Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (43)Тематичний інтернет-навігатор (68)Наукова електронна бібліотека (64)Реферативна база даних (508)Книжкові видання та компакт-диски (240)Журнали та продовжувані видання (326)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИДАВНИЦТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самотий Р.С. 
Видавнича діяльність Львівської політехніки: структура, постаті, репертуарна політика (1844 - 1944): автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.05 / Р.С. Самотий ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основі видавничі здобутки на історичному тлі розвитку Львівської політехніки. Показано роль учених у розбудові видавничої справи та науково-технічної журналістики як засобу оперативної наукової комунікації новостворюваних галузей науки та виробництва. Проведено тематико-типологічний аналіз видавничого репертуару Львівської політехніки та на його підставі виокремлено основні різновиди періодичних і неперіодичних видань. Увагу приділено внеску у видавничу діяльність українських науковців, випусників Політехніки, діячів науки та культури, життя яких пов'язані з діяльністю навчального закладу. Охарактеризовано видавців наукової продукції, виробленої у даному видавництві. Доповнено історіографічну базу матеріальної культури України та регіональних наукових досліджень. Доведено міждисциплінарне значення видавничого репертуару для багатьох галузей наук. Запропоновано рекомендації для розвитку й удосконалення сучасної видавничої справи ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)5/6 +
Шифр НБУВ: РА361733

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Старовойт С.В. 
Видавнича діяльність Національної академії наук України у 1918 - 1933 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / С.В. Старовойт ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено видавничу діяльність НАН України у всіх її аспектах протягом 1918 - 1933 рр. В результаті джерелознавчого аналізу документальної спадщини встановлено основні етапи видавничої діяльності, реконструйовано процес роботи Редакційно-видавничої комісії та ради, Видавництва, друкарні, Бюро обміну й розповсюдження видань; їх особовий склад. На основі бібліографознавчого аналізу опублікованих ВУАН матеріалів наведено основні типи видань досліджуваного періоду, видавничі пріоритети різних періодів діяльності ВУАН, залежність їх змін від чинників економічного та суспільно-політичного життя країни. Висвітлено вклад відомих учених Академії наук та її рядових співробітників у редакційно-видавничий процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА328941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Петров С.С. 
Видавнича справа в Києві (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / С.С. Петров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження розвитку книговидання в Києві як значному економічному, політичному та національному центрі Східної України у другій половині XIX - на початку XX ст. Розглянуто процес становлення різних галузей друкарства та книговидання у місті від фактично мануфактурних підприємств, в яких використовувалася переважно ручна праця, до розвиненої системи виробництва з усіма властивими йому елементами: використанням найсучасніших технологічних засобів, конкуренцією, підвищенням рівня експлуатації робітників, розподілом та перерозподілом ринку, витісненням дрібного виробника. Значну увагу приділено дослідженню участі робітників-друкарів у визвольному русі. Встановлено суттєвий внесок у розвиток галузі книговидання її провідних діячів - видавців, друкарів, власників книгарень. З урахуванням суспільно-політичних умов досліджуваного періоду (політики російського самодержавства, спрямованої на знищення українського друкованого слова та репресій щодо національної культури) проаналізовано розвиток російськомовного й українськомовного книговидання. Досліджено роль українськомовної книги в підвищенні освітнього рівня населення, формуванні громадської думки та ствердженні суспільних політичних поглядів. Охарактеризовано основні види видань за цільовим призначенням і тематикою. Висвітлено історію створення та напрямки діяльності провідних київських видавництв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР-2К)5 +
Шифр НБУВ: РА334134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Заремба О.С. 
Видавничо-бібліотечна інфраструктура української еміграції в Чехо-Словаччині між двома світовими війнами: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.С. Заремба ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено критерії, що вплинули на діяльність видавництв та бібліотек, наведено структурну, тематичну та типологічну специфіку книжкового репертуару українських видавництв ЧСР. Встановлено залежність функціонування видавничо-бібліотечної інфраструктури українців від державно-політичних орієнтирів ЧСР. Висвітлено діяльність еміграційних українських громадських організацій у галузі книжкової справи. Проаналізовано внесок окремих особистостей (науковців, письменників, політиків, культурно-освітніх і громадських діячів) у становлення та розвиток видавничо-бібліотечної інфраструктури еміграції у ЧСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4ЧЕХ=УК)6 + Ч617.3(4ЧЕХ=УК)6 +
Шифр НБУВ: РА322046

Рубрики:

      
5.

Радчик Р.В. 
Газета "Волинь" та однойменне видавництво (1941 - 1944рр.): організаційний і проблемно-тематичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Р.В. Радчик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено роль газети "Волинь" та однойменного видавництва в 1941 - 1944 рр. у громадсько-політичному, суспільно-економічному, духовному та культурному житті українців у роки Другої світової війни та утвердженні ідеї незалежності України. Проаналізовано тематику книжкової продукції видавництва та проблематику часописів "Орлена" й "Український хлібороб". Розглянуто джерела та основні етапи становлення У. Самчука як письменника та журналіста. Проаналізовано публіцистичні твори письменника, надруковані на сторінках газети "Волинь", досліджено їх тематичні та стильові особливості. Висвітлено вплив професійної діяльності головного редактора часопису в непростий час німецької окупації на формування у читачів національної свідомості та з'ясовано його внесок у справу боротьби за відродження української державності. Особливу увагу приділено вивченню особливостей добору У.Самчуком фактичного матеріалу та його інтерпретації у контексті воєнного часу. Відзначено широкий діапазон загального та фахового досвіду, високу ерудицію та глибину мислення публіциста. Розкрито тематичні аспекти численних публікацій журналістів газети "Волинь" і позаштатного активу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)711.3 + Ч617.4(4УКР)711.3 +
Шифр НБУВ: РА336216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Хоню В.В. 
Діяльність видавництва "Вік" (1894 - 1919). Становлення видавничої галузі в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.В. Хоню ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню діяльності київського видавництва "Вік", одного з найвпливовіших українських видавничих осередків кінця XIX - початку XX ст. Розглянуто такі основні аспекти: історичні віхи, періодизацію та причини припинення діяльності; організаційно-методичні засади і загальну мету роботи; історико-книгознавчий аналіз видань під маркою "Вік"; внесок видавництва "Вік" у подолання цензурних утисків, розробку типології книжкових видань, розширення репертуару тогочасної української книги. Запропоновано оригінальну періодизацію діяльності видавництва "Вік", доведено його роль у становленні української видавничої галузі кінця XIX - початку XX ст., зокрема, у сприянні закладенню професійних підвалин видавничої діяльності, спеціалізації на всіх етапах редакційно-видавничого процесу. Результати дослідження діяльності видавництва засвідчили, що основні принципи роботи тогочасних українських видавців використовувалися впродовж подальшого розвитку українського книгодрукування. Зокрема, це формування книжкового репертуару, згуртування авторського середовища і виховання читацької аудиторії, текстологічні принципи підготовки літературних творів до видання, засоби популяризації української книжки, створення системи інформування про видання і налагодження мережі книгорозповсюдження. Колектив видавництва "Вік" використовував усі можливості для пожвавлення руху книжкових видань на всіх рівнях, активізуючи різноманітні функції книговидання: від власне інформативної до етноформувальної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4Укр)7
Шифр НБУВ: РА310999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Біланич Г.П. 
Діяльність видавництва "Карпати" в краєзнавчому русі України (1945 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Г.П. Біланич ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження у культурно-історичному та книговидавничому аспектах процесів розвитку і пріоритетних напрямків видавничої діяльності "Карпат" у другій половині XX ст. Охарактеризовано основні етапи його розвитку, виявлено загальнонаціональні та регіональні аспекти діяльності. Здійснено книговидавничий аналіз масиву видань, висвітлено шляхи їх поширення у суспільстві. Виявлено вплив видавничої діяльності "Карпат" на національно-культурні процеси в Україні та за її межами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Ч617.4(4УКР3)711.3г +
Шифр НБУВ: РА348701

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Козак Р.О. 
Дослідження і розроблення системи автоматизованого проектування книжкових видань: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.О. Козак ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено засоби автоматизації проектування книжкових видань, наведено рекомендації щодо оптимізації роботи видавництва на додрукарському етапі підготування продукції. Створено структуровану модель критеріїв композиційного оформлення видань, наведено пропозиції щодо удосконалення даного процесу. Запропоновано засоби оптимізації параметрів книжкового видання шляхом побудови моделі задачі лінійного програмування, вхідними компонентами якої виступають формалізовані вимоги до верстання сторінок. Розроблено модель та програмне забезпечення системи проектування книжкових видань, структуру якої представлено у вигляді логічних модулів, що є інформаційними моделями відповідних вхідних параметрів публікації. Побудовано математичну модель бази знань експертної системи для вибору програми верстки. Створено систему автоматизованого проектування книжкових видань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.155.3 + З970.62 +
Шифр НБУВ: РА353141

Рубрики:

      
9.

Яковлев О. В. 
Історико-культурологічні виміри книжкового друку в Україні у 20-ті роки XX століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.01 / О. В. Яковлев ; Нац. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено процеси становлення та розвитку книжкового друку в Україні як складової національної культури 1920-х рр. На підставі вивчення й узагальнення архівних джерел, більшість яких вперше введено до наукового обігу, проведено історико-культурологічну реконструкцію процесу розвитку української книговидавничої справи в контексті соціально-культурних зрушень 1920-х рр. Виявлено роль книговидавничої справи як важливого чинника розвитку культуротворчих процесів українського ренесансу 1920-х рр. Визначено найважливіші етапи розвитку книговидавничої діяльності в контексті соціально-культурних зрушень в Україні у 1920-ті рр. Виявлено тенденції зміни змісту та соціального призначення українського друку даного періоду. Визначено видову класифікацію видавництв і виокремлено діяльність кооперативних і приватних. Обгрунтовано доцільність використання досвіду організації видавничої справи 1920-х рр. за сучасних соціально-культурних умов незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)61 + Т3(4УКР)61-7
Шифр НБУВ: РА376318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бершов О.В. 
Книговидавнича справа в Сполучених Штатах Америки (порівняльно-системний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Бершов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено таким аспектам книговидавничої справи в США: найважливішим етапам історії книговидання (1620-1998 рр.), розвитку видавничо-поліграфічної техніки, продукції книжкових видавництв, структурі книговидавничої галузі, організаційній структурі видавництв, найсуттєвішим питанням книжкового маркетингу та вдосконаленню авторського права. Обгрунтовано необхідність розробки в Україні нових концепцій у книжковій справі, проведення досліджень і практичних заходів із метою створення цифрових бібліотек і систем позначення видавничої продукції на основі інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема системи цифрового ідентифікатора об'єкта. Викладено пропозиції стосовно поліпшення законодавчої основи й структури книговидавничої галузі в Україні, можливих напрямків диверсифікації українських книжкових видавництв, запровадження в Україні принципово нової схеми організації виробництва й поширення продукції книжкових видавництв, а також започаткування мережевого книговидання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(7США)

Рубрики:

      
11.

Дулгерова О.М. 
Культурно-освітня діяльність сільськогосподарської кооперації України у добу непу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Дулгерова ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу широкого кола архівних матеріалів, статистичних джерел і наукових публікацій зроблено спробу комплексного вивчення становища сільського господарства України у період нової економічної політики, різнопланової роботи сільськогосподарської кооперації з метою підвищення продуктивності селянського рослинництва та тваринництва, її діяльності у галузі видавництва та популяризації спеціалізованої сільськогосподарської преси та літератури, поширення на селі мережі книгозбірень, освітньої роботи. Зроблено висновок, що завдяки проведенню широкомасштабної культурно-освітньої роботи сільськогосподарська кооперація здійснила значний внесок до соціального розвитку українського села 1920-х рр. Підтримка осередків культури на селі мала непересічне значення для розвитку інтелектуального потенціалу села та країни в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-21 +
Шифр НБУВ: РА344852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Юрченко В.В. 
Матеріали цензурних установ у м. Києві як історичне джерело (1838 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В.В. Юрченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено документи, що виникли у результаті діяльності цензурних установ Києва. Проаналізовано документи цензурних установ, зокрема управлінську документацію, службове листування, справи видавничої діяльності та документи з особового складу цензурних установ. Встановлено, що досліджувані документи мають великий інформативний потенціал, історичну цінність та є важливим джерелом у процесі вивчення історії та діяльності державних установ, перш за все цензурних, історії видавничої справи в цілому й окремих газет, журналів, видавництв, історії духовної культури, національно-визвольного руху та видань українських політичних партій, національної політики царизму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР-2К)5 + Ч610.3(4УКР-2К)5-7
Шифр НБУВ: РА375411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кусий Л.М. 
Михайло Таранько - редактор і видавець українських часописів та книжкових серій для дітей і молоді (1919 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.05 / Л.М. Кусий ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Уперше в українській історіографії на підставі залучення до наукового обігу значної кількості архівних матеріалів і друкованих джерел комплексно досліджено редакторську та видавничу діяльність М. Таранька. Проаналізовано структуру, зміст, проблемно-тематичні напрями, жанрову специфіку часописів "Світ дитини" та "Молода Україна", розглянуто умови їх функціонування. Досліджено типо-видову структуру та тематичну наповненість книжкових серій М. Таранька "Діточа Бібліотека", "Бібліотека для молодіжи", "Бібліотека "Молодої України", "Повістева Бібліотека", "Популярна Бібліотека". З'ясовано репертуар його видавництва. Проаналізовано визначні твори учасників літературного процесу міжвоєнного двадцятиліття, які співпрацювали з М. Тараньком. Доведено новаційність окремих його видавничих проектів. Висвітлено біографію М. Таранька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6-8 Таранько, М. + Ш85(4УКР)6-39 +
Шифр НБУВ: РА363028

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Башняк Л.І. 
Місце та роль творчості українських січових стрільців у розвитку національної культури України першої половини ХХ ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Л.І. Башняк ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Показано зародження, ідеологічне та національне оформлення січового стрілецтва на початку ХХ ст., його інтелектуальний потенціал, зокрема роль Пресової Кватири Легіону Українських Січових Стрільців (1914 - 1918 рр.) як центру духовного та культурного життя. Досліджено ідейні засади, головні напрямки та тематичний діапазон стрілецької літератури - прози, поезії та публіцистики, творчий доробок письменників і публіцистів, організаційні форми творчості, діяльність видавництв і преси. Проаналізовано основні тематичні напрямки й організаційні форми стрілецького образотворчого мистецтва, охарактеризовано творчу спадщину О. Куриласа, І. Іванця, Л. Геца, їх жанрові особливості та вплив на розвиток українського національного мистецтва. Висвітлено музичну творчість стрілецтва, проаналізовано її основний напрямок - стрілецьку пісню, стильові особливості творчості композиторів, насамперед М. Гайворонського. Досліджено діяльність стрілецького театру 1914 - 1919 рр. на фронті, творчі зв'язки з професійними театрами Львова, Тернополя та Києва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(4УКР)61 + Ц4,8(4УКР)131
Шифр НБУВ: РА374298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Почапська Л.В. 
Облік і аналіз витрат виробництва та калькулювання собівартості друкованих видань: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.В. Почапська ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано класифікацію друкованих періодичних і неперіодичних видань відповідно до міжнародних стандартів, розкрито суть витрат і виокремлено основні ознаки їх класифікації. Надано рекомендації щодо вдосконалення управлінського та фінансового обліку витрат на видавничих підприємствах. Розроблено номенклатуру статей витрат виробництва для видавничої діяльності, а також методику оцінки прямих матеріальних витрат у видавничих організаціях відповідно до вимог національних стандартів. Удосконалено чинні та розроблено нові форми первинних документів і облікових регістрів, що відповідають потребам нормативного обліку витрат у видавництвах і видавничих організаціях. Обгрунтовано порядок ведення обліку витрат відповідно до чинного податкового законодавства України. Запропоновано методику проведення економічного аналізу витрат виробництва та калькулювання собівартості видавничої продукції відповідно до ринкових вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.705.1-148.6 + У053.9(4УКР)307.051-862 +
Шифр НБУВ: РА322999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
16.

Лахно О.П. 
Опозиція в євангельсько-баптистському русі в УРСР (середина 40-х - 80-ті роки XX століття): автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / О.П. Лахно ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вияви опозиції в євангельско-баптистському русі впродовж середини 1940-х - кінця 1980-х рр. Розглянуто передумови, причини виникнення та діяльність опозиційних рухів у церкві Євангельських християн-баптистів (ЄХБ) напередодні розколу 959 - 1961 рр. Проаналізовано етапи еволюції церковної опозиції поміж євангельських християн-баптистів, зумовленої виникненням альтернативного ВР ЄХБ центру релігійного об'єднання ("Ініціативна група") до нового церковного ядра ("Рада Церков"). Доведено, що опозиція в ЄХБ відображала прагнення значної кількості віруючих стосовно легалізації діяльності за законними методами боротьби. Висвітлено взаємозв'язок між релігійними опозиціонерами та політичними дисидентами, міжнародними правозахисними організаціями та церковною опозицією ЄХБ. Показано роль Ради родичів в'язнів ЄХБ, Зарубіжного Представництва Ради Церков, підпільного видавництва "Христианин", нелегальної церковної періодики та релігійного Самвидаву в активізації дизидентського руху поміж євангельських християн-баптистів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.162.5(4УКР)-36-015 +
Шифр НБУВ: РА361838

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Думанська М. І. 
Організаційно-видавничі та редакторські аспекти діяльності Марії Грінченко: автореф. дис. ... канд. з соц. комунікацій : 27.00.05 / М. І. Думанська ; Класич. прив. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в історії української видавничої справи та редагування здійснено комплексне дослідження видавничої діяльності М. Грінченко. Висвітлено окремі організаційно-видавничі аспекти, які стосуються співпраці М. Грінченко із видавництвами, редакціями, друкарнями та засвідчують її самостійність у провадженні редакторської та видавничої діяльності. Вивчено, проаналізовано й актуалізовано популяризаторський, перекладацький та редакторський досвід М. Грінченко, зокрема, пов'язаний із підготовкою до друку творів дитячої та науково-популярної літератури для масового читача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6-8 Грінченко, М. М. (Загірня)
Шифр НБУВ: РА373060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Антонець Н.Б. 
Педагогічна діяльність Спиридона Черкасенка в контексті руху за національну освіту (1906 - 1940): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.Б. Антонець ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено цілісний аналіз педагогічної діяльності С.Черкасенка у контексті громадсько-педагогічного руху української інтелігенції першої третини XX ст. за національну освіту. З'ясовано провідні чинники, що впливали на формування світогляду педагога. Визначено головні напрями його діяльності: створення підручників для початкової школи, популяризація ідеї національної школи шляхом публікації статей та виступів перед педагогічною громадськістю; участь в організації рідномовних педагогічних видавництв, українських педагогічних журналів та громадських об'єднань освітян; просвітницька та практична педагогіча діяльність. Установлено, що пріоритетними темами публікацій діяча у періодичній пресі була проблема заборони української школи та питання правового становища вчителя, а також статті історико-педагогічного спрямування. Відзначено, що комплекс підручників, створених С.Черкасенком для початкового навчання української мови, виконував інформаційну, розвивальну, виховну, мотиваційну функції та мав національно спрямований характер. Досліджено аспекти громадсько-педагогічного руху в Україні за національну школу, а також життя та діяльність українських освітніх діячів в еміграції у 1920 - 1940-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52-8 Черкасенко С.Ф. +
Шифр НБУВ: РА336004

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Анікіна О.П. 
Періодичні видання як джерело з історії агрономії в Україні 20 - 30-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.П. Анікіна ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Здійснено дослідженя періодичних видань як джерела реконструкції історії агрономічної науки в Україні 1920 - 1930-х рр. у контексті історичних суспільно-політичних та економічних умов даного періоду. Розглянуто проблеми становлення сільськогосподарських видавництв. Показано динаміку відродження дореволюційних і розвиток нових періодичних видань. З'ясовано безпосередню залежність процесу становлення системи сільськогосподарської періодики від формування мережі науково-дослідних установ Всеукраїнської академії сільськогосподарських наук і навчальних закладів. Розроблено періодизацію розвитку та здійснено класифікацію агрономічних періодичних видань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333924

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мохнач-Галицька 
Підготовка до друку офіційних видань: законодавчий, редакційний і видавничий аспекти (на матеріалах Парламентського видавництва та відділу редакційної роботи Управління правового забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Євгенія Володимирівна Мохнач-Галицька ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". Видавничо-поліграфічний ін-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.168:С/Ц
Шифр НБУВ: РА348961

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського