Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (944)Книжкові видання та компакт-диски (79)
Пошуковий запит: (<.>K=БАТАРЕ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванін О.Л. 
Алгоритми оптимального використання електроенергії в системах з відновлюваними джерелами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / О.Л. Іванін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано та складено еквівалентні схеми фотоелектричної батареї, вітряного генератора, акумуляторної батареї та навантажень локального об'єкта, які є базою для створення алгоритмів оптимізації споживання електроенергії. Визначено доцільність застосування методу динамічного програмування з метою одержання оптимального закону керування навантаженнями локального об'єкта. Запропоновано використання методу нечіткої логіки для керування перетворювачами електроенергії з метою уточнення стратегії керування, одержаної за допомогою методу динамічного програмування. Розроблено алгоритм виведення активно-індуктивного й активно-ємнісного навантажень на заданий режим на базі методу динамічного програмування. Проаналізовано та визначено доцільність застосування числових методів для розв'язання задачі динамічного програмування. Розроблено алгоритм керування електроспоживання локального об'єкта на базі методу нечіткої логіки, в якому загальну задачу споживання розділено на окремі підзадачі для кожного окремого елемента системи. Одержано аналітичні залежності потужності на виході фотоелектричної батареї від зміни параметрів навантаження та її внутрішнього опору. Розроблено алгоритм нечіткого керування ШІП для відбирання максимальної потужності від фотоелектричої батареї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8-016 +
Шифр НБУВ: РА326425

Рубрики:

      
2.

Гончарова І.В. 
Гексафторофосфат літію. Синтез та фазові рівноваги в апротонних середовищах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.В. Гончарова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.232.1
Шифр НБУВ: РА310525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Махлай В.О. 
Генерація потужних замагнічених потоків плазми повноблочним квазістаціонарним плазмовим прискорювачем і аналіз їх взаємодії з поверхнею матеріалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.О. Махлай ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати експериментального дослідження характеристик плазмових потоків, які генеруються повноблочним квазістаціонарним сильнострумовим прискорювачем плазми КСПП Х-50. Проаналізовано особливості взаємодії потужних плазмових потоків з поздовжнім магнітним полем і з поверхнями зразків. Здійснено варіювання параметрів потоків плазми методом зміни робочої напруги, комутації конденсаторної батареї та профілю основного прискорювального каналу КСПП. Проаналізовано ефективність транспортування та замагнічування потужних параметрів потоків плазми у зовнішньому поздовжньому магнітному полі залежно від параметрів потоку плазми. Показано, що повний енерговміст у плазмових потоках, які проходять через магнітний соленоїд, суттєвим чином залежить від величини індукції магнітного поля. Встановлено, що основні параметри екрануючих плазмових шарів, утворених поблизу поверхні зразка, опромінюваної потужними потоками плазми, визначаються параметрами налітаючого потоку плазми, розмірами мішені та величиною зовнішнього магнітного поля. Встановлено суттєву роль формування таких плазмових шарів у процесах передачі енергії поверхні мішені. З'ясовано, що енергетичне навантаження на поверхню зразка складає менш, ніж 10 % від енергії налітаючого плазмового потоку. Наведено деякі результати аналізу ерозії поверхні графіту та металів, опромінених плазмовими потоками КСПП з потужними тепловими навантаженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.1,022 + В333.63,022 +
Шифр НБУВ: РА336670

Рубрики:

      
4.

Артюх О.М. 
Дослідження процесу дозованої роздачі кормів в годівниці кліткових батарей для утримання птиці та обгрунтування параметрів мобільного кормороздавача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.М. Артюх ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". — Глеваха, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено питання механізації дозованої роздачі сухих кормів і вологих кормосумішей за умов клітково-батарейного утримання та обмеженої годівлі птиці. Викладено існуючі засоби механізації дозування та роздачі кормів за умов клітково-батарейного утримання птиці, проаналізовано роботи з цього напряму, виявлено недоліки й обгрунтовано конструкцію мобільного кормороздавача для забезпечення дозованої роздачі сухих і вологих кормосумішей за умов клітково-батарейного утримання та обмеженої годівлі птиці. Викладено методику інженерного розрахунку кормороздавача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68
Шифр НБУВ: РА317097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Башева Т.С. 
Екологічно безпечна маловідхідна технологія реутилізації сірчанокислого електроліту акумуляторних батарей: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Т.С. Башева ; Нац. акад. природоохоронного та курортного будівництва. — Сімф., 2009. — 22 с. — укp.

Вперше охарактеризовано вплив відпрацьованого акумуляторного електроліту на компоненти біосфери. Визначено екологічний ризик, що виникає під час поводження з сірчанокислими відходами акумуляторних батарей (АБ) на прикладі Донеччини як найбільш екологічно несприятливого регіону. Проведено оцінку впливу розробленої природоохоронної технології на навколишнє середовище. Розроблено та запатентовано спосіб реутилізації відпрацьованого акумуляторного електроліту, який може бути використано у технологіях захисту навколишнього середовища на підприємствах автомобільного транспорту, а також на виробництвах, що мають сірчанокислі відходи, які за складом схожі до акумуляторного електроліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.32-01 +
Шифр НБУВ: РА365251

Рубрики:

      
6.

Зайцев О.М. 
Інтенсифікація процесів взаємодії обертових потоків в енергозберігаючих технологіях теплоенергетики: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / О.М. Зайцев ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 35 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано технічну можливість створення системи децентралізованого вироблення тепла на основі взаємодіючих обертових потоків, в елементах якої аеродинамічна обстановка є змінюваною, що дозволяє суттєво підвищити ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів. Виявлено, що причиною знищення пульсацій процесуючого вихрового ядра (ПВЯ) є його перехід від обертання як твердого тіла до обертання за законом вільного вихору, що супроводжується розширенням вихрового ядра на декілька ядер, прецесуючих з меншою інтенсивністю. Одержано аналітичні залежності для визначення сили, яка індукується ПВЯ в обертовому потоці газу за наявності зворотних струмів, швидкості у закрученому потоці від процесії вихрового ядра, часу, коефіцієнта в'язкості та частоти обертання потоку і залежність ступеня крутки потоку газу від частоти коливань ПВЯ, витрати газу та конструктивних параметрів за умов стійкості закрученого потоку газу. Розроблено теоретичні моделі різних типів взаємодії обертових газових струменів за наявності зони зворотних струмів і з урахуванням впливу на результуючий потік ПВЯ. Запропоновано способи інтенсифікації передачі тепла в камерах згоряння, локалізації теплового факела під час зварювання у захисному газі, плазменно-духового різання, конструкції пристрою для викиду газів, пилогазоприймача, скрубера, апарата для очищення повітря, батарейного циклона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-048 +
Шифр НБУВ: РА332033

Рубрики:

      
7.

Добровольська Л.О. 
Мінімізація втрат електроенергії в системах електропостачання рухомих об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / Л.О. Добровольська ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Наведено математичну модель втрат потужності в системах електропостачання рухомих об'єктів. За допомогою методу невизначених множників визначено умови, за яких в системах мають місце мінімуми втрат потужності. Запропоновано структурні схеми системи автоматичної стабілізації вихідної напруги джерел живлення на заданому рівні та системи управління вихідними напругами джерел живлення за заданим законом регулювання. Розроблено закони управління вихідними напругами джерел живлення залежно від складу працюючого устаткування та режимів його роботи. Показано, що за умов живлення тролей змінним струмом 380 В достатньо ефективним заходом є компенсація потоків реактивної потужності в постачальних лініях за допомогою встановленої батареї конденсаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З29-5
Шифр НБУВ: РА320309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Волківський В.Б. 
Напівпровідникові перетворювачі з підвищеною ефективністю заряду акумуляторів імпульсними асиметричними струмами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / В.Б. Волківський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено енергозберігаючі способи заряду акумуляторів імпульсними асиметричними струмами, а також схеми напівпровідникових перетворювачів з підвищеною ефективністю заряду та способи адаптивного керування ними. З урахуванням результатів дослідження електродних процесів створено схемну модель акумулятора, що враховує поляризаційну складову повного внутрішнього опору та дозволяє розрахувати перехідні процеси, що виникають під час подачі зарядних і розрядних імпульсів струму. Розроблено новий спосіб використання енергії розрядного імпульсу струму у процесі заряду акумуляторів імпульсним асиметричним струмом, який дозволяє підвищити енергоефективність зарядних пристроїв акумуляторних батарей імпульсними асиметричними струмами. Запропоновано адаптивний спосіб заряду, який шляхом зміни тривалості зарядних і розрядних імпульсів залежно від стану акумулятора дозволяє істотно скоротити час заряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.3-082.02 +
Шифр НБУВ: РА351323

      
9.

Крайніков Е.В. 
Особистісні особливості хворих, які перенесли інфаркт міокарда із зупинкою кровообігу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Е.В. Крайніков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Розглядаються психологічні характеристики хворих, які перенесли стан клінічної смерті. За допомогою батареї з 6 психодіагностичних методик було досліджено три експериментальні групи (хворі, які перенесли інфаркт міокарду з зупинкою кровообігу; хворі, які перенесли гострий інфаркт міокарду, не ускладнений зупинкою кровообігу; практично здорові досліджувані). Загальна кількість досліджуваних склала 90 осіб. На підставі проведеного дослідження проаналізовано особистісні особливості хворих, які перенесли інфаркт міокарду з зупинкою кровообігу, зроблено рекомендації щодо постреабілітаційних заходів та заходів з вторинної профілактики хвороби для цієї категорії індивидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-435

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Трет'яков П.В. 
Підвищення довговічності кладки коксових печей на основі регламентації ремонтно-профілактичних робіт: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / П.В. Трет'яков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто стан проблеми збереження пічного фонду коксохімічних виробництв країн СНД, впливу техногенних об'єктів Донецько-Придніпровського регіону на стан атмосфери. Узагальнено особливості служби вогнетривкої кладки та впливу руйнівних факторів. На основі статистичного аналізу інформації з періодичних оглядів стану кладки коксових батарей Авдіївського, Донецького, Криворізького коксохімічних заводів визначено характеристики та послідовність виникнення дефектів, закономірності розвитку тріщин, сколів, раковин і наскрізних дефектів, наведено кількісні характеристики оцінювання процесів руйнувань. Визначено параметри ушкоджень, за яких найбільш імовірні появи наскрізних дефектів, а також критичні значення розмірів дефектів, за яких необхідне їх термінове усунення. Розроблено імовірнісну модель руйнування-відновлення кладки простінків на основі імовірнісних моделей нагромадження ушкоджень з використанням ідеї кінцевих ланцюгів Маркова, що дозволяє прогнозувати стан кладки на міжремонтний період і оцінювати ймовірність появи наскрізних дефектів у кладці простінків з урахуванням циклічної дії руйнівних факторів. Проведено техніко-економічний аналіз та визначено межі зруйнованості простінків, за яких застосування якого-небудь виду гарячих ремонтів недоцільно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н625.712 +
Шифр НБУВ: РА360847

Рубрики:

      
11.

Ярош Я.Д. 
Підвищення ефективності пиловловлювання батарейних циклонів за рахунок застосування елементів з жалюзійними решітками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Я.Д. Ярош ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз роботи відцентрових пиловловлювачів і обгрунтовано можливість підвищення ефективності в запропонованому пристрої нової конструкції. Досліджено вплив технологічних (фіктивної швидкості, продуктивності) та конструктивних параметрів (направляючих елементів типу "гвинт" і "розетка") на ступінь очищення та гідравлічний опір створеного пиловловлювача. Одержано аналітичні залежності для розрахунку його гідравлічного опору для двох типів направляючих елементів, визначено коефіцієнти втрат тиску в апараті. Проведено порівняльну оцінку придатності відомих математичних моделей розрахунку ефективності пиловловлювання в створеному апараті та запропоновано нову математичну модель його розрахунку. Одержано аналітичні залежності для визначення ефективності пиловловлювання в створеному апараті від визначальних критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.5-53 +
Шифр НБУВ: РА327247

Рубрики:

      
12.

Алексєєва О.Є. 
Підвищення надійності стикувальних вузлів коксових батарей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / О.Є. Алексєєва ; Нац. техн. ун-т "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розроблено метод оцінювання рівня технічного стану стикувальних вузлів коксових батарей. Досліджено питання щодо прогнозування їх довговічності на стадії проектування. Для оцінювання надійності стикувальних вузлів запропоновано критерії порушення функціонування та герметичності. За методами теорії подібностій аналізу розмірностей комплексні критерії враховують параметри технічного стану вузлів, а також функції, що відображають ступінь впливу експлуатаційних і конструктивних чинників на процес розгерметизації та втрати функціональних властивостей стикувальними елементами. Розроблено математичну модель напружено-деформованого та температурного стану стикувальних вузлів, на базі якої визначено межові значення критеріальних функцій для кожного елементу та з'єднання стикувальних вузлів, за яких є гарантованою безвідмовна робота елементів. Визначено періоди безвідмовної роботи елементів даних вузлів. Розроблено рекомендації щодо проведення ремонтно-відновлювальних робіт, а також технічні рішення стосовно підвищення надійності придверної зони коксових печей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.02-51-021.1 +
Шифр НБУВ: РА353927

Рубрики:

      
13.

Кушнеренко В.Г. 
Підвищення продуктивності птиці яєчних кросів шляхом удосконалення прийомів оцінки і вирощування молодняка: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Г. Кушнеренко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання використання принципів стабілізуючого добору для формування рівновагових угруповань під час вирощування ремонтного молодняка яєчних кросів і експлуатації курей-несучок у кліткових батареях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-681 + П682-444.3
Шифр НБУВ: РА313624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Грицюк Ю.В. 
Розрахунок і оптимізація параметрів джерел реактивної потужності та засоби керування ними: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Ю.В. Грицюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи комплексного розв'язання задачі компенсації реактивної потужності (КРП) на підставі удосконалення методів розрахунку із застосуванням усіх наявних джерел реактивної потужності (батареї конденсаторів (БК), синхронних машин (СМ), статичних тиристорних компенсаторів (СТК)). Удосконалено методи розрахунку КРП на базі використання системного підходу, урахування додаткових факторів, техніко-економічних показників і характеристик СТК з метою визначення оптимальних значень потужності різних джерел реактивної потужності та їх оптимального завантаження, що дозволяє підвищити економічно обгрунтовані рівні компенсації, а також забезпечує необхідну точність розрахунків. Досліджено вплив полігональних, амплітудно-фазово-модульованих напруг і параметричної модуляції реактивного параметра на показники енергетичного процесу СТК, що дозволило зменшити питомі втрати активної потужності у ньому та створити відповідні способи та засоби керування. Удосконалено схеми автоматичного регулятора БК і схеми автоматичного керування збудженням групи синхронних двигунів (СД), що використовуються для забезпечення технічних значень вихідної реактивної потужності (з метою регулювання напруги).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277-052 +
Шифр НБУВ: РА367336

Рубрики:

      
15.

Вихор Л.М. 
Теорія функціонально-градієнтних термоелементів і модулів на їх основі: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Л.М. Вихор ; НАН України та М-во освіти і науки України. Ін-т термоелектрики. — Чернівці, 2007. — 39 с. — укp.

Розвинуто теорію функціонально-градієнтних термоелементів і термоелектричних модулів на їх основі. Досліджено характеристики таких модулів у системах охолодження та генерування електричної енергії. Визначено шляхи підвищення ефективності термоелектричного способу перетворення енергії завдяки створенню та використанню термоелектричних батарей з неоднорідних матеріалів. Побудовано узагальнену теорію проектування оптимальних функціонально-градієнтних термоелектричних матеріалів (ФГТМ), що утворюються під дією одного або декількох факторів і підвищують ефективність каскадних, секційних, проникних термоелектричних структур в режимах охолодження та генерування електричної енергії. Розвинуто теоретичні засади та створено комп'ютерні способи розв'язання задач оптимізації термоелементів і модулів з ФГТМ для охолоджувачів і генераторів. Установлено оптимальні розподіли концентрації носіїв струму в матеріалах на основі Bi - Te, Pb - Te, Si - Ge та індукції магнітного поля для Bi - Sb. Досліджено умови підвищення ефективності модулів з таких ФГТМ в режимах охолодження та генерації електричної енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.151,022 + З32-53 +
Шифр НБУВ: РА354190

Рубрики:

      
16.

Рябініна О. В. 
Технологічні прийоми вирощування, утримання та відгодівлі водоплавної птиці: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / О. В. Рябініна ; Ін-т тваринництва НААН України. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано технологічні рішення та прийоми щодо вдосконалення технології спрямованого вирощування, відгодівлі гусей та мускусних качок у спеціалізованих і в присадибних, і фермерських господарствах. Встановлено можливість одержувати під час цього продукцію розширеного асортименту, у тому числі та функціонального призначення. Розроблено нову вітчизняну технологію та технологічне обладнання для відгодівлі водоплавної птиці на м'ясо, а також на велику жирну печінку, високоякісне м'ясо та жир, які можна застосовувати під час тестування створюваних вітчизняних порід і популяцій птиці. Запропоновано оригінальну конструкцію універсальної кліткової батареї для групового вирощування та утримання тварин. Доведено, що застосування кормової суміші у вигляді каші з запареної кукурудзяної дерті з домішками та розробленої машини для її подачі у стравохід птиці дозволяє скоротити тривалість її примусової відгодівлі, значно зменшує час контакту "людина - машина - птиця" та "машина - птиця", спрощує процес підготовки кормової суміші до згодовування. Вперше вивчено вплив раціонів, збагачених біологічно активними речовинами, на якість продукції водоплавної птиці. Встановлено, що введення в корм птиці таких антиоксидантів, як вітамін E, селен і вітамін A, не тільки збагачує продукцію цими компонентами, але й дозволяє підвищити продуктивність птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683-4
Шифр НБУВ: РА383352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Іщенко К.В. 
Технологічні прийоми підвищення яєчної продуктивності та збереження курей-несучок шляхом покращення мікроклімату пташників: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / К.В. Іщенко ; Ін-т тваринництва НААН України. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено необхідність зниження вмісту шкідливих газів і кількості мікроорганізмів у повітрі пташників за використання таких кліткових батарей. Запропоновано проведення обробки його в колекторному повітропроводі системи підсушування посліду ультрафіолетовим випромінюванням, а для зменшення вмісту шкідливих газів у повітрі проводити обробку посліду або повітря пташника відповідними реагентами чи абсорбентами. Розроблено конструкції експериментальних бактерицидних пристроїв і скрубера, вивчено їх вплив за різних режимів роботи та застосування як наповнювачів різних речовин на мікробне обсіменіння повітря пташника та вміст у повітрі шкідливих газів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-681 + П682-4
Шифр НБУВ: РА372827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кришень І.Г. 
Удосконалення промислової технології виробництва коксу із частково брикетованої вугільної шихти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / І.Г. Кришень ; Укр. держ. наук.-дослід. вуглехім. ін-т (УХІН). — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано, досліджено та впроваджено до промислової практики Криворізького державного гірничо-металургійного комбінату (КДГМК) "Криворіжсталь" удосконалені технологічні параметри часткового брикетування вугільної шихти з різними видами зв'язуючого. Розроблено та впроваджено нове зв'язуюче КВАГУ-Б, а також радіоізотопні методи контролю щільності частково брикетованої шихти (ЧБШ) коксування. Одержані дані дають змогу обгрунтовано встановити новий раціональний режим опалювання коксової батареї. На підставі порівняльного дослідно-промислового коксування та доменних плавок показано ефективність виробництва більш міцного коксу з ЧБШ та різних видів коксу з використанням коксового дрібняку та обмасленої прокатної окалини в суміші з ЧБШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.012
Шифр НБУВ: РА326907

Рубрики:

      
19.

Зублєв Д.Г. 
Удосконалення теплового режиму процесу коксування вугільної шихти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / Д.Г. Зублєв ; Укр. держ. н.-д. вуглехім. ін-т (УХІН). — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Розв'язано конкретну науково-практичну задачу покращання якості доменного коксу шляхом удосконалення теплового режиму коксування вугільної шихти. Для покращання прогріву довжини коксового пирогу розроблено метод розподілу теплоносія, який базується на усередненій оцінці ваги вугільної шихти на різних ділянках камери коксування. Розроблено імітаційно-комп'ютерну модель теплопереносу в опалювальних каналах коксових печей, що враховує склад теплоносія, конструктивні та технологічні фактори, а також рециркуляцію продуктів горіння. Установлено механізм появи відкладень у газопідводящій арматурі коксових печей з нижнім підводом, суть якого полягає у реалізації фазових переходів, що відбуваються у компонентах опалювального газу у зоні низьких температур. Для стабілізації режиму обігріву відносно часу розроблено нову конструкцію вузла нижнього підведення опалювального газу у вертикалі коксових печей. Впровадження оптимального розподілу коксового газу вздовж обігріваючих простінків батареї N1 КХВ ВАТ "МК "Азовсталь" за розробленим методом дозволило одержати додатковий прибуток 10,44 грн. на тонну сухого доменного коксу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.02-1 +
Шифр НБУВ: РА350312

Рубрики:

      
20.

Альматарнех М.М. 
Удосконалення технологічних прийомів виробництва та підготовки до інкубації яєць курей, качок і страусів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / М.М. Альматарнех ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено два напрями подальшого підвищення ефективності розведення курей яєчних кросів, качок і страусів в племптахопідприємствах України, якими є застосування енергозберігальних технологічних прийомів вирощування курей і виробництва інкубаційних яєць, підвищення плодючості качок і страусів; використання нових дезінфекційних засобів у процесі підготовки яєць курей, качок і страусів до інкубації. Експериментально встановлено, що курей батьківського стада найбільш ефективно вирощувати за переривчастими режимами щодо тривалості й інтенсивності освітлення пташників з застосуванням ламп розжарювання, а утримувати для виробництва інкубаційних яєць до досягнення 72 - 85-тижневого віку в кліткових батареях за нормативним світловим режимом з застосуванням компактних люмінесцентних ламп. Розроблено пропозиції щодо підвищення плодючості качок і страусів шляхом створення більш комфортних умов їх утримання під час відтворювального сезону. Встановлено ефективність застосування препарату йодезоль для передінкубаційної дезінфекції яєць курей і качок, обгрунтовано можливість заміни даним препаратом формаліну, який має канцерогенні властивості. Доведено, що застосування йодезолю для дезінфекції яєць курей і качок забезпечує збільшення до семи діб терміну їх гарантованого зберігання у яйцесховищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-443 +
Шифр НБУВ: РА362473

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського