Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (34)Реферативна база даних (263)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЙСЬКОВЕ$<.>+<.>K=СПОРЯДЖЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шеломенцев-Терський С. В. 
Військова інфраструктура Волинського князівства у XI - XIV ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / С. В. Шеломенцев-Терський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено формування військової інфраструктури Волинського князівства в XI - XIV ст., охарактеризовано військово-гюлітичну ситуацію в регіоні, висвітлено прилучення цієї землі до Київської держави. Доведено, що внаслідок цього прилучення відбувся синтез місцевих і середньо подніпровських елементів в основних компонентах оборонної інфраструктури: фортифікації, озброєнні та дружинному спорядженні, духовній сфері воїнства та його соціальній структурі. Відзначено присутність західнослов'янських, скандинавських і степових запозичень у військовій культурі Волині. Вивчено початки кам'яного оборонного будівництва у волинських містах, встановлено етапи його розвитку. Простежено територіальний розвиток мережі стратегічних шляхів та укріплень, літописних міст, вивчено їх оборонну структуру. Відзначено, що військова інфраструктура Волинського князівства була складовою частиною давньоукраїнських державних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430.11-54 + Х2(4УКР)430.13
Шифр НБУВ: РА382772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Голубко В.Є. 
Військове будівництво в Україні періоду Центральної Ради: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.Є. Голубко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1998. — 32 с. — укp.

У дисертації досліджується військовий український національно-визвольний рух та будівництво Збройних Сил України після повалення самодержавства в Росії до першої чверті 1918 р. Аналізується політика Центральної Ради, уряду УНР, українських партій та їх чільних діячів щодо ролі національних Збройних Сил у державному будівництві України, у захисті її суверенитету, етапи військового будівництва та створення регулярних Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Фінін Г.І. 
Військове покликання: суть та специфіка реалізації в умовах розбудови Збройних Сил України (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Г.І. Фінін ; Харк. військ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням філософсько-соціологічного аналізу процесів формування і реалізації військового покликання за умов розбудови Збройних Сил України. Розкривається сутність військового покликання і його специфіка. Виявлені протиріччя формування і реалізації військового покликання. Встановлені основні закономірності даного процесу: залежність від домінуючої в суспільстві системи цінностей; залежність від рівня усвідомлення суспільством соціальної цінності армії; залежність від наявності у особистості відповідних психофізіологічних якостей. Встановлені особливості процесу формування військового покликання. Обгрунтовані механізм формування і основні шляхи реалізації військового покликання в умовах становлення Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668

Рубрики:

      
4.

Богуцький П.П. 
Військове право у системі права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / П.П. Богуцький ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 23 с. — укp.

Відзначено, що концепт військового права грунтується на інституціональній і функціональній характеристиці системи українського права та її компонентів, головним з яких є галузь права. Проаналізовано види галузей права та визначено їх приватно-публічну та матеріально-процесуальну природу. Обгрунтовано висновок про правовий режим як формувальну основу сутнісних ознак галузей права як доктринальну категорію, яка визначає інституціонально-функціональну природу правової матерії, змістовно поєднує предмет, метод і мету правового регулювання, виконує визначальну роль у побудові системи праць у правовстановленні та правореалізації. Мету правового регулювання запропоновано розглядати як обов'язковий елемент правового режиму. Відзначено, що військове право має власну систему юридичних джерел, формується як комплексна галузь права за рахунок особливостей правового режиму та зазнає у цьому постійного впливу публічних галузей права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4,8(4УКР)27 +
Шифр НБУВ: РА364438

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Стевенс Н.Г. 
Військове співробітництво України з НАТО в 90-х роках XX - на початку XXI ст. (історико-аналітичний аспект): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Стевенс ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено обставини, які зумовили необхідність уточнення ролі та місця, завдань Збройних сил (ЗС) України у загальній системі оборони держави. Розроблено нові за змістом підходи для вирішенння кардинальних завдань військового будівництва. Візначено, що НАТО є одним з найбільш могутніх воєнно-політичних блоків. Зважаючи на те, що територія НАТО впритул наблизилася до кордонів України внаслідок розширення Альянсу на Схід, зроблено припущення, що його стратегія буде суттєво впливати на формування пріоритетів зовнішньої політики України. Зростання ролі співробітництва ЗС України з НАТО зумовлене становленням і безперецедентним поширенням між країнами євроатлантичного регіону відносин партнерства та довіри у воєнній сфері, поступовим формуванням нової системи міжнародної та європейської безпеки. Зазначено, що активна участь України та її ЗС у цих процесах значно підвищила авторитет Української держави на міжнародній арені, забезпечила визнання її як впливового чинника та суб'єкта у новостворюваних системах безпеки. Визначено стан наукової розробки й охарактеризовано джерела з історії співробітництва ЗС України з НАТО у 1991 - 2004 рр. Введено до наукового обігу велику кількість документів, зокрема архівних. На їх базі проаналізовано суттєві аспекти проблеми (наприклад, ставлення до неї різних політичних діячів, політичних партій, широких кіл громадськості). Запропоновано періодизацію співробітництва у контексті історії ЗС України і НАТО. Висвітлено конкретні схеми їх співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Т3(0)64-612.31 +
Шифр НБУВ: РА360993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Славутич Є.В. 
Військовий костюм в Гетьманщині: історико-уніформологічне дослідження: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Є.В. Славутич ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено історію костюму збройних сил Української козацької держави (1648 - 1783 рр.) з залученням значного за обсягом масиву джерел, а саме: писемних, зображальних і речових матеріалів з державних архівосховищ, біліотечних зібрань і музейних колекцій України та Російської Федерації. Визначено основні етапи розвитку службових строїв всіх військових формувань Гетьманщини та розглянуто його специфіку у козацьких полках і найманих формуваннях. Здійснено детальну наукову реконструкцію всіх різновидів олягу та спорядження гетьманського війська, установлено їх походження. Показано функціональне призначення окремих елементів і виявлених конструктивних особливостей. Розглянуто порядок і форми забезпечення українського війська обмундируванням, зброєю та спорядженням. Проаналізовано основні рушійні фактори та події, що визначили напрямки розвитку службових строїв гетьманського війська та системи їх постачання. Визначено нормативно-правову базу реформувань у сфері обмундирувння, озброєння та спорядження. Розглянуто особливості і ступінь реалізації реформ. Установлено й уточнено зміст всіх місцевих українських назв і понять з вітчизняної уніформології XVII - XVIII ст. Наведено їх тлумачення у вигляді словника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-7 + Ц4,8(4УКР)243.6 г +
Шифр НБУВ: РА358378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Вус О.В. 
Військово-інженерне забезпечення оборонної політики Візантії у Північному Причорномор'ї (кінець IV - початок VII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Вус ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

З використанням джерельних матеріалів досліджено військово-інженерну практику візантійського уряду у Північному Причорномор'ї наприкінці IV - на початку VII ст. Після того, як Кримський і Таманський півострови увійшли до сфери інтересів Візантії, ромеї розгорнули масштабне військове будівництво з метою створення інженерного прикриття головних форпостів імперії (Херсона та Боспору) і населеного візантійськими союзниками Південно-Західного Криму ("країни Дорі"). Ромеї відновили укріплення приморських фортець, утворили систему інженерної оборони на південному узбережжі півострова та звели захисний рубіж на межі Кримських гір і степу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)441-6 +
Шифр НБУВ: РА348836

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Свистович С.М. 
Воєнне мистецтво та організаційні засади військ держав Східної Європи VII - XIII ст.ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / С.М. Свистович ; Наук.-дослід. центр гуманіт. пробл. Збройн. Сил України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання складання та розвитку військової організації Хозарського каганату (VII - XIII ст.ст.), Волзької Булгарії (VIII - XIII ст.ст.) та давніх мадярів (VIII - XIII ст.ст.), а також родового, соціального та числового складу війська цих державних утворень. На підставі вивчення зброї та спорядження бойового коня хозарів, булгар та мадярів реконструйовано комплекс їх озброєння на різних етапах розвитку військової організації, висвітлено питання бойового застосування окремих видів озброєння. На загальному фоні війн хозарів, булгар та мадярів, у першу чергу зі слов'янами та Київською Руссю, досліджено їх стратегію та оперативно-тактичне мистецтво, рівень розвитку фортифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)4 + Ц4,8(45)1:4 + Т3(45)4 +
Шифр НБУВ: РА321434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кришина Н.В. 
Діяльність німецької військової адміністрації в Україні у 1918 році: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Кришина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено діяльність німецької військової адміністрації в Україні у 1918 р. На підставі вивчення значного обсягу наукових джерел та наявної історіографії розглянуто процес утворення німецьким командуванням військово-адміністративної системи на українських землях. Висвітлено трансформацію німецької союзницької допомоги в окупаційну політику. Проаналізовано вплив німецької військової адміністрації на суспільно-політичне життя, а також політику урядів УНР та Української Держави. Показано участь німецьких військ в українсько-німецькому економічному співробітництві шляхом незаконних реквізицій і вивезення продовольства та сировини. Розкрито вплив німецької військової адміністрації на військове будівництво та державотворчі процеси в країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-3 +
Шифр НБУВ: РА343875

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Слободянюк А.Г. 
"Знакове спорядження повсякденної взаємодії" в контексті соціальних змін (на прикладі сучасної України): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.Г. Слободянюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження знакового спорядження повсякденної взаємодії (ЗСПВ) як соціокультурного феномену. Сформульовано дефініцію та визначено співвідношення даної категорії з суміжними, розроблено її типологію. Аналіз ЗСПВ проведено у контексті соціокультурного підходу. Визначено репрезентаційні функції ЗСПВ на підставі синтезу категорій "схема сприйняття" та "фрейм соціальної взаємодії". Як фундаментальні фрейми, що регулюють використання ЗСПВ, розглянуто ритуал та гру. На підставі теорії ігор та ритуалів, яку використано замість традиційного вивчення ЗСПВ як "посвідчення соціального статусу", описано механізми репрезентації соціальних смислів: ритуальний - у традиційному суспільстві, канонічний - у суспільстві модерну та ігровий - у постмодерній соціокультурній ситуації. Розкрито ігровий характер ставлення до речей-знаків як сутнісну характеристику суспільного споживання. На підставі інтеграції досліджуваного поняття у теорію культурних інсценувань визначено роль ЗСПВ у процесах соціальних змін. Показано значення ЗСПВ як найважливішого елементу презентаційного аспекту культурної форми. Наведено характеристику ЗСПВ як засобу диференціації бажаних і небажаних партнерів взаємодії. Узагальнено соціальні уявлення про ЗСПВ у репрезентації соціального статусу та статусних домагань. Проведено ретроспективний аналіз і визначено тенденції формування сучасного ЗСПВ, висвітлено перспективи його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*343 +
Шифр НБУВ: РА363153

Рубрики:

      
11.

Бодаєвський В.П. 
Кримінальна відповідальність військовослужбовців за корисливі посягання на військове майно (ст. 410 КК України): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В.П. Бодаєвський ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено розробленість даної проблеми в юридичній літературі, історичний розвиток і зарубіжний досвід. Розглянуто питання соціальної зумовленості норм щодо кримінальної відповідальності за вказаний злочин. Проаналізовано склад злочину ст. 410 КК України. Розкрито питання відмежування даного злочину від суміжних злочинів і дисциплінарних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)129 + Ц4,8(4УКР)276
Шифр НБУВ: РА372041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Усачук А.М. 
Найдавніші псалії доби бронзи лісостепу і степу Євразії (технологічний і функціональний аспекти): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / А.М. Усачук ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено технологію виготовлення та використання елементів упряжі та кінського спорядження, а саме: щиткових і жолобчастих псаліїв (початку II тис. до н. е.). З цією метою здійснено трасеологічний аналіз псаліїв кількох регіонів. Вивчено 100 щиткових і 15 жолобчастих псаліїв з 286-ти екземплярів таких знахідок на території Євразії (40,2 %). На підставі результатів дослідження виявлено спільне та відмінне у виготовленні найдавніших псаліїв у різних регіонах та виділено дві стійкі технологічні традиції виробництва цих предметів, а саме: середньодонську та південноуральську. Проведено аналіз слідів використання різних типів псаліїв, а також оцінено та запропоновано відповідні варіанти їх розташування у системі ременів оголів'я коня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)263.1-413 + Т491.3 +
Шифр НБУВ: РА351738

Рубрики:

      
13.

Федорук А.В. 
Наймане козацьке військо (XVI - середина XVII ст.): ідеологія, організація та військове мистецтво: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Федорук ; Черн. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль соціально-станової, релігійної самосвідомості у найманській ідеології козаків та її вплив на формування у них національної свідомості. Досліджено розвиток організації та внутрішньої структури найманих козацьких підрозділів, що входили до складу різних європейських військових систем. Наведено характеристику видів та типів ручної вогнепальної, холодної та метальної зброї, артилерії, захисного спорядження, яким були озброєні козаки-найманці. Вміщено інформацію про оснащення козацьких загонів, які наймалися на іноземну службу. Висвітлено аспекти, що стосуються видів військової служби, яку виконували наймані козаки, а також використання їх під час ведення "приватних" та "економічних" воєн. Охарактеризовано військове мистецтво (тактику і стратегію) козаків-найманців у тих воєнних конфліктах, в яких вони брали активну участь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Ц2,8(4Укр)4
Шифр НБУВ: РА310427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пилипець М.І. 
Науково-технологічні основи виробництва навивних заготовок деталей машин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / М.І. Пилипець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 35 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення науково-технічної проблеми розробки ресурсоощадних технологій виготовлення якісних навивних заготовок циліндричної та профільної форми деталей класу "тіла обертання" шляхом формоутворення з прямих і профільних стрічок навиванням на оправу з використанням створеного технологічного обладнання та спорядження. Наведена математична модель описує процес формоутворення заготовок з ребристих профілів, забезпечує стійкість процесу навивання з мінімальними енерговитратами за умови, що граничні відношення висоти до товщини ребер обмежуються не втратою стійкості, а пластичністю матеріалу. На базі теоретичних розробок, результатів лабораторних і дослідно-промислових випробувань створено технологічне устаткування для навивання різнопрофільних заготовок деталей машин. З урахуванням теоретичних положень рівноваги пластичних твердих тіл визначено методи забезпечення стійкості стрічки в процесі формоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К51
Шифр НБУВ: РА318765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Дроговоз В. А. 
Патріотично-військове виховання студентської молоді в освітньо-виховному просторі університету: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / В. А. Дроговоз ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність, специфіку й особливості патріотично-військового виховання студентської молоді. Розроблено організаційно-педагогічну систему патріотично-військового виховання студентської молоді, використано патріотично-військовий виховний потенціал освітньо-виховного простору університету з урахуванням регіональних військово-патріотичних традицій рідного краю. Уточнено сутність поняття "патріотично-військове виховання", подальшого розвитку набули ідеї виховання національного самоусвідомлення особистості студента, зміст, форми та методи патріотично-військового виховання в університетському освітньо-виховному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.352.133 + Ц4(4УКР)915.2
Шифр НБУВ: РА377627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Григор'єва Н.С. 
Підвищення якості автоматичного складання пакетів магнітопроводів при обмеженні різноманітності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Н.С. Григор'єва ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено механізм підвищення якості автоматичного складання пакетів магнітопроводів за умов обмеження різноманітності, зроблено структурний аналіз і синтез процесів автоматичного складання, відпрацьовано конструкції виробів і автоматичного обладнання на технологічність, запропоновано показники якості за допомогою віртуального проектування з застосуванням типових модульних технологічних процесів і конструкцій складального обладнання та спорядження. На підставі одержаних результатів наукових, експериментальних і дослідно-промислових досліджень розроблено базові моделі складальних автоматів, які реалізують типовий модельний технологічний процес складання. Запропоновано напрямки підвищення рівня обмеження різноманітності, що дають змогу вдосконалити нормативну документацію, зменшити кількість типорозмірів автоматичного обладнання та спорядження, підвищити якість процесу автоматичного складання пакетів магнітопроводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З26-043-01 +
Шифр НБУВ: РА327463

Рубрики:

      
17.

Сапужак І.Я. 
Розробка інформаційно-вимірювальних систем для підготовки спортсменів високої кваліфікації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / І.Я. Сапужак ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки та створення інформаційно-вимірювальних систем для вимірювання і контролю кінематичних та динамічних параметрів руху спорядження та біоланок спортсменів, проведення тестувань їх психофізіологічних реакцій. Проаналізовано інформативні параметри руху на базі математичних моделей взаємодії елементів системи спортсмен - опора - спорядження під час виконання стартових вправ у санному спорті і бобслеї та вильоту стріли під час пострілу із спортивного лука: різницю часу прикладення зусиль до руківок боба, час проходження стартових відрізків, миттєві швидкість і прискорення руху снарядів та зусилля, прикладені санниками до стартових руківок, швидкість вильоту стріли і вібрацію руківки лука після пострілу. Розроблено способи та структуру систем вимірювання інформативних параметрів. Створено інформаційно-вимірювальні системи на базі ЕОМ та проаналізовано похибки вимірювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4Укр)с
Шифр НБУВ: РА319638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Прохоренко М.М. 
Система військового законодавства України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Прохоренко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження нормативно-правових актів, які регулюють суспільні відносини у сфері формування, розвитку та функціонування Збройних Сил України. Обгрунтовано необхідність виокремлення їх до автономної системи - військового законодавства України. Визначено основні складові системи військового законодавства України, а саме: предмет, елемент і взаємозв'язки між ними. Установлено, що військове законодавство України має єдиний предмет і є комплексним законодавством, що містить нормативні приписи, які входять до нормативно-правових актів цих галузей законодавства України. Єдність предмету військового законодавства України є чинником, що підтверджує необхідність виокремлення його до галузі законодавства України. Проаналізовано обумовленість утворення системи військового законодавства України економічною, політичною, соціальною системами та системою права. Розкрито ієрархічну структуру військового законодавства України та визначено його місце у системі законодавства України як окремої комплексної галузі законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4,8(4УКР)27 +
Шифр НБУВ: РА351200

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Могилов О.Д. 
Спорядження коня скіфської доби у Східноєвропейському Лісостепу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / О.Д. Могилов ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто кінське спорядження в Лісостепу Східної Європи за скіфської доби. Здійснено історіографічний огляд проблеми. Проведено класифікацію та виокремлено основні класи предметів. З'ясовано специфіку їх використання. Здійснено їх поділ на різнорівневі групи. Окреслено територіальні та хронологічні межі побутування таких груп. Під час здійснення хронологічних розробок виокремлено 9 хронологічних груп предметів кінського спорядження. Зроблено висновок про наявність 2-х хронологічних масивів речей, що датуються кінцем VIII - VI ст. до н. е. і останньою чвертю VI - початком III ст. до н.е. та перехідної групи між ними (друга половина VI с. до н.е.). Одержано повну та системну картину розвитку предметів спорядження коня у скіфських пам'ятках Лісостепу Східної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР)273.1-4 +
Шифр НБУВ: РА345947

Рубрики:

      
20.

Ляшук О.Л. 
Технологічне забезпечення виготовлення деталей типу тіл обертання з профільного прокату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / О.Л. Ляшук ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2006. — 21 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення науково-прикладної задачі розробки ресурсоощадних технологій виготовлення якісних гвинтових заготовок деталей машин типу "тіл обертання" методом навивання профільних стрічок на оправу з використанням розробленого та впровадженого технологічного устаткування та спорядження. Запропонована математична модель описує процес формоутворення заготовок з кутового профілю, забезпечує стійкість процесу навивання з мінімальними енерговитратами за умови, що граничні відношення висоти до товщини ребер обмежуються не втратою стійкості, а пластичністю матеріалу. Наведено результати досліджень впливу конструкторсько-технологічних параметрів на показники точності витих заготовок. Розроблено технологічне устаткування для навивання різнопрофільних заготовок деталей машин. З урахуванням теоретичних положень рівноваги пластичних твердих тіл запропоновано методи забезпечення стійкості кутника в процесі формоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.133 +
Шифр НБУВ: РА342446

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського