Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (9)Наукова електронна бібліотека (59)Реферативна база даних (1267)Книжкові видання та компакт-диски (247)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЙСЬКОВІ$<.>+<.>K=КАМПАНІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 184
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рубель В.А. 
Походження військово-самурайської державності у традиційній Японії (середина 1 тис. до н.е. - ХІV ст. н.е.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.А. Рубель ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено феномену походження військово-самурайської державності як результату комплексної цивілізаційної еволюції традиційної Японії. На основі аналізу аутентичних японських і перекладених документів доведено, що режим легітимної самурайської диктатури сформувався у 1392 р. не в якості крайнього засобу збереження кризової державності (що притаманно типовій військовій диктатурі), а як природний результат п'ятиетапного еволюційного суспільно-політичного розвитку класичної Японії в умовах перманентного багатовладдя, кланової "правової держави" та неефективності місцевого різновиду цивілізаційної системи китайсько-конфуціанського типу. В роботі висловлені рекомендації стосовно використання позитивного досвіду класичного японського державотворення в реформуванні суспільно-політичної структури сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЯПО)3-5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Корнейко А.О. 
Суспільно-політичний розвиток України в 1953-1964 рр. (на матеріалах західних областей): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.О. Корнейко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню перебігу суспільно-політичних процесів у західноукраїнському регіоні в 1953-1964 рр. Авторка аналізує прояви активізації суспільного життя в країні у перше післясталінське десятиріччя, досліджує вплив на цей процес зовнішніх і внутрішніх факторів. У роботі висвітлено особливості десталінізаційного процесу в регіоні, проаналізовано спроби вдосконалення радянської політичної системи, досліджено специфіку реабілітації західних українців. Значну увагу приділено аналізу еволюції західноукраїнського антирежимного руху, запропоновано періодизацію останнього відповідно до форм і методів діяльності. Дисертантка досліджує особливості церковно-релігійного життя краю, хід широкомасштабної антирелігійної кампанії кінця 50-х - першої половини 60-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)53-5

Рубрики:

      
3.

Пархоменко В.А. 
Українські національні військові формування на Півдні України у 1917 - на початку 1919 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Пархоменко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему українських військових формувань у період національно-демократичної революції 1917 - 1919 рр. на Півдні України. Розкрито процес створення військових частин Центральної Ради, гетьманської держави та Директорії Української Народної Республіки. На підставі конкретних фактів висвітлено плани формування даних частин та їх реалізацію. Наведено дані про чисельність, якісний склад і дислокацію, стан військової техніки та озброєння, їх роль та значення в ході боротьби за українську державність у 1917 - 1919 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Ц4,8(4УКР)1:611/612
Шифр НБУВ: РА312256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
4.

Тимощук О.В. 
Охоронний апарат Української Держави (квітень - грудень 1918 р.): історико-правове дослідження: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Тимощук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 39 с. — укp.

Висвітлено історичні передумови та організаційно-правові засади створення охоронного апарату Української Держави 1918 р., визначено сутність охоронної концепції гетьмана П. Скоропадського та форми її нормативного забезпечення. Встановлено, що структурними елементами охоронної системи останнього українського гетьманату були підрозділи Державної варти МВС, воєнізована адміністрація та служба безпеки голови держави, центральні установи та територіальні військово-охоронні підрозділи, військові частини особливого призначення, охоронні установи та збройні сили міністерств фінансів, шляхів і земельних справ, судовий апарат і заклади виконання покарань, а також добровольчі охоронні формування. Доведено, що розгалужений гетьманський охоронний апарат створювався на підставі широкого використання російської імперської нормативної спадщини з урахуванням українських національних особливостей та історичного моменту. Неспроможність охоронної системи, збудованої П.Скоропадським забезпечити непохитність його влади зумовлена причинами не організаційного, а політичного характеру. Спростовано визначення державно-політичного режиму гетьмана як "диктаторського", "маріонеткового", а його охоронного апарату як "карального", "репресивного".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611-621 + Т3(4УКР)611-32
Шифр НБУВ: РА311794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
5.

Цюпак І.М. 
Визначення параметрів обертання Землі та їх похідних за результатами лазерних спостережень ШСЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.М. Цюпак ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методики та алгоритму визначення параметрів обертання Землі (ПОЗ), їх похідних з обробки лазерних спостережень ШСЗ, розробці алгоритму прогнозування координат полюса. Розроблено методику одночасного інтегрування рівнянь руху ШСЗ із системою варіаційних рівнянь для ізохронних похідних та часткових похідних від біжучого вектора стану супутника за ПОЗ, їх похідних, алгоритм визначення різниці часу (UTIR-UTC) за результатами лазерних спостережень ШСЗ. Отримано 13 розв'язків для рядів ПОЗ та їх перших і других похідних у різних комбінаціях параметрів з обробки лазерних спостережень основної кампанії міжнародного проекту MERIT. Виконано Фур'є-аналіз рядів ПОЗ та їх швидкостей зміни, отриманих в роботі та визначених різними міжнародними центрами обробки супутникових вимірів. Порівняльний аналіз результатів свідчить про добру узгодженість отриманих у дослідженні рядів ПОЗ і швидкостей їх зміни з визначеннями міжнародних організацій. Модель прогнозування координат полюса складено з двох частин: математичної та стохастичної. Математичну модель представлено сумою рядів Фур'є з різними базовими періодами: шестирічним, чандлеровим та річним. Здійснено прогноз координат полюса для одиного року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-2,022
Шифр НБУВ: РА310935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Марко І.Ю. 
Військові фінанси в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.Ю. Марко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання утворення, розподілу та використання військових фінансів, що займають важливе місце у системі фінансів України. Висвітлено важливі аспекти теорії та практики військової економіки, що пов'язної з практикою формування і використання військових фінансів та їх економічними основами. Проаналізовано проблеми, що мають практичну актуальність та обумовлені сучасними вимогами життєдіяльності Збройних Сил України. Обгрунтовано необхідність нового підходу до сутності фінансів, подолання дефіциту грошових ресурсів з метою забезпечення обороноздатності країни, розширення функцій Збройних Сил, здійснення структурних зрушень у використанні коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ц
Шифр НБУВ: РА310264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лісоцька І.Р. 
Національно-визвольний рух у Східній Галичині в 1918 - 1921 рр.: військово-політичний аспект: Автореф. дис...канд. іст. наук: 20.02.22 / І.Р. Лісоцька ; Держ. ун-т "Львів. політехніка", Ін-т гуманіт. освіти. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено військові дії Української Галицької Армії та міжнародну діяльність Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Значну увагу приділено участі делегації ЗУНР у Паризькій Мирній конференції, на якій вирішувалося питання "східних кордонів Польщі". Проаналізовано зв'язок між рішеннями конференції та подіями на українсько-польському фронті у січні - липні 1919 р. Висвітлено наслідки українсько-польської війни, які полягали, насамперед, у втраті галичанами краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр33)1:611/612 + Ф513(4Укр33)61
Шифр НБУВ: РА309592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мазурик О.В. 
Сучасні тенденції відтворення армії як соціального інституту (соціологічний аспект): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.В. Мазурик ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано військові реформи та показано їх зв'язок з соціальними реформами. Розглянуто реформу системи військової освіти в Україні, її структурний та змістовний компонент. Запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності військової освіти як основного чинника відтворення української армії з метою їх використання в практиці державної політики в сфері військової освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)2 + с5*668
Шифр НБУВ: РА316390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Пулим О.В. 
Збройні Сили України як фактор створення та забезпечення існування системи колективної безпеки у Європі: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.В. Пулим ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено місце і роль Збройних Сил України у миротворчій діяльності української держави, участь у миротворчих операціях під егідою Організації Об'єднаних Націй у складі багатонаціональних сил і в системі міжнародних зв'язків України. Значну увагу приділено налагодженню співробітництва у військовій галузі протягом 1992 - 2000 рр., зусиллям військового відомства України у розвитку відносин рівноправного партнерства з країнами-членами Північноатлантичного Альянсу. Прослідковано участь миротворчих контингентів України у складі багатонаціональних сил ООН у Південно-Західній Європі, в Анголі, Таджикістані та Лівані. Вивчено процес створення нормативно-правової бази участі українських підрозділів у миротворчих операціях. Детально в хронологічній послідовності висвітлено дії підрозділів Збройних Сил України в миротворчих контингентах ООН під час вирішення конфліктів на теренах колишньої Югославії. До наукового обігу введено справжні найменування військових підрозділів, що дає змогу виключити історіографічні помилки під час описання дій українських миротворців у складі різних багатонаціональних військових формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Х915.22(4)
Шифр НБУВ: РА314089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Новікова Т.В. 
Планування рекламної діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Т.В. Новікова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи організації, управління та планування рекламної діяльності. Визначено місце та роль реклами у реалізації комплексу маркетингу. Вивчено економічний зміст, структуру, послідовність розробки та реалізації рекламної кампанії підприємства. Обгрунтовано структуру управління рекламним процесом. Удосконалено схему взаємодії підприємства й учасників рекламної кампанії у процесі її підготовки та реалізації. Проведено аналіз поточного стану і перспектив розвитку світового та вітчизняного ринків рекламних послуг. Визначено оцінку ефективності рекламної діяльності підприємств України. Висвітлено зарубіжний досвід організації рекламного процесу. Розроблено методичні підходи до формування і контролю реалізації стратегії рекламної діяльності підприємства. Запропоновано методику формування та розподілу рекламного бюджету підприємства на базі оптимізації використання коштів для рекламної кампанії. Наведено методичні рекомендації щодо визначення економічної ефективності рекламної діяльності підприємства як результату впливу реклами на ринок у зіставленні з витратами на неї живої та матеріалізованої праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-803.81
Шифр НБУВ: РА312547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ячний А.М. 
Соціальне регулювання конфліктів військової організації в умовах сучасного українського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / А.М. Ячний ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему конфліктності військово-соціальних відносин, розроблено напрями соціального регулювання конфліктів військової організації за умов сучасного українського суспільства. Запропоновано шляхи вдосконалення способів ефективного управління конфліктами у військовій організації. Проаналізовано конфліктність військової організації суспільства як соціального інституту легітимного насильства, яка має суперечливу внутрішню структуру відносин і систему складних і неоднозначних взаємодій з суспільством. Серед основних проблем розглянуто соціальне регулювання конфліктності військової організації щодо забезпечення стабільності, керованості, ефективності її функціонування за умов сучасного українського суспільства. Вивчено конфліктогенність військової організації та особливості соціального регулювання конфліктів у військово-соціальному середовищі для забезпечення стабільності, керованості, оптимізації її функціонування. Запропоновано конфліктологічний підхід до розгляду діяльності військової організації, наведено класифікацію конфліктів. Визначено основні чинники, які зумовлюють рівень конфліктності військової організації, що дозволяє у теоретико-методологічному аспекті забезпечити розробку управлінських рішень у військово-соціальній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7 + Ю6*333.7 + Ц4,8(4УКР)22
Шифр НБУВ: РА313319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Удовиця О.Ф. 
Педагогічні основи прогнозування підготовки військових фахівців в умовах вищих навчальних закладів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Ф. Удовиця ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено, теоретично обгрунтовано та використано в навчально-виховному процесі військового інституту методики прогнозування для потреб Збройних Сил України необхідної та достатньої кількості військових фахівців; формування моделі діяльності фахівця; розробки освітньо-кваліфікаційної характеристики; складання освітньо-професійної програми підготовки військового фахівця. Для визначення оптимальної кількості випускників ВУЗів застосовано багатофакторну кореляційну модель кадрового забезпечення країни, яка враховує зміни в економічній, соціальній, військовій політиці держави. Запропоновано технологію створення складових системи державних стандартів освіти, яка базується на позиціях діяльнісної теорії навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)390.1-3
Шифр НБУВ: РА316870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Недужко Ю.В. 
Діяльність української діаспори по відзначенню тисячоліття хрещення Руси - України (кін. 70-х - 80-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Недужко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 23 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, вітчизняної та зарубіжної історіографії, мемуарів, матеріалів періодичних видань висвітлено проведення великомасштабної кампанії української діаспори з відзначення Тисочоліття хрещення Руси - України 1970-х - 1980-х рр. Проаналізовано передумови, причини та необхідність проведення ювілейної кампанії, її вплив на процеси в середовищі еміграції та відродження Української греко-католицької церкви (УГКЦ) і Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) в УРСР. Розглянуто форми та методи діяльності суспільно-політичних, релігійних та наукових об'єднань української діаспори, а також ставлення органів влади, громадськості, засобів масової інформації, організацій країн Заходу до вимог українців, висунутих в ході кампанії, особливо в частині забезпечення релігійної свободи в СРСР та УРСР. Охарактеризовано політику протидії органів влади СРСР і УРСР інформаційним заходам та акціям української діаспори, країн Заходу, спрямованих на захист релігійної свободи, відродження УГКЦ і УПЦ в УРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)63-7 + Э372.270.92(0) + Э377.109(0=УК) +
Шифр НБУВ: РА322419

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Булгаков В.А. 
Концептуальні засади визначення геополітичних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.А. Булгаков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Поглиблено аналіз базових елементів понятійно-категоріального апарату геополітики. Доведено, що він включає складові: геополітичний та життєвий простір, а також геополітичні інтереси, конфлікти, ідеї, геополітичну реальність, ситуацію, свідомість, національний інтерес, глобалізацію. Розвинуто трактування геополітики як науки, що визначає взаєморозв'язок політичних рішень та захисту національних інтересів та плацентарно-географічного становища країни. Обгрунтовано, що в сучасному геополітичному пізнанні можна виділити дві протилежні концептуальні системи. Одна з них розглядає геополітику як процес, тобто історично (концепції еволюції цивілізацій, балансу сил, євроазійство), інша - логічно ( концепції моно-, дво-, багатополюсного світу). Зазначено, що формування третьої концептуальної системи геополітики, яка б органічно поєднувала обидва підходи, є основною та найбільш перспективною тенденцією розвитку сучасного геополітичного пізнання. Виявлено нові аспекти ролі національного (державного), а в загальному вигляді геополітичного інтересу в реалізації конкретної геополітики, коли основною проблемою геополітичного пізнання та практики є саме проблема генези та подальшого розвитку вказаного інтересу, його трансформації у геополітичні доктрини та практичну геополітику. Виділено та проаналізовано еволюційну модель самоорганізації сучасного геополітичного вибору України, суть якої полягає в множинності систем динамічної рівноваги взаємин України зі своїми геополітичними партнерами. Вдосконалено концепцію геополітичних пріоритетів України, яка грунтується на принципах визначальності національних інтересів держави та потреби забезпечення прав і свобод громадян. Системно проаналізовно труднощі геополітичної орієнтації та відповідного вибору України, пов'язані з внутрішнім і зовнішніми чинниками. Встановлено, що історичний аналіз методів вирішення геополітичних проблем виявляє загальну тенденцію до їх динамізації: від військових до політичних (дипломатичних) і, надалі, соціальних. Дійсне вирішення даних проблем знаходиться не у військовій або дипломатичній, а, перш за все, у соціальній площині. За такого підходу можливо дійсне поєднання історичного та логічного підходів до вирішення головної проблеми геополітичного пізнання та практики, побудова адекватної, цілісної геополітичної картини світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф014 + Ф014
Шифр НБУВ: РА322334

Рубрики:

      
15.

Дзьобак В.В. 
Тарас Бульба-Боровець і його військові підрозділи в українському русі опору (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Дзьобак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 17 с. — укp.

Вперше в історіографії комплексно проаналізовано роль і місце Т.Бульби-Боровця і його військових підрозділів в українському русі опору в 1941 - 1944 рр. На підставі всебічного аналізу архівних матеріалів, спогадів, вітчизняної та зарубіжної літератури висвітлено процеси формування і діяльність військових формувань "Поліська Січ" та "Українська Повстанська армія" (УПА), якими в різні періоди командував Т.Бульба-Боровець. Розглянуто питання формування Т.Бульбою-Боровцем поліційної частини "Поліської Січі", що підпорядковувалася нацистському командуванню, а також стосунки Т.Бульби-Боровця з нацистами, радянськими партизанами, польським населенням, українськими національними організаціями та військовими формуваннями. Проаналізовано засоби, форми і методи, які він застосовував у своїй військово-політичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4Укр)62-52
Шифр НБУВ: РА318194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Зархін О.О. 
Проблеми нагляду військового прокурора за розслідуванням злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / О.О. Зархін ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено роль прокуратури України в системі органів державної влади та досліджено правове положення військової прокуратури. Проаналізовано систему правових норм, що визначають повноваження військового прокурора у процесі здійснення нагляду за розслідуванням злочинів. Розглянуто організаційні та правові проблеми проведення дізнання в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Досліджено особливості організаційного та правового положення слідчого військової прокуратури. Виявлено специфічні особливості організації слідчої роботи у військовій прокуратурі та шляхи її оптимізації. Розроблено методику перевірки військовим прокурором виконання законів органами дізнання та досудового слідства. Сфомульовано пропозиції щодо подальшого удосконалення чинного законодавства, що стосуються оптимізації нагляду військової прокуратури за дотриманням законів під час розслідування злочинів, а також реорганізації військових органів дізнання з метою підвищення якості їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62 + Ц4,8(4УКР)277
Шифр НБУВ: РА321404

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Левченко І.М. 
Роль народної ініціативи в розвитку початкової та середньої освіти на Лівобережній Україні в 1825 - 1860 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Левченко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто внесок меценатів і благодійників у становлення та розвиток початкових і середніх навчальних закладів на Лівобережній Україні в 1825 - 1860 рр. Вперше виявлено, досліджено й систематизовано різні погляди громадськості на початкові державні школи. Визначено роль колишніх масонів, деяких декабристів, кирило-мефодіївців та інших представників демократичної громадськості у формуванні мережі освітніх закладів. Зроблено висновок щодо провідної ролі у створенні мережі приватних початкових навчальних закладів на території Лівобережної України представників прогресивних кіл поміщиків, чиновників, духовенства та світської інтелігенції. Доведено важливу роль у матеріальній підтримці початкових шкіл приватних осіб, серед яких були представники різних соціальних верств населення - чиновники, поміщики, військові, купці, козаки, селяни. Висвітлено місце у розгортанні меценатства в галузі середньої освіти представників окремих старшинських родин, які на певних етапах свого існування опозиційно ставилися до політики царського режиму щодо української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)47 + Т3(4Укр)472-7
Шифр НБУВ: РА318616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Грицун О.Л. 
Перегрупування суспільно-політичних сил у США у ході виборчих кампаній (80-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Л. Грицун ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему участі американців в електоральному суперництві партій та суспільно-політичних зрушень, які відбувались у США на тлі виборчих перегонів. Розглянуто питання щодо наукових дефініцій сучасної політичної історії, хронології, причин та умов перегрупування, засад і реформ виборчої системи у 80-ті рр. XX ст. Висвітлено теоретико-методологічні постулати верхівкового компромісу з відходом від концепції "елітного перегрупування". Запропоновано вивести з категоріального обігу поняття "рузвельтівська коаліція", що вживається стосовно картерівського передвиборчого об'єднання демократів 1980 р. Визначено правила виборчого фінансування як головну історичну передумову перегрупування та визнано проблему загального грошового балансу партій головним рушієм перерозподілу політичного впливу після кампанії 1980 р. Зроблено спробу розмежувати процес зсуву суспільно-політичних сил за донорською кон'юнктурою, позиційними коливаннями вкладників (перший етап - збільшення дрібних внесків і панівне становище республіканців) і змінами в самій структурі фінансової підтримки (друга фаза - власне "перегрупування КПД" і зміцнення ліберальних фондів-коаліцій). Визначено історичну закономірність, згідно з якою "нова республіканська більшість" принципово неможлива за умов сталого політичного розвитку та соціально-економічної стабільності в США - характерних ознак "доби Рейгана".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Т3(7США)63-5
Шифр НБУВ: РА317631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кривонос Р.А. 
Німеччина у структурі європейського співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Р.А. Кривонос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Теоретично узагальнено сучасні наукові концепції системи міжнародних відносин, визначено місце у ній міжнародного співробітництва та його структуру як сукупність соціальних інститутів. З'ясовано, що місце ФРН у постбіполярній Європі визначено тим, що вона одержала засоби структурного впливу на політичну та економічну ситуацію на європейському континенті. Виявлено, що специфіка німецької зовнішньої політики полягає у збільшенні власного зовнішньополітичного потенціалу у межах діяльності у регіональних об'єднаннях і військових союзах, виключивши самостійні політичні стратегії та відмовившись від посилення автономності своїх дій у міжнародній системі (так званий мультилатералізм). Простежено, що особливістю концептуальних засад зовнішньої політики Німеччини на сучасному етапі, попри нові елементи у військовій доктрині країни, залишається використання переважно несилових засобів для реалізації політичних цілей. Доведено, що мультилатералізм як політична стратегія Німеччини відповідає не лише її державним інтересам, а і інтересам інших держав-акторів міжнародної системи, зокрема України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4НІМ)65 + Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА322292

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Городницька Л.В. 
Суд і судочинство на Буковині (остання чверть ХVІІІ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Городницька ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

З використанням архівних джерел досліджено процес становлення судової системи на Буковині 1774 - 1914 рр. Відзначено, що суттєві зміни в судоустрої Буковини відбулися після революції 1848 р. Судова влада була відокремлена від законодавчої та виконавчої та проголошувалася незалежною. Відзначено, що на Буковині у II половині XIX ст. сформувалася триступенева система загальних судів: повітових, колегіальних повітових (окружних), крайових судів, а також діяли суди військові, промислові, торгові. Проведено дослідження виникнення процесуальних правовідносин, особливостей підсудності цивільних справ, організації кримінального судочинства, своєрідності розгляду політичних злочинів, яке надає можливість проаналізувати позитивне та негативне в розвитку судочинства в окремому, відносно автономному політико-адміністративному утворенні - провінції Буковині в період її перебування у складі Австрійської (Австро-Угорської) імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)4/5-5 + Х2(4УКР337)47-629 + Х2(4УКРО337)5-629
Шифр НБУВ: РА320282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського