Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (650)Книжкові видання та компакт-диски (123)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>K=БІЛОРУСЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лебедєва А.В. 
Адміністративно-правові та організаційні засади взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Лебедєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009 — укp.

Висвітлено становлення взаємодії ОВС із ЗМІ за часів незалежності, наведено визначення "взаємодія ОВС із ЗМІ". Визначено специфіку взаємовідносин ОВС України з представниками ЗМІ, враховуючи принципи, форми, напрямки та методи взаємодії за сучасних умов. Розглянуто основні функції та повноваження взаємодії ОВС із ЗМІ, на яких побудовано діяльність Департаменту зв'язків з громадськістю (ДЗГ) та МД МВС України та його обласних відділів. Висвітлено необхідність запровадження в практичну діяльність підрозділів зв'язків з громадськістю нових форм взаємодії для підвищення ефективності роботи ОВС із ЗМІ та формування позитивної громадської думки серед населення. Досліджено міжнародний досвід налагодження взаємодії ОВС з мас-медіа. Запропоновано приклади практичного досвіду використання ЗМІ в інтересах служби в таких країнах як США, Великобританія, Німеччина, Ізраїль, Японія, РФ і Білорусь. Наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності прес-центру ДЗГ і МД МВС України завдяки запровадженню посади прес-секретаря та надання йому відповідних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112:ч62 : Ч62 в2:Х819 +
Шифр НБУВ: РА368928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вакуленко В.М. 
Акмеологічний підхід у теорії й практиці вищої педагогічної освіти України, Білорусі, Росії (порівняльний аналіз): автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / В.М. Вакуленко ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та розвитку акмеологічних ідей в українській, білоруській та російській педагогічній теорії та практиці. Розкрито сутніть та особливості впровадження акмеологічного підходу в процес професійної підготовки педагога. Зроблено порівняльний аналіз програм розвитку педагогічної освіти, виявлено спільні та відмінні риси в системах підготовки педагогів й освітніх стандартах України, Росії, Білорусі у структурному та змістовому аспектах. Проведено порівняльне дослідження структурних і функціональних компонентів професійної готовності майбутніх педагогів до продуктивної діяльності. Розроблено концепцію реалізації акмеологічного підходу у вищій педагогічній освіті (АПВПО), на базі якої шляхом теоретичного моделювання розроблено концептуальну модель продуктивної педагогічної діяльності. З урахуванням виявлених порівняльних характеристик обгрунтовано шляхи впровадження акмеологічного підходу в теорію та практику вищої педагогічної освіти України з метою удосконалення та підвищення якості професійної підготовки майбутніх вчителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР) + Ч489.514(4БІЛ) + Ч489.514(4РОС) + Ч311.69 + Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА358512

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Усіченко А.С. 
Афілофороїдні гриби Харківського Лісостепу: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.21 / А.С. Усіченко ; Ін-т ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*80(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА370681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Романько О.В. 
Білоруський воєнний колабораціонізм у період Другої світової війни (1941 - 1945): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.В. Романько ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз воєнного колабораціонізму радянських громадян Білорусії з керівництвом нацистської Німеччини у період Другої світової війни, показано його вплив на хід воєнних дій і виділено характерні риси. Визначено військово-політичні причини й умови, які сприяли створенню білоруських колабораціоністських формувань. Розглянуто міжнаціональні відносини на території Білорусії, проаналізовано їх вплив на пробему колабораціонізму. Висвітлено геополітичні плани нацистського керівництва щодо білоруської республіки. Охарактеризовано німецький окупаційний режим на території Білорусії, проаналізовано його вплив на процес залучення місцевого населення до воєнно-політичної співпраці. Розкрито роль білоруського національного руху у процесі створення та використання колабораціоністських частин. Досліджено особливості їх організації, підготовки та застосування, зокрема, 30-ї гренадерської дивізії військ СС і Союзу білоруської молоді. Розкрито зв'язок між діяльністю білоруських частин спеціального призначення у складі німецьких збройних сил і післявоєнним націоналістичним партизанським рухом у БССР. Наведено дані про порівняльну чисельність особового складу білоруських колабораціоналістських формувань як усередині цієї категорії колабораціоністів, так і відносно чисельності особового складу іноземних добровольчих формувань і німецьких збройних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Біл)622 +
Шифр НБУВ: Ра369560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дем'янчук Ю.А. 
Білорусько-російські відносини (1991 - 2000 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Дем'янчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено розвиток взаємовідносин Білорусі та Росії в період з 1992 р. - тобто з моменту розпаду СРСР і початку існування двох держав як самостійних, і до 2000 р. - до моменту ратифікації Договору про Союзну державу Білорусі і Росії. Протягом даного періоду Білорусь та Росія тісно взаємодіяли в політичній, економічній, військовій та соціальній сферах. Зроблено висновок про те, що головним у білорусько-російських відносинах цього періоду була спроба здійснення інтеграції двох держав, що вона не була реалізована в повному обсязі через істотні відмінності між соціально-економічними системами двох країн, рівновекторність курсів реформ в Білорусі і Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Біл)64-64(2Рос) + Т3(2Рос)64-64(4Біл) +
Шифр НБУВ: РА368448

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Мартиненко В.В. 
Виникнення державності в Білорусі (1917 - 1918 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В.В. Мартиненко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено, що на початку ХХ ст. ідея білоруського відродження не вичерпувалася культурно-просвітницькими завданнями, а включала в себе пошуки форм національно-державного самовизначення білоруського народу. Розкрито стан національно-політичних сил Білорусі після Лютневої революції в Росії, що внесла новий зміст у визвольний рух Білорусі та вирішення національного питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БІЛ)61-5 + Х2(4БІЛ)611
Шифр НБУВ: РА372023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Насадюк І.Б. 
Вплив приєднання до валютної зони на розвиток національних економік: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.Б. Насадюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу приєднання до валютної зони на розвиток національної економіки, зокрема фінансової системи. Розглянуто теоретичні підходи щодо економічної доцільності валютно-фінансової інтеграції групи країн, вигоди та витрати використання спільної валюти, методологію аналізу впливу участі у валютно-економічному союзі на економіку країни. Досліджено вплив участі у зоні євро на економічний розвиток країн Південної Європи, які до вступу у Європейський валютно-економічний союз мали вищі за середній по ЄС показники інфляції і менший ступінь розвитку фінансових систем. Доведено, що запровадження євро позитивно вплинуло на макроекономічну стабільність Італії, Іспанії, Португалії та Греції, а також зниження темпу інфляції та номінальних процентних ставок, збільшення доступу домогосподарств і підприємств до кредиту, сприяло розвитку фінансових ринків. Проаналізовано готовність до формування регіональних валютних зон і роль спільної валюти в економічному розвитку країн таких інтеграційних об'єднань, як Рада зі співробітництва арабських країн Перської затоки, Асоціація країн Південно-Східної Азії та Японія, Китай і Південна Кореї; Росія і Білорусь. Обгрунтовано доцільність переорієнтації, принаймні часткової, у валютній політиці України на євро за допомогою теорії оптимальних валютних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661.2 +
Шифр НБУВ: РА359151

Рубрики:

      
8.

Фощан Я. І. 
Георгій Кониський як носій українських церковних та культурних традицій на теренах Білорусі: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.12 / Я. І. Фощан ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено основні напрямки діяльності архієпископа Георгія Кониського та з'ясовано його внесок в соціокультурну спадщину українського та білоруського народів ХVІІІ ст. Охарактеризовано його роль як поширювача українських церковних і культурних традицій у Білорусі. Визначено сутність і форми діяльності архієпископа в церковно-адміністративній та культурно-просвітницькій сфері, надано історіофілософську оцінку його творчого доробку як письменника, вченого та проповідника. Розкрито особливості духовного світу преосвященного на підставі вивчення його світоглядних орієнтацій, кола наукових зацікавлень і листування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-725 + Т3(4БІЛ)46-7 + Э372.09(4БІЛ=УКР)-346-028 Георгій Кониський (архієп. Могильовський ; 1717-1795)
Шифр НБУВ: РА381186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Медвідь С.М. 
Еволюція антропонімних формул у слов'янських мовах: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.03 ; 10.02.01 / С.М. Медвідь ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам еволюції антропонімійної системи. Вперше в українській і слов'янській ономастиці комплексно досліджено історію антропонімоформул слов'ян, здійснено реконструкцію праслов'янської системи власних назв особи, проаналізовано мотиви, механізми і хронологію трансформації однолексемної антропосистеми в систему антропонімоформул. Дослідження виконано на основі 60-тисячної картотеки власних назв офіційно-ділового стилю, що репрезентують усі слов'янські мови, які мають нині статус національних: української, російської, білоруської, сербської, хорватської, болгарської, македонської, словенської, польської, чеської та словацької. Встановлено причини формування дво- та трилексемних офіційних антропонімоформул в окремих слов'янських мовах. Досліджено вплив екстралінгвальних факторів (традицій, релігії, держави, віку, статі, моди тощо) на вибір формули іменування особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-316.2
Шифр НБУВ: РА310178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Недокус І.С. 
Еволюція політичного режиму Республіки Білорусь: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.С. Недокус ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження еволюції політичного режиму Республіки Білорусь у період незалежності. Систематизовано основні теоретико-методологічні підходи щодо визначення проблем політичної трансформації, поняття політичного режиму. Виявлено взаємозв'язок відсутності сформованої національної ідентичності білорусів і характеру політичних процесів у пострадянський період. Розглянуто особливості здійснення внутрішньої та зовнішньої політики Білорусі після проголошення незалежності у 1991 р., простежено етапи концентрації влади навколо інституту президента. Розглянуто систему формування та функціонування влади після прийняття нової редакції Конституції у 1996 р., досліджено взаємодію політичної влади з інститутами громадянського суспільства. Доведено, що починаючи з 1994 р. у країні формується специфічна білоруська модель політичного режиму, яка після референдуму 1996 р. набирає ознак авторитаризму неорадянської модифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф032 +
Шифр НБУВ: РА350224

Рубрики:

      
11.

Дудка Ю. П. 
Економічна безпека України у вимірах глобалізаційних процесів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Ю. П. Дудка ; ДУ "Ін-т економіки природокористування та сталого розв. НАН України". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні основи дослідження економічної безпеки, визначено сутність і структуру категорії, методів розрахунку показників економічної безпеки в системі міжнародних зіставлень і рейтингів. На основі системи інтегральних показників економічної безпеки визначено її кількісні параметри та тенденції в Україні, Польщі, Російській Федерації та Республіці Білорусь, що дозволяє врахувати статичні та динамічні особливості гарантування економічної безпеки у міжнародному форматі. Визначено основні засади вдосконалення ефективності управління економічною безпекою держави в глобалізаційному вимірі та стратегічні напрями гарантування безпеки, принципи функціонування організаційно-економічного механізму гарантування економічної безпеки, положення організації системи прогнозування та моніторингу безпеки, а також значення цих елементів у системі управління економічною безпекою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-995 + У9(4УКР)0-995
Шифр НБУВ: РА383514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Собчук В.С. 
Етнокультурна ідентифікація населення Берестейщини: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / В.С. Собчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 22 с. — укp.

У дисертації з'ясовується питання етнічної належності автохтонів Берестейщини на основі аналізу етнічної історії, суспільно-політичних процесів, етносвідомості. Проведено співставлення основних компонентів традиційної культури із ізофункціональними компонентами культури українських та білоруських історико-етнографічних регіонів. На цій підставі зроблено висновок, що Берестейщина належить до українського етнічного масиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,311)

Рубрики:

      
13.

Филь О.М. 
Життєвий шлях та військова діяльність І.Д.Черняховського (1907 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Филь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено житєвий шлях і військові здобутки І.Д.Черняховського, з'ясовано його місце та роль як військового діяча. Проаналізовано основні етапи становлення І.Д.Черняховського як військового фахівця у передвоєнний період. Розглянуто його діяльність під час Великої Вітчизняної війни як командира дивізії, корпуса, командувача армією та Західного й 3-го Білоруського фронтів. Окреслено характерні риси І.Д.Черняховського як визначного воєначальника. Базуючись на архівних матеріалах, розкрито основні риси полководницького мистецтва І.Д.Черняховського, його участі в розробці та реалізації певних важливих стратегічних операцій Великої Вітчизняної війни, роль полководця у визволенні України від фашистських загарбників. Уточнено деякі біографічні дані життя І.Д.Черняховського, по-новому розкрито його діяльність напочатку Великої Вітчизняної війни, під час здійснення Білоруської наступальної операції. Діяльність І.Д.Черняховського висвітлено у контексті подій розвитку радянського суспільства передвоєнного та воєнного часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Черняховський + Ц35(2)626-801 Черняховський І +
Шифр НБУВ: РА346163

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Вівчар І.В. 
Інтеграційний вимір міждержавного співробітництва Республіки Білорусь та Російської Федерації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.В. Вівчар ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено інтеграційний аспект міждержавного співробітництва Республіки Білорусь і Російської Федерації. Проаналізовано основні зовнішні та внутрішні чинники, а також передумови інтеграційного процесу двох слов'янських держав. Висвітлено теоретичні засади інтеграційних процесів. Проаналізовано особливості, що характеризують інтеграційну складову пострадянського простору, зокрема, висвітлено перспективи існування організації СНД. Оцінено геополітичний потенціал Республіки Білорусь у контексті інтеграції з Російською Федерацією. Проаналізовано трансформацію концептуальних підходів щодо зовнішньої політики Білорусі. Систематизовано основні етапи інтеграції двох держав. Розглянуто основні галузі співпраці Білорусі та Росії. Розглянуто основні проблемні питання побудови Союзної держави Росії та Білорусі, проаналізовано перспективи формування їх політичного союзу. Аргументовано, що модель побудови Союзної держави Росії та Білорусі суттєво відрізняється від багатьох інших регіональних інтеграційних об'єднань, зокрема, Європейського Союзу. Проаналізовано проблемні питання, які заважають перейти інтеграційному процесу на новий якісний рівень (неузгодженість щодо інтеграційної моделі союзної держави (федерація або конфедерація), відсутність спільної зовнішньої політики та валютного режиму). Доведено, що ефективний поступальний розвиток білорусько-російської інтеграції у різних її галузях безпосередньо залежить від вирішення політично-правових питань, які відповідатимуть новим вимогам і реаліям сучасного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4БІЛ)64-(4РОС) +
Шифр НБУВ: РА368919

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Демидов С.Ю. 
Історіографія історії Української Повстанської Армії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.Ю. Демидов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Проаналізовано історичні концепції, схеми, тенденції, а також основні етапи у вивченні діяльності Української Повстанської Армії (УПА). Історіографію історії УПА представлено як безперервний процес вивчення, який відображає обставини та зміни, які відбувалися у другій половині XX ст. у країнах Східної та Центральної Європи. Оскільки масштаби та значення діяльності УПА виходили за межі українських земель, вона стала предметом уваги декількох історіографій - радянської, української діаспорної, польської. Зауважено, що після падіння СРСР інтерес до історіографії УПА зріс, перетворивши її на предмет гарячих історичних дискусій в українській, російській, польській, білоруській та західній (північноамериканській і західноєвропейській) історіографіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)63г +
Шифр НБУВ: РА334923

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Орел А.С. 
Історія фонологічних систем східнословянських мов: лінгвоісторіографічний аспект: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / А.С. Орел ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше у лінгвістичній історіографії розкрито теоретичні та методологічні проблеми дослідження історії фонологічних систем східнослов'янських мов у студіях мовознавців другої половини XIX - початку XXI ст. (у взаємозв'язку з генезисом і еволюцією історичної фонології). Досліджено витоки історичної фонології східнослов'янських мов в історико-фонетичних студіях Харківської, Лейпцизької, Московської, Казанської та Женевської лінгвістичних шкіл. Розвинуто теоретико-методологічну базу історичної фонології, зокрема, істричної фонології східнослов'янських мов у дослідженнях учених Празької лінгвістичної школи, Московської та Санкт-Петербурзької фонологічних шкіл, а також у концепціях окремих лінгвістів, зокрема, А. Мартіне, Є.Д. Поливанова, Н. ван Вейка, В.К. Журавльова, Ю.А. Бурмистровича. Проаналізовано роботи стосовно питань "передісторії" фонологічних систем східнослов'янських мов, зокрема, протослов'янського діалекту індоєвропейської прамови та праслов'янської мови. Висвітлено особливості "давньоруського періоду" в історії фонологічних систем східнослов'янських мов і становлення фонологічних систем української, російської та білоруської мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.1-021 +
Шифр НБУВ: РА364062

Рубрики:

      
17.

Голуб О.М. 
Лінгвістична спадщина П.О.Бузука в сучасному контексті: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / О.М. Голуб ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено лінгвістичну спадщину українського та білоруського вченого П.О.Бузука (1891 - 1937). Розглянуто здобутки дослідника у галузі мовознавства у широкому контексті позицій представників лінгвістичної науки кінця XIX ст. - 1920 - 1930-х рр. Головну увагу приділено дискусійним аспектам проблеми діахронічного моделювання, періодизації історії мови в інтерпретації П.О.Бузука. Погляди дослідника проаналізовано з урахуванням їх еволюції. Значення його лінгвістичної спадщини вбачається в цінності його методологічних розвідок, актуальності поглядів ученого на історію конкретних індоєвропейських, балто-слов'янських, спільнослов'янських, східнослов'янських та інших мовних явищ, у важливості даних, одержаних істориком мови під час вивчення пам'яток писемності, що використовуються для подальших узагальнень сучасними мовознавцями, у розробці вченим засад методу лінгвістичної географії, якмй використовують українські, російські, білоруські та інші вчені. Розглянуто інтерпретацію вченим фонетичних і морфологічних явищ передісторичної та історичної доби. Розкрито роль П.О.Бузука у становленні та розвитку лінгвістичної географії. Визначено внесок науковця у порівняльно-історичне мовознавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141 г + Ш1 г(4УКР)61 д Бузук,П.О. +
Шифр НБУВ: РА346458

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Роговий В.М. 
Матеріальна підтримка українського студентства на чужині в 1920 - 1991 роках: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Роговий ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Висвітлено особливості формування українського студентського руху, позицію урядових структур УНР в екзилі стосовно цієї проблеми. Проаналізовано діяльність окремих українських допомогових товариств у Європі в міжвоєнний період, зокрема, у країнах найбільшого зосередження українського студентства: Австрії, Чехословаччині, Польщі, Німеччині, а також у Бельгії, Італії, Франції. Досліджено діяльність таких українських допомогових товариств у Європі, як Українське товариство прихильників освіти у Відні, Чесько-український допомоговий комітет (Прага), Благодійний допомоговий комітет при Українській Господарській академії в Подєбрадах, Товариство допомоги українським студентам-емігрантам у Варшаві, Допомоговий фонд українських і білоруських студентів у Празі, Товариство прихильників Української Господарської Академії в Подєбрадах, що існували в різні періоди. Особливу увагу приділено Комісії допомоги українському студентству, яка діє з листопада 1940 р. Встановлено, що ця жертовність дала можливість підготувати за межами рідної землі тисячі фахівців. Акцентовано увагу на тому, що подвижництво української еміграції щодо матеріальної підтримки рідного студентства було взяте після Другої світової війни й іншими народами Європи, на землях яких розпочали будувати соціалізм, зокрема, чехи, естонці, латиші, литовці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-2 +
Шифр НБУВ: РА368609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Войтенко С.Л. 
Методи удосконалення свиней миргородської породи та збереження її генофонду: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / С.Л. Войтенко ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2007. — 38 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено закономірності розвитку миргородської породи свиней у процесі еволюції, визначено ефективність використання даного генотипу для чистопородного розведення та схрещування, встановлено селекційно-генетичні параметри, імуногенетичні та біологічні показники. Виявлено вплив методів розведення на відтворювальну здатність, відгодівельні та м'ясні якості тварин, а також якість свинини. Вивчено генеалогічні зв'язки та генетичну подібність тварин у межах стад та між ними, зміну показників відтворювальної здатності у разі поєднання неспорідненої та генетично подібної батьківської основи, продуктивність аутбредних та інбредних тварин. Встановлено специфічну особливість тварин породи за імуногенетичними маркерами, генетичну різницю в лініях та родинах, дійсну та очікувану гетерозиготність. Досліджено вплив генотипу на показники відтворювальної здатності, визначено результативність "прилиття крові" великої чорної породи на зміну показників розвитку, продуктивності, якості продуктів забою та біохімічні показники крові у тварин I, II та III генерацій. Виявлено поліпшення показників відгодівельних та м'ясних ознак у разі схрещування свиней миргородської породи з білоруською чорно-рябою. Показано вплив рівня годівлі на зміну показників продуктивності тварин різних статево-вікових груп. Розглянуто основні форми та методи збереження й удосконалення малочисленної популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 миргородська +
Шифр НБУВ: РА351234

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Тищенко О.І. 
Мінералогія самородних металів із кімберлітів і лампроїтів України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / О.І. Тищенко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено золотоносність і мінералогію (поширення, морфологію, фізичні властивості, хімічний склад) самородних металів з кімберлітів і лампроїтів певних районів України (Приазов'я та Кіровоградського району) з використанням порівняльного матеріалу з мінералогії самородних металів з кімберлітів, лампроїтів, інших лужно-ультраосновних порід вибуху та продуктів їх технологічного збагачення Республіки Саха (Якутії), Республіки Білорусь і Китайської Народної Республіки. У кімберлітах Приазов'я та Кіровоградського району встановлено різноманітні за морфологією, складом і генезисом мінерали самородних металів. Найпоширенішими є самородні мідь і золото, одиничні знахідки аваруїту, самородних алюмінію, цинку, свинцю, платинистого іридію, олова, високортутистого та мідистого золота, природних неупорядкованих сплавів міді - цинку - олова й олова - свинцю - стихію - міді. Вивчено морфологію та хімічний склад виявлених самороднометалевих фаз у лужно-ультраосновних породах України, Якутії, Китаю та Білорусії та показано їх різну генетичну природу. Частина мінералів самородних металів є магматичними утвореннями (аваруїт, кулясті виділення бездомішкової міді та золота різного складу, платинистого іридію). Більша їх частина зумовлена авто- та постгідротермальними перетвореннями вміщувальних порід за участі природних відновлювачів. За результатами технологічних досліджень, проведених на пробах кімберлітів України, на хвостах збагачення алмазовидобувних фабрик Якутії та Китаю показано їх золотоностність. Вміст золота у вихідних рудах (кімберліти Східного Приазов'я) досягає 1,04 г/т та у концентратах - 4,0 г/т. Золото в досліджених пробах дрібне, концентрується переважно у класі -0,5 мм, технологічне з використанням методів гравітаційного збагачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332(45УКР)1 + Д59(45УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА351113

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського