Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (51)Реферативна база даних (521)Книжкові видання та компакт-диски (780)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДВЕРТА$<.>+<.>K=РОЗМОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тєлєжкіна О.О. 
Безсполучникові складні речення з компонентом обгрунтування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Тєлєжкіна ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Здійснено системний аналіз безсполучникових складних речень з компонентом обгрунтування, описано особливості їх структурної та семантичної організації. Доведено, що безсполучникові складні речення обгрунтування як одиниці синтаксису мають реченнєвий характер у системі складних структур і виявляються як синтаксично самостійний, функціонально самодостатній вид речень, для якого визначальним є порядок розміщення частин за схемою "факт - його обгрунтування", що формує його структурно-семантичну специфіку. Як мовні одиниці, безсполучникові складні речення обгрунтування представлено не тільки як констукції елементарної будови, а й у складі багатокомпонентних речень. Класифіковано аналізований вид речень за ознаками семантико-граматичного оформлення препозиційного компонента та смислового наповнення всієї єдності. Проаналізовано особливості реалізації безсполучникових складних речень обгрунтування в усно-розмовному та в більшості книжних стилів. Проведено зіставлення безсполучникових складних речень і текстових утворень із відношенням обгрунтування та виявлено їх структурну та семантичну співвіднесеність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА322416

      
2.

Соловйова Л.Ф. 
Вираження аксіологічних категорій у сучасній англійській мові (атрибути, предикативи і релятиви оцінки): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.Ф. Соловйова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано запропоновану класифікацію аксіологічної лексики. Встановлено об'єктивні категоріальні ознаки конституентів трьох функціонально-семантичних класів. Визначено специфічні риси, які відрізняють арибути, предикативи та релятиви оцінки у розмовній мові від їх корелятів у кодифікованій літературній мові. Визначено засоби вираження атрибутів, предикатів і релятивів оцінки, а також інформативну структуру та характер номінації моделей з аксіологічним компонентом. Встановлено джерела поповнення відкритих функціонально-семантичних класів аксіологічної лексики. Визначено роль, місце і функціональні особливості мовних засобів вираження аксіологічних категорій у текстах художнього, науково-технічного та газетного стилів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31
Шифр НБУВ: РА311735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кур'янова М.О. 
Граматичні труднощі перекладу німецьких науково-технічних текстів українською мовою: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / М.О. Кур'янова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено класифікацію граматичних труднощів перекладу науково-технічної літератури. Вперше в українському перекладознавстві здійснено достатньо повний аналіз трасформацій різних видів граматичних конструкцій та морфологічних елементів під час перекладу німецьких науково-технічних текстів українською мовою. Розкрито спільні та відмінні риси підмов науки та техніки німецької та української мов за умов урахування розмовного стилю. Розкрито проблему знаходження українських відповідників граматичних конструкцій та морфологічних елементів, притаманних німецькій підмові науки та техніки. Систематизовано прийоми перекладу даних граматичних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-72 + Ш141.4-72 +
Шифр НБУВ: РА343675

Рубрики:

      
4.

Новохатська Н.В. 
Динаміка розмовних конструкцій в англійських та українських художніх текстах ХVІІІ - поч. ХХІ ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Н.В. Новохатська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Висвітлено новий підхід до зіставно-типологічного вивчення динаміки розмовних конструкцій як знаків англійського й українського художнього мовлення, розроблено методику зіставлення англійських і українських розмовних конструкцій. Виявлено спільні та відмінні типи розмовних конструкцій в англійських і українських художніх текстах XVIII - поч. ХХІ ст., зіставлено специфіку процесів спрощення, розширення, сегментації та субституції граматичних форм розмовних конструкцій і проаналізовано характер їх змін в англійських і українських художніх текстах XVIII - поч. ХХІ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-357 + Ш5(4УКР)-357 +
Шифр НБУВ: РА369107

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Романюк І. В. 
Діалог в оповідному тексті: структурно-семантичні та стилістичні функції: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. В. Романюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 24 с. — укp.

Висвітлено специфіку, функціональні ознаки розмовно-діалогічного мовлення персонажів. Проаналізовано структурно-семантичні та стилістичні функції художнього мовлення в оповідних текстах І. С. Нечуя-Левицького. Встановлено типологію діалогів та їх жанрових форм, частотність функціонування мовленнєвих жанрів в оповідних текстах письменника. Визначено роль вербальних і невербальних засобів у процесі діалогічної взаємодії персонажів. Досліджено стилістичну функцію художнього діалогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Нечуй Левицький І. С. 457
Шифр НБУВ: РА374802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іванова М.А. 
Жанрова поетика М. Сидельникова в аспекті взаємозв'язку слова та музики: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / М.А. Іванова ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Вивчено жанрову поетику російського композитора другої половини XX ст. М. Сидельникова (1930 - 1992 рр.) в аспекті музичних і літературних жанрових областей. Розкрито суть поняття жанрової поетики як домінантного принципу мислення композитора. Розглянуто сучасні теорії щодо поняття "жанр" стосовно наявності у музичній практиці множини. Створено типологію взаємодії жанрів з урахуванням її нового виду - жанрової конкуренції, притаманну творчості композитора. Визначено, що художня реалізація основного принципу жанроутворення М. Сидельникова зумовлена естетико-світоглядною позицією, суттю якої було збагнення універсального та реалізованого композитором через символ лабіринту. Проаналізовано його твори основних періодів творчості - концерт для дванадцяти солістів "Російські казки" (1968 р.), хорова кантата "Таємні розмови" (1975 р.), вокальний цикл на вірші В. Хлєбнікова "У країні осоки та незабудок" (1978 р.), роман-симфонія для фортепіано соло "Лабіринти" (1992 р.) та виявлено основний принцип жанрової поетики, який запропоновано розглядати як жанровий парадокс. Проаналізовано механізм дії жанрового парадоксу та розроблено його поняття як авторської стратегії побудови художньої цілісності, що грунтується на конкуренції жанрових множин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4РОС)63-81 Сидельников М. +
Шифр НБУВ: РА363889

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ткаченко Т.В. 
Засоби стилізації розмовності в прозі Михайла Стельмаха: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Ткаченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття розмовності в аспекті історії та стилістики української мови. З'ясовано місце народнорозмовної мови у процесах формування та нормування нової української літературної мови. Визначено сутність понять лінгвістичної категорії розмовності та її стилізації в художній мові. Охарактеризовано специфіку трансформацій смислового обсягу й стилістичного забарвлення розмовно маркованих одиниць, зумовлених авторською настановою. Розглянуто прийоми використання розмовних лексичних елементів у процесі метафоричного переосмислення. Встановлено стилістичні функції розмовної емоційно-експресивної лексики. Досліджено типові та оказіональні словотвірні моделі. Розкрито стилістичний потенціал узуальних і трансформованих фразеологічних одиниць. Виявлено індивідуально-авторську специфіку стилізації розмовності у прозових текстах М.Стельмаха за допомогою розмовних елементів лексико-фразеологічного та словотвірного мовних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 + Ш5(4УКР)6-4 Стельмах, М.П. 534 +
Шифр НБУВ: РА346509

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Переломова О.С. 
Ідіостиль Валерія Шевчука: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.С. Переломова ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено принципи естетичного освоєння дійсності Валерієм Шевчуком, здійснено аналіз слів-символів у текстах художніх творів письменника як ключових у визначенні ідейно-естетичного символу. Розглянуто мовно-експресивні засоби портретного зображення. Описано співвідношення стилістично-нейтральної та маркованої лексики, зокрема розкрито функції книжної лексики, діалектики та розмовно-протирічних елементів. Досліджено особливості індивідуального словотворення. Розглянуто мовний портрет відомого представника сучасної української філософсько-інтелектуальної прози В.Шевчука, виявлено закономірності формування його ідіостилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72Шевчук,В. + Ш5(4Укр)6-4Шевчук,В.457
Шифр НБУВ: РА319419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Шаповалова Г.В. 
Інноваційні процеси в сучасному медіатексті (функціонально-лінгвістичні аспекти): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Г.В. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено новітні процеси, що спостерігаються у мові української преси кінця ХХ - початку ХХІ ст. Розглянуто мову і стиль журналістського тексту, описано динамічні процеси сучасного медіатексту, особливості мови газети як засобу масової інформації (ЗМІ). Визначено сучасний стан і проаналізовано основні тенденції розвитку мови мас-медіа: перерозподіл активної та пасивної лексики, розширення сполучуваності слів як наслідок актуалізації їх уживання, оновлення лексичного фонду сучасними запозиченнями, детермінологізацію спеціальної лексики, збагачення мови ЗМІ новотворами, вкраплення розмовних елементів у сучасний журналістський текст. Проаналізовано неологічну лексику, що функціонує на сторінках періодичних видань останніх десятиліть. Розкрито основні причини активізації запозичень у сучасній українській літературній мові. Висвітлено особливості неологізмів, що виникли на базі української мови, відповідно до способів їх творення. Значну увагу приділено основних лексичним засобам експресивності сучасного медіатексту (ідеологемам, демінутивам та оказіональній лексиці, перифразам, епітетам, метафоризації).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-715 +
Шифр НБУВ: РА328068

      
10.

Бондаренко О. В. 
Інфраструктура простого речення в сучасній українській мові: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. В. Бондаренко ; Волинський національний університет ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2010. — 24 с.. — 24 — укp.

Здійснено комплексний аналіз семантико-синтаксичних одиниць модифікаційно-супровідного рівня речення в художньому, розмовно-побутовому, науковому, офіційно-діловому стилях. Визначено з позиції дворівневого синтаксису особливості інфраструктурних елементів - різноманітність їх морфологічного вираження, значний діапазон лінійних параметрів. Досліджено просодичну організацію речень з інфраструктурою. Розглянуто складники інфраструктурного поля: ядро, периферію, напівпериферію інфраструктури. Вперше в українському мовознавстві розвинуто поняття інфраструктури речення на базі прирощення семантики слова додатковими елементами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-221 +
Шифр НБУВ: РА370996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мастилко Н.В. 
Іспанська народна казка: жанрово-композиційний та лінгвопрагматичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Н.В. Мастилко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі використання комплексного підходу досліджено жанрово-композиційну та лінгвопрагматичну специфіку іспанськьих народних казок, зафіксованих на письмі зі збереженням автентичної форми та змісту текстів. Розглянуто вплив жанрових особливостей казкових оповідей на їх мовне оформлення та формування структурно-змістової організації тексту. Створено інваріантну композиційну модель іспанських народних казок. Наведено класифікацію досліджуваних одиниць відповідно до їх семантичної структури та змісту, описано культурно-національні особливості кожної з визначених груп. З'ясовано прагматичні функції незмінних структурно-змістових компонентів іспанського казкового тексту, способи та засоби вербалізацій в них авторських інтенцій. Класифіковано та проаналізовано функції усно-розмовних елементів в іспанских казкових текстах та їх вплив на посилення ілокутивної сили висловлення. Досліджено лексико-синтаксичні засоби інтенсифікації прагматичного впливу в іспанських народних казках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.21-761 + Ш3(47ИС)-357 +
Шифр НБУВ: РА335419

Рубрики:

      
12.

Бєлозьорова Ю.С. 
Когнітивно-дискурсивна концептуалізація часу в сучасні німецькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.С. Бєлозьорова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексне когнітивно-комунікативне вивчення особливостей концептуалізації часу у німецькій мові. Доведено, що "час" постає у мовній картині світу як концептополе, конституетами якого є гіперконцепти "екзистенційний час" і "метричний час" та їх спадні таксони - концепти та гіпоконцепти. Значну увагу приділено питанням з'ясування когнітивно-семантичних передумов виникнення метафори часу та побудови їх структурно-сітьової моделі. Детально розглянуто шляхи та способи знакового відображення часової локалізації подій і станів у трьох типах дискурсу - розмовно-побутовому, офіційно-діловому та публіцистичному. Описано механізм вибору лексичних, граматичних і лексико-граматичних засобів реалізації темпоральних відношень у мовленні, з'ясовано шляхи актуалізації синтагматичних значень часових форм у певному контекстуальному оточенні. Визначено причини та наслідки контурування певних маркерів залежно від типу дискурсу й комунікативного регістру, а також схему взаємодії різнорівневих засобів аранжування темпоральної сітки дискурсу з урахуванням ергономічних і синергічних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-70 +
Шифр НБУВ: РА336269

Рубрики:

      
13.

Александрова В.Г. 
Когнітивно-комунікативний потенціал еліптичного речення в сучасній англійській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Г. Александрова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження еліптичного речення (ЕР) сучасної англійської мови з метою визначення його когнітивно-комунікативного потенціалу. Розкрито сутність еліпсису як одного з активних явищ синтаксичної деривації, визначено його роль і місце серед близьких і споріднених явищ. Запропоновано методику відмежування еліпсису від них з наступним виокремленням типів, класів і підкласів. Доведено дифузну природу еліпсису як симбіозу процесу та результату спрощення матеріальної структури речення. Особливу увагу приділено аналізу когнітивно-семантичних передумов стиснення реченнєвої структури, проведено лінгвокогнітивне моделювання простих, практичних і гіпотактичних речень, потенційно відкритих для еліпсису, встановлено номенклатуру інваріантних моделей ЕР сучасної англійської мови. З метою визначення функціонально-комунікативних особливостей проаналізовано ЕР з урахуванням актуального членування, комунікативного динамізму та актомовленнєвого устрою. Наведено опис ЕР для двох режимів його використання - як автономної (в пареміології) та як комунікативно зумовленої предикативної одиниці (у трьох дискурсивних формаціях - розмовно-побутовій, публіцистичній і рекламній).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-221 +
Шифр НБУВ: РА359278

Рубрики:

      
14.

Кондратов Д. Ю. 
Кримінально-правова охорона таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Д. Ю. Кондратов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історію та розвиток національного кримінального законодавства, а також законодавства деяких зарубіжних країн щодо охорони права на таємницю кореспонденції. Проведено аналіз відповідності зарубіжного та національного законодавства щодо правових підстав обмеження права на таємницю кореспонденції виробленим Європейським Судом з прав людини принципам обмеження даного права. Розглянуто кримінально-правову характеристику об'єктивних і суб'єктивних ознак складу злочину, передбаченого ст. 163 КК, його кваліфікуючі ознаки, окремі питання кваліфікації та відмежування порушення таємниці листування, телефонні розмови, телеграфні чи інші кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер від суміжних складів злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА381067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Найрулін А. О. 
Культурно-історичний і прагмалінгвальний компоненти в письменницькому епістолярію початку XX століття: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / А. О. Найрулін ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 21 с. — укp.

На матеріали листів М. М. Коцюбинського та його сучасників розглянуто особливості вираження культурно-історичного й прагмалінгвального компонентів. Установлено, що перший виявляє себе екстра- та інтралінгвально. Важливими в культурно-історичному аспекті є лінгвокультуреми й конотації (останні виконують оцінно-емотивну функцію). Характерні прагмалінгвальні ознаки епістолярного тексту - емотивність, експресивність, оцінність, тобто прагмалінгвальний компонент мовної семантики співвідносний з конотативним, який виконує стратегічно орієнтовану комунікативну функцію. Епістолярний стиль, однією з визначальних рис якого є дискурсивність, споріднений з публіцистичним стилем екстралігвальною структурою, з художнім та розмовно-побутовитм - наповненням лінгвістичної структури; водночас, для нього властиві узуальні та оказіональні конотації, що дозволяє сприймати листування крізь призму загального та конкретного. Найбільш конотовані в епістолярію формули-звертання, побажання, прохання, постскриптуми, у яких переважають позитивні конотації, та фразеологізми, де домінують негативні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53,1
Шифр НБУВ: РА380624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бурківська Л.Ю. 
Лексика історичної прози Богдана Лепкого в контексті загальнолітературної та стилістичної норми: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.Ю. Бурківська ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Визначено екстра- та інтралінгвальні чинники формування Б.Лепкого як мовної особистості. Здійснено структурно-семантичну характеристику стилістично маркованої лексики, зокрема, виявлено значення та способи використання книжних (історизмів, архаїзмів, старослов'янізмів) та усно-розмовних джерел, співвідношення між ними. На підставі кількісного аналізу встановлено відсоток розмовних, рідковживаних, діалектних лексем від загальної кількості усно-розмовних слів, зафіксованих у історичній прозі письменника. Досліджено функціонування фонетичних, морфологічних, словотвірних, комбінованих варіантів слів та некодифікованої в сучасних словниках лексики. Установлено, що варіантність - структурна ознака лексики історичної прози Б.Лепкого та характерна ознака індивідуально-авторської мовотворчості. Відзначено, що лексика історичної прози відтворює епоху письменника, живу діалектну стихію, часовий зріз писемної української практики, надає матеріал для зіставлення з сучасним словником літературної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-611 + Ш5(УК=4ПОЛ)-4 Лепкий,Б. 534 + Ш5(4ПОЛ=УК)-4 Лепкий,Б. 534 +
Шифр НБУВ: РА325040

Рубрики:

      
17.

Каленюк С.О. 
Лексика творів Уласа Самчука: народнорозмовні джерела, семантична структура та стилістичні функції: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.О. Каленюк ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано лексику романів "Волинь", "Дермань", "Марія" Уласа Самчука щодо особливостей слововживання. Досліджено специфіку використання народнорозмовних джерел розмовної лексики, діалектизмів, актуалізації загальновживаних лексичних номінацій як засобів зображення українського селянства, його праці, побуту, висвітлення проблем народного світогляду та психології. Встановлено особливості функціонування власних назв у творах письменника. Визначено й охарактризовано тематичні групи усно-розмовної лексики, предствлено лексико-семантичні моделі порівнянь у творах Уласа Самчука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук, У. 457 + Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук, У. 457 +
Шифр НБУВ: РА350808

Рубрики:

      
18.

Бук С.Н. 
Лексична основа української мови: виділення та системно-структурна організація: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.Н. Бук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Розроблено методику виділення лексичної основи української мови (ЛОУМ), що полягає у порівнянні й аналізі частотних списків підкорпусів текстів основних функціональних стилів української мови з урахуванням покриття тексту. Уперше мінімімалізований словник української мови виділено та з'ясовано на матеріалі корпусу загальним обсягом 1 700 000 слововживань, що, за класифікацією слововживань, починаючи з Браунівського корпусу (Brown Corpus), належить до середніх. Уперше укладено частотні словники розмовно-побутового, наукового та офіційно-ділового стилів української мови, що є завершеними самостійними працями. Проаналізовано внутрішню організацію ЛОУМ, а саме: виявлено, які лексико-семантичні й тематичні групи та поля творить її склад, визначено основні семантичні відношення між одиницями ЛОУМ на внутрішньолексемному, міжлексемному та внутрішньогруповому і міжгруповому рівнях, з'ясовано, які ономасіологічні сфери покривають її одиниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31 +
Шифр НБУВ: РА334370

      
19.

Білоус Ю.В. 
Методи територіально-частотного планування стільникових систем рухомого радіозв'язку та аналіз їх ефективності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Ю.В. Білоус ; Укр. держ. акад. залізнич. трансп. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано нове ймовірнісне описання сигналів і внутрішньосистемних завад у стільникових системах рухового зв'язку (ССРЗ), яке грунтується на понятті характеристичної функції потужності сигналу й завади, а також показано його застосування в задачах територіально-частотного планування (ТЧП) ССРЗ. Розроблено рекомендації з практичного використання методів розрахунку енергетичних втрат, які виникають під час поширення радіохвиль на трасах ССРЗ. Визначено погрішності множника ослаблення з урахуванням точності електронної карти. Розроблено критерії ефективності методів ТЧП і метод планування ССРЗ, за яким визначення області покриття для окремих базових станцій (БС), їх груп і системи в цілому грунтується на обчисленні ймовірності відказу в обслуговуванні рухомого абонента (РА). Одержано аналітичні вирази для визначення ймовірності відказу в обслуговуванні РА, а також ймовірності відказу радіоканалу ССРЗ. Розроблено імітаційну модель абонентського доступу до ресурсу ССРЗ, яка дозволяє враховувати реальні умови функціонування цих систем: наявність повторних викликів, випадкову тривалість розмови, вплив завмирань і накладень сигналів і т.п. На підставі результатів експерименту показано можливість використання розробленої моделі для проведення розрахунків канальної ємності БС. Запропоновано метод розміщення БС на місцевості з використанням нейронної мережі, що самоорганізується, а також метод коректування місцеположення БС, який базується на використанні алгоритмів навчання нейронних мереж. Наведено метод побудови ССРЗ з мінімальною розмірністю кластера, який дає змогу знаходити оптимальний стосовно використання частотного ресурсу розподіл груп частотних каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА324429

Рубрики:

      
20.

Саприкіна О.В. 
Методика розвитку активного мовлення дітей третього року життя у процесі художньо-предметної діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Саприкіна ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку активного мовлення дітей третього року життя у процесі художньо-предметної діяльності. Науково обгрунтовано визначення категоріальних і сутнісних ознак понять "художньо-предметна діяльність", "мовленнєві жанри", "дитячий персональний дискурс" стосовно дітей третього року життя. Визначено критерії та показники розуміння (ступінь узагальнення та інтерес до мовлення) та активного мовлення (самостійність, ініціативність та адекватність) дітей третього року життя. Встановлено особливості прояву мовленнєвої активності дітей у даний віковий період. Підтверджено ефективність реалізації таких педагогічних умов розвитку активного мовлення дітей третього року життя у процесі художньо-предметної діяльності: поступове збагачення мовленнєвих жанрів дитячого мовлення (від елементарних етикетних моделей до участі у розмові з дорослим, іншою дитиною, іграшкою) у процесі художньо-предметної комунікації; поетапне формування персонального дискурсу дітей третього року життя методом застосування спонукальних мовленнєвих дій педагога; стимулювання мовленнєвої активності дітей засобами художнього слова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-910 + Ю983.513.201 +
Шифр НБУВ: РА355832

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського