Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ГАЗОСХОВИЩ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Деркач М.П. 
Газогідродинамічні особливості експлуатації газосховищ у виснажених покладах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.П. Деркач ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання формування та експлуатації штучного газонасиченого об'єму підземних сховищ газу (ПСГ) в покладах, які розроблялися за пружноводонапірного режиму, а також вивчено роботу колекторної системи збору газу на ПСГ. На прикладі Опарського та Більче-Волиця-Угорського ПСГ вирішено питання визначення пружного запасу водоносного басейну покладів, впливу заводнення на формування газонасиченого об'єму ПСГ і режим його циклічної експлуатації. Обговорено тривалість часу формування штучних покладів ПСГ і фактори, які впливають на величину газонасиченого об'єму сховища. Виявлено причини зменшення продуктивності експлуатаційних свердловин у разі використання колекторної системи збору газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089
Шифр НБУВ: РА320994

Рубрики:

      
2.

Перович І.Л. 
Моніторинг земної поверхні підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / І.Л. Перович ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Удосконалено систему моніторингових спостережень за рухами земної поверхні на підземних сховищах газу. Показано неадекватність фінансувань на охорону забруднених земель у порівнянні з витратами на природоохоронні заходи інших природних ресурсів. Проаналізовано сучасний стан територій підземних сховищ газу і виявлено забруднення земельних ресурсів та процеси еродованості грунтів, які у більшості випадків призводять до їх дегенерації. З використанням різних джерел інформації (геохімічних, грунтових, геодезичних, агрохімічних даних) розроблено модель функціонування кадастру територій. Для достовірного відображення стану різних земельних ділянок створено універсальний класифікатор земель за їх категоріями, формами власності, сервітутами та цільовим призначенням. На підставі моніторингових спостережень за рухами земної поверхні визначено ступінь дегенерації грунтів, зокрема виявлено зони їх еродованості на підземному сховищі газу Богородчани. З використанням моніторингових даних за рухами земної поверхні на різних газосховищах країни встановлено загальні закономірності вертикальних рухів земної поверхні та робочих свердловин у різних ділянках територій підземних сховищ газу. Розроблено пропозиції щодо удосконалення технології побудови висотної мережі на підземних сховищах газу шляхом використання у якості робочих реперів фіксованих точок устя свердловин. На підставі одержаних статистичних даних створено прогнозні моделі вертикальних рухів земної поверхні та робочих свердловин на підземних сховищах газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 + У9(4УКР)320-517 + У9(4УКР)320-517
Шифр НБУВ: РА344653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Самойлов В.В. 
Промислово-гідрогеологічні умови експлуатації та їх вплив на герметичність підземних сховищ газу у Дніпровсько-Донецькому артезіанському басейні: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.06 / В.В. Самойлов ; Ін-т геолог. наук НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виконано узагальнення промислово-гідрогеологічних умов підземного зберігання газу у Дніпровсько-Донецькому артезіанському басейні з метою підвищення ефективності контролю за герметичністю. Визначено головні закономірності змін гідрогеологічних параметрів у водонапірних системах підземних газосховищ циклічної експлуатації, які вказують на можливі вертикальні та латеральні витікання газу. Обгрунтовано раціональний комплекс моніторингових досліджень для оцінки герметичності газосховищ та гарантування екологічної безпеки їх експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-5
Шифр НБУВ: РА374261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Писар Н.Б. 
Управління логістичним потоком на газотранспортних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.Б. Писар ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні положення управління логістичним потоком на газотранспортних підприємствах. Розроблено модель логістичної стратегії діяльності газотранспортного підприємства, що забезпечує контроль за використанням газу на етапах постачання, споживання та зберігання у підземних газосховищах за мінімальних затрат. Проаналізовано логістичні функції у газотранспортній галузі й обгрунтовано принципи функціонування логістичних систем для розробки ефективної логістичної стратегії газотранспортного підприємства. Розглянуто оптимізаційні моделі управління запасами, на підставі яких визначено напрямки та критерії ефективного функціонування логістичної системи. Розроблено моделі прогнозування з урахуванням сезонного характеру функціонування підприємства, з використанням яких зроблено прогноз величини відбирання обсягів газу з підземних сховищ. Запропоновано алгоритм вибору логістичної стратегії газотранспортного підприємства, в якій визначено основні взаємозалежності між результатами управління його логістичними потоками та витратами на їх досягнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)377.6-591-21 +
Шифр НБУВ: РА388152

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського