Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (1189)Книжкові видання та компакт-диски (191)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ВАКЦИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 136
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романюк С.І. 
Антигенні й імунобіологічні властивості дифтерійного токсину та його субодиниць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / С.І. Романюк ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено антигенні властивості дифтерійного токсину (ДТ) та його субодиниць у дітей з різними формами дифтерійної інфекції та після вакцинації, а також імунобіологічної активності ДТ, яка дозволяє йому протидіяти імунній системі. Розроблено імуноферментні методи виявлення ДТ й антитіл проти нього, які можуть бути використано з метою вдосконалення діагностики дифтерії. Створено комп'ютерну програму щодо кількісної оцінки результатів імуноблотингу. Проаналізовано сироватки крові дітей різних діагностичних груп стосовно вмісту ДТ, антитоксичних антитіл та їх специфічності до субодиниць ДТ. Встановлено, що антитіла хворих на дифтерію та носіїв відрізняються за специфічністю до субодиниць А та В ДТ. Запропоновано математичну модель дифтерійної інфекції для розрахунку терапевтичних доз антитоксичної сироватки коня. Вперше встановлено, що ДТ здатен проникати у фагоцити та специфічні до нього В-лімфоцити навіть за відсутності класичного рецептора для ДТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7
Шифр НБУВ: РА320327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Авраменко Н.О. 
Асоційовані респіраторні хвороби свиней (клініко-епізоотологічні особливості, система терапії та профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Н.О. Авраменко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено спектр збудників асоційованих респіраторних хвороб свиней та їх розповсюдження, а також клінічні особливості перебігу цих хвороб. Визначено ефективність одночасного застосування емульгованої вакцини проти пастерельозу свиней та інактивованої вакцини "Респішур" з метою профілактики респіраторних хвороб асоційованої етіології. Запропоновано систему оздоровлення неблагополучних за зазначеними хворобами свиней господарств з урахуванням комплексного діагнозу та ступеня розповсюдженості захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.2-7 +
Шифр НБУВ: РА322424

Рубрики:

      
3.

Нестерова Л.Ю. 
Біологічні та імуногенні властивості епізоотичних штамів вірусу інфекційного бронхіту курей: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Л.Ю. Нестерова ; Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини" УААН. — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Вивчено біологічні, фізико-хімічні, імуногенні властивості епізоотичних штамів вірусу інфекційного бронхіту курей (ВІБК), циркулюючих у птахогосподарствах Луганщини. На підставі результатів серологічного моніторингу впродовж 2003 - 2006 рр. виявлено поширення збудника ІБК у промислових птахогосподарствах. З патологічного матеріалу, відібраного від курей і курячих ембріонів, ізольовано шість штамів ВІБК. За патогенністю для курячих ембріонів, курчат і культури клітин фібробластів курячого ембріону ізоляти ЛІ-1 і ЛІ-2 віднесено до вірулентних. Аутентичність патогенних ізолятів ЛІ-1 та ЛІ-2 вірусу ІБК встановлено за полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), вона є характерною для коронавірусів морфологією віріонів (сферична форма, розмір 122 - 169 нм, оболонка з булавоподібними виступами 10 - 18 нм). У культурі клітин Vero ізолят ЛІ-1 як вакцинний штам 4/91 ВІБК проявляє цитопатогенну дію за типом симпластотворення, а репродукція ізоляту ЛІ-2 і штаму Н-120 ВІБК спричиняє деструктивні зміни клітин. Установлено, що ізольовані штами зумовлюють пригнічення мітотичної активності культури клітин Vero зі збільшенням кількості патологічних мітозів, серед яких переважальний вплив здійснює пола метафаза, що становила 40,48 % (ЛІ-2), 42,58 % (4/91) та 44,6 % (ЛІ-1) від загальної кількості патологічних мітозів. Титр ізолятів ЛІ-1 та ЛІ-2 ВІБК у культурі клітин Vero становив відповідно <$E10 sup 4,59> і <$10 sup 5,25 ~ roman {ТЦД sub 50 "/"см sup 3 }>. Виявлено, що ізоляти ЛІ-1 і ЛІ-2 спричиняють гемаглютинацію еритроцитів півня та чутливі до температури <$E45~ symbol Р roman C>, характерною білковою фракцією для ізольованих і вакцинних штамів 4/91, Н-120 і Ма-5 ВІБК є фракція 25,1 kD, що за молекулярною масою відповідає внутрішньому мембранному білку (M) та матриксному глікопротеїну (<$Eroman E sub 1>) ВІБК. Білкову фракцію з молекулярною масою 67,0 rDa установлено лише у складі польових штамів. Після інтраназального й інтраокулярного інфікування курчат з різним рівнем пасивного імунітету до ВІБК ізоляти ЛІ-1 і ЛІ-2 індукують появу циліостазу та нагромадження антитіл у сироватці крові, між якими встановлено зворотно-пропорційну кореляцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.22-961 +
Шифр НБУВ: РА360849

Рубрики:

      
4.

Віщур О.І. 
Біохімічні особливості формування та регуляції імунної відповіді у телят і поросят у ранньому віці: автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / О.І. Віщур ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження біохімічних показників, які характеризують активність клітинних і гуморальних факторів імунітету, імунобіологічну реактивність, активність ферментної та неферментної ланок антиоксидантної системи, а також деякі особливості процесу метаболізму білків і ліпідів в організмі телят і поросят на ранніх стадіях росту, у періоди вакцинації та одлучення від свиноматок. Проаналізовано вплив імунотропних засобів (типогену, левамізолу, антоксану, імукору, ліпогену) на дані показники. Виявлено стимулювальну дію імуномодулювальних препаратів тимоген і левамізол на формування імунобіологічної реактивності, активність неспецифічних факторів захисту й інтенсивність пероксидного окиснення ліпідів в оганізмі телят і поросят під час вакцинації. Розроблено склад і технологію одержання імуномодулювального препарата з антиоксидантною дією антоксан, показано його нормалізувальну дію за умов посилення вільнорадикального окиснення та формування повноцінної імунної відповіді у телят і поросят. Виявлено стимулювальний вплив нового препарату імукор на функцію імунної й антиоксиданої систем в організмі телят. Доведено високу ефективність застосування комплексного ліпосомального препрату Ліпоген з метою зменшення негативного впливу стресу у поросят у період вілучення від свиноматок, а також для підвищення резистентності телят у ранньому віці. На підставі результатів наукового дослідження поглиблено сучасні уявлення про біохімічні особливості становлення імунної системи та корекцію її порушень у телят і поросят раннього віку за умов імунодефіциту, вакцинації, а також у період відлучення поросят від свиноматок. Зроблено висновок, що метаболічна корекція вільнорадикальних процесів в організмі поросят і телят є новим перспективним напрямком підвищення імунного потенціалу молодняку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.922 + П65-273.922 +
Шифр НБУВ: РА358848

Рубрики:

      
5.

Попова О.О. 
Вакцинопрофілактика краснухи та удосконалення епідеміологічного нагляду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.О. Попова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проведено детальний аналіз захворюваності на краснуху в різні роки в різних вікових групах. Визначено найбільш вразливі до хвороби вікові групи дітей та професійні категорії дорослого населення, а також стратегічні напрямки вакцинопрофілактики краснухи. Доведено необхідність щеплення для дівчат віком 15 - 16 років з детальним вивченням анамнезу щодо захворювання на краснуху. Вперше в Україні встановлено безпечність та імунологічну ефективність вакцинації проти краснухи серед різних вікових груп населення з використанням моновакцин і комбінованої вакцини проти кору, краснухи та епідемічного паротиту. Запропоновано заходи щодо удосконалення епідеміологічного нагляду за хворими на краснуху та з випадками вродженої краснухи за рахунок збільшення параметрів статистичної звітності та забезпечення проведення лабораторної диференціальної діагностики випадків вродженої краснухи, організації серологічного обстеження у разі необхідності вагітних жінок з метою запобігання виникненню випадків вродженої краснухи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.26-395
Шифр НБУВ: РА314410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Лапій Ф.І. 
Вивчення впливу стану здоров'я та факторів місцевого захисту на формування специфічної імунної відповіді при вакцинації оральною поліомієлітною вакциною у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Ф.І. Лапій ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше в Україні досліджено фактори, які впливають на формування імунітету до поліомієліту за умов вакцинації оральною полімієлітною ванкциною (ОПВ) серед дітей віком 6 років. Показано, що одним з вірогідних таких факторів може бути облігатна мікрофлора кишечнику. Не виявлено впливу рівнів імуноглобулінів слини, інтеркурентних захворювань на формування імунної відповіді у разі вакцинації ОПВ. Досліджено стан імунітету в дітей з первинними імунодефіцитами. Установлено, що діти з селективним дефіцитом IgA та транзитною гіпогамаглобулінемією відповідають утворенням антитіл на вакцинацію ОПВ у захисному титрі та мають подібні середні геометричні титри (СГТ) антитіл до поліовірусів, що і в популяції. Здійснено визначення титрів антитіл до поліовірусу в динаміці у дітей з імунодефіцитом, яким застосовано замісну терапію препаратами крові, що містять імуноглобуліни. Установлено, що діти, які вживають з замісною метою "Сандоглобулін", мають три титри антитіл у захисному титрі. Показано, що в дітей з імунодефіцитом, у разі лікування внутрішньом'язевим імуноглобуліном або свіжозамороженою плазмою не існує гарантії захисту проти поліомієліту. Обстежено дітей з захворюванням нирок щодо імунітету до полімієліту. Установлено, що діти з хронічним гломерулонефритом мають нижчі СГТ антитіл до поліовірусів трьох типів у порівнянні з дітьми, хворими на гострий гломерулонефрит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.17-395 +
Шифр НБУВ: РА342277

Рубрики:

      
7.

Годовський О.В. 
Вивчення імунобіологічних властивостей збудника та розробка інактивованої вакцини проти вірусної діареї великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.В. Годовський ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію у світі та розроблено вакцину проти вірусної діареї великої рогатої худоби (ВРХ). Вивчено біологічні властивості різних штамів вірусу діареї та їх антигенну спорідненість. Оптимізовано умови і режими культивування та інактивації штаму ВК-I вірусу діареї. Досліджено імуногормональну відповідь на щеплення живим та інактивованим вірусом діареї, підібрано ад'ювант. Досліджено гематологічні та біохімічні показники крові тварин, щеплених зразками вакцини. Визначено оптимальну імунізувальну дозу, тривалість напруженого імунітету та рівень антитіл до вірусу діареї у молозиві та молоці щеплених тварин. Удосконалено метод титрування цього вірусу та постановки реакції нейтралізації для визначення антитіл до вірусу діареї. Визначено термін придатності вакцини, її профілактичну ефективність. Розроблено нормативну документацію на вакцину та проведено її комісійні випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.311.9 + П873.311.9-3 +
Шифр НБУВ: РА354033

Рубрики:

      
8.

Ситюк М.П. 
Визначення оптимальних строків вакцинації поросят проти класичної чуми свиней, одержаних від імунних свиноматок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / М.П. Ситюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Встановлено оптимальні строки вакцинації поросят проти класичної чуми свиней (КЧС), що народжені імунними свиноматками. Визначено вплив материнських антитіл на формування активного поствакцинального імунітету проти КЧС з застосуванням живих вірусвакцин: АСВ та ЛК-М, вивчено імунологічну відповідь на їх введення. Наявність антитіл до вірусу КЧС у сироватках крові, молозива, молока визначено імунопероксидазним тестом у реакції нейтралізації на перещеплюваній культурі клітин SK-6. Виявлено корелятивну залежність передачі пасивних антитіл свиноматками народженому молодняку. Визначено період перебування материнських антитіл у сироватках молока свиноматок та крові їх поросят. Показано вплив материнських антитіл на формування активного поствакцинального імунітету проти КЧС у строки щеплень поросят 45-, 60- та 90-денного віку. Для виявлення антигену вірусу КЧС у патологічному матеріалі запропоновано прискорений спосіб діагностики КЧС з використанням кролячого антисвинячого імуноглобуліну G, міченого пероксидазою хріну. Доведено ефективність застосування в особливих випадках десятикратних доз згаданих вакцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.6-8 +
Шифр НБУВ: РА330894

Рубрики:

      
9.

Сімонов М.Р. 
Вікові особливості формування імунітету проти хвороби Гамборо і антиоксидантного статусу та методи їх корекції у курей кросу ISA BROWN: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / М.Р. Сімонов ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Теоретично визначено й експериментально підтверджено показники імунологічного й антиоксидантного статусу курчат кросу ISA BROWN та запропоновано нові підходи щодо їх корекції. Одержано нові дані про вікові особливості імунітету, інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів та функціональну активність антиоксидантної системи у курей кросу ISA BROWN. Встановлено, що у сироватці крові курчат титр специфічних антитіл проти хвороби Гамборо знижується з 1-ї по 25-ту добу життя та зростає після проведених вакцинацій. Виявлено, що з тижневого віку формується сильна позитивна кореляційна залежність між вмістом гамма-глобулінової фракції сироватки крові та титром специфічних антитіл (r = +0,7 - +0,9). Встановлено, що з віком у курчат відбувається заміщення низькомолекулярних білків сироватки крові на високомолекулярні. Вперше визначено вплив препаратів "Вірон" та "Ізатізон" на імунологічні, біохімічні й антиоксидантні показники крові курчат кросу ISA BROWN. Показано, що дані препарати підвищують титр антитіл проти хвороби Гамборо, сприяють покращенню білкового обміну, активності антиоксидантної системи та знижують вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів. У курчат дослідних груп виявлено більш інтенсивний перебіг процесів обміну речовин, покращення резистентності та стану антиоксидантного захисту, що сприяє зростанню маси тіла (на 18 %) та збереженості птиці (на 3,5 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.9-35 +
Шифр НБУВ: РА349162

Рубрики:

      
10.

Пеньковська Н.О. 
Вплив вакцинопрофілактики на рівень імунітету та епідемічний процес при епідемічному паротиті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Н.О. Пеньковська ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості епідемічного процесу у разі епідемічного паротиту за умов різної тактики вакцинопрофілактики. Визначено динаміку розповсюдження цього захворювання серед різних контингентів населення. Проаналізовано й оцінено ефективність "підчищувальної" імунізації. Встановлено взаємозв'язок між рівнем захворюваності на епідемічний паротит і тактикою вакцинопрофілактики. Обгрунтовано необхідність введення в Календар профілактичних щеплень ревакцинацій за віком проти даної інфекції (в 6 років, а у разі її відсутності, як"підчищувальної" - в 11). Вивчено реактогенність комбінованої вакцини "Priorix" проти кору, епідемічного паротиту та краснухи, показано її низьку реактогенність. Визначено імуногенність вакцини "Priorix" за паротитним компонентом. Одержано дані про достатню імуногенність досліджєної вакцини. Встановлено високу епідеміологічну ефективність вакцини "Priorix" на відміну від російської живої паротитної вакцини з штаму Ленінград-3. Наведено рекомендоції щодо вдосконалення схеми імунопрофілактики епідемічного паротиту, доцільності використання в практиці охорони здоров'я комбінованих вакцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.29-25
Шифр НБУВ: РА315915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ахрамєєва Н.В. 
Вплив вірусів поліомієліту та їх бентонітових варіантів на пухлинні процеси в експерименті: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Н.В. Ахрамєєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р562.3-29

Рубрики:

      
12.

Сливка Г.В. 
Вплив ізамбену (амізону) на ефективність імунопрофілактики та терапії дрібних домашніх тварин при захворюваннях різної етіології: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Г.В. Сливка ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше на дослідах на собаках і котах доведено, що ізамбен має суттєві переваги у порівнянні з традиційними імуномодуляторами. Доведено, що даний препарат має протизапальну, жарознижувальну, болезаспокійливу, інтерфероногенну дію за умов in vivo та in vitro, прискорює диференціацію попередників макрофагів, посилює клітинний імунітет. Установлено, що ізамбен підвищує ефективність вакцинації собак проти чуми м'ясоїдних, вірусного гепатиту, паровірусного ентериту, аденовірозу та ефективніть лікування собак у разі бабезіозу, кон'юктивіту, соркоптозу, а також котів за аденовірозу, кон'юктивіту, саркоптозу. Показано, що за умов антропогенного навантаження за існуючих технологій утримання дрібних домашніх тварин імунний статус їх організму потребує постійної корекції та реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351-7 + П873.354-7 +
Шифр НБУВ: РА338684

Рубрики:

      
13.

Дворщенко О.С. 
Вплив нанокомпозитів саліцилальімінатів та фулеренів на стан імунної системи у інтактних тварин і пухлиноносіїв: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.С. Дворщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у безпухлинних тварин досліджені металокомплекси аеросилу викликають лекопитоз і стимулюють фагоцитарну активність нейтрофільних гранулоцитів. Виявлено, що в системі in vitro нанокомпозити саліцилальіміну та фулерен-ковалентний викликають зменшення дзета-потенціалу тимоцитів і макрофагів, що свідчить про активацію клітин, але фулерен-сорбований збільшує показники дзета-потенціалу, що свідчить про диференціацію кортикальних тимоцитів у медулярні. Встановлено, що в активації перитонеальних макрофагів in vitro головну роль відіграє аеросил. значно підвищує її протипухлинні властивості за рахунок стимуляції специфічного імунітету та неспецифічних факторів захисту. Встановлено, що у разі використання фулерену-ковалентного для модифікації протипухлинної вакцини у 11 % тварин відбувалася регресія пухлини саркома 37.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-29 +
Шифр НБУВ: РА344611

Рубрики:

      
14.

Карпюк В.В. 
Вплив низьких доз радіаційного випромінювання на перебіг тільності і отелень у корів поліської м'ясної породи та виникнення ротавірусної інфекції у новонароджених телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Карпюк ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив тривалого малоінтенсивного радіаційного забруднення на перебіг тільності та отелення виведеної нової поліської м'ясної породи корів, стан і природну резистентність новонароджених телят і рівень їх захворюваності ротавірусною діареєю. Розглянуто профілактичні заходи запобігання, зокрема, щеплення тільних корів вакциною нового покоління, створеною на основі макромолекулярного комплексу платини. На підставі проведених досліджень одержано дані про те, що довготривала дія підвищених доз радіації має негативний вплив на фізіологічний стан організму тільних корів та молодняка. Найбільш вразливими до дії малоінтенсивного іонізуючого випромінювання виявились лейкопоетарна система і гуморальні прояви імунітету: фагоцитарна активність нейтрофілів, бактерицидна активність сироватки крові та Т- і В-лімфоцитарні системи. Встановлено доцільність використання ротавірусної інактивованої платинової вакцини, особливо в господарствах забрудненої радіонуклідами зони, неблагополучних щодо захворювань новонароджених телят на ротавірусну діарею, яка стимулювала підвищення специфічного імунітету в глибокотільних корів та обумовила зростання колострального імунітету у новонароджених телят, що на 70 - 90 % захищає їх від ротавірусів, полегшує перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1
Шифр НБУВ: РА312771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Калашник О.М. 
Вплив сибіркового антигену на імунну систему молодняка великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.М. Калашник ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено епізоотологічний аналіз розповсюдження сибірки серед сільськогосподарських тварин в Україні за перід 1996 - 2000 рр. Вивчено імуногенні властивості вітчизняної вакцини проти сибірки зі штаму K-79Z, а також вплив даної вакцини на імунну систему двомісячних телят залежно від дози та способу введення. Досліджено стан імунної реактивності телят, щеплених протисибірковими вакцинами з штамів "55 - ВНИИВВиМ" і "СБ". Надано пропозиції щодо удосконалення заходів імунопрофілактики захворювання великої рогатої худоби в стаціонарно неблагополучних щодо сибірки пунктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.211-911 + П841.4 + П841.924.11
Шифр НБУВ: РА320272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Буєраков Ю.О. 
Вплив стану печінки і ступеня урикемії на напруженість поствакцинального імунітету в курей: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Ю.О. Буєраков ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено можливий вплив стану печінки курей та ступеня урикемії на напруженість імунітету після їх вакцинації. Запропоновано способи корекції функцій печінки за допомогою різних гепатозахисних препаратів. Проведено експериментальні дослідження на курчатах кросу Хайсекс білий віком від 20-ти до 111-ти діб. Установлено вікову динаміку певних біохімічних показників сироватки крові курчат цього кросу. Вивчено взаємозв'язок між показниками, що характеризують стан печінки та ступінь урикемії, та напруженістю імунітету до ньюкаслської хвороби. У курчат з вищим рівнем антитіл у крові вірогідно менші активність АсАТ і АлАТ та вміст сечової кислоти. Зроблено висновок, що за наявності патології печінки відбувається зниження захисних функцій організму. Позитивну дію на функцію печінки, ступінь урикемії і напруженість імунітету спричиняють препарати ровімікс E 50, силібор, ліпамід, насіння розторопші плямистої та комплексний гепатозахисний препарат, складовими якого є насіння розторопші плямистої - 1 г, ровімікс E 50 - 60 мг, ліпамід - 25 мг (з розрахунку на 1 кг комбікорму). Визначено, що економічна ефективність застосування препарату за профілактичного курсу становить 0,1 грн з розрахунку на одне курча або 2,67 грн на одну гривню витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.325 + П836.73 + П873.361.8-3 +
Шифр НБУВ: РА360636

Рубрики:

      
17.

Айшпур О.Є. 
Гемофільозний полісерозит в свинарських комплексах (перебіг, діагностика, специфічна профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.Є. Айшпур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Вивчено гемофільозний полісерозит у свиней: особливості перебігу, патологоанатомічну та бактеріологічну діагностики, вплив на розвиток патології органів відтворення, застосування лікувально-профілактичних і вакцинних препаратів. Визначено особливості перебігу хвороби, патологоанатомічні зміни, вплив збудника на розвиток викиднів у свиноматок. Підбито підсумки використання формолвакцини проти гемофільозного полісерозиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.93,022
Шифр НБУВ: РА310546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Оніщенко Т.Є. 
Дифтерія в умовах промислового міста (клініко-імунологічна характеристика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Т.Є. Оніщенко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 23 с.: рис. — укp.

Вивчено клінічну картину та імунологічні показники у хворих на дифтерію та бактеріоносіїв C. diphtheriae за умов промислового міста з урахуванням наявності чи відсутності вакцинації, супутньої патології, віку та перебігу захворювання. Розроблено критерії для прогнозування тяжкості перебігу захворювання, розвитку ускладнень, а також проведення імунокоригуючої терапії з урахуванням залучених до патологічного процесу систем і підсистем імунного захисту. За результатами дослідження виявлено, що серед захворілих переважали щеплені, але зі збільшенням віку відношення щеплених і нещеплених зменшувалось. Установлено, що протидифтерійні антитоксичні антитіла не забезпечуюь захист від захворювання, але визначають його форму, тяжкість перебігу, характер ускладнень. Визначено, що захворювання на дифтерію супроводжується залученням до імунної відповіді клітин загальної запальної реакції, T- і B-систем імунної системи. Виявлено, що у щеплених хворих ступінь мобілізації у вогнище запалення КЗЗР вище, про що свідчать зміни в лейкограмі. Виявлено пригнічення імунної системи за тяжкого перебігу дифтерії, ускладнень, ознак імунодефіциту у хворих середнього віку. Доведено, що відсутність антитоксичних антитіл у хворих на дифтерію з тяжким і ускладненим перебігом сприяє залученню до системи імунного захисту всіх компонентів уродженого й адаптивного імунітету. Показано, що у формуванні систем імунного захисту у зазначених хворих спостерігається перехід від пристосувальних реакцій до розпаду системи взагалі за тяжких і ускладнених форм захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23-3 + Р194.23
Шифр НБУВ: РА330948

Рубрики:

      
19.

Матковська С.Г. 
Діагностика інфекційного ринотрахеїту-пустульозного вульвовагініту великої рогатої худоби за показниками антитіл в носовому, піхвовому секретах та сльозі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.Г. Матковська ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню можливості виявлення специфічних антитіл в секретах організму (носовому, піхвовому, слізному) проти вірусу інфекційного ринотрахеїту - пустульозного вульвовагініту (ІРТ-ІПВ), ролі показників антитіл і цитоморфологічних даних виділення вірусу при проведенні заходів по оздоровленню господарств від ІРТ-ІПВ. Одержані результати свідчать про наявність антитіл в секретах і можливість використання цих біологічних рідин організму для діагностики ІРТ-ІПВ шляхом виявлення в них специфічних антитіл в РНГА та РНБА. Запропоновано використовувати показники антитіл в носовому секреті для вивчення дії вакцин при різних способах їх введення, а також для виявлення передачі цього вірусу невакцинованим тваринам при контакті з імунізованими. Цитоморфологічний метод дає можливість робити висновок про вірулентність польових штамів вірусу ІРТ-ІПВ, а також про ефективність інтраназальної імунізації. Дослідження з використанням цитоморфологічного методу довели можливість виявлення мінливості тинкторіальних властивостей внутрішньоядерних тілець-включень при ІРТ-ІПВ; спочатку вони базофільні, а в процесі розвитку набувають оксифільних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-6,022

Рубрики:

      
20.

Криворутченко Ю.Л. 
Дія на віруси імунодефіциту людини і грипу нових поверхнево-активних речовин та їх імуноад'ювантні властивості: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.06 / Ю.Л. Криворутченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Встановлено, що дезінтегрон-О руйнує оболонку вірусів грипу з усуненням основної частини глікопротеїдів, а отримані за його допомогою субвірусні продукти зберігають нативні властивості та можуть використовуватись для створення противірусних моноклональних антитіл різної специфічності. У дослідах in vitro охарактеризовано властивість катіонного детергента мірамістину інактивувати віруси імунодефіциту людини 1 типу. Зазначено, що мірамістин пригнічує інфекційність позаклітинного вірусу, а також знищує ВІЛ-інфіковані клітини у концентрації 100 мкг/мл і є одним з найбільш активних антисептиків з анти-ВІЛ властивостями. Досліджено вплив амфотерного детергента дезінтегрону-О на ВІЛ-1 інфіковані лімфобластоїдні клітини. Доведено, що дезінтегрон-О поступається мірамістину і не може бути рекомендований для профілактики ВІЛ-інфекції. Зазначено, що присутність у вірусовмісному матеріалі сироватки крові та сорбція ВІЛ-1 на тканину (батист) перешкоджають реалізації віруліцидної дії мірамістину. Проаналізовано концентраційні залежності ефектів. Вперше виявлено дію на ВІЛ-О та ад'ювантні властивості тритерпенових сапонів із кримського плюща Hedera taurica Carr (таурозидів). Розглянуто залежність вказаних характеристик від хімічної будови глікозидів. Встановлено: таурозиди збільшують гуморальну імунну відповідність на глікопротеїди ВІЛ-1,а таурозид I дозозалежно пригнічує репродукцію вірусу. Доведено, що дія ВІЛ-1 та ад'ювантні характеристики мурамілпептидів залежать від конфігурації їх аномерного центру. З'ясовано, що beta-бутил-МДП за імуноад'ювантними властивостями переважає фосфат алюмінію і не активує репродукцію ВІЛ-1 in vitro. Препарат можна віднести до кандидатів на роль безпечного ад'юванту для вакцин проти СНІДу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-52
Шифр НБУВ: РА310105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського