Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (23)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (171)Реферативна база даних (1437)Книжкові видання та компакт-диски (413)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЛЬНА$<.>+<.>K=ТОРГІВЛЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гарарук Л.В. 
Біржова торгівля України в період нової економічної політики (1921 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Гарарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення літературних джерел досліджено створення одного з головних елементів ринкової інфраструктури - бірж в Україні, що диктувалося логікою економічного розвитку та було зумовлено потребами народного господарства в період непу. Проаналізовано особливості виникнення та поширення мережі біржових організацій, наведено основні напрямки їх діяльності, розглянуто специфіку біржової торгівлі. Охарактеризовано статути, склад бірж, роботу біржових комітетів, загальних зборів членів бірж, президій, секцій, відділів, довідково-консультативних центрів. Визначено ріст біржового обігу, розмір біржових і позабіржових угод за різними видами товарів, проаналізовано кількість угод за роками та біржами. Розкрито процес трансформації нормативного регулювання біржової торгівлі - від ринкового до директивно-планового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР)614.21 +
Шифр НБУВ: РА342686

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Козирев О.С. 
В.Г.Мальований у суспільно-політичному русі України 70 - 80-х років ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Козирев ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено основні етапи, особливості, форми та засоби діяльності В.Г.Мальованого у суспільно-політичному русі України у контексті проблеми типологічної спорідненості й самобутності українського народолюбства та російського народницва в ідеології та соціальній практиці. Розкрито роль діяча стосовно зміцнення радикально-демократичної течії в українському національному русі, подоланні його організаційної аморфності та програмної неоформленості. Висвітлено зміст та особливості співпраці В.Г.Мальованого з російським народництвом та українською національно-демократичною еміграцією. Розглянуто питання щодо його участі у спробі створення українського політичного товариства "Вільна Спілка". Визначено місце В.Г.Мальованого у суспільно-політичному русі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-8 Мальований +
Шифр НБУВ: РА336024

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Горянська Т.В. 
Вільні економічні зони: механізм формування й функціонування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.В. Горянська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено історичний аспект формування вільних економічних зон (ВЕЗ), проаналізовано їх сутність, місце та роль у світовій економіці. Запропоновано визначення поняття "вільна економічна зона". Систематизовано класифікаційні ознаки ВЕЗ, що відповідають сучасним концепціям оцінки ефективності їх утворення та функціонування. Визначено типи та види ВЕЗ, найбільш прийнятні для сучасної України, запропоновано їх класифікацію. Вивчено концептуальні підходи щодо механізму формування ВЕЗ - територіальний та функціональний, розроблено адаптивний механізм формування та управління ВЕЗ в Україні, визначено місце та роль держави у даному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81
Шифр НБУВ: РА330660

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Апопій В.В. 
Внутрішня торгівля та АПК України: теорія і практика економічної взаємодії: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / В.В. Апопій ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та науково-прикладні засади розвитку міжгалузевої економічної взаємодії внутрішньої торгівлі й АПК України, а також механізми їх ефективного функціонування у ринковому середовищі. Досліджено взаємозв'язок агропромислового виробництва та товарно-грошового обміну. Доведено об'єктивність характеру їх взаємозалежності та, відповідно, економічної взаємодії торгівлі й АПК. Обгрунтовано функції торгівлі щодо АПК, детермінанти та фактори економічної взаємодії. Розвинуто теоретико-методологічні основи дослідження процесу міжгалузевої економічної взаємодії. Розкрито систему економічних відносин і міжгалузевих зв'язків торгівлі й АПК. Виявлено суттєві протиріччя їх економічних інтересів, диспропорції розвитку та низьку ефективність функціонування. Запропоновано механізм економічної взаємодії торгівлі й АПК. Обгрунтовано стратегічні пріоритети та шляхи їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434 + У9(4УКР)421 +
Шифр НБУВ: РА361891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Грачевська Т.О. 
Громадсько-політична, наукова та історико-літературна діяльність П.В.Феденка (1893 - 1981 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.О. Грачевська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу джерел і літератури досліджено життєвий шлях П.Феденка. Визначено й охарактеризовано основні етапи його біографії висвітлено його політичну, громадську, наукову, літературну та педагогічну діяльність. Установлено та проаналізовано певні факти життя П.Феденка. Значну увагу приділено процесу формування його характеру, світогляду, наукових і політичних поглядів і вподобань. З'ясовано вплив оточення на формування особистості П.Феденка. Розглянуто його діяльність у лавах Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП). Проаналізовано міжнародну складову його політичної роботи. З'ясовано, що перебуваючи в еміграції у Празі, Лондоні та Мюнхені, П.Феденко працював в емігрантських академічних установах, був активним дописувачем періодичних видань "Вільна Україна", "Свобода", "Нові дні". Наголошено, що у празький період життя П.Феденко одержав ступінь доктора філософії. Проаналізовано літературну діяльність П.Феденка, що була взаємопов'язаною з його науковою діяльністю. З'ясовано, що у мюнхенський період життя політика посилилась його конфронтація з представникам радянської історичної науки. Доведено, що П.Феденко був одним з яскравих представників української політичної еміграції XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Феденко П.В. + Т3(4УКР)6-8 Феденко +
Шифр НБУВ: РА350820

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сергєєва Л.М. 
Державна політика протидії торгівлі жінками: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.М. Сергєєва ; Нац. акад. держ. упр. при президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби, методи та механізми запобігання торгівлі жінками на державному та міждержавному рівнях, розглянуто питання їх удосконалення. Розкрито зміст понять "торгівля жінками", "механізм державного управління процесом запобігання торгівлі жінками". Запропоновано нові підходи щодо визначення сутності феномену торгівлі жінками. Проведено дослідження процесу запобігання торгівлі жінками як об'єкта державного управління. Розглянуто основні управлінські функції - планування, прогнозування, організацію, координацію та контроль у процесі протидії торгівлі жінками. Проаналізовано вітчизняний досвід протидії торгівлі жінками. Визначено мету, цілі та завдання органів державного управління у даній сфері. Класифіковано складові елементи механізму державного управління процесом запобігання торгівлі жінками, якими є система органів державної влади, міжнародні неурядові організації, науково-дослідні інститути, правові норми, що регламентують державне управління у даній сфері, цілі, принципи та методи. Розглянуто можливості використання у процесі формування та реалізації державної політики протидії торгівлі жінками таких управлінських підходів: системного, комплексного, функціонального, ситуаційно-адміністративного, програмно-цільового на основі принципів об'єктивності, законності, демократизму, оптимальності, прозорості. Узагальнено досвід роботи державних органів, громадських і міжнародних неурядових орагнізацій щодо запобігання торгівлі жінками в Україні та за кордоном, запропоновано механізми їх співробітництва. Проаналізовано нормативно-правову базу протидії торгівлі людьми. Розроблено рекомендації щодо удосконалення механізму державного управління відповідними соціальними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.4 +
Шифр НБУВ: РА346209

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Домановський А.М. 
Державний контроль та регулювання торгівлі у Візантії IV - IX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.М. Домановський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто основне завдання візантійського уряду в плані регулювання зовнішньої торгівлі - бажання вигідно отримувати високоліквідні східні товари, причому не здійснювалося жодних спроб державної організації посередницької зовнішньої торгівлі з метою отримання комерційного прибутку. Зазначено, що відсутність у імперському адміністративному апараті спеціальних відомств, діяльність яких була б спрямована на забезпечення контролю та регулювання торгівлі - наслідок перманентного превалювання політики над економікою. Окремі "спеціалізовані" чиновники (відомство епарха міста Константинополя, коммеркіарії, авідики тощо) були рідкістю, а сфера їх діяльності торкалася переважно важливої у політичному плані зовнішньої торгівлі. Відзначено, що важливим засобом регулювання внутрішньої торгівлі була податкова система: податкові реформи Анастасія І (491 - 518 рр.) в 498 р. та Константина V (741 - 775 рр.) в 767 р. мали на меті запустити або інтенсифікувати функціонування ринкових механізмів. У цілому, особливості, принципи, завдання державного регулювання торгівлі у Візантії були викликані специфічними характеристиками комерційного обміну будь-яких докапіталістичних суспільств, в яких торгівля переважно обслуговувала споживчі функції. Втручання з боку держави лише посилювало ці особливості й запобігало появі в усталеній економічній системі ранньосередньовічної Візантії можливостей для розширеного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)441-2 +
Шифр НБУВ: РА349772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Максимець О.В. 
Еколого-економічна оцінка зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.В. Максимець ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми удосконалення зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств з урахуванням екологічних факторів. Висвітлено принципи, на яких повинна урунтуватись збалансована торгівля. Проаналізовано теоретичні основи ролі та впливу екологічного фактору у зовнішній торгівлі. Представлено класифікацію зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на діяльність лісових підприємств. Розкрито світові та європейські тенденції у виробництві, споживанні та торгівлі деревинною лісопродукцією. Охарактеризовано зовнішньоторговельну діяльність лісових підприємств України. Викладено фактори формування попиту на продукцію з деревини та роль сертифікації лісів у торговельних процесах. Наведено методичні підходи до еколого-економічної оцінки та визначення еколого-економічної ефективності зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств. На основі вивчення впливу різних факторів на зовнішньоторговельну діяльність лісових підприємств запропоновано модель розвитку експорту їх продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.1-592 + У9(4УКР)843.550-28 +
Шифр НБУВ: РА339149

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Близнюк О.П. 
Економіко-організаційний механізм функціонування оптової торгівлі: Автореф. дис... канд. екон.: 08.07.05 / О.П. Близнюк ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено роль і місце оптової торгівлі у сфері товарного обігу, особливості її функціонування на сучасному етапі реформування економіки. Уточнено зміст поняття "оптова торгівля". Розроблено класифікацію функцій оптової торгівлі та основних організаційних форм оптових посередників у каналах товаропросування. Визначено основні тенденції розвитку економіко-організаційного механізму функціонування оптової торгівлі в Україні, запропоновано основні стратегічні напрямки її реформування в системі розвитку ринкової інфраструктури, розроблено комплекс заходів щодо розвитку оптових продовольчих ринків. Визначено основні напрямки інтеграції оптової ланки торгівлі для удосконалення організації системи товаропросування з використанням логістичного підходу. Подано методичні рекомендації щодо удосконалення комерційно-посередницької діяльності підприємств оптової торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30
Шифр НБУВ: РА313676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шевченко А.М. 
Зовнішня торгівля портів на Півдні України (друга половина XIX - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Шевченко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії проведено комплексне дослідження зовнішньої торгівлі на Півдні України у другій половині XIX - на початку XX ст. Визначено динаміку й особливості розгортання зовнішньоторговельних операцій регіону. На підставі вивчення статистичних даних проаналізовано зміни експортно-імпортних операцій, охарактеризовано основні ринки збуту, визначено частку експортних та імпортних товарів у південноукраїнській торгівлі. З'ясовано причини зростання обсягів зовнішньої торгівлі, виявлено її особливості. Проаналізовано наслідки зовнішньоторговельних операцій для соціально-економічного розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359358

      
11.

Іксарова Н. О. 
Зовнішня торгівля послугами у системі економічної безпеки держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Н. О. Іксарова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Досліджено специфіку послуги як об'єкта експортно-імпортних операцій, визначено сутність економічної безпеки держави. Удосконалено концептуальні засади формування її системи й оцінено наднаціональні механізми регулювання міжнародної торгівлі послугами з позицій вимог економічної безпеки держави. Проведено аналіз зовнішньої торгівлі послугами України на сучасному етапі, визначено рівень її географічної диверсифікованості й основні загрози економічній безпеці України з боку її структурних диспропорцій. Оцінено місце інфраструктури сфери послуг у системі економічної безпеки України та визначено напрями невілювання негативного впливу її кризового стану на рівень захищеності національної економіки. Проаналізовано зміни в інституційно-правовому середовищі зовнішньої торгівлі послугами після підписання ГАТС і виявлено основні загрози економічній безпеці України. Запропоновано напрями диверсифікації видової та географічної структури зовнішньої торгівлі на підставі розрахунку компаративних переваг України в цій сфері, визначено вектори реалізації експортного потенціалу інфраструктурних галузей сфери послуг у контексті вимог економічної безпеки та на основі кореляційно-регресійної моделі виокремлено пріоритетні напрями експорту послуг України за критерієм способу його проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА375949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Колосова Ю.В. 
Зовнішня торгівля України: механізм розвитку і управління в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.В. Колосова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми розвитку зовнішньої торгівлі за умов соціально-економічних трансформацій. Досліджено теоретичні аспекти формування та становлення зовнішньоторговельних відносин, з'ясовано їх сутність і роль у сучасній економічній системі. Сформульовано визначення зовнішньої торгівлі як економічної діяльності окремих країн світу й об'єктивного процесу обміну товарами та послугами, що виникає внаслідок спеціалізації. Розроблено класифікацію існуючих форм міжнародної торгівлі за формами зв'язку, об'єктом продажу, специфікою торгового процесу та взаємодії суб'єктів. Систематизовано функції зовнішньої торгівлі в економічній системі держави. Визначено структуру державної політики у сфері зовнішньої торгівлі та запропоновано схему удосконалення зовнішньоторговельної діяльності країни. Досліджено сучасні тенденції у зовнішньоторговельній сфері. Виявлено взаємозв'язок зовнішньої торгівлі з основними секторами економіки та охарактеризовано її вплив на економічну та соціальну безпеку країни. На базі поєднання виробничих, інвестиційних, інтеграційних, маркетингових і цінових важелів з раціональними методами зовнішньоторговельної політики розроблено механізм удосконалення зовнішньоторговельної діяльності, спрямований на економічне зростання України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 +
Шифр НБУВ: РА335040

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Вільна Я.В. 
Ідейно-естетичний феномен творчості Г.Квітки-Основ'яненка: герменевтичний аспект: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Я.В. Вільна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Досліджено ідейно-естетичну специфіку художньої спадщини Г.Квітки-Основ'яненка. Вивчено семантику текстів, рецепції, форми творчості прозаїка та драматурга крізь виміри жанрових модифікацій, стильового діапазону, традицій і новаторства, світоглядних переконань. Комплексно проаналізовано студії творчості Г.Квітки-Основ'яненка, виявлено оптимальну характеристику рецептивної парадигми мистецької спадщини письменника, досліджено його літературний доробок у силовому полі стильового синкретизму, впливів, мистецьких традицій і художнього новаторства. Охарактеризовано особливості змістовних, структурно-композиційних, жанрових, нараційних та образотворчих моделей творчості митця. Визначено роль автора у примноженні традицій вітчизняного та світового письменства, осмислено провідні світоглядні принципи письменника, відстежено їх взаємозв'язок із його спадщиною під кутом зору національної ідентичності. Розкрито національні первні ідейно-естетичного феномена творчості Г.Квітки-Основ'яненка, визначено місце та роль митця в процесі становлення та розвитку нової української літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Квітка-Основ'яненко,Г.33 +
Шифр НБУВ: РА343688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Первак К.В. 
Інтегральна багатокристальна рентгенівська дифрактометрія монокристалів з дефектами кулонівського типу для жорсткого та м'якого випромінювань: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / К.В. Первак ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Побудовано узагальнену динамічну теорію розсіяння рентгенівських променів у кристалах з хаотично розподіленими дефектами кулонівського типу, в якій, на відміну від існуючих, вперше враховано вплив динамічного характеру дифузного розсіяння на коефіцієнти екстинкції, що обумовлена розсіянням на дефектах, а також вплив одночасно декількох типів дефектів. Теорія вперше вільна від припущення про малість ефектів екстинкції, які обумовлені розсіянням на дефектах. Узагальнену теорію адаптовано до конкретних експериментальних умов дифрактометрії методами нового покоління, які використовують динамічні ефекти дифузного розсіяння. На цій основі запропоновано та теоретично й експериментально обгрунтовано оригінальні інформативні та високо чутливі методи дифрактометрії: узагальнений метод повних кривих відбиття, комбінований метод повної інтегральної відбивної здатності та метод енергодисперсійної інтегральної трикристальної дифрактометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 + В372.31,022
Шифр НБУВ: РА308767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Федорчук С.В. 
Інтрамолекулярні полікомплекси в триблок-кополімерах на основі поліетиленоксиду та поліакриламіду: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.В. Федорчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Синтезовано та досліджено блочну структуру та поведінку у розчинах триблок-кополімерів (ТБК) поліакриламіду-b-поліетиленоксиду-b-поліакриламіду (ПАА - b - ПЕО - b - ПАА) на основі хімічно комплементарних ПАА і ПЕО з різною довжиною центрального та бічних блоків. Формування ІнтраПК у макромолекулах ТБК перешкоджає кристалізації блоків ПЕО та забезпечує існування однорідної фрактально-організованої аморфної структури у широкому діапазоні зміни ММ обох блоків. Установлено здатність макромолекул ТБК до міцелоутворення у водних розчинах за рахунок утворення інтрамолекулярних водневих зв'язків і гідрофобних взаємодій. Показано, що у разі зростання довжини центрального та бічних блоків критична концентрація міцелоутворення ТБК зменшується, а вільна енергія міцелоутворення збільшується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.725,0 + Г721.74,0 + Г722.11,0 +
Шифр НБУВ: РА360791

Рубрики:

      
16.

Козак В.А. 
Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми (аналіз складу злочину): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Козак ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто положення про те, що торгівля людьми посягає на групу однорідних суспільних відносин, які забезпечують свободу, честь і гідність особи. Наведено додаткові аргументи на користь того, що головним безпосереднім об'єктом торгівлі людьми є суспільні відносини, які забезпечують свободу людини. Вперше питання основного безпосереднього об'єкта торгівлі людьми вивчено шляхом аналіза структурних елементів суспільного відношення, на яке безпосередньо посягає даний злочин. Вперше досліджено механізм скоєння шкоди об'єкту торгівлі людьми. Зроблено висновок, що у торговлі людьми відсутній додатковий обов'язковий безпосередній об'єкт. Обгрунтовано положення про те, що додатковим факультативним безпосереднім об'єктом торгівлі людьми можуть виступати суспільні відносини, які забезпечують життя, здоров'я, статеву свободу або недоторканість, честь і гідність людини, її трудові права, порядок перетинання державного кордону України. Доведено, що торгівля людьми є злочином із форсальним складом. Розглянуто положення про те, що діяння як обов'язкова ознака об'єктивної сторони торгівлі людьми може виражатися у трьох різних формах: продаж людини; її інша оплатна передача; здійснення стосовно людини будь-якої іншої незаконної угоди, пов'язаної із законним або незаконним переміщенням за її згодою або без згоди через державний кордон України для подальшого продажу або іншої передачі іншій особі (особам). Обгрунтовано недоцільність використання у диспозиції ст. 149 КК цивільно-правового терміну "угода". Запропоновано замінити його терміном "незаконні дії". Наведено нове визначення моменту закінчення злочину у кожній із трьох форм його зовнішнього прояву. Аргументовано, що торгівля людьми може бути вчинена лише з прямим умислом. Уперше встановлено, що виконавцем торгівлі людьми у формі продажу або іншої оплатної передачі людини є тільки особа, яка передає потерпілого (так званий "продавець"). Доведено, що виконавцем злочину у третій формі (здійснення стосовно людини будь-якої іншої незаконної угоди, пов'язаної із законним або незаконним переміщенням за її згодою або без через державний кордон України для подальшого продажу або іншої передачі іншій особі (особам) є "продавець" (особа, яка передає потерпілого) та "покупець"(особа, яка заволодіває потерпілим; одержує його від "продавця"). На підставі результатів аналізу ознак складу злочину торгівлі людьми розроблено пропозиції щодо удосконалення чинної назви та диспозиції ст. 149 КК України 2001 року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА322843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лизогуб Я.Г. 
Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми або іншу незаконну угоду щодо передачі людини: порівняльно-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Я.Г. Лизогуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "право людини на свободу", "право людини на особисту недоторканість", "торгівля людьми", "купівля людини", "продаж людини", "інша оплатна передача людини", "інше оплатне одержання людини", "здійснення стосовно людини будь-якої іншої незаконної угоди". Розкрито зміст родового та безпосереднього об'єктів цього злочину, виявлено особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін основного складу торгівлі людьми, а також суб'єкта даного злочину. Досліджено кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки злочину, розглянуто питання покарання за його скоєння. Наведено практичні рекомендації щодо правильного застосування ст. 149 КК України та запропоновано редацію цієї норми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.33 + Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА323434

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Політова А.С. 
Кримінально-правова характеристика злочинів проти свободи особи за законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.С. Політова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть понять "злочин проти свободи особи", "право на свободу", "право на особисту недоторканність", "незаконне позбавлення волі людини", "викрадення людини", "торгівля людьми", "рабство", "работоргівля". Розкрито зміст основного безпосереднього об'єкта злочинів, класифікованих як злочини проти свободи особи. Виокремлено особливості об'єктивної сторони незаконного позбавлення волі або викрадення людини, торгівлі людьми або іншої незаконної дії щодо людини, незаконного поміщення до психіатричного закладу, а також рабства та работоргівлі. Уточнено ознаки суб'єктивної сторони незаконного позбавлення волі або викрадення людини, торгівлі людьми або іншої незаконної угоди щодо людини, а також суб'єкта незаконного поміщення до психіатричного закладу. Проаналізовано кваліфікувальні ознаки посягань на свободу особи та відмежування їх від суміжних складів злочинів. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, зокрема, редакції частин I і II статей про викрадення людини, частини I статей про незаконне позбавлення волі людини, незаконне поміщення до психіатричного закладу, торгівлю людьми або іншу незаконну угоду щодо людини. Запропоновано редакцію статті про рабство та работоргівлю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА354777

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Нікішина аН.В. 
Любов як форма екзистенції особистості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / аН.В. Нікішина ; Тавр. нац. н-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз проблеми любові, базуючись на матеріалах західної, російсьскої й української філософії. Висвітлено питання природи, суті, цінності та сенсу життя людини, процеси самопізнання та саморегуляції. Любов забезпечує повноцінний і гармонійний розвиток людини, оптимальну реалізацію її особистісного та творчого потенціалу, саме вона потенціює людину, особистість у цій якості. Стверджено, що повноцінна функціонувальна особистість - цілісна, гармонійна, унікальна, вільна, здатна до самотрансцендентації та любляча особистість. Цю повноцінність забезпечує любов: виключно любов. Тільки той, хто любить, здатний перейти від пріоритету власної користі до почуття людяності, подвигу світоутворення, перетворити себе та світ, усвідомити загальний зв'язок і світ, побачити істинний сенс всього, що існує.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.38 +
Шифр НБУВ: РА347911

Рубрики:

      
20.

Пясковський В.В. 
Методика розслідування торгівлі людьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Пясковський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Наведено визначення поняття "торгівля людьми", розглянуто його суть. Розкрито зміст основних елементів криміналістичної характеристики цього злочину, наведено розгорнуту структуру способу вчинення торгівлі людьми, виявлено та систематизовано криміналістично значуші відомості про особу потерпілого та злочинця, слідову картину. Розроблено спеціальну методику розслідування торгівлі людьми, яка передбачає аналіз: проблеми її виявлення; специфіки порушення кримінальної справи; обставин, що підлягають встановленню; типових слідчих ситуацій та версій початкового етапу розслідування; організаційних і тактичних особливостей проведення окремих слідчих дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х894.9(4УКР)311.3 +
Шифр НБУВ: РА329569

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського