Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (18)Наукова електронна бібліотека (108)Реферативна база даних (1048)Книжкові видання та компакт-диски (187)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЗУТТЄВА$<.>+<.>K=ПРОМИСЛОВІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Егрі І. 
Досвід розвитку продовольчого господарства Угорщини в умовах ринкової економіки та можливості його використання в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І. Егрі ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Аналізується роль і місце продовольчого господарства Угорщини у розвитку економіки країни у 80-90-х рр. ХХ ст., досліджуються другий і третій блоки агропромислового комплексу Угорщини - сільське господарство та харчова промисловість в умовах переходу до ринкової економіки. В роботі досліджено процес інтеграції виробництва кінцевої продукції продовольчого господарства з точки зору його ефективності, а також враховуючи виключно високий агроекологічний потенціал України - перспективи його більш ефективного використання. В роботі узагальнюється угорський досвід (як позитивні, так і негативні результати) розвитку продовольчого господарства країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ВЕН)320

Рубрики:

      
2.

Чигиринський В.В. 
Розвиток теорії прокатки, розробка технології та впровадження тонкостінних профілів зниженої металомісткості у промисловість: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 / В.В. Чигиринський ; Держ. металург. акад України. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена вирішенню проблеми задачі, пов'язаної із розробкою та впровадженням нових конструкцій полегшених профілів з врахуванням технологічних особливостей виробництва. Показано, що за рахунок кінематики течії металу можливо змінювати напружений стан в осередку деформації, впливаючи на зусилля прокатки. Регулюючи поздовжню взаємодію різнообтиснених дільниць штаби, можна знизити зусилля прокатки, створюючи тим самим технологічний резерв виробництва профілів зниженої металомісткості. Теоретична частина роботи присвячена дослідженню впливу неоднорідної деформації на параметри формозмінення. Розв'язано плоску та просторову задачі теорії пластичності. Розроблено теорію додаткових напруг, яка дозволяє ефективно оцінити вплив нерівномірного по ширині обтисання на деякі параметри процесу прокатки складних профілів. З урахуванням вказаних особливостей розроблено серію нових конструкцій полегшених профілів ободів коліс різного призначення. Проведено експериментальні дослідження процесу прокатки. Відпрацьована методика технологічної оцінки маси профілю за струмом якоря двигуна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.3

Рубрики:

      
3.

Грабинська І.В. 
Макроекономічний аналіз аграрних теорій ділових циклів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Грабинська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено макроекономічному аналізу теорій, що розкривають причини економічної нестабільності в агропромисловому секторі, виявленню її впливу на промисловість, інвестиційну активність, заощадження, купівельну спроможність та експорт. Проаналізовано теоретичні пояснення причин економічної нестабільності, досліджено еволюцію поглядів на аграрні теорії ділових циклів представників різноманітних шкіл та напрямів світової економічної думки та запропоновано нові критерії їх класифікації. Обгрунтовано необхідність розгляду сільського господарства як чинника, що впливає на стан загальної ділової активності у перехідній економіці та можливість використання "індексу Тимошенка" для прогнозування змін загальної ділової активності у перехідній економіці і формування національної антициклічної політики. Наведено практичні рекомендації та пропозиції щодо досягнення стабільного розвитку ділової активності у сільському господарстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-97в611.215
Шифр НБУВ: РА308092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кизюн Г.О. 
Розробка та впровадження технології обезводнення спирту етилового: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / Г.О. Кизюн ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Викладені результати досліджень по вивченню закономірностей процесу обезводнення спирту етилового азеотропною ректифікацією. Розроблені і впроваджені у промисловість технології і дослідно-промислові установки для виробництва спирту етилового абсолютованого, сумісного виробництва спирту етилового ректифікованого високоякісного та високооктанової кисневмісної добавки до палив для двигунів з іскровим запаленням; оптимальні параметри технологічних режимів, які гарантують виробництво високоякісних продуктів. Приведені дані про економічну ефективність розроблених технологій і установок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л872.2

Рубрики:

      
5.

Вєтров І.Г. 
Економічна експансія "третього рейху" та промисловість України в роки Другої світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Г. Вєтров ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

В дисертації на широкому колі архівних джерел, переважна більшість яких вводиться до наукового обігу вперше, висвітлюється комплекс питань, пов'язаних з проявами окупаційної політики фашистської Німеччини на території України в економічній сфері. Автор досліджує і аналізує конкретні особливості економічної експансії "третього рейху" в промисловості України періоду Другої світової війни. Розкривається проблема ролі української промисловості для Німеччини в ході планування і реалізації нацистських планів за світове панування. Зроблено спробу аргументованої оцінки ефективності нацистської колоніальної експлуатації промислово-сировинного потенціалу України в інтересах задоволення військово-економічних потреб рейху у війні. Автор розглядає структуру окупаційної адміністрації, засади здійснення нею демографічно-трудової політики на території України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Капустін М.О. 
Дослідження, розробка та впровадження зносостійких чавунів для мелючих тіл кульових млинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / М.О. Капустін ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці зносостійкого хромистого чавуну та технології виробництва з нього литих мелючих куль діаметром 80...100мм підвищеної стійкості. Розроблено критерії експлуатаційної стійкості для литих мелючих куль. Вивчено вплив основних легуючих елементів С, Сr та Mn на властивості зносостійкого чавуну, а також Mn, Si, Ni та Ti на структуру та властивості мелючих куль з чавуну ИЧ280Х15. З врахуванням вимог, що пред'являються, та з використанням встановлених залежностей розроблено чавун марки ИЧ280Х15Г4Т для литих мелючих куль діаметром 80...100мм, а також режим їх термічної обробки. Для одержання щільних якісних відливків, підвищення виходу придатного литва, механізації та автоматизації процесу розроблена спеціальна технологія лиття мелючих куль у металевих формах з накладанням на метал, що кристалізується, вібрації та відцентрових сил. Результати роботи пройшли промислове випробування і рекомендовані до впровадження у промисловість України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К724.160.11

Рубрики:

      
7.

Яценко О.В. 
Економічна ефективність виробництва та переробки сировини в АПК України (методика і аналіз): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Яценко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено методичні питання підходу до реформування агропромислового комплексу (АПК) України. Проведено комплексний аналіз сучасного стану АПК, на основі якого розроблено модель ринкового розвитку галузей, що виробляють продовольчі товари, а стосовно найважливіших галузей здійснено прогнозні розрахунки нарощування обсягів виробництва (цукрова та олійножирова промисловість). Розроблено науково-практичні рекомендації для створення економічних умов щодо удосконалення розвитку економіки АПК, поглиблення інтеграційних процесів, технічного переоснащення сільськогосподарського, переробного та харчового виробництв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-553
Шифр НБУВ: РА308310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Матиящук А.М. 
Інтенсифікація процесів очищення дифузійного соку цукрового виробництва із застосуванням кавітації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / А.М. Матиящук ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання кавітаційних ефектів для інтенсифікації процесів очищення дифузійного соку на основі доповнення теоретичних уявлень та проведення експериментальних досліджень за лабораторних та промислових умов. Запропоновано математичні моделі створення поля кавітаційних бульбашок під час гідрадинамічної кавітації та динаміки парової бульбашки в потоці недогрітої рідини. Науково обгрунтовано використання кавітаційних ефектів під час вдування водяної пари в потік дифузійного соку для інтенсифікації процесів його очищення. Встановлено аналогічність впливу ефектів гідродинамічної та пароконденсаційної кавітації на технологічні характеристики соків цукрового виробництва. Розроблено способи очищення дифузійного соку, що базуються на його одночасному кавітаційному і хімічному обробленні та пароконденсаційній кавітаційній активації водно-вапняної суспензії. Запропоновано конструкцію відстійника для розділення суспензії на стадії очищення дифузійного соку. Наведено дані про ефективність розробок та їх впровадження в цукрову промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.4
Шифр НБУВ: РА310396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Притульська Н.В. 
Оптимізація споживчих властивостей комбінованих консервів та харчових концентратів із використанням білоквмісної сировини різного походження: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.15 / Н.В. Притульська ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Досліджено проблеми створення продуктів харчування із заданими властивостями. Вивчено якості білоквмісних домішок рослинного (люпин, соя, горох, соняшник, квасоля, нут, сочевиця, чина, пшениця), мікробного походження (з дріжджів-сахароміцетів після спиртового виробництва), які випускає вітчизняна промисловість, розроблено та реалізовано шляхи їх застосування для отримання нових сучасних сировинних компонентів (текстуратів, екструдатів, композицій, мікронізатів) і харчових продуктів, оптимізованих за значною кількістю споживчих характеристик. Встановлено закономірності зміни якості концентратів білка люпинового та дріжджового під впливом зміни різних факторів - коливань pH, концентрації кухонної солі, харчового фосфату, ферментного препарату, ІЧ-випромінювання. Науково аргументовано доцільність поєднання рослинних і дріжджових домішок у складі композицій з сухим молоком та іншими компонентами. Доведено здатність нових домішок позитивно впливати на динаміку накопичення радіонуклідів організмом дорослих тварин. Запропоновано комп'ютерну версію науково-методичної концепції оптимізації якості продуктів харчування, реалізовану під час розробки рецептур нових м'ясних консервів - фаршів, паштетів і харчових концентратів - супів, каш, оладків. Проведено їх комплексну товарознавчу оцінку, апробацію за умов промисловості, розроблено нормативну документацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-32 + Л987
Шифр НБУВ: РА313997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Бухолдін Ю.С. 
Дослідження режимів роботи компресорних установок з багатокорпусним відцентровим компресором і газотурбінним приводом для нафтової промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.15 / Ю.С. Бухолдін ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання створення компресорних установок для нафтової промисловості, які працюють в широкому діапазоні змін умов експлуатації. Розроблено методику визначення проектних параметрів відцентрових компресорів таких установок, а також метод розрахунку основних параметрів і характеристик компресорних установок нафтової промисловості та математичну модель компресорної установки для нафтової промисловості. Модель реалізовано у вигляді програмно-обчислювального комплексу, до якого входять програмні засоби для розрахунку та моделювання процесів стиснення, охолодження, фазових перетворень газу. Впровадження у промисловість основних результатів дисертації дозволило мати інформацію про режими роботи компресорних установок ще на стадії проектування та виробити рекомендації щодо удосконалення їх конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И316.2-51
Шифр НБУВ: РА314366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Сюй Лін Ши 
Організаційно-економічні умови залучення іноземних інвестицій у вільні економічні зони: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Сюй Лін Ши ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено загальне економічне становище в Китаї та Україні. Визначено напрямки та відмінні риси трансформування зовнішньоекономічної діяльності та її розвитку за умов переходу до ринкової економіки. Обгрунтовано напрямки створення структури підприємницької бази для залучення іноземних інвестицій в Україну; розглянуто проблеми організації, умови залучення іноземних інвестицій у вільні економічні зони (ВЕЗ) в Україні та формування їх привабливості для потенційних інвесторів. Проаналізовано функціонування ВЕЗ у Китаї, розроблено пропозиції щодо організації роботи на початковому етапі створення таких зон у Донецькій області. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення організаційно-економічного механізму функціонування ВЕЗ. Запропоновано модель багаторівневого інфраструктурного комплексу, застосування якої сприятиме вирішенню проблеми іноземного інвестування в Україні. Розроблено модель організації малої спільної зони виробничого розвитку та торговельного комплексу за участю української та китайської сторін на території СЕЗ "Донецьк" для забезпечення активної інвестиційної діяльності іноземних підприємців. Наведено напрямки формування привабливості для потенційних інвесторів з урахуванням специфіки Донецького регіону. Обгрунтовано доцільність створення у Китаї тематичного інформаційного центра та його агенцій з метою одержання достовірної інформації про потенційних інвесторів, шляхи та можливості залучення їх коштів у промисловість Донецького регіону. Виявлено основні принципи та закономірності інвестиційної діяльності в ВЕЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 + У9(4Укр)81 + У9(5Кит)81 + У9(4Укр-4Дон)81
Шифр НБУВ: РА319137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Пиріг О.А. 
Ринкові відносини періоду НЕПу в Україні: історичний аспект: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.А. Пиріг ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2002. — 40 с. — укp.

На підставі аналізу даних різноманітнх джерел показано, що економічний колапс та політична криза початку 20-х рр. змусили правлячу партію відступити від комуністичної доктрини й запровадити ринкові відносини до радянського господарства. Доведено, що заздалегідь розробленої програми реформування економіки більшовики не мали, нова економічна політика була політикою імпровізації. РКП(б) використала історично вивірені форми організації економіки. З'ясовано внесок учених-ринковиків дожовтневої школи у відновлення ринкового господарства. Висвітлено процес запровадження ринкових відносин у сільське господарство, промисловість, кредитно-банківську сферу, торгівлю. Розкрито зв'язок радянської економіки зі світовим господарством, зокрема, з європейським ринком. Доведено, що генезис ринкових відносин відбувався паралельно з процесом становлення та зміцнення системи планування, яка розглядалася більшовиками як перспективна форма господарювання. Розкрито суперечності та особливості реалізації нової економічної політики в Україні. Обгрунтовано, що ринкові відносини використовувалися у господарстві для збереженя більшовиками влади. Показано домінування комуністичної ідеології, політики над економічною доцільністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)613-2,2 + У03(4Укр)61
Шифр НБУВ: РА319259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Суюсанов Л.І. 
Вугільна промисловість і шахтарі України в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.І. Суюсанов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено стан вугільної промисловості та діяльність шахтарів України у роки Другої світової війни 1939 - 1945 рр. Висвітлено питання участі шахтарів республіки в оборонних заходах у роки війни, проаналізовано їх внесок у розвиток вугільної промисловості на сході СРСР. Визначено роль шахтарів України в організації опору окупантам. Розглянуто соціально-гуманітарні проблеми відновлення вугільної промисловості республіки після її звільнення від загарбників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)62-2
Шифр НБУВ: РА318228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Нгуєн Тхай Донг 
Іноземні інвестиції в промисловість В'єтнаму та ефективність їх використання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Нгуєн Тхай Донг ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз національних стратегій залучення та використання іноземних інвестицій, розроблено регулювальні й стимулювальні механізми та інструменти щодо залучення іноземних інвестицій - організаційні, фінансово-кредитні, податкові, протекціоністські. Встановлено, що за умов економічної та фінансової нестабільності істотно зростає регулювальна роль держави, що, у першу чергу, відноситься до країн з перехідною економікою. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення державної економічної, у тому числі інвестиційної, політики. Розроблено пріоритетні напрямки промислової політики за умов прискорення індустріалізації та модернізації економіки В'єтнаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ВЄТ)300-56 +
Шифр НБУВ: РА322520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Довбня О.А. 
Суспільно-політичні фактори змін у складі селянства УСРР у 1927 - 1932 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Довбня ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

До наукового обігу введено раніше засекречені виконавчо-розпорядчі та підзвітні матеріали державних і партійних органів влади всіх рівнів, а також органів юстиції. Розглянуто концепцію, згідно з якою суди в сільській місцевості являли собою репресивні органи переслідування селянства та призводили до неприродних змін у його складі. Визначено в їх діяльності етапи: 1927 - 1929 і 1930 - 1932 рр. Надано комплексну характеристику механізму розкуркулення селянських господарств трьох категорій. Виявлено тенденцію переважання серед розкуркулених селянських господарств тих, яких було віднесено до третьої категорії. Їх господарі були залишені в Україні на "куркульських висілках" та фактично перестали бути селянами. Новим є підхід до відповідних державних заходів та стихійних процесів з погляду не здобутків міст, а саме втрат села. Показано, що державні заходи з організованого набору селянства в промисловість, на новобудови та самопливні процеси призвели до вилучення з села найбільш здорових та працездатних чоловіків. Висвітлено концепцію, згідно з якою основними формами стихійного відтоку в 1927 - 1929 рр. було традиційне відхідництво та переселення селян у міста внаслідок самоліквідації господарств, а у 1930 - 1932 рр. - самовільне залишення колгоспів і втеча розкуркулених з так званих "куркульських виселок" з подальшим улаштуванням на новобудови та промислові підприємства. З'ясовано, що протягом 1927 - 1929 рр. стихійний відтік відбувався легально, а протягом 1930 - 1932 рр. - нелегально. Зроблено висновок, що всі штучні кількісні та якісні зміни в складі селянства Радянської України в досліджуваний період зумовлені надлишками робочої сили на селі, відновленням методів політики "воєнного комунізму", формуванням індустріалізації, здійсненням примусової суцільної колективізації, а також унаслідок дії таких суспільно-політичних чинників, як судові переслідування селян, розкуркулення та ліквідація заможних селянських господарств, організованого набору і стихійного відтоку селян у промислові галузі та будівництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-205 +
Шифр НБУВ: РА325294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кримковський Р.Б. 
Сприяння залученню іноземних інвестицій у переробну сферу АПК України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.Б. Кримковський ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено засади міжнародного руху інвестиційних ресурсів та систематизовано теоретико-методологічні підходи до класифікації іноземного капіталу та форм залучення іноземних інвестицій. Проаналізовано сучасний стан і процес іноземного інвестування галузей харчової та переробної промисловості. Виявлено вплив внутрішньогалузевих детермінантів макро- та мікроекономічного характеру на обсяги надходжень прямих іноземних інвестицій у переробну сферу АПК. Визначено потреби галузей харчової та переробної промисловості в іноземних інвестиціях та обгрунтовано основні перспективи їх залучення з урахуванням відповідної зміни найбільш впливових чинників. Розроблено пропозиції щодо вибору ефективних механізмів залучення іноземних інвестицій у переробну сферу АПК. Проаналізовано сучасний стан державної політики сприяння розвитку АПК та запропоновано окремі напрями формування привабливих організаційно-економічних умов залучення іноземних інвестицій у харчову та переробну промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7-56 +
Шифр НБУВ: РА325764

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Калашников О.М. 
Особливості газодинаміки та ефективність прямоточних краплевловлювачів компресорних станцій: Автореф. дис. канд... техн. наук: 05.05.15 / О.М. Калашников ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості гідродинаміки руху газу в зоні сепарації прямоточних краплевловлювачів компресорних станцій для подальшого узагальнення закономірностей течії та встановлення впливу вхідних параметрів потоку на формування полів швидкості в сепараційних апаратах. Узагальнені газодинамічні характеристики течій газів є основою теоретичних розрахунків опору апаратів для краплевловлення, рівнянь прогнозування сепараційної ефективності апаратів очищення газів, а також їх загальної ефективності щодо існуючого дисперсного складу забруднень. Запропоновано методику, що дозволяє прогнозувати сепараційну ефективність прямоточних краплевловлювачів, а також витрати тиску в апаратах подібного типу ще на стадії їх проектування. Впроваджені в промисловість технологічні апарати свідчать, що прямоточні відцентрові сепараційні апарати можуть застосовуватися як самостійні апарати і як перші ступені в більш складних апаратах для розвантаження останніх від великих об'ємів рідини на вході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-01
Шифр НБУВ: РА326732

Рубрики:

      
18.

Топчій О.А. 
Удосконалення технології виробництва варених тваринних кормів: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.18.04 / О.А. Топчій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На основі резельтатів експериментальних досліджень обгрунтовано і підібрано ефективні концентрації консервантів і антиоксидантів, створено консервувальні суміші, внесення яких у варений тваринний корм у кількості 2,8...3,2 % до його маси, дозволяє збільшити термін зберігання корму у 7...9 разів. Розроблено рецептури і технологічну схему виробництва консервувальних сумішей. Досліджено комплекс показників якості варених тваринних кормів протягом усього періоду зберігання. Виконано комплекс прикладних робіт з впровадження результатів досліджень у м'ясну промисловість. Розроблено та затверджено технічні умови (ТУ У 02070938.007-99) на виробництво і застосування консервувальної суміші для варених тваринних кормів. Технологію виготовлення варених тваринних кормів перевірено за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.14 + П545.184 +
Шифр НБУВ: РА327821

Рубрики:

      
19.

Мацелюх Н.П. 
Вплив податків на процеси ціноутворення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.П. Мацелюх ; Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто концептуальні основи побудови податкової політики та економічну сутність "податкового компромісу". Запропоновано використання триполюсної моделі узгодження інтересів для формування податкової політики. Досліджено особливості реалізації функцій податків через механізми ціноутворення, уточнено класифікацію податків залежно від їх ступеня впливу на ціни та розроблено методику оцінки впливу ставок податків на ціни. Висвітлено проблеми перекладання податків, проведено комплексний аналіз впливу діючої системи оподаткування на ціноутворення в Україні за умов високоеластичного та низькоеластичного попиту. Здійснено аналіз впливу даної системи на ціни в аспекті видів економічної діяльності, які сконцентровані в чотири групи - базові галузеві промисловості, обробна промисловість та будівництво, сільське господарство та сфера послуг. Обгрунтовано основні напрямки реформ в оподаткуванні з метою рівномірного розподілу податкового навантаження між провідними галузями народного господарства. Наведено підходи щодо вдосконалення податкової політики на підставі реалізації функцій податків через механізми ціноутворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У9(4УКР)0-861 +
Шифр НБУВ: РА325556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мозуляка О.О. 
Історичний досвід становлення та розвитку законодавства про вугледобувну промисловість в Україні (XVIII - XXI ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Мозуляка ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Установлено, що основними соціально-економічними, політичними та юридичними чинниками, які зумовили становлення та розвиток законодавства про вуглевидобувну промисловість України є: високий ступінь концентрації великих промислових підприємств даної галузі на обмеженій території, стратегічна перевага вугілля в паливному балансі України та містотвірний характер вугільних підприємств; політична нестабільність за умов соціальної напруженості регіону; недосконалість загального гірничого законодавства; неефективна діяльність даної промисловості за умови нестабільного законодавства та неналежного фінансування. Обгрунтовано, що негативним чинником розвитку законодавства про вуглевидобувну промисловість є відсутність у державі енергетичної стратегії. Запропоновано заходи для вдосконалення бюджетного фінансування реформування зазначеної промисловості України. Зроблено висновок, що для ефективного впровадження реформ є необхідною наявність умов централізації та державного дотування, які обмежують створення, розвиток та регулювання вільного вугільного ринку. Запропоновано частково відмовитися від цього економічного інструменту та обмежити вільний продаж вугілля до великих споживачів даної продукції шляхом укладання довгострокових, гарантованих урядом угод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)16-1 + Х819(4УКР)122-1 + Х2(4УКР)4/6-621.111:И +
Шифр НБУВ: РА329257

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського