Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=БІОГЕОЦЕНОЗИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Пекар Я.П. 
Біоморфологія видів роду Corydalis DC. Закарпаття: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Я.П. Пекар ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2000. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.922.2*80,022
Шифр НБУВ: РА310992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Булейко А.А. 
Екологічні особливості мікроморфологічної організації едафотопів терникових біогеоценозів південного сходу степової зони України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.А. Булейко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено терникові біогеоценози та їх едафотопи для південного сходу України. Вперше проведено еколого-мікроморфологічні дослідження та порівняльний аналіз едафотопів сходу степової зони України. Здійснено екоморфічний аналіз флористового складу степових і терникових біогеоценозів. Виявлено фізико-хімічні характеристики грунтів терникових біогеоценозів і степової цілини. Установлено необхідність охорони терникових історично цінних біогеоценозів як пам'яток та позитивно необхідних факторів у формуванні полезахисних, багатофункціональних штучних насаджень в умовах степової зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12 Ros*801.652 + П256.9-28(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Грабовський О.В. 
Міграція та акумуляція важких металів в агроценозах, прилеглих до автомагістралей, в умовах Закарпаття (грунт - рослини - тварини): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Грабовський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 22 с. — укp.

Наведено результати вивчення процесів накопичення важких металів (свинець, мідь, цинк, кадмій), які містяться у викидах автотранспорту, у біогеоценозах за умов низинного та передгірного поясів Закарпаття. Встановлено ступінь накопичення важких металів на фонових ділянках та на агроценозах, прилеглих до автомагістралей, у грунтах, у дикорослих і сільськогосподарських рослинах, а також об'єктах етномофауни та безхребетних тваринах. Досліджено характер накопичення важких металів різними органами рослин на забруднених ділянках. Виявлено, що рівень забруднення біогеоценозів на ділянках сильного забруднення викидами автотранспорту значно перевищує вміст важких металів у досліджених об'єктах на локальних фонових ділянках, а у деяких випадках перевищує значення ГДК. Залежно від ступеня накопичення важких металів у біогеоценозах встановлено ділянки інтенсивного, середнього, слабкого забруднення та відносно чисту ділянку. Визначено та рекомендовано ряд сільськогосподарських культур, які досить стійкі до впливу важких металів. З'ясовано, що густі насадження деревно-чагарникових культур уздовж автошляхів зменшують забруднення агроценозів. Запропоновано ряд культур, які доцільно висаджувати вздовж автошляхів. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зменшення негативного впливу викидів автотранспорту на біогеоценози примагістральних територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.4*80-641.1важкі метали + Е0*801.1-641.1важкі метали
Шифр НБУВ: РА317255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Сумароков О.М. 
Твердокрилі (Coleoptera) як показник відновлення екологічного потенціалу біогеоценозів Степу України при зменшенні пестицидних навантажень: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / О.М. Сумароков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 36 с. — укp.

Проведено оцінювання реакції твердокрилих (Coleoptera) на зменшення пестицидного навантаження за умов біогеоценозів степової зони України. Як тестові проаналізовано агрофітоценози Triticum vulgare Host., Hordeum sativum L., Pisum sativu L., Zea mays L., Helianthus annus L. і Medicago sativa L., а також біогеоценози степових балок і полезахисних лісосмуг. У порівняльному аспекті висвітлено характеристики досліджень періодів: широкомасштабного застосування пестицидів (з 1983 до 1989 рр.) та значного зменшення обсягів пестицидного навантаження в Україні (у 10 - 12 разів) у 1999 - 2005 рр. Показано, що за умов, наявних у другому періоді, у досліджених біогеоценозах відбулося збільшення в 2 - 3 раза кількості видів твердокрилих та їх динамічної щільності. На цій підставі обгрунтовано відновлення екологічного потенціалу біогеоценозів. Установлено вірогідне збільшення щільності жуків-зоофагів у агроценозах у середньому в 11 разів. Аналогічні показники наведено для степових балок і лісопосадок. На тлі значного зменшення обсягів застосування пестицидів обгрунтовано здатність природних комплексів хижих жуків щодо ефективної регуляції чисельності шкідливих видів фітофагів за умов агрофітоценозів без додаткового використання отрутохімікатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251*80 +
Шифр НБУВ: РА357410

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського