Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (612)Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ВУЛИЧН$<.>+<.>K=СУБКУЛЬТУР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Піхало О. В. 
Біологічні та екологічні особливості зростання вуличних насаджень в історичній частині м. Києва: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / О. В. Піхало ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено моніторинг і детальний аналіз вікової структури провідного асортименту рослин у вуличних насадженнях. На підставі порівняльного аналізу сезонного розвитку деревних рослин за різних екологічних умов виявлено зміни у проходженні основних фенологічних фаз. Визначено вплив фізико-хімічних властивостей едафотопу (pH, NPK, вологість, ущільнення, засоленість) на життєвий стан деревних рослин. Розроблено модифіковану методику для встановлення комплексної декоративності вуличних рядових насаджень. Уточнено географічне походження деревних рослин та їх таксономічний склад у вуличних насадженнях. Вдосконалено визначення комплексу агротехнічних заходів із підвищення життєвості деревних рослин у сучасних урбоекосистемах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271(4УКР-4КИЇ)
Шифр НБУВ: РА381562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Левон Ф.М. 
Біолого-екологічні основи створення зелених насаджень в умовах урбогенного і техногенного середовища: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Ф.М. Левон ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 40 с. — укp.

Розроблено біолого-екологічні основи створення зелених насаджень за умов урбогенного і техногенного середовища. Проаналізовано екологічну ситуацію, видовий склад і сучасний стан зелених насаджень в містах України. Вивчено особливості реакції деревних рослин на дію факторів забруднення середовища в районах розміщення промислових підприємств. Теоретично обгрунтовано фенолого-кліматичний принцип добору рослин для посадки в техногенному середовищі. Рекомендовано новий стумулятор росту коренів препарат 1619, 4-гідрокси-2-гідразино-6-метилпіримідин (А.с. СССР 1568292). Доведено перспективність дубово-гледичієвих культур з посадкою сіянців чи висівом жолудів дуба чистими рядами з шириною міжрядь 2,5 м і проведенням своєчасного захисного лісівничого догляду за дубом. Обгрунтовано нові методичні підходи щодо формування приміського лісу у південному регіоні України з орієнтацією на переважно рекреаційно-оздоровче їх використання. За вмістом свинцю у фотосинтезувальних органах деревних і кущових порід у вуличних насадженнях вперше встановлено високий рівень забруднення міського середовища Києва вихлопними газами автомобільного транспорту. Розроблено, затверджено в Держбуді України і районовано за грунтово-кліматичнами зонами України новий асортимент дерев і кущів для проведення озеленення території. Запропоновано концепцію формування зелених насаджень міст за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271 +
Шифр НБУВ: РА330011

Рубрики:

      
3.

Долгая Н.В. 
Виховання духовності страшокласників засобами молодіжної музичної субкультури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Н.В. Долгая ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему виховання старшокласників засобами молодіжної музичної субкультури (ММС). Розкрито суть понять духовності, виховання духовності старшокласників, проаналізовано структуру духовності особистості. Наведено критерії, показники та рівні духовної вихованості школярів, розроблено методику діагностики наявного рівня духовного розвитку учнів старших класів. З'ясовано історичні та соціальні передумови виникнення біт-музики як форми відображення субкультури молоді, описано її особливості та визначено характерні риси. Розглянуто виховні функції МСС як засіб духовного становлення учнів юнацького віку, виявлено педагогічні умови, що забезпечують результативність духовного виховання старшокласників засобами ММС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.23 +
Шифр НБУВ: РА342930

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Ал-Заідіеен Слеіман 
Вишукування раціональних транспортно-планувальних рішень пішохідних зон у центрах міст Іорданії (на прикладі міста Амман): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / Ал-Заідіеен Слеіман ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено містобудівну класифікацію пішохідних зон (ПЗ) з урахуванням кліматичних та інших особливостей міст Іорданії. Виявлено фактори, які впливають на ефективність функціонування ПЗ, визначено їх кількісні показники. Встановлено регресійні залежності між кількістю дорожньо-транспортних пригод і довжиною вулично-дорожньої мережі (ВДМ), що дозволяють прогнозувати дані показники. Розроблено математичну модель розподілу руху пішоходів на заданій планувальній структурі ВДМ; комп'ютерну програму забезпечення моделювання руху транспорту у районах міста, що дозволяє обчислити доцільність запровадження пішохідних зон на існуючій ВДМ; програмне забезпечення для розв'язання задачі безпечного переходу пішоходами магістралей, що оточують пішохідні зони; укрупнений алгоритм проектування і запровадження пішохідних зон в центрах міст Іорданії (на прикладі м.Амман) з урахуванням нових нормативів і економічних показників; створено математичні моделі та програмне забезпечення для розв'язання задач оптимізації розміщення пішохідних зон у центрах міст і розрахунки параметрів їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.5
Шифр НБУВ: РА310732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Чорний С. А. 
Вплив антагоністів тіаміну на сигнальні процеси апоптозу в нервових клітинах у культурі: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / С. А. Чорний ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено загальний порівняльний аналіз впливу трьох різних за характером дії антагоністів тіаміну на життєздатність субкультур нервових клітин різних видів організмів. Досліджено, що загибель нервових клітин під впливом антагоністів тіаміну відбувається шляхом активації апоптозу. З'ясовано характер змін експресії ключових апоптичних факторів та інших білків і ферментів, які беруть участь в сигнальних процесах апоптозу, під впливом окситіаміну. Вперше досліджено стан активності білка р53 за індукції апоптозу, зумовленого дією антагоністів тіаміну. Одержані результати свідчать, що білок р53 впливає на рівень експресії даних ферментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*550.38 + Е60*669.53*550.38
Шифр НБУВ: РА373650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Загоруй О.О. 
Вплив паркування транспорту на пропускну здатність вулично-дорожньої мережі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / О.О. Загоруй ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

За результатами досліджень установлено особливості використання легкових індивідуальних автомобілів у містах. Проаналізовано мережі автомобільних стоянок та показано, що паркування транспортних засобів біля тротуарів погіршує видимість, знижує пропускну здатність вулиці, підвищує імовірність виникнення дорожньо-транспортних подій. Розроблено методику формування процесу паркування з використанням автомобільної стоянки, яку розглянуто як інженерно-планувальний заход організації дорожнього руху, що дозволяє максимально звільнити проїзну частину вулиці від транспорту, що стоїть. За результатами досліджень характеристик руху потоків автомобілів у зоні впливу стоянок запропоновано методику визначення умов безпеки руху транзитних автомобілів, за умов зміни руху автомобілів, що заїжджають та виїжджають з автомобільної стоянки. Сформульовано принцип визначення втрат часу автомобілів у зоні впливу стоянок у разі зміни швидкості руху автомобілів і пропускної здатності вулиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.024 +
Шифр НБУВ: РА354070

Рубрики:

      
7.

Кононова М.М. 
Глибинні детермінанти психічної дезадаптації суб'єкта: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / М.М. Кононова ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні теоретичні підходи щодо дослідження проблеми дезадаптації, розкрито сутність даного поняття. Встановлено зв'язок глибинних детермінант дезадаптації з едіповим періодом розвитку психіки суб'єкта. Розкрито психофізіологічні особливості феномену дезадаптації, пов'язані зі станом динамічної невідповідності між живим організмом і зовнішнім середовищем, змінами форм поведінки, розвитком патологічних процесів у психіці суб'єкта. Встановлено взаємозв'язок дезадаптації особи з когітивним дисонансом, порушення якого проявляється у відчуттях дисгармонії, внутрішнього дискомфорту, неможливості адаптуватися до актуальної ситуації. Доведено, що дезадаптація особи проявляється у парадоксальних формах адапції - девіантній, кримінальній поведінці, алкоголізмі, наркоманії, комп'ютерній залежності, азартних іграх, участі у неформальних субкультурах, що не усвідомлюється суб'єктом. Досліджено взаємозв'язок дезадаптації з принципами реальності та задоволення. Розкрито роль інфантильних тенденцій психіки у виникненні психологічної дезадаптації, виявлено її взаємозв'язок з травматичними переживаннями дитинства. Обгрунтовано необхідність здійснення глибинної психокорекції детермінант дезадаптації особи, експериментально доведено ефективність використання методу АСПН, спрямованого на нівелювання деструктивних тенденцій, наведено рекомедації щодо його впровадження у систему підготовки майбутніх психологів-практиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю949.28 c +
Шифр НБУВ: РА367952

Рубрики:

      
8.

Полюга В.А. 
Динаміка ціннісних орієнтацій військовослужбовців строкової служби: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.А. Полюга ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено динаміку ціннісних орієнтацій військовослужбовців строкової служби. Визначено концептуальний підхід до вивчення впливу військового середовища на ціннісно-нормативну систему особистості під час проходження строкової військової служби. Розвинуто систему поглядів щодо її структури та динаміки стосовно типової особистості військовослужбовця строкової служби. Висвітлено соціологічну теорію ідентифікації за умов трансформації даної системи під час зміни соціокультурного середовища. Встановлено основні типи реакції на військово-професійну субкультуру та її представників з боку військовослужбовців строкової служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332.1-723.4*122.6 + С5*4*332.111.3-231.1 +
Шифр НБУВ: РА343154

Рубрики:

      
9.

Варяниця Л.О. 
Дитяча субкультура як фактор соціалізації молодшого школяра в навчально-виховному процесі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Л.О. Варяниця ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Вперше визначено особливості впливу дитячої субкультури на процес соціалізації молодшого школяра. Досліджено умови формування соціальної компетентності дітей шести-семи років у просторі дитячої субкультури. З'ясовано сутність та зміст поняття "дитяча субкультура молодших школярів". Удосконалено й доповнено теорію та методику соціально-педагогічної роботи з молодшими школярами щодо забезпечення опосередкованого впливу на збагачення дитячої субкультури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.1 + Ч421.331.1 + С5*671.1*423.121 +
Шифр НБУВ: РА343230

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Лепкий М.І. 
Еколого-географічні проблеми середніх і великих урбосистем Волинської області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / М.І. Лепкий ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

За допомогою еколого-географічного підходу проведено періодизацію ступеня урбанізації міст за останнє століття, виявлено закономірності формування негативних урбопроцесів у межах площі різних міст. За результатами польових і камеральних досліджень розраховано коефіцієнти антропогенного навантаження трьох міст Волині на основі розповсюдження та акумуляції хімічних елементів (Zr, Co, Ni, Ti, Se, La, Y, Yb, Mn, Cr, V, Cu, Ag, Sn, Pb, Be, Ga, Fe, Cd, Zn, Ba, Sr, As, Mo) в парково-вуличних насадженнях, урбоземах, водних об'єктах (1991 - 1992 рр. і 2000 - 2001 рр.). Виявлено формування метал-аномальних урбокомплексів і зон, що негативно впливають на комфортність мешканців. Установлено закономірності та інтенсивності акумулятивних тенденцій важких металів шляхом розрахунків коефіцієнтів акумуляції в межах різних частин міст. Підтверджено закономірності формування металаномальних зон на площі середнього та великого міст шляхом екологічного картографування парково-вуличних насаджень, грунтів і водних об'єктів площинного та точкового поширення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3-4ВОЛ)08 + С5*424.21*152.4 +
Шифр НБУВ: РА325400

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Черенков М.М. 
Європейська реформація та український євангельський протестантизм: ідентичність віросповідних засад, особливості соціокультурних трансформацій: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / М.М. Черенков ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено компаративний аналіз фундаментальних принципів європейської Реформації та віросповідних основ українського євангельського протестантизму. Розкрито специфіку відображення спільних богословських засад у соціальній позиції протестантизму. Виявлено, що євангельські церкви поєднують у своїй соціальній позиції східні та західні традиції та є чинником крос-культурного богословського синтезу, інкультурації ідей європейської Реформації у православній культурі. З'ясовано, що секуляризація протестанських церков у Європі й Америці обумовлює негативну реакцію українських протестантів, які знаходяться на стадії визначення своєї ідентичності між традиціоналізмом і західним модернізмом. Виявлено, що євангельські церкви в Україні зберігають ознаки маргінальної субкультури на сучасному етапі формування їх нової ідентичності. Проаналізовано основні тенденції соціально-політичного розвитку євангельського протестантизму у контексті євроатлантичної інтеграції України, побудови громадянського суспільства та налагодження партнерських відносин між державою та євангельскими конфесіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.162.5 + Э376-343-011 +
Шифр НБУВ: РА363432

Рубрики:

      
12.

Агарков О.В. 
Закономірності формування, фактори ризику та заходи щодо профілактики травматизму підлітків в умовах урбанізованого регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Агарков ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

На підставі результатів довгострокового вивчення установлено загальні закономірності динаміки, рівня та структури травматизму, а саме: хвильовий характер, наявність сталих максимумів і мінімумів динаміки, поділ травматизму на 5 статистично вірогідних рівнів (низький, середній, вище за середній, високий, дуже високий), залежність динаміки, рівня та структури травматизму від екологічних і соціальних факторів, психологічної напруги у суспільстві, психо-типологічні особливості та загальний рівень здоров'я підлітків, стійкі рангові рівні у структурі та провідна роль у формуванні рівня травматизму побутових і вуличних травм. Проведено рангову класифікацію ступеня травмонебезпечності факторів ризику побутового, спортивного та вуличного травматизму підлітків. Установлено головні фактори ризику побутового та вуличного травматизму підлітків, що зумовлюють його підвищення за умов урбанізованого регіону. Уточнено, розвинуто та класифіковано за ступенем травмонебезпечності та результативності фактори ризику спортивного травматизму підлітків. Установлено критеріальні величини частоти виникнення різних видів травматизму серед підлітків. Розроблено його кількісні та якісні стандарти. З'ясовано інгібіторну роль екологічних ксенобіотиків у регенеративних процесах кістково-м'язової системи. Обгрунтовано комп'ютеризовані клініко-статистичні критерії тяжкості та клінічної динаміки черепно-мозкових травм. Створено комп'ютерну програму системного вивчення черепно-мозкового травматизму. Сформульовано принципи профілактики травматизму підлітків за умов урбанізованого регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.845.8 +
Шифр НБУВ: РА358102

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Григоров М.А. 
Інформаційне забезпечення для моделювання та керування транспортними потоками у великих містах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.А. Григоров ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено методологічні засади та інструментальні засоби для побудови математичного забезпечення автоматичними системами управління дорожнім рухом для складної вулично-дорожньої системи міста, а також впроваджено алгоритмічні моделі, які сприяють пошукам шляхів, спрямованих на зниження концентрації потоків транспортних засобів і взаємпов'язаних з ними економічних збитків. Для ефективного управління багатопараметричною системою автоматизованого управління дорожнім рухом запропоновано алгоритмічну реалізацію локального та мережного управління транспортними потоками. Оптимізацію розподілу транспортних потоків у мережі здійснено за допомогою графів з обмеженнями. Розроблено імітаційну модель руху транспортних засобів за вулично-дорожньою мережею, яка дозволяє оцінити час їх руху поміж районами міста. Розглянуто закономірності формування величини таких транспортних кореспонденцій. Установлено, що на кожному шляху слідування ця величина обернено пропорційна часу руху між районами міста. Дані величини можна описати лінійним регресивним рівнянням, в якому параметри районів відправляння, прибуття та маршруту слідування представлено у вигляді змінних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.02 +
Шифр НБУВ: РА338700

Рубрики:

      
14.

Ткачук М.Л. 
Київська академічна філософія ХІХ - початку ХХ ст. і становлення історико-філософської науки в Україні: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.05 / М.Л. Ткачук ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Здійснено цілісне дослідження історико-філософської спадщини філософів Київської духовної академії та Університету Св.Володимира. Визначено поняття та функції академічної філософії. Висвітлено специфіку та основні етапи становлення академічної філософії у київській регіональній субкультурі. З'ясовано особливості розвитку академічної філософії у Києві періоду ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано функціонування історико-філософського знання в київській духовно-академічній та університетській традиції. Розглянуто науково значущі результати історико-філософських студій київських академічних філософів зазначеної доби, що сприяли становленню вітчизняної історико-філософської науки як самостійної дисципліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Укр)516
Шифр НБУВ: РА316086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лосієвська О.Г. 
Когнітивні чинники суїцидальної поведінки підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.Г. Лосієвська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто чинники, прояви та способи корекції суїцидальної поведінки у підлітків. Показано, що для осіб, яким не властиві патопсихологічні якості, у становленні суїцидальної поведінки визначальними є соціально-психологічні чинники, що проявляються у вигляді когнітивних процесів. З'ясовано, що домінуючим фактором суїцидальної поведінки у підлітків виступає наслідування поведінкових взірців, сформованих субкультурою. Встановлено, що у даний спосіб виникають усі конформістські мотиви суїцидальності. Визначено, що підліткова субкультура, що містить елементи автономності, ригористичності, максималізму, нігілізму, конформізму, посутньої текстуальності та проявляється в ігрових формах, не лише не має застороги проти суїцидальності, а навпаки - за своєю структурою сприятлива для формування суїцидальних сценаріїв та їх реалізації. Показано, що чинники суїцидальної поведінки у підлітків не актуалізуються у разі наявності високого ступеня розвитку особистісної та соціальної рефлексії, зокрема, розуміння відносності соціальних феноменів і вироблення особистісного соціального іделу, усвідомлення цінності власного життя як об'єктивного уможливлення наближення до обраного взірця. Встановлено, що прояв суїцидальних тенденцій вимагає психокорекційного впливу. Показано ефективність розвитку соцієтальних характеристик підліткових груп як засобу профілактики становлення суїцидальної поведінки. Розроблено й апробовано спеціальну програму, спрямовану на попередження суїцидальної поведінки у підлітків, яку рекомендовано використовувати для профілактичної та психокорекційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6 + Ю952.14 + С5*362 + С40(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344476

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
Категорія: Транспорт   
16.

Рябець Я.В. 
Комплексна оцінка потенційної небезпеки руху на перехрестях: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / Я.В. Рябець ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено й удосконалено методи оцінювання небезпеки перехресть на вулично-дорожній мережі шляхом оцінювання ступеня конфліктності транспортних і пішохідних потоків і подальшого інтегрованого оцінювання небезпеки перехресть на одному рівні з їх використанням. За результатами аналізу існуючих методів оцінювання небезпеки перехресть на одному рівні виявлено невідповідність підходів щодо визначення їх небезпеки сучасній ситуації на вулицях міст. Досліджено статистичні дані щодо аварійності в різних регіонах України. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження та виділено групу найбільш суттєвих конфліктних аспектів, встановлено взаємозв'зок між ними. Запропоновано алгоритм вибірки даних про аварійність на перехрестях, розроблений за принципом відбору місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, що характеризуються високим ступенем конфліктності між транспортними та пішохідними потоками. На базі алгоритму сформовано методику, що дозволяє проводити комплексне оцінювання потенційної небезпеки на діючих перехрестях та тих, що проектуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.020.3 +
Шифр НБУВ: РА362059

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Полозенко П.М. 
Комплексна оцінка режимів світлофорного регулювання на перехрестях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / П.М. Полозенко ; Укр. трансп. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки методу комплексної оцінки режимів світлофорного регулювання на перехрестях вулично-дорожньої мережі, що враховує схеми організації дорожнього руху: параметри дорожнього руху і показники безпеки руху, для удосконалення технології управління світлофорною сигналізацією. Розроблено комплексний метод оцінки, а на його базі методику удосконалення технології управління транспортними потоками на регульованих перехрестях, яка дозволяє отримувати кількісну характеристику якості режимів світлофорного регулювання, удосконалювати режими світлофорного регулювання, обгрунтовувати та розраховувати режими світлофорного регулювання "за окремими напрямками" (сигнальними групами), оцінювати запропоновані до реалізації схеми організації руху з точки зору забезпечення необхідного рівня безпеки руху на стадії проектування, а також автоматизувати процес проектування світлофорних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О807.58

      
18.

Виговський Д.Л. 
Кримінальна субкультура в механізмі злочинності неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.Л. Виговський ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано кримінологічні та кримінально-правові проблеми негативного впливу кримінальної субкультури в суспільстві та безпосередньо на неповнолітніх. Проведено комплексне наукове дослідження кримінально-правової теорії і кримінологічних методів протидії поширенню псевдонорм та ідеології кримінальної субкультури в суспільстві. Викладено нові теоретичні положення, розглянуто проблеми негативного впливу кримінально-субкультурних псевдозаконів та ідеології, а також методи протидії даного впливу на суспільство та неповнолітніх. Обгрунтовано рекомендації щодо вдосконалення норм Кримінального кодексу України та запропоновано нову редакцію ст. 304 КК, яка встановлює відповідальність за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + С5*671.1*4 +
Шифр НБУВ: РА347543

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Прутяний С. О. 
Кримінологічна характеристика та попередження професійної злочинності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / С. О. Прутяний ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні етапи розвитку професійної злочинності як самостійного соціально-правового явища. Встановлено зв'язок професійної злочинності з організованою, рецидивною та злочинністю у сфері службової діяльності. Надано кримінологічну характеристику професійної злочинності: проведено класифікацію злочинів, що вчиняються кримінальними професіоналами. Досліджено структуру професійної злочинності в Україні, а також основні якості, притаманні особистості професійного злочинця. Виявлено криміногенні детермінанти даного виду злочинності. Визначено місце і роль кримінальної субкультури в детермінації професійної злочинності. Запропоновано заходи профілактики, запобігання та припинення професійної злочинності. Визначено місце правових засобів запобігання професійній злочинності в діяльності ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА381887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Венгер Н. В. 
Менонітське підприємництво та модернізація Півдня Російської імперії (1789 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Н. В. Венгер ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 36 с. — укp.

Доведено, що впродовж 1789 - 1871 pp. підприємництво розвивалось за умов окремої економічної зони, що забезпечувала динаміку його формування й інтенсивного розвитку. Після скасування колоністського статусу (1871 р.) спостерігався процес формування регіонів економічної активності на теренах материнських колоній, міст, а також дочірніх поселень Новоросії, Дону, Північного Кавказу. Досліджено, що у процесі зміцнення та соціальної інституалізації підприємництва відбувалося формування субкультури представників даної страти. Встановлено, що етнічне підприємництво періодично стає мішенню цілеспрямованих гонінь з боку окремих груп російського націоналізму. Зазначено, що підприємці несуть відповідальність за загальний презентаційний образ етнічної групи, намагаються протистояти націоналізму, стримують динаміку та конфесійне поле конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-2 + Т2(4УКР)5-2 + Э376.150.9(4РОС7)-112.3 + Э376.150.9(4УКР)-112.3
Шифр НБУВ: РА371937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського