Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (2581)Книжкові видання та компакт-диски (611)Журнали та продовжувані видання (77)
Пошуковий запит: (<.>K=АКАДЕМІК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 177
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Черниш О.О. 
Академік В.М.Ремесло (1907-1983) - вчений та організатор сільськогосподарської дослідної справи в Україні: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.О. Черниш ; УААН. Держ. наук. сільськогосп. б-ка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження наукової діяльності академіка В.М.Ремесла (1907 - 1983 рр.). Розглянуто основні етапи життя, науково-дослідну, науково-організаційну та громадську діяльність видатного українського вченого в галузі селекції сільськогосподарських рослин. Проаналізовано основні напрями наукових досліджень В.М. Ремесла, якими є: селекція зернових культур; насінництво зернових і зернобобових культур; цитогенетичні, фізіологічні дослідження зернових культур і селекція на якість зерна; розробка аграрних технологій вирощування даних культур. Показано внесок ученого у розвиток сільськогосподарської дослідної справи в Україні. Висвітлено діяльність В.М.Ремесла як талановитого організатора сільськогосподарської дослідної справи та активного громадсько-політичного діяча.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П131 д(4УКР)Ремесло В.М. г +
Шифр НБУВ: РА351610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кушнарьова В. О. 
Академік Г. М. Висоцький (1865 - 1940) - вчений, педагог, організатор агролісомеліоративної дослідної справи в Україні: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / В. О. Кушнарьова ; Держ. наук. с.-г. б-ка НААН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено життєвий шлях і діяльність академіка Г. М. Висоцького. Розкрито умови, за яких сформувався його науковий світогляд. Охарактеризовано основні етапи життєвого та творчого шляху вченого, узагальнено та введено до наукового обігу малоз'ясовані та невідомі факти з його біографії та діяльності. Наведено періодизацію життя та наукової діяльності Г. М. Висоцького. Проаналізовано основні напрями його досліджень і розкрито визначну роль як організатора вітчизняної аграрної науки й освіти. Показано роль Г. М. Висоцького у справі підготовки фахівців для лісової галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П. д(4УКР) Висоцький, Г. М. г + П. г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА376002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
3.

Боденчук Л.С. 
Академік І.І. Лукінов (1927 - 2004) - вчений, громадський діяч, організатор аграрно-економічної науки в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Л.С. Боденчук ; Держ. наук. с.-г. б-ка УААН. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Висвітлено основні етапи життя, наукову, науково-організаційну діяльність видатного вченого в галузі аграрної економіки. Визначено, що активна наукова діяльність І.І. Лукінова відповідала незрілим потребам розвитку сільського господарства в Україні та була підпорядкована розв'язанню найголовніших соціально-наукових завдань. Проведено періодизацію наукової діяльності та виділено такі етапи: входження в науку, становлення як визначного вченого й утвердження в цьому статусі. Встановлено масштабність його науково-представницької та науково-просвітницької роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)6 Лукінов І.І. + У9(4УКР)32 д Лукінов, І.І. +
Шифр НБУВ: РА368934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дідух Л.В. 
Академік М.Ф.Біляшівський у науковому, культурному та громадському житті України (кінець XIX - перша чверть XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Дідух ; Нац. ун-т "Києво-Могил. акад". — К., 2005. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження наукової та громадсько-культурницької діяльності академіка М.Ф.Біляшівського. Розглянуто процес становлення ученого як особистості та формування його наукових поглядів. Проаналізовано дослідження ученого у галузі археології, спеціальних історичних дисциплін, мистецтвознавства, етнографії та музеєзнавства, визначено основні напрямки його наукової діяльності. Охарактеризовано внесок М.Ф.Біляшівського в розширення державної музейної мережі України. Досліджено концепцію ученого про створення місцевого музею, розроблену на базі власного практичного досвіду директора Київського міського художньо-промислового та наукового музею. Висвітлено внесок М.Ф.Біляшівського у формування теоретичних положень вітчизняного музеєзнавства як наукової дисципліни. Значну увагу приділено пам'яткознавчій та пам'яткоохоронній діяльності М.Ф.Біляшівського. З'ясовано, що позитивне вирішення основних проблем збереження вітчизняної історико-культурної спадщини учений вбачав у виведенні їх на загальнодержавний рівень у контексті прийняття національного пам'яткоохоронного законодавства. Висвітлено активну діяльність М.Ф.Біляшівського у різних пам'яткоохоронних інституціях та показано роль наукової інтелігенції в національно-культурному розвитку України кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Біляшівський + Ч773(4УКР)6-8 Біляшевський 4 +
Шифр НБУВ: РА335759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Товкун Л. П. 
Академік О. В. Корчак-Чепурківський: наукова, організаційна робота та педагогічна діяльність у 1883 - 1947 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Л. П. Товкун ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено діяльність видатного українського гігієніста й епідеміолога О. В. Корчака-Чепурківського (1883 - 1947 рр.). Визначено основні періоди його діяльності для поглибленого історико-аналітичного дослідження. Розкрито умови формування наукового світогляду вченого. Проаналізовано його організаційну, науково-дослідну роботу, досліджено викладацьку діяльність професора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. д(4УКР) О. В. Корчак-Чепурківський
Шифр НБУВ: РА374742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Бонь О.І. 
Академік Олекса Петрович Новицький як історик культури, організатор пам'яткоохоронного та музейного руху: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Бонь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто найважливіші проблеми, пов'язані з формуванням світоглядних переконань Олекси Петровича Новицького, досліджено його плідну діяльність щодо збереження української історико-культурної спадщини на основі широкого кола джерел, особливо тих, які протягом тривалого часу не використовувались або були недоступними. Особливу увагу приділено діяльності О.П.Новицького стосовно розвитку українського музеєзнавства, а також його науково-організаційній роботі у ВУАН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-8 Новицький + Ч773(4Укр)6-8 Новицький О.П. + Щ101.3-2(4Укр)
Шифр НБУВ: РА311019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чередниченко М.З. 
Антитромботична терапія низькомолекулярними гепаринами при відновленні ритму у хворих з фібриляцією передсердь: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.З. Чередниченко ; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. академіка М.Д.Стражеска" АМН України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розв'язано задачу обгрунтування вибору антикоагулянтної терапії з застосуванням низькомолекулярних гепаринів для відновлення ритму у хворих з персистуючою формою фібриляції передсердь. Доведено ефективність і доцільність застосування еноксапарину у пацієнтів цієї категорії та встановлено можливість скорочення тривалості терапії. Виявлено, що 5,75 % пацієнтів з фібриляцією передсердь мають тромбоемболічні ускладнення в анамнезі та становлено недостатнє використання ними антикоагулянтів. Доведено можливість проведення ранньої кардіоверсії на фоні застосування еноксапарину після виключення тромбозу та предикаторів тромбоутворення у вушку лівого передсердя за допомогою черезстравохідної ехокардіографії та мультиспіральної комп'ютерної томографії серця. У разі досягнення швидкості трансмітрального кровотоку значення 50 см/с і більше у хворих з відновленним синусовим ритмом установлено можливість дострокової відміни антикоагулянтної терапії. Під контролем системи згортання крові доведено безпечність короткочасної терапії еноксапарином протягом 3 - 7-ми днів до та після кардоверсії з урахуванняи групи ризику виникнення тромбоемболій. Як найбільш інформативні показники тромбоутворення виявлено розчинний фібрин-мономер і D-димер. Підтверджено більш прогнозований і стабільний антикоагуляційний ефект еноксапарину у порівнянні з варфарином, його більшу ефективність у профілактиці тромбоемболічних ускладнень (0 % у разі застосування еноксипарину та 4,8 % - варфарину) та безпеку (геморагічних ускладнень 1,3 % проти 14,5 % відповідно).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-52 +
Шифр НБУВ: РА362380

Рубрики:

      
8.

Примак А.Ф. 
Архівна спадщина М.Ф. Біляшівського (1867 - 1926): склад, зміст та історико-культурна значущість: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / А.Ф. Примак ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано наукову та публіцистичну спадщину академіка Української академії наук (1919 р.) М.Ф. Біляшівського. Увагу приділено структурі, змісту, реконструкції архівної спадщини академіка. На підставі архівних матеріалів і документів визначено основні напрями наукової та творчої діяльності вченого. Розглянуто його внесок у розробку питань історико-культурної спадщини українського народу, становлення видавничої справи та видання цінних історичних джерел. Завдяки його організаційній діяльності створено Відділ охорони пам'яток старовини та мистецтва, а також на державний рівень було поставлено питання охорони культурної спадщини та розпочато реєстр пам'яток. Визначено основну мету життя М.Ф. Біляшівського - працювати для України у справі збереження історичного надбання, пам'яток історії та культури, розвитку пам'ятко- та музеєзнавства, здійснення видавничої діяльності, проведення широкої просвітницької роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)79 +
Шифр НБУВ: РА363501

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кондрач Я.С. 
Військово-історичні дослідження Івана Крип'якевича (1886 - 1967): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Я.С. Кондрач ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано військово-історичні праці члена НТШ, академіка АН УРСР І.Крип'якевича, присвячені Київській Русі та Галицько-Волинській державі, Запорізькій Січі та козацьким війнам, визвольним змаганням українців у першій половині ХХ ст. Відзначено, що І.Крип'якевич автор наукової концепції першої "Історії українського війська" (1936 р.) та фундатор української військово-історичної школи. Значну увагу приділено Українським визвольним змаганням 1914 - 1923 рр., зокрема, культурно-освітній діяльності легіону Українських січових стрільців, Українській Галицькій армії проти поляків та більшовиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1 + Ц1,8(4УКР)дКрип'якевич,І. +
Шифр НБУВ: РА350931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Таргоня Н.С. 
Внесок академіка Л.В. Погорілого (1934 - 2003) в розвиток випробувань сільськогосподарської техніки в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Н.С. Таргоня ; Держ. наук. с.-г. б-ка УААН. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розкрито умови формування наукового світогляду й особистості вченого, а також його науково-випробувальну, організаційну, педагогічну та громадську діяльність. З'ясовано основні напрями наукових досліджень Л.В. Погорілого. Висвітлено внесок академіка у розвиток випробувань сільськогосподарської техніки в Україні. Проведено періодизацію життя та творчої діяльності вченого. Досліджено історію становлення та розвитку випробувань сільськогосподарської техніки в Україні та розроблено її періодизацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П07д(4УКР) Погорілий Л.В. +
Шифр НБУВ: РА368935

Географічні рубрики:

      
11.

Возьний В.І. 
Державно- правові погляди академіка С.С.Дністрянського: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.І. Возьний ; НАН України, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кас'янов В. О. 
Диференційоване лікування внутрішньочерепних перинатальних крововиливів у новонароджених: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / В. О. Кас'янов ; Академія медичних наук України ; "Інститут нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова" державна установа. — К., 2009. — 20 с.: a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.32
Шифр НБУВ: РА370331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
13.

Золотоверх О.М. 
Діагностика та хірургічне лікування міжхребцевих гриж грудного відділу хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.М. Золотоверх ; Ін-т нейрохірургії ім. академіка А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 25 с. — укp.

Проаналізовано інформативність нейровізуалізуючих методів дослідження, зокрема, комп'ютерна томографія (КТ), магніторезонансна томографія (МРТ), мієлографія, дискографія, визначено їх роль під час вибору оперативної тактики, алгоритм діагностики за дискогенної патології грудного відділу хребта (ГВХ). Проаналізовано результати хімічного лікування хворих залежно від обраної оперативної тактики. Вивчено найближчі та віддалені результати хірургічного лікування хворих з дискогенною патологією ГВХ, оцінено якість їх життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: 636.750.541 +
Шифр НБУВ: РА370973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Шпак Я. В. 
Діастолічна серцева недостатність: клініко-етіологічні та морфо-функціональні особливості, роль імунної активації, ефективність терапії інгібіторами ангіотензин-перетворюючого ферменту при довготривалому спостереженні: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Я. В. Шпак ; Академія медичних наук України ; Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска, національний науковий центр. — К., 2009. — 19 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09
Шифр НБУВ: РА369223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Берегова Ю.М. 
Діяльність академіка В.Г.Дроботька в контексті розвитку мікробіологічної науки в Україні (1885 - 1966): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Ю.М. Берегова ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії проведено комплексне дослідження, присвячене вивченню наукової спадщини В.Г.Дроботька, виділено основні етапи його діяльності як науковця та організатора науки. На базі вивчення архівних матеріалів детально досліджено творчі зв'язки В.Г.Дроботька з зарубіжними ученими. Показано суттєвий внесок наукової, науково-організаційної та науково-популяризаторської діяльності ученого у розвиток мікробіологічної науки в Україні у 1930 - 1960-х рр. Ідентифіковано керований ним колектив дослідників Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України як наукову школу, основним напрямком роботи якої було одержання антимікробних речовин з вищих рослин. Показано актуальність і можливість застосування наукових надбань В.Г.Дроботька в сучасній медичній науці та практиці. До наукового обігу введено нові та маловідомі факти з життя ученого та історії вітчизняної мікробіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 д(4УКР) Дроботько, В.Г. +
Шифр НБУВ: РА349165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бащенко В. М. 
Діяльність академіка В.П. Бурката (1939 - 2009) у контексті розвитку сільськогосподарської дослідної справи у тваринництві України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.04.01 / В. М. Бащенко ; НААН України, Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження життєвого та творчого шляху академіка В.П. Бурката, виділено основні періоди його наукової й організаційної діяльності, з'ясовано місце репрезентаційної та популяризаційної діяльності вченого у розвитку сільськогосподарської дослідної справи (СДС) в Україні. Наведено оцінку його діяльності як організатора вітчизняної СДС, ініціатора створення низки науково-дослідних та науково-виробничих структур у галузі тваринництва, визначено внесок академіка у становлення та розвиток комплексних наукових досліджень з національної сільськогосподарської біографістики та бібліографії. Удосконалено загальні підходи щодо проведення аналізу наукової спадщини В.П. Бурката й окреслено шляхи її використання на сучасному етапі розвитку тваринництва. Запропоновано до наукового обігу незавершені та рукописні праці вченого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П5/6 д(4УКР) Буркат, В. П.
Шифр НБУВ: РА380376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ожерельєва В.М. 
Діяльність академіка В.Я.Юр'єва в контексті розвитку сільськогосподарської науки в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / В.М. Ожерельєва ; УААН. Держ. наук. сільськогосп. б-ка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження діяльності видатного вітчизняного селекціонера в галузі рослинництва академіка В.Я.Юр'єва (1879 - 1962). До наукового обігу введено маловідомі факти з життя та діяльності ученого, охарактеризовано основні етапи його становлення як науковця й особистості. Розроблено періодизацію наукової діяльності В.Я.Юр'єва, розглянуто основні напрямки селекційної роботи ученого. На підставі вивчення наукової спадщини В.Я.Юр'єва визначено роль його наукових досягнень у галузі селекції та насінництва сільскогосподарських культур у подальшому розвитку вітчизняної дослідної справи. Проаналізовано педагогічну й організаторську діяльність ученого, зокрема, як керівника та засновника наукової школи Харківського наукового центру з селекції сільськогосподарських культур. Висвітлено роль Інституту генетики та селекції АН УРСР у розвитку теоретичних основ селекції. Досліджено процес формування та розвитку наукової школи Харківського наукового центру з селекції сільськогосподарських культур (нині Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН), висвітлено її досягення у галузі селекції, насінництва, агротехніки, біохімії, фізіології, ентомології та фітопатології сільськогосподарських культур. На підставі більш як 150-ти наукових публікацій ученого висвітлено його здобутки у галузі селекції сільськогосподарських культур. Доповнено бібліографію наукових праць В.Я.Юр'єва та літературних джерел про його життя та діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.д(4УКР)Юр'єв В. Я. +
Шифр НБУВ: РА357777

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Піщенко О.В. 
Діяльність академіка К.К. Гедройца (1872 - 1932) у становленні та розвитку сільськогосподарської науки України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.04.01 / О.В. Піщенко ; Держ. наук. с.-г. б-ка НААН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито маловідомі аспекти життя та наукової діяльності грунтознавця й агрохіміка академіка К.К. Гедройца, його внесок в розвиток сільськогосподарської науки України. Проаналізовано історичні документальні матеріали, які висвітлюють життєдіяльність і творчі здобутки академіка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П. д(4УКР) Гедройц, К. К. г
Шифр НБУВ: РА374116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Баранкова Н.О. 
Діяльність академіка М.В. Рево (1889 - 1962) у контексті розвитку мікробіології в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Н.О. Баранкова ; УААН, Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено системне дослідження наукової спадщини визначного українського ученого-біолога, академіка УАСГН М.В. Рево, висвітлено його суттєвий внесок у розвиток вітчизняної мікробіології, вірусології й імунології. До наукового обігу введено значну кількість нових історичних матеріалів з архівів України, Росії, Грузії, Польщі, розглянуто маловідомі факти з біографії ученого. Упорядковано та видано бібліографічний покажчик "Академік Рево Михайло Васильович (1889 - 1962)". Розроблено періодизацію життя та діяльності ученого, проаналізовано та синтезовано його творчі здобутки за основними напрямами наукової діяльності (медичної, ветеринарної, грунтової мікробіології, вірусології, імунології, історії вітчизняної мікробіології та вірусології), розкрито їх практичне значення для розвитку вітчизняної науки. Показано внесок М.В. Рево у розвиток сільськогосподарської дослідної справи, висвітлено його діяльність як засновника відділу сільськогосподарської мікробіології, вірусології й імунології. Висвітлено історію створення Інституту сільськогосподарської мікробіології УААН - провідної науково-дослідної установи, яка у мережі УААН організовує та проводить наукові дослідження у галузі сільськогосподарської мікробіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 д(4УКР) Рево М.В. +
Шифр НБУВ: РА368886

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Рогожа 
Діяльність академіка О.М.Нікольського (1858-1942) в контексті розвитку біологічної науки: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Михайло Миколайович Рогожа ; Київський ун-т економіки і технологій транспорту. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е6 д(2РОС) Нікольський О.М. г
Шифр НБУВ: РА351764

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського