Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (108)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=АКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Швиденко О.С. 
Акція як об'єкт права власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Швиденко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання акції як об'єкта права власності, наведено її характеристику та визначено правову природу. Висвітлено питання виникнення та припинення акції як об'єкта права власності, законні підстави її обмеження та обтяження правами третіх осіб. Розглянуто засоби захисту права власності на акцію. Зроблено висновок, що акція посвідчує тільки право участі в акціонерному товаристві. Проаналізовано особливості документарної та бездокументарної форми випуску акції. З'ясовано, що акції в Україні існують тільки в бездокументарній формі. Досліджено форму договорів, предметом яких є акція, зокрема відзначено необхідність їх письмового оформлення. Встановлено консенсуальність договорів про відчуження акцій, що не може бути змінено домовленістю сторін. Показано особливості застави акцій у порівнянні з іншими цінними паперами. Зроблено висновок, що передача акцій в заставу не повинна впливати на здійснення права участі в акціонерному товаристві. Розглянуто особливості речово-правових способів захисту права власності на акцію. На підставі аналізу наукової літератури, нормативних актів та судової практики сформульовано конкретні пропозиції, спрямовані на вдосконалення правового регулювання права власності на акцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА347816

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єрмаков С. Г. 
Арабо-єврейський конфлікт в Палестині (1947 - 2003): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. Г. Єрмаков ; НАН України ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Пояснено причини виникнення арабо-ізраїльських війн та їх наслідки, проаналізовано процес збройного протистояння на території Палестини. Увагу приділено питанням, присвяченим виникненню, розвитку та бойовим акціям організацій палестинського руху опору, з'ясовано еволюцію поглядів та ставлення до Ізраїлю всередині палестинського руху опору. Виявлено причини кризи всередині руху опору в 1970-х Ч 1980-х рр. Проаналізовано феномен інтифади 1987 року, причини, перебіг і наслідки. Розглянуто переговорний процес між сторонами конфлікту. Проаналізовано хід палестино-ізраїльських переговорів у 1990-х рр., політична ситуація при уряді Ехуда Барака в Ізраїлі до і після початку інтифади аль-Акса, а також новий виток конфронтації після приходу до влади в Ізраїлі уряду Арісля Шарона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.61
Шифр НБУВ: РА383999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Жилюк В.М. 
Діяльність ОУН та УПА на Житомирщині у 1941 - 1955 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Жилюк ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА) на Житомирщині в період німецько-радянської війни та післявоєнні роки. Досліджено спільну діяльність націоналістів та активної частини місцевого населення зі створення українських державних оргаів влади у перші місяці війни. Встановлено, що з утвердженням нацистської окупаційної влади в листопаді 1941 р. на Житомирщині було припинено процеси формування місцевого самоврядування та національно-культурного відродження, багато оунівців та їх прихильників заарештовано та розстріляно. З'ясовано, що за тяжких умов фашистської окупації націоналістичному підпіллю вдалося організувати мережу своїх організацій та утвердити вплив майже в усіх районах області. Розглянуто різні форми боротьби ОУН та УПА за незалежність України, зокрема, збройні акції та засоби пропаганди, доведено пріоритет агітаційно-пропагандистського напрямку. З'ясовано, що у післявоєнні роки боротьба націоналістичного підпілля проти радянської влади визначається діями невеликих груп і проявляється акціями національного та соціального протесту. На підставі вивчення чинників ідейного змісту, форм і методів діяльності, з урахуванням факту підтримки націоналістичного підпілля місцевим населенням зроблено висновок, що боротьба ОУН та УПА на Житомирщині мала національно-визвольний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР-4ЖИТ)62 +
Шифр НБУВ: РА358413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Недужко Ю.В. 
Діяльність української діаспори по відзначенню тисячоліття хрещення Руси - України (кін. 70-х - 80-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Недужко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 23 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, вітчизняної та зарубіжної історіографії, мемуарів, матеріалів періодичних видань висвітлено проведення великомасштабної кампанії української діаспори з відзначення Тисочоліття хрещення Руси - України 1970-х - 1980-х рр. Проаналізовано передумови, причини та необхідність проведення ювілейної кампанії, її вплив на процеси в середовищі еміграції та відродження Української греко-католицької церкви (УГКЦ) і Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) в УРСР. Розглянуто форми та методи діяльності суспільно-політичних, релігійних та наукових об'єднань української діаспори, а також ставлення органів влади, громадськості, засобів масової інформації, організацій країн Заходу до вимог українців, висунутих в ході кампанії, особливо в частині забезпечення релігійної свободи в СРСР та УРСР. Охарактеризовано політику протидії органів влади СРСР і УРСР інформаційним заходам та акціям української діаспори, країн Заходу, спрямованих на захист релігійної свободи, відродження УГКЦ і УПЦ в УРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)63-7 + Э372.270.92(0) + Э377.109(0=УК) +
Шифр НБУВ: РА322419

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Зайцева З.І. 
Інституціоналізація української науки наприкінці XIX - на початку ХХ ст.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / З.І. Зайцева ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих і неопублікованих джерел розглянуто та систематизовано політичні, організаційні, інтелектуальні, особистісні чинники процесу розвитку української науки кінця XIX - початку XX ст. Обгрунтовано, що формування інституту української науки як цілісного спеціалізованого комплексу засад, корпоративних норм та інституцій, елементами якого є кафедри, університетські лекційні курси та наукові семінари, мало лінійно-поступовий характер. Доведено наявність взаємозалежності між статутними реформами у Науковому товаристві ім. Шевченка (НТШ), суспільно-політичними акціями стосовно перетворення його на Академію наук і епізодами піднесення боротьби за відкриття українського національного університету у Львові. Відокремлено політизацію діяльності НТШ та схематичне трактування Українського наукового товариства (УНТ) як культурологічного утворення. Висвітлено засоби підтримки інституціонального розмежування науки з позанауковими сферами інтелектуальної національно спрямованої діяльності, зокрема, журналістикою, белетристикою, педагогікою. Доведено, що іманентною метою українського наукового руху було порушення монополії інонаціональних пізнавальних практик й інтерпретацій у аспекті українознавчої тематики та наявності предметно-дисциплінарних змін у галузі українства від регіонально-краєзнавчого до інтегрально-національного формату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 + Ч214(4УКР)711 г +
Шифр НБУВ: РА354179

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Устименко-Косоріч 
Масова музика як атрибут молодіжної культури середини ХХ століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / О.А. Устименко-Косоріч ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Відзначено, що соціальні та культурні зміни зумовлені відмінними від попередніх століть якостями художнього мислення, вплинули на культуру сьогодення. Доведено, що масова музика є потужним музичним і соціальним явищем, яке відобаражає художню суть певного часу, а саме - осмислення негативних тенденцій дійсності та суперечностей духовного стану молоді середини XX ст. Зауважено, що кульмінаційним етапом розвитку масової музики є рок - складне, внутрішньосуперечливе явище культури. Формування масової музики, що відбувалося в середині XX ст., у період суттєвих зрушень у сфері соціальних відносин, пов'язано з соціальним середовищем. Визначено роль масової музики у культурному житті молоді середини XX ст. Увагу приділено питанню мислення молоді 1950 - 1960-х рр., якому притаманні суто музичні настановлення, виражені у примітивних ритмізованих фестивально-карнавальних акціях. Цей факт актуалізує інструментальний чинник музичної культури, який спричинив подальший динамічний розвиток камерно-інструментальної музики у розважальному та серйозному напрямках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.171 + Щ318.5(0)6 + Ю6*671.1*423.122 +
Шифр НБУВ: РА360829

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Мацегора І.А. 
Облік і аналіз операцій з цінними паперами власної емісії в акціонерних товариствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.А. Мацегора ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто облік та аналіз операцій з акціями власної емісії, оскільки порядок обліку та аналізу операцій з іншими цінними паперами однаковий як для акціонерів товариств, так і для підприємств інших організаційно-правових форм власності. За результатами дослідження доповнено класифікацію корпоративних інтересів. Розвинуто визначення функцій акціонерного капіталу, досліджено методику обліку операцій з акціями власної емісії за урахування інформаційних потреб зацікавлених осіб. Удосконалено методику обліку неоплаченого та викупленого капіталу, а також обліку розподілу нерозподіленого прибутку, що враховує виплату дивідендів акціонерам та методику порівняння джерел залучення необхідних товариству коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.16-149.3 + У053.9(4УКР)262.292 +
Шифр НБУВ: РА343717

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Білоус І.М. 
Особливості становлення молодіжної Інтернет-аудиторії до участі у політичному житті: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.11 / І.М. Білоус ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

У контексті соціальної та політичної психології експериментально досліджено особливості участі у політичному житті держави та ставлення до нього молоді, орієнтованої на одержання інформації з Інтернету. Розкрито сутність понять "політична участь" і "ставлення до політики" як категорій політичної психології, розроблено модель ставлення молодіжної Інтернет-аудиторії до участі у політичному житті держави. Досліджено особливості емоційно-когнітивного ставлення до політики сучасної молоді України. Виявлено, що ставлення молодіжної Інтернет-аудиторії до участі у політичному житті держави є більш позитивним, свідомим і активним, дієвим у порівнянні з молоддю, яка не користується Інтернетом. Цими даними спростовано думку про молодіжну Інтернет-аудиторію як пасивну, надмірно "віртуалізовану" та відчужену від громадсько-політичного життя. Розглянуто імовірні варіанти участі молодіжної Інтернет-аудиторії та молоді, що не користується Інтернетом у політиці (зокрема, у масштабних політичних акціях), визначено перспективи та напрями подальшого дослідження даної актуальної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 с51 + Ю951.03 + Ю951.101 +
Шифр НБУВ: РА360200

Рубрики:

      
9.

Романюк В.С. 
Перформанс у просторі культури: архаїчні прототипи та сучасні репрезентації: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / В.С. Романюк ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне культурологічне дослідження перформансу та перформативних процесів у мистецтві, соціальній сфері та політиці другої половини XX - початку XXI ст. Визначено сутність понять "перформанс", "перформативність", "перформативна дія", "перформативний простір", "акція", "акціонізм" а також "автор" і "глядач" у контексті перформансу, а також міждисциплінарні межі дослідження сучасного преформансу як феномену культури другої половини XX - початку XXI ст. Розглянуто взаємодію Автор - Глядач у перформативному просторі. Виявлено основні характеристики перформансу, відповідно до яких комунікативний зв'язок між Автором і Глядачем визначено як динамічний процес. Проведено порівняльний аналіз архаїчного ритуалу та сучасного перформансу, виявлено спільні та відмінні характеристики цих явищ, вивчено історичні прототипи сучасних перформативних дій. Встановлено історичні джерела перформансу та його репрезентації у мистецтві другої половини XX ст. Доведено, що перформативні характеристики властиві не лише "Live art", досліджено особливості їх вияву в різних сферах культури та мистецтва. Екстраполяції феномену перформансу досліджено на прикладі театральних систем А. Арто, Є. Гротовського, П. Брука, Р. Уїлсона, музичних концепцій Д. Кейджа, К. Штокгаузена, Ф. Гласа. Визначено перформативні характеристики сучасного медіапростору, реклами та політики. З'ясовано, що інтерактивне медіамистецтво, яке залучає аудиторію до комунікативного процесу, актуалізує проблему трансформації візуального сприйняття та виникнення нового способу функціонування мистецтва та культури в цілому. Зроблено висновок, що перформативні ознаки сучасної культури свідчать про зміни художніх епістем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.15 + Ю8г(0)64 + Щ03(0)64 + Ю945.403 +
Шифр НБУВ: РА361348

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Дядюк М.С. 
Політизація українського жіночого руху в Галичині: 1921 - 1939 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.С. Дядюк ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав.. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено політизацію українського жіночого руху у контексті суспільно-політичних процесів Галичини 1921 - 1939 рр. Визначено основні етапи організаційного становлення інституційної основи руху - товариства "Союз Українок", поширення його мережі та чисельності. Відтворено ідейно-політичні засади жіночого руху, їх еволюцію. Проаналізовано інтеграцію жіночого руху до суспільно-політичної сфери, вплив українських політичних партій на його політизацію, простежено формування та впровадження механізмів участі жіночих організацій у політичних акціях, розкрито їх взаємодію з європейськими суспільно-політичними процесами першої половини XX ст. Висвітлено основні аспекти діяльності представництв українського жіночого руху Галичини в польському парламенті, у період політичної консолідації та на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4Укр331) + Т3(4Укр331)6-297с
Шифр НБУВ: РА317022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ільюшин І.І. 
Польське військово-політичне підпілля в Західній Україні (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.І. Ільюшин ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Показано, що в 1939 - 1941 рр. польське військово-політичне підпілля, представлене Армією Крайовою (АК) і структурами емігрантського уряду, на території Західної України провадило боротьбу проти радянської влади, а в 1941 - 1944 рр. - німецьких окупантів. Зазначено, що головною метою боротьби польського підпілля в Західній Україні полягала у звільненні цієї території та включенні її до складу повоєнної Польської держави. Зауважено, що окрім СРСР та Німеччини противником поляків у Західній Україні виступив також український національно-визвольний рух, що прагнув до утворення власної держави. Через різний підхід до справи державної приналежності цієї території, між українськими та польськими силовими структурами дійшло до гострого збройного конфлікту, а також трагедії місцевої цивільної людності. Охарактеризовано його причини, хід, форми, за яких він відбувався, та наслідки. Зроблено висновок, що за тогочасних умов виявилося неможливим досягти компромісу, який задовольнив би обидві сторони. Доведено, що кульмінаційним пунктом боротьби АК в Західній Україні стала акція "Бужа", що мала посприяти розв'язанню проблеми спірних територій на користь Польщі. Однак вона не дала полякам очікуваних політичних результатів. Західноукраїнські території виявилися для них назавжди втраченими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-5 + Т3(4УКР=9ПОЛ)62 +
Шифр НБУВ: РА327480

Рубрики:

      
12.

Заборовський В.В. 
Правова природа акцій та процедура їх конвертації в Україні та Російській Федерації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В.В. Заборовський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фундаментальні ознаки акції як різновиду цінних паперів (ЦП). Зроблено висновок про те, що акція є корпоративним ЦП. Проаналізовано цивільно-правові сутності бездокументарних ЦП, зокрема акцій. Досліджено способи захисту власників таких ЦП. Виявлено основні критерії класифікації акцій (прості акції та привілейовані акції, акції публічних та акції приватних акціонерних товариств, іменні акції й акції на пред'явника). Досліджено цивільно-правову сутність такої конструкції, як "золота акція". Подано загальну характеристику процедури конвертації акцій і способів її проведення. Сформульовано конкретні рекомендації з удосконалення законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4РОС)02 + Х839(4УКР)901.414 + Х839(4УКР)921.263
Шифр НБУВ: РА375066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гуторова Е.А. 
Удосконалення обліку і контролю цінних паперів на підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Е.А. Гуторова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Доповнено та уточнено класифікації цінних паперів, акцій та облігацій, що базуються на групувальних ознаках та характеристиках за їх економічним змістом, що більш повно розкриває різноманітність та інвестиційну привабливість цінних паперів. Конкретизовано функції даних паперів як способів акумуляції коштів у руках емітента для забезпечення його діяльності та досягнення позитивних фінансових результатів. Розроблено принципові засади удосконалення обліку цінних паперів і розрахунків з акціонерами з внесків до статутного капіталу. Удосконалено процес аналітичного обліку та ефективності контролю гарантій і зобов'язань шляхом розробки нових та вдосконалення діючих форм облікових регістрів, а саме відомостей обліку видачі акцій, акцій у акціонерів, власних акцій підприємства; особистого рахунку власника облігації, книжки акціонера, журналу обліку дисконтних векселів, відомостей забалансованого обліку векселів одержаних і виданих, що відображають гарантії та зобов'язання. Обгрунтовано процедуру обліку операцій з акціями та векселями на балансових і позабалансових рахунках з застосуванням комп'ютерних технологій. Розроблено спосіб вдосконалення нарахування дивідендів шляхом авансового накопичення джерел за рахунок чистого прибутку з метою забезпечення гарантій акціонерам одержання прибутків від своїх укладень, що сприяє підвищенню привабливості акцій та збільшенню капіталу підприємства. Визначено комплексний підхід до змісту та послідовності контролю акцій на всіх етапах їх функціонування та перевірки вексельних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3 +
Шифр НБУВ: РА325347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Заруба В.М. 
Українське козацьке військо в російсько-турецьких війнах останньої чверті XVII століття: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Заруба ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 2004. — 36 с. — укp.

На базі широкого кола джерел досліджено героїчну боротьбу народу України проти експансії Османської імперії та Кримського ханату в 1670-х - 1690-х рр. Розкрито історіографію проблеми, вивчено склад, комплементацію, озброєння та військове мистецтво тогочасних збройних сил українського народу. Детально розглянуто бойові дії першої російсько-турецької війни 1676 - 1681 рр. - Чигиринські походи, боротьба за Правобережжя, дії козацьких польових підрозділів, умови підписання Бахчисарайської угоди. Установлено провідну роль козацької армії у другій російсько-турецькій війні 1686 - 1700 рр. - в Кримських, Дніпровських та Азовських походах, у воєнних акціях у степах. Запропоновано суттєві доповнення до історії реєстрового та охотницького військ, а також біографії І.Самойловича, І.Мазепи, І.Новицького, компанійських та сердюцьких полковників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т3(2)461.685.2 +
Шифр НБУВ: РА330432

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Козинець І.П. 
Участь Збройних сил України в миротворчій діяльності (1992 - 2006 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.П. Козинець ; Нац. акад. оборони України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено джерельно-історіографічний огляд участі Збройних сил (ЗС) України в міжнародній миротворчій діяльності (1992 - 2006 рр.). Узагальнено наукові погляди вітчизняних і зарубіжних вчених стосовно даного питання. Розкрито основні етапи підготовки миротворчих підрозділів і контингентів до участі у миротворчих операціях, а також напрями діяльності українських миротворців, характерні особливості застосування ЗС України у миротворчих акціях міжнародних і регіональних організацій з метою встановлення та підтримання миру. Запропоновано періодизацію миротворчої діяльності ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2,8(4УКР)44 + Х915.212.031 (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кіршенблат С. В. 
Феномен натовпу у розвитку політичного процесу на постсоціалістичному просторі: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / С. В. Кіршенблат ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано використання інформаційних технологій для маніпуляції та координації дій натовпу під час "кольорових революцій" та заворушень у сучасних європейських державах. Проведено аналіз мотивації мас до участі у протестних акціях під час електоральних революцій із вивченням проблематики колективної дії, коли виборчі фальсифікації спонукають натовп протестуючих вдатися до активних дій. Поглиблено дослідження еволюції натовпу на постсоціалістичному просторі крізь аналіз масових заворушень, що відбувалися на цій території у період 1989 - 2009 рр. На підставі різноманітних підходів до вивчення теорії натовпу та масового суспільства запропоновано розглядати масові заворушення, які відбулися на початку XXI ст., з залученням теорії "розумного натовпу". Виявлено негативні тенденції в еволюції сприйняття демократії та спрогнозовано можливе посилення ролі держави внаслідок популяризації підміни поняття "парламентської демократії", "демократією вулиць". Удосконалено з'ясування підходів до причин та умов поширення "кольорових революцій" на постсоціалістичному просторі та визначено фактори успіху електоральних революцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2 + Ф053
Шифр НБУВ: РА376888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Софілканич М. І. 
Особливості естетичного виховання дітей і молоді засобами образотворчого мистецтва у позашкільних закладах Закарпаття (ХХ-ХХІ ст.) / М. І. Софілканич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є історико-педагогічним дослідженням естетичного виховання дітей і молоді засобами образотворчого мистецтва у позашкільних закладах Закарпаття у XX –XXI ст. для визначення перспективних напрямів використання досвіду естетичного виховання засобами образотворчого мистецтва в сучасних умовах реформування позашкільної освіти. У роботі розкрито історіографію проблеми естетичного виховання засобами образотворчого мистецтва в позашкільних закладах Закарпаття у ХХ-ХХІ ст., обґрунтовано основні дефініції проблеми дослідження, соціально-історичні передумови розвитку позашкільних закладів Закарпаття і періодизацію розвитку позашкільної освіти Закарпаття та визначено провідні тенденції естетичного виховання дітей і молоді засобами образотворчого мистецтва досліджуваного періоду, зокрема, ключовою дефініцією дослідження є «естетичне виховання дітей і молоді засобами образотворчого мистецтва», під яким ми розуміємо цілеспрямований процес впливу на: усвідомлення розуміння сутності і ролі засобів образотворчого мистецтва у процесі виховання; формування естетичних смаків особистості засобами образотворчого мистецтва, творчої особистості за законами краси; розвиток художнього смаку та сприйняття; уміння бачити, відчувати, розуміти прекрасне засобами образотворчості; формування здатності творити прекрасне у мистецтві. Досліджено особливості організації освітнього процесу з проблеми естетичного виховання засобами образотворчого мистецтва у позашкільних закладах Закарпаття відповідно до визначених періодів. Розкрито зміст, форми, методи освітньо-виховної роботи з естетичного виховання засобами образотворчого мистецтва у позашкільних закладах Закарпаття, шляхом порівняльного аналізу навальних планів, навчальних програм різних періодів, вивчення звітної документації, досвіду роботи закладів позашкільної освіти, де функціонували відділи образотворчого мистецтва (анкетування, інтерв'ю вчителів, батьків). Узагальнено результати професійно-творчої діяльності педагогічних працівників позашкільних закладів Закарпаття з проблеми естетичного виховання засобами образотворчого мистецтва, визначено перспективи використання результатів дослідження в сучасних умовах реформування позашкільної освіти України (наповнення змістового компонента художньо-мистецького виховання краєзнавчим, регіональним, полікультурним, культуро-творчим аспектами; застосування інтегративного, міждисциплінарного підходів, інтерактивних методів у викладанні мистецьких предметів; широке використання пленерів, екскурсій, віртуальних екскурсій із застосуванням сучасних ІКТ, конкурсів, виставок, зустрічей з відомими художниками Закарпаття і України; професійна орієнтація; проведення регіональних науково-практичних семінарів для викладачів мистецьких гуртків, студій, шкіл; залучення вихованців до участі у волонтерських акціях, творчих проєктах громадської ініціативи, пропагування досвіду створеної в Закарпатті цілісної системи мистецької освіти «школи мистецтв – коледж мистецтв – академія мистецтв», яка є унікальною в Україні тощо).^UThe thesis is a historical and pedagogical research of aesthetic education of children and youth by means of fine arts in out-of-school establishments of Transcarpathia in the XX - XXI centuries to determine promising areas of use of the aesthetic education experience by means of fine arts in the modern conditions of reforming out-of-school education. The historiography of the problem of aesthetic education by means of fine arts in out-of-school institutions of Transcarpathia in the XX-XXI centuries has been revealed, the main definitions of aesthetic education of children and youth by means of fine arts of the studied period have been substantiated. "Aesthetic education of children and youth by means of the fine arts" by which we mean purposeful process of influencing: awareness of the understanding of the essence and role of the means of the fine arts in the process of education; the formation of aesthetic tastes of a person by means of fine arts, a creative person according to the laws of beauty; development of artistic taste and perception; the ability to see, feel, understand beauty by means of fine arts; the formation of the ability to create beautiful things in art. The peculiarities of the educational process organization on the problem of aesthetic education by means of fine arts in out-of-school institutions of Transcarpathia in accordance with the periods defined by us have been investigated. The content, forms, methods of educational work on aesthetic education by means of fine arts in out-of-school institutions of Transcarpathia have been revealed by comparative analysis of curricula, study programs of different periods, study of reporting documentation, experience of out-of-school education establishments where fine arts departments functioned (questionnaires, interviews with teachers, parents). Has summarized the results of professional and creative activity of pedagogical workers of out-of-school institutions of Transcarpathia on the problem of aesthetic education by means of fine arts. The prospects for using the research results in the modern conditions of reforming out-of-school education in Ukraine have been determined (filling the content component of artistic and creative education with local history, regional, multicultural, cultural-creative aspects, the use of integrative, interdisciplinary approaches, interactive methods in teaching art subjects; wide use of plein-airs, excursions, virtual excursions using modern ICT, contests, exhibitions, meetings with famous artists of Transcarpathia and Ukraine and professional orientation, conducting regional scientific and practical seminars for teachers of art circles, studios, schools, attracting pupils to participate in volunteer actions, creative projects of public initiative, etc.).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Діра Н. О. 
Виховання ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку. / Н. О. Діра. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена проблемам виховання ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку. Уточнено зміст понятійного апарату дослідження, зокрема, таких понять, як «цінність», «жива природа», «ціннісне ставлення», та запропоновано визначення понять «ціннісне ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку» і «виховання ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку». Проаналізовано та узагальнено передовий досвід вітчизняних та закордонних дослідників щодо виховання ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку. Визначені структурні компоненти ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку, обґрунтовані критерії і показники його вихованості: когнітивно-аналітичний критерій характеризує володіння екологічними поняттями і термінами; розуміння наслідків антропогенного впливу на довкілля і причин сучасної екологічної кризи; обізнаність із загальними закономірностями існування природи, знання правил етичної поведінки у природі; емоційно-мотиваційний критерій відображає потребу учнів у накопиченні екологічних знань, любов до природи, потребу у гармонійному співіснуванні з нею, розуміння необхідності збереження і примноження природних багатств; інтерес до екологічних проблем, розуміння необхідності власної природоохоронної діяльності; ставлення до протиприродних дій інших людей, відчуття власної причетності до глобальних екологічних проблем; діяльнісно-поведінковий критерій характеризує уміння здійснювати екологічні спостереження, виконувати екологічні проєкти, здійснювати агітаційну і пропагандистську екологічну роботу серед населення; активність у екологічних акціях, роботі громадських природоохоронних організацій; готовність природоохоронної діяльності; здатність до самооцінки вихованості ціннісного ставлення до живої природи.Відповідно до зазначених критеріїв і показників виокремлено такі рівні вихованості ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку: високий, достатній, середній, низький.У результаті огляду наукової літератури, математично-статистичного аналізу результатів експертного оцінювання було визначено педагогічні умови виховання ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку, а саме: активізація використання інтерактивних методів виховання; виховання ціннісного ставлення до живої природи у процесі вивчення навчальних предметів; впровадження факультативних курсів, спрямованих на виховання ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку; використання потенціалу позакласної роботи для виховання ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку. Для цілісного уявлення про виховання ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку розроблено модель, яка складається з таких блоків: цільового (мета і завдання процесу виховання ціннісного ставлення до живої природи), методологічний (методологічні підходи та принципи виховання ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку), змістовий (навчальні предмети, що мають значні можливості у виховання ціннісного ставлення до живої природи, і факультативні курси), процесуальний (форми, методи та етапи виховання ціннісного ставлення до живої природи), результативний (критерії, відповідні їм показники і рівні вихованості ціннісного ставлення до живої природи учнів середнього шкільного віку). Результатом реалізації моделі є позитивна динаміка вихованості ціннісного ставлення до живої природи.^UThe dissertation is devoted to the problems of education of values to the living nature of middle school students. We clarified the content of the conceptual apparatus of research, in particular, such concepts as "value", "living nature", "values" and proposed a summary definition of "values of wildlife of middle school students" and "education of values nature of middle school students". The best practices of domestic and foreign researchers of educating the values of the attitude to the living nature of middle school students are analyzed and generalized. The structural components of the value attitude to living nature of secondary school age students are determined, the criteria and indicators of his upbringing are substantiated: the cognitive-analytical criterion characterizes the mastery of ecological concepts and terms; understanding the consequences of anthropogenic impact on the environment and the causes of the current environmental crisis; familiarity with the general laws of nature, knowledge of the rules of ethical behavior in nature; emotional and motivational criterion reflects the need of students to accumulate ecological knowledge, love for nature, the need for harmonious coexistence with it, understanding the need to preserve and increase natural resources; interest in environmental issues, understanding the need for their own environmental activities; intolerance of other people's unnatural actions, a sense of belonging to global environmental problems; activity-behavioral criterion characterizes the ability to carry out environmental observations, implement environmental projects, to carry out agitation and advocacy environmental work among the population; activity in ecological actions, work of public environmental organizations; environmental skills; ability to self-assess the education of values to wildlife. According to the specified criteria and indicators such levels of education of the value relation to the living nature of pupils of average school age, as high, sufficient, average are allocated.As a result of reviewing the scientific literature, mathematical and statistical analysis of the results of expert evaluation, we identified pedagogical conditions for educating values of wildlife of middle school students, namely: intensifying the use of interactive methods of education; education of values to wildlife in the process of studying subjects; introduction of optional courses aimed at educating the values of wildlife of middle school students; use of the potential of extracurricular activities for the education of values to the living nature of middle school students. The pedagogical conditions of education of values to wildlife have been developed, experimentally tested and substantiated, which are realized with the help of the created graphic model of education of values to wildlife of middle school students. This model consists of the following blocks: target (the purpose and objectives of the process of educating values of wildlife), methodological (which includes methodological approaches and principles of educating values of wildlife of middle school students), substantive (subjects with significant opportunities in the education of values of wildlife, and elective courses), procedural (forms, methods and stages of education of values to wildlife), effective (consists of criteria, corresponding indicators and levels of education of values to the living nature of middle school students). The result of the model is a positive dynamics of education of values to wildlife.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Позняк В. М. 
Здійснення та захист корпоративних прав подружжя / В. М. Позняк. — Б.м., 2022 — укp.

У першому розділі «Загальна характеристика корпоративних прав подружжя» аргументовано позицію, згідно з якою суб'єктивне корпоративне право за своєю внутрішньою сутністю зводиться до універсальної єдності немайнових та майнових прав учасника підприємницького товариства, які у всій свої сукупності виникають внаслідок майнової участі в статутному капіталі підприємницького товариства і реалізуються учасниками через сукупність правомочностей у спосіб, визначений законом та установчими документами. Крім того, корпоративні права, як об'єкт цивільного обороту, є самостійним об'єктом цивільних прав, що є персоніфікованим, неподільним, наповненим майновим змістом, економічною цінністю, може вільно відчужуватися та належить суб'єкту права у правовій формі, визначеній законом. При аналізі питання про первісне набуття корпоративних прав подружжя доведено, що внесення вкладів до статутного капіталу юридичної особи корпоративного типу за рахунок майна, що є спільною сумісною власністю подружжя, має здійснюватися одним із подружжя в інтересах сім'ї за згодою іншого з подружжя, оскільки обоє з подружжя мають рівні права на їх спільне майно. Аргументовано, що вклад є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя до моменту державної реєстрації юридичної особи корпоративного типу, після чого вклад трансформується у корпоративну власність юридичної особи. У другому розділі «Здійснення корпоративних прав подружжя» розглянуто межі та способи здійснення корпоративних прав подружжя. Встановлено, що здійснюючи суб'єктивне корпоративне право, учасник юридичної особи корпоративного має вибір форм та способів реалізації корпоративних прав за допомогою різноманітних фактичних дій, що проявляється у безпосередній реалізації змісту суб'єктивного корпоративного права у порядку, визначеному нормою права. Доведено, що здійснення корпоративних прав подружжя шляхом реалізація фактичних дій щодо змісту суб'єктивного корпоративного права відбувається тільки одним із подружжя – учасником юридичної особи корпоративного типу, а інший з подружжя – не учасник – такого права не має. Межами здійснення суб'єктивного корпоративного права є загальні засади приватного права і акти законодавчого, локального та індивідуального регулювання, спрямовані на визначення способів здійснення корпоративних прав, що проявляються у вчиненні фактичних і юридичних дій чи бездіяльності учасника юридичної особи корпоративного типу.Досліджуючи питання про правовий режим акцій як об'єкта спільної сумісної власності подружжя визначено, що хоча акція є неподільною за змістом право спільної сумісної власності на акцію може виникати в обох з подружжя за умови, що реалізувати корпоративні права може тільки той з подружжя, щодо якого чоловік та жінка дійшли згоди, або їх спільний представник. Аналогічно, при поділі корпоративних прав, що випливають з акцій, необхідно враховувати характер правовідносин подружжя з акціонерним товариством. Щодо похідних способів відчуження корпоративних прав подружжя в інших організаційно-правових формах юридичних осіб корпоративного типу, то аргументовано, що при відчуженні корпоративних прав та при виході з юридичної особи одним із подружжя – учасником юридичної особи корпоративного типу згода на припинення корпоративних відносин між учасником і юридичною особою іншого з подружжя не потрібна.У третьому розділі «Захист корпоративних прав подружжя» встановлено, що подружжя має право на одному рівні з іншими учасниками цивільних правовідносин використовувати як юрисдикційну, так і неюрисдикційну форму захисту корпоративних прав. Визначено, що нотаріальна форма захисту корпоративних прав подружжя проявляється у можливості звернення до нотаріуса про вчинення виконавчого напису у випадках, визначених шлюбним договором, рішенням загальних зборів учасників юридичної особи корпоративного типу та іншими документами, якщо інше прямо не заборонено законом. Обґрунтовано, що захист корпоративних прав здійснюється способами захисту, що визначені законом, локальними актами чи договором, вибір яких визначається з позицій належного та ефективного захисту з урахуванням змісту суб'єктивного корпоративного права та характеру його порушення, невизнання чи оспорення. Доведено, що у разі порушення корпоративних прав та/або позбавлення правого статусу учасника юридичної особи корпоративного типу одного з подружжя – учасника юридичної особи ефективними речово-правовими способами захисту корпоративних прав є витребування корпоративних прав з чужого незаконного володіння та відновлення становища, що існувало до порушення, що реалізується через визначення розміру статутного капіталу товариства та розмірів часток учасників товариства.^UThe first part General Characteristics of Corporate Rights of Spouses argues that the subjective corporate law in its internal essence is reduced to the universal unity of non-property and property rights of a participant in a business partnership. Such rights in their entirety arise from property participation in the company's share capital and are implemented by the participants through a set of powers in the manner prescribed by law and the constituent documents. In addition, corporate rights, as an object of civil turnover, is an independent object of civil rights, which is personalized, indivisible, full of property, economic value, can be freely alienated and belongs to the subject of law in the legal form prescribed by law. After analyzing the issue of initial acquisition of corporate rights of spouses, it is proved that contributions to the authorized capital of a corporate legal entity at the expense of property jointly owned by the spouses must be made by one spouse in the interests of the family with the consent of the other spouse. Both spouses have equal rights to their joint property. It is argued that the contribution is the object of the right of joint ownership of the spouses until the state registration of the legal entity of the corporate type. After that the contribution is transformed into the corporate property of the legal entity. The second part Exercise of Corporate Rights of Spouses discusses the limits and methods of exercising corporate rights of spouses. It is established that exercising subjective corporate law a participant of a corporate legal entity has a choice of forms and methods of exercising corporate rights through various factual actions. They are manifested in the direct implementation of the content of subjective corporate law in the manner prescribed by law. It is proved that the exercise of corporate rights of spouses through the implementation of actual actions on the content of subjective corporate law is only one of the spouses – a member of a legal entity of corporate type, and the other spouse (who is not a participant) does not have such a right. The limits of the exercise of subjective corporate law are the general principles of private law and acts of legislative, local and individual regulation, aimed at determining the ways of exercising corporate rights, manifested in actual and legal actions or inaction of a corporate legal entity.Examining the legal regime of shares as an object of joint ownership of spouses, it was determined that although the share is indivisible in content, the right of joint ownership of shares may arise in both spouses. Corporate rights can be exercised only by the agreed spouse, or their joint representative. Similarly, in the division of corporate rights for shares, it is necessary to take into account the nature of the legal relationship of the spouses with the joint stock company.Regarding derivative methods of alienation of corporate rights of spouses in other organizational and legal forms of legal entities of corporate type, it is substantiated that consent to terminate corporate relations between participant and legal person of the other spouse is not required when alienating corporate rights and leaving a legal entity by one of the spouses – a member of a legal entity of corporate type.The third part Protection of Corporate Rights of Spouses states that spouses have the right on an equal footing with other participants in civil relations to use both jurisdictional and non-jurisdictional form of protection of corporate rights. It is determined that the notarial form of protection of corporate rights of spouses is manifested in the possibility of applying to a notary for a writ of execution in cases specified in the marriage contract, decision of the general meeting of corporate legal entities and other documents, unless otherwise expressly prohibited by law. It is substantiated that the protection of corporate rights is carried out by means of protection determined by law, local acts or contract. The form of protection is determined from the standpoint of proper and effective protection taking into account the content of subjective corporate law and the nature of its violation, non-recognition or challenge. It is proved that in case of violation of corporate rights and / or deprivation of the legal status of a member of a legal entity of corporate type of one of the spouses – participant of a legal entity, effective property rights to protect corporate rights are, which is realized through the determination of the size of the authorized capital of the company and the size of the shares of the company's participants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Іванова О. О. 
Конкурсно-фестивальний рух на Волині кінця ХХ — початку ХХІстоліть: культурно-історичний та комунікативний аспекти.: автореферат дис. ... д.філософ : 034 / О. О. Іванова. — Б.м., 2023 — укp.

Роль сучасних регіональних фестивалів і конкурсів як динамічних формпросвітницької та художньої взаємодії суттєво зростає в епохуглобалізаційних процесів. Інформаційно-технологічний компонентглобалізації створює нові можливості для комунікації, сприяючи розвиткурегіонального культурного ландшафту. Регіональний шар збагачуєтьсяновими ідеями, техніками культурного моделювання через впливи з іншихкультур, що приносять нове бачення та розширюють художні горизонти.Глобалізаційні процеси сприяють популяризації регіональнихмистецьких форм творчості та культурної діяльності та дають можливістьбільш широкій аудиторії відчути багатство й різноманіття культурного спадкурегіону як важливої частки в інтерпретації наративів культурної цілостідержави. У цьому контексті регіональні мистецькі конкурси та фестивалісприяють зростанню уваги до місцевої культури й мистецтва, надаючиможливість артистам, митцям і виконавцям продемонструвати свої таланти татворчість, що сприяє їхньому розвитку й визнанню, а сама акція як певнийкультуртрегерський організм стає платформою для обміну ідеями, традиціямита творчими підходами.3Оскільки регіональні мистецькі конкурси і фестивалі пропонуютьширокий спектр культурних подій та активностей, вони залишаютьсяактуальними й важливими для розвитку творчості та виконавської мистецькоїсфери, а також для зміцнення культурних зв’язків між регіонами. При цьомуактивний розвиток конкурсно-фестивального руху саме в регіональномуінваріанті є однією з важливих ознак сучасного національного культурноговідродження України. У цьому контексті звернення до конкурснофестивального руху у Волинському краї на зламі ХХ–ХХІ століть відкриваєширокі можливості для дослідження як загальнонаціональних, так ірегіональних аспектів української культури. Відсутність ґрунтовних науковихдосліджень про конкурсно-фестивальну панораму Волині в культурноісторичному та комунікативному аспектах, а саме у контексті виявленнятворчого потенціалу спільнот, пошуку нових ідей, вираження своєїунікальності як платформи для обміну художнім досвідом, пропагандикультурної різноманітності, стимулювання інновацій та експериментів у сферікультурно-просвітницької діяльності на прикладі конкурсно-фестивальноголандшафту Волині складає актуальність цього дослідження.Науковою проблемою представленої дисертації є осмисленняконкурсно-фестивального руху на Волині кінця ХХ — початку ХХІ століттяяк культурно-мистецького явища, носія культурно-мистецьких традицій ізасобу комунікації в умовах соціокультурного ландшафту України. У роботіуточнено понятійно-категоріальний апарат дослідження, зокрема зазначено,що фестиваль — це історично динамічне культурно-мистецьке явище, що маєритуально-святкову ґенезу і являє собою серію соціокультурних подійциклічного характеру. Конкурс, на відміну від фестивалю, являє собоюісторично стабільну (функції конкурсу є незмінними) форму культури, що маєзмагально-ігрову ґенезу і сутність та належить до соціокультурних подійциклічного характеру. Конкурс, як і фестиваль, може мати жанрові різновидита виконує роль носія цінностей певних соціокультурних страт.4Введено в науковий обіг архівні матеріали, пов’язані з історієюстановлення конкурсно-фестивального руху на Волині. Зокрема це документиВолинської обласної ради, архівні матеріали Волинського обласного науковометодичного центру культури, Волинської обласної філармонії, Волинськогофахового коледжу культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського, інтерв’ю,спогади організаторів та учасників конкурсів і фестивалів.Шляхом упорядкування та аналізу ряду архівних матеріалів, інтерв’юорганізаторів та учасників конкурсів і фестивалів охарактеризованокультурно-історичні та комунікативні аспекти найбільш знакових для Волиніконкурсів і фестивалів, зокрема Музичного фестивалю «Стравінський таУкраїна», Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня»,Міжнародного фестивалю «Поліське літо з фольклором», Міжнародногоконкурсу піаністів «Шопенівська весна», Міжнародного конкурсу баяністів іакордеоністів «InterSvitiaz аccomusic», Всеукраїнського конкурсу хоровогомистецтва імені Лесі Українки, Всеукраїнського конкурсу виконавців насопілці та цимбалах «Волинська гуковиця», Всеукраїнського конкурсувиконавців на струнно-смичкових інструментах імені Олександра Негоди таінших.^UA dissertation for obtaining a scientific degree of the Doctor of Philosophy,specialty 034 ― Culturology (branch of knowledge 03 ― Humanities). – Modern ArtResearch Institute of the National Academy of Arts of Ukraine, Kyiv, 2023.The scientific problem of the presented dissertation is the understanding of thecompetitive-festival movement of Volyn at the end of the 20th — beginning of the21st century as a cultural phenomenon, a carrier of artistic traditions and means ofcommunication in the conditions of the socio-cultural landscape of Ukraine. Regionalart competitions and festivals offer a wide range of cultural events and activities, theyremain relevant and important for the development of creativity and performing arts,as well as for strengthening cultural ties between regions. At the same time, the activedevelopment of the competition and festival movement in the regional invariant is oneof the important signs of the modern national cultural revival of Ukraine. In thiscontext, turning to the competitive-festival movement of Volyn region at the turn ofthe 20th -- 21st centuries opens wide opportunities for researching both national andregional aspects of Ukrainian culture in terms of its integrity, acting as a peculiar andat the same time organic component of it.The work specifies the conceptual and categorical apparatus of the research, inparticular it is stated that the festival is a historically dynamic cultural phenomenonthat has a ritual and festive genesis and is a series of socio-cultural events of a cyclicalnature. The competition, in contrast to the festival, represents a historically stable (thefunctions of the competition are unchanged) form of culture that has a game genesis9and essence and belongs to socio-cultural events of a cyclical nature. The competition,like the festival, can have genre varieties and fulfills the role of a carrier of values ofcertain socio-cultural strata.Archival materials related to the history of the formation of the competitionfestival movement of Volyn have been put into scientific circulation, in particular,documents of the Volyn Regional Council, archival materials of Volyn RegionalScientific-Methodological Center of Culture, Volyn Regional Philharmonic, IgorStravinsky Volyn College of Culture and Arts, interviews, memories of organizersand participants of competitions and festivals.By organizing and analyzing a number of archival materials, interviews withorganizers and participants of contests and festivals, the cultural-historical andcommunicative aspects of the most significant contests and festivals for Volyn, inparticular, the Music Festival "Stravinsky and Ukraine", the International Festival ofUkrainian Folklore "Beregynia", were characterized. The International Festival"Polissia Summer with Folklore", International Piano Competition "Chopin Spring",International Competition of Bayanists and Accordionists "InterSvitiaz accomusic",Lesia Ukrainka All-Ukrainian Choral Art Competition, All-Ukrainian Competition ofPipe and Cymbal Performers "Volyn Hukovytsia", Oleksandr Nehoda All-UkrainianCompetition of Performers on stringed instruments and others.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського