Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (77)Реферативна база даних (1418)Книжкові видання та компакт-диски (417)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>K=БАЛК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 170
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шилова А.В. 
Роль світового співтовариства в урегулюванні югославської кризи та участь у цьому процесі України (90-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Шилова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

На основі грунтовного вивчення і критичного аналізу наукової літератури та використання широкого масиву оригінальних матеріалів і джерел, у тому числі архівних і виданих у західних країнах і в Югославії, проведено системне дослідження історичних коренів, сучасних соціально-економічних, політичних причин розпаду югославської держави, суперечливої ролі світового співтовариства в досягненні миру на Балканах і зусиль України в зв'язку з цим. Зокрема, в роботі здійснено ретельний аналіз становлення й розвитку відносин України з країнами колишньої СФРЮ як важливого фактора зміцнення стабільності та безпеки в цьому регіоні. Запропоновані у дисертації практичні рекомендації й висновки можуть бути використані для підвищення ефективності співробітництва України з новоутвореними країнами на Балканах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)64-6

Рубрики:

      
2.

Самчук В.Л. 
Південнослов'янські країни у політиці європейських держав періоду балканських криз 80-х років ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.Л. Самчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному аналізу розвитку міжнародних відносин навколо слов'янських країн Балканського півострова у 80-ті роки XIX ст., ключових аспектів балканської політики європейських держав, її впливу на долю південнослов'янських народів, ролі балканських криз 80-х років у визначенні позицій та виробленні політики провідних держав Європи - Росії, Австро-Угорщини, Німеччини, Франції, Великобританії та Італії. Розкриваються позиції політичного керівництва великих європейських держав, досліджені їхні програми та діяльність у відношенні до південнослов'янських країн у період розгортання криз на Балканах у 80-ті роки XIX ст., що були спрямовані на забезпечення власної балкансько-близькосхідної політики, а також з'ясовано плани правлячих кіл Болгарії, Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини щодо здійснення національної політики у регіоні. Доведено вирішальну роль великих держав у долях малих країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)5-611 + Т3(49=Сл7)5-6

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
3.

Лучко Й.Й. 
Методи оцінки тріщиностійкості та довговічності залізобетонних елементів конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.02.04 / Й.Й. Лучко ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 1999. — 34 с. — укp.

Розглянуто ефективні методи оцінки несучої здатності, тріщиностійкості та напружено-деформованого стану у залізобетонних балкових елементах, досліджених на підставі концепцій пружно-пластичної механіки руйнування і механіки залізобетону. Розроблено теоретичні методи визначення характеристик граничного стану залізобетонних елементів під час коротко- та довготривалих навантажень. Подано розрахункові моделі й розв'язано задачі утворення та докритичного розвитку тріщин у нестаціонарній постановці. Проведено дослідження сумісної роботи бетону та арматури, а також зчеплення арматурних стержнів, що з'єднані трубчастими елементами. Розв'язано задачі з розподілу дотичних напружень між бетоном та арматурою. Розроблено модель корозійної деградації бетону, розкрито вплив напруження на його корозійну стійкість. Наведено результати експериментальних досліджень, які співставлено з розрахунковими даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-021.1 + Н539.1-028.013
Шифр НБУВ: РА307784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Альхарірі В.А. 
Напружено-деформований стан та розрахунок залізобетонних елементів, що згинаються, з урахуванням передісторії завантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.А. Альхарірі ; Полтав. держ. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 1999. — 17 с. — укp.

У роботі викладені експериментально-теоретичні дослідження залізобетонних елементів, що згинаються, із звичайним армуванням залежно від передісторії навантаження. Результатом дисертаційної роботи є методика розрахунку прогинів цих елементів при нетривалому довантаженні рівнем, вищим від експлуатаційного. Розрахунок базується на вже існуючій методиці визначення прогинів. У розрахунку використовується повна діаграма роботи бетону на стиск (криволінійна епюра напружень) та дискретна математична модель балки. Деформації повзучості враховуються за допомогою теорії пружно-повзучого тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.12-01

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Циганенко Л.А. 
Залізобетонні оболонки покриття з поверхнею нової форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Л.А. Циганенко ; Полтав. держ. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі пошуку ефективних нових форм оболонок покриттів будівель та споруд. Досліджена залізобетонна оболонка побудована за поверхнею нової геометричної форми, що утворена на основі плоско-паралельного переноса пружної лінії балки. З'ясовано, що ця оболонка, завдяки криволінійному розподілу кривини по поверхні, має більш рівномірний розподіл нормальних зусиль та зусиль зсуву. По ступеню використання характеристик міцності матеріалу, з якого вона виготовляється, та забезпечення загальної жорсткості конструкції нова оболонка є більш ефективною, ніж оболонка-аналог (еліптичний параболоід). До того ж, навантаження, які приводять до появи граничних прогинів, відрізняються у 1,8 раза. Дані особливості дозволили рекомендувати при проектуванні поля гладкої монолітної оболонки товщиною 6 см легкий бетон класу не нижче за B20, що дає змогу зменшити власну вагу покриття та підвищити його теплоізоляційні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н442.45-02

Рубрики:

      
6.

Стрельчук Н.В. 
Національно-визвольний рух у Македонії (остання третина ХІХ ст. - 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.В. Стрельчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 22 с. — укp.

У дисертації комплексно досліджено місце і роль національно-визвольного руху в історії македонського народу останньої третини ХІХ ст. - 1919 р. Системно висвітлюються взаємозв'язані проблеми комплексної теми: соціально-економічний та суспільно-політичний розвиток Македонії у другій половині ХІХ ст., історичні передумови появи національно-визвольного руху македонського народу, створення Македонської Революційної Організації (1893 р.) та її боротьба із внутрішнім та зовнішнім верховізмом, Ілінденське повстання (1903 р.), Крушевська республіка (1903 р.), протистояння "лівих" та "правих" сил руху, боротьба проти поділів Македонії у роки Балканських та першої світової війн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО4МАК)5-4

Рубрики:

      
7.

Ярошевич Є. 
Методи аналізу коливань і стійкості континуально-дискретних механічних систем з нерівномірно розподіленими параметрами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / Є. Ярошевич ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 35 с. — укp.

Робота присвячена розробці методів аналізу коливань та стійкості континуально-дискретних механічних систем. Метод характеристичних рядів і метод функцій впливу поширюється на розв'язування крайових задач згинних вільних коливань, визначення функцій погину і критичних навантажень пружної балки змінної жорсткості з нерівномірним розподілом маси, пружної основи, осьових навантажень із урахуванням дискретних включень, а також неоднорідних властивостей матеріалів балки. Розроблено методологію експериментального дослідження частот і форм консольних балок на основі імпульсного збудження. Показано високу точність запропонованих методів в порівнянні з відомими теоретичними результатами, а також їх експериментальне підтвердження. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо розрахунку, конструювання та експлуатації механізму подачі електрода в електродуговій металургійній печі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.02 + В251.103-01,022

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Мессауді Алі 
Температурні зусилля і міцність залізобетонних елементів, що працюють на згинання, при дії нерівномірного нагріву і навантаження у незбіжних площинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Мессауді Алі ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розробки та удосконалення методик розрахунку температурних зусиль та міцності залізобетонних елементів, що працюють на згинання, у випадку незбігу площин найбільшого температурного перепаду та навантаження. Виконані з використанням ЕОМ експериментальні й теоретичні дослідження напружено-деформованого стану залізобетонних балкових елементів у різних випадках незбігу площин температурного перепаду з головними площинами елемента, а також з площиною навантаження. Отримані експериментальні дані про вплив температур нагріву до 150 градусів C на міцнісні та деформативні властивості бетону при стандартній та сповільненій у 12 разів швидкостях навантаження. Розроблені рекомендації щодо практичного розрахунку температурних зусиль та міцності балкових елементів при дії температурного перепаду та навантаження у незбіжних площинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.12-01

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Балашова Ю.Б. 
Несуча здатність армованих слабких водонасичених глинистих основ з урахуванням реологічних властивостей грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Ю.Б. Балашова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

В дисертаційній роботі досліджена стійкість армованих слабких основ. Встановлено вплив реологічних параметрів грунту на несучу здатність основи. Показаний вплив армування на стійкість основи. Наведені результати параметрів тривалої міцності за різними схемами армування та видами геоматеріалів. Визначені коефіцієнти тертя грунту за геотекстилем і піщаної засипки за арматурою. Випробуваний вплив різних схем і різних видів геоматеріалів на стійкість основи. Визначений внесок армування на деформативні параметри основи. Виявлені оптимальні схеми армування в залежності від величини граничного навантаження. Отримано вплив різних прошарків на форму поверхонь ковзання, визначена найбільш ефективна схема армування слабкої основи та найбільш ефективний тип геоматеріалу. Показані форми втрати локальної та загальної стійкості. Розроблені рекомендації до розрахунку несучої здатності слабких глинистих основ, армованих різними геоматеріалами, з урахуванням реологічних властивостей грунту та реалізацією на ЕОМ. Методика заснована на розгляді граничних станів загальної та локальної стійкості. В залежності від типу армування застосовуються розрахункові схеми армогрунтової балки на пружній основі та гнучкої нитки (мембрани). Застосування методики дає можливість визначити локальну та загальну стійкість слабких основ з урахуванням реологічних властивостей грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.241

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Рутковська І.З. 
Напружено деформований стан збірно-монолітних попередньо напружених кесонних перекрить непрямокутної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / І.З. Рутковська ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному та експериментальному досліжденню напружено деформованого стану збірно-монолітного кесонного перекриття (ЗМКП) непрямокутної форми за різних схем навантаження. Розроблено алгоритми та наведено методику розрахунку ЗМКП в пружній та непружній стадіях роботи з використанням програмних комплексів "МІРАЖ" і "ФЕНІКС-2". Чисельний розрахунок ЗМКП від рівномірно розподіленого навантаження виконано для двох варіантів опирання на 12 колон; на 12 колон та розташовані по периметру несучі стіни. Визначено коефіцієнт співвідношення зусиль між головними та другорядними балками для різних вузлів ЗМКП. Запропоновано інженерний метод розрахунку перекриття. Дослідження натурної конструкції підтвердили адекватність фізичної і розрахункової моделі для пружної та непружної стадій. Враховано вплив фізичної нелінійності бетону на розподіл зусиль у системі. Вказано на переваги запропонованої конструкції ЗМКП у порівнянні з аналогічними монолітним і монолітно-збірним варіантами за основними техніко-економічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.331.1-02
Шифр НБУВ: РА307809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Гавриленко Є.Д. 
Розробка конструктивно-технологічних основ виготовлення суднових конструкцій із застосуванням роботизованого зварювального комплекса: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.04 / Є.Д. Гавриленко ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. Макарова. — Миколаїв, 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення технології виробництва об'ємних секцій великотоннажних суден із застосуванням роботизованого технологічного комплексу (РТК) для дугового зварювання. Наведено нові показники оцінки технологічності великогабаритних суднових конструкцій за умов автоматизованого виробництва. Виконано комплексну оцінку технологічності днищевих секцій балкеру пр. 17005 за умов використання портального РТК фірми "IGM" (п-во ВАТ "Океан", м.Миколаїв).Експериментально встановлено технологічні допуски для виконання роботизованого зварювання вертикальних кутових швів. Проведено дослідження існуючої точності складання типових днищевих секцій на суднобудівному підприємстві та запропоновано ефективні методи адаптації РТК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-064
Шифр НБУВ: РА310542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Павленко П.В. 
Визначення міцності залізобетонних деталей машин балочного типу з позицій теорії тріщин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / П.В. Павленко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Запропоновано математичну модель армованої балки з системою нормальних крайових тріщин, яка знаходиться під дією згинального моменту. Для опису зчеплення між балкою та арматурою у модель введено спеціальний контактний шар, характеристики якого залежать від матеріалу балки та профілю арматури. Розроблено методику розрахунку на міцність армованих балок з урахуванням пластичних деформацій в околі вершини тріщини та залишкових деформацій, які виникають внаслідок розвантаження матеріалу у разі просування тріщини. Визначено міцність армованої балки з системою тріщин з урахуванням пластичного розпушення бетону в околі вершини тріщини та різного опору даного матеріалу розтягу і стиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К415 + К425
Шифр НБУВ: РА311406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Банніков Д.О. 
Дослідження міцності пірамідально-призматичних бункерів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Д.О. Банніков ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Детально проаналізовано роботу конструкції одиночного підвісного сталевого пірамідально-призматичного бункера з урахуванням його просторової роботи та використанням сучасних даних досліджень вітчизняних і закордонних вчених. Використано метод математичного моделювання на базі методу скінченних елементів (МСЕ) з числовою реалізацією на базі ліцензійного проектно-обчислювального комплексу SCAD. Показано, що напружено-деформований стан бункерів такого типу за умов дії статичних і температурних навантажень є досить складним і неоднорідним, потребує розгляду конструкції як єдиної об'ємної системи. Встановлено, що схема роботи споруди нагадує роботу балки зі шпренгелем. Виконано порівняльний аналіз існуючих конструктивних схем та проведено вибір найбільш раціональних з них. Наведено ряд рекомендацій, які дозволяють удосконалити конструкцію сталевого пірамідально-призматичного бункера та уникнути типових помилок під час його проектування. Розроблено скінченно-елементні розрахункові моделі та отримано рекомендації щодо дискретизації та методики розрахунку. Надано оцінку динамічних властивостей бункера такого класу в порожньому та завантаженому станах. Запропоновано удосконалену методику його проектування з використанням МСЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.703.4-02
Шифр НБУВ: РА313296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Бровко Д.В. 
Обгрунтування конструктивних параметрів фундаментних плит баштових копрів рудних шахт Кривбасу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / Д.В. Бровко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено економічно ефективні конструкції фундаментних плит з перехресними балками-стінками та коробчастої з вирізами. З використанням поляризаційно-оптичного методу досліджено розподіл навантаження та концентрацію напружень у моделях нових конструкцій фундаментних плит, виготовлених з оптично прозорих матеріалів відповідно до необхідних критеріїв подоби. За результатами аналітичних та експериментальних досліджень виведено інтерполюючі функції, які забезпечують достатній ступінь точності інженерних розрахунків фундаментних плит баштових копрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И166-51
Шифр НБУВ: РА319159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кьорян Г.В. 
Романізми в українських говорах Хустщини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.В. Кьорян ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано корпус романізмів в українських діалектах на підставі отриманих матеріалів і даних лексикографічних джерел. Подано семантичні та дериваційні гнізда запозичень з романських мов на тлі інших суміжних українських говорів та літературної мови, а також діалектів мов карпатської зони та мов балканського ареалу. Визначено спектр впливу романських мов на лексику говорів Хустщини та охарактеризовано інтенсивність впливу східно- та західнороманської мовних підгруп. Встановлено хронологію українсько-романських мовних контактів. Розглянуто шляхи надходження романізмів у досліджені говори. З'ясовано ступінь відмінності лексики говорів Хустщини від літературної української мови. Визначено місце українських діалектів у карпатській та карпато-дунайській зоні міжмовної інтерференції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-322.1 + Ш141.4-67
Шифр НБУВ: РА316914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сілаков В.В. 
Інтенсивна культура винограду в умовах Західної передгірсько-приморської підзони Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / В.В. Сілаков ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 18 с. — укp.

Наведено основні результати досліджень і розробок раціональних для умов агрофірми "Золота балка" систем ведення виноградних насаджень, а також технічних засобів їх реалізації. Надано оцінку зв'язку факторів ампелоекологічного середовища на ділянках і технологічним прийомам закладення, вирощування виноградних насаджень агрофірми з отриманням виноградно-виноробної продукції. Визначено раціональні параметри розмірів насаджень, стану їх рельєфу і порядку розташування рослин на ділянці, що забезпечують стійке отримання основних типів її виноградної та виноробної продукції. Здійснено комплексний і поелементний аналізи енергоємності технологій закладення й обробітку виноградних насаджень, висвітлено основні напрями зниження сукупних енергозатрат у галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.2(4УКР-4КРИ) + П491.6
Шифр НБУВ: РА317092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Лисов О.О. 
Сербія в системі міжнародних відносин в Європі (кінець XVIII - 70-ті роки XIX століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Лисов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

На основі великої джерельної бази проаналізовано історію виникнення сербського питання наприкінці XVIII ст., його подальший розвиток у зв'язку з кризою в Османській імперії та виходом на міжнародну арену, допомогу Росії сербському національно-визвольному руху, ставлення великих держав до ситуації у Сербії та їх боротьбу за вплив на Балканах і в Туреччині. Охарактеризовано процес установлення дипломатичних відносин великих держав з автономним Сербським князівством у 1830-і рр. Вивчено проблеми, пов'язані з протиріччями між великими державами у питаннях впливу на політику Белграду. Досліджено зовнішню політику Сербського князівства, після його входження в систему європейських міжнародних відносин, у сфері об'єднання етнічних сербських земель, стосунки з балканськими народами і Туреччиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Юго4Сер)42-6
Шифр НБУВ: РА316460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Миронюк О.С. 
Удосконалення плодознімального засобу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.С. Миронюк ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання підвищення ефективності механізованого знімання яблук за допомогою адаптивного регулювання швидкісного режиму штамбового струшувача плодознімального засобу, обгрунтовано його параметри. Досліджено розмірно-масові та фізико-механічні властивості дерев і плодів. Проведено стендові випробування двигуна Д-21А приводу штамбового струшувача. Складено дискретно-континуальну модель дерева на базі схеми балки Тимошенка. Запропоновано динамічну модель системи "двигун - струшувач - плід" та методи її аналізу. Обгрунтовано теоретично та підтверджено експериментально параметри вказаної системи. Розроблено методику експериментальної оцінки якості зібраного врожаю за умов типового та рівномірного способів знімання, а також методику економічної оцінки рівномірного знімання плодів струшуванням з врахуванням зміни якості отриманої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.255-12
Шифр НБУВ: РА316320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Дрига І.М. 
Синтагматична специфіка турецької мови (регіон Балканського півострова, середина ХІХ - ХХ ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / І.М. Дрига ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Розглянуто особливості турецької мови Болгарії, Румунії, Македонії, Боснії, Косова, Греції, Кіпра й Албанії, встановлено єдину картину побутування мови, проведено порівняння її рис, серед яких визначальними є синтагматичні. Доведено, що в зонах різносистемних мовних зустрічей зміни призводять до потенційного маркування "прагматично обумовлених" граматичних явищ, синтаксис є етапним бар'єром для контамінаційного вторгнення однієї системи в іншу. На підставі аналізу писемних джерел досліджено прагматичні розрізнення, що прогнозують правила інверсії з синтагматичною здатністю до передпозицій. У писемній мові наявні суб'єкт-початкові, безпосередньо переддієслівні та постпредикативні обмеження. Доведено, що ієрархію синтаксису та семантики у балканотурецькій мові зумовлено синтагматично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш163.12-22
Шифр НБУВ: РА314526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Набокова І.Й. 
Розрахунок самонапружених залізобетонних конструкцій на тривалі дії з урахуванням повзучості бетону: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / І.Й. Набокова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено нелінійну теорію повзучості самонапружених залізобетонних балок і пристосування її до існуючих Норм проектування. Проаналізовано існуючі теорії повзучості бетону і вибрано одну робочу теорію на основі якої побудовано усі аналітичні викладки. Коректно поставлено задачу тривалого згинання самонапружених залізобетонних балок, розв'язану в інтегралах і методом скінченних різниць. Розглянуто балки з/без тріщин. На підставі аналізу виконаних прикладів розрахунку балок за створеною теорією виявлено закономірності та ефекти, суттєво важливі для проектування. Теоретичні побудови зіставлено з експериментальними даними різних авторів. Отримані результати зіставлення підтверджують достовірність і можливість практичного використання теоретичних припущень і побудов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537-02
Шифр НБУВ: РА315114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського