Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (97)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ГОЛЛАНДСЬК$<.>+<.>K=АНКЛАВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Бабій Н.М. 
Господарсько-біологічні особливості чорно-рябої худоби вітчизняної та зарубіжної селекції в умовах західного регіону України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.02.01 / Н.М. Бабій ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.- Чубинське, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за господарсько-кліматичних умов одного господарства досліджено господарсько-біологічні особливості чорно-рябої голландської, української, західно- й східнонімецької селекції у чотирьох поколіннях за чотирма лактаціями. Зроблено порівняльну оцінку росту та розвитку, екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вимені, відтворювальної здатності, тривалості господарського використання, хімічного складу молока, морфологічних і біохімічних показників крові, а також жирнокислотного складу ліпідів молока та крові корів різної селекції. Досліджено взаємозв'язки між господарсько корисними ознаками, хімічним складом молока, молочною продуктивністю матерів і їх дочок. Визначено коефіцієнти успадкування молочної продуктивності шляхом "мати - дочка". Виявлено ступінь впливу матерів і батьків на формування молочної продуктивності дочок. З метою покращання племінних і продуктивних якостей чорно-рябої худоби вітчизняної селекції за умов західного регіону України запропоновано використовувати голштинізовану чорно-рябу худобу голландської та західнонімецької селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 чорно-ряба + П60-334(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356028

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Богуславська Ю.Ю. 
Динаміка національного складу населення Одеської області (1959 - 1989 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.Ю. Богуславська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 19 с. — укp.

З залученням статистичних джерел вивчено національний склад населення, що мешкає за етнічними кордонами, на рівні мікрорегіонів. Проаналізовано зміни чисельності, етнічної структури, людності, ступеня урбанізації, мозаїчності населення мікрорегіонів Одещини протягом 1959 - 1989 рр. Відзначено наявність впливу політичних і соціальних факторів на просторове розташування населення. Значну увагу приділено питанням формування етнічної структури населення даного регіону, а також загальній характеристиці динаміки його національної структури. Розглянуто етнічний склад кожного мікрорегіону за часовими періодами, проведено їх зіставлення за районами й окремими населеними пунктами. Для здійснення аналізу просторового співвідношення анклавного та дисперсного розселення народів створено етнічні карти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)53-56 +
Шифр НБУВ: РА341387

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вегерчук C. М. 
Етнополітична історія населення Карпато-Причорноморських земель (друга половина XI - перша половина XIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / C. М. Вегерчук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто Карпато-Причорноморські землі як природну історико-географічну структуру, за умов якої проходила українська колонізація межиріччя Дністра, Пруту та Нижнього Придунав'я в другій половині XI - першій половині XIII ст. Досліджено складне етнодемографічне тло регіону, зокрема, кочове, візантійсько-болгарське, слов'яно-волоське. Визначено місце та роль основних етнополітичних і соціокультурних компонентів цієї колонізації на різних етапах - бродників, берладників, галицьких вигнанців, диких половців. Обгрунтовано періодизацію української колонізації. Встановлено існування слов'янського анклаву в Нижньому Подунав'ї, на грунті якого згодом виникли Берладське князівство та Берладська Січ. Доведено факт утворення Берладської Січі на Дунаї, як історичного попередника Запорізької та Задунайської Січей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)4 + Т3(4УКР7)4 + Т51(45УКР) +
Шифр НБУВ: РА342836

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Безрученко В.І. 
Політика міжнародного співтовариства по врегулюванню конфлікту в Боснії та Герцеговині (1992 - 1995 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.І. Безрученко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему врегулювання конфлікту (ВК) у Боснії та Герцеговині у 1992 - 1995 рр. Розглянуто сутність політики США, Великобританії, Франції, Німеччини та Російської Федерації щодо ВК, описано миротворчі операції ООН і НАТО за участю України. Проаналізовано територіально-конституційні форми ВК на підставі децентралізації держави. Показано, що українська держава доклала значних зусиль у процесі ВК в даному регіоні у контексті миротворчих операцій ООН у процесі діяльності національного миротворчого контингенту, запобігши одній з найбільших планових антимусульманських етнічних чисток в анклаві Жепа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256 + Ф043.2 + Ф4(0)64 + Ф51(476) +
Шифр НБУВ: РА342918

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Турчин І.М. 
Розроблення технології голландського брускового сиру з використанням гомогенізації молока: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / І.М. Турчин ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження впливу різних режимів гомогенізації молока на його складові частини. Обгрунтовано застосування й експериментально встановлено оптимальний режим гомогенізації молока за тиску 5,0 - 7,5 МПа під час виробництва сирів голландської групи, на прикладі голландського брускового сиру. Опрацьовано режими, параметри технологічного процесу виробництва за умови використання бактеріальних препаратів прямого внесення "Актив" і бактеріальної закваски "БП-Углич-N4". Визначено, що тривалість сичужного зсідання молока становить 29 - 26 хв. Рекомендовано готовий сирний згусок з гомогенізованого молока за 5,0 - 7,5 МПа розрізати за невеликої швидкості обертання мішалки, розрізаний згусток у спокої на 5 - 8 хв для відділення сироватки, ущільнення частинок сирного згустку та запобігання різкого зростання сирного пилу, а отже, втрат білку з сироваткою. Повільне розрізання та постановку зерна проводити до моменту набуття ним характерної пружності, округлості та щільності. Досліджено зміни фізико-хімічних, біохімічних і мікробіологічних показників якості твердих сичужних сирів голландської групи, вироблених з гомогенізованого молока з застосуванням бактеріального препарату прямого внесення "Актив" і бакзакваски "БП-Углич-N4" під час технологічного процесу виробництва сирів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л958.22 +
Шифр НБУВ: РА349074

Рубрики:

      
6.

Ярова Л.В. 
Російська морська термінологія судноводіння (лінгвістичний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Л.В. Ярова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено росйську термінологію морського судноводіння як цілісну систему (ТСМС). Визначено закономірності її структурної, семантичної та функціональної організації, шляхи й спроби її формування. На відміну від багатьох сучасних терміносистем, ТСМС містить рівну кількість однослівних та складених термінів, крім непредикативних, у сферах функціонування та фіксації знайдено напіпредикативні та предикативні одиниці. Доведено, що 2/3 інвентаря однослівних термінів морського судноводіння (МС) - автохтонні терміни, 1/3 - містять терміноелементи, запозичені на різних етапах розвитку вітчизняного флоту з голландської, італійської, англійської, німецької, грецької, сербської, хорватської та інших мов. В процесі аналізу парадигматичних відношень (гіпонімія, синонімія, полісемія, антонімія, тематична та функціонально-семантична організація) і синтагматичних відношень (лексична й синтаксична сполучність термінів) визначено шляхи організації ТСМС. Основні семасіологічні характеристики терміна - моносемія, відсутність синонімії та омонімії, експресивна й стилістична нейтральність - в ТСМС є провідними тенденціями, які функціонують як закономірності лише у сфері фіксації, а у сфері функціонування порушуються. Причини асиметрії - екстралінгвальні (історичні, географічні, соціальні, психологічні) та внутрішньомовні (використання різних словотвірних та синтаксичних моделей). Визначено продуктивні та непродуктивні способи утворення й моделі термінів МС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34:0 + О471в4
Шифр НБУВ: РА311027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Михайлицька О.Р. 
Удосконалення технології сирів голландської групи при застосуванні мікроелементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / О.Р. Михайлицька ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність застосування мікроелементів у технології сирів голландської групи. Вивчено вплив сполук мікроелементів феруму, кобальту, купруму, хрому та цинку на фізіолого-біохімічні, мікробіологічні та технологічні властивості молочнокислих бактерій у складі заквасок для сирів і на проходження мікробіологічних і ферментативних процесів у сирах. Експериментально встановлено оптимальні дози окремих мікроелементів для активізації мікрофлори бактеріальних композицій. На підставі одержаних результатів розроблено мінеральну домішку. Доведено, що у разі використання мікроелементної домішки у технології виготовлення сирів голландської групи підвищується їх якість та прискорюється визрівання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л958.22 +
Шифр НБУВ: РА341323

Рубрики:

      
8.

Синюк З.В. 
Фізіологічні та імунобіологічні показники імпортних корів і їх телят голландської та німецької чорно-рябих порід: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / З.В. Синюк ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.325,022

      
9.

Чаюк О. О. 
Хвороби огірка посівного й обґрунтування системи контролю їх розвитку в умовах плівкових теплиць. / О. О. Чаюк. — Б.м., 2021 — укp.

Встановлено фітопатогенний комплекс рослин огірка за беззмінного використання тепличних ґрунтів, домінуюча роль в якому належала хворобам грибної етіології (84 %). Збудники хвороб бактеріальної та вірусної етіології займають 13 % та 3 % відповідно. Спостереження за симптомогенезом хвороб огірка посівного сприяли виявленню проявів плямистостей листків, в'янення рослин і гниль плодів. Шкідливість кореневих гнилей у першій половині вегетаційного періоду полягала у збільшенні кількості випадів після висаджування розсади в теплицю. У другій половині вегетації основні втрати товарної продукції огірка спричиняє несправжня борошниста роса, яка в досліджувані роки мала епіфітотійний характер розвитку.Виділено зразки з високою стійкістю (бал 7) до несправжньої борошнистої роси: Голубчик F1, Циркон F1 Китайський плетистий F1 і Голландський F1, які рекомендовано для залучення до селекційного процесу.Підтверджено, що показник активності пероксидази в листках огірка може бути додатковим специфічним параметром при доборах цінного вихідного матеріалу для селекції на стійкість.Встановлена здатність саліцилової і янтарної кислоти та Епін екстра стримувати ріст міцелію гриба Fusarium solani App. et Wr в умовах in vitro. Їхня інгібуюча активність становила 56,7, 36,7 та 33,3 % відповідно.Передпосівна обробка насіння огірка РРР і мікродобривом сприяла підвищенню енергії проростання насіння на 4,5–14,7 %, лабораторної схожості – на 2,9–6,6 %, довжини гіпокотилю – на 0,5–1,5 см.Визначено роль регуляторів росту рослин на основі гумінових та біологічно активних речовин і комплексного мікродобрива як індукторів стійкості рослин огірка до хвороб. Проти кореневих гнилей найбільш ефективним виявилося мікродобриво КомплеМет – 60 %; серед регуляторів росту – Вимпел Максі, саліцилова кислота, Епін екстра з біологічною ефективністю 56, 55, 52 % відповідно. Розроблено елемент технології вирощування огірка в плівкових теплицях, що включає передпосівну обробку насіння РРР та триразове обприскування рослин у фазі 3-4 справжні листка, початок цвітіння та масове плодоношення, забезпечує иобмеження розвитку хвороб грибної етіології та приріст урожайності на 1,70–2,50 кг/м2.Розроблений елемент системи контролю розвитку хвороб огірка гарантує зниження собівартості продукції – на 10,0–14,4 %, отримання умовно чистого прибутку – 28,92–32,75 грн/м2, підвищення рентабельності виробництва – на 16,0–25,0 %.^UThe dissertation theoretically generalizes and practically solves an important scientific problem of establishing a pathogenic complex of cucumber plants for growing in film greenhouses with constant use of soils: determined the species composition of pathogens by phases of plant ontogenesis, establishing the harmfulness of the dominant ones; the means of development control are substantiated, the role of plant growth regulators on the basis of humic and biologically active substances and microfertilizers as inducers of resistance to plant pathogens is investigated.During the spring-summer crop rotation, cucumber plants are affected by pathogens of fungal etiology – F. oxysporum f. sp. sucumerinum J.H. Owen, F. solani (Mart) App. et Wr., F. culmorum (W.G.Sm) Sacc., Sclerotinia sclerotiorum (Lib.) de Bary, Pseudoperonospora cubensis Rostowz., Erysiphe cichoracearum DC; bacterial – Pseudomonas lachrymans Smith et Bryan and viral – Сucumber green mottle mosaic tobamovirus.The intensity of development of the main diseases of cucumber plants in the conditions of film greenhouses during 2016–2018 was: root rot – 24,3–38,7 %, fusarium wilt – up to 15,1 %, white rot – 12,3–24,1 %, downy mildew – 82,1–88,1 %, powdery mildew – up to 0,4 %; bacterial diseases – 0,2–12,2 %, viral diseases – 2,2–5,5 %.The dominant role in the pathological complex of cucumber belonged to diseases of fungal etiology – 84 %; pathogens of bacterial and viral diseases occupy 13 and 3 %, respectively, and were not of significant economic importance.Harmfulness of cucumber diseases by phases of ontogenesis was manifested: in seedling culture – root rot developed; at the beginning of flowering - the vegetative mass was affected by viral and bacterial diseases; the fruiting phase was dominated by fusarium wilt, white rot, downy mildew, powdery mildew. In the first half of the growing season, root rot can cause significant damage, the harmfulness of which is manifested in an increase in the number of gap after planting seedlings in the greenhouse. Yield losses are significant – 1,2–2,3 kg / m2.In the second half of the growing season, the main losses of cucumber fruits are caused by downy mildew, which in recent years has acquired an epiphytic nature. The analytical dependence of yield on the degree of plant damage by downy mildew was established: Y = 28,16 – 0,17X.High resistance (score 7) to downy mildew showed samples: Golubchik F1, Zircon F1 Kitajskij pletistyj F1, Gollandskij F1 and lines L Golub-18 and L Park-18. It is recommended to involve them in the selection process. A close inverse correlation (r = – 0,90) was found between the intensity of the development of downy mildew and peroxidase activity in healthy cucumber leaves. It is confirmed that this indicator can be considered as an additional marker during the selection of the source material for the selection of cucumber for resistance to downy mildew.There is a direct correlation between the indicators of the intensity of downy mildew and yield (r = 0,99), and the fruiting period (r = 0,71), the inverse – between the duration of the period from mass germination to the beginning of fruiting , 87), the content of dry matter in the fruit (r = – 0,80) and the average weight of the fruit (r = – 0,83), which indicates a strong relationship between the studied characteristic.Pre-sowing treatment of cucumber seeds with PGRs and microfertilizer increased the energy of seed germination by 4,5–14,7%, laboratory germination – by 2.9–6.6%, hypocotyl length – by 0,5–1,5 cm. Among PGRs on the basis of biologically active substances the greatest stimulating influence on these indicators was shown by Epin extra and salicylic acid, on the basis of humic substances – Gulliver Stimulus and Vimpel Maxi.Salicylic acid, Epine Extra and succinic acid inhibited the development of the mycelium of the fungus Fusarium solani (Mart) App. et Wr in vitro. Their inhibitory activity was 56,7, 36,7 and 33,3 %, respectively. The tendency to increase the level of peroxidase activity in cucumber plants by 1,2–2,2 times, or 14,3–54,6 % after their treatment with plant growth regulators and complex microfertilizer. Against root rot was the most effective microfertilizer KompleMet – 60 %; among growth regulators – Vimpel Maxi, salicylic acid, Epin extra with biological efficiency of 56, 55, 52 % respectively.The increase in yield due to the action of PGRs and complex microfertilizer KompleMet was 1,70–2,50 kg/m2. The highest rate (2,50 kg/m2) was provided by the use of complex microfertilizer KompleMet. Among м on the basis of biologically active substances the best were Epine extra (2,30 kg / m2); based on humic substances – Vimpel Maxi (1,70 kg/m2).The economic efficiency of the developed element of protection of cucumber plants was: reduction of production costs – by 10,0–14,4%, obtaining profit of 28,92–32,75 UAH/m2, increasing the profitability of production – by 16,0–25,0.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Андрющенко Ю. О. 
Населення птахів азово-чорноморського анклаву сухостепової зони: територіальна, сезонна та ландшафтна неоднорідність: автореферат дис. ... д. б. н. : 03.00.08 / Ю. О. Андрющенко. — Б.м., 2023 — укp.

Населення птахів азово-чорноморського анклаву сухостепової зони: територіальна, сезонна та ландшафтна неоднорідністьЗ огляду на зазначене, однією з головних умов збереження автохтонного населення птахів в об’єктах ПЗФ регіону є підбір комбінації оселищ, необхідних одночасно для їх безпечного живлення, гніздування, відпочинку, водопою, та підтримка їх належного стану науково-обґрунтованими біотехнічними заходами, зокрема, регульованим випасом степових ратичних або їх свійських аналогів, а на прилеглих землях – відновлення та збереження пасовищ, створення агростепів, застосовування^UThe bird community in the azov-black sea enclave of the dry-steppe zone: territorial, seasonal and landscape heterogeneityThe dissertation is devoted to the study of the avifauna and bird community structure of the azov-black sea dry steppe enclave of Europe in relation to the vision of the protection of autochthonous species and avifaunal complexes of the region. The work was doneat the Azov-Black Sea Ornithological Station of the


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського