Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (96)Реферативна база даних (286)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=АРИФМЕТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аль-Майта Мохаммад Абделькарім 
Алгоритми та пристрої "фібоначчієвої" арифметики цілих чисел великого діапазону: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Аль-Майта Мохаммад Абделькарім ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047.10

Рубрики:

      
2.

Рамзі Анвар Саліба Сунна 
Високопродуктивна реалізація протоколів захисту інформації на базі операцій модулярної арифметики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Рамзі Анвар Саліба Сунна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено новий алгоритм модулярного множення, що відрізняється від класичного табличним способом виконання модулярної редукції за сталого модуля та забезпечує суттєве зменшення обчислювальної складності за рахунок використання результатів передобчислень. Здійснено модифікацію алгоритму модулярного множення Монтгомері для сталого модуля, обчислювальна складність якого близька до теоретичного мінімуму та вдвоє менша у порівнянні з алгоритмом Монтгомері. Розроблено метод прискореної обчислювальної реалізації модулярного експоненціювання з використанням редукції Монтгомері на основі запропонованих алгоритмів модулярного піднесення до квадрату та множення на сталий співмножник для малорозрядних мікропроцесорів, мікроконтролерів та смарт-карт, який забезпечує вшестеро більшу продуктивність у порівнянні з алгоритмом модулярного експоненціювання Монтгомері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 +
Шифр НБУВ: РА346262

Рубрики:

      
3.

Вишинський В.А. 
Електронні обчислювальні машини на основі алгебр з регулярним матричним представленням: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.13.13 / В.А. Вишинський ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2003. — 31 с.: рис. — укp.

Поставлено і вирішено фундаментальну проблему сучасного розвитку обчислювальної техніки, суть якої полягає в розв'язанні протиріччя між інтеграційними процесами в мікроелектронній апаратурі (понадвелика інтеграція) і технологічним процесом обчислень, що, як і раніше, виконується в дрібних одиницях інформації (числах). Для ліквідації зазначеного протиріччя замість машинної арифметики створено машинну технологію (машинну алгебру) обробки інформації ЕОМ. Використовуючи оригінальну модель розвитку обчислювальної техніки за поколіннями, отримано нові знання в області універсальних алгоритмічних систем. Уперше в Computer science як машинні команди ЕОМ пропонується використовувати процедури машин нинішнього покоління, а як операнди (дані, мінімальні одиниці інформації), з якими працює машина, - складні структури даних сучасних ЕОМ. Запропоновано технологію збереження, транспортування й обробки алгебричних даних у машині нового покоління, що забезпечує так званий операндний "комфорт" в апаратурі для матриць, векторів фіксованого порядку і діапазону зміни їх елементів-чисел. Розроблено нову модель обчислення скалярних характеристик та норм алгебричних даних, яка дозволяє вирішити відому проблему "вузького горла" каналу зв'язку та узгодження швидкодії матричного процесора з обчислювальним засобом скалярної обробки, за умови використання матричного процесора в парі з базовою машиною чи багатопроцесорною системою. Для успішного вирішення проблеми розпаралелювання обчислювального процесу на рівні реалізації машинних операцій (процедур сучасних ЕОМ) застосовано математичний апарат інтерполяції та використано принцип забезпечення даними обчислювального пристрою не під час обчислень, а до їх початку (апріорі). Запропоновано концепцію апаратурної (не мікропрограмної) підтримки великих процедур сучасних машин - основу машинної мови розроблювальної технології. Створено технологію сортування на основі порівняння чисел не між собою, а з єдиною константою для всього масиву. Запропоновано концепцію реалізації надпотужної ЕОМ на базі невеликого функціонального повного набору вузькоспеціалізованих мікросхем з надвеликим рівнем інтеграції. Доведено, що машинна математика для ЕОМ нового покоління дає можливість досягти порогу продуктивності, який оцінюється в ІТфлопс. Відзначено, що складність і вартість програмного забезпечення запропонованої ЕОМ істотно спрощується, його частка на сучасному етапі розвитку значно менше витрат на апаратуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.22 +
Шифр НБУВ: РА327860

Рубрики:

      
4.

Терещенко А.М. 
Ефективні за швидкодією алгоритми багаторозрядної арифметики: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.01 / А.М. Терещенко ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047.10
Шифр НБУВ: РА375159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шило Г.М. 
Інтервальні методи обчислення допусків при проектуванні електронних апаратів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Г.М. Шило ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Створено математичне забезпечення та програмний комплекс для інтервальних методів обчислення припусків під час проектування електронних апаратів з урахуванням всіх множин припускових розв'язків інтервальних рівнянь та впливу навколишнього середовища. Визначено існування напівприпускової та повної припускової множини розв'язків. Розроблено інтервальну арифметику для обчислення припусків з урахуванням всіх множин припускових розв'язків і дії зовнішніх впливів. Запропоновано метод формування спрощених інтервальних моделей для складних функцій, що описують роботу електронних апаратів. Розроблено матричний субітераціний метод розв'язання інтервальних систем лінійних алгебричних рівнянь, який має більшу збіжність у прівнянні з відомими методами. Одержані розв'язки використано у розробленому методі оптимізації експлуатаційних припусків з застосуванням областей максимальних часткових об'ємів припусків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА322198

Рубрики:

      
6.

Ткаченко О.П. 
Курйозна поезія в українській бароковій літературі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.П. Ткаченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація - перше спеціальне дослідження, присвячене вивченню цілісної системи жанрів української курйозної поезії. Встановлено, що курйозна поезія належить до епіграматичного виду, найпоширеніший термін на її позначення в давньоукраїнських поетиках - "epigramma artificiosum" ("мистецька епіграма"). В основі курйозної поезії лежить синтез літератури й мистецтв: шрифту, графіки, музики, а також наук: арифметики, граматики, астрономії, риторики, які й створюють художню специфіку її жанрів. Курйозна поезія проаналізована в основних аспектах барокового розуміння сутності художнього слова: буквального смислу, естетики та езотеричної символіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-335

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пантєлєєва Н.М. 
Метод синтезу цифрових пристроїв за умовами надійності на основі альтернативних форм представлення інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Н.М. Пантєлєєва ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано поняття базової групи; класифікацію структурних кодів на основі базових груп; альтернативні структурні коди; характеристики для оцінки властивостей структурних кодів; поняття підмножини пріоритетів; показники оцінки потужності підмножин пріоритетів, класифікацію альтернативних форм представлення логічних функцій на основі підмножин пріоритетів. Розроблено матрично-аналітичний метод синтезу структурних кодів; математичний апарат розрахунку характеристичних оцінок структурних кодів та визначення систем обчислення; метод перетворення, контролю та корекції інформації в альтернативних структурних кодах; алгоритм виявлення та виправлення помилок під час реконфігурації інформації; метод мінімізації логічних функцій у формі поліномів Ріда - Мюллера; розв'язання класичної задачі мінімізації логічних функцій у формі поліномів Жегалкіна шляхом зведення її до задачі лінійного програмування; метод синтезу цифрових пристроїв за умовами надійності; функціональну схему арифметико-логічного пристрою мікропроцесорної системи, як практичну реалізацію запропонованого методу. Центральними процедурами методу синтезу цифрових пристроїв за умовами надійності є: вибір базової групи та синтез структурних кодів на її основі та вибір форм представлення логічних функцій. Відзначено, що реалізація методу дає змогу розширити кількість форм представлення інформації для створення гнучкої відмовостійкої системи керування, яка має реконфігуровану інформаційну структуру, здатність адаптації до розв'язуваних задач і моделі помилок. Ефективність запропонованого методу синтезу цифрових пристроїв обгрунтовано результатами теоретичних розрахунків, що показали можливість підвищення ймовірності безвідмовної роботи схемолітичної реалізації до 25 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-01 +
Шифр НБУВ: РА326629

Рубрики:

      
8.

Черниш Л.Г. 
Методи організації системи оцінки рівня безпеки інформації в комп'ютерних системах на основі моделей нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.21 / Л.Г. Черниш ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки методології синтезу системи оцінки рівня безпеки інформації в комп'ютерних системах, алгоритмів виконання операцій нечіткої арифметики, синтезу структур швидкодіючих обчислювальних пристроїв, що реалізують вказані алгоритми. Розглянуто питання побудови нечітких моделей з метою оцінки рівня безпеки інформації, що оперують з вхідними даними, заданими в лінгвістичній формі, а також методи порівняння отриманого результату оцінки з нечіткими еталонами. Синтезована система оцінки дозволяє простежити динаміку зміни рівня безпеки інформації в комп'ютерних системах. За її допомогою зроблено оцінку рівня безпеки інформації, що обробляється в персональних комп'ютерах, підключених до локальної обчислювальної мережі. Одержані результати довели дієздатність даної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40-01с11
Шифр НБУВ: РА308084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Іяд (М.М.) А. Шахрурі 
Методи та засоби підвищення ефективності ідентифікації абонентів багатокористувацьких систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Іяд (М.М.) А. Шахрурі ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності ідентифікації абонентів багатокористувацьких систем за рахунок зниження ризику несанкціонованого доступу до її ресурсів і підвищення продуктивності ідентифікації. Проаналізовано фактори, що впливають на ефективність ідетифікації віддалених користувачів інтегрованих систем. Увагу приділено ідентифікації віддалених користувачів інтегрованих систем, підвищенню продуктивності ідентифікації. Відзначено, що найефективніші схеми ідентифікації мають за основу концепцію нульових знань. Такі схеми використовують функціональні перетворення, основані на операціях модулярної арифметики, які реалізуються повільно. Для схем ідентифікації, що базуються на концепції нульових знань, запропоновано нову технологію, яка передбачає використання спеціальних булевих функціональних перетворень. Доведено, що використання запропонованої технології дозволяє прискорити ідентифікацію на 2 - 3 порядки. Розроблено нову дворівневу організацію віддалених користувачів, яка використовує один цикл передачі між користувачем і системою. Запропонована схема не використовує списку паролів зареєстрованих користувачів і операцій пошуку та, відповідно, не накладає обмежень на кількість абонентів. Об'єм інформації, що використовується у запропонованій схемі, суттєво менший у порівнянні з відомими схемами. Запропоновано підхід для підвищення ефективності ідентифікації, який має за основу використання хеш-пам'яті та передбачає врахування багаторівневого характеру організації пам'яті сучасних комп'ютерних систем. Розроблено імовірнісну модель хеш-пошуку у квазіпостійних масивах ключів, що зберігаються у дворівневій пам'яті. На основі цієї моделі запропоновано ефективну організацію хеш-доступу до ідентифікаційної інформації абонентів. Показано, що запропонована організація хеш-пошуку потребує не більше одного звернення до пам'яті нижнього рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40-016 + З970.31-016.8 +
Шифр НБУВ: РА360901

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Мухаммед Джасім Мухаммед 
Моделі та метод забезпечення відмовостійкості системи обробки інформації безпілотних літальних апаратів на основі модулярної арифметики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Мухаммед Джасім Мухаммед ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Розроблено й удосконалено методи та моделі забезпечення відмовостійкості систем обробки інформації (СОІ) безпілотних літальних апаратів (БПЛА) на базі застосування непозиційних кодових структур модулярної арифметики (МА). Розроблено метод забезпечення відмовостійкості СОІ БПЛА на базі застосування кодів МА. Запропоновано математичні моделі відмовостійкості СОІ БПЛА, засновані на застосуванні результатів розв'язання задачі оптимального резурвуваання в МА. На базі розроблених математичних моделей синтезовано відмовостійкі структури СОІ БПЛА. Створено методи й алгоритми реалізації модульних операцій в МА з метою підвищення продуктивності реалізації управляючих алгоритмів СОІ реального часу. Результати наукового дослідження використано для розробки науково-практичних пропозицій, спрямованих на підвищення ефективності використання БПЛА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О571-52 +
Шифр НБУВ: РА350788

Рубрики:

      
11.

Деренько М.С. 
Моделі та методи підвищення безвідмовності системи обробки інформації турбоагрегату АЕС: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.С. Деренько ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі та методи підвищення безвідмовності системи обробки інформації турбоагрегату АЕС. Вперше розроблено матричний метод обробки інформації на базі більш повного урахування властивостей симетрії, в якому, на відміну від існуючих, використано спеціальний код матричного представлення операндів, що дозволяє підвищити безвідмовність і продуктивність функціонування мікропроцесорної системи обробки інформації турбоагрегату АЕС. Удосконалено математичні моделі розрахунку й оцінки безвідмовності мікропроцесорної системи обробки інформації (СОІ) в класі лишків за рахунок можливості більш повного урахування надійності її контрольних трактів, що дає можливість більш точно оцінити безвідмовність СОІ турбоагрегату АЕС. Запропоновано метод підвищення безвідмовності СОІ в класі лишків на базі використання принципів активної та пасивної відмовостійкості, шляхом урахування одночасно всіх основних властивостей модулярної арифметики, що дає можливість підвищити безвідмовність СОІ турбоагрегату АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-53 с116 +
Шифр НБУВ: РА355454

Рубрики:

      
12.

Дьячкова В. В. 
Моделювання процесів забезпечення економічної безпеки металургійного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / В. В. Дьячкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію моделювання процесів забезпечення економічної безпеки металургійного підприємства, яка базується на теорії нечітких множин, що дозволяє враховувати невизначеності на етапах ідентифікації й аналізу загроз, визначення запобіжних дій щодо їх локалізації, розробки, впровадження та супроводу проектів щодо забезпечення економічної безпеки. Запропоновано нечіткий лінгвістичний інтерфейс сховища даних для інформаційного супроводу моделей забезпечення економічної безпеки металургійного підприємства, що дозволяє значно підвищити ефективність використання існуючих баз даних, формувати й обробляти лінгвістичні запити. Вдосконалено модель формування управлінських рішень у системі управління економічною безпекою підприємства, за рахунок введення правил нечіткої арифметики й оптимізації, що дозволяє враховувати невизначеності, пов'язані з процесом формування механізмів протидії, і визначати комплекс заходів щодо забезпечення економічної безпеки, який дозволяє знизити втрати підприємства внаслідок реалізації загроз його економічній безпеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-995 в611
Шифр НБУВ: РА383997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бенамеур Л. 
Нейромережеві методи і засоби ідентифікації та прогнозування процесів управління в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Л. Бенамеур ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено алгоритми, моделі та програмне забезпечення для розв'язання задач керування складними об'єктами та процесами, що автоматизуються. Розглянуто прямі методи, пов'язані з розв'язком чітких та нечітких систем лінійних алгебричних рівнянь з сингулярною або виродженою матрицею в нейромережі. Запропоновано алгоритми розв'язання систем алгебричних рівнянь з нечіткими коефіцієнтами, методи та алгоритми реалізації операцій нечіткої арифметики в нейромережі, алгоритм ідентифікації об'єкта типу "чорний ящик" на основі полінома Колмогорова - Габора для умов інформаційної невизначеності, а також алгоритм прогнозування нечітких числових рядів на підставі прямих методів та методів занурення в нейромережу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.962-01 +
Шифр НБУВ: РА320468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Душеба В.В. 
Організація паралельних процесів у спеціалізованих обчислювальних системах з ортогональним доступом до пам'яті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.В. Душеба ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано методи організації ортогональних багатопроцесорних обчислювальних систем з розшаруванням і перемиканням. Сформульовано принципи міжпроцесорного обміну та його синхронізації, запропоновано новий метод міжпроцесорного обміну, головна відмінність якого полягає у розробленому порядку виконання адресних арифметико-логічних операцій. Зазначено, що такий підхід забезпечує можливість використання стандартних операцій як операцій обміну та дозволяє зменшити складність програмних засобів синхронізації та забезпечення безконфліктності обмінних процесів. Проведено експериментальні дослідження на моделювальному стенді системи двох двопортових буферів пом'яті, використання яких в ортогональних банатопроцесорних системах знімає обмеження на клас розв'язуваних задач, і дозволяє будувати системи, які відображаються будь-якими структурними графами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.221-016
Шифр НБУВ: РА316776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Стрілець С.І. 
Проблеми шкільної математичної освіти у педагогічній спадщині К.Ф.Лебединцева (1878 - 1925): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.І. Стрілець ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розкрито історичні, соціально-педагогічні передумови, що вплинули на становлення та розвиток педагогічного світогляду К.Ф. Лебединцева (1858 - 1925 рр.). Висвітлено етапи його життєвого та творчого шляху. Виокремлено й охарактеризовано основні напрямки діяльності вченого за впровадження передових освітніх ідей у шкільну практику, визначено його внесок у розробку програм з математики, дослідження проблем початкової математичної освіти, підготовку підручників і задачників з алгебри, арифметики й геометрії та здійснено їх порівняльний аналіз із сучасними. Виявлено особливості підходу К. Лебединцева до проблем виховання, розгляду змісту й методів шкільної математичної освіти, розкрито значення його основних ідей у розв'язанні проблем сучасної математичної освіти. До наукового обігу введено нові історико-педагогічні документи, що характеризують К. Лебединцева як вченого, педагога, методиста-математика. Внаслідок проведеного дослідження істотно доповнено картину розвитку шкільної математичної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 д(4УКР) Лебединцев, К. Ф. + В1 р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА322914

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Татаренко Д.А. 
Програмовані логічні контролери з вбудованими засобами тестового та функціонального діагностування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Д.А. Татаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі, методи та алгоритми синтезу програмованих логічних контролерів (ПЛК), в яких процедури перевірки справності та відновлення працездатності здійснюються вбудованими засобами тестового та функціонального діагностування. Запропоновано нові методи побудови діагностичних експериментів (ДЕ) в багатопроцесорних ПЛК (БПЛК) на базі використання графових моделей Препарата-Меца-Чена (ПМЧ). Розроблено графові моделі БПЛК із процесорними модулями, які самотестуються, що дозволяє на поведінковому рівні організувати умовні ДЕ для виявлення несправних процесорних модулів і ТІЗ. Розроблено нові ефективні методи синтезу синдромно тестованих схем, на базі яких виконано проектування лічильників адрес, таймерів, генераторів тестових послідовностей, синдромно-сигнатурних аналізаторів, арифметико-логічних пристроїв БПЛК. Показано, що впровадження розроблених методів і алгоритмів у промислове виробництво сприяє підвищенню відмовостійкості систем управління та зниженню витрат на технічне обслуговування пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.974-04 +
Шифр НБУВ: РА352684

Рубрики:

      
17.

Боярінова Ю.Є. 
Розвиток методів представлення інформації гіперкомплексними числами та рішення прикладних задач: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Ю.Є. Боярінова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто нові положення теорії гіперкомплексних числових систем (ГЧС) стосовно використання модулярної арифметики та їх застосування, що підвищує ефективність математичного моделювання та розв'язання задач: задачі криптографії, механіки твердого тіла, радіоелектроніки. Створено засади аналітично-програмного інструментарію для виконання комп'ютерних обчислень і математичного моделювання за умов представлення даних гіперкомплексними числами з використанням методів модулярної арифметики, для розв'язання складних задач. Розвинуто методи побудови нелінійностей від гіперкомплексної змінної. Виведено аналітичні вирази для логарифму, гіперболічних і тригонометричних арксинусу й арккосинусу, що прискорює розв'язання диференціальних рівнянь від гіперкомплексної змінної. Запропоновано важливу у криптографічній теорії модулярну схему розподілу секрету, яка відрізняється від існуючих представленням інформації гіперкомплексними залишками за сукупністю гіперкомплексних моделів, що збільшує кількість необхідних обчислень для розкодування секрету. Для здійснення математичного моделювання запропоновано розподілення секрету використання нетрадиційних способів, бо відсутні аналітичні вирази для функції Ейлера в ГЧС. Розроблено два базових нетрадиційних способи для обчислення оберненої величини, перший з яких базується на використанні алгоритму Евкліда, а другий - використанні відповідної фундаментальної теореми Гауса, що анулює труднощі обчислень заміни функції Ейлера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В149,0 +
Шифр НБУВ: РА352010

Рубрики:

      
18.

Мінц М.О. 
Розвиток початкової освіти на Півдні України (1861 - 1917 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.О. Мінц ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси становлення та розвитку початкової освіти з 1861 р. до 1917 р., наведено загальну характеристику народних шкіл, підпорядкованих різним відомствам. Висвітлено роль держави, земств, церкви, громад у розповсюдженні писемності серед жителів південного регіону України. Розглянуто організацію навчального процесу, систему підготовки педагогічних кадрів, фінансово-матеріального забезпечення та контролю за роботою народних шкіл. Проаналізовано законодавчу діяльність уряду в галузі освіти. Встановлено, що початкові школи були основними осередками поширення освіти на Півдні України. Виявлено взаємозв'язок між підвищенням престижу освіти і зростанням кількості шкіл на території Херсонської губернії. З'ясовано, що основними навчальними предметами у початкових школах були: закон Божий, російська мова (письмо), читання, арифметика, та, по можливості, церковні співи; заняття проводилися винятково російською мовою, що негативно позначилось на розумінні та засвоєнні навчального матеріалу україномовним населенням. Зроблено висновок, що народні школи були основними початковими закладами освіти на Півдні України у другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-7 + Ч413(4УКР7)516 +
Шифр НБУВ: РА355042

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Аль Зубі І.Я.М. 
Структурно-параметрична оптимізація цифрових керуючих пристроїв нечітких систем управління: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / І.Я.М. Аль Зубі ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено методи та засоби структурно-параметричної оптимізації нечітких цифрових керувальних пристроїв (НКП) для підвищення ефективності нечітких систем управління об'єктами за умов невизначеності. Створено метод і програмно-алгоритмічні засоби оптимізації параметрів функцій належності (ФН) вхідних сигналів НКП з врахуванням виду бажаних перехідних процесів. Удосконалено градієнтну процедуру параметричної оптимізації ФН вихідних сигналів НКП Сугено- та Мамдані-типу. Наведено методику та засоби структурної оптимізації НКП на базі вибору оптимальної кількості лінгвістичних термів і ранжування правил за ступенем їх впливу на вид синтезованих ФН нечітких керувальних сигналів. Сформовано бібліотеку Verilog-моделей арифметико-логічних пристроїв і елементів спеціалізованих нечітких табличних процесорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.96-01 +
Шифр НБУВ: РА340038

Рубрики:

      
20.

Гамаюн В.П. 
Теоретичні основи, алгоритми та структури багатооперандної обробки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.13 / В.П. Гамаюн ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Запропоновано та розроблено теоретичні основи багатооперандної обробки в засобах цифрової обчислювальної техніки. Розвинуто новий напрям в організації обчислювального процесу та обчислювальних структур, заснований на збільшенні функцій обробки в операційному середовищі. Встановлено, що застосування такої обробки дозволяє поліпшити ряд факторів, що визначають високу реальну продуктивність ЕОМ та систем. Розроблено арифметико-алгоритмічний базис та багатооперандні структури, висока ефективність яких підтверджена експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.200

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського