Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (530)Книжкові видання та компакт-диски (62)
Пошуковий запит: (<.>K=АНОМАЛІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лазоришинець В.В. 
Аномалія Ебштейна (проблеми діагностики та хірургічного лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.04 / В.В. Лазоришинець ; Ін-т серцево-судин. хірургії АМН України. — К., 2002. — 31 с. — укp.

Розглянуто проблеми діагностики та хірургічного лікування різних форм аномалії Ебштейна (АЕ) з використанням ехокардіографії, ангіокардіографії та рентгенографії. Досліджено клінічні, гемодинамічні і морфологічні особливості різних типів АЕ, наведено результати різних методів їх хірургічного лікування (протезування трикуспідального клапана, пластичних операцій на клапані, відновлення конфігурації правого шлуночка). Розроблено алгоритм діагностики та хірургічного лікування АЕ. На підставі вивчення симптоматики захворювання розроблено та впроваджено в клінічну практику комплексну систему діагностики аритмій з використанням електрофізіологічного дослідження, що дозволяє виявити пацієнтів із супутнім синдромом перезбудження та визначити показання до переривання додаткових провідних шляхів на доопераційному етапі. Проведено порівняльний аналіз безпосередніх та віддалених результатів хірургічного лікування у пацієнтів з АЕ та встановлено переваги пластичних операцій у порівнянні з протезуванням трикуспідального клапана.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.501
Шифр НБУВ: РА318474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дерішов С.В. 
Ведення вагітності та пологів у жінок з аномаліями розвитку матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.В. Дерішов ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Уточнено структуру та частоту акушерських і перинатальних ускладнень у вагітних з мюллеровими аномаліями залежно від типу вади матки. З'ясовано причинні фактори ризику розвитку невиношування вагітності, передчасних пологів. Вперше визначено характер гормональної функції плаценти у жінок з різними вадами розвитку матки та стан матково-плацентарно-плодового кровообігу під час вагітності у співвідношенні з ризиком розвитку плацентарної недостатності (ПН). Обгрунтовано необхідність застосування диференційованого підходу щодо визначення методів хірургічної корекції істміко-цервікальної недостатності (ІЦН). Встановлено оптимальні терміни проведення операції, що дозволило значно підвищити відсоток виношування вагітності. Розроблено алгоритми ведення вагітності залежно від типу вади матки, використання якого знижує перинатальні втрати у 5 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.764.05 + Р716.2 +
Шифр НБУВ: РА340592

Рубрики:

      
3.

Творіна О.Л. 
Відношення "аномалія" - "норма" в структуралістській концепції Мішеля Фуко (історико-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.Л. Творіна ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 16 с. — укp.

Визначено особливості репрезентації співвідношення "норма" - "аномалія" як специфічної форми дискурсу у творчості М.Фуко. Зазначено, що філософія М.Фуко втілює у собі характерні риси постструктуралістського мислення, репрезентує співвідношення "норма" - "аномалія" як специфічну форму дискурсу, яка визначає процес соціалізації людини. Здійснено аналіз першоджерел і критичних робіт, присвячених творчості М.Фуко та показано необхідність дослідження феноменів норми й аномалії через їх відношення до системи мови як засобу реалізації владних відносин, детермінованих межами конкретних явищ сексуальності та божевілля у контексті структуралістської концепції М.Фуко.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-667 + Ю225.4 +
Шифр НБУВ: РА346792

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Стеценко Т.І. 
Вроджені вади розвитку головного мозку як фактор виникнення епілепсії у дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.І. Стеценко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання покращення діагностики та лікування епілепсії у дітей раннього віку, що мають вроджені вади розвитку головного мозку за результатами клінічного та клініко-інструментального обстеження. Вперше на основі комплексного дослідження з застосуванням високоінформативного методу магніто-резонансної томографії визначено взаємозв'язок вроджених вад розвитку центрально-нервової системи та тяжкості протікання і терапії епілепсії у хворих дітей з вродженими аномаліями мозку. Вивчено особливості клінічного перебігу вад розвитку головного мозку (ліссенцефалії, гетерокопії, фокальної кіркової дисплазії та полімікрогірії, дизгенезії мозолистого тіла, аномалій мозочка), їх вплив на виникнення епілепсії у дітей раннього віку. Проаналізовано вплив різних функціонально-структурних аномалій головного мозку на зародження епілепсії та частоту припадків, їх тип та тривалість. Досліджено особливості електричної активності та структури головного мозку з аномаліями розвитку. Висвітлено ефективність лікування епілепсії за різних мальформацій мозку. Встановлено, що епілептичні припадки достовірно корелюють з тяжкістю хвороби. Виявлено, що частота та поліморфність епілептичних припадків залежить від поширеності аномалії структури головного мозку. Доведено, що вогнища патологічної активності на електроенцефалографії під час локальних аномалій (гетеротопій, фокальної кіркової дисплазії) відображали локалізацію структурних змін головного мозку. Визначено базисну антиепілептичну терапію у вигляді комбінацій двох та більше препаратів. Вироблено загальні діагностичні критерії щодо вад розвитку головного мозку у дітей, хворих на епілепсію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.50 + Р733.627.709.2-1 +
Шифр НБУВ: РА352496

Рубрики:

      
5.

Сопко Я.О. 
Вроджені вади серця у плода: удосконалення діагностичних технологій і тактики ведення вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Я.О. Сопко ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 18 с. — укp.

З метою вирішення проблеми ранньої діагностики вроджених вад серця у плода обгрунтовано шляхи удосконалення та використання сучасних діагностичних технологій. Проведено комплексне пренатальне обстеження 120-ти вагітних жінок групи високого ризику з вродженими вадами серця у плода. Проаналізовано частоту та структуру простих і складних вроджених аномалій серцевої системи за наявності материнських та плодових факторів ризику. Встановлено, що вроджені вади серця є маркерами різних хромосомних захворювань: від найбільш розповсюджених синдромів до рідкісних хромосомних аномалій. Проведене дослідження деяких ланок патогенезу виникнення вроджених вад серця, зокрема, проаналізовано навколоплідний матеріал, що дозволяє розглядати даний процес як результат ранніх морфологічних порушень у фето-плацентарній системі. Досліджено період ранньої неонатальної адаптації. Встановлено, що на його перебіг впливає не лише тип вродженої вади серця, а й поєднання її з екстракардіальними аномаліями та/або гіпоксично-ішемічними ураженням центральної нервової системи. Визначено найбільш сприятливі терміни гестації для виявлення вродженої патології серця у плода та розроблено алгоритм ведення вагітності у жінок групи високого ризику за наявності вроджених вад серця у плода, впровадження якого сприяє зниженню перинатальних втрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА350813

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Довбніч М. М. 
Геотектонічна і геодинамічна роль полів напружень, обумовлених порушенням рівноважного стану Землі: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.22 / М. М. Довбніч ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 35 с. — укp.

Вперше показано, що напруження, зв'язані з аномаліями геоїда, відображають особливості перебігу геотектонічних процесів у розломно-блоковій тектоносфері під дією нормального поля напружень. Обгрунтовано механізми участі в процесі структуроутворення високочастотного поля напружень, обумовленого місячно-сонячними приливами. Встановлено, що в напруженнях, обумовлених порушеннями рівноважного стану Землі, виявляються елементи, які є тектонічною основою сейсмогенерувальних структур. Показано, що порушення рівноважного стану Землі, обумовлене космогонічними факторами та вторинними деформаційними процесами в розломно-блоковій тектоносфері, знаходять відображення в просторових особливостях розподілу сейсмічності планети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 + Д391
Шифр НБУВ: РА375007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Воскресенська О.М. 
Глобальні процеси в системі океан-атмосфера та їх вплив на природні аномалії Атлантико-Європейського регіону: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.08 / О.М. Воскресенська ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2005. — 31 с. — укp.

Встановлено закономірності формування фізико-географічних особливостей у природних аномаліях Атлантико-Європейського регіону під дією великомасштабних процесів у системі океан - атмосфера Атлантичного та Тихого океанів. Вивчено природно-часову мінливість північноатлантичного коливання міжрічного та міждесятилітнього масштабів, надано оцінку її впливу на природні аномалії Атлантико-Європейського регіону. Проаналізовано роль різних чинників, що формують міждесятилітню мінливість взаємодії в системі океан - атмосфера Північної Атлантики. Розглянуто особливості мінливості кліматичних характеристик приморських курортів Чорного та Середземного морів під впливом глобальних процесів у системі океан - атмосфера та наведено рекомендації щодо раціонального використання рекреаційного потенціалу приморських курортів Європейського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.12 + Д249(922:0)47 +
Шифр НБУВ: РА339652

Рубрики:

      
8.

Іщенко І.В. 
Державна політика у сфері боротьби з соціальними аномаліями періоду непу (1921 - 1928 рр.): досвід, протиріччя, уроки (за матеріалами Півдня України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Іщенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 16 с. — укp.

Всебічно проаналізовано чинники суспільних аномальних явищ, що обумовили їх існування на кожному з трьох виділених періодів: голоду 1921 - 1923 рр. і неврожаю 1924 р., стабільних стосовно економіки 1925 - 1926 рр. та в останньому періоді непу 1926 - 1928 рр. Відтворено динаміку розповсюдження аномальних явищ у суспільстві, яка свідчить про відповідний рівень ефективності державної політики щодо їх запобігання та ліквідації. На прикладі діяльності Дніпропетровської окружної, районних, партійних організацій, місцевих органів влади та уряду республіки, у хронологічних межах 1926 - 1928 рр. досліджено пріоритети соціальної політики, спрямованої на подолання суспільних аномальних явищ. На підставі аналізу ефективності організаційно-правової системи щодо боротьби з соціальними аномаліями, втіленої властями упродовж періоду непу, виявлено подальшу тенденцію змін бездоглядності, жебракування, бродяжництва, проституції та алкоголізму. Узагальнено позитивний та негативний досвід боротьби з цими явищами на півдні республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 +
Шифр НБУВ: РА326154

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гречаніна Ю.Б. 
Діагностичні критерії симптоматичних епілепсій, що сполучаються із хромосомними порушеннями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Ю.Б. Гречаніна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено пробанди з епілепсією (Е), що сполучаються з малими аномаліями хромосом (МАХ) - хромосомною нестабільністю (ХН), хромосомним поліморфізмом (ХП) і структурними абераціями хромосом (САХ). Серед 739-ти сімей з гамартозами, фенілкетонурією (ФКУ), ГФА та МАХ Е сполучалась з ФКУ у 19,67 % пробандів, з гамартозами - у 36,4 %, з ХН - у 4,17 %, з ХП - у 2,58 %, з САХ - у 4,3 %. Виявлено, що ризик судом для гамартозів становить 81, для ФКУ і ГФА - 34,7, ХН - 6,2, ХП - 3,8, САХ - 6,3. У каріотипах 10 467-ми пробандів відмічено підвищення питомої ваги ХП з 4,9 % до 44,6 %, що ймовірно пов'язане зі зростанням генетичного вантажу. Серед 108-ми хворих з Е та МАХ виявлено аномальний каріотип у 45,8 %, нормальний - у 54,2 %. У 50,1 % хворих з Е та МАХ мала місце ХН, у 40,9 % - ХП та у 9 % - САХ. У випадку поєднання Е та МАХ встановлено наявність негативних чинників під час вагітності, слабкість пологової діяльності, обмеженість родоводу та патологію немовлят. З'ясовано, що фенотипові ознаки Е з МАХ мають вигляд мезоектодермальних дисплазій. Зроблено припущення про етіологічне значення поліглютамінової експансії у виникненні нейротоксичного ефекту, порушення біоенергетичного обміну та апоптозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-2 +
Шифр НБУВ: РА337108

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Бурахович Т.К. 
Електропровідність земної кори та верхньої мантії території України: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / Т.К. Бурахович ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 31 с. — укp.

Побудовано глибинну геоекологічну модель земної кори та верхньої мантії (до глибини 200 км) територій України та суміжних регіонів. Виявлено зони та шари аномально високої електропровідності, а також пояснено природу їх виникнення. У 2 500 пунктах проаналізовано дані магнітопрофілювання та магнітотелуричного зондування. Розроблено методику побудови геоекологічних моделей земної кори та частини верхньої мантії, яка грунтується на використанні апарату квазітривимірного плівкового та двовимірного моделювання у зоні низькочастотних природних електромагнітних полів. На підставі результатів сумісного аналізу квазітривимірних плівкових і двовимірних моделей запропоновано об'ємне уявлення про глибинний розріз кори та мантії Землі. Виділено та побудовано геоекологічні моделі земної кори та верхньої мантії України, які містять зони з аномально низькими значеннями електричного опору: Коростенську, Гайворон-Добровеличківську, Кіровоградську, Приазовську, Волинську, Чернівецько-Коростенську, Яворівську, Донбаську, Тарханкутську, Керченську, Гірського Криму, Степового Криму, Добрузьку, Карпатську. Виявлено зони аномально високого опору порід земної кори у межах Придніпровського блока Українського щита (УЩ) та частини складчастого Lонбасу. Виокремлено зони, що характеризуються анізотропними властивостями уявного електричного опору, які досягають одного порядку у земній корі УЩ. Аномалії високої електропровідності у надрах кори виявлено практично в усіх геологічних структурах України незалежно від їх віку та просторового розподілу. Геоекологічну астеносферу зафіксовано практично повсюдно в імерійських й альпійських утвореннях та тільки фрагментарно - під докембрійським Українським щитом. Зроблено висновок, що природа високої аномальної провідності значною мірою пов'язана з комбінованою дією електронної провідності графіту або вуглецю та іонної провідності флюїдів різного походження. Зауважено, що просторовість території, зайнятої аномаліями флюїдів електропровідності, свідчить про існування розгалуженої сітки електричної зв'язності різного масштабу - від плівок на зернах кристалів усередині породи до сітки тріщин та розломів різного залягання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.1 + Д211.2 +
Шифр НБУВ: РА336298

Рубрики:

      
11.

Кісь О.Р. 
Жінка в українській селянській сім'ї другої половини XIX - початку ХХ століття: гендерні аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.Р. Кісь ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано наукову доцільність застосування гендерного підходу в історико-етнологічних дослідженнях української культури, що сприяє їх більшій об'єктивності та цілісності. Якісний зміст стереотипу фемінінності українців відповідає патріархальному канону внаслідок дії архаїчних та християнських світоглядних чинників. Висвітлено становище жінки у подружжі, зумовлене її значними майновими правами. Господарські обов'язки жінки визначені традиційним гендерним розподілом праці у сім'ї. В особистих стосунках та етикеті простежено дію подвійного морального стандарту поведінки чоловіків та жінок. Процес гендерної соціалізації дівчат завідчує етнокультурну специфіку форм та способів формування жіночої ідентичності в українській сім'ї (у ритуалах, іграх, іграшках, трудовому вихованні). Періоди життя жінки та її функції у сім'ї дозволили класифікувати базові соціально-вікові статуси (дівчинка, дівчина, жінка, баба) та ключові соціальні ролі (дружина, мати, господиня). Усталений сценарій реалізації жінкою гендерної програми передбачав життя у подружжі, тоді як самотні жінки (вдови, покритки) розглядались як соціальна аномалія. Розкрито особливості поведінки та контактів із соціальним оточенням згаданих категорій жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)-521
Шифр НБУВ: РА319168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Грищук П.І. 
Інтерпретація магнітних аномалій в автоматизованому режимі: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / П.І. Грищук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці автоматизованого апарату інтерпритації магнітних аномалій на ЕОМ. Даний метод базується на попередньому формуванні множини призматичних моделей (банків рішень оберненої задачі) та подальшому вибору з останньої об'єкта, який в найбільшій мірі відповідає реально існуючому джерелу магнітного поля. Встановлено, шо відбір модельного об'єкта із передчасно сформованої їх оптимальної множини дає стійкий результат при вирішенні оберненої задачі магніторозвідки. Розроблено програмно-алгоритмічне забезпечення процесу пошуку моделі вихідного наближення реальних джерел магнітного поля. Апробація інтерпретаційного апарату виконана на магнітних аномаліях північно-західної території Українського Щита. Матеріали випробування підтверджують його високу ефективність, яка забезпечує достатню вірогідність результатів інтерпретації. За допомогою розробленого методу з'являється можливість оперативно і швидко одержувати інформацію про глибини й умови залягання джерела магнітного поля, а також напрямок і значення його сумарної намагніченості. Основні результати праці знайшли використання у виробництві при пошуках рудних родовищ та алмазоносних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.415с181 + Д443.10

Рубрики:

      
13.

Пилипів Н. В. 
Клініка, діагностика і особливості лікування зубощелепних деформацій, зумовлених ретенованими та надкомплектними зубами: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. В. Пилипів ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено основні причини та частоту ретенції зубів, що належать до різних анатомічних груп залежно від статі, віку, їх поєднання з іншими зубо-щелепними аномаліями. Запропоновано шість типів ретенції залежно від топографічних особливостей розташування ретенованого зуба та обгрунтовано комплексний підхід до діагностики та лікування пацієнтів з даною аномалією. На підставі телерентгенограмного обстеження пацієнтів обгрунтовано вибір методу лікування затримки прорізування та ретенції зубів, ускладненої скупченістю. Доведено необхідність проведення у важких діагностичних ситуаціях комп'ютерної томографії з метою чіткого визначення просторового розташування ретенованих зубів і вибору адекватного способу лікування. Розроблено алгоритм лікування ретенції зубів, зумовленої надкомплектними зубами. Вперше, за наявності ретенованих зубів, для збереження альвеолярного відростка у разі виникнення значного дефекту після видалення надкомплектних зубів застосовано кісткову пластику кістковим замінником Bio Os з біологічною мембраною. Запропоновано оригінальні способи переміщення ретенованого зуба залежно від його розташування у товщі кісткової тканини щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621-5
Шифр НБУВ: РА382844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Введенська Т.С. 
Клініко-ехокардіографічна характеристика кардіопатії у підлітків, обумовленої малими структурними аномаліями серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.С. Введенська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Вивчено вперше у підлітків клініко-інструментальну характеристику кардіопатії, обумовлену малими структурними аномаліями серця, їх структуру, частоту, морфофункціональні особливості, стан кардіогемодинаміки, типи центральної гемоциркуляції, реакції на фізичне навантаження, біоелектрична, механічна активність міокарда, у частини пацієнтів - в катамнезі. Встановлено часте сполучення такої кардіопатії з екстракардіальними стигмами дизембріогенезу сполученої тканини. Виявлено фактори, які негативно впливають на виникнення порушень ритму серця, проведено порівняльний аналіз ехокардіографічних показників із здоровими однолітками, а також в двох групах - з одиничними й множинними аномаліями, показано несприятливий вплив останніх на об'єми порожнини серця, скорочувальну і насосну його функції. Встановлено в катамнезі у більшості підлітків стабільність змін інструментальних показників, майже у третини - їх погіршення, обгрунтовано необхідність диспансерного спостереження таких пацієнтів у кардіолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.1-433.76

Рубрики:

      
15.

Велієва Т.А. 
Клінічні особливості та діферінційована корекція хронічного колостазу у дітей з аномаліями розвитку та положення товстої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.А. Велієва ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність діагностування та лікування хронічного колостазу (ХК) в дітей з аномаліями розвитку та положення товстої кишки (ТК). Комплексно досліджено клінічні особливості його перебігу, стан слизової оболонки (СО) киши, моторику та тонусу. Розроблено принципи диференційованої корекції. Встановлено, що найбільш розповсюдженою аномалією ТК у дітей на фоні ХК є доліхосігма. Наведені особливості клінічного перебігу ХК у разі аномалій розвитку та положення ТК у більшості хворих супроводжуються запальними змінами її ТК, одним з факторів розвитку яких є порушення мікроциркуляції та регіонального кровообігу у стінці кишки внаслідок хронічного тостокишкового стазу. На підставі результатів морфологічного дослідження біоптатів доведено швидкий розвиток атрофії СО ТК у разі доліхосігми. Обгрунтовано гіпотезу про механізм формування автоімунної агресії проти епіліоцитів з можливим розвитком неспецифічного виразкового коліту. Визначено тип порушення моторики та тонусу ТК у разі аномалі й її розвитку та положення. Розроблено й апробовано принципи диференційованої корекції хронічного товстокишкового стазу у разі аномалій розвитку та положення ТК у дітей з урахуванням типу порушення її моторики та тонічної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302.2 + Р733.457.305.0 +
Шифр НБУВ: РА362436

Рубрики:

      
16.

Куроєдова В.Д. 
Комплексна оцінка хвороби "зубощелепна аномалія" та прогноз лікування ортодонтичних пацієнтів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / В.Д. Куроєдова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 32 с. — укp.

Представлені результати досліджень клінічних, генетичних, біологічних та психологічних досліджень щодо визначення спадковості, дизонтогенетичного типу розвитку організму та внутрішньої картини хвороби "зубощелепна аномалія" (ЗЩА), а також запропонована система прогнозування перспектив ортодонтичного лікування до його початку. Розроблено методи оцінки внутрішньої картини хвороби ЗЩА та виявлено її нозологічну специфіку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605,0-57

      
17.

Тиха Е.В. 
Корекція психічного розвитку в процесі навчання молодших школярів з аномаліями зору: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Е.В. Тиха ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси формування психіки дітей з аномаліями зору та виявлено чинники, що обумовлюють її становлення. Розглянуто особливості структури дефекту, способи формування його компенсації, а також запропоновано шляхи становлення особистості дитини з обмеженими візуальними можливостями як інтеріорізоване ставлення до нього найближчого оточення. Вперше запропоновано використання експериментально-генетичного методу у системі шкіл тифлологічної спрямованості, на підставі основних положень якого обгрунтовано необхідність об'єднанння прийомів психокорекції та навчання. Наведено технологічну схему корекції психічної діяльності учнів молодших класів спеціалізованих шкіл-інтернатів для сліпих та слабозорих дітей на прикладі планування навчального процесу з іноземної мов, а також серію завдань, що складають технологічну схему психокорекційного навчання. Надано оцінку його успішності на підставі порівняння об'єктивних кількісних та якісних характеристик когнітивних і особистісно-характерологічних особливостей діяльності учнів з глибокими аномаліями функціонування зорової системи. На підставі проведених досліджень розроблено методичні рекомендації (для психологів, педагогів та батьків) щодо забезпечення гармонійного розвитку молодших школярів з вадами зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч433.221.0 + Р128.94-385 + Р733.645.093.3-57 + Ю948.23
Шифр НБУВ: РА316479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Осовська Н.Ю. 
Малі структурні аномалії серця: стратифікація факторів ризику, принципи медикаментозної корекції: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Н.Ю. Осовська ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 40 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації лікування пацієнтів з малими структурними аномаліями серця (МСАС) - пролапсом мітрального клапана (ПМК) й аномальними хордами лівого шлуночка (АХЛШ) на підставі стратифікації факторів ризику та виявлення критеріїв несприятливого перебігу. Установлено, що у разі ПМК найбільш значущими для прогнозу є ступінь міксоматозної дегенерації (МД) стулок, для АХЛШ - їх кількість, топіка, товщина та кальциноз. МСАС супроводжуються порушеннями ритму та процесів реполяризації за даними холтерівського моніторування електрокардіограми та порушеннями показників добового профілю артеріального тиску (АТ), а також помірними змінами систолічної та діастолічної функцій ЛШ. Найбільше значення у прогнозуванні структурно-функціональних порушень міокарда й аритмій є наявність і ступінь МД стулок, множинний характер АХЛШ, ступінь мітральної регургітації, ступінь аномальної тракції папілярних м'язів, збільшення частоти серцевих скорочень і дисперсії інтервалу Q - T, порушення варіабельності АТ, зростання швидкості його ранішного підйому, ознаки гиперсимпатикотонії. Установлено подібність змін структури та функцій ЛШ у пацієнтів з множинними АХЛШ на фоні синдрому дисплазії сполучної тканини та некомпактного ЛШ (НЛШ). Розроблено принципи диференціальної діагностики між НЛШ і дилатаційною кардіоміопатією. Обгрунтовано виділення груп пацієнтів з МСАС з малим, середнім і високим ступенем ризику та доцільність диференційованого підходу до призначення медикаментозної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.0-52 +
Шифр НБУВ: РА360797

Рубрики:

      
19.

Бондаренко О.В. 
Малокутове розсіювання світла та його застосування при дослідженні зародження і росту спонтанних граток у світлочутливих плівках АgCl - Ag: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.В. Бондаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с.: іл. — укp.

Досліджено спонтанні гратки (СГ), індуковані у світлочутливих плівках AgCl - Ag лазерним випромінюванням різної поляризації та за різних кутів падіння за допомогою картин малокутового розсіювання світла для виявлення та ідентифікації СГ, що не спостерігаються за допомогою дифракції. Одержано набір "магічних" кутів падіння, за яких виникає підсилення в розвитку СГ у процесі опромінення. Встановлено, що причиною підсилення СГ є подвійна аномалія Вуда, а також взаємне перенакладання граток (що характерно для "косих" граток). Наведено результати виявлення утворення картин гексагональної симетрії в одномодових плівках AgCl - AG у разі їх послідовного опромінення лінійно та циркулярно поляризованими нормально падаючими лазерними пучками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В343,022
Шифр НБУВ: РА330544

Рубрики:

      
20.

Дьяченко О.І. 
Металооксиди як джозефсонівські середовища: особливості струменевого стану і спектроскопічні характеристики: Автореф. дис... д-ра. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.І. Дьяченко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Показано, що в сильному магнітному полі критичний струм контактів майже не залежить від величини поля, тому гістерезис транспортних характеристик купратів визначається перерозподілом щільності вихорів Абрикосова в гранулах. Побудовано мікроскопічну теорію тунельного ефекту в контактах з металооксидами, що пояснює широкий діапазон тунельних спостережених характеристик. Показано, що "гігантська аномалія" в опорі тунельних контактів з металооксидами виникає під час тунелювання електронів через локалізовані домішкові рівні в бар'єрі. Тунелювання через локалізовані стани може також викликати зсув кисневих іонів, що різко змінює опір контактів. Встановлено, що утворення кластерів домішками призводить до різких пиків в опорі контактів за напруг, пропорційних частотам оптичних мод у бар'єрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2 в 734.5,022 + В368.2 в 734.5,022
Шифр НБУВ: РА316843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського