Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (772)Книжкові видання та компакт-диски (136)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=БЮДЖЕТУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рева Т.М. 
Економіко-організаційний механізм управління податками на промисловому підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Т.М. Рева ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано податкове середовище підприємницької діяльності. Розроблено мікроекономічну модель оптимізації виробничої стратегії. Визначено функції податкового менеджменту. Запропоновано технологію їх реалізації на промисловому підприємстві. Досліджено взаємний вплив податкових параметрів. Наведено мікроекономічну модель оптимізації економічної стратегії підприємства. Висвітлено методику бюджетування податкових витрат, що встановлює економічно обгрунтовані суми прямих і непрямих податкових витрат у розрізі структурних підрозділів і видів продукції. Розглянуто основні функції та технологію податкового менеджменту, обгрунтовано його взаємозв'язки й ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301.0-93 + У9(4УКР)301.0-93
Шифр НБУВ: РА312244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шемаєва Л.Г. 
Організація матеріальних та фінансових потоків на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.Г. Шемаєва ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс питань, пов'язаних з організацією та управлінням матеріальними та супутніми фінансовими потоковими процесами на промислових підприємствах за ринкових умов. Розглянуто практичні та теоретичні передумови переходу до потокової концепції управління підприємством, розкрито сутність і зміст системи категорій та понять, пов'язаних з потоковими процесами підприємства: "економічні потокові процеси", "реперна точка", "трактова схема". Визначено особливості матеріальних і фінансових потокових процесів підприємства в логістичній системі управління ними. Досліджено сучасний стан логістизації потокових процесів; вивчено зміст та складність суперечностей, що виникають між різними етапами потокового процесу на підприємстві. Проаналізовано діючі методи та моделі, що використовуються в управлінні матеріальними потоками підприємства. Уточнено можливість використання бюджетування для узгодження матеріальних та фінансових потоків підприємства.Розроблено порядок організації логістичної системи підприємства (ЛС), в межах якої постановлено задачу синтезу оптимальної оргструктури ЛС, а також методику прийняття управлінських рішень відносно наскрізної оптимізації потокових процесів підприємства на основі імітаційного моделювання з використанням методу компромісів. Подано методичні рекомендації щодо контролю потокових процесів підприємства: склад релевантної інформації, яка застосовується для контролю за проходженням матеріальних і супутніх фінансових потокових процесів, а також місця розташування реперних точок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 + У9(4УКР)290-55
Шифр НБУВ: РА314682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Хлапьонов Л.Ю. 
Удосконалення управління витратами на підприємствах вугільної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.Ю. Хлапьонов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито значення вуглевидобувної промисловості для розвитку економіки України. Проаналізовано сучасний стан вугільної галузі України, концепцію реструктуризації вугільної галузі та результати її реалізації. Акцентовано увагу на неухильному зростанні витрат вугільної промисловості. Виділено об'єктивні та суб'єктивні причини даного явища. За результатами функціонального підходу виділено функцію виробництва, обслуговування виробництва, управління та функції, що забезпечують загальні умови процесу відтворення. Обгрунтовано доцільність використання в дослідженні діяльності підприємства функціонально-вартісного аналізу, розроблено блок-схему та методичні рекомендації щодо проведення, а також матриці "функції - структурні підрозділи" і "функції - роботи". Сформульовано цілі бюджетування функціональних витрат, уточнено поняття бюджету функціональних витрат, розглянуто види бюджету. Запропоновано розрахункові схеми та порядок визначення бюджетів функціональних витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.651-862-21
Шифр НБУВ: РА319311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Нападовська Л.В. 
Управлінський облік в системі гірничорудних підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / Л.В. Нападовська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 30 с. — укp.

Розроблено модель інтегрованого управлінського обліку гірночорудних підприємств. Обгрунтовано комплексний підхід для рішення теоретичних і організаційно-методологічних проблем формування управлінського обліку. Поглиблено основи теорії управлінського обліку. З використанням критеріїв доцільності задоволення потреб систем управління запропоновано концепцію управлінського обліку. Розроблено сучасну методологічну базу управлінського обліку, спрямовану на задоволення потреб конкретних користувачів. На основі координації планів і нормативів удосконалено інформаційне забезпечення бюджетів здійснено практичне бюджетування для даних підприємств. Обгрунтовано основні напрями методики аналізу та контролю затрат і доходів за умов ринкових відносин, запропоновано модель їх здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230.545.11
Шифр НБУВ: РА319084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Корнієнко Ю.Ю. 
Удосконалення обліку витрат та калькулювання собівартості продукції у комплексних виробництвах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Ю.Ю. Корнієнко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Показано відсутність єдиного підходу до теоретичних аспектів управлінського обліку. Конкретизовано функції обліку в системі управління підприємством та здійснено їх розмежування між різними обліковими підсистемами. Запропоновано багаторівневу модель обліку витрат комплексного виробництва, яка забезпечує їх розмежування за місцями виникнення, носіями, видами витрат і дозволяє накопичити інформацію про собівартість продукції на субрахунках рахунку 23 "Виробництво". Систематизовано чинники, які зумовлюють доцільність використання перероздільного методу обліку витрат. Уточнено визначення нормативного методу управління виробництвом. Удосконалено класифікацію витрат на виробництво з позицій управління. Доведено, що система бюджетування є основою оперативного контролю та дозволяє оцінювати ефективність управлінських рішень. Наведено механізм розрахунку бюджетних показників для ковбасного виробництва м'ясопереробного підприємства. Розроблено управлінську структуру м'ясопереробного підприємства та сформульовано функції підрозділів управління витратами. Створено комплекс методичних матеріалів щодо калькулювання собівартості супутньої продукції комплексного виробництва та розподілу непрямих витрат між видами продукції, що виробляється підприємством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230.675.12-148.6
Шифр НБУВ: РА320678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Масалітіна В.В. 
Планування руху грошових коштів в системі управління фінансовими ризиками: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Масалітіна ; Нац. трансп. ун-т. — К7, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод бюджетування для зниження ризику втрати платоспроможності. Розроблено імітаційну модель планування руху грошових коштів, що враховує імовірнісний характер формування вхідних параметрів, різні інвестиційні стратегії та інфляційні очікування, оптимізує структуру зовнішніх джерел фінансування дефіциту грошових надходжень за критерієм прийнятого рівня ризику втрати платоспроможності. Удосконалено аналітичний метод оцінки ризику втрати платоспроможності, що враховує особливості формування фінансових показників діяльності автобусних підприємств. Розглянуто порядок визначення обсягу дотацій з місцевого бюджету, який забезпечує прийнятливий рівень платоспроможності автобусних підприємств, підвищує якість бюджетного процесу. Удосконалено класифікацію фінансових ризиків відповідно до видів господарської діяльності. Розкрито характер сезонних коливань і законів розподілу показників діяльності автобусних підприємств за видами перевезень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.31-93 +
Шифр НБУВ: РА323392

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ковалко О.М. 
Стратегія управління нафтогазовим комплексом України в умовах інституційно-інноваційних перетворень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Ковалко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено фактори, що гальмують розвиток внутрішнього нафтового ринку. Доведено, що для підтримки конкурентоспроможності нафтогазових підприємств необхідно забезпечити ефективний інноваційний менеджмент та реалізувати стратегічний підхід до вирішення проблем розвитку даних підприємств. Основою стратегії управління нафогазовим комплексом є його реструктуризація та реформування системи управління, що базуються на створенні вертикально-інтегрованої нафтової компанії з залученням досвіду провідних компаній світу. Запропоновано заходи щодо удосконалення державного регулювання діяльності нафтогазових підприємств в рентній, ціновій та амортизаційній політиці, оподаткуванні, а також системі бюджетування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.65-21
Шифр НБУВ: РА318161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Карєва І.О. 
Фінансовий менеджмент підприємницької діяльності комерційних банків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.О. Карєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано підприємницьку діяльність комерційних банків України, а також методологію, технологію та організацію фінансового менеджменту в них. З метою підвищення конкурентоспроможності та ефективності функціонування банків розроблено концепцію формування комплексного механізму фінансового менеджменту підприємницької діяльності комерційних банків на підставі побудови ієрархічної системи бюджетування. Запропоновано систему показників рентабельності підприємницької діяльності комерційних банків та методики їх розрахунку. Розроблено механізми реалізації концепції: механізм управління порогом прибутку банку, механізм управління рентабельністю виробництва банківських продуктів та механізм управління рентабельністю обслуговування банківських клієнтів. На підставі синтезу механізмів фінансового управління концепцію фінансового менеджменту підприємницької діяльності комерційних банків адаптовано до рівня філії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.181.34-93-212.1
Шифр НБУВ: РА319444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Канак Й.В. 
Внутрішньогосподарський (управлінський) облік витрат і доходів на підприємствах із виробництва стінових матеріалів: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.04 / Й.В. Канак ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад.. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено сутність внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, його місце в системі управління підприємства та взаємозв'язок з іншими функціями управління. Удосконалено систему класифікації витрат і доходів, розроблено класифікацію витрат для різних рівнів управління підприємством. Розглянуто вплив організаційних та технологічних особливостей виробництва стінових матеріалів на процес обліку витрат і доходів. Запропоновано методику калькулювання витрат за цільовою собівартістю і прийняття рішень щодо скорочення витрат на основі аналізу продукції з погляду важливості її елементів для споживача. Обгрунтовано пропозиції щодо організації обліку витрат і доходів за центрами відповідальності, що дозволяє посилити контроль та відповідальність за досягнуті результати на підприємствах із виробництва стінових матеріалів. Розроблено ефективні моделі прогнозування обсягів виробництва, витрат і доходів, методи контролю бюджетів, спроектовано модель бізнес-процесу фінансового планування і бюджетування для процесно-орієнтованого управління підприємствами з виробництва стінових матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.625.2-148.6 +
Шифр НБУВ: РА327908

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Новіков Д.Г. 
Моделювання системи бюджетування підприємства в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Д.Г. Новіков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Класифіковано бюджети підприємства, досліджено їх ієрархічну структуру та підходи до формування. Запропоновано концепцію організації системи бюджетування підприємства, що грунтується на процесно-орієнтованому підході до формування системи бюджетів, оперативному аналізі та контролі за її виконанням. Розроблено моделі: формування системи бюджетів у процесно-орієнтованій системі бюджетування підприємства; механізмів розрахунку на базі системи бюджетів показників агрегованого балансу, абсолютних показників фінансової стійкості, коефіцієнтів автономії, ліквідності, рентабельності, оборотності; механізму встановлення послідовності перепроектування бізнес-процесів підприємства, що базується на аналізі співвідношення їх значимості та здійснених витрат; обліку виконання операційного бюджету підприємства та бюджету руху грошових коштів; розрахунку індикаторів виконання бюджетів. Запропоновано структуру інформаційної системи підтримки прийняття рішень у системі бюджетування вищого навчального закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 в611 +
Шифр НБУВ: РА325743

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Коваль П.Ф. 
Облік і контроль діяльності підсобних сільських господарств бюджетних установ: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / П.Ф. Коваль ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено тенденції розвитку та проблеми сільських господарств бюджетних установ, вплив їх управлінсько-технологічних особливостей на організацію обліку і контролю. Розроблено "Рекомендації з обліку, аналізу і контролю діяльності підсобних сільських господарств бюджетних установ". Запропоновано застосування меморіально-ордерної форми обліку для бюджетних установ з використанням загальноприйнятих для системи АПК первинних документів, відповідно з "Методичними рекомендаціями з планування, обліку та калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) у сільському господарстві"; таблицю для переходу з журнально-ордерної форми на меморіально-ордерну; програму ревізії фінансово-господарської діяльності; порядок проведення вибіркових перевірок місць зберігання товарно-матеріальних цінностей. З метою покращання інформаційного забезпечення управління його витратами рекомендовано використання методичних прийомів управлінського обліку: визначення точок беззбитковості, бюджетування, методу стандарт-кост тощо. Обгрунтовано особливості проведення економічного аналізу, прогнозування, бізнес-планування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.591.191 +
Шифр НБУВ: РА324828

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Попова Н.І. 
Управлінський облік і аналіз у флюсо-доломітному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.І. Попова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Узагальнено теоретичні та практичні аспекти формування сучасної системи управлінського обліку, зроблено оцінку діючої методики обліку, контролю та аналізу витрат у флюсо-доломітному виробництві, розроблено практичні рекомендації щодо її удосконалення за умовами управлінського обліку. Досліджено передумови, генезис і сучасний зміст управлінського обліку, доопрацьовано параметри для тестування його особливостей. Аргументовано важливість правильного вибору концепції поглинання витрат, наведено версію тестування систем обліку повних і часткових витрат. Виявлено особливості внутрішньогосподарського обліку та аналізу на даних підприємствах, проблеми, визначено напрямки удосконалення діючої методики обліку, контролю та аналізу витрат на підставі концепції управлінського обліку. Запропоновано шляхи подолання розривів інформаційних каналів; уточнено об'єкти обліку, номенклатуру статей витрат у флюсо-доломітному виробництві, удосконалено облікові реєстри, систему бюджетування, калькулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.60-21 + У053.9(4УКР)306.0-21 +
Шифр НБУВ: РА322692

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Онищенко С.В. 
Бюджетування в системі фінансового управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Онищенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Уточнено економічний зміст терміну "бюджетування" як процесу організації керування фінансово-господарською діяльністю суб'єктів господарювання, який базується на розробці бюджетів стосовно питань центрів відповідальності чи напрямків діяльності, організації контролю за їх виконанням, аналізу відхилень від бюджетних показників і регулюванні на цій базі господарської діяльності з метою узгодження та досягнення намічених результатів на всіх рівнях керування. Узагальнено та доповнено класифікацію бюджетування, розкрито його суть і місце в системі фінансового керування підприємством. Систему бюджетів доповнено аналітичними бюджетами (бюджет постійних витрат, змінних витрат та маржинального доходу). Відзначено, що розробка цих бюджетів на підставі визначення маржинального доходу за видами продукції (діяльності) дасть змогу завчасно здійснювати заходи з покращання фінансових результатів діяльності. Проведено комплексний аналіз основних чинників і напрямків трансформації інформаційної системи прийняття рішень на підставі бюджетування. На базі вивчення вітчизняного та західного досвіду фінансового планування та керування розроблено методичні рекомендації, в яких подано порядок розробки бюджетів, їх взаємозв'язок, побудову ефективної системи контролю та аналізу відхилень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-21 +
Шифр НБУВ: РА325817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Жамойда О.А. 
Організація бюджетування промислових підприємств в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.А. Жамойда ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено концепцію системи організації бюджетування промислових підприємств України у вигляді інформаційних потоків цієї системи, що дає змогу цілісно представити процес даного бюджетування, з'ясувати рівні прийняття управлінських рішень, мінімізувати трансакційні витрати та реорганізувати систему управління підприємством у цілому. На практичному прикладі розглянуто процес адаптації уніфікованих форматів операційних бюджетів підприємства до особливостей його господарської діяльності. Представлено уніфіковану модель інформаційного наповнення прогнозного балансу підприємства, що враховує показники його бюджетів. Розроблено комплексну універсальну багатогалузеву, інтегровану в межах єдиної облікової системи підприємства модель організації системи бюджетування промислових підприємств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-93 +
Шифр НБУВ: РА329958

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Підлісний П.І. 
Ефективність управлінських рішень подальшого реформування приватизованих підприємств водного транспорту України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.04 / П.І. Підлісний ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 46 с. — укp.

Розроблено методології подальшого реформування попередньо приватизованих підприємств водного транспорту з метою перетворення їх на конкурентоспроможні підприємства ринкового типу, а також середньострокового стратегічного планування розвитку досліджених підприємств у післяприватизаційний період та стратегічні Концепцію та Програму розвитку Компанії на середньострокову перспективу та до 2010 р. Створено організаційно-економічну модель Компанії для розвитку організаційно-технологічних та корпоративних структур. Досліджено питання удосконалення методології бюджетування з використанням власної автоматизованої інформаційно-довідкових систем на єдиній інформаційній базі, що дає змогу здіснювати управлінський, бухгалтерський (фінансовий) та податковий обліки. Розроблено економіко-математичну модель визначення вартості акцій Компанії з урахуванням одержаних кредитів Європейского банку реконструкції та розвитку, а також модель поетапного продажу великих підприємств. Удосконалено економічні моделі оптимізації схем перевезення вантажів з метою прогнозування проблемних ситуацій і пошуку найбільш раціональних логістичних технологій транспортно-перевантажувального процесу у порту. Розвинуто економіко-організаційні моделі вибору схем кредитування будівництва транспортного флоту, які оптимізують процеси обслуговування борту за показниками конкурентоспроможності та якості надання Компанією транспортних послуг. Визначено показники соціально-економічної ефективності управління персоналом. Обгрунтовано терміни проведення ремонтно-профілактичного обслуговування суден Компанії. Досліджено проблему побудови та оптимізації регулярних ліній з розстановкою флоту. Розвинуто моделі поетапної приватизації об'єктів водного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.51-183-210.11-07 +
Шифр НБУВ: РА331171

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Никитенко О.О. 
Ефективність фінансового управління торговельним підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.О. Никитенко ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано сутність фінансового управління підприємствами торгівлі та запропоновано класифікацію його складових на підставі дослідження їх функцій та особливостей застосування. Розроблено методику оцінки ефективності фінансового управління на торговельному підприємстві. Виявлено основні тенценції та проблеми управління власним і позиковим капіталом на підприємствах торгівлі Донецької області. Наведено оцінку ефективності управління фінансовими ризиками на підприємствах торгівлі. Обгрунтовано доцільність бюджетування як методу організації фінансового управління, наведено рекомендації щодо застосування реінжинірингу для здійснення радикальних змін у даному процесі. На підставі узагальнення тенденцій фінансових показників і диференціації їх нормативів створено методику інтегральної оцінки ефективності фінансового управління торговельним підприємством, що сприяє підвищенню якості прогнозно-аналітичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.10-93-21-07 +
Шифр НБУВ: РА333730

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Машко Г.В. 
Механізми управління місцевими бюджетами (на прикладі міста без районного розділення): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.04 / Г.В. Машко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано сутність і закономірності становлення та розвитку місцевих бюджетів, визначено їх роль в економічній системі держави за сучасних умов. Проведено комплексне дослідження теорії та практики формування місцевих бюджетів. На підставі аналізу сучасного досвіду їх управління встановлено необхідність впровадження механізмів бюджетування та балансування територіального бюджету, стратегічного управління фінансами та створення центрів їх обліку та звітності. Обгрунтовано доцільність застосування логістичного підходу щодо розробки стратегії розвитку території та запропоновано використовувати як інструмент перерозподілу ресурсів і взаємного кредитування Фонд соціально-економічної підтримки інтересів населення території з відповідними логістичними зв'язками між громадськістю, суб'єктами господарювання та органами місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.64 +
Шифр НБУВ: РА334163

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Даниленко С.В. 
Моделювання системи управління фінансовими коштами галузевого міністерства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / С.В. Даниленко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методологічні та практичні питання моделювання системи управління фінансовими коштами галузевого міністерства. Проаналізовано існуючу структуру системи ведення обліку руху його фінансових потоків, запропоновано її удосконалену модель, в якій відсутні виявлені принципові недоліки. Досліджено сучасні підходи щодо управління фінансовими коштами галузевого міністерства, розроблено концепцію організації системи їх управління, що базується на механізмах бюджетування та стимулювання підвідомчих економічних об'єктів та інвестування перспективних проектів для забезпечення ефективного регулювання бюджетних коштів. Запропоновано динамічну модель функціонування концептуальних складових. Встановлено структуру інформаційної системи підтримки прийняття рішень щодо управління фінансовими коштами галузевого міністерства, створено модель управління процесом прийняття звітної документації підвідомчих економічних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч34(4УКР) к94 +
Шифр НБУВ: РА332276

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Снігурська Л.П. 
Облік і аналіз доходів і витрат комерційного банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.П. Снігурська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Запропоновано систему класифікацій, необхідних для створення оптимальної інформаційної бази для проведення ефективного обліку, аналізу, планування, контролю за доходами та витратами банку та їх керування. Доведено об'єктивну необхідність створення в банках України підсистеми управлінського обліку, що базується на внутрішньому обліку та містить планування, аналіз, контроль, підготовку проектів управлінських рішень щодо доходів і витрат. Запропоновано цілісну систему організації внутрішнього обліку з застосуванням елементів трансфертного ціноутворення та операційно-вартісного підходу. Розроблено регістри внутрішнього обліку, запропоновано загальну схему VIII класу Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України. Досліджено теоретичні засади та виявлено проблеми організації обліку з метою оподаткування. Узагальнено методичні підходи щодо організації процесу стратегічного аналізу, планування, бюджетування, прогнозування доходів і витрат банку. Удосконалено методику оперативного їх аналізу. Запропоновано доповнити аналітичну модель аналізом беззбитковості виробництва та реалізації банківських послуг і беззбитковість загальної банківської діяльності. Наведено систему аналітичних показників стосовно аналізу беззбитковості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.218.134-148 + У053.9(4УКР)262.181.34-86 +
Шифр НБУВ: РА328621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Марченко Т.В. 
Стратегія розрахункових компаній в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.В. Марченко ; Європ. ун-т фінансів, інформац. систем, менеджменту та бізнесу. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено правові, економічні та соціальні умови здійснення страхової діяльності. З'ясовано та досліджено основні чинники та фінансові умови забезпечення надійності та прибутковості її функціонування. Створено економіко-математичні моделі стратегічного планування та багатоальтернативної оцінки інвестиційної діяльності страховика. Розроблено фінансово-економічні інструменти регулювання зазначеної діяльності на основі прозорого та надійного бюджетування та контролінгу. Запропоновано економіко-математичну модель формування оптимального інвестиційного портфеля страховика. Наведено структури та організаційно-економічні засади інформаційно-аналітичного забезпечення й алгоритми реалізації оптимальної стратегії розвитку страхових компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9(4УКР)261.71 +
Шифр НБУВ: РА329771

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського