Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (263)Книжкові видання та компакт-диски (51)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНДИВІДУАЛЬНЕ$<.>+<.>K=ЗАБУДОВУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Сазонова Ю.Ф. 
Архітектурно-художні принципи формування рекреаційного середовища в індивідуальній малоповерховій житловій забудові (на прикладі котеджних містечок): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Ю.Ф. Сазонова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику оцінювання та варіантів вибору рішень архітектурного формування об'єктів рекреаційного середовища (РС) індивідуальної житлової забудови. Визначено ієрархічну структуру системи "рекреаційне індивідуальне житло" й основні фактори, що впливають на естетичну організацію РС індивідуальної житлової забудови. Досліджено особливості функціонального й архітектурно-художнього формування структурних елементів РС такої забудови. Розроблено теоретичні положення з формування РС в організованій індивідуальній житловій забудові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н826 + Щ113(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА375638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сташевський А.Я. 
Баянне мистецтво України: тенденції розвитку оригінальної музики та індивідуальне втілення жанрово-стильового аспекту у творчості Володимира Рунчака: Автореф. дис... канд. мистецтвознав: 17.00.03 / А.Я. Сташевський ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в українському музикознавсті досліджено закономірності розвитку вітчизняного оригінального репертуару для баяна. Запропоновано концепцію періодизації еволюційних етапів вітчизняної літератури для баяна. Висвітлено основні тенденції розвитку провідних жанрів української баянної музики сучасної доби. Вперше здійснено загальнотеоретичний та жанрово-стильовий аналіз баянної творчості провідного українського композитора В. Рунчака. Відзначено значний внесок музичного діяча у розробку жанрових і стилістичних компонент нової баянної літератури шляхом активного перетворення жанрових прототипів, створення прецедентів і суттєвої трансформації всього жанрово-стильового комплексу баянної музики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.46-73(4УКР)6-81 Рунчак В. +
Шифр НБУВ: РА333675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Петренко В.І. 
Більшовицька влада та подільське селянство у 1920-х - першій половині 1930-х рр.: причини, технології, демографічні наслідки Голодомору-геноциду: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Петренко ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі аналізу технологій і методів політики більшовицької влади щодо селянства доведено факт геноциду українського народу Голодомором у 1932 - 1933 рр. на прикладі Поділля. Проаналізовано 24 види державних фінансових визискувань з селянства (зокрема, сільськогосподарський податок, самообкладання, індивідуальне оподаткування, державні позики), які значно перевищували матеріальні можливості селянських господарств. Встановлено, що фіскальна заборгованість селянства більшовицькій державі започаткувала масовий терор в українських селах у формі конфіскацій власності, продовольства, розкуркулення селянських господарств. Описано механізми розкуркулення та депортацій подільського селянства у ході примусової суцільної колективізації, що призвели до знищення найбільш продуктивних сил села. Розкрито роль даних механізмів як засобу придушення селянського опору політиці більшовиків. Проаналізовано методи хлібозаготівель, показано значення "буксирних" бригад, розглянуто їх склад і специфіку діяльності як виконавців політики влади з вилучення продовольства у селянства. Визначено загальну кількість населення кожного з 71-го районів подільського регіону на початок 1932 р. і у 1934 р., що дозволило уточнити статистику жертв Голодомору та його демографічні наслідки. Показано перманентність селянського опору більшовицькій владі протягом 1920 - 1930-х рр., обгрунтовано значення даного явища як підстави для розправи з селянством шляхом організації штучного голоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)614-209 +
Шифр НБУВ: РА369217

Рубрики:

      
4.

Журавська З. В. 
Віктимологічні засади боротьби зі злочинністю у місцях позбавлення волі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / З. В. Журавська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено окремі елементи віктимологічних засад боротьби зі злочинністю в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах. Зокрема, упорядковано понятійний апарат з означеної тематики дослідження, запропоновано визначення таких із них, як злочинність у місцях, детермінанти злочинності, віктимологічні ситуації, віктимізація, віктимологічний напрям кримінологічної політики в місцях позбавлення волі. Розглянуто віктимологічні засади запобігання злочинам і загальносоціальне віктимологічне запобігання злочинам у місцях позбавлення волі. Вдосконалено індивідуальне віктимологічне запобігання злочинам в місцях позбавлення волі та прогнозування індивідуальної віктимної поведінки засуджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128.013 + Х893.9(4УКР)17
Шифр НБУВ: РА378054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Черненко А.В. 
Вплив способу утримання свиноматок на продуктивні якості свиней різних генотипів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.В. Черненко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив індивідуального та групового способу утримання холостих і поросних свиноматок і поєднань внутрішньопородного типу свиней породи дюрок української селекції "Степовий" з великою білою зарубіжної селекції та пордою ландрас французької селекції на продуктивні якості. Досліджено відтворювальні якості свиноматок залежно від способу утримання. Вивчено ріст і розвиток чистопородного та помісного молодняку, їх м'ясні якості, гістологічну будову найдовшого м'яза спини, фізико-хімічні показники якості м'яса та сала свиней різних генотипів і морфологічні та біохімічні показники крові. Установлено, що індивідуальне утримання свиноматок у станках протягом всього періоду поросності сприяє підвищенню їх вітворювальних якостей. Виявлено, що показниками відгодівельних якостей молодняк поєднання переважав чистопородних аналогів породи дюрок. Найбільшу економічну ефективність одержано за індивідуального утримання свиноматок та використання відгодівельного молодняку (IV і V груп).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-466.43 +
Шифр НБУВ: РА356928

Рубрики:

      
6.

Лаврісюк Ю.А. 
Дискурс неореалістичної прози Олекси Слісаренка (жанрово-стильові модифікації): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ю.А. Лаврісюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано неореалістичну природу прози О. Слісаренка, відображену у комплексі жанрово-стильових модифікацій. Наведено теоретичне узагальнення проблеми термінологічного визначення неореалізму як літературного явища та з'ясовано своєрідність його виявлення в українській літературі. Увагу приділено дослідженню прози О. Слісаренка у контексті неореалістичної та експериментальної естетичних систем. Розкрито вплив модерністських літературних напрямків на формування його новаторського стилю. Висвітлено творчу еволюцію прозаїка. На підставі результатів дослідження показано, що у прозових текстах письменника реалізується індивідуально-новаторська модифікація виражально-зображальних засобів неореалізму, яка на змістовому рівні полягає у зміщенні локусу авторської уваги з соціального на внутрішньо-індивідуальне, з логічного на ірраціональне, у намаганні за допомогою буденних ситуацій осягнути закономірності життя, щоб пересвідчитися в абсолютній неологічності та непередбачуваності дійсності. Для втілення зазначених констант прозаїк використав розраховану на рецепцію масового читата форму цікавого гостросюжетного твору, сповненого таємниць, загадок і несподіванок (авантюрна новела, пригодницький роман).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Слісаренко, О.А. 534 +
Шифр НБУВ: РА359712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Стоянова О.В. 
Диференційований підхід до лікування хворих на різні форми розацеа з урахуванням вираженості імунопатологічних реакцій: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.В. Стоянова ; Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено комплексну терапію хворих на різні клінічні форми розацеа з урахуванням вираженості змін в імунній системі. Доведено, що у таких хворих наявні зміни в імунній системі (запалення, алергізація та аутоімунізація). Установлено, що у хворих на розацеа запальний процес за рахунок високого рівня прозапальних цитокінів інтерлейкіна-1 (ІЛ-1), ІЛ-6 та їх розчинних рецепторів і рівня C-реактивного білка (CРБ) відбувається за запальної та пізньої форм захворювання. Показано, що рівень кількості аутоантитіл до тканин шкіри, печінки та підшлункової залози є найбільшим за пізньої форми розацеа, та розпочинається за запальної форми. Установлено виражену алергізацію високого ступеня у групах хворих на судинну та запальну форми розацеа на підставі високого рівня IgE-загального й алергенспецифічного. З урахуванням одержаних результатів розроблено та проведено індивідуальне лікування з застосуванням скінорену гелю, фексофасту, ербісолу, залежно від вираженості імунопатологічних реакцій у різних клінічних групах хворих на розацеа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5 +
Шифр НБУВ: РА353762

Рубрики:

      
8.

Гуртова О.В. 
Ефективність нового комбінованого способу лікування ультразвуком та імпульсним електромагнітним полем сухої форми вікової макулодистрофії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Гуртова ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено, що комбінований послідовний вплив ультразвуку й імпульсного електромагнітного поля покращує кровообіг ока на 10 % у порівнянні з магнітотерапією, що сприяє покращанню функцій зорової системи та знижує частоту виявлених центральних і парацентральних скотом на 11,5 %. Розроблено математичну модель, що дозволяє прогнозувати індивідуальне підвищення роздільної здатності зорового аналізатора з урахуванням показників гостроти зору, стану кровонаповнення ока. Застосування даної моделі дозволяє одержувати фотопічну світлову чутливість безпосередньо після лікування з високим ступенем - 89 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.9-5 +
Шифр НБУВ: РА353440

Рубрики:

      
9.

Носов П.С. 
Інтелектуальне формування індивідульної траєкторії навчання студента: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / П.С. Носов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено формалізований метод та засоби формування індивідуальної траєкторії навчання студента (ІТНС) за умов автоматизації, використання яких сприяє підвищенню рівня успішності та оперативності засвоєння навчального матеріалу. Вперше розроблено узагальнену модель індивідуалізації навчального процесу на базі циклу Шухарта - Демінга, на базі якої складено специфікацію інтелектуальних систем навчання за змістовими чинниками та параметрами. Запропоновано метод формування ІТНС, фрагменти якої не носять селективний характер, що дозволило знайти індивідуальне рішення у вигляді послідовності розвивальних тестових завдань для студента. Удосконалено методику відображення ІТНС в перетвореному просторі оцінювання, що дає можливість ідентифікувати та класифікувати когнітивні якості моделі світу студента відносно моделей фахівців на базі методу Парето-оптимальних альтернатив нечіткого відношення переваги. Виконано комп'ютерну реалізацію інтелектуальної системи управління навчальним процесом, впровадження якої сприяє підвищенню рівня успішності на 11,68 %, якості знань/умінь на 13,40 % та забезпечує збереження студентського контингенту на 2,50 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.388.1 +
Шифр НБУВ: РА351303

      
10.

Ковтуненко О.В. 
Клініко-морфологічне обгрунтування прогнозування, діагностики та лікування хворих на рак гортані III - IV стадії: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.19 / О.В. Ковтуненко ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6
Шифр НБУВ: РА372750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Гродзинська О.Ю. 
Конструктивно-географічний аналіз сприйняття ландшафтів і регіонів України: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.Ю. Гродзинська ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади та комплекс методів дослідження сприйняття ландшафтів, регіонів, геоекологічних проблем, наукових географічних понять. Показано, що сприйняття цих феноменів пов'язане між собою і знайдено форми, в яких людина їх сприймає. У сприйнятті ландшафту провідну роль відіграють його базові перцепційні риси: складність, загадковість, узгодженість, просторовість, ідентифікованість. За цими рисами людина визначає привабливість ландшафту, якій надається значення його інтегральної перцепційно-когнітивної характеристики. Індивідуальне сприйняття регіональної диференціації території відображається картою ментального районування, а групове (колективне) сприйняття - картою вернакулярного районування. У сприйнятті людьми геоекологічних проблем простежується залежність між оцінкою ступеня її гостроти і ступенем її образності. Ефективними інструментами врахування закономірностей сприйняття людиною географічних феноменів є ландшафтне планування, формування позитивного іміджу регіонів, визначення пріоритетів регіональної екологічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР) +
Шифр НБУВ: РА367528

Рубрики:

      
12.

Гречко Т.К. 
Механізм забезпечення ефективності діяльності державних службовців: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / Т.К. Гречко ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено механізм забезпечення ефективності діяльності державних службовців, що дозволяє досягти високого рівня емерджентності державної служби як системи. Визначено проблеми ефективності державної діяльності в Україні. Розглянуто сутність соціальних систем, проаналізовано концепції холізму та структури особистості з метою визначення можливості їх використання в мотиваційних теоріях. Проаналізовано індивідуальне цілепокладання державних службовців як фактор узгодження особистісних цілей з цілями організації та розроблено модель K-D-N (конструктивного - деструктивного - нейтрального впливу службовців на організацію). Запропоновано варіант професіограм і психограм державних службовців для різних рівнів ієрархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 +
Шифр НБУВ: РА344601

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Болдирева А.Є. 
Мовні засоби створення гумористичного ефекту: лінгвокогнітивний аспект (на матеріалі романів П.Г.Вудхауза): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.Є. Болдирева ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 24 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження феномену гумору, зокрема, визначено когнітивну природу явища й описано дію лінгвокогнітивного механізму створення гумористичного ефекту. Виокремлено лінгвістичні засоби, що породжують гумор у художньому тексті. З використанням методу фреймового аналізу визначено особливості когнітивного впливу адресанта повідомлення на адресата за допомогою мовних засобів. Визначено основні фази лінгвокогнітивного механізму створення гумористичного ефекту, якими є: породження гумору адресантом за допомогою мовних засобів та виникнення гумористичного ефекту під час їх сприйняття адресатом. Встановлено, що когнітивний механізм виникнення гумористичного ефекту є багатоетапним процесом, охарактеризовано його складові (несподіваний рефреймінг, що відбувається у свідомості адресата під час сприйняття певного мовного засобу, ошукане сподівання, усвідомлення алогічності сприйнятого, поява ментальної опозиції). Доведено, що виникнення гумористичного ефекту під час сприйняття адресатом гумористичного повідомлення суто індивідуальне. Наведено класифікацію різних мовних засобів реалізації гумору у тексті художнього твору, розроблену з урахуванням виявлених особливостей когнітивного впливу адресанта повідомлення на адресата за допомогою засобів мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.47 + Ш5(7СПО)-4 Вудхауз,П.Г. 537 +
Шифр НБУВ: РА353825

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Коленков О.В. 
Моделювання спеціальної фізичної підготовленості борців високої кваліфікації в заключному макроциклі на етапі максимальної реалізації індивідуальних можливостей: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.В. Коленков ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено загальну структуру фізичної підготовки (ФП) борців, структуру її морфометричної та швидкісно-силової складових, їх взаємозв'яки між собою, а також кваліфікацією борців, ваговою категорією, віком і рівнем спеціальної працездатності борців у заключному макроциклі етапу реалізації максимальних можливостей. На підставі результатів дослідження показано, що вдосконалення спеціальної фізичної підготовки борців характеризується збільшенням індексу розвитку мускулатури, частки м'язового компонента, розміру обхвату шиї, грудної клітки, плеча, стегна; зниженням шкірно-жирових складок; зменшенням кількості провідних мофрофункціональних параметрів, які детермінують результат у тексті щодо спеціальної працездатності; збільшенням сили, силової та швидкісно-силової витривалості, вибухових якостей м'язів спортсменів і залежності рівня зазначеної працездатності від його співвідношення у загальній структурі фізичної підготовки. Виявлено розходження у показниках між групами борців, які відрізняються масою та кваліфікацією. Розроблено моделі та диференційований підхід до методів тестування, здійснення оцінки та моделювання і прогнозування ФП спортсменів. Побудовано нормативні шкали за цими класифікаторами. Результати дослідження дозволяють конкретизувати керування ФП спортсменів окремих груп і реалізувати ефективне індивідуальне керування підготовкою спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.15 + Ч511.7 +
Шифр НБУВ: РА350603

Рубрики:

      
15.

Корчова О.О. 
Музичний театр Джакомо Пуччіні в мистецькому контексті першої чверті XX століття (на матеріалі пізньої творчості композитора): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.О. Корчова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено, що теоретично поглиблене поняття "музичний театр" як індивідуальне жанрово-композиторське явище є головним результатом оперної революції кінця XIX - початку XX ст. Доведено, що музичний театр Дж. Пуччіні становить креативне національне та загальноєвропейське художнє явище, яке суттєво вплинуло на формування засад сучасної оперної естетики. Показано, що в пізніх операх Дж. Пуччіні були сконцентровані новаційні жанрові тенденції: розбудова нових оперних моделей (триптиху, опери-вестерн) та радикальне осучаснення традиційних оперних моделей grand opera, opera buffa, ліричної мелодрами. Зазначено, що музичний театр композитора нерозривно пов'язаний з загально-мистецькими стильовими тенденціями доби модернізму, зокрема, символістськими. Розроблено конкретні літературні, театральні та інтонаційні складові оперної режисури Дж. Пуччіні. У процесі стильового аналізу виявлено постромантичні, символістські, експресіоністичні та неокласичні компоненти музичної мови композитора. Здійснено перегляд упереджених оцінок щодо опери Дж. Пуччіні "Ластівка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4ІТА)5-81 Пуччіні Д. + Щ335.413(4ІТА)61 +
Шифр НБУВ: РА329235

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Глущенко О.М. 
Науково-методичні підходи до удосконалення системи цін і тарифів на лікарські засоби, що виготовляються аптеками: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.М. Глущенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Розроблено науково-методичні підходи до розрахунку тарифів за індивідуальне виготовлення ліків, внутрішноаптечну заготовку та фасувальні роботи відповідно до Національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Вивчено та проаналізовано дані фахових джерел з питань виготовлення та сучасних підходів до визначення вартості екстемпоральних ліків. На підставі анкетування фахівців визначено коефіцієнти витратомісткості багатокомпонентних лікарських форм. Доведено залежність виробничих витрат аптек від кількості та складності виготовлених ліків, основних фінансово-господарських показників і розроблено кореляційно-регресійні рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.1-861 +
Шифр НБУВ: РА363872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мушак І.З. 
Особливості вікової еволюції і прогнозування перебігу бронхіальної астми: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / І.З. Мушак ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Висвітлено проблеми покращання контролю за бронхіальною астмою у пацієнтів різних вікових груп шляхом аналізу вікової трансформації захворювання та розробки критеріїв прогнозування його перебігу. Обстежено 420 підлітків і молодих людей, які склали дві групи дослідження. До першої групи увійшли 111 підлітків і молодих людей, які досягли 14 - 30-річного віку та на момент обстеження вважалися здоровими, однак в дитинстві у них спостерігались симптоми астми. Другу групу склали 309 підлітків і молодих людей, які досягли 11 - 30-річного віку, продовжують хворіти і з дитинства постійно спостерігаються лікарями з приводу бронхіальної астми. За результатами дослідження вивчено вікову еволюцію бронхіальної астми та розраховано чинники ризику, які дозволяють проводити індивідуальне прогнозування перебігу хвороби. Запропоновано покроковий алгоритм лікарської тактики, скерований на покращання прогнозу бронхіальної астми у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-9
Шифр НБУВ: РА370228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Карпенко Н.В. 
Пояснення і розуміння в сучасній науковій парадигмі: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / Н.В. Карпенко ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз дихотомії пояснення і розуміння з якісно нових методологічної та світоглядної позицій, що дозволяє чітко окреслити обмеженість запропонованих класичною науковою парадигмою підходів, а також систематизувати напрацьовані у розробці цієї проблеми концепцій, визначити позитивні здобутки. Отримала подальший розвиток ідея про потребу спільного розгляду процедур пояснення і розуміння як наслідок їх функціонування у гуманітарних та природничих науках, відповідно. Удосконалено трактування ідеї спільного застосування пояснення і розуміння як універсальних методологічних процедур з погляду отримання нового наукового знання не лише як результату діяльності, а як творчого процесу. Обгрунтовується розгляд пояснення не лише або як результату розуміння, або як передумови розуміння (комунікативна функція пояснення), а як структуру розуміння-пояснення-розуміння (цілісності пояснення-розуміння), що означає переосмислення пояснення як процесу вербалізації авторського розуміння. Введено два параметри складності: вимір глибини та вимір часу. Зроблена спроба смислово та структурно обгрунтувати гіпотезу герменевтичної спіралі, яка в синхронічному зрізі при неврахуванні параметру глибини давала б герменевтичне коло. Проаналізовано з погляду герменевтичної спіралі індивідуальне та соціологізоване розуміння, а також удосконалено розгляд ускладнення смислів з погляду історичної перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.51

Рубрики:

      
19.

Санніков Д.В. 
Правовий режим земельних ділянок для садівництва громадян: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Д.В. Санніков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше систематизовано правові приписи, які регулювали правовий режим земельних ділянок для садівництва на території сучасної України від 1917 р. до сьогодення, визначено позитивні та негативні аспекти вказаного законодавства. Визначено зміст та обсяг суб'єктивного права осіб на зведення необхідних будинків і господарських споруд, що можуть бути зведені громадянами на земельних ділянках для садівництва, з'ясовано правовий режим цих об'єктів нерухомості. Обгрунтовано шляхи, методи та особливості здійснення охорони земельних ділянок для садівництва. Наведено аргументи щодо класифікації садівництва на колективне та індивідуальне. Розроблено поняття садівництва громадян, визначено зміст цільового призначення відповідних земельних ділянок. Зроблено пропозиції відносно законодавчого закріплення деяких аспектів регламентації правовідносин з приводу використання та охорони земельних ділянок для садівництва громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)112.3 +
Шифр НБУВ: РА368541

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Безрукова Т.Л. 
Прогностичні критерії ризику рецидивів бронхообструктивного синдрому у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Л. Безрукова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено прогнозування рецидивів бронхообструктивного синдрому за гострих респіраторних захворювань у дітей раннього віку після комплексного лікування у стаціонарі. Визначено фактори ризику транзиторного та персистуючого характеру рецидивів бронхіальної обструкції у дітей на підставі тривалого катамнестичного обстеження. Встановлено, що в 55,4 % випадків напади бронхіальної обструкції не спостерігалися в подальшому, в 15,9 % - набували транзиторного характеру, припиняючись у дошкільному віці, в 19,7 % хворих рецидиви бронхообструктивного синдрому персистували до 15 років, а в 9 % пацієнтів продовжувались у більш старшому віці та дорослому періоді життя. Доведено, що найбільш важливими факторами ризику рецидивів бронхообструктивного синдрому та персистуючого їх перебігу є виникнення бронхіальної обструкції після дворічного віку, проживання за міських умов, частота попередніх епізодів даного синдрому більше 3-х, позитивний індивідуальний алергологічний анамнез, різко виражена шкірна гіперчутливість основних груп небактеріальних алергенів і стійка еозинофілія крові. Доведено, що індивідуальне прогнозування рецидивів бронхообструктивного синдрому у дітей раннього віку необхідно проводити з урахуванням комплексної оцінки факторів ризику в їх взаємодії на підставі використання методів математичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА342375

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського