Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (268)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=БЮРОКРАТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скрипнюк 
Бюрократизм в системі державного управління та правовий механізм його подолання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 23.00.02 / Валентина Миколаївна Скрипнюк ; Одеська держ. юридична академія. — О., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-7 + С5*333.641.20
Шифр НБУВ: РА305450

Рубрики:

      
2.

Сітко І.В. 
Державне регулювання розвитку малого та середнього підприємництва в умовах інформаційного суспільства: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.В. Сітко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання державного регулювання розвитку підприємництва за умов становлення інформаційного суспільства в Україні. На підставі аналізу феномену малого та середнього підприємництва, узагальнення існуючих підходів до його державного регулювання, чинної нормативної бази та європейського досвіду визначено особливості та принципи державної регуляторної політики, що базується на використанні сучасних інформаційних технологій. На підставі емпіричного аналізу її нинішнього стану виявлено актуальні проблеми розвитку малого та середнього підприємництва в Україні, якими є велика кількість податків, складні процедури реєстрації підприємництва й одержання різних дозволів, недосконалість нормативно-правової бази, яка визначає основи діяльності органів державної влади у сфері сприяння розвитку підприємництва. Доведено, що на етапі розвитку інформаційного суспільства реформування державної регуляторної політики є можливим за умови зміни форм і методів роботи державно-управлінського апарату з метою підвищення якості послуг, які надаються представникам малого та середнього підприємництва. З метою підвищення ефективності взаємодії органів державної влади з представниками малого та середнього підприємництва запропоновано використовувати "єдиний електронний офіс", функціонування якого базується на принципах надання послуг у будь-який момент часу, максимальної простоти та прозорості всіх процедур, єдиних технічних стандартів і забезпечення конфеденційності. Визначено основні функції державних органів під час реалізації технології "єдиного електронного офісу". Узагальнено світові тенденції розвитку відносин "е-уряд" - бізнес, встановлено переваги реалізації концепції "електронного уряду" на місцевому рівні, головним з яких є забезпечення комплексності послуг, що надаються державними установами підприємцям, підвищення рівня інформованості різних соціальних груп про діяльність органів влади, зменшення витрат на їх утримання, зниження рівня бюрократизації та корумпованості. Обгрунтовано умови й етапи впровадження системи "єдиних електронних офісів" на місцевому рівні в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21.01 + Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА362515

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Нікітін Ю.О. 
Зміни в становищі сільського й міського населення Київської та Чернігівської губерній після селянської і міської реформ 60 - 70 років XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.О. Нікітін ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення документальних і літературних джерел досліджено зміни у соціально-економічному становищі сільського й міського населення Київської та Чернігівської губерній після селянської та міської реформ 60 - 70-х рр. XIX ст. Проведено порівняльний аналіз темпів розвитку міст на території губерній у контексті вивчення росту чисельності населення та перетворень у соціальній структурі мешканців міста. Досліджено процес формування та діяльність нових органів міського самоврядування. Визначено склад виборців і причини малої ефективності міських структур. Виявлено характерні тенденції розвитку й особливості економічного становища селянських господарств з урахуванням поземельного устрою і системи податків. Проаналізовано діяльність органів селянського управління, для яких були характерні станові обмеження, структурна недосконалість, бюрократизм, що поступово перетворювало їх у поліцейські органи, що негативно впливало на розвиток самоврядування на селі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-283 +
Шифр НБУВ: РА332041

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Галь Б.О. 
Інтеграція української еліти до політико-адміністративних структур Російської імперії в XVIII - першій третині XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.О. Галь ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено закономірності й особливі риси процесу інтеграції української еліти до політико-адміністративних структур Російської імперії у XVIII - першій третині XIX cт. Наведено періодизацію інтеграційного процесу, розглянуто перебіг найзначіших реформ у галузі адміністративно-судового та фінансового управління, що наблизили владну систему Лівобережної України до загальноімперського зразка. Висвітлено проблему бюрократизації управлінських структур у ході вивершення цивільних органів влади. Зроблено висновок про вплив адміністративних традицій Гетьманщини на формування намісницьких (губернських) владних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2
Шифр НБУВ: РА314067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гончар В.М. 
Корпоративізм як модель взаємодії держави і громадського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.М. Гончар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено феномен корпоративізму як модель взаємодії держави та громадянського суспільства за умов індустріального суспільства. Розглянуто ефективність і перспективу цього явища в постіндустріальному суспільстві на підставі виявлення тенденцій трансформації держави та громадянського суспільства. Досліджено еволюцію історичних форм корпоративізму, виявлено його місце та значення в європейській політичній традиції. Запропоновано визначення цього суспільно-політичного феномену. З'ясовано практику неокорпоративних взаємодій та проаналізовано політичні умови неокорпоративізму. Доведено, що процес соціально-політичних перетворень, що відбувається в ураїнському суспільстві, зумовив виникнення бюрократично-фінансової моделі корпоративізму, який перетворюється у його крайню форму - олігархічний корпоративізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф025 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА364354

Рубрики:

      
6.

Шпильова В.О. 
Менеджмент економічного регулювання природоохоронної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.О. Шпильова ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менедж. і бізнесу. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Досліджено особливості змісту та формування екологічного менеджменту, визначено тенденції еколого-інноваційної трансформації науково-технічного розвитку. Конкретизовано різнобічні аспекти управління природоохоронними програмами з метою постійної підтримки соціально-економічної та екологічної безпеки. Визначено причини, внаслідок яких система екологічного менеджменту не може отримати належного статусу та стримує запровадження ринкових регуляторів екологічного призначення. Розглянуто особливості організації управління природоохоронною діяльністю, економіко-правовий механізм регулювання охороною природи. Проведено стратегічний аналіз реалізації програмно-цільових підходів стосовно вирішення найбільш значущих екологічних проблем. Доведено, що за умов постійної зміни функцій і завдань центрального органу виконавчої влади у галузі охорони навколишнього середовища його діяльність стає занадто бюрократизованою та підмінюється псевдоекологічною роботою. З метою посилення ролі менеджменту екологічного регулювання у сфері екології запропоновано запровадити систему держзамовлення у галузі охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів, маючи на увазі, що доходна частина Державного бюджету України, значною мірою, знаходиться під впливом саме екологічних платежів. Джерелом фінансування даного державного замовлення має стати екологічний бюджет країни, якому доцільно надати статус захищеного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)280-212.1
Шифр НБУВ: РА319723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Горбенко Я.О. 
Наукові комунікації в сучасному українському суспільстві: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Я.О. Горбенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження наукових комунікцій за умов сучасного українського суспільства, визначено чинники, які обумовлюють їх особливості. З використанням системного, конструктивістсько-структуралістського, дискурсивного, структурно-функціонального та соціокультурного підходів проаналізовано комунікації як систему, що забезпечує відтворення науки у суспільстві. Запропоновано класифікацію, що охоплює наукові комунікації, а також організаційні, комунікації-ритуали, допоміжні та зовнішні щодо системи науки, які становлять комунікаційну систему науки. Досліджено культуру наукових комунікацій, яка в Україні має бюрократичні передумови розвитку, розвинену сферу інформаційних комунікацій, що компенсує недоліки роботи формальної системи комунікацій та за сучасних умов є перевантаженою функціями. Зазначено, що мережева форма комунікацій, яка набуває нового еволюційного етапу з розвитком в інтернет-середовищі, є шляхом самоорганізаційного пристосування системи наукових комунікацій до сучасної ситуації. Визначено подвійну природу соціального конструювання наукового капіталу "науковим" (інтелектуальним) і "політичним" (влада організаційної позиції) шляхами. Охарактеризовано чинники, що обумовлюють ефективність наукових комунікацій. Проаналізовано передумови виникнення проблем і бар'єрів, наявних у наукових комунікаціях України. Визначено характерні риси та тенденції розвитку наукових комунікацій з урахуванням залежності від типу наукової організації, типу дисциплінарного факторного оточення, кваліфікаційної позиції та комунікаційної інтегрованості науковця. Запропоновано напрямки подолання осередків неефективності у наукових комунікаціях. Наведено рекомендації щодо застосування елементів ринкової гнучкої культури наукових комунікацій, активації використання можливостей інтернет-комунікацій, стимулювання мотивації вчених до опанування міжнародних комунікаційних практик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*672*333.4
Шифр НБУВ: РА372457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Білан Г.І. 
Обновленський рух в Україні 20 - 30-х рр. XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.І. Білан ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше у вітчизняній історіографії здійснено дослідження, об'єктом якого є обновленський рух в Україні. Базуючись на значному масиві джерел, вивчено генезу та розвиток ліберального церковного руху, висвітлено процес його трансформації в бюрократичну, політично заангажовану обновленську Церкву. Проаналізовано чинники фіктивного симбіозу більшовицького уряду з представниками новаторськи налаштованого кліру. Систематизовано дані про головні організаційні заходи обновленства - Всеукраїнські Собори 1923 р. і 1925 р., Передсоборну нараду 1924 р. З'ясовано долі обновленських митрополитів Пімена (Пєгова), Йосипа (Кречетовича), Олександра (Чекановського) та деяких інших діячів руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА335015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Настасяк І.Ю. 
Організація управління Галичиною і Буковиною в складі Австрії (1772 - 1848 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Ю. Настасяк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літратури й архівних документів досліджено проблеми організації управління Галичиною й Буковиною у складі Австрії (1772 - 1848 рр.). Проаналізовано передумови й обставини створення королівства Галичини та Лодомерії. Розкрито особливості національного та соціального складу його населення. Висвітлено місце та роль вищих і місцевих органів управління Галичини та Буковини у державно-правовій системі Австрії. Розкрито їх компетенцію, структуру та порядок роботи. З'ясовано що управлінська діяльність на території коронного краю розвивалась у контексті традицій австрійського бюрократизму. Значну увагу приділено висвітленню діяльності галицьких і буковинських депутатів в австрійському парламенті. Доведено, що найбільш вагомими здобутками революції 1848 р. було скасування селянських повинностей, піднесення національно-визвольних рухів і часткова демократизація управління Галичиною та Буковиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)4/5-5 +
Шифр НБУВ: РА340305

Рубрики:

      
10.

Жабенко О.В. 
Особливості й тенденції розвитку державного управління освітою в Україні (1946 - 2001 рр.): Автореф. дис. канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / О.В. Жабенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено та науково обгрунтовано основні періоди й етапи еволюції системи державного управління освітою в рамках наявної на сьогодні періодизації (1946 - 1959 рр. - період повоєнного відновлення системи освіти та управління нею; 1959 - 1991 рр. - період розвитку державного управління освітою часів "побудови розвиненого соціалізму", в якому виділено три етапи: 1959 - 1965 рр. - етап пошуків нових форм і методів державного управління; 1965 - 1991 рр. - етап жорсткої (абсолютної) централізації, посилення авторитарних, бюрократичних методів управління; 1991 - 2001 рр. - період формування нової моделі державного управління). Визначено характерні особливості державного управління освітою відповідно до виявлених періодів розвитку системи даного управління. Уточнено понятійний апарат в аспектах авторського тлумачення й розкриття змісту базових понять (державне управління освітою, державна політика в галузі управління освітою), висвітлено мету, структуру та функції центральних органів управління освітою. Проаналізовано зміст і форми управління, виявлено основні тенденції, принципи та закономірності його розвитку за досліджуваний період. Наведено пропозиції та практичні рекомендації щодо можливості використання історичного досвіду в умовах реформування системи державного управління освітою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132 + Х2(4УКР)6 + Ч34(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА328034

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Молибога Р.М. 
Політико-правові засади становлення міської влади в столиці України в умовах сучасного державотворення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Р.М. Молибога ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз процесу становлення системи міської влади в столиці України. Розкрито роль управління регіонами у трансформаційних процесах, висвітлено умови реалізації демократичного потенціалу місцевого самоврядування. Концептуалізовано поняття міської влади. Проаналізовано розвиток національного законодавства, яке регламентує функціонування місцевого самоврядування та здійснення управління регіонами. Досліджено процес становлення суб'єктів політичної активності у столиці України. Здійснено періодизацію процесу становлення міської бюрократії, розглянуто кожний з його етапів. Концептуалізовано процес консолідації суб'єкта політичного управління містом, сформульовано ознаки її бюрократичного варіанта, альтернативи подальшого розвитку політичного режиму. Охарактеризовано вірогідні напрями демократизації системи політичного управління містом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Ф032.21 + Х819(4УКР-2К)011.219 +
Шифр НБУВ: РА337320

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Кузьмін П.В. 
Політична діяльність: теоретичні засади та практика сучасної України: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / П.В. Кузьмін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 32 с. — укp.

В історичному, теоретико-методологічному та технологічному аспектах досліджено політичну діяльність (ПД). Розглянуто та систематизовано підходи до трактування ПД мислителями минулого, зокрема українськими. Показано цінність і актуальність "універсалій" ПД, сформульованих у роботах учених. Запропоновано новий підхід до теоретико-методологічного обгрунтування дослідження ПД, який базується на розумінні світу політичного як різнорівневої та безупинно змінюваної реальності, що має властивості інклюзивності, просторовості, темпоральності, сталості та нестабільності. Уточнено зміст поняття ПД. Показано, що ПД є специфічним видом людської діяльності, яка базується на використанні політичної влади та спрямована на врегулювання й узгодження соціальних інтересів і відносин, самозбереження та розвиток суспільства як цілісної системи. Виявлено структуру, типологію та спрямованість політичної діяльності, визначено роль у ній професійних груп політиків. Сформульовано передумови результативної ПД. Проаналізовано причини її низької ефективності в Україні. У реальній ПД спостережено тенденцію політизування бюрократії, яка за своїми функціями фактично наближається до функцій суб'єкта ПД. Привласнення бюрократією не властивих їй функцій зумовлює протиріччя між проголошеними демократичними цілями та цінностями і бюрократичними способами їх досягнення. Проаналізовано характер та виявлено форми впливу фінансово-політичних груп на політичні процеси в українському суспільстві. Сформульовано протиріччя партійної діяльності у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф034.1 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360585

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Нікольський В.М. 
Репресивна діяльність органів державної безпеки СРСР в Україні (кінець 1920-х - 1950-ті рр.). Історико-статистичне дослідження: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Нікольський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 38 с. — укp.

зроблено дослідження репресивної діяльності ГПУ - НКВД - НКГБ - МГБ - КГБ на Україні в 1920 - 1950 рр., яке грунтується на документах статистичної звітності цих структур, що зберігаються в Державному архіві Служби безпеки України. Систематизовано наукові праці попередників та розроблено історіографічну схему досліджень визначеної проблеми, розкрито спрямування і суть окремих їїскладових. Узагальнено та проаналізовано кількісні показники арештів і обвинувачень, та їх зміни у різні періоди. Зроблено спробу з'ясувати масштаби таємної мережі органів держбезпеки. Досліджено згідно з прийнятою хронологічною концепцією, соціальну та національну спрямованість репресивної діяльності каральних органів в Україні та її реальні результати. Доведено суто бюрократичний характер структур держбезпеки та форми й методи фальсифікації ними результатів своєї діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-1я3 + Х621.162.012(2УК)я3 + Т3(4УКР)6-49,01 +
Шифр НБУВ: РА325444

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Бараш Ю.С. 
Реструктуризація залізничного транспорту України в умовах ринку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / Ю.С. Бараш ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 37 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми реформування залізничного транспорту України за умов ринку, дефіциту інвестицій та інтегрування у європейський транспортний простір з метою підвищення ефективності його функціонування та конкурентоспроможності. Розкрито діалектичну сутність проблеми реформування залізничного транспорту країни, розглянуто існуючі моделі реалізації даного процесу. Розроблено алгоритм проведення дослідження та методику оптимізації вибору моделі реформування залізничного транспорту. Розглянуто альтернативні варіанти розвитку транспортного ринку та відповідні їм моделі реформування галузі. Визначено раціональне співвідношення між впливом держави на діяльність транспортних структур і ступенем їх самостійності. Запропоновано дві нові моделі реформування транспортної галузі. Розглянуто можливість використання запропонованих варіантів і трьох європейських моделей реформування залізничного транспорту в Україні. Визначено основні напрями проведення структурної реформи. Доведено доцільність використання нового економічного критерію для вибору найкращої моделі реформування залізничного транспорту. Обгрунтовано нові принципи побудови бюрократичних організаційних структур залізничного транспорту дивізійного типу за продуктовою схемою. Розроблено антикризові заходи для зниження збитковості пасажирських перевезень, які передують або виконують на першому етапі структурної реформи, розраховано їх економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-183 +
Шифр НБУВ: РА356484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Осоченко І.В. 
Розвиток регулювання зовнішньоекономічної діяльності в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.В. Осоченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено особливості участі регіонів у регулюванні зовнішньоекономічної діяльності на сучасному етапі глобалізації. Досліджено процес делегуванння центральними органами керування на регіональний рівень повноважень щодо регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Розроблено критерії ефективності регулювання зовнішньоекономічної діяльності в регіонах за умов зміни існуючої бюрократичної парадигми на підприємницьку управлінську парадигму та визначено сфери використання інструментів ділового менеджменту в системі зазначеного регулювання. Зроблено порівняльний аналіз системи регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні та в інших країнах та запропоновано відповідні рекомендації. Систематизовано особливості регулювання даної діяльності в різних регіонах України. Розроблено сучасну модель взаємодії регіональних і місцевих органів у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21
Шифр НБУВ: РА326910

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Француз А.Й. 
Складні адміністративні системи: організаційно-правові засади управління: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Й. Француз ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено організаційно-правові засади управління складними адміністративними системами та проблеми, пов'язані з забезпеченням їх ефективного функціонування. Визначено основні науково-методологічні, теоретичні, конституційні та адміністративно-правові підходи до вивчення процесів функціонування складних адміністративних систем, розкрито їх сутність. Проаналізовано правові, політичні, економічні, соціальні та організаційні чинники, що обумовлюють виникнення негативних ефектів бюрократизму в процесі управління. Особливу увагу акцентовано на зв'язку проблем наукового та правового забезпечення удосконалення управління складними адміністративними системами з питаннями політики, теорії та практики державотворчих процесів, державного управління, законодавчої та нормотворчої діяльності, розбудови в Україні правової, демократичної держави за умов ринкової економіки, забезпечення умов для ефективного розвитку інститутів державної влади в ході сучасної державно-правової та адміністративної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1 + Х819(4УКР)01
Шифр НБУВ: РА311129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Власенко Д.Й. 
Соціальна ефективність ідеалізованих моделей адміністративно-командної системи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Й. Власенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням порівняльного аналізу альтернативних точок зору на адміністративно-командну систему, використання результатів аналізу для вироблення антикризових концепцій в Україні. Емпірично обгрунтовано твердження, що "класична" адміністративно-командна система володіла певним потенціалом, зникнення якого у 1960 - 70-і рр. стало однією з головних причин кризи радянської економіки у середині 1980-х рр. На підставі екстраполяції ідей моделі "бюрократичного корпоративізму" всебічно обгрунтовано і запропоновано заходи антикризового характеру, які виникають з концепції підвищення ролі бюрократичного апарату під час проведення модернізації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1 + Ф035
Шифр НБУВ: РА310173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Власенко Д.Й. 
Соціальна ефективність ідеалізованих моделей адміністративно-командної системи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Й. Власенко ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням порівняльного аналізу альтернативних точок зору на адміністративно-командну систему, використанню результатів цього аналізу для вироблення антикризових концепцій в Україні. Робота розвиває нетрадиційний напрямок у вивченні адміністративно-командної системи, який базується на положеннях моделі "бюрократичного корпоративізму". Робиться припущення та емпірично обгрунтовується твердження, що "класична" адміністративно-командна система володіла певним потенціалом, зникнення якого у 60-70-і роки стало однією з головних причин кризи радянської економіки у середині 80-х років. На підставі екстраполяції ідей моделі "бюрократичного корпоративізму" всебічно обгрунтовуються і пропонуються заходи антикризового характеру, які витікають з концепції підвищення ролі бюрократичного апарату під час проведення модернізації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023

Рубрики:

      
19.

Шейко Р.В. 
Соціальний статус працівника органів внутрішніх справ в умовах трансформації суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Р.В. Шейко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

У дисертації розкривається поняття "соціальний статус працівника органів внутрішніх справ", пропонується система показників для його вимірювання, приводяться результати емпіричних досліджень престижу міліцейської професії в сучасному українському суспільстві, а також рівень його самооцінки з боку працівників органів внутрішніх справ. Результати досліджень дозволяють зробити висновок, що, з одного боку, міліція є силовою структурою, яка у змозі захистити інтереси тих, хто цього потребує. З другого боку, респонденти відмітили такі характеристики міліції як бюрократизм, грубість, байдужість до проблем населення, які не сприяють ефективності діяльності ОВС. Негативні оцінки української міліції превалюють серед населення і не зв'язані з їх соціальним статусом. Більшість розділяє думку, що міліція не заінтересована у захисті їх інтересів. Принцип, коли основним напрямком діяльності міліції повинна бути повага до інтересів особистості як до інтересів держави, є тільки декларативним. Виявлено зниження самооцінки престижу у залежності від посади, що вказує на гостру кризу індентифікації працівників органів внутрішніх справ з групою, кризу належності до неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.1

Рубрики:

      
20.

Батажок С.Г. 
Соціально-економічні гарантії в умовах ринкової трансформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / С.Г. Батажок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми забезпечення соціально-економічних гарантій в трансформаційному суспільстві. Розроблено наукові підходи щодо класифікації соціально-економічних гарантій. Розкрито суперечності функціонування системи надання соціально-економічних гарантій, зокрема, визначення індикаторів, соціальних нормативів та стандартів за умов трансформаційної економіки. Проаналізовано світовий досвід надання соціально-економічних гарантій в аспекті реалізації принципів соціальної справедливості, розглянуто можливості використання його позитивних здобутків в Україні. Охарактеризовано складові механізму забезпечення прав населення на соціально-економічні компенсації, доведено необхідність обмеження бюрократичних привілеїв за умов ринкової трансформації. Показано специфіку реалізації соціально-економічних гарантій у період трансформації економіки України. Обгрунтовано шляхи удосконалення механізму їх реалізації для працездатних та непрацездатних верств населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 +
Шифр НБУВ: РА353091

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського