Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (44)Наукова електронна бібліотека (91)Реферативна база даних (4285)Книжкові видання та компакт-диски (2174)Журнали та продовжувані видання (517)
Пошуковий запит: (<.>K=ВОЛИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 599
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бундак О.А. 
Аграрний розвиток Волинської губернії в 1795-1861 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Бундак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено історію Волині кінця XVIII-першої половини XIX ст., поширення російського господарювання в краї, еволюція основних галузей сільського господарства, форми землекористування та землеволодіння, промисли та зародження товарно-грошових відносин, становище селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)47-2

Рубрики:

      
2.

Лико С.М. 
Агромеліоративна оцінка та особливості використання фосфоритів як меліорантів на осушуваних грунтах: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.М. Лико ; Ін-т гідротехніки і меліорації УААН. — К., 2009. — 18 . — укp.

Проведено агромеліоративне оцінювання фосфоритів Рівненщини та Волині. Розроблено заходи щодо підвищення родючості меліоративних торфових і дерново-підзолистих грунтів. Розглянуто питання можливості використання фосфоритів як комплексного меліоранта. Запропоновано підід до комплексного агромеліоративного оцінювання фосфоритів. Розроблено методику, що грунтується на базі даних їх хімічного складу, екологічних, технологічних і економічних показниках. Запроваджено комплексне меліоративне оцінювання фосфоритів України за шкалою оцінювання їх стану від критичного (0 - 0,2) до еталонного (0,8 - 1,0). Виявлено різні рівні вмісту хімічних елементів і важких металів у фосфоритах різних родовищ. Установлено агреговані показники агромеліоративного оцінювання за хімічним складом, екологічним, технологічним і економічним станом, а також інтегровані показники кількісного та якісного оцінювання фосфоритів. Доцільність застосування зернистих фосфоритів як агромеліорантів і добрив підтверджено результатами відповідних економічних розрахунків. Відзначено щодо можливості використання результатів проведених досліджень для встановлення придатності певних меліорантів до екологічно безпечного їх застосування на грунтах, які потребують меліоративного покращання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.326 + П040.8 +
Шифр НБУВ: РА364535

Рубрики:

      
3.

Семенченко Л.В. 
Адаптація аграрного техніко-технологічного сервісу до ринкових умов (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.В. Семенченко ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено особливості ринкових умов в аграрній сфері економіки. Висвітлено економічну суть аграрного техніко-технологічного сервісу та доведено об'єктивну необхідність його адаптації до ринкових умов. Запропоновано методику та здійснено оцінку ефективності аграрного техніко-технологічного сервісу у структурі АПК, здійснено оцінку матеріально-технічного забезпечення та обслуговування сільськогосподарських підприємств. Проаналізовано стан агрохімічного забезпечення даного виробництва. Наведено методичні підходи та практичні рекомендації щодо адаптації аграрного техніко-технологічного сервісу до нових умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВОЛ)321.192 +
Шифр НБУВ: РА338473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ойцюсь Л. В. 
Адвентивна фракція флори Волинського Полісся: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Л. В. Ойцюсь ; НАН України, Нац. бот. сад ім. М.М. Гришка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено систематичний, географічний, екологічний, біоморфологічний аналізи видів адвентивної фракції флори регіону. Проаналізовано розподіл видів адвентивних рослин за часом занесення та ступенем натуралізації, їх екотопологічною приуроченістю. З'ясовано шляхи та джерела поширення видів заносних рослин на території регіону, проаналізовано особливості видового складу адвентивної фракції флори у зв'язку з характером антропічного впливу. Встановлено, що провідними факторами адвентизації флори є аграрне виробництво, урбанізація, занесення транспортними шляхами та здичавіння інтродукованих видів рослин, помітну роль також відіграє проведення осушувальної меліорації. Проведено господарське оцінювання неаборигенних рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*852.19(4УКР1)
Шифр НБУВ: РА380871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Купчинський О.А. 
Акти та документи Галицько-Волинського князівства XIII - першої половини XIV століть. Дослідження. Тексти: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.10 / О.А. Купчинський ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Здійснено дослідження та наповніше видання текстів актів і документів Галицько-Волинського князівства. Запропоновано оригінальні та копійні автентичні акти та документи, реконструйовані акти з літописів і літописців, сумнівні щодо достовірності документи, а також документи тогочасних і пізніших століть, у яких згадуються відомі та невідомі досі документи князівства. Опрацьовано 225 актів і документів і згадок про них. Опубліковані матеріали різні за змістом і дипломатичною формою, видавалися багатьма особами й інституціями у різних місцевостях князівства. Розкрито умови формування Галицько-Волинського князівства, його соціально-економічні відносини та політичний лад, контакти з іншими землями та державами, внесок у боротьбу з кочівниками, слугують матеріалом для вивчення правових відносин, мови, побуту, культури давньоруських дипломатичних служб. Виняткове значення мають документальні пам'ятки, які відображають внутрішнє життя країни, розвиток торговельних відносин з іншими землями, князівські міжусобиці. Значну увагу приділено тривалій боротьбі князів з боярством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)43 + Т3(4УКР)430 +
Шифр НБУВ: РА346039

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кунгурцева Л. В. 
Актуалізація потенційної обдарованості дітей-сиріт юнацького віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Л. В. Кунгурцева ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до вивчення проблеми потенційної обдарованості та її розвитку у дітей-сиріт. Визначено структурні компоненти потенційної обдарованості. Обгрунтовано діагностичний інструментарій для дослідження потенційної обдарованості дітей-сиріт. Проведено психологічний аналіз розвитку обдарованості у дітей-сиріт, внаслідок чого виявлено рівні актуалізації потенційної обдарованості залежно від вираженості її структурних компонентів і впливу деприваційних факторів. Визначено психологічні особливості створення збагаченого інформаційного середовища та запропоновано нову оригінальну програму психологічного супроводу з актуалізації потенційної обдарованості дітей-сиріт. Встановлено, що актуалізація потенційної обдарованості проявляється у прагненні особистості до єдності й інтеграції своїх потенційних можливостей, до реалізації здібностей та талантів, покликання та призначення, до більш повного розуміння та прийняття власної сутності та розвитку впевненості у собі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю983.402.3
Шифр НБУВ: РА376167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Койнова І.Б. 
Антропогенна трансформація ландшафтних систем західної частини Волинського Полісся: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / І.Б. Койнова ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації проаналізовано різні види антропогенних навантажень на ландшафтні системи західної частини Волинського Полісся та отримані результати, що вказують на масштаби та глибину антропогенної трансформації. Удосконалена методика визначення інтегрального антропогенного навантаження на ландшафтні системи, за допомогою якої встановлена ступінь трансформованості ландшафтів. Проведено районування території щодо гостроти екологічної ситуації, на основі якого зроблені рекомендації для зменшення антропогенного впливу на ландшафтні системи та для впровадження на території регіону екополітики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР3-4ВОЛ)6

Рубрики:

      
9.

Мисковець І.Я. 
Антропогенні зміни в басейнах малих річок (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / І.Я. Мисковець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання аналізу та оцінки різних видів антропогенних навантажень на басейни малих річок. Розроблено інтегральні індекси оцінки антропогенних змін у басейнах, які дають можливість встановити ступінь трансформації природного їх середовища. Проведено районування даних басейнів Волині щодо їх екологічного стану для розробки заходів, які сприятимуть покращанню їх довкілля. Удосконалено формулу сталої інтенсивності дощового стоку СНиП 2.01.14-83 із врахуванням зазначених змін у басейнах малих річок, що впливають на процес формування в них паводкового стоку. Запропоновано алгоритм і програму розрахунку дощового стоку на ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В229(45УКР-4ВОН)5 + Б1(4УКР-4ВОН) +
Шифр НБУВ: РА325716

Рубрики:

      
10.

Шевчук Г. С. 
Арт-терапевтичні засоби дослідження материнської ідентичності вагітних жінок: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Г. С. Шевчук ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтувано поняття "материнська ідентичність", визначено її структуру, зміст і типи (цілісна материнська ідентичність, дифузна материнська ідентичність та нерозвинена материнська ідентичність). Побудовано й апробовано модель емпіричного дослідження специфіки використання технік арт-терапії для дослідження материнської ідентичності. Верифіковано системи критеріїв якісно-кількісної обробки тематичних малюнків "Я - мама", "Я і моя дитина", "Я - жінка". Досліджено психологічні особливості становлення материнської ідентичності вагітних жінок, які виношують першу дитину, другу та третю-шосту дитину. За результатами емпіричного дослідження материнської ідентичності вагітних жінок за допомогою арт-терапевтичних засобів підтверджено високий психодіагностичний потенціал малюнкових методів і виявлено принципову необхідність розробки та впровадження диференційованої відповідно до психологічної типології материнської ідентичності системи психологічної допомоги вагітним жінкам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-733 + Ю949.2 с23
Шифр НБУВ: РА375803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мер'є О.В. 
Архітектура дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини ХVII - першої половини ХХ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Мер'є ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше створено цілісну картину формування архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини XVII - першої половини XX століть. Проведені натуральні обстеження й інвентаризацію виявили на теренах Галичини 246 дерев'яних храмів. Розкрито прийоми застосування архітектурно-декоративних засобів опорядження в екстер'єрі й інтер'єрі досліджених святинь. Встановлено, що особливістю архітектури є те, що вона формувала стилістичні епохи (бароко, рококо, класицизм, історизм, модерн) під впливом місцевих, регіональних та зовнішніх чинників. Виявлено нові об'єкти та здобуті імена творців дерев'яних костелів. Визначено стилістичний аспект архітектурного формотворення та періодизацію розвитку стилістичних напрямів досліджених об'єктів. Проведено порівняльний аналіз архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини з дерев'яними храмами цього ж та інших обрядів у сусідніх регіонах (Волині, Закарпатті) та країнах (Польщі, Швеції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4УКР-9ГАЛ)4/6 +
Шифр НБУВ: РА363747

Географічні рубрики:

      
12.

Гнатюк Л. Р. 
Архітектурно-просторова організація сакральних комплексів історичної Волині: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Л. Р. Гнатюк ; Нац. акад. образотвор. мистец. і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження архітектурно-просторової та функціональної організації сакральних комплексів християнських конфесій на території історичної Волині. Проведено критичний аналіз та узагальнення наукових і практичних відомостей щодо формоутворення сакральних комплексів і досліджено етапи їх еволюції й особливості архітектурно-просторової та функціональної організації з урахуванням змін конфесійної приналежності. Розглянуто особливості розвитку взаємозв'язків сакральних комплексів з оточуючим містобудівним контекстом. Визначено особливості архітектурно-просторової організації та формування образу сакрального комплексу, як прояву взаємодії духовної та раціональної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ВОЛ)
Шифр НБУВ: РА375248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Фреїк А.Д. 
Атомні дефекти і фізико-хімічні процеси в епітаксійних плівках селеніду свинцю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.Д. Фреїк ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.222,022 +
Шифр НБУВ: РА328613

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Погорільчук Н.М. 
Басейнова організація мезозой-кайнозойського морфолітогенезу північного та центрального Волино-Поділля: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Н.М. Погорільчук ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи до вивчення організації басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем. Розроблено методику їх дослідження з урахуванням геолого-геоморфологічних та палеогеоморфологічних умов пінічного та центрального Волино-Поділля. Складено спеціальні карти та розрізи басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем території дослідження. Проаналізовано будову, структуру, функціональну та еволюційну динаміку, зовнішні та внутрішні чинники розвитку, загальні та індивідуальні риси басейнових палеогеоморфологічних морфолітосистем даного регіону. Наведено рекомендації щодо прогнозу родовищ різних видів корисних копалин території, а також поширення техногенних забруднень в районах експлуатації Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.5(45УКР)-9 + Д59(45УКР)43
Шифр НБУВ: РА319106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Міщук С.М. 
Бібліотека Волинського краєзнавчого музею у Житомирі (1900 - 1932): походження, склад, доля: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / С.М. Міщук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто історію походження, формування та розвиток діяльності науково-дослідної бібліотеки Волинського краєзнавчого музею (ВКМ) у Житомирі у 1900 - 1932 рр. Встановлено головні тенденції розвитку бібліотечної справи на Волині у 1920-х рр., а також висвітлено політику радянського уряду щодо книжкової спадщини дореволюційного походження. Зазначено, що у 1920-х рр. у бібліотеці музею зібрано понад 150 тис. колекційних рукописно-книжкових фондів XVII - XVIII ст. Вперше з'ясовано походження книжково-рукописних зібрань приватних осіб, монастирів і просвітницьких товариств, переданих після націоналізації до ВКМ. Досліджено історичну долю рукописно-книжкового зібрання ВКМ після ліквідації Науково-дослідної бібліотеки. Визначено сучасне місце зберігання, коло книжково-рукописних комплексів, що на сьогодні можна вважати джерельною базою дослідження регіональної історії культури Волині у XVII - XX ст., а також проведено наукову реконструкцію складу та змісту зібрань. Окреслено найціннішу частку рукописних пам'яток, зокрема, конфесійні та літургійні унікуми, що зберігаються у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського та Центральному державному історичному архіві України у Києві. Визначено роль деяких культурних діячів і вчених Волині у формуванні колекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА323824

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Цицюра Н. І. 
Біологічні особливості видів родини Cupressaceae F. Neger у зв'язку з інтродукцією на Волино-Поділлі: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Н. І. Цицюра ; Українська академія аграрних наук ; Нікітський ботанічний сад- Національний науковий центр. — Ялта, 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У522.822.23 Cup*852.124.41
Шифр НБУВ: РА371334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Якушин Л.М. 
Біостратиграфія осадових утворень, палеогеографія та палеоекологія пізньокрейдового морського басейну платформної України (за макрофауною): автореф. дис. ... д-ра геол. наук: 04.00.09 / Л.М. Якушин ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 43 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162"063.3"(4УКР) + Д432(45УКР)633-9
Шифр НБУВ: РА370291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Махорін Г.Л. 
Благодійна діяльність на Волині (1793 - 1917): історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Л. Махорін ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено доброчинну діяльність на Волині (1793 - 1917 рр.). Висвітлено історичні та соціально-економічні передумови розвитку благодійництва, виникнення різних напрямків, форм і засобів доброчинної діяльності. На підставі аналізу й узагальнення архівних матеріалів, статистичних даних розкрито вплив політики держави на розвиток благодійництва у Волинській губернії. Відзначено, що у досліджений період відбувалась еволюція благодійної діяльності від релігійної до державної та громадської. Наголошено, що розвиток капіталістичних відносин спричинив пауперизацію частини населення, а також зростання активності добродійної допомоги цій категорії людей, створенню мережі філантропічних товариств і закладів. Доведено, що головними суб'єктами благодійництва була соціальна еліта - нащадки козацької старшини, дворяни, польські поміщики, знатні чиновники, купці, торгівці - представники різних національних меншин - евреїв, чехів, німців. З'ясовано вплив історинчих процесів, подій і явищ на еволюцію благодійництва у Волинській губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5-7 + У03(4УКР-9ВОЛ)502.48 +
Шифр НБУВ: РА352658

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Петрик А.М. 
Боярство Галицько-Волинської держави (XII - XIV ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Петрик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено характерні риси й особливості політичного розвитку боярства в Галицько-Волинській державі XII - XIV ст. Вивчено економічне підгрунтя політичної могутності боярства, яке відобразилося в організації боярських вотчин і ленів, наявності спадкових землеволодінь, веденні господарства, структурі сільськогосподарського двору, наявності допоміжних промислів і участі у торгівлі. Простежено розвиток боярських родів, охарактеризовано їх роль у політичному житті держави. Розглянуто шлюбні контакти галицького та волинського боярства. Проаналізовано діяльність боярських партій та угруповань, причини та наслідки конфліктів між галицьким і волинським боярством. Боярство ніколи не було монолітним і єдиним організмом у своїх прагненнях. Були наявні внутрішні суперечності політичного й особистого характеру. Економічне посилення боярства в результаті поєднання вотчинної та службової системи землеволодіння та патриціату, а також внаслідок бурхливого розвитку ремесла, торгівлі та лихварства, зумовило становище панівної вестви населення як реальної та провідної соціальної сили, створило серйозні підстави для її політичних претензій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430-2 +
Шифр НБУВ: РА349079

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Панишко Г.Т. 
Велике землеволодіння на Волині: 20-30-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Т. Панишко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1998. — 17 с. — укp.

Досліджується еволюція великої земельної власності на Волині, вплив аграрної реформи на розміри поміщицьких маєтків, форми і методи господарювання та роль великої земельної власності у виробництві товарної сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)61-2

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського