Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (182)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНВАЛІДНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Костогриз О.А. 
Лікування відкритих пошкоджень кисті у жителів сільськогосподарських районів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.А. Костогриз ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 359 пацієнтів з відкритими пошкодженнями кисті та їх наслідками, вивчено структуру інвалідності у 324 хворих. Досліджено структуру відкритої травми кисті та первинну інвалідність, спричинену цими пошкодженнями у сільських жителів. Визначено причини незадовільних результатів лікування даної категорії хворих. Виявлено основні види мікрофлори ран у разі відкритих пошкоджень кисті - грамнегативні мікроорганізми. Доведено значення кваліфікованого застосування розробленої схеми тактики лікування, первинної хірургічної обробки ран з максимально можливим первинним відновленням пошкоджених структур для повноцінного відновлення функції кисті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.47-5
Шифр НБУВ: РА316777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ханюкова І.Я. 
Медико-соціальна експертиза та реабілітація інвалідів внаслідок гіпертонічної хвороби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.Я. Ханюкова ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 23 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації медико-соціальної експертизи та реабілітації інвалідів внаслідок гіпертонічної хвороби, визначено основні фактори та об'єктивні показники, що обумовлюють первинну інвалідність. Доведено, що під час гіпертонічної хвороби спостерігаються порушення здатності до самостійного пересування, трудової діяльності та навчання. Розроблено основні принципи медико-соціальної експертизи і прийняття експертного рішення під час гіпертонічної хвороби, визначено категорії та ступінь обмеження життєдіяльності хворих. Відзначено, що під час складання базових програм реабілітації інвалідів внаслідок гіпертонічної хвороби пріоритетні заходи з стабілізації хвороби та її контролю, які спрямовані на відновлення категорій життєдіяльності. Висвітлено принципи медико-соціальної експертизи та формування базових програм реабілітації інвалідів, які допомагають використовувати в практичній діяльності закладів охорони здоров'я алгоритм прийняття експертних рішень та формування варіантів індивідуальних програм реабілітації з урахуванням перебігу захворювання, функціональних порушень, професійного, соціально-середовищного статусу інваліда внаслідок гіпертонічної хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-54 +
Шифр НБУВ: РА336159

Рубрики:

      
3.

Іващенко А.В. 
Особливості клінічного перебігу та лікування трофічних і гнійно-некротичних уражень стопи у хворих похилого та старечого віку, що страждають на цукровий діабет: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.В. Іващенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 23 с. — укp.

На підставі результатів порівняльного вивчення особливостей клінічного перебігу, гомеостатичних і морфометричних уражень у пацієнтів похилого та старечого віку (512-ти хворих), що страждають на цукровий діабет (ЦД), з гнійно-некротичними ураженнями тканин нижніх кінцівок у порівнянні з пацієнтами молодого та середнього віку за зазначених хвороб визначено принципи надання допомоги цим хворих. Обгрунтовано можливість більш широкого використання органозберігаючих операцій на стопі, проведення корекції рівня глікемії таблетованими препаратами за її рівня до 11 ммоль/л і відсутності вологого некрозу й ознак гнійної інтоксикації. Сформульовано патогенез синдрому "застиглої рани" стопи діабетика як однієї з основних причин несприятливих наслідків лікування та розвитку септичних ускладнень і з його врахуванням визначено принипи лікування, а саме: раннє аутопластичне закриття ранового дефекту, використання регіонарного тромболізису на базі герудо- та фібринолітичної терапії; проведення тривалої пролонгованої внутрішньоартеріальної антибактеріальної терапії. Застосування запропонованих підходів дозволило знизити летальність у 3,3 раза, а інвалідність - у 2,5 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р457.865.7 +
Шифр НБУВ: РА353928

Рубрики:

      
4.

Чічкань М.В. 
Правове регулювання соціального захисту інвалідів в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / М.В. Чічкань ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання становлення та розвитку права на соціальний захист як одного з провідних прав людини у соціальній державі. Проведено порівняльний аналіз визначення понять "соціальний захист" і "соціальне забезпечення" у національному та зарубіжному законодавстві. Зроблено висновок, що соціальне забезпечення є частиною соціального захисту. Обгрунтовано доцільність використання поняття соціального захисту у законодавстві щодо характеристики системи досліджуваних правовідносин. Обгрунтовано новий підхід щодо розуміння поняття інвалідності як наявності у людини певної хвороби або вади, яка унеможливлює виконання нею певних звичних і життєво необхідних для неї дій або процесів, що обумовлює визнання людини інвалідом в установленому порядку та відповідне піклування про неї у вигляді соціальної допомоги та захисту з боку держави та суспільства. Доведено, що змістовним наповненням поняття інвалідності є його розуміння як процесу, який складається з передумови, наслідків і причинного зв'язку між ними. До передумови віднесено втрату здоров'я й обмеження життєдіяльності, наслідком визнано надання соціальної допомоги, проявом причинного зв'язку є обов'язок держави надавати цю допомогу у разі визнання людини інвалідом в установленому порядку. Вперше виділено етапи розвитку понять "інвалід" та "інвалідність", кожен з яких характеризується різним змістовим наповненням даних категорій. Вперше визначено, що загальними ознаками інвалідності є соціальна недостатність, фізичний або психічний розлад здоров'я, який є природженим або виникає внаслідок травми або захворювання, позбавлення людини в результаті такого розладу певних умінь або навичок, які зазвичай притаманні людському організму, потреба у соціальній допомозі, реабілітації, причинний зв'язок між визнанням людини інвалідом та обов'язком держави здійснювати соціальний захист відносно неї. Доведено, що коригування людиною природного відбору обумовлює виникнення відповідного обов'язку піклування з боку держави та суспільства щодо інвалідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)153 +
Шифр НБУВ: РА362501

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шумна Л.П. 
Правові основи реабілітації інвалідів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.П. Шумна ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано загальнотеоретичні та галузеві підходи до поняття "інвалідність", "інвалід". Розглянуто правову природу, мету та принципи реабілітації інвалідів. Визначено принципово нові підходи до теорії правовідносин у сфері реабілітації інвалідів відповідно до ринкових перетворень суспільства. Значну увагу приділено юридичному механізму забезпечення права інвалідів на реабілітацію. Обгрунтовано рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України стосовно даного питання та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)153 + Х819(4УКР)153
Шифр НБУВ: РА323110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Герцев В.М. 
Прогноз віддалених наслідків аневризматичних інтракраніальних крововиливів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.М. Герцев ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему прогнозування віддалених наслідків аневризматичних інтракраніальних крововиливів, а також оптимізації тактики ведення хворих з такими крововиливами. Розроблено систему прогнозу віддалених результатів їх хірургічного лікування, яка передбачає застосування трьох дискримінантних рівнянь, які дозволяють прогнозувати інвалідність, виникнення тривожних і депресивних розладів у всій групі хворих та у підгрупі пацієнтів, які мають I ступінь відповідно до GOS у віддаленому періоді захворювання. У 67,1 % пацієнтів у віддаленому періоді захворювання виявлено тривожні та депресивні розлади різного ступеня виразності, суттєве (більше, ніж удвічі) зниження показників залежної від здоров'я якості життя у сферах рольового фізичного та рольового емоційного функціонування; порушення концентрації уваги й аналітичності індуктивного мислення; 81,9 % пацієнтів мають порушення вегетативного тонусу у серцево-судинній системі, головним чином парасимпатикотонії, порушується водно-електролітний обмін, що має прояв у зниженні відчуття спраги та півищенні рівня натрію у сироватці крові. Виникнення тривожних і депресивних розладів у віддаленому періоді захворювання статистично вірогідно взаємопов'язане з наявністю у хворих паренхіматозного, внутрішньошлуночкового крововиливу та тимчасового кліпкування. Інвалідність у віддаленому періоді захворювання статистично вірогідно зумовлена станом пацієнта під час виписування зі стаціонару, наявністю епілептичних нападів у дебюті захворювання та локалізацією аневризми. На базі розробленої системи прогнозу створено комплекс практичних рекомендацій, який передбачає дослідження психоемоційного стану пацієнтів з високим ризиком виникнення тривожних і дерпесивних розладів з застосуванням Госпітальної шкали тривоги та депресії, визначення показників залежної від здоров'я якості життя з використанням опитувальника SF-3, а також вмісту натрію у сироватці крові. Комплекс призначений для оптимізації тактики ведення хворих на аневризматичні інтракраніальні крововиливи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.2 +
Шифр НБУВ: РА352566

Рубрики:

      
7.

Мороз С. М. 
Психопатологія і патопсихологія інвалідності внаслідок соматичних захворювань (феноменологія, механізми формування, принципи психосоціальної реабілітації): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / С. М. Мороз ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 39 с. — укp.

Встановлено, що інвалідність внаслідок хронічного соматичного захворювання викликає появу нових та обтяження існуючих непсихотичних психічних розладів, які значною мірою впливають на перебіг основного захворювання й обмеження життєдіяльності. Проведено патопсихологічний аналіз особистісної сфери інвалідів, внутрішньої картини хвороби й якості їх життя. Розроблено теоретичну модель виникнення та розвитку непсихотичних психічних розладів в ситуації інвалідності внаслідок хронічного соматичного захворювання. Визначено критерії й алгоритм комплексної оцінки реабілітаційного потенціалу осіб. Висвітлено поетапну систему реабілітації інвалідів внаслідок соматичних захворювань. Досліджено принципи й етапи психотерапевтичного впливу в межах реалізації індивідуальної програми реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645 + Р11(4УКР)297
Шифр НБУВ: РА374503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Шульгіна В.В. 
Соціально-гігієнічні проблеми ревматизму серед міського населення та наукове обгрунтування шляхів їх вирішення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / В.В. Шульгіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З використанням системного підходу досліджено особливості захворюваності та поширеності ревматизму - частої паталогії інфекційно-алергічного генезу, а також його вплив на стан здоров'я хворих, тимчасову непрацездатність, інвалідність і смертність, визначено демографічні та економічні наслідки захворювання. На підставі вірогідних чинників ризику ревматизму, а також послідовного аналізу Вальда та імовірного методу Бейеса, розроблено систему прогнозування своєчасного виявлення груп підвищеного ризику виникнення ревматизму, застосування якої в практиці охорони здоров'я сприяє своєчасному його виявленню, дозволяє встановити для диспансерного спостереження ступінь ризику виникнення загострень та ускладнень, підвищує втричі ефективність його своєчасного розпізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1
Шифр НБУВ: РА319950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мар'єнко К.М. 
Якість життя хворих на епілепсію (клініко-психологічні особливості): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / К.М. Мар'єнко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексного клінічного, електроенцефалографічного, нейровізуалізаційного обстеження й анкетування 150-ти хворих на епілепсію (Е) за допомогою "Опитувальника якості життя при епілепсії-89" і "Методики для психологічноі діагностики типів відношення до хвороби". За цього хворі, які знаходились на стаціонарному лікуванні, мали гірші показники якості життя (ЯЖ) у порівнянні з амбулаторними пацієнтами. Установлено, що хворі на Е статистично вірогідно мають сенситивний тип відношення до хвороби (ТВХ) у порівнянні з контрольною групою, тобто соромляться свого захворювання, намагаються його приховати, що свідчить про значну стигматизацію таких хворих. З'ясовано, що ЯЖ і ТВХ не залежать від статі хворого, етіології захворювання, віку пацієнта, в якому почалась хвороба. Кращі показники ЯЖ і ТВХ з мінімальним рівнем дезадаптації відзначено у хворих середнього віку (30 - 44 роки), які мають вищий рівень освіти, відсутність інвалідності, лікуються, застосуючи нові протиепілептичні препарати (ПЕП), не одружені, мають рідкі генералізовані напади. Низькі показники ЯЖ і формування дезадаптивних ТВХ мають місце у хворих, що перебувають у шлюбі, віком до 30-ти і старші 45-ти років, які мають часті парціальні напади з вторинною генералізацією, тривалий перебіг хвороби, лікуються старими ПЕП, одержали середню освіту, мають інвалідність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-3 +
Шифр НБУВ: РА355947

Рубрики:

      
10.

Жорняк А. М. 
Модернізація діяльності органів місцевого самоврядування щодо соціальної інтеграції осіб з інвалідністю в Україні / А. М. Жорняк. — Б.м., 2021 — укp.

Жорняк А.М. Модернізація діяльності органів місцевого самоврядування щодо соціальної інтеграціі осіб з інвалідністю в Україні.Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософіі за спеціальністю 281 — «Публітіе управління та адміністрування» Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академіі державного управління при Презпдентові України, Дніпро, 2021.У дисертаціі на підставі аналізу теоретичних здобутків науковців, міжнародного досвіду, чинного законодавства України та практики його застосування установлено сутність i особливості державної та регіональної політики щодо соціальної інтеграціі осіб з інвалідністю, виявлено пріоритетні напрямки i протиріччя, вироблений механізм модернізаціі діяльності органів місцевого самоврядування з цього питання.У роботі акцентусться увага на тому, що актуальність дослідження проблемы державної політики в галузі соціальної інтеграціі осіб з iнвaлiднiGтю в Україні обумовлена протиріччям між збільшенням чисельності людей, що мають інвалідність, i нерозвиненістю системи ïx соціальної інтеграціі та адаптаціі до мінливих соціально-політичних i економічних умов. Крім того, нepoзвинeнiGть соціального законодавства, неефективність реалізаціі вже прийняти законів у цій сфері, неготовність суспільної свідомості прийняти таких людей як повноправних членів суспільства погіршують ситуацію. Автор підкреслюс, що незважаючи на зусилля державної влади, соціальна політика в цілому i щодо осіб з інвалідністю, як однісї з найбільш незахищених соціальних гpyп, багато в чому с не випереджальною, а, навпаки, запізнілою, що не мінімізус, а максимізус соціальне розшарування українців. До того ж децентралізація неможе стати гapamicю вирішення ycix соціально-економіяних проблем на регіональному чи місцевому рівні. На основі аналізу наукової літератури було виявлено, що сьогодні виникла гостра потреба подальшої імплементації в українське законодавство міжнародних стандартів забезпечення інтеграції осіб інвалідністю в контексті сучасних глобалізаційних викликів та посилення евроінтеграційних процесів в Україні. Автор наголошуе на необхідності модернізаціі органів місцевого самоврядування щодо соціальної інтеграціі осіб з інвалідністю.У вступі обгрунтовано актуальність та доцільність дослідження;вказано на зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами; визначено об'ект, предмет, мету, завдання i методи дослідження; назначено джерельну базу; окреслено наукову новизну та практичне значения одержаних результатів; висвітлено апробацію та впровадження результатів дослідження; зазнаяено особистий внесок здобувача та подано структуру й обсяг дисертаційної роботи.^UZhorniak А. М. Modernization of Local Government Actix ities to Promote Social Integration of Persons with Disabilities in Ukraine. — Qualiication research paper, irianuscript.Thesis for Doctor of Philosophy Degree (РЮ): Specialty 281 Public Management and Administration. — Dnipropetrovsk Regional Institute for PuЫic Administration, National Academy for Public Administration under the President of Ukraine, Dnipro, 2021.The dissertation based оп the analysis of theoretical achievements of scientists, international experieпce, current legislation of Ukraine and the practice of its application estaЫishes the essence and features of state and regional policy, identifies priorities and contradictions, develops а mechanism for modernization of local government activities to promote social integration of persons with disabilities.The dissertation emphasizes that the relevance of the study of state policy in the field of social integration of persons with disabilities in Ukruine is due to the contradiction between the increase in the number of people with disabilities and the underdevelopment of their social integration and adaptation to changing socio- political and economic conditions. In addition, the underdevelopment of social legislation, the inefficiency of the implementation of already adopted laws in this area, the unwillingness of the public consciousness to accept such people as freemen of soGiety exacerbate the situation. The author emphasizes that despite the efforts of the goxernment, social policy in general and towards people with disabilities, as one of the most vulnerable social groups, is largely not ahead, but, оп the contrary, belated, which does not minimize but maximizes the social stratification of Ukrainians. In addition, decentralization cannot guarantee the solution of all socio-economic problems at the regional or local level. Based оп the analysis of the scientific literature, it was found that today there is ап urgent needfor further implementation in Ukrainian legislation of international standards to ensure the integration of people with disabilities in the context of current globalization challenges and strengthening European integration processes in Ukraine. The author emphasizes the need to modernize local governments for the social integration of persons with disabilities.The relevance and feasibility of the study is substantiated in the Introduction; the connection of work with scientific programs, plans, topics is indicated; the ob)ect, subject, purpose, tasks and methods of research are defшed; the source base is indicated; the scientific novelty and practical significance of the oЫained results are outlined; the approbation and implementation of research results are covered; the personal contribution of the author is indicated and the structure and volume of the dissertation work are given.The results of theoretical analysis of research about the formation and implementation of state policy to promote social integration of persons with disabilities are presented; the conceptual and categorical apparatus of research is generalized; methods of research of the state policy at the local level concerning social integration of persons with disabilities are defined in the First Chapter«Theoretical Principles of Formation and Implementation of State Policy to Promote Social Integration of Persons with Disabilities».The legislative support of state policy оп persons with disabilities in Ukraine is analyzed; the institutional capacity of interaction between local self-government bodies and civil society institutions оп issues of social integration of persons with disabilities is substantiated; modern international standards for social integration of persons with disabilities are considered; оп the basis of the analysis of various scientific sources the peculiarities of the implementation of the state policy of foreign countries оп the researched topic are determined, the experieпce for Ukraine is actualized in the Second Chapter «Organizational and Legal Framework for the Implementation of State Policy at the Local Level оп the Social Integration of Persons with Disabilities».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Бутенко Н. В. 
Соціально-психологічні особливості сімейних уявлень про дитячу інвалідність. / Н. В. Бутенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене теоретичному та емпіричному дослідженню сімейних уявлень про дитячу інвалідність. Проаналізовані основні підходи до розуміння дитячої інвалідності та їх вплив на характер взаємодії сімей з оточуючими. Метою дослідження є визначення соціальнопсихологічних особливостей сімейних уявлень щодо дитячої інвалідності та на основі цього розробка програми засобів їх оптимізації.^UThe thesis is devoted to theoretical and empirical research of family representations about children's disability. There is an analysis of the mainapproaches to understanding the children's disability and its influence on family interaction. The research aims to determine the socio-psychological features of family representations about children's disability and create a program of its optimization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Дубовик С. Л. 
Хірургічне лікування хворих із переломами в дистальній третині діафізу плечової кістки: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / С. Л. Дубовик. — Б.м., 2023 — укp.

Клінічні дослідження проведені у період з 2019 до 2022 рр. у трьохвідділеннях травматології та ортопедії КНП «МКЛ № 11» Одеської МР. В межах проведеного дослідження було обстежено 127 пацієнтів (чоловіків 85, жінок – 42) із переломами ДТДПК у віці від 19 до 69 років (середній вік склав 34,9 ± 17,5 років). Критерієм включення в клінічне дослідження становили хворі із переломами ДТДПК, які згідно з міжнародною класифікацією АО/ ASIF належать до сегмента 12 (тип А-С), критерієм виключення із дослідження став сегмент 13. Для подальшого ретро-проспективного порівняльного аналізу пацієнтів розподілили на дві клінічні групи з урахуванням виду оперативного втручання: першу (порівняння) склали 92 (72,44 %) пацієнта, яким виконана відкрита репозиція та внутрішня фіксація (ОRIF) пластиною; у другу (дослідження) увійшли 35 пацієнтів (27,56 %), у лікуванні яких застосували черезкістковий остеосинтез (ЧКО), розробленим пристроєм стрижневого типу.Вдосконалена технологія малоінвазивного остеосинтезу позасуглобових переломів дистального відділу плечової кістки розширює покази до хірургічного лікування хворих різних вікових груп, забезпечуючи стабільну фіксацію уламків на весь період зрощення.Розроблена тактика малоінвазивного лікування з урахуванням наявності будь-якої супутньої патології, що є протипоказанням до накісткового остеосинтезу, дозволяє оптимізувати індивідуальний підхід до лікування постраждалих з переломами плечової кістки в нижній третині, уникнути ускладнень, знизити частку незадовільних результатів, скоротити терміни непрацездатності та інвалідність у пацієнтів даної категорії.^UClinical studies were conducted in the period from 2019 to 2022 in three departments of traumatology and orthopedics of the Communal Non-Commercial Enterprise "City Clinical Hospital No. 11" of the Odessa City Council. Within the scope of the study, 127 patients (85 men, 42 women) with fractures of the cervical spine aged from 19 to 69 years (average age was 34.9 ± 17.5 years) were examined. The criteria for inclusion in the clinical study were patients with DTHD fractures, which according to the international classification of AO / ASIF belong to segment 12 (type A-C), the criterion for exclusion from the study was segment 13. For further retro-prospective comparative analysis, patients were divided into two clinical groups taking into account the type of surgical intervention: the first (comparison) consisted of 92 (72.44 %) patients who underwent open reposition and internal fixation (ORIF) with a plate; the second (study) included 35 patients (27.56 %), in the treatment of which transosseous osteosynthesis (TOS), developed by us, with a rod-type device, was used.The improved technology of minimally invasive osteosynthesis of extra-articular fractures of the distal part of the humerus expands the indications for surgical treatment of patients of various age groups, ensuring stable fixation of fragments for the entire period of fusion.The developed tactics of minimally invasive treatment, taking into account the presence of any accompanying pathology, which is a contraindication to bone osteosynthesis, allows to optimize an individual approach to the treatment of victims with fractures of the humerus in the lower third, to avoid complications, to reduce the proportion of unsatisfactory results, to shorten the periods of incapacity for work and disability in patients of the given category.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Сарапук І. М. 
Неонатальний інтегральний нейро-розвитковий догляд для передчасно народжених дітей: передумови, складові, їх патогенетичні механізми, ранні та віддалені наслідки: автореферат дис. ... д. мед. н. : 14.01.10 / І. М. Сарапук. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена питанням оптимізації надання медичної допомоги передчасно народженим дітям шляхом створення інтегральної нейро-розвиткової моделі догляду, та покращення ранніх (стабілізація вітальних функцій, запобігання розвитку інфекційної та соматичної патології, пов’язаної із передчасним народженням) і віддалених результатів (виживання, захворюваність, інвалідність, фізичний, моторний, мовленнєвий та когнітивний розвиток, тривалість грудного вигодовування) виходжування даної когорти немовлят.Отримано нові патогенетично-обгрунтовані механізми сучасних підходів до виходжування глибоконедоношених немовлят з використанням неонатальної інтегральної моделі нейро-розвиткового догляду, основною складовою якої є контакт шкіра до шкіри. Доведено, що дана модель догляду сприяє покращенню ранніх та віддалених результатів виходжування передчасно народжених немовлят. Вперше проведено порівняльний аналіз особливостей виходжування передчасно народжених дітей у регіональному перинатальному центрі та європейських неонатологічних клініках (Польща, Франція), показано переваги та ефективність комплексного нейро-розвиткового догляду та його елементів для виходжування даної когорти немовлят. Доведено ефективність раннього, регулярного та тривалого КШШ у зниженні ризику розвитку пізнього сепсису, БЛД, порушень з боку системи травлення та підтримці грудного вигодовування у екстремально та дуже недоношених немовлят. Вивчено клінічні та параклінічні детермінанти болю та стресу у передчасно народжених дітей, їх взаємозв'язок з ГВ та тяжкістю стану немовлят. Показано, що дана когорта новонароджених дітей переживає стрес та піддається впливу больового синдрому у ВІТН, що підтверджується високими показниками шкали EDIN та гормональним дисбалансом. Підтверджено вплив фундаментальної складової нейро-розвиткового догляду – контакту шкіри до шкіри на показники стресу та болю у передчасно народжених дітей. Встановлено, що дана інтервенція достовірно зменшує стрес, знижуючи рівень кортизолу з одночасним підвищенням рівня окситоцину та мелатоніну, а також зменшує прояви неонатального болю, знижуючи рівень допаміну та підвищуючи рівні β-ендорфіну й серотоніну. Вперше в Україні досліджено особливості батьківського стресу передчасно народжених дітей, які лікуються у ВІТН, виокремлено фактори, що сприяють його посиленню. Доведено ефективність корекції батьківського стресу за допомогою КШШ.^UThe dissertation is devoted to the issue of optimizing the provision of medical care to preterm infants by creating an integrated neuro-developmental care model to improve early (stabilization of vital functions, prevention of the infectious and somatic pathology associated with premature birth) and long-term outcomes (survival, morbidity, disability, physical, motor, communication and cognitive development, duration of breast-feeding) of these newborns. The new pathogenetic-based mechanisms of modern approaches to the preterm infants care using the neonatal integrated model of neuro-developmental care with the skin-to-skin contact as its main component was obtaintd. This model of care has been proven to improve the early and long-term outcomes of preterm infants. For the first time, a comparative analysis of the characteristics of preterm newborns’ care in a regional perinatal center and European neonatology clinics (Poland, France) was carried out, the advantages and effectiveness of complex neuro-developmental care and its elements for these category of infants were shown. The effectiveness of early, regular and prolonged SSC in reducing the risk of late-onset sepsis, BPD, digestive system disorders, and supporting breastfeeding in extremely and very preterm infants has been proven. The clinical and paraclinical determinants of pain and stress in preterm infants, their relationship with gestational age and child’s health status severity were studied. It was shown that this cohort of newborns experienced stress and was exposed to the pain syndrome in the intensive care unit, which was confirmed by high EDIN scale scores and hormonal imbalance. The influence of the fundamental component of the neuro-developmental care – skin-to-skin contact – on the stress and pain indicators in preterm infants has been confirmed. This intervention has been found to reliably reduce stress by decreasing the cortisol levels while simultaneously increasing oxytocin and melatonin levels, as well as reducing neonatal pain by decreasing dopamine levels and increasing β-endorphin and serotonin levels. For the first time in Ukraine, the peculiarities of parental stress of preterm children treated in the intensive care unit were investigated; the factors contributing to its increase were identified. The effectiveness of parental stress management with the skin-to-skin contact has been proven.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Юкіш Г. Я. 
Медико-соціальне обґрунтування удосконалення організації реабілітації після травм опорно-рухового апарату: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Г. Я. Юкіш. — Б.м., 2024 — укp.

Уперше обґрунтовано та розроблено функціонально-організаційну модель удосконалення реабілітації після травм опорно-рухового апарату. Системно представлені проблемні питання організації реабілітації осіб після травм опорно-рухового апарату на сучасному етапі соціально-економічного розвитку, політичної ситуації та трансформації системи реабілітаційної допомоги в Україні. З’ясовані регіональні і загальноукраїнські особливості десятирічної динаміки показників травматизму, смертності, інвалідності внаслідок травм опорно-рухового апарату. Виявлено комплекс чинників ризику та предикторів незадовільної якості життя осіб з інвалідністю після травм опорно-рухового апарату. Удосконалено методику контролю виконання індивідуального реабілітаційного плану, а також науково-методичний підхід до прогнозування успішності та тривалості реабілітаційного процесу після травм опорно-рухового апарату. Набув подальшого розвитку інтегральний підхід до організації реабілітації осіб після травм опорно-рухового апарату на рівні громади. Практичне значення одержаних результатів. Отримані результати слугували підґрунтям для розробки та впровадження комплексу організаційних заходів удосконалення процесу реабілітації осіб після травм опорно-рухового апарату, створення пам’ятки для лікаря фізичної та реабілітаційної медицини щодо чинників ризику і предикторів незадовільної якості життя осіб після травм опорно-рухового апарату, розробки карти виконання індивідуального реабілітаційного плану на етапах післягострої та довготривалої реабілітації та рекомендацій удосконалення освітніх програм підготовки лікарів на до- та післядипломному рівні. Ключові слова: система охорони здоров'я, пацієнт, травма, опорно-руховий апарат, реабілітаційні послуги, реабілітаційна програма, реабілітаційні етапи, мультидисциплінарний підхід, відновне лікування, фізична терапія, психологічна реабілітація, якість життя, ефективність, МКФ, інвалідність. Галузь-Медицина.^UFor the first time, functional and organizational model for improving rehabilitation after musculoskeletal system injuries was substantiated and developed.For the first time, problematic issues of the rehabilitation organization of people after musculoskeletal injuries at the current stage of socio-economic development, political situation and transformation of the rehabilitation system in Ukraine are systematically represented.For the first time, regional and all-Ukrainian peculiarities of the ten-year dynamics of injury, mortality, and disability rates due to musculoskeletal system injuries have been identified.For the first time, aggregate factors of risk and predictors of unsatisfactory quality of life of individuals with disabilities after musculoskeletal injuries have been identified.The following has been improved:-?monitoring control procedure for the individual rehabilitation plan implementation;-?scientific and methodological approach to predicting the success and duration of the rehabilitation process after musculoskeletal injuries.An integrated approach to rehabilitation organization for people with musculoskeletal injuries at the community level has been further developed. The practical significance of the results obtained lies in serving as a basis for the development and implementation of a package of organizational measures to improve the rehabilitation process of people after musculoskeletal injuries, creation of a guide for physical and rehabilitation medicine doctors for risk factors and predictors of unsatisfactory quality of life for individuals with musculoskeletal injuries, development of a fulfilment map of an individual rehabilitation plan during post-acute and long-term rehabilitation stages, recommendations for improving educational training programs for doctors at the pre- and postgraduate level.Key words: healthcare system, patient, injury, musculoskeletal system, rehabilitation services, rehabilitation program, rehabilitation stages, multidisciplinary approach, restorative care, physical therapy, psycological rehabilitation, quality of life, effectiveness, ICF, disability. Branch-Medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Аліфанов І. С. 
Прогнозування розвитку діабетичної ретинопатії та профілактика інвалідизуючих очних ускладнень у пацієнтів з цукровим діабетом другого типу: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / І. С. Аліфанов. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуального завдання сучасної офтальмології – удосконаленню ранньої діагностики розвитку та прогресування діабетичної ретинопатії (ДР) у пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу (ЦД2) на основі кореляційного аналізу зв’язку ураження органу зору з ураженням інших органів-мішеней. Наукова новизна отриманих результатів.Проведено аналіз епідеміологічної ситуації інвалідності по зору, обумовленої цукровим діабетом, вивчені розповсюдженість, динаміка, тенденції інвалідності внаслідок діабетичної ретинопатії. Впродовж 15 років спостереження відмічались коливання інтенсивного показника в діапазоні від 0,13 на 10 тис. у 2006 і 2008 році до 0,22 у 2010 і 0,20 у 2015 роках із загальною тенденцією до збереження показника на рівні 0,17 (0,16 – 0,19) на 10 тис. дорослого населення. Відмічається значне зростання рівня накопиченої інвалідності внаслідок діабетичної ретинопатії за 15 років спостереження, майже у 2,5 рази. Визначено, що питома вага сліпих та слабозорих внаслідок діабетичної ретинопатії (осіб з інвалідністю першої і другої групи) вище, ніж в загальній сукупності хворих, яким вперше була визначена інвалідність по зору, що свідчить про тяжкість досліджуваної патології.Доповнено теоретичні знання щодо особливостей патогенезу ускладнень цукрового діабету 2 типу. За результатами кореляційного аналізу, ROC-аналізу та показників відношення шансів проміж наявністю діабетичної ретинопатії та уражень інших органів-мішеней цукрового діабету встановлено, що найбільш характерними та значущими факторами ризику для цього очного ускладнення є наявність тяжкої форми ЦД, інсулінотерапія, наявність діабетичної нефропатії 3-5 ст., хронічної ниркової недостатності будь-якої стадії, ангіопатії нижніх кінцівок 2-3 ст., та тривалість цукрового діабету понад 8 років. Слабкий позитивний кореляційний зв’язок виявлено між розвитком діабетичної ретинопатії та ішемічною хворобою серця і гіпертонічною хворобою. Щодо вірогідності прогресування непроліферативної форми діабетичної ретинопатії у проліферативну форму то суттєву загрозу становили наявність у пацієнта тяжкої форми цукрового діабету та тяжкого ураження нирок у вигляді діабетичної нефропатії 3-5 ст. і хронічної ниркової недостатності.Уточнено наукові дані щодо особливостей локальної гемодинаміки ока та орбіти хворих на цукровий діабет 2 типу: при обстеженні методом ультразвукової доплерографії визначається уповільнення лінійної швидкості кровотоку в очній артерії, центральній артерії сітківки та задніх коротких циліарних артеріях та збільшення пульсового індексу та індексу резистивності судин у пацієнтів з діабетичною ретинопатією. із максимальними змінами у проліферативній стадії.Практична значимість отриманих результатів.В результаті проведеного дослідження визначені найбільш значущі загальносоматичні фактори ризику розвитку діабетичної ретинопатії у пацієнтів на цукровий діабет 2 типу, а саме: наявність тяжкої форми ЦД (OR = 5.79, 95% CI 3.26-10.25), потреба в інсулінотерапії (OR 6,1; 95 % СІ 3,40-10,93), наявність діабетичної нефропатії 3-5 ст. (OR 17,34; 95 % СІ 4,94-60,83), хронічної ниркової недостатності будь-якої стадії (OR 6,88; 95 % СІ 3,66-12,94), ангіопатії нижніх кінцівок 2-3 ст., та тривалість цукрового діабету понад 7 років.При досліджені локальної гемодинаміки ока та орбіти встановлено уповільнення лінійної швидкості кровотоку в очній артерії, центральній артерії сітківки та задніх коротких циліарних артеріях та збільшення пульсового індексу та індексу резистивності судин у пацієнтів з діабетичною ретинопатією із максимальними змінами у проліферативній стадії.На основі отриманих даних запропоновані доповнення щодо діючого протоколу обстеження і лікування пацієнтів на цукровий діабет 2 типу (Наказ МОЗ України № 1118 від 21.12.201), а саме за наявністю вказаних факторів ризику уточнені показання для консультації лікаря-офтальмолога, розширення обсягу інструментальних досліджень органу зору^UThe dissertation is devoted to solving of the current task of modern ophthalmology - to improve the early diagnosis of the development and progression of diabetic retinopathy (DR) in patients with type 2 diabetes mellitus (T2DM) based on the correlation analysis of the connection between damage to the organ of vision and damage to other target organs.Scientific novelty of the obtained results.The epidemiological situation of visual disability caused by diabetes was analyzed, the prevalence, dynamics, and trends of disability due to diabetic retinopathy were studied. Over the 15-year period of observation, there is a fluctuation of the intensive indicator were noted in the range from 0.13 per 10 thousand in 2006 and 2008 to 0.22 in 2010 and 0.20 in 2015 with a general tendency to maintain the indicator at the level of 0.17 (0, 16 – 0.19) per 10,000 adult population. There is a significant increase in the level of accumulated disability due to diabetic retinopathy over 15 years of observation, almost 2.5 times. It was determined that the specific weight of the blind and partially sighted due to diabetic retinopathy (persons with disabilities of the first and second groups) is higher than in the general population of patients who were diagnosed with visual disability for the first time, which indicates the severity of the studied pathology.The theoretical knowledge about the features of the pathogenesis of complications of the type 2 diabetes mellitus has been supplemented. According to the results of the correlation analysis, ROC-analysis and odds ratio analysis between the presence of diabetic retinopathy and lesions of other target organs of diabetes it was established that the most characteristic and significant risk factors for this eye complication are the presence of a severe form of diabetes, the need for insulin therapy, and the presence of diabetic nephropathy of the 3-5th degree, chronic renal failure of any stage, angiopathy of the lower extremities of the 2nd-3rd degree, and the duration of diabetes over 8 years. A weak positive correlation was found between the development of diabetic retinopathy and coronary heart disease and hypertension. With regard to the probability of progression of the non-proliferative form of diabetic retinopathy to the proliferative form, the presence of a severe form of diabetes and severe kidney damage in the form of diabetic nephropathy of the 3-5th degree and chronic renal failure in the patient constituted a significant threat.Scientific data on the peculiarities of the local hemodynamics of the eye and orbit of patients with type 2 diabetes mellitus have been clarified: during the examination by the ultrasound method, a slowing of the linear velocity of blood flow in the ophthalmic artery, central retinal artery, and posterior short ciliary arteries and an increase in the pulse index and vascular resistance index in patients with diabetes have been determined retinopathy, with maximum changes in the proliferative stage.Practical significance of the obtained results.As a result of the study, the most significant general somatic risk factors for the development of diabetic retinopathy in patients with type 2 diabetes were determined: the presence of a severe form of diabetes (OR = 5.79, 95% CI 3.26-10.25), the need for insulin therapy (OR 6.1; 95% SI 3.40-10.93), the presence of diabetic nephropathy 3-5 stage (OR 17.34; 95% CI 4.94-60.83), chronic renal failure of any stage (OR 6.88; 95% CI 3.66-12.94), angiopathy of lower extremities 2-3 stage, and the duration of diabetes over 7 years.According the examination of the local hemodynamics of the eye and orbit, a slowing of the linear velocity of blood flow in the ophthalmic artery, central retinal artery, and posterior short ciliary arteries and an increase in the pulse index and vascular resistance index were found in patients with diabetic retinopathy with maximal changes in the proliferative stage.Based on the received data, additions to the current protocol for the examination and treatment of patients with type 2 diabetes (Order of the Ministry of Health of Ukraine No. 1118 of 12.21.2011) are proposed, namely, according to the presence of the specified risk factors, the indications for the consultation of an ophthalmologist, the expansion of the volume of instrumental examinations of the organ vision.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського