Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (342)Книжкові видання та компакт-диски (89)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНСТРУКЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бєлгородцева М. О. 
Бухгалтерський облік фінансових результатів у страхових компаніях: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / М. О. Бєлгородцева ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено сучасний стан організації бухгалтерського обліку в страхових компаніях та запропоновано напрямки щодо удосконалення Наказу про облікову політику, розробки посадової інструкції головного бухгалтера з обліку фінансових результатів, кодифікації рахунків аналітичного обліку страхових операцій за групами, реєстрів обліку. Запропоновано методичні засади обліку собівартості страхових послуг, страхових виплат, витрат за достроково припиненими договорами страхування та витрат на ведення страхової справи. Рекомендовано розширити та затвердити перелік доходів в розрізі видів діяльності, а також внести додаткові субрахунки для деталізації доходів від страхової діяльності. Удосконалено форми фінансової звітності для страхових компаній. Запропоновано проект Положення (стандарту) бухгалтерського обліку "Страхова діяльність" з метою удосконалення методики обліку та складання фінансової звітності для страховиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17-149.32
Шифр НБУВ: РА383093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Каткова Т.Г. 
Діяльність ОВС України з питань захисту культурної спадщини: адміністративно-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.Г. Каткова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано адміністративно-правові аспекти діяльності ОВС України з питань захисту культурної спадщини. Розкрито сутність поняття культурної спадщини згідно з міжнародним і національним законодавством. Запропоновано доповнити чинний Закон України "Про охорону культурної спадщини" рухомими об'єктами культурної спадщини (предметами та документами історичної та культурної цінності). Висвітлено правові засади діяльності органів охорони культурної спадщини та інших правоохоронних органів, а також форми взаємодії з ними. Визначено напрями діяльності, форми та методи ОВС України у сфері захисту культурної спадщини. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинних законів і підзаконних актів, присвячених охороні культурної спадщини. Запропоновано прийняти окремі інструкції, спрямовані на підвищення ефективності діяльності ОВС України з питань захисту культурної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 +
Шифр НБУВ: РА360153

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Каніщев Г.Ю. 
Документи робітничо-селянської інспекції Харківщини 1920 - 1934 рр., як історичне джерело: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г.Ю. Каніщев ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 17 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено літературу й архівні джерела з історії установ Державного контролю Харківщини у 1920 - 1930 рр. Висвітлено рівень розробки проблеми в історичній науці. Встановлено, що найкраще вивчено питання історичних джерел та їх особливостей, класифікації, внутрішньої та зовнішньої критики у XX ст. Виділено наступні групи джерел з історії установ Державного контролю Харківщини у даний період: Конституції УСРР, "Положення..." про організації, інструкції, ревізійні акти, протоколи засідань, звіти. Доведено, що кожна з вищезгаданих груп документів змінювалася за зовнішнім оформленням і за змістом протягом існування контрольних установ. На зміст документів великий вплив мала поточна політика Радянської влади, а також зміни у державному устрої республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)61 + Т3(4УКР)61-2,01 +
Шифр НБУВ: РА326056

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Калейніков Г.Є. 
Електроерозійне дротяне вирізання в середовищі водних розчинів поверхнево-активних речовин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / Г.Є. Калейніков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення продуктивності та якості електроерозійного дротяного вирізання (ЕДВ) шляхом зміни гідравлічних і теплофізичних умов у міжелектродному проміжку за рахунок використання як робочої рідини водних розчинів поверхнево-активних речовин. Шляхом теоретичних та експериментальних досліджень виявлено закономірності протікання теплофізичних, газо- та гідродинамічних процесів ЕДВ у середовищі водних розчинів поверхнево-активних речовин, установлено рівень їх впливу на продуктивність та якість обробки. Наведено вимоги та науково-обгрунтовані рекомендації щодо типу та колоїдних властивостей водних розчинів даних речовин. Зазначено, що основні результати досліджень дозволили модернізувати технологічні інструкції до електроерозійних вирізних дротяних верстатів СЕЛД-02.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К553 + К553
Шифр НБУВ: РА324954

Рубрики:

      
5.

Москалюк В.І. 
Епізоотологія, діагностика та профілактика пастерельозу свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.І. Москалюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено базові аспекти епізоотології пастерельозу в свинарських господарствах України. Проаналізовано епізоотичні показники: індекс епізоотичності, захворюваність, смертність, летальність, коефіцієнт вогнищевості. Встановлено ступінь впливу природно-кліматичних факторів на поширення захворювання в неблагополучних господарствах Полісся. Наведено результати досліджень біологічних властивостей виділених з патологічного матеріалу польових штамів Pasteurella multocida на фоні гострої та хронічної форм інфекції. Досліджено резистентність культур збудника до антибіотиків. Здійснено серологічне типізування польових штамів пастерел за капсульним антигеном, внесено пропозиції до діючої інструкції щодо заходів профілактики пастерельозу сільськогосподарських тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9-1-6-8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Борецька Г.Е. 
Методика навчання студентів-філологів граматично правильної англомовної писемної комунікації: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.Е. Борецька ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано методику навчання написання англійською мовою текстів різних жанрів побутового та ділового стилю з урахуванням їх граматичних особивостей на рівні системи, норми та узусу. Розроблено граматичну типологію матеріалу, відібраного для навчання написання неофіційного листа, офіційного листа та інструкції. Обгрунтовано структуру та зміст комплексу граматичних вправ для навчання англомовної писемної комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.32 +
Шифр НБУВ: РА335753

Рубрики:

      
7.

Гусятинська Н.А. 
Наукове обгрунтування та розроблення фізико-хімічних методів інтенсифікації вилучення сахарози з цукрових буряків: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.05 / Н.А. Гусятинська ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 41 с. — укp.

Розв'язано науково-прикладну задачу - підвищення ефективності вилучення сахарози з бурякової сировини й очищення дифузійного соку з застосуванням фізико-хімічних методів інтенсифікації технологічного процесу. Науково обгрунтовано механізм дії коагулянту основного сульфату алюмінію та катіонного флокулянту полігесаметиленгуанідину гідрохлоридом на пектинові речовини під час екстрагування сахарози з бурякової стружки. Удосконалено технологію екстрагування сахарози з застосуванням зазначених реагентів. Визначено ефективність біоцидної дії певних препаратів. Розроблено способи дезінфекції сокостружкової суміші та затверджено три галузеві технологічні інструкції для застосування дезінфікційних засобів у цукровому виробництві. Удосконалено технологію дифузійно-пресового вилучення сахарози. Розроблено технологію вилучення сахарози з застосуванням механічного розкриття бурякових клітин і хімічного впливу коагулянту чи флокулянту. Наведено результати промислових випробувань розроблених способів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.3 +
Шифр НБУВ: РА357131

Рубрики:

      
8.

Миронець С.М. 
Негативні психічні стани та реакції працівників аварійно-рятувальних підрозділів МНС України в умовах надзвичайної ситуації: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / С.М. Миронець ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено динаміку негативних психічних станів та реакцій, що виникають у працівників аварійно-рятувальних підрозділів Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) України під час виконання професійних завдань за реальних умов великомасштабної надзвичайної ситуації. На підставі результатів критичного аналізу відповідних літературних джерел, наявної нормативно-правової бази, що визначає діяльність органів і підрозділів МНС України, розглянуто сучасні підходи до вивчення та розв'язання проблеми негативних наслідків впливу професійної діяльності на психіку представників професій екстремального профілю, зокрема у рятувальників. Виявлено особливості розвитку провідних психічних станів і реакцій, що виникають у рятувальників за умов підготовки до виконання аварійно-рятувальних робіт підвищеної складності та безпосередньої ліквідації наслідків великомасштабної надзвичайної ситуації. Розроблено рекомендації керівному складу аварійно-рятувального підрозділу, практичним психологам МНС України щодо запобігання негативним психічним станам і реакціям, що виникають у рятувальників під впливом стрес-факторів такої ситуації. Результати дослідження використано для розробки ст. 13 Закону України "Про правові засади цивільного захисту" від 24.06.2004 р. та відомчих нормативних актів МНС України з питань психологічного забезпечення службової діяльності рятувальників, зокрема концепції даного забезпечення працівників апаратів і підрозділів МНС України (наказ МНС України від 23.11.2004 р. N 187) та інструкції з її організації для аварійно-рятувальних служб (наказ МНС України від 23.02.2004 N 89, зареєстрований Міністерством юстиції України за N 323/89022 від 15.03.2004).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ц9-331:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА350332

Рубрики:

      
9.

Мурашко О.В. 
Облік і контроль матеріальних запасів (на матеріалах підприємств хлібопекарної промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Мурашко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні аспекти обліку та контролю матеріальних запасів і визначено шляхи їх удосконалення в системі управління на підприємствах хлібопекарної промисловості за умов автоматизації. Обгрунтовано систему критеріїв щодо класифікації та оцінки матеріальних запасів з урахуванням технічних ознак і технологічних особливостей виробництва продукції на підприємствах хлібопекарної промисловості, на основі якої розроблено методику аналітичного обліку на об'єктах їх збереження та використання на виробництві. Визначено об'єкти та методичні прийоми контролю та запропоновано ефективну методику його проведення за умов автоматизації. Розроблено конкретні рекомендації щодо удосконалення організації та методики проведення інвентаризації матеріальних запасів, визначено стадії її контрольних процедур. Запропоновано доповнення до Інструкції з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів та розрахунків щодо використання сучасних засобів вимірювальної та обчислювальної техніки з застосуванням реєструючих приладів та автоматичних ваг з відображенням фактичної наявності матеріальних запасів на електронних носіях інформації. З урахуванням особливостей методів транспортування борошна для хлібопекарного виробництва, його затарювання та використання запропоновано спеціальну систему аналітичного обліку за умов бункерного зберігання борошна. Особливу увагу приділено удосконаленню обліку та контролю матеріальних запасів на підприємствах за умов їх автоматизації та використання нових технологій, зокрема комп'ютерної системи бухгалтерського обліку (КСБО). Обгрунтовано методику обліку і контролю операцій, пов'язаних з надходженням, збереженням та рухом матеріальних запасів на підприємствах хлібопекарної промисловості. Визначено принципи впровадження КСБО бухгалтерського обліку в систему бухгалтерського обліку та контролю матеріальних запасів на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.16-145.72 +
Шифр НБУВ: РА342672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Власова І.О. 
Облік розрахунків з дебіторами та кредиторами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.О. Власова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну сутність розрахунків, їх взаємозв'язок із зобов'язаннями та заборгованістю, розроблено модель для виявлення межі використання цих термінів. Запропоновано 8 класифікаційних ознак для дебіторської та кредиторської заборгованості, які використано під час побудови Плану рахунків для обліку розрахункових операцій. Виявлено місце розрахунків серед об'єктів системи фінансового менеджменту як операції, що є першоджерелом виникнення грошових потоків, дебіторської та кредиторської заборгованості. З'ясовано економічну сутність розрахунків, досліджено особливості їх бухгалтерського обліку, формалізовано тлумачення змісту облікової політики та специфіку використання облікового інструментарію щодо обліку розрахунків. Удосконалено процеси документування та інвентаризації розрахунків, способи оцінки дебіторської заборгованості на дату складання фінансової звітності, запропоновано змінити структуру класів Плану рахунків для обліку розрахунків та внести відповідні корективи до Інструкції про їх використання, методику обліку розрахунків та нарахування резерву сумнівної заборгованості. Розроблено регістри аналітичного та синтетичного обліку, удосконалено форму N1 "Баланс" в частині розкриття інформації про дебіторську та кредиторську заборгованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.31 +
Шифр НБУВ: РА335535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Драган О.І. 
Організаційно-економічна реструктуризація підприємств м'ясної промисловості при переході до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.І. Драган ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-економічну реструктуризацію підприємств м'ясної промисловості шляхом трансформації організаційної структури та вдосконалення внутрішньовиробничого госпрозрахунку. Наведено методику формування "бізнес-одиниць" на базі виробничих підрозділів на підставі корекції організаційної структури підприємства. Висвітлено показники для визначення ефективності використання сировини та матеріальних ресурсів у виробничих підрозділах і показники щодо групування підприємств і виробничих підрозділів у м'ясній промисловості. Запропоновано зміни з метою удосконалення чинної Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України під час визначення чисельності промислово-виробничого персоналу "бізнес-одиниць" і підприємств м'ясної промисловості для оптимального розрахунку продуктивності праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.21-31
Шифр НБУВ: РА315610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Довгаль О.В. 
Особливості розвитку епізоотичного процесу та оздоровлення неблагополучних щодо лейкозу великої рогатої худоби господарств з використанням імуноферментного методу діагностики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / О.В. Довгаль ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше з використанням імуноферментного методу діагностики вивчено особливості постколострального імунітету у телят, що народилися від лейкозних корів. До напування телят молозивом внутрішньоутробне інфікування вірусом лейкозу за результатами ІФА виявлено у 12,5 %, за результатами РІД - у 6,2 % тварин. Відзначено, що дослідження телят за методом ІФА дає змогу своєчасно видалити інфікованих внутрішньоутробно і тим самим попередити поширення інфекції. Теоретично й експериментально обгрунтовано та впроваджено у систему оздоровчих протилейкозних заходів імуноферментний метод діагностики, який міститься у проекті інструкції з профілактики та заходів боротьби з лейкозом великої рогатої худоби (ВРХ), що дає змогу істотно підвищити ефективність заходів щодо ліквідації захворювання. Відзначено, що висока чутливість цього методу, правильна організація оздоровчих методів дозволяють значною мірою знизити інцидентність захворювання. За методом ІФА встановлено, що у господарствах з незначним поширенням онкорнавірусної інфекції стадія максимального зростання епізоотії швидко переходить у стадію згасання, оскільки метод дає змогу виявляти тварин, інфікованих вірусом лейкозу ВРХ, яких не було виявлено за допомогою реакції імунодифузії. Установлено, що у господарствах зі значним поширенням лейкозної інфекції застосування ІФА суттєво змінює розвиток епізоотичного процесу. Виявлено, що у певної частини тварин захворювання має прихований перебіг, а інкубаційний період значно варіює. Відзначено, що у разі використання для діагностики лейкозної інфекції реакції імунодифузії епізоотичний процес характеризується мінливістю та значним коливанням рівня інфікованості, а стадія згасання залишається незавершеною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-6 +
Шифр НБУВ: РА337573

Рубрики:

      
13.

Мелконян А.М. 
Підбір сортів абрикоса для зберігання у замороженому вигляді та одержання продуктів переробки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / А.М. Мелконян ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 17 с. — укp.

Роботу присвячено технологічній оцінці придатності до низькотемпературного заморожування районованих та перспективних сортів абрикоса, вирощуваних у Вірменії. Наведено харчову, біохімічну та фізичну характеристику сортів за основними показниками. Визначено їх збереження у заморожених плодах і виготовлених із них продуктів. Розроблено та затверджено технологічні інструкції з виробництва заморожених плодів абрикоса, а також приготування компотів та варення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-486,022
Шифр НБУВ: РА310494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Соловйов А.В. 
Право людини на життя: цивільно-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.В. Соловйов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Розкрито суть понять "права людини на життя", "права людини на піддання життя ризику", "еутаназії", а також "самопожертва". Обгрунтовано положення, що цивільно-правовий зміст права людини на життя охоплює право на відмову від життя активною поведінкою людини (самопожертву), право на піддання свого життя ризику, право на участь у медичному, науковому та іншому досліді чи експерименті, право надати інструкції на випадок хвороби чи перебування у стані, коли людина не буде здатна висловити свою волю щодо підтримання свого життя, право на захист свого життя та життя інших людей від протиправних посягань. Установлено, що самозахист права людини на життя є правомірним незалежно від обраного засобу, за умови дотримання загальних засад захисту цивільних прав. Наведено рекомендації щодо оптимізації законодавчого забезпечення в Україні права людини на життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х839(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА335070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дорохович В.В. 
Розробка раціональних технологій діабетичних борошняних кондитерських виробів на основі фруктози: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / В.В. Дорохович ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему розробки діабетичних борошняних кондитерських виробів, де в якості цукрозамінника використано фруктозу. Для підвищення харчової цінності використано борошно солоду гороху, борошно сої, зародки пшениці, вівсяне та житнє борошно, морквяний порошок. На основі проведеного комплексу досліджень розроблено та науково обгрунтовано раціональні технології та оптимальні рецептурні композиції нових видів здобного печива, сирцевих пряників, кексів. Наведено математичні моделі оцінки якості діабетичних борошняних кондитерських виробів за комплексними показниками, які враховують харчову, біологічну та енергетичну цінність і відповідають вимогам Державних стандартів. Розроблено та затверджено нормативну документацію (рецептури, технологічні інструкції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868
Шифр НБУВ: РА310533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кияниця С.Г. 
Розробка раціональної технології кремово-збивних цукерок з комбінованими корпусами, які формуються методом ко-екструзії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / С.Г. Кияниця ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено раціональну технологію виготовлення цукерок з комбінованими корпусами, які формуються за методом ко-екструзії. Для створення певних структур цукеркових мас використано комплексні суміші гідроколоїдів. Визначено технологічні властивості окремих гідроколоїдів і сумішей, а саме: желатин - к-карагінан, LM пектин - к-карагінан, желатин - LM пектин. Установлено технологічні режими приготування збитої маси з використанням суміші гідроколоїдів. Досліджено режими приготування цукеркової маси на основі бінарних сумішей. Установлено, що ці маси мають тиксотропні властивості, і під час формування за методом ко-екструзії, після зняття навантаження, їх структура відновлюється. Досліджено фізико-хімічні, структурно-механічні, органолептичні та мікробіологічні показники за умов зберігання цукерок з комбінованими корпусами. Розроблено та затверджено рецептури, технологічні інструкції, технічні умови виготовлення даних цукерок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л863 + Л863
Шифр НБУВ: РА346747

Рубрики:

      
17.

Полякова О.І. 
Розробка ресурсозберігаючої технології шоколадних виробів та розширення їх асортименту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.І. Полякова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено ресурсоощадну технологію шоколадних виробів (глазурей, какао-напоїв) широкого асортименту, яка передбачає використання напівфабрикату, одержаного у вихровому млині (ВМ). Установлено оптимальні параметри дії ВМ та співвідношення інгредієнтів різних видів напівфабрикатів, що забезпечується подрібненням високого ступеня. Установлено можливість використання какаовели у виробництві напівфабрикату у ВМ та на її основі створено безвідходну технологію переробки какао-бобів. Створено шоколадні вироби функціонального призначення на основі зародків пшениці, інуліномісткого порошку, фруктози. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, мікробіологічні показники, сорбційні та десорбційні процеси, які відбуваються під час зберігання глазурей та какао-напоїв. Розроблено технологію антидіабетичної глазурі на фруктозі та обгрунтовано можливість зниження жирів на 3 % за її виробництва. Розроблено та запроваджено рецептури, технологічні інструкції, технічні умови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л864 + Л864 + Л864
Шифр НБУВ: РА340030

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Петренко В.І. 
Розробка та обгрунтування параметрів нових технологій проходки виробок великого перерізу в складних інженерно-геологічних умовах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / В.І. Петренко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено фізико-механічні властивості глинистих грунтів і зроблено аналітичну оцінку їх деформування під час проходки станційних та інших виробок. Розроблено методику розрахунку уніфікованих збірних залізобетонних обробок для горизонтальних і вертикальних виробок. Запропоновано високоефективні нові технології проведення станційних виробок та інших (силової тягової підстанції, блоку технічних приміщень) шахтних стволів, що дозволило будувати їх з високою якістю. Оцінено техногенно-екологічну безпеку під час будівництва нових ліній Київського метрополітену. Технічні документи (проекти виробництва робіт, паспорти, інструкції) вміщено у проектах і широко використано під час спорудження виробок великого перерізу Сирецько-Печерської лінії Київського метрополітену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.5-060.3
Шифр НБУВ: РА311756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бабіч О.В. 
Розроблення технології "безглютенового" печива для хворих на целіакію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.В. Бабіч ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію "безглютенового" печива для хворих на целіакію. Установлено можливість використання гречаного, рисового, кукурудзяного борошна для виробництва здобного "безглютенового" печива. Установлено оптимальні параметри рецептурних інгредієнтів печива на основі зазначеного борошна та різних цукрів, а саме: цукрози, фруктози, глюкози. Досліджено властивості "безглютенового" борошна та вплив даного борошна, цукрози, глюкози на процеси тістоутворення та термічної обробки здобного печива. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, мікробіологічні показники, сорбційні та десорбційні процеси, які відбуваються під час зберігання здобного "безглютенового" печива. Розроблено та затверджено рецептури, технологічні інструкції, технічні умови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868 +
Шифр НБУВ: РА342238

Рубрики:

      
20.

Боцман А.В. 
Структурно-семантичні та прагматичні особливості фармацевтичних текстів (на матеріалі англомовних інструкцій до вживання лікарських препаратів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Боцман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено інтегроване дослідження англомовних фармацевтичних текстів, що функціонують як супровідні інструкції щодо вживання лікарських препаратів. За результатами структурного дослідження даних текстів виявлено сегментацію текстового корпусу на інформаційні зони, блоки та підблоки. У текстовому корпусі визначено систему катафоричних і анафоричних посилань, а також мережу, що формується завдяки багаторазовому відтворенню назви лікарського препарату. Семантичний текстовий простір подано системою фреймів, зв'язаних міжфреймовими зв'язками. Домінуючими стильовими характеристиками дискурсивних форм є ознаки наукового стилю з елементами офіційно-ділового. У фармацевтичних текстах представлено систему індикаторів адресованості, розмежованих на кілька підгруп на підставі функціональних і семантичних ознак. Сукупність індикаторів адресованості формує модель рецепції текстової інформації та дозволяє відновити систему адресантів. Мікроадресантом є фірма, яка здійснює виробництво й ініціює наукові розробки нових препаратів. Взаємозв'язок між адресантами й адресатами зумовлює текстову рівновагу. Поєднання структурних, семантичних і прагматичних складників забезпечує зв'язність і цілісність фармтекстів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА343589

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського