Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (142)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=БЕЗАЛКОГОЛЬН$<.>+<.>K=НАПІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Філь В.М. 
Вплив оздоровлювального напою "Трускавецька кришталева з алое" на фізіолого-біохімічний статус організму: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.М. Філь ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено кількісне оцінювання фізіологічної активності оздоровлювального напою "Трускавецька кришталева з алое" у порівнянні з водою "Нафтуся" трускавецького родовища, що необхідно для обгрунтування рекомендацій стосовно його профілактично-лікувального застосування поза курортом. В експериментах на щурах показано, що новий оздоровлюваний напій "Трускавецька кришталева з алое", створений шляхом збагачення води "Трускавецька кришталева" екстрактом алое, чинить на організм вплив, подібний до такого біоактивної води "Нафтуся", зокрема, на білковий і ліпідний обмін, а також ліпопероксидацію. Однак ефект води "Трускавецька кришталева з алое" щодо амілази перевищує такий води "Нафтуся". Виявлено більшу здатність даного напою у порівнянні з біоактивною водою "Нафтуся" активізувати процеси анаболізму та катаболізму. Установлено, що напій збільшує у периферичній крові вміст лейкоцитів, у тому числі лімфоцитів і сегментоядерних нейтрофілів, а також фагоцитарну ємність нейтрофілів. Він цілком відтворює канальцево-секреторний і міотропний ефекти біоактивної води "Нафтуся", за цього ступінь активації мікросомального гіроксинювання поступається еталону. Досліджений напій, аналогічно "Нафтусі", суттєво мінімізує ерозивно-виразкові пошкодження гастральної слизової, що супроводжується збільшенням секреції соку без змін концентрації у ньому соляної кислоти та пепсину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.482 + Р351.15 +
Шифр НБУВ: РА360003

Рубрики:

      
2.

Ушаков Г.Г. 
Методи та моделі управління якістю і конкурентоспроможністю продукції (за матеріалами підприємств галузі безалкогольних напоїв): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.Г. Ушаков ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади комплексного підходу до вирішення проблемних питань сучасного управління якістю та конкурентоспроможністю продукції, який базується на концепції гармонічного розвитку конкуруючих елементів і положеннях еволюційної економіки. Уточнено понятійно-категоріальний апарат досліджуваної проблематики. Сформульовано визначення якості та конкурентоспроможності продукції виробничої системи. До наукового обігу введено поняття ціннісної продуктивності. Досліджено зв'язок між категоріями конкурентоспроможності та ціннісної продуктивності. На підставі концепції ціннісної продуктивності розроблено та запропоновано використовувати як програмний продукт адаптивну модель управління поточною та потенційною конкурентоспроможністю. Показано, що впровадження даної моделі сприяє активізації надходження необхідних ресурсів, підвищенню ефективності їх використання, що забезпечує конкурентоспроможність без посилення суперництва за ресурси споживача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.8-823.2-21 +
Шифр НБУВ: РА361177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Осипова Л.А. 
Науково-практичне обгрунтування і розробка технології консервованих функціональних напоїв: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.13 / Л.А. Осипова ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2007. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано комплексне рішення проблеми підвищення біологічної цінності різноманітного асортименту напоїв та переведення їх у категорію функціональних шляхом збагачення продуктами ефективної переробки пряно-ароматичної, плодової й овочевої рослинної сировини, виноградних виноматеріалів. Науково обрунтовано можливість інтенсифікації процесу екстрагування та збереження в незмінному стані біологічно активних речовин пряно-ароматичної рослинної сировини, одержання збагачуючих напоїв екстрактів із прогнозованим вмістом фенольних антиоксидантів. Розроблено технологію кріофракціонування столових сухих виноградних виноматеріалів на низько- та високоалкогольні фракції, які використовують для виробництва виноградних і виноградно-овочевих слабоалкогольних напоїв. Вивчено закономірність термоінактивації мікроорганізмів, які викликають специфічне псування газових напоїв із різними показниками їх складу. Експериментально визначено константи термостійкості D та z, встановлено режими пастеризації безалкогольних і слабоалкогольних напоїв, що гарантують тривалу біологічну стійкість готової продукції без застосування консервантів. Створено технологію фітоконцентратів із пряно-ароматичної плодово-ягідної рослинної сировини з урахуванням принципу захисту від мікробіального псування осмотично діючими харчовими інгредієнтами. Виявлено, що відсутність теплової обробки на всіх етапах технології сприяє збереженню в незмінному стані біологічно активних речовин. Запропоновано й апробовано концепцію біотехнологічної переробки пряно-ароматичної рослинної сировини для одержання функціональних напоїв широкого спектра фізіологічної дії на організм людини. Експериментально підтверджено доцільність застосування нової концепції. Розроблено технологію виготовлення функціональних напоїв на основі продуктів переробки натуральної сировини, складено та затверджено нормативну документацію. Наведено результати медико-біологічних досліджень і визначено соціально-економічну ефективність впровадження нових технологій у народне господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л877-3 + Л88-3 +
Шифр НБУВ: РА354890

Рубрики:

      
4.

Капінус Л.В. 
Реклама як чинник управління поведінкою споживачів (на матеріалах підприємств з виробництва безалкогольних напоїв): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л.В. Капінус ; Нац. ун-т харч. технол. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес підвищення ефективності управління поведінкою споживачів через рекламне звернення. Конкретизовано сутність понять "управління поведінкою споживачів" і "реклама". Доповнено існуючі класифікаційні ознаки реклами, зокрема, такі, як тип рекламного часу (активний і пасивний часові періоди), спосіб сприйняття споживачем (звукова, візуальна, на дотик, аромореклама), тип візуалізації (динамічна та статична). Удосконалено модель поведінки споживачів, в якій враховано споживчий ризик під час процесу прийняття рішення про покупку, а також фактор часу. Досліджено споживчі переваги з метою сегментування ринку, акцентовано увагу на відповідності стилю рекламного звернення кожному сегменту. Оцінено ставлення споживачів до рекламного звернення й інших атрибутів торговельної марки за допомогою різних методичних підходів: методики "SERVQUAL", моделі Фішбейна, методів ідеальної позначки та Богомаз - Зозульова. Запропоновано удосконалену модель Фішбейна, яка допоможе підприємствам виявити споживче ставлення до повторних покупок з метою підвищення ефективності управління поведінкою споживачів. Із викорстанням методу розрахунку й алгоритму підвищення продуктивності реклами, матриці "продуктивність реклами - ставлення споживачів" розроблено методичні рекомендації щодо проведення заходів, спрямованих на зростання продуктивності підприємства. Розроблено процес управління поведінкою споживачів через рекламне звернення, в якому виділено такі етапи: планування поведінки споживачів, організація й управління поведінкою споживачів через рекламне звернення, контроль за їх поведінкою, ставленням до товару та рекламною діяльністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.8 + У9(4УКР)421.0-803.81
Шифр НБУВ: РА372786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Осіпчук Н.В. 
Розробка технології безалкогольних напоїв профілактичного напряму з рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / Н.В. Осіпчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено технології одержання соку чорноплідної горобини та безалкогольних напоїв профілактичного призначення. На підставі проведених теоретичних та експериментальних досліджень надано наукове обгрунтування доцільності та оптимізації способів переробки даних ягід і подібної сировини профілактичного напряму. Визначено параметри залежності кількості та якості одержаного соку від основних чинників: вид і дозу ферментного препарату, тривалість і температуру процесів ферментації та освітлення. На підставі результатів проведених аналітичних і експериментальних досліджень надано наукове обгрунтування доцільності та розроблено оптимальні способи переробки ягід чорноплідної горобини та подібної сировини. Розроблено технологію одержання соку чорноплідної горобини та нові продукти - безалкогольний напій "Барсік" та пасту для дитячого харчування "Михасик", до складу яких входить сік чорноплідної горобини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л88-32
Шифр НБУВ: РА326966

Рубрики:

      
6.

Романова З.М. 
Розробка технології високодисперсних порошків з рослинної сировини для безалкогольних та лікеро-горілчаних напоїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / З.М. Романова ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена експериментальним та теоретичним дослідженням факторів, які впливають на процес отримання високодисперсних порошків з рослинної сировини. Для диспергування плодоовочевої сировини використовували універсальний подрібнювач - аеродинамічний (АД) млин УПРС-012. В харчовій промисловості для диспергування плодоовочевої сировини АД млин використовується вперше. Експериментально визначені оптимальні умови диспергування плодів та овочів з максимальним збереженням біологічно активних речовин рослинної сировини. Встановлені оптимальні режими роботи універсального подрібнювача УПРС-012, де сировина одночасно висушується і диспергується до високодисперсних порошків з розмірами часток, меншими 200 мкм, вологовміст становить 7-8%. Для збереження біологічно активних речовин, особливо вітамінів, екстрагування екстрактивних речовин високодисперсних порошків необхідно проводити водно-спиртовим розчином міцністю 30-40% протягом 1-2 годин. Отримані високодисперсні порошки відповідають вимогам до порошків, що використовують для приготування дієтичних продуктів та продуктів дитячого харчування. Отримані рецептури на безалкогольний газований напій "Горобиновий", слабоалкогольний напій "Вітамінний" та бальзам "Вітамінний".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.26

Рубрики:

      
7.

Мартинов І.Ю. 
Стратегія підприємства на ринку безалкогольної продукції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Ю. Мартинов ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні питання формування та реалізації стратегії підприємства на ринку безалкогольної продукції. Вдосконалено концептуальний підхід до стратегічного управління підприємством на підставі розгляду підприємства як системи, який дозволяє персоніфікувати процес реалізації стратегічних рішень. Запропоновано методичний підхід до формування та позиціонування унікального асортименту, який дозволяє враховувати особливості споживчої поведінки та можливості її зміни за умов здійснення продажу продукції. Наведено методичний підхід до вибору стратегій продажу підприємства на ринку безалкогольної продукції, який передбачає врахування цілей здійснення покупки відповідно до класів споживачів. Розвинуто визначення поняття внутрішнього потенціалу підприємства. Досліджено даний ринок, виявлено особливості та тенденції ринкового розвитку. З'ясовано класифікаційні ознаки споживачів, а саме: тривалість присутності бренда на ринку; представленість конкретних брендів у роздрібній мережі; вигляд і об'єм упаковки, що дозволило встановити очікування споживачів за умов споживання безалкогольної продукції. Розвинуто систему збалансованих показників оцінювання ефективності стратегічного управління підприємством за рахунок введення блоків "Маркетинг" і "Торговельно-технологічні процеси."

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.8 + У9(4УКР)421.512.7 +
Шифр НБУВ: РА364716

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Аксьонова О.Ф. 
Удосконалення процесів виробництва безалкогольних напоїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.Ф. Аксьонова ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми удосконалення процесів виробництва напоїв шляхом розробки методів підготовки ПМВ (підземних маломінералізованих вод) для технологічних потреб. Досліджено процес видалення методом осадження фторид-іонів з ПМВ різними алюмінійвмісними коагулянтами. Встановлено, що найбільш ефективним коагулянтом є алюміній пентаоксихлорид. З'ясовано, що в основі процесу видалення з води фторидів з використанням алюмінійвмісних коагулянтів лежить механізм іонообмінної сорбції з одночасним утворенням алюмінійфторидних комплексних сполук на поверхні алюміній гідроксиду. Розроблено процеси видалення надлишку фторид-іонів і сполук заліза шляхом фільтрування води крізь модифіковане зернисте завантаження. Встановлено, що найбільш ефективним зернистим завантаженням механічного фільтра є кримський гірських гранодіоритний пісок. Визначено режими модифікації завантаження алюміній пентаоксихлоридом і швидкості фільтрування для цих процесів. Показано, що найбільший вплив на ступінь видалення фторид-іонів має pH вхідної води. Розроблено функціональні схеми дослідно-промислових установок кондиціювання води для виробництва води питної газованої та безалкогольних напоїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л880.1 +
Шифр НБУВ: РА350638

Рубрики:

      
9.

Вітряк О.П. 
Удосконалення технології безалкогольних напоїв бродіння з використанням нетрадиційних культур мікроорганізмів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / О.П. Вітряк ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л88-1
Шифр НБУВ: РА319021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Калініна Г.П. 
Удосконалення технології молочних напоїв на основі використання цикорію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Г.П. Калініна ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено метод визначення індексу коагуляції білків, який характеризує термостійкість молока. Установлено, що даний індекс термостійкого молока не перевищує 12 %. Доведено доцільність проведення термізації, що вдосконалює первинну теплову обробку молока-сировини. Виявлено стабілізувальний ефект вмісту цикорію на білки молока внаслідок теплової обробки, що доведено результатами досліджень взаємодії вуглеводів цикорію з амінокислотами молока та фракційного складу білків молочно-цикорної суміші. З урахуванням функціонально-технологічних властивостей даної суміші розроблено рецептури й оптимізовано параметри технологічного процесу. Досліджено мікробіологічні показники готового продукту, за якими обгрунтовано та встановлено оптимальний режим проведення пастеризації та строк придатності молочного напою до споживання. Розроблено нормативну документацію на "Напій молочний з цикорієм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л953 +
Шифр НБУВ: РА352259

Рубрики:

      
11.

Олексійчук О.В. 
Удосконалення технології солоду із сої: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / О.В. Олексійчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему створення конкурентоспроможної технології солоду із сої для його широкого використання у харчових продуктах. На підставі експериментальних даних і проведених розрахунків розроблено новий спосіб одержання солоду із сої та удосконалено його технологію, що дозволяє підвищити якість і харчову цінність готового продукту. Виявлено, що в результаті активної дії ферментів у пророщених зернах сої збільшується вміст амінного азоту, жирних кислот, простих вуглеводів, вітамінів, органічних і неорганічних кислот. Встановлено оптимальні значення технологічних параметрів пророщування зерна сої, сушіння та термічної обробки солоду з сої, що значно покращують його якісні показники та зменшують у ньому вміст антипоживних речовин. Розроблено апаратурно-технологічну схему та нормативно-технічну документацію виробництва солоду з сої. Показано можливість використання у хлібопекарній, кондитерській, пивоварній, безалкогольній промисловості солоду з високими технологічними та фізіолого-біохімічними властивостями, одержаного за удосконаленою технологією, для виготовлення продуктів дитячого харчування, а також як домішку до м'ясних комбінованих продуктів. Результати наукового дослідження впроваджено у промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.22 +
Шифр НБУВ: РА349769

Рубрики:

      
12.

Дугінець Г. В. 
Глобальні імперативи розвитку міжнародних виробничих мереж / Г. В. Дугінець. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процеси, закономірності та тенденції розвитку міжнародних виробничих мереж. Мета – розкриття теоретичних засад та розроблення методології системного дослідження глобальних імперативів розвитку міжнародних виробничих мереж, а також обґрунтування на цій основі цілісної наукової концепції локалізації національного виробництва в несировинних ланках міжнародних виробничих мереж. Методи – діалектичний; історико-логічний; системно-структурний аналіз економічних процесів та явищ; аналізу та синтезу; регресійного аналізу, зокрема панельної регресії; компаративного та статистичного аналізу; нечіткої кластеризації та класифікації з використанням штучного інтелекту; графічна та таблична інтерпретація. Результати дослідження полягають у поглибленні теоретико-методологічних і прикладних підходів щодо дослідження глобальних імперативів розвитку міжнародних виробничих мереж через виявлення закономірностей і новітніх тенденції їхнього формування у світовій економіці, генезису становлення та трансформації цих мереж, а також визначення стратегічних напрямів соціально-економічного розвитку країн, з метою створення умов для локалізації національних підприємств у більш прибуткових ланках міжнародних виробничих мереж. Новизна полягає у поглибленні теоретико-методологічних засад глобальних імперативів розвитку міжнародних виробничих мереж через виявлення закономірностей і новітніх тенденції їхнього формування у світовій економіці. Ідентифіковано глобальні імперативи розвитку міжнародних виробничих мереж та обґрунтовано методологічний підхід до аналізу змін і умов вияву цих мереж. Систематизовано закономірності розвитку міжнародного виробництва через ідентифікацію територіальних і секторальних особливостей його фрагментації. Обґрунтовано концептуальний підхід до ідентифікації умов формування міжнародних виробничих мереж у світогосподарській системі, який базується на використанні методологічного інструментарію оцінювання через систему маркерів визначення цих умов. Удосконалено категоріально-понятійний апарат у методологічному полі дослідження, науково-теоретичні підходи до формування міжнародних виробничих мереж на основі обґрунтування відмінностей між поняттями «глобальний ланцюг вартості» та «міжнародна виробнича мережа», теоретико-методологічні підходи до визначення ролі держави у формуванні умов розвитку міжнародних виробничих мереж за ідентифікації основних викликів сучасності, концептуальні положення щодо локалізації українських підприємств у несировинних ланках міжнародних виробничих мереж на основі комплексного аналізу державної політики збільшення валової доданої вартості. Впроваджено у діяльність Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, Асоціації «Український національний комітет Міжнародної торгової палати» (ICC Ukraine), Торгово-промислової палати України, ТзОВ «Український папір», ТзОВ «Алкогольно-безалкогольний комбінат «Дніпро», Київського національного торговельно-економічного університету. Сфера використання – діяльність Комітету з питань економічної політики Верховної Ради України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.^UThe processes, patterns and trends in the development of international production networks are the object of the study.Its purpose is to uncover the theoretical principles of and develop a methodology for the systematic study of global imperatives in the development of international production networks, as well as to substantiate on this basis an integral scientific concept of localization of national production in non-raw material-oriented segments of international production networks. The methods include dialectical, historical, logical, and system-structural analysis of economic processes and phenomena; analysis and synthesis; regression analysis, in particular panel regression; comparative and statistical analysis; fuzzy clustering and classification using artificial intelligence; graphical and tabular interpretation. Improved theoretical, methodological and practical approaches to the study of global imperatives in the development of international production networks, distinguished by the identification of patterns and latest trends in their formation within the world economy, the genesis of the formation and transformation of these networks, as well as the determination of strategically favorable directions of socio-economic development of countries aimed to create conditions for the localization of national enterprises in more profitable segments of international production networks, are the results of the study. The novelty of the study is in the identification of regularities, patterns and trends in the formation of production networks within the world economy as an element of analysis and conceptualization of the their phenomena. The global imperatives of the development of international production networks have been identified, and a methodological approach to the analysis of changes and conditions of identifying these networks is substantiated. The regularities in the development of international production are systematized through the identification of territorial and sectoral features of its fragmentation. The conceptual approach to the identification of conditions for the formation of international production networks in the world's economic system, based on the use of methodological evaluation tools implemented via a system of markers for determining these conditions, is substantiated. The categorical-conceptual structure within the methodological scope of research, the scientific and theoretical approaches to the formation of international production networks based on the substantiation of differences between the concepts of a "global value chain" and an "international production network", the theoretical and methodological approaches to determining the role of the state in shaping the conditions for the development of international production networks considering the identification of the main challenges of our time, and the conceptual provisions regarding the localization of Ukrainian enterprises in non-raw material segments of international production networks on the grounds of a complex analysis of the state policy for increasing gross value added, are all improved upon. The results were introduced to the Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine on Industrial Policy and Entrepreneurship, the Association "Ukrainian National Committee of the International Chamber of Commerce" (ICC Ukraine), the Chamber of Commerce and Industry of Ukraine, "Ukrainian Paper" Ltd., "Alcoholic and Non-alcoholic Beverage Factory of Dnipro", and the Kyiv National University of Trade and Economics. Their area of application is the respective activity of the Committee on Economic Policy of the Verkhovna Rada of Ukraine and the Ministry of Economic Development and Trade of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Дацишин К. Є. 
Розробка технології низькоалергенного гідролізату білків сироватки для збагачення молочних продуктів спеціального призначення / К. Є. Дацишин. — Б.м., 2021 — укp.

Дацишин К.Є. Розробка технології низькоалергенного гідролізату білків сироватки для збагачення молочних продуктів спеціального призначення.– Кваліфікаційна наукова робота на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.04 – технологія м'ясних, молочних продуктів і продуктів з гідробіонтів. – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя МОН України, Національний університет харчових технологій МОН України, Київ, 2021. Дисертаційна робота присвячена розробці технології низькоалергенного гідролізату білків молочної сироватки, що отриманий в умовах, які забезпечують утворення біологічно активних пептидів для збагачення продуктів спеціального призначення. Науково обґрунтовано необхідність отримання гідролізатів білків сироватки молока в умовах, що забезпечують збереження природних біологічно активних пептидів та перспективність використання таких гідролізатів у продуктах спеціального призначення. Розроблено технологію виробництва гідролізату білків сироватки молока у фізіологічних умовах та отримано такий гідролізат у промислових масштабах. В отриманому гідролізаті білків сироватки молока було проведено характеристику молекулярно-масового розподілу продуктів протеолізу. В результаті проведених досліджень встановлено, що до двох із п'яти діапазонів, які були виділені за молекулярними масами (0-700 Да і 700-1500 Да), входять майже 40% всіх продуктів протеолізу, що можуть містити близько 80% всіх відомих БАП з протеїнів сироватки молока. Зокрема показано, що в запропонованих умовах утворюються антигіпертензивні пептиди. Експериментально доведено, що гідролізат концентрату сироваткових білків, отриманий у фізіологічних умовах, не викликав алергічних реакцій у піддослідних тварин, що свідчить про його знижену алергенність. Такий гідролізат було використано для отримання продуктів: «Молочний напій з гідролізатом білків сироватки молока», «Паста сиркова з гідролізатом білків сироватки молока» та «Соєвий продукт з гідролізатом білків сироватки молока» із зниженими алергенними властивостями та підвищеною біологічною цінністю. Отримані продукти охарактеризовано за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками. Підтверджено відсутність у готових продуктах білків алергенів сироватки молока та підвищення вмісту біологічно активних низькомолекулярних пептидів за рахунок внесення гідролізату білків сироватки. Ключові слова: гідролізати білків сироватки молока, біоактивні пептиди, алергенність, продукти спеціального призначення.^UDatsyshyn K.Ye. Development of technology of low-allergenic whey protein hydrolysate for special dairy products enrichment. - Qualifying scientific work on the rights of the manuscript. The dissertation for the candidate degree of technical sciences on the specialty 05.18.04 – technology of meat, dairy products and products from hydrobionts. –Ternopil Ivan Puluj National Technical University of the Ministry of Education and Science of Ukraine, National University of Food Technologies of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2021. The dissertation is devoted to the development of technology of low-allergenic whey proteins hydrolysate for special purpose dairy products enrichment. The need to obtain whey proteins hydrolysates in conditions that ensure saving of natural biologically active peptides and the perspectivity for the use of such hydrolysates is scientifically substantiates in the work. A comparative analysis of whey proteins hydrolysates obtained with different proteolytic enzymes of microbiological, plant and animal origin have been done. It is shown that at close values of the proteolysis degree, the ratio of products by molecular weights can significantly differ. Electrophoretic studies of hydrolysates of whey protein concentrate indicate differences in the accessibility of different protein fractions to the action of proteolytic enzymes. The highest degree of proteolysis of β-LG and α-LA fractions, according to the results of the research, showed pancreatin and neutral protease. The conditions of proteolysis that provide the formation of native biologically active peptides among the proteolysis products have been scientifically substantiated in the work. Chromatographic characterization of proteolysis products fractions, which include native biologically active peptides, has been performed. On the basis of substantiated physiological conditions of proteolysis, which provide the yield of native biologically active peptides, technological regulations for the whey proteins hydrolysate obtaining have been developed. Obtained in such conditions hydrolysate was used to develop special products technologies. The whey proteins hydrolysate was evaluated by molecular weight distribution before use. It has been found that two of the five ranges selected by molecular weight contain almost 40% of all proteolysis products, which may contain about 80% of all known BAP from whey proteins. The scientific novelty of the obtained results lies in the fact that the conditions of whey proteins hydrolysates obtaining, which ensure the formation of natural biologically active peptides, are scientifically substantiated for the first time. The presence of lactokinins - peptides with antihypertensive effect in the obtained hydrolysate was experimentally confirmed. The obtained results indicate that the most promising ingredients for the creation of products with antihypertensive action are low molecular weight products of whey proteins proteolysis. It is experimentally proven that the whey proteins hydrolysate obtained in physiological conditions did not cause allergic reactions in experimental animals, which indicates its reduced allergenicity. Technologies of dairy products with the obtained whey proteins hydrolysate with saved natural bioactive peptides, and low-allergenic combined product enriched with whey proteins hydrolysate with replacement casein by another high-value food protein are proposed. The use of low-allergenic whey proteins hydrolysate in such products allows to save their biological value, as well as to use them in the diet for people with intolerance to whey proteins and caseins. On the basis of the conducted researches the technological schemes of special products manufacturing «Milk drink with WPH», «Cheese paste with WPH» and «Soy product with WPH» have been developed. Technological regulations of new products manufacturing have been substantiated, their organoleptic, physicochemical, microbiological indicators have been investigated. Electrophoretic and chromatographic methods established the absence of whey protein allergens in the obtained products and confirmed increasing in the content of the fraction of low molecular weight peptides, which include BAP. Key words: whey proteins hydrolysates, bioactive peptides, allergenicity, special purpose products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Худоярова О. С. 
Комплексне сорбційне очищення промислових стічних вод від сульфід- та купрум(ІІ)-іонів / О. С. Худоярова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню комплексної технології очищення промислових стічних вод від Cu2+, S2-, HS–-іонів сорбційним методом з використанням регенерованого сумішевого сорбенту, що складався із активованого вугілля (АВ) і кізельгуру (К). Визначено раціональні параметри процесу регенерації відпрацьованого (після стадії очищення цукрового сиропу виробництва безалкогольних напоїв) сумішевого сорбенту (АВ + К). Встановлено можливість ефективного використання регенерованого сумішевого сорбенту (АВ + К) для комплексного очищення промислових стічних вод різних виробництв від Cu2+, S2-, HS--іонів та обґрунтовано раціональні технологічні параметри їх вилучення. Визначено здатність модифікованої сульфід-іонами матричної поверхні сорбентів (АВ + К) забезпечувати комплексне вилучення Cu2+, S2–, HS–-іонів із промислових стічних вод за рахунок топохімічних реакцій утворення купрум(ІІ) сульфіду і елементної сірки. Відпрацьований сумішевий сорбент із сорбованими на його поверхні сіркою та купрум(ІІ) сульфідом досліджено як складову компоненту пластичних мастил, встановлено триботехнічні характеристики розроблених мастильних композицій. Запропоновано комплексну технологію очищення промислових стічних вод від Cu2+, S2-, HS–-іонів сорбційним методом регенерованим сумішевим сорбентом (АВ + К) з отриманням очищеної технічної води та кінцевих пластичних мастил спеціального призначення.^UThe thesis is aimed at the development of a complex technology of industrial wastewater treatment from Cu2+, S2-, HS–-ions by sorption method using a regenerated mixed sorbent consisting of activated carbon (AC) and diatomaceous earth (K). The rational parameters of the regeneration process of the spent (after the stage of purification of sugar syrup production of soft drinks) mixed sorbent (AC + K) were determined. The possibility of effective use of regenerated mixed sorbent (AC + K) for complex treatment of industrial wastewater of different productions from Cu2+, S2-, HS–-ions has been established and rational technological parameters of their extraction have been substantiated. The ability of the sulfide-ion modified matrix surface of sorbents (AC + K) to provide complex extraction of Cu2+, S2-, HS–-ions from industrial wastewater due to topochemical reactions of copper(II) sulfide and elemental sulfur formation has been determined. The spent mixed sorbent with sulfur and copper(II) sulfide sorbed on its surface was investigated as a component of plastic lubricants, the tribotechnical characteristics of the developed lubricant compositions were established. The complex technology of industrial wastewater treatment from Cu2+, S2-, HS–-ions by the sorption method of regenerated mixed sorbent (AC + K) with the production of purified technical water and final plastic lubricants for special purposes has been proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського