Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (89)Реферативна база даних (2507)Книжкові видання та компакт-диски (391)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІКОВА$<.>+<.>K=ФІЗІОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Поручинський А.І. 
Амплітудно-часові і топографічні характеристики викликаних потенціалів кори головного мозку школярів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.І. Поручинський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96
Шифр НБУВ: РА308167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Маринич І.С. 
Біологічні особливості північноамериканських шпилькових у зв'язку з їх культурою в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.С. Маринич ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Викладено матеріали з вивчення північноамериканських хвойних в Лісостепу України, в т.ч. сучасний таксономічний склад, вікова і кількісна структури, біометричні показники. Вивчена їх фенологія, ритм, динаміка росту і розвитку, особливості пилування і насіннєношення. Висвітлено питання удосконалення способів насіннєвого і вегетативного розмноження. Проведено аналіз досвіду і опрацьовано раціональні методи ландшафтного використання досліджених видів у даному ботаніко-географічному регіоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-39(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лаврикова О.В. 
Вікова динаміка особливостей функціонування серцево-судинної системи людини при циклічних фізичних навантаженнях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Лаврикова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни серцево-судинної системи за циклічних фізичних навантажень та встановлено базові закономірності адаптаційних змін морфо-функціональних показників серця в онтогенезі у спортсменів під час заняття спортом, у яких тренувальний процес направлений на витривалість. Виявлено зміни: вікові морфологічні та функціонального стану структур серця у спортсменів віком 14 - 22-х років циклічних видів спорту. Наведено порівняльні характеристики вікових мофрофункціональних змін серця у спортсменів і нетренованих осіб. Виявлено морфометричні особливості діяльності серця та зміни показників центральної гемодинаміки за важких фізичних навантажень. Вивчено вікові та статеві особливості інтракардіальної гемодинаміки, морфофункціональні зміни лівого шлуночку серця та механізми регуляції серцевої діяльності у спортсменів, що займаються циклічними видами спорту у процесі адаптації організму до фізичних навантажень, направлених на розвиток витривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.504 + Р731.90 +
Шифр НБУВ: РА339538

Рубрики:

      
4.

Лівощенко Є.М. 
Вікова динаміка показників неспецифічної резистентності у індиків та їх корекція: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Є.М. Лівощенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено особливості вікової динаміки факторів неспецифічної резистентності у індиків (з 3- до 360-добового віку), встановлено наявність критичних періодів у формуванні факторів неспецифічної резистентності організму птиць (у 14- та 150-добовому віці). З'ясовано, що тимоген також позитивно впливає на фактори неспецифічної резистентності у індиків. Доведено, що застосування вітаміну C з водою та кормом (на третю та п'яту добу) у індичат сприяє підвищенню кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну у крові, загального білка, імуноглобулінів класу G, фагоцитарної активності псевдоеозинофілів, активності лужної фосфатази. Встановлено, що на 15-ту добу досліджень дані показники залишаються вищими, ніж у контрольної птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П684 +
Шифр НБУВ: РА357231

Рубрики:

      
5.

Галапчук О.М. 
Вікова диференціація стратегій і тактик дискурсу в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.М. Галапчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено мовленнєву поведінку представників різних вікових груп та проаналізовано стратегії й тактики англійського дискурсу, зумовлені віком комунікантів. За результатами системного аналізу виявлено універсально-вікові, преферентно-вікові та ексклюзивно-вікові особливості мовленнєвої поведінки дітей/підлітків і дорослих, виділено три класифікації форм звертань представників різних вікових груп за критеріями: кількість адресатів, ступінь вираження адресата, типовість/нетиповість даної форми звертання до адресата певної вікової групи. Проаналізовано функції форм звертань у мовленні представників різних вікових груп, виявлено універсально-вікові, преферентно-вікові та ексклюзивно-вікові мовленнєві стратегії і тактики представників різних вікових груп у 14 найчастіших ситуаціях спілкування. Розглянуто особливості реалізації інформативної та комунікативної інтенції, проаналізовано вибір форми реалізації мовленнєвих актів представниками різних вікових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш143.21-227.4
Шифр НБУВ: РА309090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Демус Н. В. 
Вікова залежність морфологічного статусу телиць, їх серця та артерій від типу автономної регуляції серцевого ритму: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / Н. В. Демус ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Доведено, що інтегрувальний вплив симпатичного та парасимпатичного відділів автономної нервової системи завдяки відповідним типам автономної регуляції серцевого ритму зумовлює морфофункціональні особливості серця й артеріальних судин, що, врешті, впливає на ріст та розвиток тварин. З'ясовано, що процеси росту та розвитку теличок за показниками вікової динаміки маси тіла та екстер'єру перебувають у тісному зв'язку з процесами вікового становлення тонусу автономних центрів, а телички з різними типами автономної регуляції серцевого ритму (симпатико-, нормо-, парасимпатикотонічний) характеризуються відповідними показниками маси серця та його окремих частин, а також різними лінійними промірами. Одержані дані свідчать, що товщина кардіоміоцитів лівого шлуночка серця теличок більша, ніж правого та залежить від типу автономної регуляції серцевого ритму. Показано, що морфологічна будова судин у теличок різновікових груп з різними типологічними впливами автономної регуляції змінюється однотипово, на що вказує індекс Керногана (найбільший ІК у тварин-СТ, найменший - у ПСТ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.91 + П872.12-911
Шифр НБУВ: РА378972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Іванова Л.П. 
Вікова чутливість репродуктивної системи до дії антихолінестеразних інсектицидів диметоату та карбофурану (експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / Л.П. Іванова ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено дію диметоату та карбофурану на організм, зокрема, на репродуктивну систему тварин. Встановлено залежність чутливості їх репродуктивної системи до токсичної дії даних препаратів від віку, а саме: у самці пубертатного періоду виявлено підвищену чутливість до токсичного впливу диметоату та карбофурану у порівнянні зі статевозрілими тваринами. У самок таку залежність не було виявлено. Показано, що найбільш чутливим до токсичного впливу на репродуктивну систему вивчених пестицидів є статевозрілі щури чоловічої статі. На цій підставі обгрунтовано доцільність їх використання для вивчення гонадотоксичності ксенобіотиків для найбільш вірогідного встановлення впливу пестицидів на репродуктивну систему. За результатами проведених експериментальних досліджень науково обгрунтовано необхідність перегляду існуючих в Україні величин ДДД діючих речовин пестицидів диметоату та карбофурану з урахуванням токсичної дії на репродуктивну систему молодого організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129 + Р284.6 + Р419.46-29 +
Шифр НБУВ: РА364327

Рубрики:

      
8.

Бондарець І.А. 
Генетико-демографічні процеси як основа відтворення населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / І.А. Бондарець ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

На підставі генетико-демографічних показників, одержаних серед населення Черкащини охарактеризовано генетичний процес у популяції як несприятливий і такий, що негативно впливає на адаптацію даного угруповання населення до умов проживання. Доведено, що зміни стану громадського здоров'я населення Черкащини мають генетичне підгрунтя. Показано, що генетичне різноманіття населення зменшується, а статево-вікова структура, процеси шлюбності та розлучуваності є прогностично-негативними для відтворення населення. Відзначено негативні зміни, що стосуються генетичної структури угруповання за полігенними показниками ваги та зросту новонароджених під час співставлення поколінь. Встановлено частоту деяких сторожових фенотипів серед живонароджених за 1993 - 2004 рр. Показано, що захворювання щитовидної залози серед вагітних жінок Черкащини протягом 1999 - 2003 рр. (33,97 на 1 000 вагітних) можуть негативно вплинути на ймовірність репродуктивних розладів і формування захворюваності на природжену патологію у новонароджених. З'ясовано, що значення медіани вмісту йоду в сечі вагітних жінок свідчить, що нетоксичний дифузний зоб, який спостерігається у них, може бути викланий як дефіцитом йоду, так і іншими чинниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023 +
Шифр НБУВ: РА348708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Терещенко В.Г. 
Гігієна та фізіологія праці при вирощуванні та переробці соняшника за індустріальними технологіями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.Г. Терещенко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено комплексну фізіолого-гігієнічну оцінку умов праці на основних етапах технологічного циклу вирощування та переробки соняшника. Установлено, що під час виконання земляних сільськогосподарських робіт на технічно зношених тракторах оператори зазнають впливу шкідливих виробничих чинників (шуму, вібрації, пилу, мікроклімату), рівні яких у деяких випадках наближаються до екстремальних і на 10 % - 70 % перевищують значення, що реєструвалися 1980 - 1990 рр. За умов застосування пестицидів як неодмінної складової інтенсивних технологій у рослинництві, працівники зазнають їх шкідливої дії за різних шляхів надходження до організму (інгаляційним, перкутанним), за цього розрахункові ризики шкідливої дії є високими для будь-якого шляху. Відзначено, що застосування новітніх технологій ультрамалооб'ємного обприскування за допомогою надлегких літальних апаратів (НЛА) має гігієнічні переваги у порівнянні з традиційними повнооб'ємними технологіями. Зазначено, що використання НЛА потребує спеціальної підготовки, високої кваліфікації пілотів і застосування комплексу заходів щодо безпеки польотів і засобів захисту від впливу шкідливих виробничих чинників (високої напруженості праці, шуму, вібрацій, пестицидів). За результатами фізіологічних досліджень установлено залежність вираженості біологічної реакції організму від інтенсивності впливу шкідливих виробничих чинників різної природи за різних видів робіт. Запропоновано комплекс профілактичних заходів, зокрема: цільове застосування способів захисту під час виконання конкретних видів робіт, діяння раціональних режимів праці, визначення санітарно-захисних зон за умов ультрамалооб'ємного застосування агрохімікатів за допомогою НЛА. Наведено пропозиції з питань "захисту часом" працюючих на сільськогосподарських машинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518 + Р124.541 +
Шифр НБУВ: РА338471

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Рудишин М.П. 
Екологія популяцій гризунів західного регіону України: Автореф. дис...д-ра біол. наук: 03.00.16 / М.П. Рудишин ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 42 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням структурно-функціональної організації популяцій гризунів західного регіону України (Полісся, Лісостеп, Прикарпаття, Карпати, Закарпаття). На основі багаторічних стаціонарних та експериментальних досліджень встановлені закономірності біотопічного розміщення і чисельності популяцій гризунів, їх динаміка, вікова, статева і просторова структури, функціональна роль у природних й антропогенно змінених екосистемах, консортивні зв'язки, морфофізіологічні адаптації та мікроеволюційні процеси. Запропонований системний підхід щодо управління популяціями шкідливих, корисних та рідкісних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423*80,022

Рубрики:

      
11.

Кацан С.В. 
Ефективність нового способу непрямої селективної лазерної коагуляції у лікуванні хворих віковою макулопатією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / С.В. Кацан ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2006. — 18 с. — укp.

З метою підвищення ефективності лікування хворих на вікову макулопатію розроблено новий спосіб непрямої селективної лазерної коагуляції, що дозволяє вибірково коагулювати пігментний епітелій сітківки макулярної ділянки з мінімальним впливом на нейроепітелій та судинну оболонку. Вперше обгрунтовано показання щодо проведення непрямої селективної лазерної коагуляції у хворих на вікову макулопатію. Зокрема встановлено, що даний вид оперативного втручання доцільно проводити, якщо вікова макулопатія характеризується м'якими зливними друзами висотою більше 60 мкм, товщиною сітківки у ділянці фоваса більше 200 мкм, гостротою зору не менше 0,7. За допомогою оптичної когерентної томографії вперше виявлено достовірні зміни товщини сітківки в сторону збільшення залежно від ступеня важкості захворювання. Показано, що непряма селективна лазерна коагуляція сприяє зменшенню товщини сітківки макулярної ділянки, а також висоти друз у хворих на вікову макулопатію. Експериментально доведено ефективність застосування непрямої селективної лазерної коагуляції для лікування хворих на вікову макулопатію залежно від ступеня важкості захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-5 +
Шифр НБУВ: РА348048

Рубрики:

      
12.

Федоров Ю.В. 
Кальцинуюча хвороба клапанів серця: механізми розвитку, морфо-функціональний стан серця, клінічний перебіг, діагностика та підходи до медикаментозного лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Ю.В. Федоров ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 51 с.: рис. — укp.

Уперше в Україні визначено поширення кальцинуючої хвороби клапанів серця (КХКС) у взаємозв'язку з пошкодженням аортального та мітрального клапанів, віком хворого, наявністю артеріальної гіпертензії (АГ). Установлено, що КХКС вірогідно частіше розвивається в чоловіків віком від 40 до 55-ти років, а у жінок - у період постменопаузи після 55-ти років. Уточнено критерії диференціальної діагностики патологічного склерозування клапанів серця з їх фізіологічним віковим потовщенням. Поглиблено вивчено структурні особливості патогенезу та морфогенезу КХКС, основою яких є вікова дистрофічна кальцифікація фіброзного кільця та основ стулок аортального й мітрального клапанів, що супроводжується хронічним запаленням. Показано їх відмінності від патоморфогенезу ревматичних пошкоджень клапанів серця. Проаналізовано зміни систолічної та діастолічної функцій шлуночків серця, особливості їх ремоделювання на початковій стадії КХКС. З'ясовано, що у хворих на початковій стадії розвитку "ізольованої" КХКС без АГ та ішемічної хвороби серця (ІХС) (післяінфарктного кардіосклерозу) спостерігається суттєвіше, ніж у здорових осіб того ж віку, погіршення діастолічної функції лівого шлуночка за незмінної правого шлуночка серця. Уточнено інформативність діагностичних критеріївКХКС і розроблено нові критерії диференціальної діагностики цього захворювання з ревматичними вадами серця та початкового ушкодження аортального та мітрального клапанів серця у разі КХКС - патологічного склерозування з фізіологічним віковим потовщенням стулок клапанів у хворих похилого віку. Уточнено критерії диференціальної діагностики КХКС з ідіопатичним захворюванням провідної системи серця - хворобою Лева. Уперше створено систему комплексної оцінки ступеня пошкодження клапанів та студій розвитку КХКС на підставі клінічних, гемодинамічних, імунологічних показників і наявних ускладнень цього захворювання. Запропоновано та апробовано метод медикаментозного лікування КХКС з супутньою АГ за допомогою блокатора кальцієвих каналів дилтіазему, інгібітору ангіотензинперетворюючого ферменту каптоприлу та макролідних антибіотиків ("Азитроміцину" та "Доксицикліну"). Установлено коригуючий вплив такого лікування та прогресування пошкоджень клапанів у разі КХКС. Розроблено систему диспансеризації цих хворих та оцінено її ефективність протягом семирічного обстеження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.12-3 +
Шифр НБУВ: РА329943

Рубрики:

      
13.

Демінська Л.О. 
Міжпредметні зв'язки у процесі професійної підготовки майбутніх учителів фізичної культури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.О. Демінська ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Уперше теоретично обгрунтовано педагогічні умови ефективного використання міжпредметних зв'язків у процесі професійної підготовки майбутніх учителів фізичної культури. Висвітлено суть професійної підготовки учителів та її структурних компонентів. Розроблено й апробовано програму та тематичний план методичного семінару викладачів вищого навчального закладу "Використання міжпредметних зв'язків у процесі підготовки вчителя фізичної культури", програму використання міжпредметних зв'язків у процесі викладання навчальної дисципліни "Фізіологія", програму та методичне забезпечення нового навчального курсу "Методи і засоби підвищення ефективності навчання майбутніх учителів фізичної культури", побудованого на міжпредметній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р30 + Ч481.211.5 +
Шифр НБУВ: РА328636

Рубрики:

      
14.

Гончаренко В.П. 
Олуланоз свиней у Лісостепу і Поліссі України, удосконалення діагностики та заходів боротьби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / В.П. Гончаренко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено методи прижиттєвої діагностики олуланозу на базі мікроскопії змивів зі шлунка та біоптатів шлункової слизової. Встановлено, що неблагополучними щодо олуланозу є 63,63 % свинарських господарств Полісся та Лісостепу України, а вікова динаміка інвазії характеризується підвищенням рівня зараження з віком свиней. Виявлено, що джерелом олулан для свиней можуть бути собаки, коти, щури та миші. Під час розвитку олуланозного патологічного процесу встановлено супресію факторів імунобіологічного захисту, структурні порушення в печінці та холестаз. На підставі результатів визначення олуланоцидної активності універму та вивчення посттерапевтичних змін в організмі хворих на олуланоз свиней запропоновано схеми етіотропної та антгельмінтно-імуностимулювальної терапії (з використанням вірутрициду).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626-925 +
Шифр НБУВ: РА330417

Рубрики:

      
15.

Пустовойт Г.Л. 
Особливості перебігу хронічного пієлонефриту в осіб похилого і старечого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.37 / Г.Л. Пустовойт ; АМН України. Ін-т нефрології. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено морфологічні передумови розвитку інфекційного запального процесу у нирках, особливостей клінічного перебігу та діагностики хронічної хвороби нирок (ХХН), а саме: необструктивного пієлонефриту в осіб похилого та старечого віку. Проведено вивчення первинної медичної документації 1 575-ти хворих, з яких 184 - віком більше 60-ти років, гістохімічний порівняльний аналіз тканинних структур нирки у різних вікових групах. Проаналізовано вікові характеристики структурно-функціонального стану нирок хворих на ХХН - необструктивного пієлонефриту. Виявлено прогресивне зростання з віком тяжкості захворювання та пряму залежність між тривалістю захворювання та тяжкістю ХХН - необструктивного пієлонефриту. Установлено, що вікова перебудова у нирковій тканині, що розпочинається на мікроциркуляторному рівні, порушує нормальні трофічні процеси, створюючи умови для хронізації інфекційного запального процесу в нирках, розвитку артеріальної гіпертензії та ниркової недостатності. З урахуванням достовірного порушення з віком ниркової гемодинаміки для роздільної оцінки функціонального стану нирок у хворих похилого та старечого віку запропоновано доплерографічне визначення імпульсних показників та хвилинного об'єму кровотоку у нирках. Запропоновано включити до обов'язкових заходів з метою профілактики прогресування ХХН - необструктивного пієлонефриту в осіб похилого та старечого віку, а саме: корекцію артеріального тиску, функціональних уродинамічних і гемодинамічних порушень, активності інфекційного запального процесу у нирках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-92 +
Шифр НБУВ: РА348333

Рубрики:

      
16.

Познякова С.І. 
Особливості формування лісового середовища в культурах дуба лівобережного лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / С.І. Познякова ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

На підставі результатів аналізу динаміки модальних дубових насаджень Лівобережного Лісостепу, встановлено, що ефективність використання лісорослинного потенціалу місцезростань модальними дубовими деревостанами є недостатньою. Зазначено, що природні поростеві насадження потребують переформування на більш продуктивні. Вивчено динаміку замкнутості крон культур дуба різного віку та ефективність використання ними площі живлення. Досліджено динаміку світлового, температурного режимів, вологості повітря та грунту. Доведено, що вікова динаміка деревостану обумовлює зменшення освітленості під його наметом, зниження температури повітря та грунту, але у разі цього збільшуються вологість повітря та верхнього шару грунту. Всебічно розглянуто видовий склад трав'янистої рослинності у культурах дуба різного віку та складу лісотвірних порід у сухій та свіжій кленово-липовій дібровах. Проаналізовано за допомогою фітоіндикаційних методів Д.М.Циганова особливості формування лісового середовища у культурах дуба. Вперше встановлено, що із збільшенням віку насадження змінюються показники, які характеризують континентальність клімату, кріокліматичні умови, а також освітленість і вологість верхнього шару грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-4 +
Шифр НБУВ: РА323409

Рубрики:

      
17.

Ференчук Б. М. 
Професійна спрямованість підготовки майбутніх учителів фізичної культури з дисциплін біологічного циклу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Б. М. Ференчук ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему професійної спрямованості підготовки майбутніх вчителів фізичної культури шляхом впровадження комп'ютерного лабораторного практикуму. Розробка практикуму базуються на загальнодидактичних і специфічних (інновація, моделювання, супровід, моніторинг, інформаційне забезпечення) принципах, які узгоджено з методами навчання (стимулювання, мотивація, узагальнення, порівняння, конкретизація, проблемний виклад матеріалу). Дослідження здійснюється на підставі вивчення дисциплін біологічного циклу: "Фізіологічні основи фізичного виховання" та "Фізіологія людини". Практикум складається з двох частин: теоретичної (гіпертекстовий підручник) і практичної (віртуальна лабораторія, імітаційні моделі, навігаційна довідка, алгоритми) частин. Експериментально доведено ефективність професійної підготовки майбутніх вчителів фізичної культури на основі комп'ютерного лабораторного практикуму з дисциплін біологічного циклу з дотриманням педагогічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА384035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гудзій М.Ю. 
Профілактика розвитку поліалергії та трансформації клінічних проявів атопії у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.Ю. Гудзій ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено профілактично-лікувальні заходи щодо запобігання клініко-патогенетичній еволюції атопії у дітей раннього віку. Доведено, що дітям раннього віку зі спадковою схильністю до алергії притаманна вікова еволюійна послідовність розвитку феномену сумації й алергійного поліорганного ураження та маніфестація клініко-імунологічних проявів атопічного дерматиту з подальшим приєднанням дермо-респіраторного синдрому. З'ясовано, що початкові клінічні прояви атопічного дерматиту з'являються на першому році життя у разі харчової алергії та зростання рівня специфічного IgЕ до коров'ячого молока. Виявлено, що у дітей старше 2-х років ступінь сенсибілізації до харчових алергенів знижується, однак приєднується сукупна гіперчутливість до побутових пилкових алергенів. У 60 % хворих віком 2 - 3 роки відмічено підвищення чутливості до домашнього пилу, що є тригерним фактором появи/загострення шкірних проявів хвороби, а в 24 % випадків встановлено приєдання дермо-респіраторного синдрому. Встановлено, що превентивність комплексного призначення гідролізованих сумішей як функціонального харчування, стримує імунологічні зрушення у дітей з успадкованою атопією, запобігає розвитку атопічного дерматиту. Показано, що сумісне застосування гіпоалергенної суміші, топічної нестероїдної терапії та антигістамінного препарату III покоління у разі наявності клінічних проявів атопічного дерматиту сприяє відновленню імунної відповіді, покращує перебіг хвороби, запобігає розвитку більш тяжкого перебігу захворювання, а також дермо-респіраторного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.3-5 +
Шифр НБУВ: РА351300

Рубрики:

      
19.

Баркалов О.А. 
Профілактика та лікування дизуричних розладів у жінок перименопаузального віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.А. Баркалов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше проведено морфологічне та морфометричне дослідження тканини уретри у жінок перименопаузного віку з опущенням і випаданням внутрішніх статевих органів з визначенням питомих компонентів уретри. Встановлено, що головним механізмом розвитку дизуричних розладів у жінок з опущенням і випаданням внутрішніх статевих органів є вікова інволюція гладких і поперечносмугастих м'язів, судинно-стромального компоненту, обумовлена гормональним і цитокіновим дисбалансом, наявністю герпесвірусних і хламідійних інфекцій. Вперше визначено взаємозв'язок даних показників гормонального фону, інтерлейкінів і морфологічних змін між собою. Розроблено та впроваджено лікувально-профілактичний комплекс, що включає консервативну терапію і хірургічне лікування, який є ефективним у 98,4 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.79-5 +
Шифр НБУВ: РА325143

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
20.

Іванченко А.С. 
Соціокультурні та психологічні аспекти релігійної свідомості: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / А.С. Іванченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено основні аспекти феномену релігійної свідомості. Здійснено історичний огляд становлення проблеми щодо даного феномену та критичний аналіз наявних підходів до її вирішення. Наголошено на необхідності міждисциплінарного дослідження релігійної свідомості. Сформульовано критерії її визначення, головним з яких є релігійне мислення. У контексті змісту даної свідомості розкрито проблему релігійної істини. Грунтовно проаналізовано функціональні компоненти релігійної свідомості, а саме: релігійне мислення, релігійну мову, релігійний світогляд, релігійну віру, релігійний досвід, ритуальні практики. Визначено основні чинники, які впливають на розвиток релігійної свідомості, якими є вікова динаміка розвитку, стать, характер і темперамент, та відносин з батьками, іншими близькими родичами чи опікунами. Критерієм психологічної норми розвитку релігійної свідомості визнано її соціальну адаптивність і сприяння психологічній цілісності особистості. Зроблено висновок, що релігійна свідомість є головним інтегративним фактором релігійних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.2 +
Шифр НБУВ: РА355522

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського