Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (779)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=БЮДЖЕТУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євтушенко Н. О. 
Механізми мінімізації економічних ризиків на промислових підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. О. Євтушенко ; ДВНЗ "Приазов. держ. техн. ун-т". — Маріуполь, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи ризику як економічної категорії, конкретизовано поняття "економічний ризик", удосконалено класифікацію ризиків і виділено специфічні ризики, які суттєво впливають на діяльність підприємств. Проведено кількісне оцінювання економічного ризику на досліджуваному промисловому підприємстві та запропоновано метод оцінювання економічного ризику через аналіз його фінансового стану з урахуванням рівня фінансової складової економічної безпеки, виявлено найбільш впливові фактори на результативний показник і прийняті рішення щодо методів впливу на економічні ризики промислового підприємства з метою їх своєчасної мінімізації. Проаналізовано існуючі напрями в системі механізмів управління з мінімізації економічних ризиків промислових підприємств і виявлено ефективні механізми нормування, бюджетування та планування під час врахування цілей і рівнів системи управлінської звітності, сформовано концептуальну модель управління економічними ризиками на промислових підприємствах через систему даних механізмів. Обгрунтовано зростання фінансово-господарської діяльності промислового підприємства через механізми мінімізації економічних ризиків та якісних можливостей людського капіталу під час взаємодії з ресурсами підприємства й удосконалено поняття "корпоративна культура".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-99-21
Шифр НБУВ: РА382254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іванечко П. М. 
Управлінський облік та аналіз затрат підприємств харчової промисловості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / П. М. Іванечко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розв'язано наукове завдання щодо побудови та ведення управлінського обліку, та здійснення аналізу затрат на підприємствах харчової промисловості. Визначено проблематику впровадження управлінського обліку на підприємствах харчової промисловості й надано оцінювання сучасним методам обліку затрат і визначено основні фактори впливу на вибір того чи іншого методу для конкретного підприємства даної галузі. Вдосконалено класифікаційні характеристики відхилень фактичних затрат від планових. Описано основні підходи щодо застосування методу обліку затрат за центрами відповідальності та вдосконалено принципи контрольованості затрат за центрами відповідальності на основі визначення рівня прийняття рішення. Вдосконалено принципи побудови управлінського обліку затрат і бюджетування затрат на підприємствах харчової промисловості. Досліджено можливість застосування наявних методів аналізу затрат на підприємствах харчової промисловості. Встановлено методи аналізу відхилень на основі даних класифікаційних характеристик. Науково-обгрунтовано теоретичні підходи щодо формування методики аналізу ефективності управлінського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.67-148.6-21 + У053.9(4УКР)306.71-862-21
Шифр НБУВ: РА381115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Івата В.В. 
Удосконалення системи фінансового контролінгу на підприємствах машинобудування: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Івата ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну сутність, функції та задачі системи фінансового контролінгу. Розглянуто систему фінансового контролінгу в промислово розвинутих країнах і світовий досвід її формування. Узагальнено чинники, що сприяють і стримують темпи впровадження системи фінансового контролінгу на машинобудівних підприємствах за сучасних умов. Установлено особливості організаційної побудови системи фінансового контролінгу машинобудівного підприємства та її основні елементи. Розглянуто особливості процесу бюджетування на підприємствах як базового елементу системи контролінгу. Обгрунтовано необхідність формування оптимальної організаційної структури служби фінансового контролінгу на машинобудівному підприємстві, визначено місце та функції контролера в управлінні підприємством. Розроблено механізм реалізації функцій фінансового контролінгу в управлінні сучасним підприємством і встановлено напрями вдосконалення бюджетного процесу за умов реалізації функцій фінансового контролінгу. Наведено методичні рекомендації щодо фінансового аналізу, які базуються на врахуванні динаміки зміни показників за аналізований період, що підвищить контроль й ефективність управління діяльністю підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93-21 +
Шифр НБУВ: РА369712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Атаманчук Г. С. 
Мотивація праці на промислових підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. С. Атаманчук ; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Конкретизовано поняття "мотивація", "потреби", "мотиви", "стимули", уточнено їх економічну та соціальну сутність і зміст. Досліджено внутрішні та зовнішні фактори, які впливають на системи мотивації та стимулювання. Обгрунтовано необхідність виділення стратегічних і тактичних систем мотивації праці, необхідність їх включення у стратегію та поточні плани підприємства. Доведено, що за умов ринкових відносин, різноманітності форм власності поширюється база формування систем мотивації на основі форм і систем заробітної плати, співвідношення міри праці та заробітної плати, використання власності й участі працівників в управлінні. Встановлено необхідність і доцільність використання у формуванні системи мотивації трудової концепції робітника, методів атестації робочих місць і дільниць, бюджетування та госпрозрахункових відносин, коефіцієнта трудового внеску та коефіцієнта трудової участі. Розроблено моделі формування систем мотивації й їх алгоритм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-645
Шифр НБУВ: РА376023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
5.

Атамась Г.П. 
Формування і функціонування регіонального ринку овочевої продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.П. Атамась ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні засади формування та функціонування регіонального ринку овочевої продукції. Визначено передумови становлення овочевого ринку регіону. З'ясовано роль та місце Одеського регіону в овочевому господарстві України. Розглянуто основні складові формування пропозицій на регіональному овочевому ринку. Висвітлено перспективи формування попиту та можливості удосконалення кон'юнктури регіонального ринку овочів. Визначено основні напрями раціоналізації товарної овочевої політики регіону, значні перспективи розвитку якої є реальними за умови прийняття участі в цьому процесі різних організаційно-правових форм аграрного виробництва. Відзначено, що різноманітність суб'єктів ринкової діяльності овочевого ринку є визначальною рисою його сучасного становлення. У разі вибору стратегічних орієнтирів стосовно посівів й асортиментного складу овочевих культур важливе значення має конкурентоспроможність товаровиробників. Установлено наявність можливостей на Одещині виробництва екологічно чистої продукції, а саме: розробка комплексної програми екологізації розвитку регіонального овочівництва; формування обласної інфраструктури та відповідних ланок з сертифікації та гарантування якості екологічно чистої овочевої продукції, економічне стимулювання шляхом бюджетування різних рівнів виробництва, переробки та продажу екологічно чистих овочів; маркетинговий пошук відповідних споживачів ринкових сегментів; інформаційне забезпечення населення щодо переваг відповідної продукції. Обгрунтовано перспективи інноваційно-інвестиційного розвитку регіонального овочевого ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)325.153.2-592 +
Шифр НБУВ: РА338589

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бєлов Б.О. 
Управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Б.О. Бєлов ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади фінансового мендежменту в сільськогосподарських підприємствах. Розкрито сутність і джерела фінансових ресурсів підприємства, описано інструменти й механізми управління ними. Визначено, що основними функціями процесу управління є планування, облік, аналіз, регулювання. Планування призначене для формування задач підприємства, облік - для одержання об'єктивної інформації про стан підприємства, аналіз - для встановлення діагнозу стану підприємста, регулювання - для формування альтернативних варіантів покращання його стану. Обгрунтовано напрями оперативного фінансового планування у виробничій діяльності підприємств з розвитку економічної діагностики та фінансового аналізу для оперативного управління фінансовими ресурсами, запропоновано модель прийняття рішень про зовнішнє фінансування на основі прогнозного оцінювання кредитоспроможності господарства. З'ясовано, що одним з ефективних механізмів поточного планування й управління підприємством за ринкових умов є бюджетування, що характеризується множинністю бюджетів, набір яких для кожного підприємства індивідульний і визначається сферою виробництва й особливостями його фінансово-господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21 +
Шифр НБУВ: РА362743

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бабич 
Бюджетування в Україні: становлення та перспективи розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Терезія Степанівна Бабич ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3
Шифр НБУВ: РА359391

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Балабанова О. І. 
Організаційно-економічні механізми управління розвитком підприємств сфери послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. І. Балабанова ; Приват. ВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні та прикладні основи формування організаційно-економічних механізмів управління розвитком підприємств сфери послуг. Узагальнено наукові підходи щодо визначення факторів розвитку підприємств сфери послуг. Формалізовано зв'язок між точністю виконання плану доходів і прибутків і станом розвитку підприємств. Визначено концептуальні положення формування організаційно-економічних механізмів управління розвитком підприємств сфери послуг на базі адаптивного підходу. Розроблено економетричну модель оптимального співвідношення між обсягом конкурентних переваг, розміром та ефективністю підприємств санаторно-курортної сфери. Сформульовано практичні рекомендації щодо реалізації даної концепції управління розвитком підприємств у вигляді бюджетування на базі адаптивного прогнозування як ефективного механізму управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.16
Шифр НБУВ: РА371960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Басанцов І.В. 
Розвиток державного фінансового контролю в умовах ринкової економіки України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / І.В. Басанцов ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано, що зі зміною моделі інституту державного фінансового контролю (ДФК) - до вектора ефективності та результативності діяльності - повинні змінюватися його методи та форми. Розкрито важливе значення економічної експертизи проектів фінансових рішень і програмно-цільового бюджетування, орієнтованого на результат, що використовуються під час проведення аудиту ефективності. Доведено, що аудит ефективності є окремою перспективною формою ДФК, основне завдання якого - оптимізація механізму управління державними фінансовими ресурсами. Обгрунтовано науково-методичні засади організації та проведення аудиту ефективності використання державних фінансових ресурсів як самостійної оціночної форми ДФК, експериментально підтверджено доцільність їх використання. Виявлено, що проведення аудиту за новою методикою сприяє одержанню економічного та соціального ефекту без залучення додаткових державних коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.8 +
Шифр НБУВ: РА359522

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Белявцева В.В. 
Організація управлінського обліку в торгово-виробничих підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Белявцева ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання організації управлінського обліку в торгово-виробничих підприємствах з використанням сучасних інформаційних технологій. Визначено місце управлінського обліку в інформаційній системі підприємства, розкрито його роль та значення. Розроблено класифікацію витрат торгово-виробничого підприємства, що сприяє підвищенню ефективності прийняття управлінських рішень. Розроблено інструментарій і технології оперативного управління витратами комерційного підприємства. Досліджено роль бюджетування як елемента системи управлінськогобліку. Створено модель системи бюджетування, подану як технологію складання скоординованого за всіма підрозділами та функціями плану роботи комерційної організації. Розроблено бюджет фірми та здійснено розподіл витрат за центрами відповідальності з використанням облікових даних торгово-виробничого підприємтва, що здійснює виробництво та реалізацію меблів. Обгрунтовано доцільність включення модуля управлінського обліку в автоматизовану інформаційну систему торгово-виробничого підприємства. Розроблено модель побудови автоматизованої системи управлінського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.11-21 +
Шифр НБУВ: РА344452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Беспалов М. О. 
Особливості формування місцевих бюджетів в умовах децентралізації владних повноважень / М. О. Беспалов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка (галузь знань – економічні науки). – Національний університет «Чернігівська політехніка» МОН України, Чернігів, 2021.Робота виконана у ЗВО «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая».Дисертація присвячена поглибленню теоретико-методичних засад та практичних рекомендацій щодо формування місцевих бюджетів в умовах децентралізації владних повноважень. Узагальнення теоретичних аспектів щодо ролі місцевих бюджетів у зміцненні фінансової бази місцевого самоврядування дало можливість уточнити понятійно-категоріальний апарат теорії регіональної економіки, зокрема розвинуті поняття «децентралізація владних повноважень», «фінансова децентралізація», місцеві бюджети». З'ясовано особливості функціонування місцевих бюджетів з точки зору правового функціонування, факторів формування та функціонування місцевих бюджетів в Україні в умовах децентралізації владних повноважень, що дало можливість виокремити особливості, які перешкоджають місцевим бюджетам стати детермінуючим інструментарієм соціально-економічного розвитку територій. Виокремлено вимоги, за використанням яких повинні бути побудовані міжбюджетні відносини.Розвинуто науково-методологічний базис пізнання особливостей формування місцевих бюджетів в умовах децентралізації владних повноважень. Запропоновано підходи щодо нівелювання існуючих недоліків міжбюджетних відносин. Розроблено методичний підхід щодо оцінювання особливостей формування місцевих бюджетів в умовах децентралізації владних повноважень. Для підвищення ефективності функціонування місцевих бюджетів запропоновано систему заходів, що передбачає: використання механізму державно-приватного партнерства; підвищення ефективності управління ризиками місцевих бюджетів, заходи щодо дотримання фінансової дисципліни в умовах децентралізації владних повноважень, недекларативного задіяння програмно-цільового методу бюджетування місцевих бюджетів, запровадження партиципаторного бюджетування, зміни в податковій системі у напрямі підвищення самодостатності місцевих бюджетів, заходи щодо раціоналізації видатків місцевих бюджетів. Розроблено заходи щодо підвищення самодостатності місцевих бюджетів. Обґрунтовано науково-практичні засади імплементації європейського досвіду, що передбачають заходи щодо використання фінансової підтримки інвестиційно-інноваційного розвитку територій в умовах децентралізації владних повноважень.Ключові слова: місцеві бюджети, бюджетування, децентралізація владних повноважень, міжбюджетні трансфери, міжбюджетні відносини, фінансова децентралізація, місцеве самоврядування.^UThesis for a candidate degree in economics by specialty 08.00.05 – development of productive forces and regional economy (branch of knowledge – economic sciences). – National University "Chernihiv Polytechnic" MES of Ukraine, Chernihiv, 2021.The work was performed at the IHE “Academician Yuri Bugay International Scientific and Technical University”.The dissertation is devoted to deepening of theoretical and methodical bases and practical recommendations concerning formation of local budgets in the conditions of power decentralization.Generalization of theoretical aspects of the role of local budgets in strengthening the financial base of local self-government made it possible to clarify the conceptual and categorical apparatus of regional economic theory, in particular the developed concepts of “power decentralization”, “financial decentralization”, “local budgets”.The peculiarities of local budgets functioning in conditions of legal functioning, factors of formation and functioning of local budgets in Ukraine in the conditions of power decentralization, which allowed to identify features that prevent local budgets from becoming a determining tool for socio-economic development. The requirements for the use of which intergovernmental relations should be built are highlighted.The scientific and methodological basis of knowledge the local budgets formation peculiarities in the conditions of power decentralization has been developed. The system of principles is singled out, which contains: firstly, the principles of inter-budgetary relations and local budgets formation and functions of local budgets and inter-budgetary relations. The scientific and methodological provisions for distinguishing the peculiarities of the local budgets formation built in terms of legal action in terms of power decentralization, factors in the formation and local budgets functioning have been further developed.Approaches to leveling the existing shortcomings of inter-budgetary relations are proposed, which provide for the development of institutions operating on the basis of state-partnership principles, directions for intensifying the creation of regional development funds and regional development agencies and contain measures and norms to improve the State regional development fund.A methodical approach to assessing the peculiarities of local budget formation in the context of power decentralization, which involves the use of coefficients, building functional relationships and identifying the most influential factors in the formation of local budget revenues, taking into account specific features.A system of measures to improve the local budgets efficiency is proposed, which provides for: the use of public-private partnership mechanism; improving the local budgets risk management efficiency, measures to comply with financial discipline in the power decentralization, non-declarative use of budgeting local budgets program-targeted method, introduction of participatory budgeting, changes in the tax system to increase local budgets self-sufficiency, measures to rationalize local budgets.Measures have been developed to increase the local budgets self-sufficiency, which include changes in the direction of clarifying social and industry norms and standards, systematization of expenditures in accordance with the established powers and improvement of the budgeting program-target method.The scientific and practical principles of the European experience implementation are substantiated, which provide for measures to use financial support for investment and innovation development of territories in the conditions of power decentralization.Key words: local budgets, budgeting, decentralization of power, intergovernmental transfers, intergovernmental relations, financial decentralization, local self-government


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Боїла Л.І. 
Облік і контроль витрат на здійснення вантажних перевезень залізничним транспортом: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Л.І. Боїла ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено систему класифікації витрат відповідно до потреб управління. Розроблено нові організаційно-методичні підходи до побудови обліку витрат за їх центрами, місцями виникнення та сферами відповідальності. Запропоновано можливі шляхи удосконалення обліку витрат з експлуатації вантажного рухомого складу й утримання інфраструктури у вантажному русі, що сприятиме достовірному визначенню собівартості наданих послуг. Розкрито зміст інформаційного забезпечення для потреб оперативного контролю витрат на здійснення вантажних перевезень шляхом запровадження безперервно гнучкого бюджетування витрат і факторного аналізу відхилень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)237.20-148.6 + У052.9(4УКР)837.20-148.6
Шифр НБУВ: РА372641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бойко Л.М. 
Управління розвитком молочного скотарства в аграрних підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.М. Бойко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Удосконалено механізм управління розвитком молочного скотарства аграрних підприємств на регіональному рівні. Обгрунтовано наукові засади управління сільськогосподарськими організаціями за умов трансформаційної економіки. Уточнено механізм кадрового забезпечення управління аграрними підприємствами. Запропоновано методику кошторисного планування (бюджетування) на молочних фермах,визначено заходи щодо удосконалення якості їх продукції. Удосконалено механізм державного регулювання ринку молока. Обгрунтовано основні параметри розвитку молочного скотарства Полтавської області на перспективу з урахуванням існуючих тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51 +
Шифр НБУВ: РА331842

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бондаренко Я.П. 
Удосконалення управління діяльністю вугільних підприємств на основі трирівневої системи бюджетування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Я.П. Бондаренко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи розв'язання теоретичних і практичних питань впровадження та функціонування бюджетування як ефективного напряму удосконалення керування на вітчизняних вугледобувних підприємствах. На підставі аналізу структурних елементів шахти обгрунтовано логічну схему побудови трирівневої бюджетної моделі підприємства, яка передбачає наявність стратегічного, тактичного й оперативного керування, що дає можливість здійснювати оптимізацію та збалансування бюджетної моделі за відповідними трьома цільовими критеріями з урахуванням обмежень за ризиками та потенційними втратами. Сформовано систему впливу чинника ефективності бюджетної моделі підприємства на підставі його ринкової вартості з урахуванням гудвілу. Відповідно до специфіки умов діяльності вугледобувних підприємств запропоновано класифікацію чинників, які впливають на параметри і логічну схему побудови бюджетної моделі, до яких належать: умови керування галуззю, утворення цін на вугілля, ступінь державної підтримки, соціальні й екологічні наслідки закриття збиткових підприємств з обмеженими запасами якісного вугілля. На підставі аналізу виробничих елементів шахти визначено комплекс інтегрованих показників, які використано в економіко-математичній моделі системи бюджетування підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-93-21 +
Шифр НБУВ: РА355797

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Брюшкова Н.О. 
Державне бюджетування з використанням методів фінансового контролінгу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.О. Брюшкова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічний підхід до реалізації державного бюджетування з використанням фінансового контролінгу. Проаналізовано суть соціально-економічного розвитку країни. Визначено теоретичні засади управління цим процесом на основі взаємозв'язку державної політики, стратегії та державного бюджету. Удосконалено принципи його формування. Проведено історико-економічний аналіз системи фінансового контролінгу та визначено її місце в системі державного управління фінансовими потоками. Сформульовано основні положення системи фінансового контролінгу, що застосовуються для організації державного бюджетування. Запропоновано метод автоматичного визначення пріоритетів соціально-економічного розвитку з застосуванням закономірностей збереження гомеостазу складних відкритих систем. Розроблено рекомендації щодо визначення пріоритетів соціально-економічного розвитку регіонів і галузей економіки України, а також стосовно організації та використання у процесі державного управління системи моніторингу соціально-економічного розвитку керованих об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 + У9(4УКР)261.8 +
Шифр НБУВ: РА361398

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бугас Н. В. 
Управління витратами текстильних підприємств на базі бюджетування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. В. Бугас ; Київ. нац. ун-т технології та дизайну. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито підходи щодо управління витратами з виділенням переваг і недоліків основних концепцій. Визначено економічну сутність витрат і розкрито підходи щодо оцінки результатів управління витратами. З'ясовано основні проблеми управління витратами на вітчизняних підприємствах, які виникають під впливом зовнішнього та внутрішнього середовища. Розроблено методичні підходи щодо формування системи управління витратами та визначено необхідність використання бюджетування як ефективного інструменту управлінської дії. Адаптовано матрицю вибору моделі бюджетування для текстильного підприємства з урахуванням узагальнення факторів впливу: визначення фази розвитку підприємства, рівня гнучкості менеджменту та його готовності до змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.41-862-21
Шифр НБУВ: РА371324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Вініченко М.М. 
Технологія бюджетування як засіб управління матеріальними та фінансовими ресурсами підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.М. Вініченко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення та підвищення ефективності використання системи бюджетування для планування діяльності, управління матеріальними та фінансовими ресурсами підприємства. Удосконалено класифікацію організаційних схем бюджетування та розроблено рекомендації щодо використання кожної схеми в практичній діяльності. Проаналізовано типові структури системи бюджетування виробничого українського підприємства, охарактеризовано інструментарій ситуаційного моделювання. Обгрунтовано вибір оптимального джерела додаткового фінансування, наведено моделі оптимізації вибору постачальників сировини та матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 + У9(4УКР)290-93
Шифр НБУВ: РА335693

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Герасимова О.Л. 
Удосконалення методів управління вартістю будівельних проектів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.Л. Герасимова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами у рамках управління вартістю будівельного проекту, удосконалення методів бюджетування, моніторингу та корегування витрат. Запропоновано шляхи удосконалення процесів управління фінансовими ресурсами на різних стадіях реалізації проекту. Одержано прогнозні моделі руху фінансових ресурсів на передінвестиційній фазі його реалізації. З використанням нормативного підходу до формування собівартості будівельно-монтажних робіт розроблено методику планування фінансових ресурсів відповідно до структури рахунків витрат проекту. Удосконалено методи контролю його вартості, застосування яких дозволяє здійснювати комплексну оцінку використання фінансових ресурсів за певний часовий інтервал з урахуванням інформації за плановим і фактичним графіком виконання будівельно-монтажних робіт, бюджетних і фактичних витрат. Базуючись на аналізі вартості розроблено методику планування витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-372-862-210.3 +
Шифр НБУВ: РА341624

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Горячева К.С. 
Механізм управління фінансовою безпекою підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.С. Горячева ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади формування механізму управління фінансовою безпекою на рівні підприємства. Уточнено суть економічної безпеки та виявлено місце в ній фінансової безпеки як основної складової. Визначено основні категорії, взаємопов'язані з економічною категорією "фінансова безпека підприємства", а також основні задачі, які має вирішувати система управління фінансовою безпекою. Розкрито структуру механізму зазначеного управління. Досліджено існуючі форми та методи управління фінансовою безпекою підприємства. Проаналізовано методи виявлення й оцінки рівня впливу ризиків і загроз на стан фінансової безпеки, а також методи та суб'єкти управління нею. Розглянуто методи оцінки рівня фінансової безпеки підприємства, висвітлені в економічній науці та використані на практиці. Розроблено й обгрунтовано організаційно-економічні засади удосконалення механізму управління фінансовою безпекою підприємства. Наведено пропозиції щодо його інформаційно-аналітичного забезпечення. Створено принципово нову методику комплексної оцінки рівня фінансової безпеки підприємства. Виявлено особливості та запропоновано застосування у процесі стратегічного управління фінансовою безпекою підприємства та його складових, а саме: стратегічного планування, бюджетування, контролінгу й аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11-93-995-21 +
Шифр НБУВ: РА341740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гуменюк Р. П. 
Фінансове забезпечення розвитку управлінського потенціалу підприємства / Р. П. Гуменюк. — Б.м., 2021 — укp.

Наукові дослідження виконані для поглиблення науково-методичних підходів щодо розуміння сутності та складових управлінського потенціалу підприємства і його фінансового забезпечення, розробки цілісної системи управління та практичних рекомендацій для розвитку управлінського потенціалу з урахуванням корпоративних цінностей підприємства.Дисертаційна робота містить такі поставлені та вирішені завдання: поглиблено сутність основних категорій дослідження, зокрема таких як «управлінський потенціал підприємства», визначено складові управлінського потенціалу підприємства та особливості їхнього розвитку; систематизовано методи та інструментарій розвитку управлінського потенціалу підприємства, зокрема обґрунтовано та запропоновано науково-методичний підхід побудови системи збалансованих показників розвитку управлінського потенціалу; досліджено світовий досвід розвитку управлінського потенціалу підприємства на прикладі відомих успішних зарубіжних корпорацій та їхніх рекомендацій розвитку підприємств в цифровій економіці; сформовано загальну модель управління розвитком управлінського потенціалу підприємства; визначені основні детермінанти розвитку управлінського потенціалу та його фінансового забезпечення; систематизовано результати діяльності підприємств за показниками господарської діяльності підприємств та розвитку управлінського потенціалу відповідно до етапів життєвого циклу діяльності підприємства; удосконалені методи обґрунтованого вибору стратегічних програм і проєктів розвитку управлінського потенціалу підприємства та його фінансового забезпечення, а також сформовані рекомендації щодо їхнього запровадження; обґрунтовано науково-методичні підходи для формування системи розвитку управлінського потенціалу як складової системи управління якістю в розділі опису управлінських процесів з урахуванням визначення власника процесу, витрат для його реалізації, кваліфікації учасників процесу, рівня автоматизації та можливості оновлення й удосконалення процесу в системі управління; досліджено особливості системи внутрішнього управління ресурсами фінансового забезпечення на основі бюджетування для розвитку управлінського потенціалу відповідно до цілей, очікуваних результатів і витрат на управлінські процеси та проєкти розвитку підприємства.Для визначення пріоритетності складових розвитку управлінського потенціалу фінансового забезпечення автором запропоновано науково-методичний підхід до розрахунку узагальнюючого показника рівня розвитку управлінського потенціалу підприємства за складовими на основі методу таксономії відповідно до стратегічних напрямів розвитку управлінського потенціалу підприємства та його корпоративних цінностей.Новим науковим та практичним результатом дослідження є запропонована модель цільового використання ресурсів фінансового забезпечення для розвитку управлінського потенціалу підприємства, яка враховує цінності підприємства та його персоналу, рівень розвитку інформаційного та інноваційного управлінських потенціалів підприємства, його корпоративної культури і соціального захисту; використання системи бюджетів для розвитку складових управлінського потенціалу та реалізації визначених стратегічних програм і проєктів.Для оцінювання стану розвитку управлінського потенціалу та визначення потреб і можливостей його фінансового забезпечення запропоновано цілісну систему управління розвитком управлінського потенціалу на основі парадигми системи збалансованих показників з використанням інструментарію систем управління якістю та проєктами для реалізації науково-методичного процесно-проєктного підходу до визначення та подальшого моніторингу показників розвитку складових управлінського потенціалу (потенціалів управлінського персоналу, запровадження інновацій, інформаційної екосистеми, розвитку корпоративної культури), які діалектично пов'язані з відповідними цілями стратегічного розвитку управлінського потенціалу підприємства, мають відповідні фінансові ресурси, управління якими здійснюється через запровадження цільових бюджетів та моніторингу їхнього виконання.^UThe study has been conducted to deepen scientific and methodological approaches to understanding the essence and components of the management potential of the enterprise and its financial maintenance, development of a holistic management system and practical recommendations for the development of management capacity based on corporate values.The thesis addressed the following tasks: the essence of the main categories of research, such as "managerial potential of the enterprise", the components of the managerial potential of the enterprise and features of their development are defined; the methods and tools for the development of managerial potential of the enterprise have been systematized, in particular, a scientific and methodological approach to building a system of balanced indicators of managerial potential development have been proposed and substantiated; the experience of management potential development of the enterprises illustrated by the example of well-known successful foreign corporations and their recommendations of its maintenance in digital economy are investigated; the general model of management of administrative potential development of the enterprise is formed; the main determinants of management capacity development and its financial maintenance are identified; the results of activities of enterprises according to the indicators of economic activity of enterprises and the development of management potential in accordance with the stages of the life cycle of the enterprise are analyzed and evaluated; the methods of reasonable choice of strategic programs and projects for the development of management potential of the enterprise and its financial support, as well as recommendations for their implementation are enhanced; the scientific and methodological approaches to the formation of management capacity development as a part of the quality management system in the description of management processes, taking into account the identification of process ownership, the costs of its implementation, qualification of process participants, an automation level and the possibilities of updating and improving the process in the management system are substantiated; the peculiarities of the internal management system of financial resources on the basis of budgeting for the development of managerial potential in accordance with the goals, expected results and costs of management processes, and projects of the enterprise are presented.To determine the priority of components of management potential development and financial maintenance, the scientific and methodological approach to calculating a generalized indicator of the level of the management potential development by the components based on the taxonomy method in accordance with strategic directions of managerial potential development of an enterprise and its corporate values are highlighted.The new scientific and practical result of the study is the proposed model of targeted use of financial maintenance for the management potential development of the enterprise, which takes into account the values of the enterprise and its staff, the level of information and innovation management potential of the enterprise, its corporate culture and social protection; the use of the budgeting system for the development of components of management potential and the implementation of certain strategic programs and projects.To assess the state of management capacity and determine the needs and opportunities of its financial maintenance, presented a holistic management system for managerial potential development based on the paradigm of a system of balanced indicators using quality management systems and projects to implement a scientific and methodological process-project approach to defining and further monitoring indicators of components of managerial potential development (potential of management staff, adoption of innovations, information ecosystem, development of corporate culture), which are dialectically related to the relevant goals of strategic development of the managerial potential of the enterprise, have appropriate financial resources managed through target budgets and monitoring.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського