Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (177)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ІТАЛІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Савченко А.А. 
Багатоканальні оптоелектронні сенсорні системи на ефектах розповсюдження неоднорідної хвилі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / А.А. Савченко ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Розроблено нові фізико-технічні принципи побудови багатоканальних оптоелектронних систем на основі ефектів розповсюдження поверхневої електромагнітної хвилі на неоднорідній поверхні. Вивчено особливості розповсюдження енергії електромагнітної хвилі в системі на планарному хвилеводі з метою підвищення точності вимірювання сенсорної системи на елементі інтегральної оптики. Визначено склад втрат на межах поділу хвилеводів і показано, що такі втрати суттєво зменшують точність вимірювань. Запропоновано конструкцію приладу, який реалізує спосіб врахування таких втрат. Створено спеціалізовану оптоелектронну систему, призначну для реєстрації та відображення біохімічної інформації, яка грунтується на явищі розсіювання світла поверхнею золота у разі збудження поверхневих плазмонних поляритонів. Доведено коректність вимірювання розсіяного світла за умов поверхневого плазмонного резонансу (ППР) для реєстрації зміни показника заломлення, а також реєстрації макромолекулярних взаємодій. Виготовлено дослідний зразок системи на ППР, що використовує явище розсіювання світла для багатоканальних вимірювань і проведено його апробацію на базі Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова, Каролінського Інституту (Стокгольм, Швеція) та Інституту Мікросистем і мікроелектроніки (Лечче, Італія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-5 + З254.5 +
Шифр НБУВ: РА365454

Рубрики:

      
2.

Срібна І.М. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і прийомів вирощування капусти брюссельської в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / І.М. Срібна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Представлено результати трирічних досліджень ефективності окремих прийомів вирощування капусти брюссельської за умов Лісостепу України. Наведено господарсько-біологічну оцінку сортів різного географічного походження, зокрема середньопізніх, таких, як Горнет, Вертус і Розелла з Німеччини, Завитка (Чехія), Мачуга (Польша), Перфекшн (Росія), а також пізньостиглих сортів Геркулес 1342 (Росія), Гронігер (Німеччина), Кетскайл (Польща), Лонг ісланд і Мезо нано (Італія) за врожайністю, кількістю і масою головочок, розміщених у нижній, середній та верхній частинах стебла, біохімічним складом та вмістом макроелементів. За комплексом господарсько-цінних ознак виділено кращі сорти капусти брюссельської, які рекомендовано для державного сортовипробування, якими є: середньопізні - Розелла та Вертус та пізньостиглий Гронігер. Досліджено вплив строків сівби на ріст, розвиток і продуктивність двох різних за скоростиглістю сортів. Доведено, що оптимальні строки сівби - 20 - 25 квітня. Визначено оптимальний строк прищипування верхівки рослин пізньостиглого сорту Геркулес 1342 (10 вересня), який забезпечує формування більшої кількості головочок на рослині та істотне підвищення врожайності до 10 т/га. Показано, що даний захід недоцільно застосовувати для середньопізнього сорту Розелла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.23-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344668

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шелепницька І.П. 
Досвід становлення системи місцевого самоврядування в Республиці Італія та його адаптація для України: автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / І.П. Шелепницька ; Акад. муніцип. упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу фахової вітчизняної та зарубіжної літератури, законодавчих і підзаконних актів у сфері місцевого самоврядування Італії, практичних матеріалів, статистичної інформації та даних міжнародної електронної мережі "Інтернет" досліджено теоретико-методологічні, нормативно-правові й організаційно-функціональні основи становлення сучасної системи місцевого самоврядування Республіки Італія. Охарактеризовано систему місцевого самоврядування Республіки Італія. Вивчено теоретико-методологічні напрацювання з зазначеної проблематики та визначено основні напрями досліджень італійського досвіду місцевого самоврядування. Вдосконалено понятійно-категоріальний апарат. У порівняльному аспекті проаналізовано певні елементи сучасних систем місцевого самоврядування Республіки Італія та України. За результатами проведеного дослідження розроблено рекомендації для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ІТА)011.2ф + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА364557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ляшко Д.А. 
Ешеле спектри пекулярних зір і автоматизований комплекс їхньої обробки: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Д.А. Ляшко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику автоматизації обробки ешельних спектрів та наведено рекомендації щодо її використання для дослідження пекулярних зір. Визначено основні етапи екстракції та можливості їх автоматизації. З метою нормалізації спектрів на континуум використано зображення плоского поля. З'ясовано, що даний підхід дозволяє врахувати апаратні викривлення, внесені ешеле спектрографом, та автоматизувати процес проведення континуума, а також вирішити одну з головних проблем дослідження - нормалізувати спектри на континуум у порядках, які містять лінії водню. Розроблено методику побудови зображення ешеле спектра штучної зорі для контролю основних етапів автоматичної обробки. Одержано ряд нових астрофізичних результатів, що базуються на точності та ефективності розроблених методик. У процесі створення комплексу програм автоматичної обробки ешельних спектрів використано спостереження, одержані на спектрографах GIRAFFE (SAA0) Південна Африка, SARG (TNG) Італія, BOES (BOAO) Південна Корея, а також UVES, розташованого на одному з 8-метрових телескопів обсерваторії ESO La Silla (Чилі).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В661.4 в641.8,022 + В642.2 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА353260

Рубрики:

      
5.

Михайловська К.В. 
Місцеве самоврядування як форма народовладдя: особливості інституційної моделі в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / К.В. Михайловська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми дослідження інституту місцевого самоврядування як форми народовладдя. Виявлено особливості, які впливають на функціональну спроможність і дієвість даного інституту в Україні. Здійснено когнітивну редукцію емпіричної бази з існування різноманітних систем самоврядування та виокремлення їх базових моделей. Запроваджено категорії "система-образ" (модель) і "прообраз" (реальна система самоврядування), визначено та запропоновано класифікацію гібридних систем місцевого самоврядування, введено поняття та надано визначення "моделеутворювальної системи". Показано, що трансформаційні процеси систем місцевого самоврядування, які охопили країни Європи, призвели до значної втрати самобутності й оригінальності власних систем. Зазначено, що такі держави, як Іспанія, Італія, Ізраїль, Скандинавські країни, Лівія сформували свої власні традиції, установивши особливі системи взаємовідносин з державними інститутами. Розглянуто процеси формування місцевого самоврядування в Україні з часів Київської Русі до сьогодення. За результатами аналізу вітчизняної законодавчої бази, яка регулює систему місцевого самоврядування, висвітлено проблеми неузгодженості дій і дублювання повноважень між різними гілками влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2,0 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА370043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Калашнюк 
Політичні імперативи інформаційного суспільства в контексті євроінтеграційних процесів (на прикладі Європейського Союзу, Республіки Італія і України): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Євгенія Олександрівна Калашнюк ; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018
Шифр НБУВ: РА352560

Рубрики:

      
7.

Сидоренко Н.М. 
Українська таборова преса першої половини ХХ століття: проблеми національно-духовного самоствердження: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / Н.М. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Проаналізовано етапи та специфіку формування української періодики першої половини ХХ ст. (1914 - 1950) у таборах військовополонених, інтернованих частин Армії УНР та Української Галицької Армії, переміщених осіб і біженців на території Європи (Німеччина, Австрія, Угорщина, Чехія, Польща, Італія, Великобританія), Азії (Далекий Схід, Росія) та північної Африки (Єгипет). Розглянуто специфіку виявлення національно-духовних ознак української еміграції у культурно-освітній та видавничій діяльності, пропаганди національного імені засобами публіцистики, пошук шляхів політичного та духовного самоствердження серед інших народів. До наукового обігу введено понад 600 таборових часописів, простежено журналістський шлях репресованих працівників преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(0=УК)
Шифр НБУВ: РА310954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Тімченко І. С. 
Кулонова сума та кулонова енергія ядра 7Li / І. С. Тімченко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: інклюзивне розсіяння електронів на ядрі 7Li. Мета: експериментальне дослідження у широкому діапазоні переданих імпульсів q експериментальних значень поздовжньої функції відгуку RL(q,w), кулонової суми SL(q) та кулонової енергії Еcoul ядра 7Li. Методи: метод числового моделювання проходження електронів крізь речовину (GEANT-3); метод найменших квадратів; метод Розенблюта. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: уперше здобуто експериментальні значення поздовжньої функції відгуку, кулонової суми та кулонової енергії ядра 7Li; виявлено аномалію в поведінці від переданого імпульсу кулонової суми ядра 7Li, як і раніше у випадку ядра 6Li; розроблено алгоритм моделювання процесу фотонародження е+,е- -пар у речовині мішені, який дає змогу істотно скоротити час моделювання; запропоновано методику аналізу поведінки поздовжньої функції відгуку при великих переданих енергіях і знайдено значення показника степеневої функції, яка використовується для екстраполяції функції відгуку в область переданих енергій до нескінченності; проведено ревізію даних формфактора основного стану ядра 12С, що вважаються еталонними, і знайдено в них 3%-ву систематичну похибку. Практичне значення: здобуті експериментальні значення RL(qc,w) та SL(q) ядра 7Li можуть бути використані для тестування сучасних моделей нуклон-нуклонної взаємодії в ядрі; виявлена залежність значення переданого імпульсу виходу на плато кулонової суми від параметра х ступеня кластеризації ядра може бути використана для експериментального визначення величини х; знайдені експериментальні величини кулонової енергії Еcoul та її складових I1, I2 ядра 7Li разом з такими ж даними для 4Не та 6Li мають важливе значення для дослідження кластеризації легких ядер. Сфера використання: у теоретичних та експериментальних дослідженнях з вивчення механізму ядерної взаємодії та структури атомних ядер, які проводяться у таких наукових центрах як Національний науковий центр "Харківський фізико-технічний інститут" НАН України, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна МОН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка МОН України, Інститут ядерних досліджень НАН України, м. Київ, Інститут теоретичної фізики НАН України, м. Київ, Jefferson LAB (США), Departament of Physics University of Trento (Італія) та інших; міжнародні наукометричні бази даних.^UObject of the study: the inclusive scattering of electrons by the 7Li nucleus. Objective: the experimental investigation of the longitudinal response function RL(q,w), the Coulomb sum SL(q) in a wide range of momentum transferred q and the Coulomb energy Ecoul of the 7Li nucleus. Methods: the numerical simulation method of electrons passing through a substance (GEANT-3); the least squares method; the Rosenblut method. Theoretical and practical results, scientific novelty: for the first time, the experimental values of the longitudinal response function, the Coulomb sum and the Coulomb energy of the 7Li nucleus have been obtained; the behavior of the 7Li Coulomb sum from momentum transferred manifested an anomaly as before observable in the case of the 6Li nucleus; the algorithm for modeling the photoproduction process e+, e- - pairs in the target substance, which allows to significantly reduce simulation time, has been developed; a method for analyzing the behavior of the longitudinal response function at large transferred energies is proposed and the exponent of the power function used to extrapolate the response function into the region transferred energies to infinity has been obtained; a revision of the values of ground state form factor of the 12C nucleus, considered to be reference, has been performed , and the 3% systematic error has been found in them. Practical significance: the obtained experimental values of longitudinal response function RL(q,w) and Coulomb sum SL(q) of the 7Li nucleus can be used for testing of modern models of nucleon-nucleon interaction in nucleus; the observed dependence of the transferred momentum value, above which the Coulomb sum becomes constant, from the parameter x, which characterizes the degree of nuclear clusterization, can be used for the experimental determination of the x value; the calculated values of the Coulomb energy Ecoul and its components I1, I2 of the 7Li nucleus, together with the same data for 4He and 6Li, are important for the investigation of clustering of light nuclei. Scope of application: for theoretical and experimental researches aimed at studying of the nuclear interaction mechanism and atomic nuclei structure, which are held at such scientific centers as the National Science Center "Kharkiv Physical and Technical Institute" of the National Academy of Sciences of Ukraine, VN Karazin Kharkiv National University of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Taras Shevchenko National University of Kyiv of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Institute of Nuclear Research of the National Academy of Sciences of Ukraine (Kyiv), Institute of Theoretical Physics of the National Academy of Sciences of Ukraine (Kyiv), Jefferson LAB (USA), Department of Physics University of Trento (Italy) and others; international science-metric databases.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Михайленко М. Ю. 
Державна політика національної консолідації Королівства Італія (1861-1896 рр.). / М. Ю. Михайленко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації на основі вивчення широкого кола джерел й історіографії розглядається досвід Королівства Італія у формуванні і зміцненні національної держави після об'єднання. З цією метою визначено ключові завдання і проблеми державного будівництва у 1861-1896 рр., здійснено оцінку ефективності політики перших «історично правих» й «історично лівих» урядів з консолідації італійської нації та держави. Зокрема розкрито формування органів влади і єдиної адміністративно-територіальної системи Королівства, «Проблему Півдня» у період 1861-1870 рр., визначено причини і фактори, що призвели до виникнення «Римського питання», шляхи його врегулювання і вплив на подальший розвиток держави. Висвітлено процес проведення масштабних соціально-економічних реформ на державному рівні з метою зміцнення Королівства та економічну політику, від ліберальної моделі «історичної правої» до протекціонізму «історичної лівої». Охарактеризовано ключові інструменти, використані першими урядами Королівства з метою «формування» італійської нації, зокрема, виборча реформа, система освіти, армія. З огляду на значний вплив зовнішніх факторів на процес об'єднання і консолідації держави проаналізовано зовнішньополітичну діяльність італійських урядів у визначений період.^UThis research is based on the study of a wide range of sources and historiographical works and analyses the experience of the young Kingdom of Italy in creation and consolidation of the nation state. To this end, the paper outlines key priorities and challenges of the state-building in this country in the period of 1861-1896. In particular, the author researched in detail the formation of the state bodies and common administrative-territorial system of the Kingdom with a strong institution of prefects, which secured the institutional and administrative consolidation of the newly created state. The so-called "Problem of the South"– massive acts of defiance by the local population in the southern provinces of the Kingdom in the period 1861-1870 – was also examined. In addition, the researcher defined the reasons and factors leading to the so-called “Roman issue” as well as the ways of addressing this problem and its impact on the further development of the Kingdom. The paper looks into large-scale socio-economic reforms carried out at the state level in order to consolidate the newly established state. It also described the evolution of the country's economic development from the liberal model of the "historical right" governments to the protectionism of the "historical left" governments as well as reasons and consequences of this policy.The research shed light at key tools used by the first governments of the Kingdom of Italy aimed at "creating" the Italian nation. In this context, the author examined the evolution of electoral legislation as a main instrument of peoples' access to power and ensuring its influence on the formation and implementation of the key priorities of national development. The reform of the education system during the first decades after the reunification of the Kingdom, including the introduction of compulsory education among young people and the expansion of the school network as one of the key tools for spreading the values of a nation state and patriotism, was covered in detail. The key role of the united Royal Army in the unification of the state was also reflected.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Копич Р. І. 
Гармонізація фіскальної політики у Європейському Союзі / Р. І. Копич. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційному дослідженні опрацьовано теоретико-методологічні засади врахування зовнішніх ефектів фіскальної політики як важливого елемента гармонізації фіскальної політики у межах інтеграційного утворення, розроблено методологію емпіричного оцінювання залежності країн європейської периферії від фіскальної політики найбільших європейських країн (Німеччина, Франція, Італія, Нідерланди), а також запропоновано підходи до використання фіскальної політики зі стабілізаційною метою в країнах такого неоднорідного інтеграційного утворення, як Європейський Союз, з акцентуванням проблематики фіскальної стійкості та особливостей обраної системи обмінного курсу, а на цій основі – вибору засобів координації та інституційних гарантій на наднаціональному рівні.^UThe dissertation is devoted to research on fiscal policy external effects as an important element of fiscal policy harmonization within an economic integration entity, methodology of empirical testing of external effects by the largest European economies (Germany, France, Italy, Netherlands) upon the countries of European periphery, as well as approaches for the use of fiscal policy with stabilization purposes in such heterogeneous entity as the European Union, with a focus upon fiscal sustainability, specific features of the exchange rate regime and, consequently, selection of policy coordination tools and adequate institutional guarantees on the supranational level.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Гладких Ф. В. 
Застосування кріоекстракту плаценти для корекції ульцерогенної дії нестероїдних протизапальних засобів (експериментальне дослідження) / Ф. В. Гладких. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – перебіг патологічних змін у внутрішніх органах щурів на тлі експериментального ульцерогенезу, індукованого нестероїдними протизапальними засобами.Мета дослідження – встановити вплив кріоекстракту плаценти на ульцерогенну дію та терапевтичну ефективність нестероїдних протизапальних засобів.Методи дослідження та апаратура – патофізіологічні, онкометричні, планіметричні, макроскопічні, патоморфологічні та імуногістохімічні, гематологічні та біохімічні, статистичні методи. Дослідження проведені із використанням електростимулятора лабораторного «ЕСЛ-2», механічного тензоалгозиметра «Paw Pressure Analgesia Meter DAQ 37215» (Ugo Basile, Італія), тестера інвалідності («Linton Instrumentation», Великобританія), автоматизованого геманалізатора, кріоапарату «Cryo Pro Maxi» (Cortex Technology, Данія) та інвертованого мікроскопу (Meiji Techno, Японія).Результати та їх новизна – вперше встановлено наявність противиразкової активності у кріоконсервованого екстракту плаценти, яка на тлі профілактичного введення на моделі гострого індометацин-індукованого ушкодження шлунка становила 69,1%; на моделі гострого диклофенак натрій-індукованого ушкодження – 92,1%. За лікувального режиму застосування у щурів з субхронічною мелоксикам-індукованою гастропатією противиразкова активність становила 100%. За лікувально-профілактичного режиму застосування противиразкова активність кріоконсервованого екстракту плаценти на моделях субхронічних ібупрофен-індукованого та індукованого ацетилсаліциловою кислотою ушкодження шлунка становила 72,8% та 70,6% відповідно. Вперше встановлено механізми противиразкової активності кріоекстракту плаценти на тлі експериментального ревматоїдного артриту. Розширено уявлення про вплив кріоекстракту плаценти на функціональний стан шлунково-кишкового тракту, апоптоз епітеліоцитів шлунка, асоційований із нестероїдними протизапальними засобами. Вперше отримано наукові дані щодо модифікації протизапальної та аналгетичної активності нестероїдних протизапальних засобів під впливом кріоконсервованого екстракту плаценти при їх комбінованому застосуванні. Отримано нові дані про механізми протизапальної активності кріоконсервованого екстракту плаценти та нестероїдних протизапальних засобів при їх комбінованому застосуванні.Ступінь впровадження – опубліковано 33 наукові роботи.Галузь застосування – кріомедицина, фармакологія, гастроентерологія, ревматологія.^UThe object of the study was the course of pathological changes in the internal organs of rats on the background of experimental ulcerogenesis induced by nonsteroidal anti-inflammatory drugs.The aim of the study was to establish the effect of placental cryoextract on ulcerogenic action and therapeutic efficiency of nonsteroidal anti-inflammatory drugs.Research methods and equipment were as follows: pathophysiological, oncometric, planimetric, macroscopic, pathomorphological and immune histochemical, hematological and biochemical, statistical. The studies were performed using an electrical stimulator of the laboratory "ESL-2", mechanical strain gauge "Paw Pressure Analgesia Meter DAQ 37215" (Ugo Basile, Italy), disability tester ("Linton Instrumentation", UK), automated hemanalyst, cryodevice "Cryo Max" (Cortex Technology, Denmark) and inverted microscope (Meiji Techno, Japan).Results and their novelty –the presence of antiulcer activity in cryopreserved placenta extract was for the first time established, which against the background of prophylactic administration in the model of acute indomethacin-induced gastric injury was 69.1%; in the model of acute diclofenac sodium-induced damage it made 92.1%. Under the treatment regimen in rats with subchronic meloxicam-induced gastropathy, the antiulcer activity was 100%. Under the treatment-and-prophylactic regimen, the antiulcer activity of cryopreserved placenta extract in models of subchronic ibuprofen-induced and acetylsalicylic acid-induced gastric damage was 72.8% and 70.6%, respectively. The mechanisms of antiulcer activity of placental cryoextract on the background of experimental rheumatoid arthritis were established for the first time. The influence of placental cryoextract on the functional state of the gastrointestinal tract, apoptosis of gastric epitheliocytes associated with nonsteroidal anti-inflammatory drugs. For the first time, scientific data on the modification of anti-inflammatory and analgesic activity of nonsteroidal anti-inflammatory drugs under the influence of cryopreserved placenta extract in their combined use were obtained. New data on the mechanisms of anti-inflammatory activity of cryopreserved placenta extract and nonsteroidal anti-inflammatory drugs when they used in combination have been obtained.Degree of implementation – 33 scientific papers have been published.Field of application – cryomedicine, pharmacology, gastroenterology, rheumatology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Мачуська І. Б. 
Адміністративно-правові засади контрольно-наглядової діяльності у сфері надрокористування в Україні / І. Б. Мачуська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним науковим дослідженням проблем правового регулювання контрольно-наглядової діяльності у сфері надрокористування в Україні. Проведено дослідження історико-правових аспектів розвитку контрольно-наглядової діяльності у сфері надрокористування в Україні в різні історичні періоди. Розкрито юридичну сутність контрольно-наглядової діяльності у сфері надрокористування. Визначено поняття, сутність і структуру правового інституту контрольно-наглядової діяльності у сфері надрокористування. Проаналізовано систему суб'єктів здійснення контрольно-наглядової діяльності у сфері надрокористування в Україні. Розглянуто правові проблеми громадського контролю у сфері надрокористування. Досліджено діяльність органів публічної влади у сфері надрокористування та внесено пропозиції щодо їх удосконалення. Досліджено нормативно-правові акти ЄС у сфері надрокористування. Проаналізовано законодавство Республіки Італія у сфері надрокористування та особливості здійснення контрольно-наглядової діяльності у зазначеній сфері. Запропоновано шляхи вдосконалення здійснення контрольно-наглядової діяльності у сфері надрокористування шляхом формування спеціального підрозділу Гірничої поліції як органу контрольно-наглядової діяльності у сфері надрокористування, а також ухвалення нормативно-правового акту – «Положення про Гірничу поліцію України», у контексті адаптації законодавства України до законодавства ЕС, посилення ролі інституту контрольно-наглядової діяльності у сфері надрокористування. Показано, що одним із дієвих механізмів забезпечення дотримання норм законодавства у сфері надрокористування є заходи адміністративної відповідальності. Вносяться конкретні пропозиції щодо внесення змін до норм Кодексу про адміністративні правопорушення та законодавства про надра. Виокремлено чотири основні групи адміністративних деліктів за порушення законодавства у сфері надрокористування та здійснено їх класифікацію. Запропоновано розробити та прийняти низку нормативно-правових актів з метою удосконалення адміністративно-правового забезпечення контрольно-наглядової діяльності у сфері надрокористування та внесення змін до системи чинного вітчизняного законодавства.^UThe thesis is a comprehensive research of the issues of legal regulation of control and monitoring activity in the field of subsurface resources in Ukraine. The author has researched historical and legal facets of control and monitoring activity in the field of subsurface resources in Ukraine in different historical periods. The author has provided insights into control and monitoring activity in the field of subsurface resources. Definitions have been given to the concept, basic nature, and structure of the legal institute of control and monitoring activity in the field of subsurface resources. The author has analysed the system of entities controlling and monitoring the field of subsurface resources in Ukraine. The author has examined legal problems of civil control for control and monitoring activity in the field of subsurface resources. The research has been undertaken into the activity of government bodies in the field of subsurface resources and proposed improvements thereof. The author has researched the EU legislation in the field of subsurface resources, namely analyzing the Italian legislation in the field of subsurface resources and features of controlling and monitoring in the field. The author has proposed ways to improve controlling and monitoring activity in the field of subsurface resources by establishing a mining police unit as an entity for controlling and monitoring in the field of subsurface resources and by passing appropriate legislation for the said unit thus harmonizing the legislation of Ukraine to that of the EU and strengthening the legal institute for controlling and monitoring in the field of subsurface resources. The author has demonstrated that one of the active mechanism for enforcement of legislation in the field subsurface resources is administrative liability. The author has proposed amendments to the Administrative Offences Code and subsurface legislation. The author has defined four groups of tort in the field of subsurface resources and provided their classification. The author has proposed to draft and pass a number of bylaws with the aim of improving administrative and legal support to controlling and monitoring activity in the field of subsurface resources and amendments to the current legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Мельничук Т. П. 
Розвиток професійної державної служби у країнах ЄС: досвід для України / Т. П. Мельничук. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в науково-теоретичному обґрунтуванні засад розвитку професійної державної служби у країнах ЄС та розроблення практичних рекомендацій щодо його застосування в удосконаленні державної служби України.Констатовано, що проблеми використання європейського досвіду в процесі формування професійної державної служби активно розглядали в науковій фаховій літературі, що сприяло накопиченню теоретичного матеріалу.Проаналізовано історію становлення та розвитку публічної служби в Стародавньому Римі, за Нових часів і на подальших етапах.Встановлено, що діяльність фізичних осіб, які виконують на професійних засадах завдання та здійснюють передбачені законодавством функції держави, позначають у європейських державах різними, проте співрозмірними термінами.Здійснено науково-теоретичне обґрунтування досвіду провідних європейських країн (Велика Британія, Франція, ФРН, Італія, Греція, Бельгія, Іспанія, Литва) з розвитку професійної державної служби на засадах визначення спільних базових принципів (верховенство права, законність, політична нейтральність/неупередженість), видів порядку прийняття (конкурсний відбір, призначення), функцій (установча, організаційна, стимулювальна, регулятивна, охоронна, контрольна) і норм (морально-етичні, регламентні) діяльності її суб'єктів – державних службовців.Проаналізовано засади управління кадровим потенціалом європейської професійної державної служби.Аргументовано, що в умовах сьогодення актуальним є питанням вдосконалення навчання та підвищення кваліфікації державних службовців. Виокремлено етапи співробітництва України з органами Євросоюзу стосовно широкого кола питань адаптації професійної державної служби України до вимог Європейського Союзу.Запропоновано спрямувати стратегію розвитку професійної державної служби України відповідно до європейського досвіду у цій сфері на вдосконалення чинного законодавства щодо морально-етичних засад державної служби, розроблення критеріїв оцінювання ефективності діяльності державних службовців і підвищення вимог до їхньої професійної підготовки.Ключові слова: державна служба, державний службовець, європейський досвід, посада державної служби, компетентність, професіоналізм, правообмеження, морально-етичні засади, підвищення кваліфікації.^UThe thesis solves the relevant scientific task, which is scientific and theoretical substantiation of professional public service principles based on the European experience. The process is beneficial for the production of practical recommendations on how to apply it in order to improve the public service of Ukraine.The thesis states that the problems of using European experience in the process of forming a professional public service were thoroughly examined in the scientific professional literature, which in turn contributed to the accumulation of theoretical material. However, despite a vast array of theoretical and practical research, the categorical meaning of the terms “civil service”, “public service”, “position”, “position of a public servant” and its correlation still remains unclear.The thesis carries out scientific and theoretical substantiation of the experience of leading European countries (Great Britain, France, Germany, Italy, Greece, Belgium, Spain, Lithuania) in the development of a professional public service on the basis of defining general basic principles (rule of law, legality, political neutrality/impartiality), types of the admission procedures (competitive examination, appointment), functions (constitutional, organizational, incentive, regulatory, security, control) and norms (moral and ethical, regulatory) of the activities of its subjects, namely public servants. The study conducts an analysis of the bases (principles, approaches) of human resource capacity management in the European professional public service.The dissertation proves that today the improvement of training and advanced training of public servants is an urgent issue. The author has staged the cooperation between Ukraine and the EU institutions concerning a wide range of issues of the ways of the professional public service of Ukraine adaptation to the EU requirements.The author proposes to direct the development strategy of professional public service of Ukraine, according to the European experience in the realm of public service, to improve the current legislation on ethical principles of public service, develop criteria for evaluating the effectiveness of public servants, and strengthening their training requirements.Keywords: public service; public servant; European experience; public service position; competence; professionalism; legal restrictions; moral and ethical principles; professional development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Смотрич Д. В. 
Процесуально-правові засади виконання судових рішень в адміністративних справах / Д. В. Смотрич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню процесуально-правових засад виконання судових рішень в адміністративних справах, а також розробленню пропозицій щодо удосконалення законодавства у відповідній сфері.Запропоновано поняття «виконання судового рішення в адміністративних справах» розглядати у двох аспектах – у матеріально-правовому та процесуальному.Встановлено, що у матеріально-правовому аспекті виконання судового рішення в адміністративному судочинстві – це невід'ємна складова права особи, яка звернулася до адміністративного суду за захистом порушених прав та охоронюваних законом інтересів у публічно-правих відносинах, на судовий захист та на справедливий суд, яке виражається у тому, що остаточне судове рішення, яким закінчено розгляд адміністративної справи або вирішено процесуальні питання та яке набуло законної сили, буде реалізоване своєчасно, у повному обсязі та у спосіб, визначений у резолютивній частині такого рішення.У процесуальному аспекті під виконанням судових рішень слід розуміти реалізацію суб'єктом, на якого судовим рішенням покладено відповідні зобов'язання, приписів резолютивної частини судового рішення, яке може виражатися у вчиненні таким суб'єктом певних дій, утриманні від їх вчинення або прийнятті певного рішення.Виявлені такі особливості порядку виконання судових рішень в деяких категоріях адміністративних справ: 1) у справах, в яких боржником є колегіальний суб'єкт публічного управління: способом виконання таких рішень є, як правило, прийняття конкретного рішення або вчинення певної дії на користь позивача, позаяк, виконання такого рішення у примусовому порядку можливо лише шляхом спонукання виконавцем або судом за допомогою процесуальних засобів та засобів примусу (штрафу) відповідного суб'єкта виконати рішення суду; 2) у справах про стягнення коштів з бюджетів: державний виконавець позбавлений можливості самостійно здійснювати списання коштів за виконавчими документами, оскільки стягнення коштів з державного бюджету покладається безпосередньо на державний орган, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, відповідно до того, в якому порядку надходять виконавчі документи.З метою удосконалення національного механізму забезпечення повного та своєчасного виконання судових рішень адміністративних судів доцільно застосувати такий досвід деяких зарубіжних держав: 1) запровадження інституту колективної відповідальності за невиконання судового рішення, якщо таке виконання покладено на колегіальний орган (Франція); 2) закріплення права судді призначити спеціального відповідального суб'єкта за виконання судового рішення (Італія); 3) запровадження інституту притягнення виконавців до відповідальності за неналежне, несвоєчасне виконання судового рішення (Литва); 4) детальне регулювання процедур примусового виконання судових рішень в адміністративних справах, прийнятих щодо бюджетних установ, юридичних осіб публічного права та ін. (Грузія); 5) закріплення строку добровільного виконання судового рішення в процесуальному кодексі та встановлення судового контролю за виконанням всіх судових рішень з можливістю накладення санкції за невиконання такого в добровільному порядку у встановлений кодексом строк (Казахстан).Запропоновано з метою удосконалення інституту виконання судових рішень в адміністративному судочинстві: 1) доповнити положення Закону України «Про виконавче провадження» статтею, в якій закріпити повноваження суду (судді) у виконавчому провадженні, а саме: здійснення судового контролю за виконанням судового рішення, розгляд справ про оскарження рішень, дій або бездіяльності державного або приватного виконавця тощо; 2) збільшити обсяг фінансування видатків держави на виконання судових рішень, боржником в яких є держава, зокрема, шляхом пошуку додаткових джерел, з яких формуватиметься спеціальний фонд у Державному бюджеті України, який спрямовуватиметься на покриття заборгованості держави перед громадянами, яка виникла на підставі судових рішень; 3) у ст. 264 КАС України встановити конкретний строк опублікування резолютивної частини рішення та закріпити обов'язкове залучення органів Міністерства юстиції України (якщо відповідний акт підлягає державній реєстрації), а також профільних міністерств та відомств, які є головними розробниками акта, що визнаний нечинним, до розгляду адміністративної справи; 4) визначити порядок виконання судових рішень органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами шляхом внесення відповідних доповнень до ст. 77 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та розробити з урахуванням положень БК України Типовий Порядок виконання судових рішень, боржником в яких є органи місцевого самоврядування, на основі якого відповідні місцеві ради розроблятимуть власний порядок, тощо.^UThe dissertation is devoted to the definition of procedural and legal bases of execution of court decisions in administrative cases, as well as to the development of proposals for improving the legislation in the relevant field.It is proposed to consider the concept of «execution of a court decision in administrative cases» in two aspects – in substantive and procedural.It is established that in the substantive aspect of the execution of a court decision in administrative proceedings – is an integral part of the right of a person who appealed to the administrative court to protect violated rights and legally protected interests in public relations, judicial protection and a fair trial, which is expressed in the fact that the final court decision, which completed the administrative case or resolved procedural issues and which has entered into force, will be implemented in a timely manner, in full and in the manner specified in the operative part of such a decision.In the procedural aspect, the execution of court decisions should be understood as the implementation by the subject to whom the court decision imposes the relevant obligations, the instructions of the operative part of the court decision, which may be expressed in the commission of such actions by such subject.The following features of the order of execution of court decisions in some categories of administrative cases are revealed: 1) in cases in which the debtor is a collegial subject of public administration: the way of execution of such decisions is, as a rule, acceptance of the concrete decision or performance of certain action, execution of such a decision in a compulsory manner is possible only by inducing the executor or the court by means of procedural means and means of coercion (fine) of the relevant subject to execute the court decision; 2) in cases of recovery of funds from budgets: the state executor is deprived of the opportunity to write off funds on executive documents, as recovery of funds from the state budget is entrusted directly to the State Treasury Service of Ukraine in accordance with the procedure for receipt of executive documents.It is proposed to apply the following experience of some foreign states in order to improve the national mechanism for ensuring full and timely execution of court decisions of administrative courts: 1) introduction of the institution of collective liability for non-execution of a court decision, if such execution is entrusted to a collegial body (France); 2) consolidation of the judge's right to appoint a special responsible entity for the execution of a court decision (Italy); 3) introduction of the institute of bringing executors to justice for improper, untimely execution of a court decision (Lithuania); 4) detailed regulation of procedures for enforcement of court decisions in administrative cases adopted in respect of budgetary institutions, legal entities under public law, etc. (Georgia); 5) fixing the term of voluntary execution of a court decision in the procedural code and establishing judicial control over the execution of all court decisions with the possibility of imposing a sanction for non-execution of such on a voluntary basis within the period established by the code (Kazakhstan).It is proposed in order to improve the institution of execution of court decisions in administrative proceedings: 1) to supplement the provisions of the Law of Ukraine «On Enforcement Proceedings» with an article fixing the powers of the court (judge) in enforcement proceedings, namely: judicial control over execution of court decisions on appeals against decisions, actions or omissions of a public or private executor, etc.; 2) increase the amount of financing of state expenditures for the execution of court decisions in which the state is a debtor, in particular, by finding additional sources from which a special fund will be formed in the State Budget of Ukraine to cover state debts to citizens arising from court decisions; 3) in Art. 264 CAS of Ukraine to set a specific deadline for publication of the operative part of the decision and to establish mandatory involvement of the Ministry of Justice of Ukraine (if the relevant act is subject to state registration), as well as relevant ministries and agencies that are the main developers of the act; 4) determine the procedure for execution of court decisions by local governments and their officials by making appropriate amendments to Art. 77 of the Law of Ukraine «On Local Self-Government in Ukraine» and development taking into account the provisions of the BC of Ukraine of the Standard Procedure for execution of court decisions, the debtor of which is local government, on the basis of which relevant local councils will develop their own procedure, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Лалаянц О. І. 
Отримання сцинтиляційних кристалів селеніду цинку для сучасних томографічних систем та кріогенних детекторів / О. І. Лалаянц. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі розроблено технологічні засади отримання сцинтиляційних кристалів селеніду цинку з поліпшеними параметрами швидкодії та однорідності люмінесцентного сигналу для сучасних детектуючих систем ретгенівських томографів та низькофонових сцинтиляційних болометрів для кріогенних спектрометрів. Встановлено, що домішка алюмінію сприяє утворенню вакансій цинку з формуванням мілких акцепторних рівнів близ валентної зони кристалів ZnSe. При концентрації Al в межах 0,001-0,005 % ат. в кристалах ZnSe(Al) можуть бути досягнуті параметри неоднорідності сцинтиляційного сигналу не більше, ніж 3% при рівні післясвітіння 0,005 % через 3 мс після дії рентгенівського імпульсу.Запропоновано конструкцію 2-х зонної ростової печі з можливістю відпалу вирощених кристалів в низькоградієнтній зоні, та новий метод вирощування кристалів ZnSe з використанням спливаючого в розплаві ZnSe графітового диску. Розроблено та реалізовано технологічну схему виготовлення болометричних сцинтиляторів на основі кристалів Zn82Se, що успішно пройшли тестування в лабораторії Гран Сассо (Італія).Ключові слова: сцинтилятор, селенід цинку, детектор для комп'ютерної томографії, кристали селеніду цинку збагачені 82Se, низькофонові сцинтиляційні болометри.^UIn order to improve the scintillation parameters of X-ray and cryogenic scintillators, methods for obtaining the charge, growing and heat treatment of ZnSe scintillation crystals were developed. It was found that the aluminum impurity promotes the formation of zinc vacancies with the formation of shallow acceptor levels near the valence band of ZnSe crystals. It was determined that at the concentration of Al in ZnSe crystals in the range of 0.001-0.005 at.%, the parameters of scintillation signal inhomogeneity can be achieved by no more than 3% at an afterglow level of 0.005% in 3 ms after the action of the X-ray pulse.Based on the results of modeling the thermal fields of the growth furnace, the design of a 2-zone growth furnace with the possibility of annealing the grown crystals in the low-gradient zone is proposed, and a new method of growing ZnSe crystals using a ZnSe melt graphite disk is proposed. A technological scheme for the manufacture of bolometric scintillators based on ZnSe crystals enriched with the natural isotope 82Se, which have been successfully tested in the laboratory of Gran Sasso (Italy), has been developed and implemented.Key words: scintillator, zinc selenide, computed tomography detector, 82Se enriched zinc selenide crystals, low-background scintillation bolometers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Чиж Б. І. 
Публічне адміністрування професійної освіти в Україні: автореферат дис. ... к. ю. н. : 12.00.07 / Б. І. Чиж. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації здійснено комплексне та системне дослідження публічного адміністрування професійної освіти в Україні.Визначено, що професійна (професійно-технічна) освіта - це комплекс педагогічних та організаційних заходів, передбачених нормативно-правовими актами, що застосовуються публічними органами адміністрування та спеціальними закладами освіти, спрямованих на забезпечення суб’єктами освітніх послуг отримання знань, умінь та навичок в обраній галузі професійної діяльності, розвиток компетентності та професіоналізму, виховання загальної і професійної культури.Доведено, що сучасна модель управління у сфері професійної освіти повинна враховувати наступні особливості: 1) інтегруватися з ринком праці та вимогами роботодавців в кваліфікації і професійних якостях фахівців; 2) сприяти впровадженню дуальної форми професійної освіти; 3) враховувати особливості економічного розвитку кожного адміністративно-територіального регіону та їх потреби в певних категоріях фахівців; 4) здійснюватися за принципом «паритетного» управління; 5) розширювати можливості доступу та програм заохочення здобувачів до соціального розвитку шляхом здобування професійних знань, умінь та навичок, підвищення престижності професійної освіти; 6) сприяти розширенню автономії закладів професійної освіти; 7) запроваджувати децентралізовані моделі управління професійною освітою.Обґрунтовано важливість запровадження прийнятного для України міжнародного досвіду публічного адміністрування професійної освіти: практики країн Європейського Союзу здійснення професійної освіти на засадах Болонського процесу з дотриманням принципів Копенгагенської конвенції; дуальної форми професійного навчання та професійної перепідготовки (США, Великобританія, Канада, країни Європейського Союзу); визначення професійної кваліфікації викладачів (Німеччина, Франція, Італія, Нідерланди, Данія); децентралізованого управління професійно-технічними навчальними закладами (Франція); функціонування «виробничих шкіл» (Данія); ведення Центрального реєстру професійних курсів (Нідерланди).^UIn the dissertation, a comprehensive and systematic study of the public administration of professional education in Ukraine was carried out.It is argued that the state policy is the basis of the program for determining the vital activities of society, aimed at the progressive development of spheres and branches of public administration, aimed at the progressive development of the state and society as a whole. State educational policy is a structural part of the general state policy, which defines the purpose, tasks, objectives, directions of activity of the public administration in the field of education, aimed at the development of education with the aim of improving literacy and culture of the population.It is noted that the normative legal regulation of professional education is a system of legal norms of different legal force that regulate social relations arising from the functioning and development of the system of professional (vocational and technical) education, creating conditions for the professional self-realization of an individual and ensuring the needs of society and state in skilled workers.It is asserted that the public administration as a subject of public administration of vocational education in Ukraine is a system of subjects that have their own or delegated powers in the field of vocational education, with the aim of reforming it and increasing its prestige, taking into account the needs of the labor market in training, retraining and promotion qualifications of specialists.It has been proven that the modern management model in the field of professional education should take into account the following features: 1) integration with the labor market and the requirements of employers in the qualifications and professional qualities of specialists; 2) promote the introduction of a dual form of professional education; 3) peculiarities of the economic development of each administrative-territorial region and their needs in certain categories of specialists; 4) the principle of "parity" management, i.e. redistribution of functions and powers between central and local education management bodies; 5) expansion of access opportunities and programs to encourage students to social development by acquiring professional knowledge, abilities and skills, increasing the prestige of professional education; 6) assistance in expanding the autonomy of vocational education institutions; 7) introduce a decentralized model of management of professional education, which involves a significant limitation of the functions of central executive bodies, as well as a clear definition of the basic goals of general and professional education and directions of its development.When studying the international experience of public administration of professional education, it should be noted that the countries of the European Union are united in their vector for the implementation of professional education based on the principles of the Bologna process, in compliance with the principles of the Copenhagen Convention. The governments of the USA, the countries of the European Union, and Canada prefer a dual form of professional training and professional retraining. Vocational training teachers in these countries are divided into two categories: teachers of basic subjects and teachers of special subjects. When determining the professional qualifications of a teacher, preference is given not to the presence of a scientific degree and publications, but to professional experience and the level of professional qualifications. In France, the management of vocational and technical educational institutions is based on the principle of decentralization. There are so-called "production schools" in Denmark. The experience of the Netherlands, where the Central Register of Professional Courses operates, is interesting.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Соболь Е. О. 
Управління багаторічною підготовкою футболістів з урахуванням факторів міграції: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / Е. О. Соболь. — Б.м., 2024 — укp.

У науковій кваліфікаційній роботі подано вирішення актуального науково-практичного завдання: оптимізації багаторічної підготовки футболістів з урахуванням факторів спортивної міграції, що досягнуто шляхом розробки і впровадження авторської технології управління безпосередньої підготовкою футболістів до офіційних змагань національного та міжнародного рівнів.Структура та зміст багаторічної спортивної підготовки визначають об’єктивні критерії різних сторін підготовленості футболістів. Глобальні фактори спортивної міграції впливають на спортивне вдосконалення футболістів, що вимагає корекції сучасних методичних підходів і технологій підготовки футболістів до офіційних змагань. Отже, вивчення передумов спортивної міграції (фінансово-економічних, юридичних, соціальних, тощо) та регламентних норм УАФ, UEFA i FIFA сприяло визначенню сучасного стану процесу спортивної підготовки у футболі та необхідності його корекції.У першому розділі дисертації розглянуто актуальні питання, що стосуються вивчення, узагальнення та систематизації наукових даних, які деталізують обґрунтування компонентів системи управління багаторічною підготовкою спортсменів у футболі з урахуванням факторів спортивної міграції, а саме: вивчення сучасних тенденцій розвитку футболу у контексті впливу глобальних факторів: міграції футболістів та їх концентрації у провідних національних чемпіонатах (лігах, національних асоціаціях), професіоналізації та соціалізації футболістів, комерціалізації та політизації офіційних змагань національного та міжнародного рівнів – національних чемпіонатів і Кубків, чемпіонатів Європи, світу, Олімпійських Ігор, Ліги Націй, європейських і світових змагань клубного рівня – Ліги Чемпіонів UEFA, Ліги Європи UEFA, Ліги конференцій UEFA, клубного чемпіонату світу FIFA, тощо; вивчення впливу процесів міграції на систему управління багаторічною підготовкою футболістів і розробка шляхів її вдосконалення: передумови виникнення міграційних процесів (соціально-економічні, культурні, релігійні, етнічні чинники, тощо); аналіз чинників міжнародної міграції футболістів і кількісної динаміки наявності футболістів-«мігрантів» у командах провідних європейських футбольних ліг – Barclays Premier League (Англія), Primera Division (Іспанія), Fußball-Bundesliga (Німеччина), Lega Nazionale Professionisti Serie А ТІМ (Італія), Le championnat de France de football (Франція) з фактичними даними стосовно механізмів міжнародної спортивної міграції з подальшою легалізацією діяльності відповідних мереж переміщення гравців і вдосконалення вимог національного законодавства зазначених країн до системи міжнародних трансферів футболістів у юрисдикціях UEFA та FIFA.Встановлено, що система управління підготовкою спортсменів у сучасному футболі має певну специфічність, яка обумовлена загальними процесами спортивної підготовки і змагальної діяльності, теоретико-методичними засадами періодизації процесу багаторічного вдосконалення. Основою формування сучасних технологій і методичних підходів до ефективної реалізації спортивного потенціалу футболістів є особливості, які пов’язані з правилами змагань і регламентними нормами, віковими характеристиками контингенту спортсменів, особливостями підготовки спортсменів конкретного ігрового амплуа, морфометричними, кваліфікаційними, статевими та іншими відмінностями. З урахуванням впливу процесів спортивної міграції, такий стан речей призводить до розробки і формування унікальних методичних підходів і технологій спортивної підготовки, які є відповідними для конкретного етапу (періоду), для визначених офіційних змагань національного або міжнародного рівнів.У другому розділі, для вирішення зазначеної проблемної ситуації, охарактеризовано використані методи наукового дослідження: теоретичний аналіз, узагальнення і систематизація даних інформаційних джерел – для визначення впливу глобальних факторів спортивної міграції на систему управління багаторічною підготовкою футболістів і можливостей корекції багаторічного спортивного вдосконалення з урахуванням міграційних процесів у футболі. Педагогічне спостереження використано для визначення показників результативності та ефективності техніко-тактичних дій у змаганнях і кількісних значень рівня змагальної практики (регіональний, національний, міжнародний) з урахуванням даних диференціації складу футбольної команди на типологічні групи – основний склад, заявковий (протокольний) склад на гру, розширений склад, близький резерв. Контент-аналіз заявкової документації та регламентних норм офіційних змагань з футболу (УАФ, UEFA) проведено для визначення критеріїв допуску до змагань футболістів – «мігрантів», «легіонерів», «натуралізованих» спортсменів і вихованців ДЮСЗ національних асоціацій...^UThe scientific qualification work presents a solution to an actual scientific and practical task: optimization of the long-term training of football players taking into account the factors of sports migration, which was achieved through the development and implementation of the author's technology for managing the direct training of football players for official competitions at the national and international levels.The structure and content of multi-year sports training determine the objective criteria of various aspects of football players' preparation. Global factors of sports migration affect the sports improvement of football players, which requires the correction of modern methodological approaches and technologies for training football players for official competitions. Therefore, the study of the prerequisites of sports migration (financial and economic, legal, social, etc.) and regulatory norms of the UAF, UEFA and FIFA contributed to the determination of the current state of the process of sports training in football and the need for its correction.In the first chapter of the dissertation, topical issues related to the study, generalization and systematization of scientific data are considered, which detail the justification of the components of the management system for the long-term training of athletes in football, taking into account the factors of sports migration, namely: the study of modern trends in the development of football in the context of the influence of global factors: migration football players and their concentration in the leading national championships (leagues, national associations), professionalization and socialization of football players, commercialization and politicization of official national and international competitions - national championships and cups, European and world championships, Olympic Games, League of Nations, European and world competitions club level – UEFA Champions League, UEFA Europa League, UEFA Conference League, FIFA Club World Cup, etc.; study of the impact of migration processes on the management system of long-term training of football players and development of ways to improve it: prerequisites for the emergence of migration processes (socio-economic, cultural, religious, ethnic factors, etc.); analysis of the factors of international migration of football players and the quantitative dynamics of the presence of "migrant" football players in the teams of leading European football leagues - Barclays Premier League (England), Primera Division (Spain), Fußball-Bundesliga (Germany), Lega Nazionale Professionisti Serie A TIM (Italy) , Le championship de France de football (France) with actual data on the mechanisms of international sports migration with further legalization of the activities of the relevant player transfer networks and improvement of the requirements of the national legislation of the specified countries for the system of international transfers of football players in the jurisdictions of UEFA and FIFA.It has been established that the system of managing the training of athletes in modern football has a certain specificity, which is determined by the general processes of sports training and competitive activity, theoretical and methodological principles of periodization of the process of multi-year improvement. The basis of the formation of modern technologies and methodical approaches to the effective realization of the sports potential of football players are features that are related to the rules of competitions and regulatory norms, age characteristics of the contingent of athletes, features of the training of athletes for a specific game role, morphometric, qualification, gender and other differences. Taking into account the influence of sports migration processes, this state of affairs leads to the development and formation of unique methodological approaches and technologies of sports training that are appropriate for a specific stage (period), for certain official competitions of national or international levels.In the second chapter, in order to solve the specified problematic situation, the methods of scientific research used are characterized: theoretical analysis, generalization and systematization of these information sources - to determine the influence of global factors of sports migration on the management system of multi-year training of football players and the possibilities of correction of multi-year sports improvement taking into account migration processes in football Pedagogical observation was used to determine the indicators of effectiveness and efficiency of technical and tactical actions in competitions and quantitative values of the level of competitive practice (regional, national, internationa...


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського