Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (242)Книжкові видання та компакт-диски (40)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ГАРАНТІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Телешун С.О. 
Державний устрій України: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / С.О. Телешун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Розроблено системологічну концепцію державного устрою України у контексті сучасних світових державотворчих процесів. Охарактеризовано теоретико-методологічні засади дослідження державного устрою. Виявлено загальні закономірності, тенденції, особливості реформування і модернізації державного ладу та державного устрою України за умов незалежності, а також зміни парадигми національно-державного будівництва. Запропоновано політологічну концепцію удосконалення державного устрою України. Комплексно досліджено історію теоретичного осмислення державного устрою як політичного інституту та здійснено її періодизацію. Осмислено досвід організації державного устрою України у ХХ ст., а також проаналізовано його концептуальні засади та чинники. Уточнено визначення держави та державного устрою у єдності субстанційних та інституційних сутнісних виявів. Значну увагу приділено основним гарантіям сучасного державного устрою нашої держави, заходи щодо його всебічного реформування, удосконалення та збереження унітарності України. Визначено основні напрями реформування адміністративно-територіального устрою нашої держави, в основі якого - вирівнювання статусу адміністративно-територіальних одиниць, а також поділ території України на регіони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)5-52 + Х809(4Укр) + Т3(4Укр)0-5 + Ф022.1
Шифр НБУВ: РА310677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Бойко І.В. 
Правовий статус громадян у сфері виконавчої влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.В. Бойко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто адміністративно-правовий статус громадянина, адміністративну правосуб'єктність, гарантії адміністративно-правового становища громадян. Висвітлено комплекс теоретичних та практичних питань щодо реалізації громадянами прав, свобод та обов'язків, опосередкованих нормами адміністративного права, їх забезпечення та гарантування. Досліджено проблеми взаємовідносин органів виконавчої влади (їх посадових осіб) з громадянами. Визначено та проаналізовано роль органів виконавчої влади у формуванні та реалізації правового статусу особи. Розглянуто зміст прав, свобод та обов'язків громадян у сфері державного управління згідно чинного законодавства, шляхи вдосконалення правових норм, що їх містять. Значну увагу приділено особливостям правового статусу громадянина з метою застосування заходів адміністративного примусу і, зокрема, адміністративної відповідальності, гарантіям забезпечення адміністративно-правового статусу, наданню громадянам правової допомоги, посиленню відповідальності органів виконавчої влади та їх посадових осіб за порушення прав громадян, запровадженню інститута адміністративної юстиції. Досліджено особливості адміністративно-правового становища іноземців та осіб без громадянства в Україні, проблеми міграції, видворення іноземців-правопорушників за межі країни тощо. Сформульовано наукові висновки пропозиції, з метою вдосконалення діяльності органів державного управління у сфері забезпечення прав і свобод громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)072
Шифр НБУВ: РА309483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Квітка Я.М. 
Попередження адміністративних правопорушень серед неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Я.М. Квітка ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано положення про те, що неповнолітні як суб'єкти опіки та піклування , володіють ознаками, які дозволяють виокремити їх в особливу соціальну групу. Проаналізовано положення щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх у міжнародних правових актах і національному законодавстві. Досліджено особливості формування системи елементів адміністративно-правового статусу неповнолітнього та визначено його поняття, як сукупність юридичних прав та обов'язків підлітків у суспільстві, реалізація яких забезпечується економічними, правовими та організаційними гарантіями. Доведено існування адміністративної делікатності неповнолітніх як самостійного явища та структурної частини делікатності у цілому. Запропоновано класифікацію форм і методів діяльності органів внутрішніх справ (міліції) щодо попередження адміністративної делікатності неповнолітніх з використанням ЕОМ. Розглянуто діяльність державних органів, створених відповідно до Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх" та наведено конкретні пропозиції щодо удосконалення законодавчих актів, що регламентують їх діяльність. Розроблено комплексну програму, що передбачає скоординовану діяльність установ різної відомчої підпорядкованості та громадських формувань щодо попередження правопорушень неповнолітніх (на адміністративній одиниці).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА322148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Нагорний О.П. 
Законність в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ та шляхи її удосконалення: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.П. Нагорний ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Розкрито суть понять "законність" і "правова гарантія", визначено місце правових гарантій законності в сфері адміністративної діяльності міліції в загальній системі гарантій законності, уточнено їх зміст, характерні ознаки і цільове призначення. Проаналізовано діючі правові норми, які визначають гарантії законності в сфері адміністративної діяльності міліції. Здійснено наукову класифікацію гарантій законності в даній сфері суспільних відносин і розкрито специфічні особливості виділених груп. Розкрито механізм реалізації правових гарантій суб'єктами (співробітниками міліції, громадянами й іншими особами) і правовідносин у сфері адміністративної діяльності міліції. Наведено конкретні пропозиції і рекомендації щодо удосконалення правових гарантій законності в сфері адміністративної діяльності міліції. Проблему розглянуто в контексті положень Європейського кодексу поліцейської етики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.03 + Х810.7 +
Шифр НБУВ: РА327911

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Федорчук .Д.Е. 
Режим прямого іноземного інвестування (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.04 / .Д.Е. Федорчук ; НАН України. Ін-т економіко-правових досліджень. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття прямих іноземних інвестицій, головною ознакою яких є можливість іноземного інвестора здійснювати управлінський контроль за підприємством на території іншої країни. Проаналізовано режим прямого іноземного інвестування з урахуванням його змістових елементів, визначено його види. Уточнено поняття державних гарантій здійснення іноземного інвестування, надано рекомендації щодо приведення окремих гарантій у відповідність із Конституцією та вимогами міжнародного права. Досліджено природу та зміст юридичних понять "режим прямого іноземного інвестування", "пряма іноземна інвестиція", "гарантія здійснення інвестиційної діяльності", "інвестиційні стимули", "інвестиційні пільги", "обмежувальні інвестиційні заходи, пов'язані з торгівлею". Досліджено режим прямого іноземного інвестування відповідно до угод Світової організації торгівлі та в межах Європейського співтовариства. Проаналізовано питання захисту прав інвесторів, зокрема обгрунтовано доцільність запровадження в Україні принципу захисту легітимних очікувань прямих іноземних інвесторів. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавтсва з метою вдосконалення режиму прямого іноземного інвестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА328002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Волкотруб С.Г. 
Імунітет і проблеми його захисту в кримінальному судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.Г. Волкотруб ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено, що імунітетом у кримінальному судочинстві є сукупніть виняткових правових норм, частина яких належить до міжнародного публічного та національного конституційного права, законодавства про судоустрій, а також до кримінально-процесуального права. Обгрунтовано необхідність узагальнення правових норм про імунітет, що містяться у різних нормативно-правових актах, виходячи з найголовнішого значення норм Конституції України та потреби гармонізації норм національного законодавства з міжнародно-правовими договорами. Розвинуто положення, що імунітет певних посадових осіб у сфері кримінального процесу визначається Конституцією України, яка є законом прямої дії. Зазначено, що недоторканість Президента України, народних депутатів України, суддів покликана забезпечити правомірність притягнення їх до кримінальної відповідальності та застосування заходів кримінально-процесуального примусу. Внесено пропозиції щодо подальшого розвитку законодавства про імунітет Президента України, доведено необхідність вилучення з числа гарантій недоторканості народних депутатів України надання згоди Верховною Радою України на притягнення до кримінальної відповідальності, усунення інших існуючих обмежень стосовно проведення слідчих дій відносно цих осіб, обгрунтовано потребу в обмеженні імунітету лише гарантіями за умов застосування заходів процесуального примусу. Сформульовано пропозиції щодо необхідності розглядати імунітет свідків у контексті конституційного права особи давати (чи відмовити давати) показання стосовно власної поведінки виключно з власної волі. Наведено аргументи стосовно подальшого вдосконалення кримінально-процесуальних норм, згідно з якими забезпечується реалізація конституційного права особи відмовитись давати будь-які показання щодо своїх близьких родичів та членів сім'ї. На підставі аналізу законодавства доведено, що вирішення питань захисту таємниці довірених відомостей, які складають таємницю особистого життя громадянина, потребує чіткого та однозначного нормативного закріплення в КПК України кола суб'єктів, на яких поширюється обов'язок зберігати такі відомості, а також визначено правову природу таких відомостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА323717

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Крентовська О.П. 
Управління державними соціальними гарантіями в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.П. Крентовська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретичні підходи до аналізу державних соціальних гарантій, визначено основні тенденції розвитку цих гарантій у розвинутих суспільствах. Обгрунтовано напрями та методику дослідження управління державними соціальними гарантіями. Здійснено аналіз тенденцій становлення даного управління в Україні. Визначено основні методологічні проблеми й особливості організаційно-функціональної структури управління. Відповідно до одержаних результатів обгрунтовано теоретико-методологічні засади механізму управління державними соціальними гарантіями в Україні й основні напрями його удосконалення, спрямовані на підвищення ефективності та результативності управлінської діяльності органів державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА340281

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пшонка А.В. 
Дисциплінарна відповідальність прокурорів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / А.В. Пшонка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено суть і механізм реалізації дисциплінарної відповідальності прокурорів. Проаналізовано підстави даного виду юридичної відповідальності прокурорсько-слідчих працівників, розкрито зміст стадій дисциплінарного провадження. Значну увагу приділено особливостям відповідальності, гарантіям її обгрунтованого застосування та проблемам законодавчого регулювання. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, яке закріплює механізм реалізації дисциплінарної відповідальності прокурорів. Наголошено на необхідності створення колегіальних органів дисциплінарної юрисдикції в прокурорській системі - дисциплінарних комісій прокуратури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-7 + Х819(4УКР)012.8 +
Шифр НБУВ: РА345831

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Єсіпова Л.О. 
Гарантія у цивільному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.О. Єсіпова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття гарантії як виду забезпечення зобов'язань, розглянуто її правову природу та сутнісні ознаки, визначено місце у системі засобів забезпечення зобов'язань. Досліджено процес формування ідеї гарантії від часів римського приватного права до сучасного періоду. Проаналізовано діючу концепцію гарантії. Визначено підстави виникнення та припинення гарантійних правовідносин, а також специфіку юридичної сукупності, що спричиняє виникнення даних відносин. Показано особливості різних видів гарантії, проаналізовано їх співвідношення з суміжними цивільно-правовими інститутами. Сформульовано теоретичні висновки з досліджених питань і розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення регулювання інституту гарантії у цивільному законодавстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.1 +
Шифр НБУВ: РА345374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Охріменко С.С. 
Гарантії правового захисту процесуальної самостійності та незалежності слідчого: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.С. Охріменко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розглянуто актуальні правові, теоретичні та практичні аспекти захисту процесуальної самостійності та незалежності слідчого. Проаналізовано проблеми сучасної слідчої практики, правового забезпечення захисту процесуальної самостійності та незалежності слідчого. Висвітлено поняття та зміст основних гарантій правового захисту процесуальної самостійності та незалежності слідчого. Визначено, що найбільш продуктивними гарантіями за сучасних умов є процесуальний примус, юридична відповідальність та правові санкції. Доведено, необхідність реформування слідчих структур, зокрема, виведення їх з відомчого підпорядкування та створення єдиного слідчого апарату. Надано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства з даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)721.01-9 +
Шифр НБУВ: РА353804

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Слома В.М. 
Гарантія як вид забезпечення виконання цивільно-правових зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Слома ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено історико-правові аспекти становлення гарантії в цивільному законодавстві, проаналізовано її ознаки та функції, наведено класифікації. Описано правову природу договору про видачу гарантії, особливості правового статусу суб'єктів гарантійного правовідношення, виконання гарантійних зобов'язань, прав гаранта на пред'явлення регресних вимог до боржників, припинення гарантії. Наведено рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання гарантії у вітчизняному цивільному законодавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.1 +
Шифр НБУВ: РА350703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Юрченко Г.М. 
Наукові підходи до організації лікарської допомоги населенню при виникненні надзвичайних ситуацій: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Г.М. Юрченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано підхід щодо організації лікарської допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях (НС), розроблено концепцію надання невідкладної лікарської допомоги (НЛД) населенню за даних умов. Досліджено проблеми організації лікарського забезпечення потерпілих у надзвичайних ситуаціях від опікових травм за умов існуючого в Україні протиріччя між конституційними гарантіями та станом економічного розвитку держави. Проаналізовано нормативно-правову базу з надання медичної та лікарської допомоги населенню у разі виникнення НС. Визначено структуру та динаміку розвитку ринку лікарських препаратів (ЛП), що використовуютсья для лікування опікових травм. Встановлено показник якості життя потерпілих з опіковими травмами та розраховано коефіцієнт стресогенності. Вперше розроблено концепцію надання НЛД населенню у разі виникнення НС. Обгрунтовано методичні рекомендації щодо організації НЛД за даних умов. Створено методику формування формулярного переліку ЛП для надання НЛД потерпілим з опіковим травмами у разі виникнення НС. Запропоновано методику оцінки якості життя хворих з опіковими травмами, що постраждали у НС. Розроблено формулярний перелік лікарських препаратів, необхідних для лікування потерпілих у НС з опіковими травмами, для закладів Державної служби медицини катастроф.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА354960

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Француз-Яковець Т.А. 
Забезпечення конституційно-правового статусу людини і громадянина в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.А. Француз-Яковець ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз забезпечення конституційно-правового статусу людини та громадянина в Україні. Охарактеризовано основні елементи конституційно-правового статусу. Значну увагу приділено правам і свободам людини та громадянина, обов'язкам громадян, інститутові громадянства, гарантіям конституційно-правового статусу особи. Досліджено проблеми, що виникають у зв'язку з його забезпеченням у процесі діяльності державних органів різних гілок влади та недержавних організацій, які мають сприяти реалізації та забезпеченню прав і свобод людини та громадянина. Зазначені питання висвітлено на підставі аналізу Конституції та конституційного законодавства України у аспекті втілення принципів пріоритету прав людини та громадянина, верховенства Конституції, визнання прав і свобод людини найвищою соціальною цінністю. Запропоновано визначення поняття конституційно-правового статусу, здійснено систематизацію його принципів. Наведено рекомендації,спрямовані на забезпечення конституційно-правового статусу людини та громадянина в Україні, з метою підвищення ефективності діяльності органів державної влади, удосконалення чинного вітчизняного законодавства у галузі прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА349203

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Андросов С.М. 
Забезпечення виконання господарських зобов'язань у сфері банківського кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.М. Андросов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено правові засоби забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань. До наукового обігу введено нові узагальнюючі терміни - "господарські правовідносини у сфері банківського кредитування" та "господарське правопорушення, вчинене у сфері банківського кредитування", обгрунтовано доцільність їх використання. Запропоновано визначення понять "застава" та "державна гарантія". Систематизовано види забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань і правопорушень у сфері банківського кредитування, а також детермінанти господарського кредитно-банківського правопорушення. Обгрунтовано необхідність подальшого формування нормативно-правової бази щодо регулювання бюро кредитних історій. Визначено порядок застосування застави та державної гарантії. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України в частині регулювання відносин з забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.46 + Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА356724

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Булейко О.Л. 
Участь понятих у кримінальному процесі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Л. Булейко ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проаналізовано актуальні теоретичні та практичні проблеми, пов'язані з функціонуванням у кримінально-процесуальному праві України інституту понятих. Визначено його сутність, функціональне призначення, а також взаємозв'язок з іншими процесуальними інститутами та гарантіями у контексті спрямованості на досягнення завдань кримінального судочинства. Досліджено історію виникнення та розвитку інституту понятих на території сучасної України з давніх часів до сучасного періоду, висвітлено його еволюцію у національному кримінальному судочинстві. Проаналізовано зміст норм чинного КПК України, які регламентують процесуальний статус понятого, сформульовано визначення терміна "понятий". Зроблено висновок, що інститут понятих не здатний ефективно виконувати покладені на нього функції та створює додаткові труднощі у реалізації завдань кримінального судочинства. Доведено, що подальше функціонування кримінально-процесуального інституту понятих є недоцільним й обгрунтовано необхідність внесення відповідних змін до КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА363585

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Валецька О.В. 
Правове регулювання оплати праці: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.В. Валецька ; Східноукр. нац. ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

У ході наукового дослідження проаналізовано правове регулювання оплати праці в окремі періоди розвитку української держави. Визначено поняття оплати праці та заробітної плати, роглянуто основні ознаки заробітної плати, особливості її структури, функцій та принципів. Обгрунтовано пропозиції щодо законодавчого визначення державного та договірного регулювання оплати праці. Особливу увагу приділено основним державним нормативам і мінімальним гарантіям в оплаті праці. Проаналізовано проблеми колективно-договірного регулювання оплати праці, а також судову практику щодо порушень законодавства у сфері оплати праці. Внесено пропозиції щодо вдосконалення законодавсства про регулювання заробітної плати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА367204

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мовчан А.О. 
Правове регулювання відносин із добору кадрів у ринкових умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.О. Мовчан ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми, взаємопов'язані з правовим регулюванням механізму добору кадрів, юридичними гарантіями соціально-трудових прав у відносинах з добору кадрів. Розрито суть поняття, ознаки таких відносин, їх місце у предметі трудового права, відмінності відносин з добору кадрів від відносин з працевлаштування. Проаналізовано правове регулювання механізму добору кадрів. Увагу приділено організаційно-правовим формам добору кадрів, а також юридичним гарантіям соціально-трудових прав у відносинах з добору кадрів. На підставі результатів проведеного дослідження сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення трудового законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)20 п +
Шифр НБУВ: РА363613

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Струць О.А. 
Законність та обгрунтованість проведення слідчих дій як гарантія прав і свобод учасників кримінального судочинства: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.А. Струць ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Доведено, що лише за неухильного дотримання вимог закону створюються умови для реалізації всієї системи процесуальних гарантій прав і свобод особи. Розглянуто структуру правових і фактичних підстав для провадження слідчих дій, що у своїй сукупності забезпечують обгрунтованість їх проведення. Розкрито механізм реалізації судового захисту конституційних прав і свобод учасників кримінального судочинства під час проведення слідчих дій. Проаналізовано роль прокурорського нагляду та відомчого контролю у забезпеченні законного та обгрунтованого провадження слідчих дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)-2 +
Шифр НБУВ: РА368446

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шемчук В.В. 
Нагляд органів прокуратури як гарантія забезпечення прав і свобод громадян в сфері адміністративної юрисдикції: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В.В. Шемчук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання нагляду органів прокуратури як гарантії забезпечення прав і свобод громадян у сфері адміністративної юрисдикції. Обгрунтовано положення, що як адміністративні повноваження доцільно розглядати провадження у справах про адміністративні правопорушення, провадження щодо застосування адміністративно-примусових заходів, дисциплінарне провадження та пов'язане з ним провадження з притягнення до матеріальної відповідальності, провадження за скаргами громадян, різновидом яких є адміністративно-позовне провадження, провадження з реалізації наглядових повноважень органами прокуратури, провадження щодо реалізації прокурором представницької функції під час розгляду адміністративно-правових спорів. Запропоновано положення, згідно з яким функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини та громадянина можна визначити як вихідну функцію прокуратури. Встановлено, що арсенал процесуальних можливостей прокурора у провадженні у справах про адміністративні правопорушення потребує певного уточнення. Увагу приділено прокурорському нагляду у сфері адміністративної відповідальності, прокурорському нагляду за законністю розгляду та вирішення звернень громадян, забезпеченню прокурором прав і свобод громадян у разі притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Сформульовано напрямки вдосконалення організації наглядової діяльності органів прокуратури у сфері адміністративної юрисдикції, а також конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів з досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)072 + Х891.9(4Укр)623 +
Шифр НБУВ: РА365355

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Літвінова І.Ф. 
Гарантії недоторканності житла чи іншого володіння особи у кримінальному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / І.Ф. Літвінова ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні питання гарантій прав особи у кримінальному процесі та практичних проблем їх дії у разі обмеження права особи на недоторканність житла чи іншого володіння у кримінальному процесі. Розглянуто поняття, систему та види гарантій прав у кримінальному судочинстві, їх співвідношення з іншими правовими гарантіями. Визначено поняття, зміст і загальні умови правомірного обмеження права особи на недоторканність житла чи іншого володіння. Розглянуто підстави та процесуальний порядок проведення обшуку, виїмки й огляду в житлі чи іншому володінні особи, законність та обгрунтованість рішень слідчого, прокурора та судді про їх проведення, прокурорський нагляд, судовий і відомчий контроль за законністю проведення цих слідчих дій. Внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х89 + Х893.9(4УКР)722.071 + Х894.9(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА375056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського