Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (3486)Книжкові видання та компакт-диски (600)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНФАРКТ$<.>+<.>K=МІОКАРДА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 614
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єгоров К.Ю. 
Системний тромболізис та терапія антиоксидантом "тріметазідін" в гострому періоді інфаркту міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / К.Ю. Єгоров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням тромболітичної та антиоксидантної терапії гострого інфаркту міокарду. Виявлена більш виражена клінічна ефективність тканинного активатору плазміногена в порівнянні з стрептокіназою в поєднанні з антиоксидантом тріметазідін. Однак, застосування тріметазідіну дозволяє зменшити частоту розвитку ускладнень інфаркту міокарда, в особливості фібриляцій шлуночків. Виявлені значні вагання показників реологічних властивостей крові після введення стрептокінази, зв'язані із зміною концентрації фібриногену. З'ясовано, що тріметазідін покращує реологічні властивості крові більше при ізольованому застосуванні, ніж в поєднанні з тромболітиком. В роботі доведена антиоксидантна активність тріметазідіну та визначена доцільність застосування тріметазідіну в гострій стадії інфаркту міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:

      
2.

Єпанчінцева О.А. 
Діагностичне та прогностичне значення інтервалу QT у хворих ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.А. Єпанчінцева ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 26 с. — укp.

На підставі матеріалів обстежень хворих на ішемічну хворобу серця вивчено взаємозв'язок тривалості та дисперсії інтервалу QT у хворих на стенокардію напруги з ішемією, шлуночковими аритміями, систолічною та діастолічною функцією лівого шлуночка, варіабельністю ритму серця. Вперше на основі вивчення взаємозв'язку тривалості та негомогенності фази реполяризації міокарда шлуночків з іншими морфофункціональними показниками серцево-судинної системи, проведення проспективного спостереження, одно- та багатофакторного аналізу встановлено діагностичне і прогностичне значення інтервалу QTc для оцінки ризику виявлення шлуночкових аритмій IV класу за B. Lown і розвитку кардіальної смерті, у тому числі раптової, та інфаркту міокарда у хворих на ішемічну хворобу серця. Доведено, що незалежними факторами розвитку кардіальної смерті та інфаркту міокарда у хворих на ішемічну хворобу серця протягом 4-х років є: інфаркт міокарда в анамнезі, кінцево-систолічний об'єм лівого шлуночка 90 мл і більше, тривалість інтервалу QTc 440 мс і більше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА335542

Рубрики:

      
3.

Єрмакович І.І. 
Гуморальні і клітинні аспекти "німої" ішемії міокарда при ішемічній хворобі серця (клінічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / І.І. Єрмакович ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

Подано результати дослідження показників ендотеліальної і тромбоцитарної дисфункції у 246 хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) з "німою" ішемією міокарда і різним клінічним перебігом захворювання. Прогресування міокардіальної ішемії, поява і зростання клінічної симптоматики ІХС супроводжуються зростанням процесів гемокоагуляції, депресією фібріноліза, посилюванням атерогенності ліпідного спектру крові і дисбалансу в системі простаноїдів убік підвищення біологічної активності вазоконстрикторів і проагрегантів. На основі одержаних результатів розроблено додаткові діагностичні і прогностичні критерії безбольової ішемії міокарда, нові підходи до лікування і контролю за його ефективністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3

Рубрики:

      
4.

Єфремова О.О. 
Вплив фібринолізису на функцію ендотелію, гемостаз, гемодинамічні і структурно-функціональні показники у хворих на інфаркт міокарда: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.О. Єфремова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації лікування хворих на гострий інфаркт міокарда (ГІМ) після проведеної фібринолітичної терапії на підставі дослідження ролі функціонального стану ендотелію, гемостазу, гемодинамічних і структурно-функціональних порушень, які виникають у випадку неускладненого й ускладненого варіантів перебігу ГІМ. Виділено основні фактори, що визначають патогенетичні механізми ускладнень інфаркту міокарда після фібринолізису. Виявлено особливості фармакодинаміки стрептокінази у 201-го пацієнта (усього обстежено 328 хворих) на ендотелій судин, гемостаз, фактори ушкодження міокарда, електро- та ехокардіографічні параметри. Встановлено два типи реакції організму на ГІМ і введення фібринолітика: неускладнений та ускладнений тип перебігу. Виділено найбільш значущі патогенетичні фактори, що впливають на виникнення шлуночкових порушень ритму (аритмічний варіант) і ранньої постінфарктної стенокардії (реоклюзивний варіант ускладненого перебігу ГІМ після фібринолітичної терапії). Побудовано прогностичні моделі даних ускладнень. Показано, що фібринолізис із включенням симвастатину забезпечує захист міокарда від ішемічного й реперфузійного ушкоджень, знижує імовірність ретромбозів і запобігає прогресуючій дилатації лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 +
Шифр НБУВ: РА349901

Рубрики:

      
5.

Іванів Ю.А. 
Клапанна кардіоміопатія: ультразвукові методи у виявленні, оцінці прогнозу і виборі лікувальної тактики: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / Ю.А. Іванів ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2007. — 40 с. — укp.

З метою поліпшення ефективності ультразвукової оцінки морфофункціональної перебудови міокарда у хворих з хронічною клапанною патологією серця розроблено комплекс показників, що дають можливість передбачати зворотність міокардіальних змін та оптимізувати вибір строків проведення хірургічної корекції вад. Проаналізовано результати ехокардіографічного обстеження 553-х хворих на клапанні вади серця на різних стадіях хвороби, до та після хірургічного лікування, з використанням сучасних методів діагностичного зображення. Розроблено критерії діагностики та оцінки зворотності міокардіальних змін внаслідок хронічного перевантаження на підставі вивчення динаміки ультрасонографічних показників з урахуванням поздовжньої кінетики шлуночків та їх діастолічної функції. Проведено доплерівське дослідження адаптаційнх змін коронарного кровоплину та виявлено його особливості для різних вад серця. Розроблено альтернативні методи неінвазивної ультразвукової діагностики легеневої гіпертензії. Здійснено порівняльне вивчення різних методик ехокардіографічного зображення, з урахуванням одержаних результатів оптимізовано процес розпізнавання морфологічних змін для окремих нозологічних одниць, які викликають розлади функціонування нативних і протезованих клапанів і призводять до клапанної кардіоміопатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.508 + Р410.105.08 +
Шифр НБУВ: РА350203

Рубрики:

      
6.

Іванов А.П. 
Клініко-імунологічні особливості перебігу гострих коронарних синдромів і диференційована оцінка ефективності та безпеки антитромбінової терапії: автореф. дис.... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.П. Іванов ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Держ. установа "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д, 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано пошук шляхів оптимізації ведення хворих з гострими коронарними синдромами на підставі розробки додаткових клініко-імунологічних критеріїв оцінки зв'язку активності тромботичних, запальних процесів із процесами деградації фібронектину. Проведено диференційовану оцінку ефективності та безпеки різних видів антитромбінової терапії в профілактиці ускладнень гострого інфаркту міокарда. Рекомендовано комплексний підхід до аналізу ризику розвитку ускладнень у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда із зубцем Q, шляхом оцінки особливостей протеолітичних реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.14-5 +
Шифр НБУВ: РА366860

Рубрики:

      
7.

Іванчук П.Р. 
Динаміка регіонарної скоротливості міокарда як маркер формування його пошкоджень, оцінка ефективності лікування: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.11 / П.Р. Іванчук ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На основі клініко-діагностичного комплексу (визначення регіонарної скоротливості всіх камер серця, стрес-ехокардіографії (ЕхоКГ)) у пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС) об'єктизовано зміни функціонального стану міокарда, коронарного резерву, прояви ремоделювання та визначено детермінанти перебігу захворювання залежно від ступеня ураження міокарда з оцінкою центральної гемодинаміки та регіонарної скоротливості всіх камер серця. На основі проведеного антиортостатичного навантаження на фоні ЕхоКГ виявлено характерні зміни регіонарної скоротливості всіх камер серця та визначено, зважаючи на прояви ремоделювання, адекватність медикаментозної терапії. Під час проведення порівняльного аналізу ефективності застосування різних груп антиішемічних препаратів використано визначення регіонарної скоротливості всіх камер серця з оцінкою їх впливу на гемодинаміку. Досліджено вплив еналаприлу малеату та ніфедипінуретарду на показники регіонарної скоротливості міокарда всіх камер серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-52 +
Шифр НБУВ: РА328185

Рубрики:

      
8.

Іванюк О.С. 
Використання інфіта- та лазеротерапії у санаторно-курортній реабілітації хворих з наслідками інфаркту мозку: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.33 / О.С. Іванюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2009. — 22 с. — укp.

Вивчено ефективність санаторно-курортної реабілітації хворих з наслідками інфаркту мозку (ІМ) з урахуванням клініко-патогенетичних особливостей захворювання та термінів початку відновлювальних заходів з використанням інфіта- та лазеротерапії. Встановлено, що залучення інфіта- та лазеротерапії до реабілітаційного комплексу сприяє позитивній динаміці клінічних показників, функціонального стану центральної та приферичної гемодинаміки, відновленню когнітивних функцій і психоемоційного статусу. Комплексне застосування інфіта- та лазеротерапії в реабілітації хворих з наслідками ІМ сприяє підвищенню ефективності ранньої санаторно-курортної реабілітації за рахунок суттєвого регресу скарг, неврологічної симптоматики, покращання центральної та периферичної гемодинаміки, ліпідного обміну та реолого-коагуляційних властивостей крові, підвищення м'язової сили та покращання опороспроможності, а також відновлення когнітивних функцій, що значно перевищує дані, одержані у разі окремого використання інфіта- та лазеротерапії. Встановлено, що їх комплексне застосування позитивно впливає на відновлення порушених функцій у хворих з наслідками ІМ на пізньому відновлювальному та резидуальному періодах реабілітації, але ефективність лікування зменшується зі збільшенням терміну після перенесеного ІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 +
Шифр НБУВ: РА364890

Рубрики:

      
9.

Ігнатіщев М.Р. 
Гемомікроциркуляторне русло міокарда людини в пренатальному періоді морфогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.Р. Ігнатіщев ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню морфофункціональних особливостей гемомікроциркуляторного русла ембріонів і плодів людини. Встановлено наявність в міокарді людини двох типів первинних кровоносних мікросудин, які суттєво розрізняються за будовою стінки. Виявлена гетерохронність утворення первинних кровоносних мікросудин в різних відділах передсердь людини. Визначені для міокарда людини строки заміщення первинного кровоносного мікрорусла вторинним гемомікроциркуляторним руслом. Описані ультраструктурні особливості кровоносних мікросудин в різні строки пренатального онтогенезу. Виявлено та описано внутрішньоендотеліальний та міжендотеліальний способи утворення бруньок росту кровоносних мікросудин в міокарді ембріонів та плодів людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2

Рубрики:

      
10.

Ігнатенко Т.С. 
Ураження серця при системній склеродермії (діагностика, аспекти патогенезу, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.С. Ігнатенко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено ураження міокарда, ендокарда, перикарда у хворих на системну склеродермію за даними клініко-інструментальних методів діагностики. На підставі електрокардіографічного й ехокардіографічного досліджень встановлено статевий диморфізм склеродермічної кардіопатії. Виявлено діастолічну дисфункцію лівого шлуночка у хворих на системну склеродермію, яка носить "гіпертрофічний" характер і зумовлена змінами процесу діастолічного наповнення. У ході клініко-експериментального дослідження виділено кардіодепресивний чинник, визначено його роль у формуванні серцевої недостатності у разі системної склеродермії. Оцінено фізико-хімічний стан крові та сечі у хворих, його роль змін у розвитку склеродермічної кардіопатії, показано вплив білкових, ліпідних і неорганічних сполук на показники поверхневого натягу. Визначено чинники, які впливають на тяжкість склеродермічної кардіопатії. Розроблено раціональні методи її патогенетичної терапії з комбінованим використанням інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту та блокаторів рецепторів ангіотезину-ІІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-37 + Р603.52-3
Шифр НБУВ: РА314963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Іголкіна О.Д. 
Фактори ризику, прогноз та діагностика порушень стану серцево-судинної системи у дітей з рецидивуючою та хронічною патологією органів дихання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Д. Іголкіна ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження стану центральної та регіональної гемодинаміки, вегетативної нервової системи, особливостей адаптації у дітей з різними клінічними формами рецидивних і хронічних захворювань органів дихання у період ремісії з включенням вивчення діастолічного резерву шлуночків серця. Доведено, що рецидивні та хронічні захворювання органів дихання у дітей у період ремісії супроводжуються порушенням діастолічної функції міокарда та зниженням діастолічного резерву шлуночків серця, переважно правого. Показано, що дані зміни більш виражені у дітей з тяжким перебігом бронхіальної астми та хронічним бронхітом. Встановлено критерії ризику виникнення порушень серцево-судинної системи у дітей з бронхіальною астмою, рецидивним і хронічним бронхітом. Створено математичну модель ризику виникнення порушень серцево-судинної системи та прогнозу їх перебігу у разі рецидивної та хронічної патології системи дихання у дітей і підлітків. Розроблено критерії груп дезадаптації хворих на рецидивні та хронічні бронхолегеневі захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412-3 + Р733.410-4 +
Шифр НБУВ: РА350498

Рубрики:

      
12.

Ігрунова К.М. 
Механізми розвитку пошкоджень серця при багаторазовому стресі та їх корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / К.М. Ігрунова ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 52 с. — укp.

Досліджено механізми, що лежать в основі розвитку пошкоджуючої дії стресу на енергообмін та морфофункціональний стан міокарда в експерименті та клініці. Створено теоретичну базу для розробки нових діагностичних підходів і засобів корекції за серцево-судинної патології. Вивчено вплив стресу на стан специфічної (імунної) та неспецифічної резистентності, продукцію прозапальних цитокінів, ініціацію спонтанного й індукованого апоптозу мононуклеарних клітин крові в експерименті. Досліджено енергообмін мітохондрій, апоптоз кардіоміоцитів, морфологічний стан міокарда за експериментального стресу. На підставі одержаних даних розроблено концептуальну модель пошкодження міокарда за умов стресу. Показано роль цитокінів у зміні стану мітохондріальних мембран, розвитку енергодефіциту та ініціації апоптозу як ключового механізму пошкодження міокарда за дії стресу. Вивчено ефективність використання антиоксиданта - мембранопротектора та імуномодулятора за умов експериментального імобілізаційного стресу. Досліджено в експерименті дію редокс-системи поліфенол - аскорбінова кислота та імуномодулятора тімаліна на корекцію енергообміну, морфологічного стану, ініціацію апоптозу кардіоміоцитів за моделювання стресу. Розроблено комплекс діагностичних методик для вивчення функціонального стану клітин крові за визначенням спонтанного й індукованого апоптозу та його індукторів. Проведено апробацію запропонованих методик у кардіологічній клініці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-1 +
Шифр НБУВ: РА349391

Рубрики:

      
13.

Іжицька 
Клініко-гемодинамічні закономірності медикаментозної корекції дисфункції міокарда у хворих на алкогольний цироз печінки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Наталія Віталіївна Іжицька ; Івано-Франківський національний медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40 + Р410.1-5
Шифр НБУВ: РА365562

Рубрики:

      
14.

Ікоркін М.Р. 
Діагностичне та прогностичне значення черезстравохідної ехокардіографії у пацієнтов з персистуючою формою фібриляції передсердь неклапанного генезу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / М.Р. Ікоркін ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено структурно-функціональні показники (СФП), асоційовані з тромбоутворенням (ТУ) у вушці лівого передсердя (ВЛП) і рецидивом фібриляції передсердь (ФП) впродовж шести місяців після кардіоверсії. Розроблено моделі індивідуального прогнозування перебігу аритмії у разі шестимісячного спостереження після кардіоверсії, що базується на клініко-ехокардіографічних показниках (КЕП) у пацієнтів з персистуючою формою ФП неклапанної етіології. Проведено однофакторний аналіз, який дозволив виявити СФП, асоційовані з ТУ у ВЛП і встановити порогові рівні їх значень. Проведено порівняльний аналіз початкових СФП міокарда за даними черезстравохідної ехокардіографії та виявлено гірші результати в групі пацієнтів, у яких ФП рецидивувала впродовж шести місяців після кардіоверсії аміодароном. Проведено прямий покроковий дискримінантний аналіз основного масиву данних, який виділив незалежні КЕП, асоційовані з рецидивом ФП впродовж шести місяців після кардіоверсії. Розроблено в програмному модулі багатофакторну модель прогнозування, що передбачає імовірність рецидиву ФП у даному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-4
Шифр НБУВ: РА375642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ілащук І.І. 
Клінічні аспекти реалізації ішемії міокарда та електричної нестабільності серця у хворих на ішемічну хворобу серця, сучасні тарапевтичні підходи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.І. Ілащук ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Використано клініко-діагностичний комплекс (холтерівське моніторування електрокардіограмами, черезстравохідну електрокардіостимуляцію, велоергометрію, ехокардіографію) в 227 пацієнтів з різними формами ішемічної хвороби серця з метою вивчення особливостей реалізації ішемії міокарда та електричної нестабільності серця залежно від типу міокардіальної ішемії. Встановлено добові ритми розвитку больової та безбольової ішемії міокарда у взаємозв'язку зі шлуночковими та надшлуночковими аритміями. Проведено порівняльний аналіз ефективності еналаприлу, ірбезартану й амлодипіну з оцінкою їх впливу на обидва типи ішемії та добовий розподіл ішемічної активності міокарда у хворих на стенокардію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3
Шифр НБУВ: РА313477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ілащук Т.О. 
Гострий інфаркт міокарда, ускладнений гострою лівошлуночковою недостатністю: клініко-патогенетичні та хронобіологічні детермінанти, результати тривалого спостереження та медикаментозної корекції: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Т.О. Ілащук ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 35 с. — укp.

Вперше визначено клініко-функціональні характеристики перебігу різних стадій гострої серцевої недостатності (ГСН) з урахуванням рівнів прозапальних цитокінів, біомаркерів некрозу міокрада, показників функціонального стану та регіонарної скоротливості міокарда лівого шлуночка (ЛШ). Встановлено, що найбільш прогностично несприятливою для розвитку серцевої недостатності (СН) у післяінфарктному періоді (через рік після виникнення інфаркту міокарда) є сукупність наступних анамнестичних і клінічних ознак: стенокардії, що передувала інфаркту, артеріальної гіпертензії, передньої локалізації інфаркта міокарда (ІМ), повторного інфаркта, наявність будь-яких ознак гострої лівошлуночкової недостатності (ГЛШН), збільшення вихідного рівня прозапальних цитокінів, СРП, тропоніну-1, а також початкове й поетапне зменшення загальної фракції викиду (ЗФВ) у досліджуваної категорії пацієнтів. Виявлено, що розвиток летальних подій серед пацієнтів з ГІМ, ускладненим ГЛШН, має хроноритмологічну базу та підпорядковується циркадним і циркадіанним ритмам. З'ясовано, що реєстрація добового профілю артеріального тиску "non-dipper" у пацієнтів з ГІМ, ускладненим ГЛШН, є прогностично несприятливим фактором й асоціюється з активацією запального та некротичного процесу та прогресуванням ознак СН. Доведено, що використання ін'єкційної форми блокатора 5-ліпоксигенази кверцетину (препарату "Корвітин") у комплексній терапії для лікування пацієнтів з ГІМ та ГЛШН пригнічує активність цитокінової ланки патогенезу інфаркту, обмежує зону некрозу міокарда та сприяє зростанню насосної функції серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р410.09 +
Шифр НБУВ: РА355285

Рубрики:

      
17.

Іманова Н.І. 
Порівняльна ефективність тривалого лікування хворих на гіпертонічну хворобу фіксованими комбінаціями антигіпертензивних засобів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.І. Іманова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено порівняльну оцінку фіксованих комбінацій антигіпертензивних препаратів на підставі результатів комплексного клініко-інструментального обстеження. Встановлено більшу ефективність фіксованих комбінацій препаратів "Тенорик" та "Енафрил" стосовно ступеня зниження артеріального тиску, зменшення індексу маси міокарда та проявів ремоделювання лівого шлуночка. Вперше отримано дані щодо впливу фіксованими комбінаціями препаратів "Адельфан", "Тенорик", "Енафрил" на варіабельність серцевого ритму (ВСР) у хворих гіпертонічною хворобою І - ІІ стадії. За допомогою методу аналізу ВСР встановлено три типи відповіді на активну ортостатичну пробу залежно від базального стану симпато-парасимпатичного балансу у хворих артеріальною гіпертензією. Показано залежність підвищення загальної потужності спектра та витривалості фізичних навантажень внаслідок тривалої терапії фіксованими комбінаціями антигіпертензивних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА327253

Рубрики:

      
18.

Іркін О.І. 
Рання постінфарктна дилатація порожнини лівого шлуночка: причини виникнення та можливості профілактики: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.І. Іркін ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Визначено причини розвитку ранної постінфарктної дилатації (РПД) порожнини лівого шлуночка (ЛШ) серця, що виникає в гострому періоді інфаркту міокарда (ІМ), а також оптимізації гострого ІМ з метою профілактики РПД. Проаналізовано вплив антропологічних, клініко-лабораторних та інструментальних показників на частоту розвитку РПД. Виявлено взаємозв'язки між рівнем маркерів системного запального процесу, величиною пошкодження, наявністю життєздатного міокарда та розвитком РПД. Доведено, що раннє відновлення прохідності інфаркт-обумовленої коронарної артерії механічним та фармакологічним шляхом, однаково ефективне в профілактиці РПД порожнини ЛШ. Встановлено ефективність використання препаратів з мембранопротекторними властивостями, зокрема, триметазидина та кверцетина в попередженні розвитку РПД порожнини ЛШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 +
Шифр НБУВ: РА335691

Рубрики:

      
19.

Іщук В.О. 
Ефективність інтервальних нормобаричних гіпоксичних тренувань у літніх хворих із стабільною стенокардією напруги І та ІІ функціональних класів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.О. Іщук ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Держ. установа "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування стабільної стенокардії напруги I та II функціональних класів (ФК) у хворих літнього віку шляхом застосування курсу інтервальних нормобаричних гіпоксичних тренувань (ІНГТ) на фоні вживання препаратів, передбачених базовою терапією. Для розв'язання зазначених завдань обстежено 50 здорових і 65 хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) зі стабільною стенокардією напруги I та II ФК віком 60 - 74 роки. Проведення ІНГТ на апаратному комплексі "Гіпотрон" за умов індивідуального добору режиму тренувань є безпечним у 97, 2 % здорових людей літнього віку та 95,7 % - літніх хворих на ІХС. ІНГТ зменшують клінічні прояви ІХС, підвищують фізичну працездатність (ФП), скорочують тривалість добової ішемії міокарда, знижують функціональний вік серцево-судинної системи та підвищують стійкість організму до гіпоксії. ІНГТ є ефективнішими в осіб зі зниженою ФП. Сприятливий вплив ІНГТ зумовлений економізацією діяльності серцево-судинної, дихальної систем і споживання кисню на фізичне навантаження, поліпшенням судинорухової функції ендотелію та мікроциркуляції. Проведення ІНГТ можна рекомендувати здоровим літнім людям як метод підвищення адаптаційних можливостей організму та у літніх хворих на ІХС на тлі стандартного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-54 + Р410.140.67-54 +
Шифр НБУВ: РА352240

Рубрики:

      
20.

Абдул-Огли Л.В. 
Регіональні особливості розвитку і будови стінки серця в онтогенезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Л.В. Абдул-Огли ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості будови та формоутворення стінки передсердь, шлуночків, міжшлуночкової та міжпередсердної перегородок у пре- та постнатальному онтогенезі. Досліджено гетероморфність структур стінки серця та функціональну неоднорідність структурних компонентів стінки шлуночків і передсердь, виділено 14 регіональних зон, їх формування й особливості розвитку та будови протягом онтогенезу. Вивчено процес формування сухожильних струн передсердно-шлуночкових клапанів і соскоподібних м'язів шлуночків серця. З'ясовано, що формування цих структур відбувається за наявності процесів делямінації міокарда шлуночків на ранніх етапах кардіогенезу. Досліджено механізми трабекуляції та компактизації міокарда, васкулогенезу та проліферативних процесів у різних ділянках серцевої стінки. За результатами зіставлення певних розмірів передсердь і шлуночків показано їх залежність від віку та форми серця людини. Установлено, що внутрішній рельєф стінок серця, якого визначають всі анатомічні утворення, розташовані на внутрішній поверхні стінок серця (гребенясті м'язи, овальна ямка та заслінка овального отвору у передсердях, м'ясисті перекладки, соскоподібні м'язи, сухожилкові струни у шлуночках) збільшуються з віком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110 +
Шифр НБУВ: РА338903

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського