Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (399)Книжкові видання та компакт-диски (56)
Пошуковий запит: (<.>K=ІОННИЙ$<.>+<.>K=СТІК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Войцеховський В.Г. 
Агрегація клітин в онтогенезі спороутворюючих мікроорганізмів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / В.Г. Войцеховський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 36 с.: іл. — укp.

Досліджено міжклітинні взаємодії в процесі розвитку та диференціації споротвірних бактерій роду Bacillus. Виявлено властивість різних видів бацил на певній фазі ровитку періодичної культури утворювати багатоклітинні агрегати, в яких відбувається диференціація клітин. Досліджено електронно-мікроскопічну структуру, міжклітинну взаємодію, іонний склад, полімери поверхневих шарів клітинних стінок, екзогенні розчинні полімери бактеріальних клітин, об'єднаних в агрегати. Встановлено, що агрегація бактерій - закономірний процес, що забезпечує найкращу компетентність для реалізації міжклітинних взаємодій і створює умови для диференціації мікроорганізмів та індукції спорогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251 +
Шифр НБУВ: РА330102

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Вишневський В.І. 
Антропогенний вплив на річки України: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / В.І. Вишневський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 35 с. — укp.

Здійснено класифікацію чинників антропогенного впливу на річки. Оцінено здатність річок реагувати на антропогенний вплив. Досліджено зміни метеореологічних величин, які найбільше впливають на стан річок. Показано вплив кліматичних змін на середній річний стік води та його внутрішньорічний розподіл. Подано характеристику галузей господарського комплексу України, що найбільше впливають на стан річок. Визначено вплив антропогенної діяльності на стік найбільших річок та визначено стік, який би спостерігався за відсутності господарської діяльності. Здійснено районування території України за особливостями використання річок. Визначено вплив зарегулювання стоку на режим річок і гідроекологічну ситуацію. Розроблено параметри екологічних попусків з Дністровського водосховища. Установлено закономірності стоку завислих і тягнених наносів, а також вплив антропогенного чинника. Оцінено зміни, які сталися в результаті антропогенного впливу на температуру води, льодовий режим і гідрохімічні характеристики. Визначено очікуваний та ймовірний вплив на річки споруджуваних енергетичних об'єктів. Уточнено метод розрахунку внутрішньорічного розподілу стоку. Здійснено оцінювання ймовірного нафтового забруднення водних об'єктів у разі аварії на трубопровідному транспорті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.2
Шифр НБУВ: РА326720

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Галущенко О.М. 
Балансова оцінка водних ресурсів річок басейну Дніпра, їх використання та охорона (в межах України): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / О.М. Галущенко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено балансовій оцінці водних ресурсів річкових водозборів басейну Дніпра за окремі сезони, холодні і теплі півріччя багаторічного періоду і характерні за стоком гідрологічні роки. Визначено природний стік. Запропонована модель водного балансу у вигляді ув'язаних карт розподілу атмосферних опадів, сумарного стоку та випаровування. Проводиться співставлення заборів, скидів води і безповоротного водокористування з середнім стоком і стоком за маловодні роки. Виділено 47 водозборів, в межах яких середній стік і стік за маловодні роки змінився більше ніж на 10-20% . Пропонуєтся підхід до вивчення впливу дифузійних джерел забруднення на кількісні і якісні характеристики елементів водного балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.2(45УКР)

Рубрики:

      
4.

Горобець М.О. 
В'язкість та динаміка міжчастинкових взаємодій у розчинах 1-1 і 2-1 електролітів в апротонних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.О. Горобець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено методику обробки віскозиметричних даних, яка враховує процеси багатоступінчастої асоціації. Із залученням теорії діелектричного тертя визначено структурно-динамічні характеристики сольватації іонів у ацетонітрили, гексаметилфосфортриаміди, диметилформаміди і ДМСО, а також іонних асоціатів у ДМСО. Проведено аналіз їх залежностей від температури, природи іона та розчинника. Виділено чотири групи іонів: великі органічні іони, одноатомні аніони, одно- та двозарядні катіони s-елементів і двозарядні катіони d-елементів. Показано, що іонні асоціати характеризуються значною взаємодією з найближчими молекулами розчинника, ступінь якої залежить від стехіометрії та складу іонного асоціату. Встановлено, що іонний асоціат успадковує від іонів, з яких він складається, характер взаємодії останніх з молекулами розчинника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.181
Шифр НБУВ: РА313575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Шаменкова 
Вплив антропогенних чинників на підземний стік річок зони надмірного і недостатнього зволоження території України: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / Ольга Ігорівна Шаменкова ; Одеський держ. екологічний ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.23
Шифр НБУВ: РА350199

Рубрики:

      
6.

Шуліка О.М. 
Вплив власних полів пучків заряджених частинок на процеси генерації та прискорення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / О.М. Шуліка ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему впливу власних електромагнітних полів сильнострумових пучків заряджених частинок на процеси їх транспортування крізь магнітоізольовані прискорюючі проміжки лінійних індукційних прискорювачів, а також процеси генерації короткохвильового електромагнітного випромінювання у плазмово-пучкових системах. Теоретичні дослідження та числове моделювання у рамках нелінійної теорії показали принципову можливість зарядової та струмової компенсації трубчастого сильнострумового іонного пучка під час його проходження крізь магнітоізольовані прискорюючі проміжки за умови супроводження іонного пучка додатковим електронним пучком. Для запобігання розбіжності та гальмування іонного пучка у дрейфових проміжках використано інжекцію додаткових "холодних" (теплових) електронів. За таких умов іонний пучок залишається моноенергетичним у цілому. Показано, що прикладене зовнішнє прискорююче електричне поле прискорює іони, але гальмує електрони, не перешкоджає проходженню електронного пучка крізь прискорюючі проміжки та забезпечує необхідний ступінь зарядової та струмової компенсації іонного пучка тільки за умови, якщо помножена на заряд початкова різниця потенціалів не перевищує початкової енергії електронів. Отримано обмеження на товщину стінки трубчастого сильнострумового іонного пучка, за якого зберігається однорідність зарядової та струмової компенсації та однорідність прискорення по радіальному перерізу іонного пучка. У рамках побудованої лінійної та нелінійної самоузгодженої теорії взаємодії моноенергетичного електронного пучка з плазмою гібридної кільцевої структури знайдено режими збудження короткохвильового електромагнітного випромінювання з найбільш ефективним відбором енергії від електронного пучка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.132.051,022
Шифр НБУВ: РА313851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Бєляєва О.І. 
Вплив зливових стоків на нафтове забруднення і бактеріологічний стан бухти Козачої (Чорне море): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.І. Бєляєва ; Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського НАН України. — Севастополь, 2009. — 24 с. — укp.

Визначено знаходження хлороформрозчинних речовин і нафтових вуглеводнів у зливовий стік і стік талої води з атмосфери та грунтів. Досліджено процес впливу трьох неорганізованих зливових стоків на хімічні та бактеріологічні показники акваторії бухти Козачої та виявлено зміни, що відбуваються у морському середовищі під час надходження зливових стоків. У зоні змішування таких стоків і морської води відзначено в цілому незначну зміну концентрації забруднювальних речових у морському середовищі. Встановлено, що бактеріальна кількість у морській воді протягом доби спочатку зростала, а потім - знижувалась. Вплив зливового стоку на акваторію бухти Козачої в районі досліджень тривав протягом доби. Виключною була ситуація, пов'язана з аварійним розливом нафтопродуктів на березі, коли вплив зливового стоку на акваторію тривав кілька місяців. Установлено незначну залежність між хімічними та бактеріологічними показниками у грунтах берега, у морській воді та донних осадах, що доводить наявність у них хімічних сполук, які важко трансформуються. Розраховано обсяг забруднень, що надходить з атмосферними та зливовими стоками в акваторію бухти Козачої в районі досліджень. На підставі результатів проведених досліжень підтверджено, що організовані зливові стоки є суттєвим джерелом нафтового забруднення морської берегової зони. Відзначено, що результати досліджень можуть бути використані для проведення екологічного моніторингу під час організації служби екологічного забезпечення ВМС України, під час розробки комплексу для покращання якості прибережних вод Севастополя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.512(922.8) + Е0*820*801.48(922.8) + Д221(922.8)9,8 +
Шифр НБУВ: РА366198

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Федонюк М.А. 
Геопросторова диференціація сучасної карстової денудації території Волинського Полісся: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.04 / М.А. Федонюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано територіальні відмінності в інтенсивності й особливостях прояву сучасної карстової денудації в межах Волинського Полісся. Здійснено регіональне оцінювання умов, факторів і наслідків розвитку карстових процесів та карстового рельєфу. Досліджено морфометричні та морфодинамічні особливості поверхневих карстових форм на ключових ділянках. Обчислено показники карстоураженості території. З'ясовано внесок карстового процесу у загальний стік розчинених речовин з водозборів Волинського Полісся. Пораховано обсяги карстової денудації для окремих частин регіону. Виявлено ділянки підвищених інженерних та екологічних ризиків, пов'язаних з розвитком карсту. Здійснено детальніше карстологічне районування Волинського Полісся. Розроблено рекомендації з удосконалення системи карстологічного моніторингу у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122.1
Шифр НБУВ: РА373695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ткач В.І. 
Гетерополіаніони структури Кегіна як аналітичні реагенти на азотвміщуючі органічні речовини: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.02 / В.І. Ткач ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Обгрунтоване використання гетерополіаніонів структури Кегіна як аналітичного реагенту на азотвміщуючі органічні речовини та застосування малорозчинних асоціатів, що утворюються, як електродно-активної речовини при розробці чутливих іоноселективних електродів (ІСЕ), зворотних до визначених органічних катіонів. Наведені практичні рекомендації по прогнозуванню складу мембрани ІСЕ в залежності від розмірів і заряду органічного катіону, гетерополіаніонів, природи та розчинності електродноактивної речовини у воді та в мембранних розчинниках-пластифікаторах, природи матриці та впливу таких рівноважних процесів, як іонний обмін, іонний перенос та екстракція на перерозподіл потенціалвизначеного іону на межі розподілу мембрани ІСЕ - розчин. Розроблено комплекс чутливих, експресних методик визначення азотвміщуючих органічних речовин в фармацевтичних формах, об'єктах навколишнього середовища та в промисловій продукції методами потенціометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г237-4

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Кіндюк Б.В. 
Гідрографічна мережа та зливовий стік річок Українських Карпат: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.07 / Б.В. Кіндюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 30 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади гідролого-топологічного аналізу річкових систем з виділенням ієрархії їх основних компонентів. Розраховано числові значення порядків для основних річок регіону, а також чотирьох топологічних параметрів (коефіцієнтів біфуркації, довжин, площ водозборів, ухилів). Запропоновано п'яту закономірність будови річкових систем у вигляді залежності кутів злиття водотоків від рівня ієрархії. Розроблено систему фонових показників річкових басейнів, на основі якої виконано районування території. Запропоновано новий варіант формул для розрахунку швидкості добігання хвиль зливових паводків. Встановлено пропущені значення стокових характеристик, надано рекомендації щодо відновлення роботи частини закритих раніше гідрологічних постів. Внесено зміни в схему операторних формул Є.Д.Гопченка для розрахунку максимальних модулів зливового стоку. Досліджено тенденції зміни водності на малих річках регіону. Зроблено висновок щодо настання фази підвищеної водності на більшій частині території Українських Карпат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,1 + Д829(45УКР3)6 +
Шифр НБУВ: РА330364

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Бірюков О.В. 
Гідрографічна мережа та стік річок Подільської височини: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / О.В. Бірюков ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено будову, формування та функціонування річкової мережі Подільської височини. Визначено основні морфометричні характеристики стародавніх водотоків, що протікали на Подільській височині. Запропоновано сценарій формування гідрографічної мережі. Проведено детальне вивчення рисунків річкової системи. Визначено тектонічні процеси, що відбуваються на дослідженій території. Обгрунтовано використання методу А.Н. Шталера - І.Н. Гарцмана для ідентифікації річкових систем. Розраховано топологічні параметри, а саме: коефіцієнти біфуркації, довжини, площі, ухилів і кутів злиття. Проаналізовано трансформацію гідрографічної мережі у часі за допомогою коефіцієнтів біфуркації та довжини. Визначено основні фонові характеристики річкової мережі - гідро-, геоморфологічний коефіцієнти та коефіцієнт структури. Вперше для річок Подільської височини одержано залежності коефіцієнта структури з показниками гідрографії та середньобагаторічними, мінімальними та максимальними витратами води. Проведено розрахунок максимального стоку весняної повені для річок Подільської височини на базі формул редукційної та операторної структур. Запропоновано варіанти заміни площі водозбору річок в редукційних формулах на коефіцієнт структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.23 +
Шифр НБУВ: РА366606

Рубрики:

      
12.

Яковенко А.В. 
Гідротермальна і термопарова модифікація цеолітних каталізаторів алкілування ізобутану бутенами та особливості перебігу реакції: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / А.В. Яковенко ; НАН України; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено високу структурну чутливість фожазитів щодо води навіть до 10C. Вперше показано, що гідротермальний іонний обмін і термопарова модифікація оптимізують кислотний спектр каталізатора завдяки вилученню кислотних центрів олігомеризації бутенів. Виявлено коливальний перебіг реакції газофазного алкілування ізобутану бутенами. Під час вивчення кислотності каталізаторів алкілування з використанням методу крекінгу кумолу встановлено, що ця реакція також триває у коливальному режимі. Коливання трактовано як періодичну конкуренцію між прекурсорами коксу та ізобутаном чи кумолом на поверхні каталізатора. Оптимізація кислотного спектра в поєднанні з реалізацією коливального режиму у рідкофазному алкілуванні дозволила подвоїти тривалість міжрегенераційної роботи каталізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71 + Л611.71-32
Шифр НБУВ: РА313929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Нечипоренко Д.І. 
Закономірності теплообмінних процесів при випаровуванні лужних та термолабільних розчинів в плівковому апараті нової конструкції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Д.І. Нечипоренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади проектування випарних апаратів для випарювання лужних і термонестійких розчинів у хімічному та харчовому виробництвах. Досліджено закономірності процесу випарювання у багатокорпусних випарних установках. Розроблено математичну модель процесу випарювання у багатокорпусних випарних установках та автоматизований програмний комплекс "МВУ-ФНП" для наукових досліджень і практичних розрахунків випарювальних станцій. Створено нову конструкцію поверхні нагріву випарного апарату - розбірну ширококанальну пластинчасту камеру, що гріє з висхідно-стікаючим рухом потоку розчину. Одержано математичну модель процесу кипіння розчинів у падаючій плівці. За допомогою лабораторної установки з новою конструкцією поверхні нагріву вивчено процес кипіння у малому об'ємі, а також одержано нове рівняння для розрахунку теплопередачі під час кипіння розчину у стікаючій плівці. Розроблено технічний проект випарного апарату з розбірною широко канальною пластинчастою камерою, що гріє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.5-51 +
Шифр НБУВ: РА349941

Рубрики:

      
14.

Павлова В.Г. 
Закономірності теплообміну упарювання розчинів солей у випарному апараті зі стікаючою плівкою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / В.Г. Павлова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено течію плівки розчинів солей зі змінним вмістом фаз у випарних апаратах зі стікаючою плівкою. Обгрунтовано можливості застосування даних апаратів щодо розчинів з солями, що кристалізуються у процесі упарювання. Запропоновано метод, який дозволяє уповільнити процеси утворення накипу на поверхні нагріву, і, таким чином, зменшити швидкість заростання поверхні нагріву, підвищити інтенсивність процесу теплообміну в стікаючій плівці та підвищити ефективність випарних апаратів. Розглянуто процеси теплообміну у стікаючій плівці. Розкрито закономірності сумісного протікання у плівці розчинів солей процесів теплообміну, випаровування, кипіння та утворення накипу у таких апаратах. Досліджено вплив твердої фази на процеси теплообміну, збільшення інтенсивності процесу та підвищення ефективності випарного апарату. На базі існуючих теорій і відомостей про процеси плівкової течії та кристалізації розроблено модель течії плівки розчинів солей у випарному апараті зі стікаючою плівкою. Наведено диференціальні рівняння, що описують теплообмін у плівці трьохфазної суспензії (рідку, парову та тверду фази). Одержано залежності для інженерно-конструкторських розрахунків параметрів теплообміну у випарних апаратах зі стікаючою плівкою. Виведено критеріальне рівняння теплообміну для плівкової течії трьохфазної рідини зі змінним вмістом фаз. Запропоновано методику розрахунку коефіцієнта тепловіддачі для плівки трьохфазної суспензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.5-51 +
Шифр НБУВ: РА355677

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Богатова Ю.І. 
Закономірності формування стоку біогенних речовин річки Дунай (українська частина) і його роль в евтрофуванні північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Ю.І. Богатова ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2005. — 20 с. — укp.

На основі багаторічних даних досліджень (1948 - 2000 рр.) гирлової області Дунаю встановлено етапи евтрофування його вод. Показано, що на сучасному етапі в стоці біогенних речовин Дунаю співвідношення головних біогенних елементів - азоту та фосфору, встановлені для збалансованих водних екосистем, дуже порушені зростанням органічних сполук азоту антропогенного походження. На основі даних гідроекологічного моніторингу встановлено, що плавні дельти, незважаючи на різку антропогенну дію, ще продовжують виконувати функції природного біофільтра. Описано процеси, що протікають в зоні змішання річкових та морських вод на гідрогеологічній межі "річка - море" в гирловій зоні Дунаю. Встановлено, що опосередковано через розвиток продукційних процесів стік біогенних речовин Дунаю став причиною формування на узмор'ї донних відкладень, які в даний час є істотним додатковим джерелом евтрофування вод північно-західної частини моря. Оцінено сучасне надходження сполук азоту й фосфору з природних і антропогенних джерел у північно-західну частину Чорного моря - стоків річок (Дунай, Дніпро і Дністер), з атмосферними опадами, а також донних відкладень та комунальних стоків міст. Вказано, що стік біогенних речовин та сполук азоту річки Дунай є їх головним постачальником в північно-західну частину Чорного моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Дунай + Д221(922.8)9 +
Шифр НБУВ: РА335650

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
16.

Карнаух В.В. 
Інтенсифікація тепломасообмінних процесів у вентиляторних градирнях плівкового типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.В. Карнаух ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Установлено закономірності та розроблено фізико-математичну модель тепломасообмінних процесів за проти- та поперечноточного руху повітря та води, що стікає по насадці з регулярною шорсткістю, з урахуванням значення термічного опору останньої. Показано, що за інших значень l доцільно здійснювати аналіз і розрахунок теплообмінних процесів з урахуванням фазових термічних опорів. Експериментально встановлено випереджальне зростання інтенсивності процесів тепломасообміну у плівкових апаратах з насадкою, що має регулярну шорсткість, у порівнянні з супутнім збільшенням енерговитрат на їх організацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.3-02 + Л813-51 +
Шифр НБУВ: РА343463

Рубрики:

      
17.

Самко С.П. 
Іонний транспорт і електричні потенціали в рідинних системах з мембранами в присутності зовнішніх полів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / С.П. Самко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості іонного транспорту і процеси електричних потенціалів у рідинних системах з природними і штучними мембранами за присутності температурних градієнтів, зовнішніх електричних та електромагнітних полів. Наведено розв'язки узагальнених співвідношень термодинаміки необоротних процесів і електродинаміки суцільних середовищ з використанням основних у випадку наявності зовнішніх полів рівнянь електродифузійної теорії. Досліджено додатковий внесок від градієнта температури в безрозмірний мембранний потенціал у вигляді добутку коефіцієнта Соре на різницю температур мембрани. Відзначено, що додаткові внески в концентраційний і стаціонарний мембранні потенціали від зовнішнього електромагнітного поля пропорційні різниці похідних за концентрацією від діелектричної та магнітної проникностей мембран і визначено квадратичні залежності від напруженостей електричного та магнітного полів. Доведено, що іонний транспорт крізь мембранні структури за присутності зовнішніх полів визначається експоненційними залежностями співвідношення Усінга - Теорелла від зміни мембранного потенціалу внаслідок впливу зовнішніх полів, а також від градієнта температури, коефіцієнтів Соре, похідних за концентрацією від діелектричної та магнітної проникностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.345,022 +
Шифр НБУВ: РА342495

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Єсилевський С. О. 
Колективні дифузійні рухи у білках та мембранно-пептидних комплексах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 03.00.02 / С. О. Єсилевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — К., 2011. — 34 с.: табл., рис. — укp.

Розглянуто фізичні механізми, які є підгрунтям колективної дифузійної динаміки білків і мембранно-пептидних комплексів. Досліджено колективну дифузійну динаміку таких об'єктів, як калієвий іонний канал KcsA, бактеріальні періплазматичні транспортні білки, кальмодулін, тирозил-тРНК синтаза людини та комплекси пептидів, що проникають у клітину, з ліпідними мембранами. Створено нові теоретичні й обчислювальні методи для дослідження різних аспектів колективної дифузійної динаміки білків і мембранно-пептидних комплексів. Розв'язано супутню теоретично-фізичну задачу однорядної багаточастинкової дифузії у вузьких порах, яку застосовано до пор іонних каналів. Вперше досліджено трансмембранну дифузію пептидів, що проникають у клітинну, методами нерівноважної молекулярної динаміки. Розроблено модель води, що поляризується, для популярного грубозернистого силового поля MARTINI. Вперше створено загальну теорію багаточастинкової однорядної дифузії у вузьких порах іонних каналів і запропоновано концепцію суперіонів. Концепцію динамічної самоорганізації вперше поєднано з даними про будову та колективну динаміку реального іонного каналу KcsA. Створено концепцію динамічних доменів у білках і методи їх ідентифікації. На основі властивостей динамічних доменів виявлено ряд білків, що є кандидатами для створення біосенсорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.3*715.1
Шифр НБУВ: РА385781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Бабельчус Н.В. 
Максимальний стік весняного водопілля в басейні річки Нямунас (Неман) і розрахунок його характеристик: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / Н.В. Бабельчус ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано методику розрахунку характеристик весняного стоку у басейні р.Нямунас. У процесі побудови розрахункової схеми використано теоретичну модель А.М.Бефані (в модифікації Є.Д.Гопченка), визначену як формулу сталої інтенсивності. На відміну від дещо формального підходу до застосування у розрахункових схемах сталої інтенсивності редукційних кривих опадів у запропонованій методиці введено поняття редукційних кривих середньої інтенсивності припливу води зі схилів до руслової мережі. Для реалізації розрахункової схеми використано методи математичної статистики, числового визначення деяких невідомих і фактично невимірюваних параметрів (коефіцієнтів русло-заплавного регулювання, розрахункової тривалості припливу води зі схилів до руслової мережі), а також географічне узагальнення (максимальних запасів води у снігу до початку весняного водопілля, тривалості припливу води зі схилів до руслової мережі та коефіцієнтів стоку за період весняного водопілля).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.235 +
Шифр НБУВ: РА333410

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Краснова О.В. 
Максимальний стік дощових паводків з малих водозборів у Закарпатті: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / О.В. Краснова ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

За результатами досліджень сучасного стану проблеми щодо максимального стоку та перевірних розрахунків показано, що застосування закономірностей стосовно середніх і великих річок для невеликих водозборів може суттєво впливати на точність визначення їх максимальних витрат води. Встановлено, що формування дощових паводків у Закарпатті обумовлено не окремими, навіть інтенсивними, зливами, а багатодобовими опадами з великою їх кількістю за дощові періоди та коефіцієнтами стоку, які за умов досить значної зволоженості досягають одиниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.33 +
Шифр НБУВ: РА322420

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського