Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (81)Реферативна база даних (839)Книжкові видання та компакт-диски (325)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Клейменова С.М. 
Авторські правовідносини як форма реалізації правомочностей суб'єктів авторського права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Клейменова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть авторського права в об'єктивному та суб'єктивному значеннях. Виявлено причини неможливості застосування правової категорії "інтелектуальна власність" до авторських прав і обгрунтовано доцільність використання категорії "виключні права". Запропоновано змінити структуру положень нового Цивільного кодексу з питань установлення системи приналежних авторам особистих немайнових і майнових прав. Проаналізовано поняття авторських правовідносин абсолютних і відносних. Досліджено проблеми понять об'єкта та суб'єкта авторських правовідносин. Визначено ознаки, структурні елементи твору як об'єкта авторських правовідносин, а також запропоновано ввести в Закон України "Про авторське право і суміжні права" визначення "твору" як одного з основних термінів зазначеного нормативного акта. Визначено правовий статус суб'єктів авторського права, яких запропоновано розглядати як первісних (автору чи співавторів твору) та похідних (спадкоємців й інших правоволодільців). Розглянуто особливості основ виникнення абсолютних і відносних авторських правовідносин. Висвітлено найбільш розповсюджені способи здійснення авторських прав, зокрема авторські договори. Виявлено необхідність закріплення в законі України "Про авторські та суміжні права" положень про ліцензійні договори. З використанням теоретичних положень і судової практики досліджено способи захисту досліджених прав - цивільно-правові, кримінальні, адміністративні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА331526

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вільчінська О.С. 
Багаторівнева інтелектуальна скрізна модель створення програмного забезпечення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / О.С. Вільчінська ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання розробки багаторівневої інтелектуальної скрізної моделі створення програмного забезпечення, що являє собою зворотний ітеративний процес, який дозволяє колективу розробників приймати оптимальні рішення в процесі роботи. Наведені моделі та алгоритми забезпечують цілісність і оптимальність процесу розробки програмного забезпечення. Запропоновано розв'язки задач формального опису даного процесу та вибору найкращого варіанта проекту. Розроблено модель уніфікованого життєвого циклу програмного забезпечення, що залежить від параметра часу та критеріїв оптимальності проекту. Вперше введено методологію MIXER, орієнтовану на інтелектуальну підтримку CASE-засобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 + З810.416
Шифр НБУВ: РА312976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Банасько Т. М. 
Бухгалтерський облік і контроль нематеріальних активів: оцінка та порядок відображення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т. М. Банасько ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано класифікацію активів для потреб бухгалтерського обліку, що мають та що не мають матеріальної форми. Розмежовано різні види невідчутних активів, сформовано підходи щодо їх оцінки та розроблено механізм для ефективного здійснення інноваційної діяльності на підприємстві. Узагальнено класифікацію нематеріальних активів, яка здійснює раціональну побудову бухгалтерського обліку та проводить комплексне управління та контроль за їх використанням. Вдосконалено категорійний апарат щодо різноманітних видів невідчутних активів, таких, як "нематеріальні активи", "інтелектуальна власність", "інтелектуальний капітал", "інноваційні продукти". Розглянуто методику контролю ефективності використання нематеріальних активів та їх інвентаризації на базі врахування особливостей таких об'єктів з врахуванням даної класифікації, що підвищує ефективність управління ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.712 + У052.9(4УКР)80-145.712
Шифр НБУВ: РА373429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Скринська О.Л. 
Дисциплінуюче виховання в педагогічній спадщині Джона Локка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Л. Скринська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено педагогічні погляди англійського філософа та просвітителя XVII ст. Дж.Локка. На підставі дослідження його теоретичної спадщини визначено чинники, що вплинули на становлення та розвиток його педагогічної теорії, сформульовано принципи виховання Дж.Локка та його виховний ідеал. Проаналізовано три складові дисциплінуючого виховання - фізичне, моральне та розумове виховання, які розглядаються як дисципліна тіла, дисципліна характеру та інтелектуальна дисципліна. Розглянуто у порівнянні погляди англійського педагога та сучасних дослідників щодо проблеми виховання свідомої дисципліни, визначено основні положення педагогічної теорії Дж.Локка, що мали значний вплив на подальший розвиток як англійської системи виховання зокрема, так і європейської педагогічної науки в цілому, окреслено перспективні шляхи актуалізації педагогічної спадщини Дж.Локка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ВЕЛ)51-271
Шифр НБУВ: РА317776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Скринник-Миська Д.М. 
Еволюція світоглядно-філософських засад українського образотворчого мистецтва на рубежі XIX - XX ст.: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Д.М. Скринник-Миська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено концептуальні характеристики українського мистецького модерну як стилю мислення та духовно-культурної течії, що засобами образотворчого мистецтва виразили напрям і зміст світоглядно-філософської еволюції у духовному житті України у добу зміни філософської та культурної парадигм у кінці XIX - на початку XX ст. Доведено, що дане перетворення було осмислено та відображено в українській культурі у формі національного варіанта стилю модерн. Зроблено висновок, що інтелектуальна інновація модерну за умов світоглядної кризи полягає у свідомій спробі зберегти цінність і впорядкованість картини світу шляхом накладання універсальної системи значень і логічних схем на художньо-образне світосприйняття. Розкрито вплив ідей провідних філософів XIX - початку XX ст., зокрема, А. Шопенгаура, Ф. Ніцше, З. Фрейда, А. Бергсона, В. Дільтая на світоглядні виміри європейського, зокрема, українського мистецтва даного періоду. Досліджено вплив світоглядної системи романтизму (Новаліса, Л. Тіка, Ф. Шлегеля), на формування ідейних основ мистецького модерну. Виявлено гносеологічний, антропологічний, онтологічний виміри художньо-образного осмислення буття людини в Україні в кінці XIX - на початку XX ст. у їх взаємозв'язку з європейським модерном як цілісним світоглядно-культурним феноменом. Експліковано зміст сформованих модерном концептів: новий образ дійсності, "базова" особистість доби, цілісність особи та цілісність життєвого світу людини, перетворення суспільства засобами "естетичної революції". Доведено, що у добу модерну прагнення відновити зруйновану систему цінностей обумовило підвищення інтересу до міфу як методології художнього конструювання дійсності. Виявлено особливості переосмислення функцій міфу у суспільній свідомості європейців, зокрема, українців XX ст. у контексті нових філософських учень, яке кардинально відрізнялося від класичного підходу до міфології. Розкрито методологічну роль опозиції космос - хаос у символічному реконструюванні світу в світоглядній системі модерну. Показано принципові відмінності вияву даної опозиції в художньо-образній рефлексії мистецтва Західної Європи й України. Встановлено особливості експлікації української ідеї в символічно-образній системі мистецтва модерну. Аргументовано, що український модерн, на відміну від космополітичного європейського, в Україні став еквівалентом національного світоглядного стилю, в якому тісно переплелися національне та сакральне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 + Ю812.283 + Щ103(4УКР)61-239.1 +
Шифр НБУВ: РА362824

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Павленко Т.В. 
Економічний механізм управління інтелектуальною власністю на підприємствах радіоелектронної промисловості: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.В. Павленко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т" . — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття "економічний механізм управління інтелектуальною власністю підприємства" й уточнено визначення категорії "інтелектуальна власність" як системи економіко-правових відносин власності щодо результатів творчої діяльності працівників. Розроблено та впроваджено концепцію управління інтелектуальною власністю промислового підприємства на основі моделі проблемно-діагностичного моніторингу пріоритетних напрямів досліджень, що підвищить раціоналізацію економічної поведінки підприємства за умов обмеженості ресурсів за рахунок спрямування активності творчих працівників у найбільш перспективні напрями розвитку науки та техніки. Удосконалено теоретичні положення щодо економічної природи та змісту структурних елементів системи управління інтелектуальною власністю промислового підприємства. Удосконалено процедуру оцінювання ефективності реалізації економічного механізму управління інтелектуальною власністю промислового підприємства, зокрема, виокремлено перелік показників стратегічного й оперативного управління інтелектуальною власністю. Визначено вплив об'єктів права інтелектуальної власності на підвищення конкурентоспроможності підприємства, що сприятиме підвищенню усвідомлення ролі інтелектуальної власності як стратегічного активу, який є основою набуття сталих конкурентних переваг підприємства. Наведено методичні рекомендації щодо удосконалення економічного механізму управління інтелектуальною власністю промислового підприємства, які грунтуються на проблемно-діагностичному моніторингу пріоритетних напрямів досліджень, що дозволить підвищити раціоналізацію економічної поведінки підприємства за умов обмеженості ресурсів за рахунок спрямування активності творчих працівників у найбільш перспектичні напрями розвитку науки та техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.513.1-141.1-21 +
Шифр НБУВ: РА369396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Фоміна О.В. 
"Ідея імперії" і інтелектуальна еліта Великобританії: Редьярд Кіплінг, 1865 - 1936 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Фоміна ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше у вітчизняній і зарубіжній історіографії досліджено творчість і життя Р. Кіплінга як державного та політичного діяча Великобританії. Проаналізовано вплив суспільно-політичної діяльності письменника на формування ідеї імперії у британському суспільстві, зокрема, розглянуто його концепцію про необхідність колоніальної експансії. Досліджено процес підкорення Індії Великобританією, охарактеризовано основні етапи створення Індійської імперії. Визначено вплив інтелектуальної еліти Великобританії на зовнішню політику держави. Переглянуто існуючі погляди щодо життя та творчості Р. Кіплінга, доведено, що письменник був не лише апологетом Британської імперії, а й критиком політики британського й англо-індійського урядів і посадовців, зокрема, верховного комісара у Південній Африці. Побудовано концепцію феномену англо-індійця у британському суспільстві (на прикладі Р. Кіплінга).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)61-7 + Ф1(4ВЕЛ)6 +
Шифр НБУВ: РА359528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Єременко А.В. 
Інтелектуальна власність в глобальній торговій системі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.В. Єременко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено процеси інтернаціоналізації прав інтелектуальної власності, етапи створення сучасної міжнародної системи регулювання пов'язаних з торгівлею прав інтелектуальної власності. Розкрито роль інтелектуальної власності у формуванні мікро- та макрорівневих конкурентних переваг суб'єктів міжнародної економічної діяльності. Ідентифіковано ключові чинники інтернаціоналізації інтелектуальної власності та виявлено тенденції розвитку світового ринку об'єктів інтелектуальної власності. Обгрунтовано напрями вдосконалення національних систем регулювання прав інтелектуальної власності: створення систем протидії недобросовісній конкуренції в даній сфері, забезпечення захисту об'єктів інтелектуальної власності в інформаційних мережах та вдосконалення оцінки вартості їх прав у міжнародній торгівлі. Визначено шляхи розвитку регулювання прав інтелектуальної власності в Україні на законодавчо-нормативному, інституціональному та підприємницькому рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-141.1 + Х833.3 + Х933.3 +
Шифр НБУВ: РА342523

Рубрики:

      
9.

Литвин О.М. 
Інтелектуальна власність та її інституціоналізація у трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.М. Литвин ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне політекономічне дослідження суті, місця та ролі інтелектуальної власності в загальній структурі відносин власності, особливостей її інституціоналізації у трансформаційній економіці. Узагальнено та систематизовано підходи, що використовуються у сферах соціології, права, політекономії та в інституціональній теорії для пояснення змісту інституту інтелектуальної власності. Досліджено еволюцію й особливості сучасної економіко-правової системи даної власності. Здійснено аналіз інституціональних засад її розвитку в Україні та визначено особливості національної моделі державного регулювання. Проаналізовано функціональність інституту інтелектуальної власності за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 +
Шифр НБУВ: РА352284

Рубрики:

      
10.

Манжура О.В. 
Інтелектуальна власність як чинник формування економіки знань: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Манжура ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено зміст і виявлено суперечності інтелектуальної власності у процесі її актуалізації за умов формування економіки знань. Розроблено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності реалізації даної власності у сучасній Україні. Відначено, що інтелектуальна власність у сучасному господарському розвитку стає головним фактором конкурентоспроможності, зростає її роль за умов переходу до економіки знань. Обгрунтовано необхідність виокремлення первинної та вторинної реалізації інтелектуальної власності. Первинна реалізація відбувається у процесі усвідомлення людиною необхідності спрямування її руху до якісно іншого стану життєдіяльності та за умов формування певного ідеального образу цього іншого стану. Вторинна реалізація даної власності впроваджується у певному проекті, який реалізується у сфері матеріального виробництва чи у соціальних відносинах. Систематизовано загальні ознаки інтелектуального продукту. Обгрунтовано докази щодо нераціональності протиставляння духовної та інтелектуальної власності за умов імперативу виживання людства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253,333.32 + У9(4УКР)0-141.1 +
Шифр НБУВ: РА366356

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бондаренко Л.В. 
Інтелектуальна драма Тома Стоппарда в культурно-історичному та літературному контексті: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Л.В. Бондаренко ; Таврій. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено комплексне концептуальне дослідження інтелектуальної драми Т. Стоппарда в літературному та культурно-історичному контекстах, яке побудовано на синтезі традиційних і новітніх літературознавчих методів. Проведено інтертектуально-семантичний аналіз творчості Т. Стоппарда, який надає можливості характеризувати процес смислогенезу у некласичному тексті. Зазначено, що особливістю інтелектуальної драми Т. Стоппарда є багаторівнева гра: мовна, на рівні персонажів і структури тексту, яка має формальне та семантичне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Стоппард Т.536 +
Шифр НБУВ: РА365259

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Михайльова К.Г. 
Інтелектуальна еліта сучасного суспільства: особливості формування та діяльнісний потенціал: автореф. дис... д-ра соціал. наук: 22.00.01 / К.Г. Михайльова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Розглянуто нові основи структурування сучасних суспільств та демонструє дієвість у цих процесах різних ресурсів і капіталів. Особливого значення набувають інтелектуальні ресурси. Доведено, що посилення впливу даних ресурсів детермінує появу ознак нового типу суспільства - суспільного інтелекту. Запропоновано теоретичну модель інтелектуальної еліти, яка формується за умов трансформаційного суспільства, яка передбачає врахоування потенційних та результативних складових, функціональних особливостей, а також специфіки соціального поля, в якому формується та функціонує інтелектуальна еліта. На підставі теоретичного й емпіричного аналізу запропоновано опис української інтелектуальної еліти, її цінностей, особливостей ідентифікації, реалізації функцій, мотивації діяльності. Розглянуто соціальну базу її формування. Увагу приділено впливу освіти на процеси формування інтелектуальної еліти. Показано, що даний процес відбувається на трьох рівнях - соцієтальному, інституційному та суб'єктивному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.12 +
Шифр НБУВ: РА360183

Рубрики:

      
13.

Прокопенко Т.О. 
Інтелектуальна інформаційна система оцінки ефективності підприємств цукрової промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.О. Прокопенко ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено інтелектуальну інформаційну систему для здійснення оперативної оцінки ефективності функціонування цукрового підприємства та забезпечення підтримки прийняття рішень. Створено математичну й імітаційну моделі та запропоновано нові методи оцінки ефективності виробництва та вибору оптимального набору рішень для підприємств цукрової промисловості. Створено комплекс алгоритмів та програми оцінки ефективності функціонування цукрового підприємства. Розроблену систему реалізовано на базі сучасної Internet-технології з використанням інструментальних програмних засобів. Зазначено, що інтелектуальна інформаційна система оцінки ефективності підприємств цукрової промисловості є складовою частиною інтегрованої автоматизованої системи управління цукровим заводом, визначена як складова частина загальної інтегрованої системи управління цукровим підприємством та як сукупність формальних математичних та інформаційних моделей та програмних комплексів, що реалізують в інтерактивному режимі функції інформаційного обслуговування керівників у процесі підготовки та прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4-07 ф12 +
Шифр НБУВ: РА332107

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Терентьєв О.О. 
Інтелектуальна інформаційна технологія діагностики технічного стану будівель: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.О. Терентьєв ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Розвинуто концепцію інформаційної системи управління технічного обслуговування та діагностування будівель. Запропоновано інтелектуальну інформаційну технологію для підтримки прийняття рішень стосовно діагностування їх технічного стану. Розроблено теоретико-множинний формалізований опис з використанням моделей основних конструктивних елементів будівлі. Удосконалено математичну модель визначення її стану, а також запропоновано моделі та методи формування експертного оцінювання під час проведення обстеження. Розроблено базу знань дефектів і пошкоджень конструктивних елементів будівлі під час обстеження. Проаналізовано результати експерименту, здійсненого з метою моделювання системи обстеження технічного стану будівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-082.051 +
Шифр НБУВ: РА359793

Рубрики:

      
15.

Занік Ю.М. 
Інтелектуальна культура юриста: філософсько-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Ю.М. Занік ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексне наукове узагальнення теоретичних засад, які є основою інтелектуальної культури юриста. Розглянуто поняття інтелекту, проведено його психолого-юридичний аналіз, проаналізовано види та функції інтелекту. Досліджено особливості функціонування інтелектуальної культури юриста, її формування та застосування, функції й основні завдання. Установлено чинники впливу на її формування у контексті сучасної філософсько-правової доктрини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.02 + Х8(4УКР)п +
Шифр НБУВ: РА341971

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Мариненко Н.В. 
Інтелектуальна проза В.Петрова: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Мариненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано жанрово-стильову специфіку інтелектуальної прози В.Петрова (Домонтовича). Досліджено особливості інтелектуальної наповненості авторських текстів. Вивчено риси індивідуального стилю письменника, а саме: широке використання культурно-історичного контексту, символів, метафор, інтелектуальних елементів, орієнтованих на відповідний інтелектуальний досвід читача, а також іронічність, критичність авторської думки у висвітленні проблем діалогу між суспільством і мистецтвом, самоідентифікації особистості за умов конфлікту природи та цивілізації, історичної національної перспективи. Зазначено, що філософічність творів В.Петрова (Домонтовича) свідчить про глибоке інтелектуальне за змістом і модерне за формою засвоєння митцем провідних ідей свого часу, що значною мірою поширює уявлення про українську літературу XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Петров, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА341140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Дідик О.К. 
Інтелектуальна система динамічного зважування автомобілів для автоматизації управління запасами на сільськогосподарському підприємстві: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.К. Дідик ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено методи та засоби підвищення точності процесу динамічного зважування двоосних автомобілів, що забезпечують можливість оперативного одержання достовірної інформації про кількість продукції для автоматизації управління запасами на сільськогосподарському підприємстві. Запропоновано використовувати поєднання нейронної мережі й оптимальної багатовимірної фільтрації для оцінки маси автомобіля за динамічного зважування. На підставі експериментальних даних і результатів моделювання визначено динамічні характеристики сигналів, які виникають у процесі зважування автомобіля. Проведено дослідження граничних меж якості оцінки маси нейронною мережею за ідеальних умов. Розроблено частковий метод синтезу багатовимірних систем фільтрації, який поширює ідеї комплексування на випадок, якщо корисний сигнал - регулярний, а перешкода - багатовимірний стаціонарний випадковий процес. Проведено господарські випробування та підтверджено ефективність використання запропонованої інтелектуальної системи динамічного зважування для автоматизації управління запасами на сільськогосподарському підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О384.891.105-52 +
Шифр НБУВ: РА352685

Рубрики:

      
18.

Шевченко О.Ю. 
Інтелектуальна система менеджменту й інтеграції різнорідної інформації на основі стандартизованих моделей знань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.Ю. Шевченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено інтелектуальний механізм менеджменту в інтеграції різнорідної інформації на базі стандартизованих моделей знань. Зауважено, що у сучасних інформаційних системах документообігу важливими стають питання, взаємопов'зані з менеджментом інформаційних ресурсів та задачами накопичення знань. Відзначено, що існуючі статистичні методи не забезпечують можливості контекстуального тлумачення інформації, а пошук і аналіз в інформаційних джерелах значною мірою ускладнений. Наголошено на значущості можливості семантичного аналізу та розбору інформації у вирішенні цих питань. Зазначено, що потреба враховувати контекст спричинила проблему створення нових засобів інтелектуальної обробки даних, зокрема побудови нового механізму аналізу інформаційних ресурсів, який базується на онтологічних засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.52 +
Шифр НБУВ: РА341306

      
19.

Шелехов І.В. 
Інтелектуальна система підтримки прийняття рішень для автоматизації виробництва складних мінеральних добрив: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / І.В. Шелехов ; Нац. техн. цн-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто підвищення функціональної ефективності адаптивних розподілених автоматизованих систем керування (АСК) технологічними процесами шляхом подальшого розвитку прогресивної інформаційно-екстремальної інтелектуальної технології за умов відсутності через технічні ускладнення неперервного вхідного міжопераційного та вихідного контролю сировини та матеріалів. Запропоновано новий інформаційно-екстремальний метод аналізу та синтезу інтегрованої в розподілену АСК системи підтримки прийняття рішень (СППР), що самонавчається в режимі факторного кластер-аналізу (ФКА). Розроблено засоби інформаційних технологій синтезу СППР, що самонавчається в режимі ФКА, у процесі виробництва складних мінеральних добрив. Впроваджено наукові результати, що дозволило підвищити відсоток виходу кондиційного продукту, точність та оперативність керування технологічним процесом і зменшити витрати сировини та матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л32
Шифр НБУВ: РА375302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Звенігородський О.С. 
Інтелектуальна система планування тактики руху автономного робота в квазістаціонарному середовищі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.С. Звенігородський ; Донец. держ. ін-т штуч. інтелекту. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання наукових задач керування автономними роботами та пошуку траєкторій руху в квазістаціонарному середовищі за умов обмеження на час прийняття рішень. Представлено модель динаміки для чотириколісного автономного мобільного робота. Розроблено та досліджено концепції програмної реалізації системи керування у реальному часі. Розглянуто складові системи, які діють за фізичними законами та правилами поведінки та взаємодіють між собою за допомогою подій. Система реалізована на багатопроцесорній основі та функціонує в реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.942
Шифр НБУВ: РА317069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського