Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (112)Реферативна база даних (3619)Книжкові видання та компакт-диски (384)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕНЕРАТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 281
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Отман Абду 
Параметричний синтез регулятора дизель-генераторної енергетичної установки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Отман Абду ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці регулятора дизель-генераторної енергетичної установки, що забезпечує високу стабільність частоти напруги, яка виробляється, і високу паливну економічність дизеля. Розроблено математичну модель збуреного руху дизель-генераторної енергетичної установки, формалізовані вимоги до якості електроенергії, що виробляється, а також вирішено задачу параметричного синтезу регулятора дизель-генераторної енергетичної установки, що дозволило отримати чисельні значення коефіцієнтів посилення регулятора, який забезпечує високу якість та меншу вартість електроенергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.5

Рубрики:

      
2.

Ларченко Л.В. 
Структурний синтез функціонально-орієнтованих пристроїв з числоімпульсним кодуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Л.В. Ларченко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Запропоновано метод обчислення та відтворення у технічних пристроях ступінчастих функцій одного класу з цілочисловою формою зображення аргументу, оптимальний з точки зору точності та часу обчислення. На основі запропонованого методу для прикладу розроблено математичні, операторні, структурно-функціональні моделі та алгоритми функціонування ступінчатих апроксиматорів для обчислення та відтворення дробово-ірраціональних, дробово-раціональних, ступеневих та гіперболічних функцій; цифрових пристроїв, виконуючих арифметичні дії над частотно-імпульсними сигналами, і багатофазових генераторів імпульсів. Наведена оцінка похибок запропонованих технічних рішень, частотних можливостей та надана інженерна методика їх розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.421

Рубрики:

      
3.

Наумов В.Ф. 
Удосконалення технічного діагностування тиристорних систем збудження потужних синхронних генераторів і електроприводів ТЕС: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / В.Ф. Наумов ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1998. — 18 с. — укp.

Розглядаються питання вдосконалення технічного діагностування тиристорних систем збудження (СЗ) потужних синхронних генераторів і електроприводів ТЕС з метою розробки і впровадження нових методів і засобів їх діагнозу. Строгість побудови технічного діагностування СЗ обгрунтовано вперше розробленими аксіомами і загальними критеріями. Запропонована нова класифікація об'єктів діагнозу, що дозволить комплексно здійснювати технічне діагностування СЗ потужних синхронних машин ТЕС. Розроблені нові методи діагнозу: метод діагностичних меж, що дозволить контролювати технічні стани СЗ генераторів електростанції, ідентичність їх настройки, виявляти несправності і здійснювати їх пошук; метод аварійних збурень, що дозволить оцінювати технічний стан СЗ в динамічних, безпечних режимах генератора; метод робочого діагностування, що відрізняється тим, що не містить перевірок в режимі холостого ходу турбогенератора, як вкрай неекономічного. Розроблено нові засоби діагностування: імітатор синхронного генератора і прилад контролю струморозподілу по щіткам генератора, призначені для реалізації запропонованих методів діагнозу СЗ. Основні результати роботи впроваджено в енергосистемах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621-082.05

Рубрики:

      
4.

Таран Г.В. 
Генератори озону на жевріючому розряді атмосферного тиску та деякі аспекти їх використання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / Г.В. Таран ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Обрунтована та експериментально перевірена можливість і висока ефективність генерації озону у жевріючому розряді атмосферного тиску у системі "голка-площина" з позитивним потенціалом на голці. Розроблено та захищено патентом України систему живлення генераторів озону на основі резонансного інвертора з ефективністю більш ніж 90%. Показано, що використання W, Mo, Ti та нержавіючої сталі для електродів дозволило забезпечити довгострокову роботу реактора. Досліджено електродинамічні та спектрометричні характеристики реакторів синтезу озону. На базі проведених досліджень розроблено та виготовлено дослідно-промислові озонаторні установки продуктивністю 10 г та 300 г озону на годину. Розроблено методики використання генераторів синтезу озону у сільському господарстві, водопідготовці та харчовій промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л262.4-5-02

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Волгін Д.В. 
Дослідження медулярних механізмів участі оксиду азоту та рецепторів N-метил-D-аспартату в регуляції дихального ритмогенезу у новонароджених щурят: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Д.В. Волгін ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В експериментах на новонароджених щурятах вивчали розподіл нейронів, що містять нікотинамід аденін динуклеотид фосфат (NADPH)-діафоразу (маркер нейрональної NO-синтази) у структурах модулярного дихального генератору, а також роль оксиду азоту (NO) та N-метил-D-аспарату (NMDA)-рецепторів збуджуючих амінокислот у регуляції дихальної активності у діафрагмальному нерві штучно суперфузованих частково ізольованих медулоспінальних препаратів. NADPH-діафоразореактивні нейрони знайдені в усіх ядрах дорсальної та вентральної респіраторних груп нейронів, їх максимальну щільність виявлено у ростральній частині вентролатерального відділу довгастого мозку (ВЛВДМ)- в області латерального парагігантоклітинного ретикулярного ядра. Встановлено, що ендогенний NO опосередковує механізм тонічного гальмування частоти дихального ритму (ДР), який існує у ростральній частині ВЛВДМ, у нормі та при гіпоксії, активацію частоти ДР при зниженні зовнішньоклітинного рH, а також бере участь у формуванні базального ДР більш каудальними структурами ВЛВДМ. Показано, що умовою реалізації впливу NMDA на ДР є біосинтез NO, але останній може блокувати NMDA-рецептори. NMDA-рецептори ВЛВДМ беруть участь у регуляції параметрів ДР у нормі, при гіпоксії та при зниженні зовнішньоклітинного pH.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*733.2*114*112.6*334,022

Рубрики:

      
6.

Гайворонська Г.С. 
Дослідження параметрів об'єднаних потоків викликів у інтегральних цифрових мережах зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Г.С. Гайворонська ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 15 с. — укp.

Зроблено аналіз особливостей і загальних закономірностей ймовірнісно-тимчасової структури потоків викликів на існуючих мережах електрозв'язку. Розроблено алгоритм та імітаційна модель генератора потоків, близьких до реальних, імітуючих потоки викликів, які зустрічаються реально на мережах зв'язку. Розроблено алгоритм та імітаційну модель суперпозиції потоків. Запропоновано метод оцінки параметрів об'єднаного потоку, який відрізняється введенням коефіцієнта суперпозиції і дозволяє оцінити нерівномірність цього потоку в порівнянні з нерівномірністю пуассонівського потоку. За допомогою моделювання досліджені залежності характеристик результуючого потоку від коефіцієнта суперпозиції потоку, його сумарної інтенсивності й інших параметрів. Досліджено параметри об'єднаних потоків викликів за допомогою імітаційного моделювання для вибору оптимальних співвідношень інтенсивностей потоків різноманітного виду при їхньому об'єднанні з метою зменшення нерівномірності результуючого потоку. Отримано результати, що дозволяють визначити оптимальні співвідношення інтенсивностей об'єднуваних потоків різноманітної ймовірнісно-тимчасової структури за критерієм мінімальної нерівномірності об'єднаного потоку. Визначені оптимальні співвідношення інтенсивностей потоків, що об'єднуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З970.34-01

Рубрики:

      
7.

Іссам Хуссейн Шахін 
Моделювання та аналіз перехідних процесів у магнітоелектричних синхронних генераторах для зменшення витрати магнітнотвердих матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Іссам Хуссейн Шахін ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження перехідних режимів синхронних генераторів з постійними магнітами (СГПМ), що мають місце в умовах експлуатації. Розроблена математична модель дозволяє у режимі раптового короткого замикання оцінити вплив параметрів генератора на величину коефіцієнта ударності, що визначає масо-габаритні показники та вартість генератора. Розроблена методика розрахунку геометрії полюсних наконечників дає можливість на етапі проектування отримати мінімальний або заданий коефіцієнт ударності. Аналітичне розв'язання задачі розподілу магнітного поля у робочому зазорі генератора дозволяє оцінити величину коефіцінта розсіювання відповідно до геометрії полюсної системи індуктора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621-016.22
Шифр НБУВ: РА307849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дмитришин М.І. 
Вектори експоненціального типу операторів із дискретним спектром над банаховими просторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.І. Дмитришин ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації для операторів із дискретним спектром встановлено ізоморфізм між просторами кореневих векторів і векторів експоненціального типу. Побудовано функціональне числення в інтерполяційних класах символів для повних операторів із дискретним спектром, зокрема, для генераторів аналітичних півгруп. Наведено застосування до теорії еліптичних диференціальних операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.4,022

Рубрики:

      
9.

Фісун А.І. 
Відкриті резонансні системи з дисперсійними дзеркалами в приладах мм та субмм діапазонів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / А.І. Фісун ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 1999. — 31 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню коливальних процесів у відкритих резонаторах (ВР) з дисперсійними елементами. В роботі розвинуто новий напрямок в дослідженні ВР з додатковим обмеженням резонансного простору та трансформацією імпедансу. Запропоновано новий підхід до аналізу механізмів формування коливань, що має в собі хвилеводну модель та метод узагальненої матриці розсіювання як математичне обгрунтування. Проведена класифікація типів коливань. Виявлені та досліджені раніше не відомі типи коливань, серед яких слід виділити коливання, що одержали назву квазіосновних і мають аномально високу добротність. На основі досліджень розроблено ряд квазіоптичних твердотільних генераторів зі сферокутовоешелетним ВР в діапазоні 8-1 мм з високою стабільністю та пониженим рівнем частотного шуму. Дано обгрунтування використання розроблених резонаторів в електровакуумних резонансних генераторах, наприклад, оротронах та перспектив просування даних методів в субмм діапазон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.75-01

Рубрики:

      
10.

Пішко О.Ф. 
Багатоступінчасті сповільнюючі системи та їх застосування в клінотронах міліметрових та субміліметрових хвиль: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Ф. Пішко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Запропоновані теоретичні та експериментальні методи аналізу електродинамічних характеристик специфічного класу періодичних структур - відкритих багатоступінчастих сповільнюючих систем. Значну увагу приділено теоретичному обгрунтуванню особливостей формування полів в таких системах та експериментальному підтвердженню одержаних результатів. Ці системи впроваджені в клінотронах з квазіоптичним розподіленим виводом енергії. Запропоновані та реалізовані чисельні алгоритми, які допомогають моделювати та оптимізувати простір взаємодії таких клінотронів. Створені та досліджені генератори мм та субмм діапозону довжини хвиль - клінотрони з квазіоптичним розподіленим виводом енергії. Ці генератори мають рівень потужності, який значно перевищує рівні потужності, отримані на приладах подібного типу. Вирішені питання узгодження випромінювання генератора з квазіоптичними лініями передачі, запропонована модифікація генератора з коригуючою випромінювання лінзою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

      
11.

Покровський К.Б. 
Особливості процесів в схемі блоку з асинхронізованим турбогенератором в нормальних умовах та при короткому замиканні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / К.Б. Покровський ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 17 с. — укp.

В дисертації на основі розрахунків на математичних моделях усталених та перехідних режимів асинхронізованого генератора отримані аналітичні залежності параметрів режимів енергоблоку від режиму роботи генератора, характеристики залежностей рівнів струмів короткого замикання від часу та зовнішнього опору. Запропоновано обгрунтовані конструктивні рішення для забезпечення незалежності рівня напруги на власних потребах блоку від режиму роботи генератора. В результаті фізичного моделювання асинхронізованого генератора підтверджені основні результати, що отримані шляхом математичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.2-016

Рубрики:

      
12.

Садовий К.В. 
Забезпечення ефективної автономної роботи задаючих кварцових генераторів систем тактової синхронізації цифрових мереж зв'язку на основі модуляційного методу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / К.В. Садовий ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням досліджень по забезпеченню ефективної автономної роботи (стабілізації частоти) задаючих кварцових генераторів систем синхронізації цифрових мереж зв'язку на основі використання модуляційного методу. Основна увага при цьому приділена вивченню модуляційних характеристик кварцових генераторів, на основі яких формуються сигнали ангармонійних датчиків, що використовуються для управління основною частотою. Розроблені рекомендації по використанню складних схем управління частотою, до складу яких входять лангаситові п'єзофільтри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.3-52

Рубрики:

      
13.

Підченко С.К. 
Багатоканальні багаточастотні кварцові генератори зі скороченим часом встановлення коливань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / С.К. Підченко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням аналізу та синтезу багатоканальних багаточастотних кварцових генераторів (ББКГ) зі скороченим часом встановлення коливань. Запропоновано і розроблено підхід до синтезу ББКГ, який забезпечує мінімізацію часу перехідного процесу за рахунок раціонального вибору параметрів його кіл. На основі ББКГ з малим часом готовності розроблено первинний вимірювальний перетворювач (ПВП) системи дистанційного моніторингу та контролю параметрів серцево-судинної системи людини. Підтверджена ефективність використання ПВП в вимірювальній техніці та медичних діагностичних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.34

Рубрики:

      
14.

Смеркло Л.М. 
Інтегральні формувачі потужних наносекундних імпульсів і радіоелектронні пристрої на їх основі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / Л.М. Смеркло ; Держ. ун-т "Львівська політехніка". — Л., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування і промислового виготовлення нового класу напівпровідникових ІС-формувачів потужних наносекундних імпульсів (ІС ФПНСІ) трапеціїдальної форми із роздільним формуванням фронту і спаду, довільно регульованим нахилом вершини імпульсу та на їх основі малогабаритних гібридно-інтегральних модулів (ГІМ) імпульсних модуляторів підвищеної потужності для генераторів сучасних бортових спеціалізованих РЕС міліметрового діапазону хвиль, що працюють в жорстких умовах експлуатації, а також можуть широко застосовуватися в інших галузях науки і техніки. Досліджено фізичні механізми функціонування, розроблені математичні та фізичні моделі і запропоновано наукову концепцію створення ІС ФПНСІ, які інтегрують нові конструкторсько-технологічні рішення високовольтних та швидкодіючих структур n-p-n транзисторів, МДН транзисторів з індукованим p-каналом, діодів з бар'єром Шотткі і висока ефективність якої обгрунтована теоретично і підтверджена практично. Вирішено проблему твердотільної інтеграції ГІМ імпульсних модуляторів. Досліджено влив конструктивно-технологічних та експлуатаційних чинників на ударну стійкість, структуру і фазовий склад товстоплівкових резисторів на основі серійних паст. Обгрунтовано їх застосування при виготовленні мікроплат потужних ГІМ імпульсних модуляторів струму. Розроблені і впроваджені нові конструкції, матеріали і технології виготовлення структур, активних і пасивних елементів мікросхем і мікрозборок ГІМ, способи вимірювання параметрів, які покращили фізико-технічні характеристики, підвищили вихід придатних і точність виготовлення, стабільністьзнизили критичні габаритно-вагові показники, забезпечили працездатність ГІМ імпульсних модуляторів в жорстких умовах дії підвищених кліматичних і механічних чинників. Пропоноуються нові програмно-методичні комплекси для забезпечення наскрізної автоматизації розробки і виготовлення КД ГІМ, зокрема механічних деталей та вузлів конструкцій модулів МЕА, які дозволили скоротити обсяг і терміни розробки КД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З847.8

Рубрики:

      
15.

Тарасенко І.А. 
Підвищення показників якості систем передачі інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / І.А. Тарасенко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2000. — 16 с.: рис. — укp.

Розглянуто сучасні системи передачі інформації та наведено методики підвищення показників якості систем передачі таких, як алгоритми та протоколи побудови систем, достовірність і завадозахищеність, затримка під час передачі, а також точність і швидкодія систем фазової синхронізації (СФС). Розроблено універсальні алгоритми когерентної обробки багатопозиційних сигналів багатоканальних модемів з ортогональним поділом каналів, у тому числі оптимальний алгоритм, що базується на максимально правдоподібному оцінюванні проекцій сигналу. Подано метод розрахунку затримки проходження інформації через систему передачі даних, який дозволяє знайти залежність цієї затримки від різних параметрів, що визначають характеристику та структуру системи. Розроблено структуру оптимальної за швидкодією комбінованої СФС, яка відрізняється тим, що оптимізує перехідний процес власне керованого об'єкта (генератора), а для збурень СФС є замкненою системою з принципом керування за відхиленням. Запропоновано структуру оптимальної за швидкодією комбінованої системи фазової синхронізації, котра відрізняється тим, що пристрій керування, який забезпечує оптимальний за швидкодією перехідний процес, розташований в розімкненому каналі та не впливає на стійкість замкненого контуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3
Шифр НБУВ: РА311540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Заїка О.А. 
Синтез і аналіз хвильової зубчастої передачі з двома гнучкими колесами і генератором ковзання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / О.А. Заїка ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено методи розрахунку та проектування хвильових зубчастих передач із двома гнучкими колесами та генератором ковзання. Завдяки підвищенню навантажувальної здатності та швидкохідності дані передачі здатні істотно поліпшити масо-габаритні характеристики приводу. Розроблено математичну модель і програми розрахунку на ЕОМ хвильових задач із двома гнучкими колесами та генератором ковзання, що враховують основні особливості роботи даних механізмів. Проведеними теоретичними й експериментальними дослідженнями натурного зразка доведено високу ефективність запропонованої методики та програмного забезпечення. На основні результатів дослідження одержано важливі для проектування відомості, виділено галузі, які не рекомендуються для роботи таких передач, запропоновано їх раціональні геометричні та режимні параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.558.8
Шифр НБУВ: РА312337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Тюхай Д.С. 
Зниження енергоспоживання в апаратах з абсорбційно-дифузійними холодильними машинами шляхом організації раціональних теплових режимів генераторного вузла: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / Д.С. Тюхай ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему зниження енергоспоживання в апаратах з абсорбційно-дифузійними холодильними машинами (АДХМ). Розглянуто питання організації оптимальних, з позиції енергозбереження, режимів роботи перекачувального термосифону АДХМ шляхом розподілу (за часом та поверхнею) теплового навантаження; оптимізації теплових режимів теплообмінника розчинів АДХМ за рахунок модифікації теплоізоляційного покриття. Встановлено, що максимальний ефект енергозбереження (до 30 %) досягається за рахунок організації раціональних теплових режимів генераторного вузла та систем управління режимами теплопідводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-01
Шифр НБУВ: РА310197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Єфремов Ю.М. 
Система засобів синтезуючого програмування та її використання для фінансово-економічних задач підприємства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Ю.М. Єфремов ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено створенню засобів автоматизованого проектування фінансово-економічних програм стосовно підприємств. Висвітлено напрямок у синтезуючому програмуванні, який грунтується на аналізі моделі програми з метою її синтезу на базі компонент із базової бібліотеки готових компонентів і засобів посткомпіляції. Розроблено та теоретично обгрунтовано засоби аналізу моделі програми та наступної її побудови, а також метод розвитку засобів посткомпіляції програмних компонентів. Створено спеціалізовану систему керування базами даних, генератор звітів щодо автоматичного створення документації фінансово-економічної діяльності підприємств, спеціалізовану систему засобів посткомпіляції, а також наведено правила побудови програм для закритих локальних мереж шляхом застосування технології "Точка складання". Сконструйовано та впроваджено на підприємствах наступні програмні продукти: програми розрахунку заробітної плати, розрахунків із споживачами газу, розрахунку за комунальні послуги, а також обліку сировини та випуску готової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.216 + У9(4УКР)29в611.216
Шифр НБУВ: РА308979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Войтенко Ю.І. 
Фізико-технічні основи свердловинних геотехнологій з керованим тріщиноутворенням: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / Ю.І. Войтенко ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розвинуто новий напрямок в імпульсних технологіях підвищення продуктивності геотехнологічних свердловин. Досліджено механіку руйнування порід у масиві у випадку імпульсного гідро-, газорозриву і слабких (мається на увазі швидкість виділення енергії) камуфлетних вибухів і знеміцнення порід навколо зруйованої області після сильного вибуху. Визначено фізичні основи керування порід за умов горіння і вибухів свердловинних зарядів, вивчено вплив гірського тиску на руйнування порід у випадку імпульсного газорозриву. Проведено аналітичні дослідження знеміцнення порід з початковими тріщинами та тріщиноподібними дефектами за умов підземних вибухів у області, що межує зі зруйнованою. Вдосконалено технології використання енергії вибуху та горіння для освоєння бурових свердловин та інтенсифікації видобутку рідких і газоподібних вуглеводнів із діючих свердловин. Розроблено вибухову та вибухово-хімічну технології інтенсифікації видобутку нафти та газу з пластів відносно невеликої потужності за складних гірничо-геологічних умов. Запропоновано нові технічні рішення, які вдосконалюють відомі секційні торпеди, у тому числі з локалізацією вибуху, струминні генератори тиску, перфоратори для кумулятивного і термогазоструминного розкриття пластів, вибухові пристрої для утворення початкових тріщин на стінці свердловини, модифіковані труборізи та спрямовані на підвищення ефективності вибухових робіт у свердловинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1 + И133-1
Шифр НБУВ: РА309298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Захарчук О.С. 
Наукові основи створення енергозберігаючих систем повітропостачання для локомотивів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.07 / О.С. Захарчук ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2000. — 33 с. — укp.

Наведено основні результати робіт, пов'язаних з підвищенням економічності перспективних локомотивів і таких, що модернізуються, за рахунок застосування енергоощадних електромеханічних систем повітропостачання для охолоджувальних пристроїв. Доведено, що застосування неперервно регульованих напругою електромеханічних систем повітропостачання з асинхронними мотор-вентиляторами з феромагнітними елементами у струмовому ланцюгу ротора розширює діапазон інтегративних властивостей систем повітропостачання. Проведено теоретичний аналіз робочих процесів в основних вузлах і в перспективних електромеханічних системах повітропостачання. Висвітлено результати експериментальних досліджень на натурних стендах і локомотивах. Вперше вирішено проблему поліпшення енергетичних властивостей локомотивів створенням об'єднаної системи керування повітропостачанням охолоджуючих пристроїв теплосилового та тягового обладнання локомотива. Обгрунтовано наукові принципи вдосконалення систем повітропостачання з метою підвищення економічності локомотива з залученням технічних рішень, спрямованих на створення неперервно регульованих напругою електромеханічних систем з асинхронними мотор-вентиляторами з феромагнітними елементами у струмовому роторному ланцюгу. Вдосконалено теоретичний апарат дослідження та розрахунку регульованих напругою асинхронних мотор-вентиляторів з феромагнітними елементами у струмовому роторному ланцюгу. Розроблено математичні моделі електромеханічних перетворювачів енергії для систем повітропостачання охолоджувальних пристроїв. Теоретично визначено їх статичні та експериментально динамічні характеристики регулювальних органів для автоматичних систем регулювання температурних режимів теплосилового та тягового обладнання. Виконано теоретичний аналіз режимів роботи зв'язних двоконтурних охолоджувальних пристроїв теплосилової установки (ТСУ) з неперервно регульованими напругою мотор-вентиляторами для експлуатаційних режимів роботи ТСУ та експлуатаційних температур зовнішнього повітря. Внаслідок аналізу обгрунтовано створення об'єднаної системи регулювання температурними режимами теплосилової установки та регулювання збудження генератора енергопостачання локомотива (від якого збуджується тяговий генератор через керований збудник), що дало можливість виключити ті, що дорого коштують та складні проміжні перетворювачі (напруги та частоти) у силових ланцюгах для регулювання частоти обертання мотор-ветиляторів. Запропоновано принцип побудови та методику розрахунку настроюваних параметрів комбінованої автоматичної системи регулювання температури теплоносіїв ТСУ з регульованими асинхронними мотор-вентиляторами в процесі живлення від тиристорного перетворювача напруги. Викладено методи синтезу та дослідження ефективних структур об'єднаних електромеханічних систем керування повітропостачанням охолоджувальних пристроїв теплосилового та тягового обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.406
Шифр НБУВ: РА311688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського