Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (75)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>K=БЛАГОДІЙНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Корнієнко В.М. 
Благодійність в освітянській галузі Харківської губернії (друга половина ХІХ - початок ХХ століть): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Корнієнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання виникнення та розвитку благодійності в освітянській галузі Харківської губернії в другій половині XIX - на початку XX ст. Проаналізовано основні тенденції створення та специфіку організації системи благодійності в освітянській галузі, головні напрямки, форми, методи та конкретні практичні результати діяльності державних, міських та громадських благодійних організацій. Визначено місце та роль опікунських рад, меценатів у справі розвитку освіти в Харківській губернії. Доведено, що благодійність в освітянській галузі була тісно взаємопов'язана з загальними тенденціями розвитку держави та суспільства, але мала свої особливості. Надано рекомендації щодо можливості використання досвіду благодійності в освітянській галузі в практиці сучасних навчальних закладів, у разі створення опікунських рад і залучення додаткових інвестицій через інститут опікування, у роботі державних установ з благодійними організаціями, приватними особами, підприємцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)5-7 + Ч33(4УКР5)52 + Ч34(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА339016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ступак Ф. Я. 
Благодійність та суспільна опіка в Україні (кінець XVIII - початок XX ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Ф. Я. Ступак ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 40 с. — укp.

Запроваджено поняття "соціальна допомога", "соціальна підтримка", які разом з поняттям "благодійність" складають зміст історичного, соціального, психологічного феномену. На підставі опублікованих і архівних документів, більшість з яких вперше залучена до наукового обігу, проведено конструктивний аналіз наукової літератури з проблеми історії доброчинності та суспільної опіки. Розглянуто процес оформлення суспільної підтримки на основних етапах соціально-історичного розвитку. Прослідковано генезис вітчизняної державної та недержавної форм захисту та підтримки різних категорій нужденних. Виявлено та концептуально обгрунтовано основні історичні тенденції оформлення наукової парадигми соціальної допомоги в Україні. Розкрито особливості соціальної діяльності приказів громадської опіки, земських і міських органів самоврядувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2 + Т3(4УКР)5-2 + У03(4УКР)470.278 + У03(4УКР)502.78
Шифр НБУВ: РА377757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кочнова О.А. 
Благодійність як соціокультурний феномен (культурологічний аналіз): автореф. дис... канд. культурології / О.А. Кочнова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено благодійність як соціокультурний феномен у культурологічному, історичному, соціально-філософському та теоретико-методологічному аспектах. Вперше в українській культурологічній науці розглянуто благодійність яку культурологічну універсалію, відзначено її цінність і актуальність. Проведено порівняльний аналіз категоріального апарату благодійності. Доведено, що благодійність є вищою формою вияву людської індивідуальності. З'ясовано, що зміст і форми благодійності є соціально й економічно зумовленими. Проведено компаративістський аналіз благодійності. Проведено ціннісне осмислення благодійності в найбільших релігійних традиціях, а також еволюції благодійної практики та її теоретичне осмислення на різних етапах вітчизняної історії. Досліджено роль і місце благодійності у сучасному суспільстві. З'ясовано, що даний соціальний інститут, що функціонує як один зі складових елементів громадянського суспільства, здіснює активний вплив на суспільний розвиток. Зроблено висновок, що цінність сучасних форм благодійної діяльності визначається відповідністю ідеалам демократії, а також їх практичною гуманністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.278 + Ч111.156
Шифр НБУВ: РА366345

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Павлюк Г. В. 
Становище та діяльність пізньопротестантських громад Волинської губернії в другій половині XIX - на початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / Г. В. Павлюк ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2011. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного історико-релігієзнавчого дослідження становища та діяльності пізньопротестантських громад Волинської губернії в другій половині XIX - на початку XX ст. З'ясовано низку чинників, що сприяли поширенню баптизму, адвентизму й євангельського християнства в поліетнічному та поліконфесійному середовищі. Висвітлено географію поширення євангельського та месіансько-есхатологічного рухів у губернії. Досліджено національний та соціальний склад громад і динаміку його змін. Проаналізовано конфесійну політику Російської імперії стосовно протестантів і показано її втілення на регіональному рівні. Визначено вплив місцевої влади та православного духовенства губернії на формування законодавства щодо протестантів і зміну їх становища. Встановлено внутрішньоцерковне життя громад, показано вплив національно-культурного фактора та релігійних традицій основних християнських конфесій у краї на богослужбову та церковно-управлінську практики пізньопротестантських громад. Охарактеризовано основні підходи протестантів до релігійної освіти та виховання та їх заходи в даній сфері. Висвітлено головні напрями діяльності віруючих: місіонерство, благодійність і милосердя, поширення Святого Письма, богослужбової та християнської літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4УКР-9ВОЛ)-35
Шифр НБУВ: РА384343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Корольова І. Є. 
Українська жінка в православній картині світу та національній традиції: гендерні рецепції: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.12 / І. Є. Корольова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено статус української жінки на перехресті національної та православної картин світу. Вивчено вплив гендерних ідеалів православ'я на самоідентифікацію української жінки та семіотику сучасних гендерних ролей у культурі. Досліджено суспільну та творчу активність українських жінок Середньовіччя та Нового часу (благодійність, викладання, літературна творчість), яка відбувалася перш за все у межах православної культури, але яку за формами та результатами діяльності можна вважати протофеміністською.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.111 + Э372.09(4УКР)-112.67
Шифр НБУВ: РА382750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Омаров Е. Ш. 
Управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві. / Е. Ш. Омаров. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена узагальненню та розвитку теоретичних положень, розробці методичних підходів та практичних рекомендацій щодо управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві.У першому розділі проведено морфологічний аналіз терміну «поведінка споживача» за родовим поняттям, суб'єктом, об'єктом споживчої поведінки, дією суб'єкта щодо об'єкта, що дозволив надати авторське визначення поведінки споживача як сукупності фізичних, психологічних, емоційних, пізнавальних і соціальних процесів, включаючи виявлення потреби, пошук інформації, подальший вибір, придбання, використання, обслуговування, оцінку, розпорядження товарами, послугами, ідеями, часом, подіями, досвідом чи будь-якими іншими об'єктами, а також подальший обмін інформацією, що здійснюються окремими особами, групами чи організаціями з метою задоволення їхніх потреб і побажань у контексті внутрішніх і зовнішніх факторів, які керують такими процесами, та їх впливу на споживача та його оточення. Проведене дослідження підтвердило, що одним із найбільш суперечливих питань в управлінні поведінкою споживачів є моральна дилема щодо того, наскільки компанія може впливати на споживачів. Разом з екологічними, конкурентними проблемами, проблемою захисту прав працівників, тощо ця дилема призвела до появи соціально-етичного маркетингу як відображення концепції корпоративної соціальної відповідальності, яка сьогодні еволюціонує у концепцію соціального підприємництва. На основі інтеграції принципів маркетингу та принципів поведінки споживачів, в роботі сформульовано перелік принципів управління поведінкою споживачів, а саме: орієнтованість на споживача, гнучкість та креативність, міждисциплінарний науковий підхід, комплексність, довгострокова орієнтація, соціальне підприємництво. Ці принципи були інтегровані в розроблену модель управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві, яка об'єднує етапи та фактори поведінки споживачів, інструменти управління поведінкою споживачів та потребує інтеграції елементів соціального підприємництва до маркетингової стратегії.У другому розділі дисертації було проведено емпіричне дослідження ключових факторів, що впливають на поведінку споживачів на торговельному підприємстві. З метою обмеження кількості факторів та визначення тих із них, які найбільше впливають на поведінку споживачів на торговельних підприємствах, було проведене експертне опитування. В роботі обґрунтовано поділ факторів 3 групи для проведення опитування: внутрішні фактори, зовнішні фактори та поведінкові реакції споживача. На основі переліку відібраних експертами факторів розроблена анкета для оцінки факторів впливу на поведінку споживачів. Враховуючи структуру споживчих витрат та роздрібної торгівлі в Україні, зроблено висновок, що оптимальним форматом точок роздрібної торгівлі виходячи з завдань нашого дослідження є неспеціалізовані роздрібні магазини.У третьому розділі дисертації до результатів проведеного опитування споживачів застосовано метод факторного аналізу з метою визначення взаємозв'язків між кожною групою факторів поведінки споживачів та їх об'єднання в інтегральні фактори. На наступному етапі розроблено кореляційну матрицю інтегральних факторів споживчої поведінки, що дозволила визначити міжгрупові зв'язки та обґрунтувати висновки та рекомендації для торгових підприємств щодо управління поведінкою споживачів. Розроблено науково-практичний підхід до вибору інструментів управління поведінкою споживачів. В якості реалізації такого підходу на основі факторів споживчої поведінки, що є складовими комплексу маркетингу, визначено попередній перелік інструментів управління поведінкою споживачів. На основі такого переліку сформульовано набір гіпотез щодо позитивного впливу на поведінку споживачів у торговельних підприємствах таких інструментів як музичне оформлення, попередня реклама відомого продукту, методика неокруглених цін, кольорове оформлення цінників товарів, чесні поради продавців щодо особистого позитивного досвіду споживання продукту, особистий досвід споживання продукту та благодійність, що здійснюється магазином. Узагальнюючи результати проведених досліджень, розроблено методичний підхід до управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві. Поряд з ключовими складовими розробленої моделі управління поведінкою споживачів, він містить етапи вибору інструментів управління поведінкою споживачів, а також методичні положення щодо оцінки економічного ефекту від впровадження інструментів управління поведінкою споживачів.Практична цінність результатів дослідження підтверджується їх впровадженням у діяльність ТОВ «Хазар» ЛТД успішно впровадило підхід до управління поведінкою споживачів (довідка № 86 від 27.08.2021 р.); ТОВ «Харків-Інвест» (довідка № 35/21 від 27.08.2021 р.). У навчальний процес ХНЕУ ім. С. Кузнеця під час викладання дисципліни «Управління маркетингом і збутом» для підготовки магістрів за спеціальністю 073 «Менеджмент» (довідка № 28/86-21-99 від 27.08.2021 р.).^UThe dissertation is devoted to the generalization and development of theoretical provisions, to the development of methodological approaches and practical recommendations for the management of consumer behavior in trading enterprise.In the first chapter, the morphological analysis of the term “consumer behavior” by genus, subject, object of consumer behavior and by the actions conducted by subject towards the object is performed, allowing to provide the author's definition of consumer behavior as a set of physical, psychological, emotional, cognitive and social processes including need recognition, information search, selection, purchase, use, service, evaluation, disposal of goods, services, ideas, time, events, experiences, or any other entities, and further information sharing, performed by individuals, groups, or organizations in order to meet their needs and wants in context of internal and external factors driving such processes and their impacts on consumer and environment. Analysis of existing definitions of consumer behavior management has shown that there is no definition that describes this category comprehensively. So the author's definition of consumer behavior management is formulated in the dissertation: a subsystem of marketing management that embodies principles, methods, instruments and practices of interacting with customers in all the stages of their consumer behavior in order to both achieve a company's strategic and tactical marketing goals and satisfy customer needs in a socially responsible way. Basing on the integration of marketing principles and the principles of consumer behavior, the list of principles of consumer behavior management is formulated in the dissertation, namely: consumer orientation, flexibility and creativity, cross-disciplinary scientific approach, complexity, long-term orientation, social entrepreneurship. Those principles were integrated into the developed model of consumer behavior management in trading enterprise which aggregates stages and factors of consumer behavior, instruments of consumer behavior management and requires integration of social entrepreneurship elements to the marketing strategy.In the second chapter of the dissertation, the empirical research of key factors impacting consumer behavior in trading enterprises was conducted. In order to limit the number of factors and define those causing the strongest impact on consumer behavior in trading enterprises, the experts were interviewed.In the dissertation, the subdivision of factors in 3 groups for the interviewing purposes was substantiated, and such groups of factors were defined: internal factors, external factors and behavioral responses of consumer. Basing on the list of factors, selected by experts, the questionnaire for evaluation of consumer behavior factors was developed. Taking into account the structure of consumer expenses and the structure of retail trade in Ukraine, it was concluded that the optimal format for points of sales in terms of our research is non-specialized retail stores.In the third chapter of the dissertation, the method of factor analysis is applied to the results of consumers' interviewing, in order to define the relationships within every group of factors of consumer behavior and to join them into integral factors. On the next step, the correlation matrix for the integral factors of consumer behavior was developed, allowing to define intergroup relationships and to develop conclusions and recommendations on consumer behavior management by trading enterprises. The scientific and practical approach to choosing of instruments of consumer behavior management was developed. The set of hypotheses on the positive effect of list of instruments on consumer behavior in trading enterprises was formulated, namely: music sound, preliminary advertisement of the known product, colouring the product's price label, fair reference of personal positive experience regarding the product, personal experience of using the product, and of charity performed by the shop. Generalizing the results of researches being conducted, the methodical approach to consumer behavior management in trading enterprise was developed. Along with the key components of the developed consumer behavior management model, it contains the stages of choosing the instruments of consumer behavior management and the methodical provisions to evaluate the economic effect of implementation the instruments of consumer behavior management. The practical value of the research results is confirmed by their implementation into the activities of Hazar LLC has successfully implemented the approach to managing consumer behavior (reference № 86 from 27.08.2021); Kharkiv-Invest LLC (reference № 35/21 from 27.08.2021). In the educational process of Simon Kuznets KNUE in the course of teaching of the discipline “Marketing and Sales Management” for masters in specialty 073 "Management" (reference № 28/86-21-99 from 27.08.2021).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського