз, опитування, анкетування, моделювання, графічна та таблична інтерпретація. Результати реалізовано шляхом удосконалення теорії та практики продажу банківських послуг у частині формування клієнтоорієнтованої моделі продажу банківських послуг, що сприятиме збільшенню клієнтської бази і досягненню банком стійких конкурентних переваг. Новизна полягає у поглибленні теоретичних підходів до формування клієнтоорієнтованої моделі продажу банківських послуг та виробленні прикладних рекомендацій щодо її впровадження у діяльність банківських установ України. Впроваджено у діяльність АТ «Банк Січ», АТ «А-Банк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», КУА ПрАТ «КІНТО», ТОВ «Добробуд», Тернопільської ОДА, Львівської ОДА, Тернопільського національного економічного університету. Сфера використання – діяльність банківських установ.^UObject: the process of banking services sales. Goal: to advance theoretical approaches to forming a customer-centric banking sales model in the conditions of technological shifts and to elaborate practical recommendations thereupon for its introduction into the practice of banking institutions in Ukraine. Methods: general scientific and specific: scientific generalization, comparison, deduction, induction, synthesis, logical method, scientific abstraction, monographic analysis, systems analysis, structural-functional approach, statistical analysis, survey, questionnaire, modeling, graphical interpretation, table interpretation. The results were obtained by means of improving the theory and practice of selling the banking services in terms of forming a customer-centric model of banking sales, which will enable banks to increase their customer base and develop sustainable competitive advantages. The novelty consists in advancing the theoretical approaches to forming a customer-centric model of banking services sales and elaborating practical recommendations with regard to its implementation into the practice of banking institutions in Ukraine. The results were implemented into the practice of AT Bank Sich, AT A-Bank, AT Raiffeisen Bank Aval, KUA PrAT KINTO, TOV Dobrobud, Ternopil Regional State Administration, Lviv Regional State Administration, Ternopil National Economic University. Field of use: activity of banking institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ліфанова М. І. 
Трансформація міжнародних фінансових центрів у глобальній економіці / М. І. Ліфанова. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процеси формування та функціонування міжнародних фінансових центрів у глобальній економіці. Мета – розкриття теоретичних засад та практичних аспектів дослідження процесу трансформації міжнародних фінансових центрів з виокремленням їх системних детермінант, виявленням тенденцій розвитку і обґрунтування на цій основі нового формату міжнародного фінансового центру у глобальній економіці та можливих напрямах розвитку в Україні фінансової столиці. Методи – наукової абстракції; історико-логічний; аналізу і синтезу, індукції та дедукції, метод статистичного та кореляційно-регресійного аналізу і моделювання; графічна та таблична інтерпретація. Результати дослідження полягають у поглибленні теоретико-методичних і прикладних підходів щодо дослідження формування міжнародних фінансових центрів через виявлення закономірностей і новітніх тенденції їхнього формування у світовій економіці, генезису становлення та трансформації цих центрів, а також визначенні стратегічних напрямів соціально-економічного розвитку України, з метою створення умов для формування у м. Києві фінансової столиці з подальшою переорієнтацією його у регіональний фінансових центр. Новизна полягає у розвитку теоретичних підходів і виокремленні новітніх тенденцій трансформації міжнародних фінансових центрів та розробці на цій основі системних рекомендацій щодо створення можливих передумов формування у м. Києві фінансової столиці для участі у перерозподілі світового фінансового доходу. Поглиблено наукові підходи до класифікації міжнародних фінансових центрів. Узагальнено основні тенденції розвитку міжнародних фінансових центрів та обґрунтовано індикатори, котрі дозволяють проводити порівняння між фінансовими центрами щодо рівня їх входження у світовий фінансовий простір. Систематизовано теоретичні підходи до виокремлення основних етапів життєвого циклу міжнародного фінансового центру. Обґрунтовано концептуальний підхід до розвитку інституційного забезпечення процесу формування міжнародних фінансових центрів з точки зору їх прямого чи опосередкованого трансформаційного впливу на інші інституції та економіку країни загалом. Розроблено теоретико-організаційні підходи до імплементації адаптивної моделі розвитку м. Києва як фінансової столиці. Впроваджено у діяльність Тернопільської торгово-промислової палати, Управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міської ради, Управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільського національного економічного університету. Сфера використання – діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України.^UThe object of research is the processes of formation and functioning of international financial centers in the global economy. The aim is to reveal theoretical foundations and practical aspects of the research of the process of transformation of international financial centers, as well as to single out their systemic determinants, identify tendencies in their development and substantiate on this basis a new format of an international financial center in the global economy and potential directions for the development of financial capital in Ukraine. The methods used in this study include: scientific abstraction; historical and logical; analysis and synthesis; induction and deduction; statistical and correlation-regression analysis and modeling; graphical and table interpretation. The results of the research consist in developing the theoretical-methodical and applied approaches to the research of international financial center formation by means of revealing regularities and new tendencies of their formation in the world economy and the genesis of emergence and transformation of these centers, as well as identifying the strategic directions of social and economic development of Ukraine with the aim of creating conditions for the formation of the financial capital in the city of Kyiv with its further reorientation into a regional financial center. The novelty of research consists in the development of theoretical approaches and identification of new tendencies in the transformation of international financial centers, as well as elaboration on this basis of system-wide recommendations concerning the creation of potential preconditions for the formation in the city of Kyiv of the financial capital for redistribution of global financial profits. The scientific approaches to the classification of international financial centres are investigated. The major trends of international financial centres' development are generalized, while substantiating the indicators that allow making comparisons between financial centres in terms of their level of entry into the world financial space. The theoretical approaches to selecting the main stages of the international financial centre's life cycle are systematized. The conceptual approach to the development of institutional support for the process of international financial centres' formation in terms of their direct or indirect transformational influence on other institutions and the state economy as a whole is substantiated. Theoretical and organizational approaches to the implementation of the adaptive model of Kyiv developing as a financial capital are defined.The findings of the research were implemented into practical activity of Ternopil Chamber of Commerce, the Department for Strategic Development of the City at Ternopil City Council, the Department for International Cooperation and Fundraising at Ternopil Regional State Administration, and Ternopil National Economic University. Their area of application is the respective activity of the Ministry of Economic Development and Trade of Ukrainе, Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine on issues of European integration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Канюк В. М. 
Оптимізація податкових ризиків суб'єктів господарської діяльності / В. М. Канюк. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – ризики, пов'язані з процесом оподаткування суб'єктів господарської діяльності.Мета – полягає в систематизації та поглибленні теоретичних основ податкових ризиків суб'єктів господарської діяльності і розробці на цій основі методичного інструментарію для оцінювання й оптимізації таких ризиків в Україні. Методи – загальнонаукові та емпіричні: аналіз, синтез, індукція, дедукція, аналогія, конкретизація, абстрагування, групування, узагальнення, діалектичний, системний, історичний, соціологічний, графічна та таблична інтерпретація. Результати дослідження полягають в поглибленні науково-теоретичних положень та розробленні практичних рекомендацій щодо оцінювання й оптимізації податкових ризиків суб'єктів господарської діяльності в Україні. Новизна: запропоновано методичний підхід до оцінювання ймовірності спотворення даних фінансової звітності, що відображають базу оподаткування; удосконалено теоретичне обґрунтування сутності податкового ризику суб'єкта господарської діяльності як різновиду фінансового ризику із суб'єктивно-об'єктивною природою, який є перманентною ймовірністю настання в результаті впливу екзогенних і ендогенних факторів, пов'язаних з процесом оподаткування; удосконалено ідентифікацію податкових ризиків шляхом комбінування елементів методик, які ґрунтуються на використанні показників фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання; набули подальшого розвитку: систематизація податкових ризиків суб'єктів господарської діяльності для цілей управління ними за додатковими ознаками: типами (формами) прояву наслідків; теоретичні положення щодо змісту, структурної побудови та принципів ефективного застосування технологічного інструментарію оптимізації рівня податкового ризику суб'єкта господарювання як сукупності гармонійно поєднуваних методів, прийомів (важелів) і супутніх їм заходів управлінського характеру; науково-методичний підхід до оцінювання податкового ризику. Впроваджено у діяльність Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області, Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз», Головного управління Державної податкової служби України у Тернопільській області та науково-теоретичні напрацювання автора використано у навчальному процесі Тернопільського національного економічного університету. Сфера використання – Державна податкова служба України, Комітет Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва.^UThe Object – risks, associated with the taxation process of business entities.The objective is to systemize and extend the theoretical foundations of tax risks of business entities and to develop methodological tools on this basis to assess and optimize such risks in Ukraine. Methods – general and empirical: analysis, synthesis, induction, deduction, analogy, concretization, abstraction, grouping, generalization, dialectical, systemic, historical, sociological, graphical and tabular interpretation. The results of the study are to deepen scientific and theoretical provisions and to develop practical recommendations for assessing and optimizing the tax risks of business entities in Ukraine. The novelty: a methodological approach to assessing the possibility of defacement of financial accounts' data that reflect the tax base is proposed; a theoretical substantiation of the nature of business entity' tax risk as a type of financial risk with a subjective and objective nature is improved. The permanent possibility of its approach is the result of exogenous and endogenous factors' influence, which are related to the taxation process. Identification of tax risks by combining elements of methodologies based on the use of indicators of business entities' financial and economic activity are improved. Further development acquired: systematization of tax risks of business entities for the purpose of managing them by additional features: types (forms) of consequences' display; theoretical provisions on the content, structural design and principles of effective application of technological tools to optimize the tax risk level of a business entity as a set of harmoniously combined methods, techniques (levers) and related management measures; scientific and methodological approach to tax risk assessment. Implementation: it is implemented into the activities of the Main Department of the State Fiscal Service in Zakarpatska Oblast, the Joint-Stock Company Distribution System Operator Zakarpatgaz (JSC Zakarpatgaz), the Main Department of the State Tax Service of Ukraine in Ternopil Oblast and the author's scientific and theoretical elaborations are used in educational process of Ternopil National Economic University. Scope of Application – State Tax Service of Ukraine, Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine on Industrial Policy and Entrepreneurship.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Чемерис Г. Ю. 
Формування графічної компетентності майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук / Г. Ю. Чемерис. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційному дослідженні розглянуто актуальну проблему формування графічної компетентності майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук.У процесі дослідження проаналізовано здобутки закордонних та українських вчених щодо проблеми формування графічної компетентності майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук, а також нормативні документи, що регламентують освітній процес у закладах вищої освіти. Отримані результати дали змогу визначити зміст поняття "графічна компетентність майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук", сформулювати категоріальний апарат дослідження та уточнити поняття "графічні здібності", "графічна діяльність", "графічна підготовка", "графічна мова" в контексті формування графічної компетентності під час професійної підготовки майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук.Зокрема визначено зміст, сутність та структуру графічної компетентності майбутнього бакалавра з комп'ютерних наук. Як структурні компоненти графічної компетентності майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук було виокремлено орієнтацію на практичну діяльність, мотивацію, просторову уяву, рефлексію, емпатію, системне мислення, креативність, естетичний смак, здатність застосувати принципи ергономіки, здатність до здійснення наукових досліджень у дизайн-проектуванні, здатність застосовувати модель AIDA (Attention, Interest, Desire, Action – модель, що описує кроки залучення в процес "увага → інтерес → потреба → дія") та автоматизацію вирішення задач у графічних редакторах. Поділ графічної компетентності на структурні компоненти дозволив систематизувати не тільки матеріал, що викладається, але й процес формування графічної компетентності в цілому.Визначено критерії, показники й рівні сформованості графічної компетентності майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук. Для виявлення рівнів сформованості компонентів графічної компетентності майбутнього бакалавра з комп'ютерних наук нами було визначено когнітивно-емоційний, особистісно-креативний, мотиваційно-діяльнісний і аналітично-рефлексивний критерії та їх показники. Використання цих критеріїв у професійному навчанні майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук дає змогу підвищити ефективність навчального процесу та результатів їх професійної діяльності. Для диференціювання ступеня сформованості компетентності нами було визначено чотири рівні сформованості графічної компетентності майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук: 1-й рівень – критичний (інтуїтивний), 2-й рівень – допустимий (репродуктивний) рівень, 3-й рівень – достатній (продуктивний) та 4-й рівень – високий (креативний). Обґрунтовано і спроектовано педагогічну технологію формування графічної компетентності майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук. Педагогічна технологія формування графічної компетентності майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук являє собою сукупність найбільш доцільних і методично скомпонованих навчальних способів, прийомів, форм професійної підготовки, принципів і правил їх застосування, послідовних методичних і технологічних дій щодо досягнення поставлених цілей професійної підготовки, інтегральним результатом якої є сформованість графічної компетентності.Компонентний зміст спроектованої педагогічної технології містить концептуально-методологічний блок (дозволяє визначити методологічні засади здійснення педагогічної діяльності); предметно-змістовний (виявляє загальні й конкретні цілі технології і змісту навчального матеріалу та навчальних дисциплін та являє собою інформаційно-освітні матеріали, що дозволяють ефективно формувати графічну компетентність), організаційно-процесуальний (містить опис використання технології і включає в себе моделі викладання, навчання й емоційно-інтелектуальної взаємодії викладача та студента), оціночно-результативний (моніторинг та діагностування результативності навчально-пізнавальної діяльності студентів) та прогностично-регулюючий (дає змогу керувати процесом формування графічної компетентності, сприяє та уможливлює прогнозування шляхів його подальшого розвитку та корекції) блоки.Запропонована технологія передбачає дослідження всіх аспектів навчально-виховного процесу від постановки цілей, проектування та організації навчального процесу до перевірки ефективності створеної педагогічної технології та відповідає основним методологічним вимогам за означеними критеріями технологічності (концептуальність, системність, науковість, структурованість, ефективність, керованість та відтворюваність).З метою перевірки ефективності спроектованої педагогічної технології формування графічної компетентності майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук впродовж 2017-2019 н. рр. проведено дослідно-експериментальну роботу, яка включала чотири етапи: пошуковий, констатувальний, формувальний та аналітико-узагальнюючий. Гіпотеза дослідження полягала в тому, що рівень формування графічної компетентності майбутніх бакалаврів з комп'ютерних наук.^UThe dissertation research deals with the actual problem of formation of graphic competence of future bachelors in computer science.The research analyzes the achievements of foreign and Ukrainian scientists in the formation of graphic competence of future bachelors in computer science, as well as regulations, Ukrainian and foreign, regulating the educational process in higher education. The obtained results made it possible to formulate a categorical apparatus of research, in particular to clarify the concepts of "graphic skills", "graphic activity", "graphic training", "graphic language", "graphic training" in the context of graphic competence formation during professional training of future bachelors in computer science. and define the meaning of the term "graphic competence of future bachelors in computer science".In particular, the content, essence and structure of graphic competence of the future bachelor of computer science are determined. As structural components of graphic competence of future bachelors in computer science the orientation on practical activity, motivation, spatial imagination, reflection, empathy, system thinking, creativity, aestheticonsiders thec taste, ability to apply principles of ergonomics, ability to carry out scientific researches in project design were singled out, ability to apply the AIDA model and automation of problem solving in graphic editors. The division of graphic competence into structural components allowed to structure not only the taught material, but also the process of formation of graphic competence as a whole.Criteria, indicators and levels of formation of graphic competence of future bachelors in computer science are determined. To identify the levels of formation of the components of graphic competence of the future bachelor of computer science, we have identified cognitive-emotional, personal-creative, motivational-activity and analytical-reflexive criteria and their indicators. The use of these criteria in the professional training of future bachelors in computer science increase the efficiency of the educational process and professional results.To differentiate the degree of competence, we have identified four levels of graphic competence of future bachelors in computer science: critical (intuitive) level, acceptable (reproductive) level, sufficient (productive) level and high (creative) level.The pedagogical technology of formation of graphic competence of future bachelors in computer sciences is substantiated and designed. methodical and technological actions to achieve the goals of their training, the integral result of which there should be the formation of graphic competence.The component content of the designed pedagogical technology contained a conceptual and methodological block that allows to determine the methodological principles of pedagogical activity; subject-content (identifies general and specific goals of technology and content of educational material and disciplines and is an informational and educational materials that allow you to effectively form graphic competence), organizational and procedural (contains a description of the use of technology and includes models of teaching, learning and emotional and intellectual interaction of teacher and student), evaluative-effective (monitoring and diagnosing the effectiveness of educational and cognitive activities of students) and prognostic-regulative (allows you to manage the process of formation of graphic competence promotes and enables prediction of ways to further develop and correction) blocks.The proposed technology involves the study of all aspects of the educational process from goal setting, design and organization of the educational process to verify the effectiveness of the created pedagogical technology, and meets the basic methodological requirements for these criteria (conceptuality, system, science, structure, efficiency, controllability and reproducibility).In order to test the effectiveness of the designed pedagogical technology for the formation of graphic competence of future bachelors in computer science during 2017-2019. Research and experimental work was carried out in the 1930's, which included four stages: exploratory, ascertaining, formative, and analytical-generalizing. The hypothesis of the study was that the level of formation of graphic competence of future bachelors in computer science (including cognitive-emotional, personal-creative, motivational-activity and analytical-reflexive criteria) can be increased by applying the designed pedagogical technology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського