Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (1663)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>K=БУДІВЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Данилюк А.Г. 
Традиційне житлово-господарське будівництво Українського Полісся (становлення та еволюція): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / А.Г. Данилюк ; НАН України. Ін-т українознавства ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознавства. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджено традиційне житлово-господарське будівництво Українського Полісся - будівельні традиції, типи сільського житла, господарські будівлі, забудову дворів, висвітлено становлення та еволюцію характеру народного будівництва у цьому регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,311)-423

Рубрики:

      
2.

Проценко В.В. 
Феномен православного храму в соціокультурному просторі: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / В.В. Проценко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено філософське дослідження храму як соціокультурного феномену, що дозволило описати його структуру і складові елементи в їх взаємодії, виділити функціональний аспект, показати традиційні і нетрадиційні історико-культурні, релігійно-філософські концепції, а також поставити нові завдання перед гуманітарною наукою. При зіставленні поглядів на храм різноманітних наук і світоглядних шкіл православний храмовий феномен розглянуто як цілісну багатовимірну соціокультурну систему, текст культури. Відмічено: аналіз подібних текстів з боку внутрішньої будівлі стосовно зовнішньої, позатекстової реальності з погляду прочитання деяких значень і наступного розшифрування може стати одним з шляхів вивчення вітчизняної філософської парадигми в цілому і, зокрема, національної ментальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.13 + Э372-505
Шифр НБУВ: РА308626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Мельник Г.А. 
Формування експозиційних будівель і споруд зоопарків України: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.02 / Г.А. Мельник ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування зооекспозиційних будівель і споруд різних типів в Україні. Наведено стислий історичний огляд і аналіз сучасного стану вітчизняного і закордонного зоопаркобудування для виявлення можливих напрямків подальшого архітектурно-планувального розвитку об'єктів із зооекспозиціями. Визначено основні історичні та сучасні типи та підтипи зооекспозиційних закладів. Аналіз існуючої мережі зооекспозицій даних закладів на території України виявив необхідність її суттєвого доповнення та вдосконаленої структуризації. Теоретично обгрунтовано принципи функціонально-планувальної організації, визначено принципи та прийоми формування об'ємно-просторових рішень зооекспозиційних будівель і споруд, які діють у структурі зоопарку чи поза нею. Встановлено, що перспективними є зооекспозиційні будівлі та споруди з гнучкою просторовою організацією, у тому числі й пересувні чи мобільні зооекспозиції. Ефективність результатів дослідження підтверджено експериментальним проектуванням: проектом комплексної реконструкції міського зоопарку, проектними пропозиціями зооекспозиційних будівель "Акваріум" з експозицією водних тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.43-02
Шифр НБУВ: РА311017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Аль-Таххан Біляль 
Безпека праці у робочих зонах з джерелами високочастотних та надвисокочастотних випромінювань при проектуванні будівель та приміщень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Аль-Таххан Біляль ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

На основі аналізу джерел електромагнітного випромінювання (ЕМВ), їх впливу на біологічні та технічні об'єкти досліджено питання безпеки праці. З метою розробки рекомендацій щодо нових організаційних методів захисту вивчено картину розподілення полів у ближній та дальній зонах, що створюються у приміщенні та по фасаду будівлі різними джерелами ЕМВ. Визначено місця розміщення джерел випромінювання, для яких небезпечна зона випромінювань займає мінімальну площу. Отримано аналітичні вирази, що дозволило розрахувати координати розміщення джерела залежно від геометричних розмірів будівлі, приміщення та провідності їх стін. У результаті проведення обчислювального експерименту знайдено зони, в межах яких рівень ЕМВ у приміщенні та по фасаду будівлі мав максимальні значення за умов розташування джерела ЕМВ у середині приміщення та зовні нього. Встановлено, що у випадку опромінення людини амплітудно-модульованими ЕМВ з різними несучими частотами можливий ефект "локальної концентрації" ЕМВ у тілі людини. Розроблено рекомендації стосовно порядку розміщення робочих місць персоналу в даних випадках для зниження шкідливого впливу ЕМВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.8 + З845-01н6
Шифр НБУВ: РА311679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Панкевич О.Д. 
Розробка моделі та автоматизованої системи підтримки прийняття рішень при діагностуванні тріщин цегляних конструкцій будівель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / О.Д. Панкевич ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Надано класифікацію причин появи тріщин цегляних конструкцій, яка забезпечує максимально можливу глибину діагностування на ранніх етапах обстеження будівель, а також запропоновано ієрархічну класифікацію параметрів стану пошкодженої цегляної конструкції будівлі у вигляді дерева логічного висновку, яке визначає послідовність продукції за умов автоматизованого встановлення причин появи тріщин. Розроблено математичну модель системи автоматизації проектувальних робіт з відновлення працездатності пошкоджених цягляних будівель, яка визначає взаємозв'язок між параметрами стану будівельної конструкції з тріщиною та причиною її появи на засадах формалізованих у вигляді нечітких баз знань експертних правил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р513.2-082.03
Шифр НБУВ: РА316896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Шульга О.В. 
Визначення положень небесних об'єктів до 15supm/sup із спостережень на аксіальному меридіанному крузі Миколаївської астрономічної обсерваторії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / О.В. Шульга ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Висвітлено проблему визначення положень небесних об'єктів до 15m з систематичними похибками не гірше від +- 0".02 до +- 0".03 та вмпадковими похибками не гірше від +- С 0".03 до +- 0".04 для зірок 8m - 11m та не гірше від +- 0".07 до +- 0".09 для зірок 12m - 15m. Розроблено та запатентовано конструкцію аксіального меридіанного круга (АМК). Створено прикладну теорію АМК. Викладено методики дослідження його параметрів. Виготовлено оптико-механічні вузли АМК, зірковий та автоколімаційний мікрометри з використанням ПЗЗ приймачів і скануючу відлікову систему круга. Побудовано павільйони та допоміжні будівлі АМК. Виконано дослідження параметрів та інструментальної системи АМК з використанням методу безперервного контролю рухомих вузлів і деталей АМК. Здійснено регулярні спостереження на телескопі та одержано каталоги положень: 9146 зірок до 15m за списком каталогу GSC навколо 190 позагалактичних радіоджерел (AMC1C), 1415 зірок 8m - 10m за списком каталогу HIPPARCOS (AMC1A).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В61с0,022
Шифр НБУВ: РА313962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Сющук Ю.Г. 
Історико-теоретичні аспекти типології громадських будівель мусульманської архітектури Криму ХІІІ - ХVІІІ ст.: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Ю.Г. Сющук ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто будівлі лазень-хаммам, заїджих дворів-ханів, медресе, мечетей, суфійських обітелєй-текіє, мавзолеїв-дюрбе, наведено їх типологічний склад. Проаналізовано взаємозв'язки між предметною функцією та об'ємно-просторовою структурою досліджених будівель. Досліджено динаміку типологічного розвитку громадських будівель мусульманської архітектури Криму. Наведено місцеві та зарубіжні структурні аналоги кожного з виявлених типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4Укр-6Крм)4 + Щ117.16(4Укр-6Крм)4
Шифр НБУВ: РА317989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Павкін Д.М. 
Образ чарівної країни в романах Дж.Р.Р.Толкієна: лінгвоконгнітивний аналіз: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Д.М. Павкін ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено концептуальні структури змісту образу Чарівної Країни у творах Дж.Р.Р.Толкієна, а також з'ясовано шляхи відтворення цього змісту за допомогою мовних засобів. Під час дослідження мовного матеріалу застосовано сучасні методики концептуального аналізу, запропонованої у фреймовій семантиці, теоріях прототипів, концептуальної інтеграції та концептуальної метафори. Зазначено, що зміст образу Чарівної Країни має онтологічніий та аксіологічний плани. З'ясовано, що онтологічна складова семантики образу моделюється за допомогою концептуальної мережі, що інтегрує партонімічний і предметноцентричний фрейми. Партонімічний фрейм демонструє відношення між окремими регіонами Чарівної Країни, що співвідносяться між собою як ціле та його частина. Предметноцентричний фрейм виявляє зв'язок між об'єктами Чарівної Країни (тематичні ролі ЛАНДШАФТ, БУДІВЛІ, РОСЛИНИ, ТВАРИНИ, які мають свої наповнювачі) та їх якісними ознаками. Такі ознаки одержують у тексті емотивну оцінку, типи якої представлено оцінним континуумом "дуже добре - добре - не-погано - не-погано/не-добре - не-добре - погано - дуже погано", що є модифікацією семіотичного квадрата Греймаса. Сумарна оцінка об'єктів обумовлює оцінку регіонів, підсумкова оцінка яких дозволяє виявити загальну емотивну оцінку образу, яка є прототипною категорією. Емотивна оцінка образу створюється значною мірою за допомогою комплексу тропів - епітета, метонімії та метафори. Поняття, позначені епітетом, акцентуються в метонімії та змістовно поширюються в метафорі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш5(4ВЕЛ)-4Толкієн Дж.54
Шифр НБУВ: РА319117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Яців М.Б. 
Архітектурно-просторова організація світлового середовища української церкви: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.Б. Яців ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито особливості та засоби втілення архітектурної та богословської сутності світла в архітектурно-просторовій організації української церкви, встановлено значення природного та штучного світла у формуванні структури та простору, архітектоніки церковної будівлі, виявлено закономірності формування світлового середовища церкви у часовій динаміці богослужінь. Проаналізовано архітектоніку світла українських церков різних типів і періодів розвитку церковного будівництва за характером розподілу у просторі та інтенсивністю світлових потоків. Встановлено архітектурно-просторові принципи, прийоми та засоби організації світлового середовища основних типів української церкви. Зазначено, що архітектура християнського храму східного обряду є архітектурою світла. Аргументовано необхідність переносу принципів організації світлового середовища традиційної церкви в практику сучасного проектування українських церков.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4Укр) + Щ110.51 + Щ110.541
Шифр НБУВ: РА318747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Будівництво   
10.

Маркова М.А. 
Особливості спільної роботи пальових фундаментів та будівель в умовах просадних грунтів великої товщі: Автореф. дис.. канд. техн. наук: 05.23.02 / М.А. Маркова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан фундаментів на палях разом з будівлею з урахуванням впливу просадних грунтів великої товщі. Обстежено значну кількість будівель з фундаментами на палях, встановлено причини їх виникнення. На підставі аналізу напружено-деформованого стану системи будівля - палі - просадний грунт вивчено вплив на палі локальної обводненої зони просадного грунту. Розрахунок виконано з використанням методу кінцевих елементів у плоскій та просторовій постановці. Розроблено методику комплексного дослідження деформованих будівель за умов просадних грунтів, що дозволяє визначити причини деформування та здійснити вибір способів підсилення будівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 + Н582.5-028
Шифр НБУВ: РА318519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Ортіс Родрігес Сауль 
Вплив вихідних параметрів на розрахункові моделі будівель в складних умовах будівництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Родрігес Сауль Ортіс ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив параметрів, що використовуються в розрахунках конструкцій будівель і споруд, на розрахункові моделі цих об'єктів, які експлуатауються за складних умов будівництва. Показано можливість прогнозування змін напружено-деформованого стану конструкцій будівель і споруд за результатами їх розрахунку щодо межових значень впливів основ за складних грунтових умов. Розроблено інженерну методику врахування параметрів впливу на будівлі в їх розрахункових моделях, обгрунтовано спрощення розрахункових моделей напружено-деформованого стану коефіцієнтами, одержаними за емпіричними залежностями. Розроблено методику, що містить рекомендації щодо складання розрахункових моделей для різних варіантів зовнішніх впливів на будівлі, обгрунтування спрощення розрахункових моделей будівель, рекомендації з урахування параметрів розрахунку, а також рекомендації стосовно наступного уточнення результатів розрахунку моделей за допомогою емпіричних залежностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.12 +
Шифр НБУВ: РА324883

Рубрики:

      
12.

Ткаченко К.Д. 
Індивідуальна анатомічна мінливість цистерни бічної ямки великого мозку та взаємовідношення з магістральними мозковими судинами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / К.Д. Ткаченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Установлено діапазон індивідуальної мінливості положення, форми та розмірів цистерни бічної ямки великого мозку, її краніотопографічні взаємини з магістральними артеріями та венами великого мозку. Уперше надано морфологічну характеристику полових, вікових та індивідуальних розходжень будівлі цистерни бічної ямки для обгрунтування та виконання оптимальних доступів до неї. Анатомічно обгрунтовано й експериментально апробовано хірургічний доступ до цистерни латеральної ямки, інтраопераційне виявлення павутинної оболонки та спеціальний її розріз. Обгрунтовано та розроблено способи виявлення та розсічення павутинної оболонки головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96 +
Шифр НБУВ: РА330263

Рубрики:

      
13.

Юрченко Є.Л. 
Розробка проектів енергозбереження в будівлях бюджетних підприємств на основі реінвестування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Є.Л. Юрченко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

Створено науково-практичний базис процесів управління складом і структурою розподілу ресурсів у проектах енергоощадження в будівлях бюджетних підприємств за умов грошових і часових обмежень. Розвинуто основні принципи прийняття рішень з управління зазначеними проектами. Удосконалено метод розподілу вартості за їх компонентами. Розроблено математичні моделі та алгоритм пошуку раціональної структури розподілу ресурсів з метою підвищення енергоефективності будівлі, що експлуатується. Запропоновано метод розробки планів реалізації проектів енергоощадження, який забезпечує ефективну схему реінвестування заощаджених коштів за умов грошових і часових обмежень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.1-554.081 + У9(4УКР)291.1-554.081
Шифр НБУВ: РА329941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Костенко В.К. 
Геомеханічні і аерологічні основи запобігання пожеж від самозаймання вугілля в шахтах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.02 / В.К. Костенко ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2004. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення рівня ендогенної пожежної безпеки вугільних шахт на підставі дослідження геомеханічних та аерологічних особливостей процесу формування пожежонебезпечних зон у виїмкових полях, модернізації існуючих і розробки нових способів ефективного запобігання ендогенним пожежам. Розглянуто геомеханічні, аерологічні та теплові процеси у вугленосному гірському масиві, що деформується під впливом гірничих робіт. Запропоновано технологію попередження самонагрівання та самозаймання вугілля у підземних гірничих виробках. Встановлено фізичну сутність впливу літологічної будівлі покрівлі розроблювального пласта на циклічність геомеханічних та аерологічних процесів у виробленому просторі. Вперше теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено прискорення самонагрівання розпушеного вугілля шляхом передачі термічно тонким вугільним часткам теплоти від газів, що нагріваються під впливом фізичних процесів в атмосфері гірничих виробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И183.81,1 +
Шифр НБУВ: РА333724

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Копилов О.Є. 
Аеродинамічна інтерференція систем висотних будівель і споруд циліндричної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.Є. Копилов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив аеродинамічної інтерференції на вітрове навантаження, що діє на висотні будівлі та споруди циліндричної форми, на прикладах групи двох, трьох, чотирьох колових циліндрів, поміщених у потік. Здійснено вимірювання розкладів тисків на поверхнях моделей та в їх сліді у аеродинамічній трубі. Запропоновано методику виконання аеродинамічних досліджень, необхідну для вирішення завдань сучасного будівництва. Наведено експериментально одержані значення основних аеродинамічних коефіцієнтів (коефіцієнта аеродинамічного опору, бічної аеродинамічної сили та числа Струхаля), необхідних для розрахунку груп висотних будівель і споруд циліндричної форми щодо дії вітру. Описано новий метод активного керування аеродинамічним слідом, який виникає за поодиноким коловим циліндром, який полягає у зміні циркуляції потоку навколо циліндра, що досягалося випорскуванням з поверхні циліндра струменів газу з заданою частотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 +
Шифр НБУВ: РА339867

Рубрики:

      
16.

Красильнікова Л.І. 
Будівлі салтово-маяцької культури степового Наддінців'я: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Л.І. Красильнікова ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Визначено типи та види будівель, що існували в степовому регіоні Наддінців'я в другій половині VIII - на початку Х ст. з урахуванням впливу природно-географічного середовища та за обставин переходу від кочевого до осілого господарства. На підставі аналізу будівель визначено напрямки господарської діяльності, ступінь осілості, вплив традицій інших етносів на архітектурно-будівельну справу населення салтово-маяцької культури (СМК), що перебувало в степовій зоні. На підставі всього комплексу археологічних матеріалів обгрунтовано етнічну неоднорідність населення СМК, доведено, що переважаючим етнічним ядром на даний період залишалися проболгари. Проаналізовано будівельно-архітектурну еволюцію від юртоподібних (VIII ст.) до стаціонарних квадратно-прямокутних будівель (IX - початок Х ст.), а також особливості формування садиб, що уособлювали індивідуально-господарську форму сімейної власності. Вияснено обставини загибелі населення СМК на початку Х ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)432.11 +
Шифр НБУВ: РА336731

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Лопатка С.С. 
Методи оцінювання вертикальних профілів вітрового навантаження на висотні будівлі і споруди: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.С. Лопатка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше виконано дослідження вітрового тиску на висотні споруди та у вільній атмосфері за дистанційним методом з використанням цифрової техніки. Створено універсальне програмне забезпечення для динамічних вимірювань з високою роздільною здатністю для вирішення довільних завдань автоматизації експерименту з великою кількістю параметрів. Уперше досліджено вертикальні потоки вітру вздовж споруди та зміну напрямку вітрового тиску з висотою з використанням дистанційного методу. Уперше встановлено взаємозв'язок профілів вітрового навантаження для окремих міст України та різних умов забудови за умови високої роздільної здатності спостережень з висотою. Створено й апробовано методику натурних випробувань параметрів профілів вітрового тиску у межовому шарі атмосфери, яка дозволяє розв'язувати задачі проектування висотних споруд та вітроенергетичних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 +
Шифр НБУВ: РА339825

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Калічава Т.Б. 
Критерії оцінок інженерного захисту фундаментів будівель у складних грунтових умовах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Т.Б. Калічава ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Визначено головні та допоміжні уніфіковані критерії впливу на стан будівель грунтових процесів у їх основах, загальні для різних типів складних грунтових і сейсмічних умов. З використанням запропонованих критеріїв розроблено емпіричні методи оцінки ймовірного збитку від ушкоджень будівель грунтовими деформаційними та динамічними процесами за термін їх служби. На підставі одержаних результатів оцінки ймовірного збитку від ушкоджень і витрат на захисні заходи запропоновано ефективний та економічний метод захисту будівлі за мінімумом витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.12 +
Шифр НБУВ: РА345574

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Бамбура А.М. 
Експериментальні основи прикладної деформаційної теорії залізобетону: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / А.М. Бамбура ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2006. — 39 с. — укp.

З використанням результатів експериментально-теоретичних досліджень розроблено засади прикладної деформаційної теорії для залізобетону стрижневих систем, яка базується на реальних діаграмах деформування бетону й арматури за різного напружено-деформованого стану та зовнішніх дій. Експериментально визначено закономірності впливу режиму навантаження (одно- і двоосьового стискання, градієнта напружень, повторюваних навантажень високого рівня та тривалої дії навантаження високого рівня) і технологічних факторів на параметри діаграми стискання бетону у широкому діапазоні зміни його міцності та поведінку залізобетонних елементів під навантаженням. Запропоновано аналітичні залежності для визначення параметрів діаграм деформування бетону за різних режимів навантаження, а також на базі деформаційного методу аналітичний апарат для визначення напружено-деформованого стану нормальних перерізів (двотаврового, круглого та кільцевого) звичайних і попередньо напружених згинних і позацентрово стиснутих залізобетонних елементів за різних режимів навантаження. Наведено рекомендації щодо нормування параметрів діаграм деформування бетону для розрахунку залізобетонних елементів за двома групами межових станів. Розроблено метод "трьох кривизн" для визначення несучої здатності нерозрізних залізобетонних балок і балок на деформівній основі. Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень напружено-деформованого стану залізобетонних конструкцій і елементів об'єкту "Укриття" Чорнобильської АЕС, будівлі вокзалу "Київ-Пасажирський", супермаркету "МЕТРО" в м.Харкові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-028 +
Шифр НБУВ: РА342224

Рубрики:

      
20.

Трошкіна О.А. 
Особливості семантики у формуванні образу представницької архітектури України: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.А. Трошкіна ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт.. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Представницькою архітектурою визначено групу будівель громадського призначення, зокрема, резиденції, дипломатичні та комерційні представництва, будівлі адміністративно-управлінського призначення тощо, які відображають змістовність певної епохи, підкреслюють яскраво виражений її образ. Показано, що протягом свого історичного розвитку дана архітектура виробила сталі семантичні принципи, за допомогою яких розпізнається її функціональне призначення та втілюються в свідомість людей певні суспільні ідеї. Запропоновано семантичні методи формування образу об'єктів представницької архітектури, які вирізняються з-поміж інших типологічних груп. Розроблено принципи формоутворення будівель представницького призначення. Проаналізовано характерні знаки-символи, що визначають їх образ. Визначено прийоми їх сучасного практичного використання

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6 + Щ110.16 +
Шифр НБУВ: РА344666

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського