Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (81)Тематичний інтернет-навігатор (20)Наукова електронна бібліотека (479)Реферативна база даних (1863)Книжкові видання та компакт-диски (1602)Журнали та продовжувані видання (456)
Пошуковий запит: (<.>K=АРХІТЕКТУРА$<.>+<.>K=МОСКВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 141
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бездольна І.С. 
Адаптаційно-пристосувальна діяльність та механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму під впливом електромагнітних полів при їх нормуванні у довкіллі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / І.С. Бездольна ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Визначено структурно-функціональні основи формування адаптаційно-пристосувальної діяльності у процесі впливу електромагнітних полів (ЕМП) частотою 24МГц, 14МГц, 4 МГц, 50 Гц + цезій-137. Розроблено концепцію формування адаптаційно-пристосувальної діяльності, яка у сукупності з методичними рішеннями розвиває принципи системного підходу у галузі гігієнічного нормування електромагнітних випромінювань та є спільною методологічною основою для регламентування електромагнітних факторів у довкіллі. Зазначено, що дана діяльність організму під впливом ЕМП формується на різних рівнях організації - від клітинного до системного. Доведено, що механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму характеризуються активною перебудовою метаболічних, імунологічних процесів, а також функції репродукції, що обумовлює зміну аферентного потоку від екстеро- та інтерорецепторів до ЦНС і викликає формування специфічних реакцій коркових нейронів і реорганізацію корково-вісцеральних зв'язків. Виявлено, що архітектура функціональної системи залежно специфічна від фізичних параметрів ЕМП - більш високим інтенсивностям фактору відповідає більша кількість структур, залучених у реакцію-відповідь. Досліджено, що вплив ЕМП високих частот характеризується наявністю частотних і амплітудних вікон, які мають "високу" та "низьку" біологічну активність, що підтверджує можливість резонансної (інформаційної) взаємодії ЕМП з біологічними системами та демонструє необхідність розробки диференційованих за частотою гігієнічних нормативів ЕМП у довкіллі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.112 +
Шифр НБУВ: РА324314

Рубрики:

      
2.

Себта Т.М. 
Архівні джерела про українські культурні цінності, вивезені нацистами в роки ІІ світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.М. Себта ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Комплексно і глибоко проаналізовано маловідомий досі великий масив архівних джерел щодо діяльності Айнзацштабу рейхсляйтера Розенберга в Україні та долі вивезених ним українських культурних цінностей під час Другої світової війни. Об'єктом дослідження є архівні комплекси документів Айнзацштабу (1940 - 1945 рр.) та Мюнхенського центрального збірного пункту Американської військової адміністрації в Німеччині - Мюнхенська картотека мистецьких об'єктів (1945 - 1952 рр.), т.зв. "Транспортні списки" (1946 - 1948 рр.), а також перелік культурних цінностей, що надійшли з Мюнхенського центрального збірного пункту СРСР протягом 1945 - 1962 рр. Вперше було порівняно три великі архівні комплекси документів Айнзацштабу, що зберігаються у Києві (Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, ф.ф.3674, 3676), Москві (Російський державний військовий архів, ф.1401-К) та Берліні (Bundesarchiv Berlin, ф.NS-30), а також описано та проаналізовано можливі шляхи повернення українських культурних цінностей - комплексу документів Мюнхенського центрального збірного пункту, які зберігаються в Бундесархіві в м.Кобленці (ф.В-323).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)622 + Т3(4УКР)622.8,01
Шифр НБУВ: РА308929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бокало І. Ю. 
Архітектура втрачених церков м. Львова: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / І. Ю. Бокало ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектуру втрачених українських церков Львівщини ХІІІ - ХVІІІ ст. за писемними, картографічними та іконографічними матеріалами. Розроблено комплексну методику вивчення архітектури втрачених церков та алгоритм її застосування. Одержано повний перелік втрачених церков Львівщини - 24 об'єкти. Досліджено прицерковні території втрачених об'єктів в їх історичному розвитку. Визначено їх основні складові та будівлі, розташовані на них. Розглянуто планувальні та об'ємно просторові типи втрачених церков, а також формотворчі засади їх архітектури на підставі порівняльно-типологічного аналізу з існуючими та виявленими археологічно сакральними пам'ятками м. Львів та регіону. Розроблено рекомендації щодо впорядкування та відзнакування територій втрачених церков Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-2Льв) + Щ113(4УКР-2Льв.)927.166
Шифр НБУВ: РА369373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мер'є О.В. 
Архітектура дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини ХVII - першої половини ХХ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Мер'є ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше створено цілісну картину формування архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини XVII - першої половини XX століть. Проведені натуральні обстеження й інвентаризацію виявили на теренах Галичини 246 дерев'яних храмів. Розкрито прийоми застосування архітектурно-декоративних засобів опорядження в екстер'єрі й інтер'єрі досліджених святинь. Встановлено, що особливістю архітектури є те, що вона формувала стилістичні епохи (бароко, рококо, класицизм, історизм, модерн) під впливом місцевих, регіональних та зовнішніх чинників. Виявлено нові об'єкти та здобуті імена творців дерев'яних костелів. Визначено стилістичний аспект архітектурного формотворення та періодизацію розвитку стилістичних напрямів досліджених об'єктів. Проведено порівняльний аналіз архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини з дерев'яними храмами цього ж та інших обрядів у сусідніх регіонах (Волині, Закарпатті) та країнах (Польщі, Швеції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4УКР-9ГАЛ)4/6 +
Шифр НБУВ: РА363747

Географічні рубрики:

      
5.

Гой Б.В. 
Архітектура єврейських театрів України. Принципи типології та проектування: Автореф. дис... канд. арх. наук: 18.00.02 / Б.В. Гой ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен архітектури єврейських театрів в Україні. Виявлено закономірності формування їх мережі, розкрито основні засади побудови простору, організації дії, формування типів, структури об'ємно-просторової організації та принципів проектування. Запропоновано хронологію та періодизацію генези архітектури єврейських театрів, охарактеризовано їх основні типи. На підставі результатів дослідження близько 50-ти театральних будинків, залів, просторів, споруд, що використовували, пристосовували, проектували та будували для єврейських театральних колективів у містах України, запропоновано їх класифікацію. Досліджено вплив соціально-політичних, культурно-естетичних, демографічних, економічних та інших факторів на формування мережі й архітектури історичних типів єврейських театрів. Визначено оптимальні форми функціонування єврейських театрів за умов сучасної України. Розроблено пропозиції щодо організації єврейської театральної мережі. Обгрунтовано методологічні засади проектування нових типів єврейських театрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.16(4УК=ЄВР) + Н712.42-02 +
Шифр НБУВ: РА348785

Рубрики:

      
6.

Вечерський В.В. 
Архітектура й містобудування України доби Гетьманщини (Особливості становлення і розвитку. 1648 - 1781 рр.): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / В.В. Вечерський ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості становлення та розвитку архітектури та містобудування доби Гетьманщини (1648 - 1781 рр.) у географічних межах сучасної території України. Досліджено джерельну базу, наголошено на важливості картографічних матеріалів з історії містобудування та джерельній значущості пам'яток містобудування й архітектури. Вивчено соціально-економічні, культурні та фахові засади формування архітектури та містобудування, закономірності формування, розвитку містобудівних утворень (міст і сіл), оборонних і монастирських комплексів. З'ясовано розпланувально-просторові вирішення й архітектурно пластичні, стильові особливості основних типів будівель і споруд. Доведено та вперше кількісно означено регіональну нерівномірність архітектурного та містобудівного розвитку, а також наведено класифікацію типів монастирських комплексів. Визначено панівну стилістику архітектури доби Гетьманщини, а також місце та роль архітектурно-містобудівної спадщини цієї доби в розвитку української архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)331-2 + Щ113(4УКР)4-2
Шифр НБУВ: РА312066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Мельник Н.В. 
Архітектура комплексів громадсько-житлової забудови міст півдня України кінця XVIII - початку ХХ ст. (на прикладі міст Херсону, Миколаєва, Одеси): автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / Н.В. Мельник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено чинники і умови, що визначили своєрідність формування комплексів громадсько-житлової забудови і планувальних структур міст півдня України, зокрема, Херсона, Миколаєва, Одеси. Розглянуто комплекс громадсько-житлової забудови (КГЖЗ) як структурний елемент каркаса містобудівної системи історичного міста, а також як елемент містобудівної структури загальноміського значення з домінуючою функцією та їх набором (головні вулиці, площі (торгові, театральні), міські сади та інші містобудівні простори громадського призначення). Проведено комплексний аналіз КГЖЗ з функціональною та морфологічною компонентами. Визначено відповідну типологію об'єктів, основні принципи формування архітектури комплексів громадсько-житлової забудови в досліджуваних містах наприкінці XVIII - на початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82(4УКР-9ПІВ) + Щ113(4УКР-9ПІВ)6 +
Шифр НБУВ: РА352763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чень Л.Я. 
Архітектура монастирів чину Святого Василія Великого в Україні та їх місце в розвитку української архітектури XVII - XX століття: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Л.Я. Чень ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження архітектури монастирів Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ) на сучасних теренах України як цілісного явища в традиції української сакральної архітектури. Встановлено основні етапи розвитку монастирів ЧСВВ, а також періоди їх будівництва. Проаналізовано типологію планувально-просторового вирішення монастирів ЧСВВ в Україні. Розкрито особливості архітектурно-просторового вирішення василіянських монастирів у контексті розвитку української та загальноєвропейської архітектури. Визначено перспективні напрямки сучасного розвитку архітектури монастирів ЧСВВ, а також розроблено наукові положення їх відтворення, реконструкції та розбудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)4/6-2 + Щ117.166(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бойко О. Г. 
Архітектура мурованих синагог Правобережної України XVI - XX ст.: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / О. Г. Бойко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено принципи та закономірності формування містобудівних, планувально-просторових, конструктивних, об'ємно-композиційних, будівельно-технологічних, пластично-образних і стильових особливостей синагог у контексті європейських і місцевих традицій. Уточнено датування окремих синагог, виявлено основні етапи будівництва. Розглянуто чинники, які впливали на архітектурно-просторову організацію синагог. Висвітлено цілісну картину формування архітектури мурованих синагог Правобережної України, як феномену юдейської сакральної архітектури. Наведено каталог досліджених синагог, розглянуто стан та обгрунтовано цінність збережених 227-ми споруд. Визначено перспективні напрямки використання збережених синагог з метою відновлення історичної колективної пам'яті щодо втрачених юдейських громад. Розроблено наукові положення з консервації, реставрації та реконструкції збережених синагог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ПРА=ЄВР)4/6
Шифр НБУВ: РА375910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Рибчинський О.В. 
Архітектура периметральної забудови ринкових площ міст та містечок Галичини у кінці XVIII - на початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Рибчинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2000. — 18 с. — укp.

Науково узагальнено результати попередніх досліджень архітектури ринкових площ в Європі та Україні. Із застосуванням розроблених і традиційних методик визначено історичні передумови, принципи та закономірності формування архітектурно-планувальних типів і композиційно-стилістичних особливостей периметральної забудови ринкових площ. Встановлено, що у кінці XVIII - на початку XX ст. спорудження й об'ємно-просторове розширення забудови створили якісно новий образ ринкових площ. Проаналізовано чинники впливу, що дозволило створити цілісну картину формування забудови ринкових площ. Виявлено стан збереженості споруд, запропоновано метод визначення їх цінності та надано рекомендації щодо збереження периметральної забудови ринкових площ міських поселень Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331)5/6 + Н820.97
Шифр НБУВ: РА311560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Диба Ю.Р. 
Архітектура українських храмів-ротонд другої половини Х - першої половини XIV століть: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Ю.Р. Диба ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано нові матеріали натурних, історико-бібліографічних та історико-архівних досліджень, що дозволило розширити перелік українських храмів-ротонд. Відомі храми-ротонди систематизовано за принципом інформативності та достовірності матеріалів натурних досліджень, фіксацій та обгрунтованістю їх архітектурної інтерпретації. Визначено основні закономірності побудови планувальної та об'ємно-просторової структури архітектурної форми храмів-ротонд. Обгрунтовано прийняті рішення щодо їх планувальних та об'ємно-просторових реконструкцій. Проаналізовано ідейний зміст архітектурного образу храмів-ротонд. Визначено основні тенденції розвитку архітектурно-композиційних традицій храмового ротондального будівництва княжої доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)3 + Щ117.166(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Слєпцов О.С. 
Архітектура цивільних будівель на основі відкритих збірних конструктивних систем: Автореф. дис... д-ра архіт.: 18.00.02 / О.С. Слєпцов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним основам розвитку архітектури цивільних будівель. Вперше комплексно розглянуто проблеми формування архітектури цивільних будівель на основі відкритих збірних конструктивних систем у період соціально-економічних змін в Україні. Охарактеризовано етапи і тенденції розвитку індустріалізації будівництва України, концепцію теоретичної моделі перспективної архітектурно-конструктивної системи. Розроблено класифікацію і виявлено види і напрямки розвитку перспективних архітектурно-конструктивних систем, сформульовано принципи відкритої збірної конструктивної системи. Викладено вимоги до формування містобудівних комплексів на основі універсальних конструктивних систем. Надано рекомендації щодо реконструкції і перспективного розвитку будівельного комплексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н71-021.5

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Ель-Саббаг К.І. 
Архітектурно-планувальна організація житлових висотних будівель в Лівані (на прикладі Бейрута): автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.02 / К.І. Ель-Саббаг ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему архітектурно-планувальної організації житлових висотних будівель Бейрута з урахуванням сучасних світових тенденцій проектування. Проаналізовано фактори, що впливають на розвиток висотного житлового будівництва та архітектурно-планувальне формування висотних житлових будівель: соціально-економічні, демографічні та кліматичні умови, архітектура. Проаналізовано та узагальнено ліванський і зарубіжний досвід проектування висотних житлових будівель у країнах з близькими до Бейрута демографічними та містобудівними умовами. Розроблено рекомендації щодо принципів подальшого розвитку висотного житлового будівництва в Бейруті з урахуванням раціональних за умов міста об'ємно-просторових та архітектурно-планувальних рішень, збереження традицій у формуванні функціональної структури сучасного житла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.023-022.5 +
Шифр НБУВ: РА367192

Рубрики:

      
14.

Яців М.Б. 
Архітектурно-просторова організація світлового середовища української церкви: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.Б. Яців ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито особливості та засоби втілення архітектурної та богословської сутності світла в архітектурно-просторовій організації української церкви, встановлено значення природного та штучного світла у формуванні структури та простору, архітектоніки церковної будівлі, виявлено закономірності формування світлового середовища церкви у часовій динаміці богослужінь. Проаналізовано архітектоніку світла українських церков різних типів і періодів розвитку церковного будівництва за характером розподілу у просторі та інтенсивністю світлових потоків. Встановлено архітектурно-просторові принципи, прийоми та засоби організації світлового середовища основних типів української церкви. Зазначено, що архітектура християнського храму східного обряду є архітектурою світла. Аргументовано необхідність переносу принципів організації світлового середовища традиційної церкви в практику сучасного проектування українських церков.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4Укр) + Щ110.51 + Щ110.541
Шифр НБУВ: РА318747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Крупина В.О. 
Білий рух в Україні (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.О. Крупина ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел і відповідної літератури розглянуто процес виникнення, становлення та боротьбу Білого руху у контексті розвитку української революції. Проаналізовано процес зародження Білого руху та його особливості в Україні. Значну увагу приділено становленню даного руху та аспекту його стосунків з Українською Державою. Висвітлено діяльність "білих" сил в Україні та її наслідки. З'ясовано місце "українського питання" у стосунках Білого руху з країнами Антанти. Досліджено похід Збройних сил Півдня Росії на Москву в 1919 р. та українсько-білогвардійську війну. Проаналізовано зміну курсу внутрішньої та зовнішньої політики П.Врангеля та його стосунки з С.Петлюрою. Значну увагу приділено українсько-білогвардійським стосункам та місцю "українського питання" в "білій" ідеології. Визначено причини конфронтації Білого й українського національного рухів. Розкрито вплив Білого руху на Українську революцію 1917 - 1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-497 +
Шифр НБУВ: РА336549

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Потрашков С.В. 
Болгарія в балканській політиці провідних держав антигітлерівської коаліції (1941 - 1945 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / С.В. Потрашков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 39 с. — укp.

Охарактеризовано двосторонні відносини Болгарії з кожною з держав антигітлерівської коаліції та міжсоюзницькі відносини в контексті політичного курсу Болгарії. Визначено місце, яке посідала Болгарія в стратегічних планах держав антигітлерівської коаліції на Балканах та в Європі, зокрема в планах відкриття другого фронту. Розкрито причини невдачі спроб з боку держав антигітлерівської коаліції залучити Болгарію на свій бік. Визначено ступінь впливу зовнішніх факторів на внутрішньополітичну ситуацію в Болгарії у воєнні роки. Досліджено вплив ситуації в Болгарії на розвиток конфлікту всередині антигітлерівської коаліції на завершальному етапі війни та її роль в генезисі "холодної війни". Показано вплив "суб'єктивного" людського фактора на весь комплекс відносин провідних держав антигітлерівської коаліції з Болгарією. Висвітлено хід радянсько-англійських переговорів у Москві у жовтні 1944 р., надано оцінку "поділу Балкан на сфери впливу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)62 + Т3(4БОЛ)62 +
Шифр НБУВ: РА342641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Чучко М.К. 
Буковинська дерев'яна культова архітектура XVII - XIX ст. (до проблеми взаємовпливів народних традицій та церковних канонів): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / М.К. Чучко ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На основі комплексного аналізу письмових, археологічних, речових, архітектурних і польових матеріалів і музейних колекцій висвітлено питання будівництва, утримання, постачання та охорони дерев'яних культових споруд Буковини. Значну увагу приділено формуванню та розвитку їх архітектурно-об'ємного планування й особливостей внутрішнього обладнання протягом XVII - XIX ст. у контексті взаємовпливів народних традицій, а також церковних канонів. Розглянуто традиційні способи оберігання дерев'яних культових споруд Буковини від пожеж, стихійного лиха, крадіжок та охарактеризовано перші пам'яткоохоронні заходи. З'ясовано роль культових споруд у житті традиційної буковинської громади та їх місце у формуванні духовних цінностей окремих її членів. Детально проаналізовано співвідношення канонічного та традиційного у процесі формування вертикального простору буковинських дерев'яних культових споруд, їх опорядження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)-7 + Э372.27-655.9 + Щ117.166.5(4Укр337)4/5
Шифр НБУВ: РА309741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Брехуненко В.А. 
Взаємини козацьких спільнот Східної Європи в XVI - середині XVII ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.А. Брехуненко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 37 с. — укp.

Розглянуто взаємовідносини волзького, гребінського, терського, українського та яїцького козацтв XVI - середини XVII ст. З'ясовано витоки, наріжні підвалини, принципи функціонування, прояви міжкозацьких взаємин та потенціал їх впливовості. Досліджено генезу козацтв Волги, Дону, Терека, а також Яїка. Вперше запропоновано цілісну концепцію взаємин козацьких спільнот Східної Європи XVI - середини XVII ст. Встановлено, що міжкозацькі стосунки були вагомим самостійним чинником, проаналізовано їх вплив на розвиток козацьких спільнот та міжнародних взаємин у регіоні. Значну увагу приділено суперництву Москви та Речі Посполитої за гегемонію у Східній Європі, українському питанню, кримсько-турецьким протиріччям, кавказькій політиці Москви, а також проблемі васалітету Орди Великих ногаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Т3(2Рос)4-294
Шифр НБУВ: РА310452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Матюшко Л.І. 
Галицьке москвофільство міжвоєнного періоду: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.І. Матюшко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Базуючись на широкому колі джерел та літератури досліджено феномен міжвоєнного галицького москвофільства. Охарактеризовано основні політичні напрями, які утворилися після розколу у москвофільстві, їх політичні платформи й ідеологічне підгрунтя, напрямки політичної діяльності. Висвітлено головні причини відродження зазначеної партії. Розглянуто проблему Талергофа як одного зі способів впливу на історичну свідомість народу та ставлення до неї різних політичних сил. У контексті цього питання висвітлено взаємовідносини між ними на їх оцінку діяльності опонентів-москвофілів. Комплексно досліджено роботу культурно-просвітницьких товариств на прикладі діяльності Руського народного інституту "Народний дім" у Львові, Ставропігійського інституту, Товариства ім. М.Качковського, студентського товариства "Друг", жіночого - "Руських Дам". Значну увагу приділено характеристиці фінансово-господарської діяльності, яку висвітлено на підставі аналізу москвофільського кооперативного руху та його координаційного центру Ревізійного Союзу Руських кооперативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-7 +
Шифр НБУВ: РА349430

Рубрики:

      
20.

Москвіна В.С. 
Гетероциклічні системи (O-,N-,S-вмісні) на основі 4-арилкумаринів: синтез та властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.С. Москвіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено синтизацію неофлавонів з різноманітними функціональними групами. Визначено, що піранеофлавони були одержані як добудовою кумаринового циклу до 2,2-деметилпіранової системи, так і добудовою 2,2-деметилпіранового циклу до кумаринової системи. Зазначено, що піранохромендіони лінійної й ангулярної будови із залишками тіазолів, спіротіадіазолів і їх галогенопохідні одержані шляхом конденсації o-гідроксиформіл (ацетил) - неофлавонів з метиленактивними сполуками, а також шляхом внутрішньомолекулярної циклізації енамінокетонів неофлавонів. Модифікація по екзоциклічному атому оксигену за С-2 кумаринового циклу здійснена з використанням тіоксопохідних спіропіранонеофлавонів, модифікація по екзоциклічному атому оксигену за С-6 піранового циклу здійснена за умов дії гідразину, гідроксиламіну та тіосемікарбазидів на відповідний піранонеофлавон. Зазначено, що для синтезу 6- і 8-піразолін-, піримідинілнеофлавонів вперше застосовано гетероциклізацію енамінокетонів неофлавонів з гідразинами, гідроксиламіном і амідинами. Шляхом рециклізації ізоксазол-5-ілнеофлафонів за умов послідовної обробки DMFDMA та 1,2-N,N- і 1,3-N,N--бінуклеофілами синтезовано 6- та 8-амінопіразолілкарбоніл-неофлавони і 6- та 8-амінокарбонітрилпіримідинілнеофлавони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА366367

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського