Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (10)Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (324)Книжкові видання та компакт-диски (661)Журнали та продовжувані видання (624)
Пошуковий запит: (<.>K=АЛЬМАНАХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Рясна О.О. 
Видавнича та редакторська діяльність Михайла Максимовича: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.О. Рясна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено видавничий, редакторський і науковий доробок М.Максимовича у контексті становлення та розвитку української справи та журналістики. Висвітлено погляди вченого щодо організації видавничої справи в Україні, принципи редакторської роботи у відборі та компонуванні матеріалу. Здійснено дослідження аспектів видання М.Максимовичем альманахів "Денница", "Кіевлянин", "Украинец". Значну увагу приділено аналізу редакторських набутків діяча під час підготовки до друку історико-археографічних видань І.Фундуклея, "Пам'ятники", а також періоду перебування на посаді головного редактора журналу "Русская беседа".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5-8 Максимович, М.О. 3 + Ч617.3(4УКР)5-8 Максимович, М.О. 3 +
Шифр НБУВ: РА333580

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кушнір О.В. 
Журнал "Дукля" (Словаччина, 1953 - 2004 рр.): організаційний, проблемно-тематичний та жанровий аспекти: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / О.В. Кушнір ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження літературно-мистецького та публіцистичного журналу "Дукля" (1953 - 2004 рр.) як видання української національної меншини у Словаччині. Висвітлено суспільно-політичні, культурні й історико-журналістські передумови виникнення альманаху, розкрито програмні засади редакції та процес їх реалізації, висвітлено внесок провідних творчів видання у його популяризацію. Охарактеризовано основні ідейно-тематичні та жанрово-стильові групи художніх текстів, надрукованих у журналі "Дукля", визначено роль пресової літератури у розвитку письменства національної меншини. Проаналізовано літературно-критичну публіцистику, визначено сутність полемічніх виступів і дискусій із теоретико-методологічних проблем літературної творчості, розглянуто проблемно-теоретичні та жанрові аспекти літературно-критичного дискурсу видання. Висвітлено літературні здобутки журналу "Дукля", визначено його місце у медійному контексті, українському культурному житті Словаччини та міжкультурному діалозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4СЛА)63-52 +
Шифр НБУВ: РА359548

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Черняков Б.І. 
Зображальна журналістика в друкованих засобах масової інформації від виникнення до середини XIX століття: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / Б.І. Черняков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 37 с. — укp.

Аналізується розвиток ілюстрування вітчизняних і зарубіжних періодичних видань від ХVII до середини ХІХ століття як складової зародження і формування зображальної журналістики. Показано вплив соціокультурних факторів на типологію періодики. Розглянуто еволюцію та особливості ілюстрування газет і журналів, а також альманахової літератури на ранніх етапах їх типологічної диференціації, вироблення сталих форм словесно-зображального синтезу і початкових форм зображальної публіцистики, специфіку застосування засобів художньо-поліграфічного оформлення видань, діяльність видавців, редакторів і художників-ілюстраторів, еволюцію технологій ілюстрування, особливості розвитку ілюстрування видань в Україні. Виклад результатів дослідження проведено в контексті висунутої автором концепції становлення і функціонування зображальної журналістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4РОС)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Жукова К.Є. 
Літературна діяльність А.А.Дельвіга: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / К.Є. Жукова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано літературно-критичну й епістолярну спадщину А.А.Дельвіга. Досліджено тематичну та жанрову своєрідність його поезії. Визначено творчі декларації поета, особливості його суспільної та літературно-критичної позиції у співвідношенні з визначальними суспільними й естетичними явищами та тенденціями 1920-х рр. Значну увагу приділено внескові поета до розвитку жанрів іділії, пісні, сонета. Систематизовано критичні статті, доповнено та розвинуто уявлення про А.А.Дельвіга як поета, критика, видавця. Відзначено, що його листи сприяють кращому розумінню літературно-естетичної програми, реалізованої на сторінках альманаху "Северные цветы" и "Литературной газеты".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Дельвіг, А.А. 4/5 +
Шифр НБУВ: РА353430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гайдай О.М. 
Рух української громадськості за національну початкову освіту кінець XIX ст. - початок 1917 р.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Гайдай ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Проаналізовано історичний період кінця XIX ст. - початку 1917 р., відзначено зростання культуро-освітньої діяльності громадських організацій на околицях імперії, основною метою яких було становлення національної самосвідомості пригноблених народів. Показано, що після революції 1905 - 1907 рр. у Російській імперії почався недовгий період парламентаризму. Фронт громадських організацій України, що не переслідував ціль відмови від культурно-національної автономії, оформився в політичні організації та партії, що ставили перед собою вже більш радикальні цільові настанови. За результатами дослідження визначено реальні позиції політичних партій зазначеного періоду щодо формування початкової національної школи. До наукового обігу введено статистичні дані та таблиці, укладені шляхом обробки періодичних друкованих видань: журналів, газет, альманахів, бюлетенів з'їздів народної освіти. Показано зміну репрезентативності проблем правового забезпечення функціонування народної освіти в парламентських дебатах Державної Думи I, II, III і IV скликань. Висвітлено головні історичні дані, що висвітлюють реальне становище початкової школи в Російській імперії на прикінці XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 + Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА339273

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського